Zilliqa ICO: מהו Zilliqa Coin?

ברכות, אוהדי קריפטו! ברוכים הבאים למדריך למתחילים שלי ל- Zilliqa ICO.

יש טונות של מטבעות קריפטו חדשים המגיעים לשוק כל הזמן. עם כל כך הרבה מטבעות חדשים, זה יכול להיות קשה להבין אילו מטבעות הם חוקיים. אם אני רוצה לדעת אם מטבע חדש הוא לגיטימי, אני מסתכל על ארבעה דברים עיקריים.

הם:

 1. הצוות: האם הם כוכבי הטכנולוגיה של היוצר או מתחילים חסרי תקווה?
 2. הטכנולוגיה: האם המטבע עושה משהו חדש ומרתק או שהוא רק קריעת ביטקוין?
 3. קהילת המטבע: האם יש למטבע הרבה אוהדים וקהילת פיתוח נהדרת?
 4. ערך העולם האמיתי של המטבע: האם המטבע שימושי? האם העולם זקוק לזה?

אם קריפטוגרפיה חדשה יכולה לענות “כן” לכל אחת מהשאלות הללו, אז זה כנראה לגיטימי. אז, האם מטבע זיליקה יכול לעבור את המבחן? ומה הקשר לזה של ICO Zilliqa? בוא נגלה…

במדריך זה, אסתכל על הצוות של זיליקה, הטכנולוגיה שלו, הקהילה והערך האמיתי שלו. כשתסיים לקרוא, תדע הכל שווה לדעת על אחד המטבעות הקריפטוגרפיים החדשים והמרתקים ביותר של השנה!

אתחיל בבדיקת היסודות, מהי זיליקה ומאיפה זה הגיע?

מה זה זיליקה?

Zilliqa ICO

קופון Coinbase האחרון נמצא:

זיליקה נוצרה בשנת 2017 על ידי קבוצה של מדעני מחשבים ואנשי אקדמיה. את הצוות מובילים פרטקס סכנה מאוניברסיטת קליפורניה ושינשו דונג ועמריט קומאר מאוניברסיטת סינגפור. בעוד שלצוות אין ניסיון עצום בקריפטו, יש לו תמיכה של יועצים מרשתות מבוססות כמו קיבר.

שֶׁלָה אתר אינטרנט מתאר את זיליקה כ”פלטפורמת בלוקצ’יין מהדור הבא, עם תפוקה גבוהה. ” אבל מה זה אומר? במילים פשוטות, זיליקה הוא בלוקצ’יין מהיר ומתקדם יותר. הביטקוין היה הדור הראשון של מטבעות קריפטוגרפיים, פלטפורמות כמו Ethereum היו הפלטפורמות השנייה והחדשה יותר כמו IOTA ו- Zilliqa, שהן השלישית.

פלטפורמות הדור השלישי מנסות לפתור חלק מהבעיות שהשפיעו על מטבעות קריפטוגרפיים ישנים יותר. הבעיה העיקרית שזיליקה מנסה לפתור היא מדרגיות.

פתק: מדרגיות היא היכולת של מטבע קריפטוגרפי להתמודד עם כמות עצומה של עסקאות משתמשים מבלי להאט. מטבעות קריפטוגרפיים ניתנים להרחבה יהיו אלה שיכולים לעבד כמה שיותר עסקאות כמו חברות כמו מאסטרקארד וויזה במהירות גבוהה.

Zilliqa מקווה לפתור את בעיית המדרגיות בעזרת מערכת בשם sharding עליה אדבר בחלק הבא. Zilliqa היא הפלטפורמה הראשונה שמשתמשת בגריסה שגרמה להתרגשות רבה בקהילת הקריפטו. ההתרגשות מובילה ל- ICO של Zillia לא מתוכנן בשנת 2017.

