Zcash לעומת Monero – המדריך השלם

במדריך זה של Zcash לעומת Monero תוכלו ללמוד על ההיסטוריה והצוותים של שני המטבעות, על ההבדלים בין מטרותיהם לבין ההיבטים הטכניים, ותוכלו להחליט איזה הוא אתם מעדיפים על פני האחר. אסביר את הדברים הבאים על כל אחד ממטבעות מעניינים, אך דומים.

אני מקווה שבסוף המדריך הזה של Zcash לעומת Monero תהיה לך הבנה מוצקה של כל הנקודות לעיל. זה אמור לעזור לך להחליט באיזה אתה רוצה להשתמש או להשקיע.

כפי שאתה יכול לראות, יש הרבה דברים לסקר במדריך זה נגד מונרו נגד זקאש, אז ללא התייחסות נוספת, נתחיל!

אלמנטים עיקריים של מטבעות מטבעות

כדי להתחיל במדריך זה של Zcash לעומת Monero, אחזיר אותך תחילה לפני שקיים מטבע אחד. כאשר הושקה לראשונה בלוקצ’יין הביטקוין, הופיעו מאמרים רבים על אופיו האנונימי של ביטקוין. זה היה המטבע המועדף לשימוש בשוק האפלים, דרך המשי.

קופון Coinbase האחרון נמצא:

דרך המשי הייתה הראשונה מבין שירותים רבים שאפשרו למשתמשים לקנות מוצרים ושירותים לא חוקיים באופן מקוון. לכן היה חיוני שהמטבע ששימש היה פרטי לחלוטין ולא ניתן לעקוב אחריו. לרוע המזל לרבים זה לא המקרה של ביטקוין.

מכיוון שבלוקצ’יין ביטקוין (מאגר עסקאות) הוא ציבורי, ניתן לאתר בקלות את מי שלא משתמש באמצעי פרטיות נוספים מסובכים. עם מעט ידע ומחקר מדוקדק של הבלוקצ’יין של ביטקוין, ניתן לחשוף את זהותם של מבצעים עסקאות.

אמנם זה עדיין נכון שעסקאות ביטקוין יכולות להיות אנונימיות כמעט לחלוטין, אך מה שהופך אותן לכך דורש שלבי אבטחה רבים נוספים. צעדים כאלה לרוב מסובכים מדי עבור המשתמש הממוצע ועבור מפתחי Zcash ו- Monero, היה צורך במטבע קריפטוגרפי שונה ופרטי יותר.

למה ללכת אנונימי בכל מקרה?

לפני שאגיע למוקד מאמר זה – זקש מול מונרו – חשוב לדון מדוע מישהו ירצה לשמור על זהותו בסוד בעת ביצוע עסקאות. ישנן סיבות רבות אלה. חלקם מוטלים בספק מוסרי ואחרים הרבה פחות. הסיבות כוללות:

  • לרכישת חומרים הנחשבים בלתי חוקיים בחלק העולם בו אתם חיים. ניתן להשתמש בהם בתרופות או בבילוי. קנאביס רפואי, למשל, חוקי לחלוטין בחלקים מסוימים של העולם וזה לא בחלקים אחרים של העולם. זה נראה מוזר ובלתי צודק לחלוטין בעולם גלובלי שצד הקו הדמיוני במפה שנולדת עליו צריך להחליט באילו תרופות אתה רשאי להשתמש. מטבעות פרטיות מאפשרים לאנשים לגשת לחומרים אלה מבלי לפגוש אנשים שעלולים להיות מסוכנים באופן אישי. הם מגנים על זהות הקונה בעת ביצוע הרכישות.
  • לשלם עבור שירותים המאפשרים מעשים בלתי חוקיים. זה עלול להיות זדוני, כמו בתוכנות לשימוש האקרים. זה יכול להיות גם לא זדוני. שימושים שאינם זדוניים במטבעות אנונימיים כוללים שימוש בשירותי הימורים באזורים בהם משחקי מזל אינם חוקיים ואף תשלום לאנשים עבור שירותים הנוגעים לתנועה חופשית. לדוגמא, אם הומוסקסואל רצה לברוח מעם שנשלט על ידי ממשלה מעיקה כמו ערב הסעודית.
  • פטריות – בעיה נוספת בבלוקצ’יין של ביטקוין היא שאפשר לראות מהיכן הגיע ביטקוין. זוהי בעיה שכן חלק מהספקים יכלו לבחור לדחות את התשלום אם הכספים שימשו כחוק בעבר. זה לא איכות טובה לכסף. גם מונרו וגם זקש גורמים לכך שאיש לא יוכל לדעת אם נעשה שימוש לא חוקי ביחידה של מטבע כלשהו. כפי שאומר המוטו של זקש: “כל המטבעות נוצרים שווים”.

השווה בין חילופי קריפטו זה לצד זה עם אחרים

האם ידעת?

האם אי פעם תהית אילו בורסות קריפטו הן הטובות ביותר ליעדי המסחר שלך?