Zilliqa ICO

עד סוף 2017 אבטחה זיליקה 20 מיליון דולר במימון פרטי. פירוש הדבר שהם לא היו צריכים להשתמש בהצעת מטבע ראשונית (ICO) כדי לפתח את הפלטפורמה.

פתק: ICO היא דרך למטבעות קריפטוגרפיים חדשים לממן פיתוח על ידי מכירת מטבעות לציבור. ICOs פופולריים מכיוון שהם אינם פועלים לפי אותם כללים מחמירים כמו מימון פרטי והנפקות ציבוריות מסורתיות (IPO).

עם זאת, הצוות החליט בכל מקרה לקיים ICO של Zilliqa מכיוון שכל כך הרבה אנשים רצו להיות מעורבים בפרויקט. ה- ICO של זיליקה העלה 22 מיליון דולר ארה”ב בין התאריכים 27 בדצמבר 2017 ו -4 בינואר 2018.

בזמן שאני כותב את זה (06/13/18), מונטה זיליקה עדיין לא הושק. המשמעות היא שהפלטפורמה עדיין נבנית ונבדקת. בזמן שזה קורה, מטבע Zilliqa (ZIL) מבוסס על בלוקצ’יין את’ריום. הוא פועל לפי הכללים שקבעה אתריום למטבעות חדשים שנבנו ברשת שלה. מטבע זיליקה ידוע אם כן כאסימון ERC-20. אסימונים אלה של ERC-20 יועברו לבלוקצ’יין של Zilliq כשמכשיר ה- Zilliqa יופעל..

לפני שאבדוק מקרוב איך Zilliqa עובד, אני רוצה להראות לך כמה טוב Zilliqa ביצעה בשוק מאז ICO Zilliqa.

סטטיסטיקות השוק של זיליקה

Zilliqa ICO

תרשים שווי השוק של זיליקה | מקור: coinmarketcap

ב -24 השעות האחרונות, יותר מ 50 מיליון מטבע זיליקה בשווי דולר ארה”ב נקנה ונמכר. לא רע לפלטפורמה שעוד לא הושקה אפילו! הערך הכולל של כל זיליקה בשוק כעת הסתיים 630 מיליון דולר אמריקאי.

במהלך ה- ICO של זיליקה, מחיר כל אסימון היה 0.0038 דולר אמריקאי. כיום המחיר של כל זיליקה הוא בערך 0.085 דולר אמריקאי. משמעות הדבר היא שמחיר זיליקה גבוה יותר מעשרים ממה שהיה בתקופת ה- ICO של זיליקה, לפני חצי שנה..

מוגבלת ההיצע הכולל של זיליקה 12.6 מיליארד. יותר מ 7.35 מיליארד אסימונים כבר נמצאים במחזור. יתכן שמחיר זיליקה יכול לעלות עוד יותר כאשר ההיצע הכולל שלה נמצא במחזור ולאחר שהמייבש שלו עלה לאוויר (זו לא ייעוץ פיננסי, זה רק ניחוש!). זיליקה היא 27 המטבע הקריפטוגרפי הגדול ביותר בשוק, כך שיהיה מעניין מאוד לראות היכן הדירוג של הפלטפורמה לאחר השקתה.

אז, עכשיו אתה יודע מה זו זיליקה. אבל מה זיליקה מתכוונת לעשות כשהיא תושק ואיך זה יעבוד? כדי לענות על שאלות אלה עלינו לבחון את הטכנולוגיה של זיליקה …

כיצד פועלות עסקאות?

כדי להבין מה כל כך מיוחד בטכנולוגיה של זיליקה, ראשית עליך להבין את הבעיות שהיא מנסה לפתור. בואו נסתכל במהירות על אופן הפעולה של עסקאות ברשת קריפטו פחות מתקדמת. אשתמש בביטקוין כדוגמה.

עסקאות ביטקוין

פאטי רוצה לשלוח סלמה 10 ביטקוין (BTC). כך תעבוד העסקה ברשת הביטקוין;

 1. פטי משדרת את בקשת ההעברה שלה לרשת הביטקוין המורכבת מאלפי מחשבים הנקראים צמתים. פתק: צמתים הם מחשבים המחזיקים את כל הבלוקצ’יין של הביטקוין ותורמים כוח מחשוב לאימות עסקאות שבוצעו. הבלוקצ’יין הוא בסיס נתונים של כל עסקת ביטקוין שאי פעם בוצעה.
 2. בקשתה של פטי מוצפנת ומעורבת במידע עסקה ממשתמשים אחרים על ידי צמתים מיוחדים הנקראים כורים. המידע מקובץ לבלוק. פתק: הצפנה היא מערכת להסתרת מידע עם קוד מחשב.
 3. כורים מתחרים זה בזה כדי לנחש את מספר הקוד אשר ניתן לחסימה שהושלמה על ידי פרוטוקול הביטקוין.
 4. מידע החסימה משודר לכל הצמתים ברשת. אם יותר ממחצית הצמתים מסכימים שהחסום תקף, ניתן להוסיף אותו לבלוקצ’יין.
 5. סלמה מקבלת 10 BTC מפאטי.

תהליך זה קורה לכל עסקת ביטקוין וזה לוקח די הרבה זמן. זמן העסקה הממוצע של ביטקוין הוא בערך 10-15 דקות אבל זה יכול לקחת יותר משעה. זו בעיית המדרגיות שהזכרתי קודם.

רשת הביטקוין יכולה לעבד רק סביב 3-7 עסקאות לשנייה (Tx / s). אפילו ה- Tx / s של Ethereum הוא בלבד 20-30. כדי לשים זאת בהקשר, ספקי תשלומים כמו ויזה יכולים לעבד בממוצע 2000 Tx / s אבל יכול להגיע עד 24,000 Tx / s!

רשתות כמו ביטקוין ואת’רום נעשות איטיות ככל שהן גדלות! זכרו, כל צומת מעורב בהחלטה אם חסום תקף או לא. ככל שיש יותר צמתים ברשת, כך ייקח יותר זמן להגיע להחלטה.

אז מה זיליקה עושה אחרת? התשובה לשאלה זו היא מגניבה…

מה זה Sharding?

Zilliqa ICO מקווה להשתמש בגריסה כדי לפתור את בעיית המדרגיות. Sharding כולל חלוקה של רשת Zilliqa לקבוצות של צמתים הנקראים shards. כל רסיס מורכב מ- 600 צמתים. רסיסים פועלים כמו רשתות מיני בלוקצ’יין.

רסיסים מעבדים עסקאות בנפרד זה מזה ולא כקבוצה. זה מאפשר לעבד הרבה יותר עסקאות. זה גם אומר שהרשת תעבד עסקאות מהר יותר ככל שתגדל. ככל שיש יותר רסיסים, כך הם יכולים לעבד יותר עסקאות.

זיליקה מעובד 1,218 Tx / s באמצעות 3 רסיסים (שהם 1,800 צמתים) ברשת הבדיקה הפרטית שלה באוקטובר 2017. באמצעות 3,600 צמתים או 6 רסיסים, רשת הבדיקות Zilliqa עובדה 2,488 Tx / s. מהירויות העסקה ברשת המבחנים הציבורית של זיליקה מעט פחות מרשימות. Testnet v1.0 יש עליו 961 צמתים ומייצר זמן עסקה של קצת יותר 100 Tx / s. עם זאת, זה עדיין מהיר פי עשרה מהביטקוין!

Zilliqa ICO

לכן, השילוב הופך את עיבוד העסקאות להרבה יותר מהיר, אך למערכת יש את הבעיות שלה. בהמשך אסביר מהן הבעיות הללו וכיצד זיליקה מתמודדת איתן.