לִרְאוֹת & השווה בין חילופי הצפנים TOP3 זה לצד זה

בחזרה לבסיס…


עכשיו שאתה יודע כמה מהסיבות הרבות שמישהו ירצה להשתמש במטבע אנונימי מאפשר להסתכל מקרוב על Zcash לעומת Monero. כבר קבעתי ששני המטבעות מספקים פרטיות למשתמשים שלהם, אך ישנם דמיון והבדלים אחרים בין שני הפרויקטים.

תחילה אציע תיאור קצר של ההיסטוריה של כל מטבע קריפטוגרפי לפני שאבדוק יותר על כמה מהפרטים שבהם.

מונרו

מונרו נוצר בשנת 2014. בעבר נקרא BitMonero. עם זאת, זה קוצר במהירות פשוט למונרו.

מונרו הוא מזלג של מטבעות קריפטו קודמים בשם Bytecoin. עם זאת, הייתה מחלוקת בנוגע להשקת Bytecoin מכיוון ש -80% ממנו כבר ממוקש לפני שחרורו. חלק מהיזמים והקהילה סביב הפרויקט לא הסכימו עם זה. לפיכך הם השליחו את Bytecoin בשנת 2014. מזלג זה יהפוך בסופו של דבר למטבע המכונה כיום מונרו.

מונרו משתמש בפרוטוקול אחר עבור ביטקוין. קוראים לזה CryptoNote. CryptoNote עובד על ידי קיבוץ עסקאות רבות. זה לא מאפשר לדעת לאיזה מהקלטים (שולחים) שייכת כל עסקה. אם שמעתם פעם על שירות ערבוב ביטקוין, זה בערך כמו אחד כזה.

כמו ביטקוין, מונרו מסתמך על הוכחת עבודה כדי לאמת עסקאות. הוכחת עבודה מחייבת שימוש בכוח חישובי לעדכון הבלוקצ’יין מונרו. מערכות המחשוב המספקות כוח זה להרוויח תגמולים בצורת דמי עסקה, כמו גם מטבעות שהוטבעו לאחרונה ליצירת גושי עסקאות חדשים..

זקש

Zcash הוקמה מעט מאוחר יותר מאשר Monero בשנת 2016. זה התחיל את חייו כפרויקט המכונה Zerocoin. זה השתנה במהירות למערכת Zerocash. לבסוף, היא הפכה לגרסת הקריפטו המוכר לנו כיום Zcash.

Zcash הוא מזלג של בסיס הביטקוין. פירוש הדבר שהוא דומה הרבה יותר לביטקוין מאשר למונרו. אחד התיקונים שביצע צוות Zcash בבסיס הקוד של ביטקוין היה הוספת הוכחות אפס ידע הנקראות zk-SNARKS. כך מובטחת פרטיות לאנשים העוסקים בזקש. מבלי להיות טכני מדי, ניתן להשתמש ב- zk-SNARKS כדי להסתיר שליחת וקבלה של כתובות, כמו גם את הסכום שהועבר.

בניגוד למונרו, Zcash אינו פרטי כברירת מחדל. על המשתמשים לבחור לשלוח את התשלומים שלהם באופן פרטי. הם יכולים גם לשלוח תשלומי ציבור. אלה עובדים בצורה דומה מאוד לעסקאות ביטקוין.

זקש כולל גם תגמול לקבוצה עצמה. בארבע השנים הראשונות לקיומה (עד 2021), 20% מתגמול החסימה יועבר ליזמים, למשקיעים ולקרן ללא כוונת רווח..

מונרו מול זקש: יסוד & מפרט טכני

כדי להתחיל את ההשוואה הראשית בין מונרו מול זקש, נתחיל עם מטרותיהם.

מטרות

מטרתם של מונרו ושל זקש היא להשתמש בהם כמטבעות בלבד. המשמעות היא שהיזמים שמאחורי שני הפרויקטים התכוונו שכל מטבע ישמש לביצוע תשלומים.

במקרה של Zcash, עסקאות אלה יכולות להיות פרטיות אם השולח מבקש זאת, או ציבורית אם זה רצונם. במקרה של מונרו העסקאות פרטיות בלבד.

מטרת העסקאות הפרטיות היא להגן על זהות המשתמשים מהסיבות שהזכרתי קודם. יש הסבורים שזכותם להשתמש בכספם באופן שאינו נראה על ידי אחרים.

מְהִירוּת

לאחר מכן, במדריך זה של Zcash לעומת Monero, אני אסתכל על המהירות של כל בלוקצ’יין.

לבלוקצ’יין מונרו זמן חסימה של שתי דקות. המשמעות היא שחוסמים חדשים נוצרים אחת לשתי דקות. זה עושה את זה בערך פי חמש מהיר יותר מביצוע ביטקוין.

בינתיים, לזקש יש זמן חסום של כשתי דקות וחצי. זה הופך אותו לארבע פעמים מהיר יותר מביטקוין וקצת יותר איטי ממונירו לביצוע עסקאות.