בעיות עם התקרחות

הבעיה העיקרית בשבירה היא שכאשר מחלקים בלוקצ’יין לקבוצות צמתים, מחלקים גם את המידע המאוחסן בו. זכרו שכל צומת ביטקוין מכיל את כל הבלוקצ’יין. פירוש הדבר שהם אינם זקוקים למידע אחר כדי לעבד עסקאות.

צמתים ברסיסים מכילים רק חלק מהחסימות. משמעות הדבר היא שהם צריכים לתקשר עם צמתים אחרים כדי לקבל את כל המידע הדרוש להם. זה יכול להסתבך מאוד ברשת של אלפי מחשבים!

תחשוב על זה ככה. קח ספר וחתך אותו לשניים. תן חצי כל אחד לפטי וסלמה. עכשיו, פאטי תדע רק את תחילת הסיפור וסלמה תדע רק את הסוף. כדי לגלות את הסיפור המלא, פאטי וסלמה יצטרכו לדבר זה עם זה.

שיתוף בלוקצ’יין שלם זה כמו להשיל ספרייה שלמה, להפיל את הדפים מעל גרמניה ולבקש מהאוכלוסיה להחזיר אותה שוב! זה ייקח הרבה אנרגיה ותקשורת, לא?

Zilliqa פותר את הבעיה עם מנגנון קונצנזוס היברידי. אל דאגה זה יותר פשוט ממה שזה נשמע!

השווה בין חילופי קריפטו זה לצד זה עם אחרים

האם ידעת?

האם אי פעם תהית אילו בורסות קריפטו הן הטובות ביותר ליעדי המסחר שלך?

לִרְאוֹת & השווה בין חילופי הצפנים TOP3 זה לצד זה

מנגנון ההסכמה ההיברידית של זיליקה

מנגנון קונצנזוס הוא מערכת המשמשת רשת להסכמה. קונצנזוס פירושו הסכמה ומנגנון פירושו מערכת!

Zilliqa ICO

מנגנון הקונצנזוס של ביטקוין מחייב יותר ממחצית כל הצמתים שלו להסכים לביצוע עסקה. זיליקה משתמש בשתי שכבות של מנגנוני קונצנזוס כדי להסכים. זה המשמעות של המילה היברידית. השכבות הן:

 1. שכבת רסיס: גושי מידע שלמים אינם מעובדים ברמת השבר. רסיסים מעבדים רק חלקים של בלוקים הנקראים מיקרו-בלוקים. צמתים בשכבת הרסיסים צריכים לגשת רק לכמות קטנה של מידע, כך שהם לא צריכים לתקשר עם רסיסים אחרים.
 2. שכבת DS: קבוצה קטנה של צמתים שנבחרו באופן אקראי יוצרת קבוצה הנקראת ועדת DS. לאחר מכן הקבוצה משלבת את חסימות המאקרו לבלוק שלם ומגיעה להסכמה האם היא תקפה או לא. לצמתים אלה יש גישה לכל הבלוקצ’יין, כך שהם יכולים לקבל החלטה סופית על כל בלוק.

כאשר רשת מגיעה להסכמה באמצעות מנגנון זה לא יכול להיות מחלוקת בין צמתים המובילים למזלג. זה נקרא סופיות וזה עוזר לרשת לעבד עסקאות במהירות וביעילות. השגת קונצנזוס בדרך זו משתמשת גם בפחות כוח מחשב בהשוואה למערכות המשמשות רשתות חסימות כמו ביטקוין ואת’ריום.

פתק: בקריפטו, מזלג הוא מחלוקת בין צמתים ביחס לתקפות בלוק אחד או יותר. זה יכול להוביל להיווצרות חסימות חדשות המכונות מזלג קשיח.

עכשיו אתה יודע שלזיליקה יש טכנולוגיה מאוד מיוחדת. אבל מי ישתמש בזה ולשם מה הם ישתמשו בזה?

כיצד ניתן להשתמש בזיליקה?

מאז ה- ICO של זיליקה, קהילת הקריפטו חיכתה לראות אם רשת זיליקה יכולה לספק את השירותים שהיא מציעה. אבל מי ירוויח הכי הרבה משימוש בזיליקה? Zilliqa הוא בלוקצ’יין ציבורי כך שכל אחד יכול להשתמש בו. עם זאת, הפלטפורמה תפנה בעיקר למשתמשים המעוניינים לפתח חוזים חכמים גדולים ו- dApps.

פתק: חוזה חכם הוא מכלול תנאים שיש לעמוד בהם כדי שעסקה תתקיים. DApp הוא יישום מבוזר. DApps אינם זקוקים לשרתים מרכזיים מכיוון שהם בנויים על רשתות חסימות.

קיים פער בשוק לפלטפורמה שיכולה לתמוך בחוזים חכמים ו- dApps הדורשים מהירויות עסקאות גבוהות בכדי לפעול בהצלחה. כאשר הרשת הראשית של Zilliqa תעלה לאוויר, היא עשויה לארח dApp גדול למדיה חברתית הדומה לפייסבוק או לטוויטר. יש בו גם פוטנציאל לתמוך בקמפיינים פרסומיים ובשירותי עיבוד תשלומים.

לפלטפורמה פוטנציאל אדיר שה- ICO של Zilliqa הוכיח. בדיקות מהירות עסקה גרמו לאנשים רבים יותר להתרגש ולמשכו את תשומת לב קהילת הפיתוח. הבלוקצ’יין של Zilliqa יכול להיות עמוס מאוד כשהוא יושק!

אחד החששות העיקריים שיש למשתמשים לפלטפורמות חדשות הוא בטיחות. אז מה זיליקה עושה בנושא אבטחה?

האם זיליקה מאובטח?

רשתות חסימות בטוחות מאוד בהשוואה לרשתות המשתמשות באחסון נתונים מרכזי, כמו גוגל או ויזה. בלוקצ’יין מורכב מאלפי מערכות. כדי לפרוץ בלוקצ’יין, עליך לשלוט ביותר ממחצית הצמתים בו.

לזיליקה שתי תכונות אבטחה ייחודיות:

 1. מנגנון קונצנזוס היברידי (HCM): השכבה הראשונה של HCM של זיליקה מאמתת את זהות הצמתים. זה מונע מהתקפות סיביל לקרות. פתק: מתקפת סיביל היא המקום בו האקר אחד מתחזה להרבה צמתים שונים כדי להשיג שליטה ברשת או לשלוח עסקאות לא חוקיות.

  השכבה השנייה של HCM מעניקה סופיות לעסקה כך שלא יהיו מזלגות קשים ברשת.

 2. Scilla: Zilliqa יש את שפת הקידוד שלה בשם Scilla. Scilla מאפשרת למפתחים רק ליצור תוכנה שתפעל בבטחה ברשת Zilliqa. משתמשים יכולים לסמוך על החוזים החכמים שנכתבים באמצעותו.

בסך הכל, Zilliqa היא פלטפורמה בטוחה, אך חשוב לזכור שהיא עדיין מפותחת. פירוש הדבר שיש כמה דברים שהוא עדיין לא יכול לעשות בבטחה. יש לבצע שיפורים בכדי למנוע שימוש לרעה בפלטפורמה.

איך אפשר להתעלל בזה?

Zilliqa יכולה להפעיל כרגע רק את החלקים הפשוטים ביותר של קבלן dApp חכם. הפעלת חוזים חכמים שלמים תדרוש כמות עצומה של תקשורת בין הרסיסים.

אם Zilliqa תנסה לעבד חוזים חכמים שלמים באמצעות sharding, החוזים יכולים להיות במצבים שונים על shards שונים. זה יכול לאפשר להאקרים לשנות את הבלוקצ’יין. אם הפלטפורמה עומדת למצות את מלוא הפוטנציאל שלה, היא תצטרך לפתור בעיות כאלה לפני שתושק.

זהו אתגר העומד בפני כל המטבעות הקריפטוגרפיים. פלטפורמות רוצות לכלול כמה שיותר תכונות מבלי לסכן את הרשת שלהן בהתקפה. אם מטבעות קריפטוגרפיים יכולים להתמקד בבטחה או לא יהיה חשוב מאוד עבור כל השוק בשנים הקרובות.

אז מה אתה חושב על זיליקה? האם זה עבר את המבחן? בוא נגלה…

זיליקה: יתרונות וחסרונות

אגודלים למעלה מקצוענים

יש לו טכנולוגיה נהדרת חדשה: Zilliqa היא הפלטפורמה הראשונה שמשתמשת בטכנולוגיית השברים. זה מציב אותו לפני שאר השוק. זה סוג חדש לגמרי של בלוקצ’יין שנועד לפתור את בעיית המדרגיות. פלטפורמות דור שלישי כמו Zilliqa יכולות להיות הזוכות הגדולות בעתיד המטבע הקריפטוגרפי.

יש לה קהילה חזקה: לפלטפורמה יש הרבה אוהדים. ה- ICO של זיליקה קרה רק בגלל שהיה כל כך הרבה ביקוש אליו. ה- ICO של Zilliqa מראה גם כי קהילת הקריפטו מוכנה לראות את טכנולוגיית הבלוקצ’יין עוברת לשלב הבא בהתפתחותה..

בוז חסרונות

יש לה צוות לא מנוסה: יוצרי זיליקה הם אנשי אקדמיה, ולא אנשי עסקים. הטכנולוגיה של זיליקה מקדימה את שאר השוק אך עסקיה אינם. לפלטפורמות אחרות – כמו OmiseGo – יש קשרים הרבה יותר חזקים עם ארגונים אמיתיים. לזיליקה יש עבודה רצינית לעשות אם היא רוצה להיות בין המטבעות הקריפטוגרפיים הגדולים ביותר.

זה עדיין מפותח: שיגור המונטה היה אמור להיות באמצע 2018 אבל עכשיו נראה שזה לא יושק לפני ספטמבר. כמעט בלתי אפשרי לדעת איזה ערך בעולם האמיתי יהיה לזיליקה עד שיושק. רק אז נגלה אילו סוגים של חוזים חכמים ו- dapps הוא יכול לתמוך ובאיזה מהירויות. ככל שזיליקה נשארת בפיתוח, כך גדל הסיכוי שפלטפורמות אחרות יתעדכו. לדוגמה, Ethereum עובד על פיתרון המדרגיות שלו כרגע!

אז זהו! המדריך המלא למתחילים שלי בזיליקה. אשאיר אותך עם כמה מחשבות אחרונות …

מחשבות אחרונות

Zilliqa הוא מטבע קריפטוגרפי חדש ומלהיב וכעת יש לך הבנה טובה יותר של זה מרוב האנשים. אתה יודע מאיפה זה בא ומה זה יכול לעשות. אתה יודע גם על ה- ICO של זיליקה וכוח השבירה.

שנת 2018 תהיה שנה גדולה עבור זיליקה. קהילת הקריפטו שמעה רבות על מה שהפלטפורמה יכולה לעשות, אך כעת אנו רוצים לראות את ההוכחה!

כאשר השוק של Zilliqa יושק, כל השאלות לגבי מדרגיות ומהירויות עסקאות ייענו. האם ההתרגשות של ה- ICO של זיליקה תתוגמל? הניחוש שלך טוב כמו שלי. הרבה יכול לקרות בקריפטו במהלך החודשים הקרובים!

הדור השלישי של קריפטוגרפיה מוביל על ידי פלטפורמות כמו זיליקה ואני לא יכול לחכות לראות לאן הם ייקחו אותנו!

מה איתך? אתה מתרגש מזיליקה? או שיש עוד פרויקט בלוקצ’יין מהדור השלישי שאתה חושב שעלי לכתוב עליו?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map