עם הבלוקצ’יין של Zcash, מהירות זו תלויה בכמה העמוסה ברשת. אם יש אנשים רבים ששולחים עסקאות במקביל אליך, ייתכן שהעסקה שלך לא תעבור לחסימה הראשונה. זה עלול לקחת כמה בלוקים עד שייכלל. ראוי גם לציין כי עסקאות פרטיות תופסות הרבה יותר מקום בכל בלוק. אם הרשת עיבדה רק עסקאות פרטיות, מהירות הרשת היא סביב שש עסקאות בשנייה. זאת בהשוואה לקצת יותר מ- 26 עסקאות בשנייה, אין שימוש באנונימיות נוספת על ידי העסקאות הממלאות את החסימה.

מונרו עובד קצת אחרת מזה. יש לו מגבלת גודל בלוקים דינמית. המשמעות היא שהבלוקים גדלים ומתכווצים בתגובה לדרישה לרשת. הגודל של כל בלוק מבוסס על 100 הבלוקים הקודמים. המשמעות היא שאם הרשת מעבדת עסקאות רבות, גודל החסימה יגדל לאט ויתן לרשת קיבולת גדולה יותר. יש כמה הטוענים כי מונרו יכול להתמודד עם 1,700 עסקאות בשנייה. עם זאת, זה מעולם לא התקרב להיבדק. בכדי שזה יקרה, בכל מקרה דרישות הזיכרון יהיו גדולות מדי עבור רבים מצמתי הרשת.

אימוץ

אחד התחומים בהם נבדלים שני פרויקטים אלה הממוקדים בפרטיות הוא ברמת האימוץ שלהם. נראה שמונרו מצא שימוש רב יותר ברשת החשוכה מאשר זקש. הסיבה לכך היא שמונרו הרבה יותר קל לשימוש מ- Zcash כיום. כרגע יש מעט ארנקים אמינים עבור המטבע. עם זאת, בהיותו מטבע קריפטוגרפי צעיר יחסית, זה בהחלט ישתנה.

מונרו מצא מקרי שימוש ברשת החשוכה, על ידי מדינות נוכלות כמו צפון קוריאה שרוצות לעקוף את הסנקציות הבינלאומיות, ושל קבוצות האקרים. הקלות בה ניתן לכרות אותו על ידי מערכות מחשב רגילות הביאה גם לכמה שימושים מעניינים אחרים.

כרייה ודפדפן באמצעות דפדפן

תחום נוסף בו מונרו מצא אימוץ הוא לכרייה בדפדפן. הסיבה לכך היא שעדיין ניתן לכרות את מונרו באמצעות GPU בלבד או מעבד. כרייה בדפדפן כוללת הפעלת תוכנות כרייה מדפדפן אינטרנט. זה קל מאוד לעשות אם כי לא יעיל במיוחד. עם זאת, אם אתה מקבל מאות או אלפי משתמשי מחשב להשתמש בחשמל שלהם כדי לעשות זאת בשבילך, זה יכול להיות רווחי מאוד.

הערה: מעבד הוא יחידת עיבוד מרכזית. לכל המחשבים יש מעבד. אתה יכול לחשוב על זה כמוח המחשב. בינתיים, GPU הוא יחידת עיבוד גרפיקה. מחשבי גיימינג מתקדמים משתמשים ב- GPUs. הם חזקים יותר ממעבדים ויש צורך להציג את התמונות האיכותיות המשמשות במשחקי מחשב מודרניים. מחשבי GPU יכולים לחסוך ביעילות מאשר למעבדים.

פרסום מקוון

עבור חלק מפרסומי התוכן, כרייה בדפדפן מהווה דרך לייצר רווח מדף אינטרנט מבלי לאלץ פרסום על מבקריהם. אם יובהר שחלק מהכוח החישובי של מבקר באתר ישמש לסייע במימון האתר, אין בכך שום נזק ממשי. המשתמש רשאי להחליט אם הוא רוצה להישאר כרייה לאתר או לא.

Crypto-Jacking

ישנם בעלי אתרים שאינם מאוד קדימה בנוגע לעובדה שהם מכריחים משתמשים לכרות מטבעות קריפטוגרפיים עבורם. בנוסף, בחלק מאתרי ההורדות הוסתרו תוכנות כרייה של מונרו כחלק מהקובץ שמשתמשים מורידים. תוכנת כרייה משמשת במחשב ללא רשות הבעלים המכונה שידור קריפטו. כאשר אנו משווים את Zcash לעומת מונרו, מונרו מועדף על הצפנת קריפטו בגלל המאפיינים האנונימיים שלו והעובדה שהוא עדיין ממוקש באמצעות מעבדים ו- GPU..

כרייה וצדקה בדפדפן

לבסוף, כרייה בדפדפן שימשה למטרות צדקה רבות יותר. ארגון צדקה לילדים UNICEF השיק אתר בשם The עמוד הופ.  הרעיון מאחורי The Hopepage הוא ששימושים במחשבים יכולים לבקר באתר ולתרום חלק ממשאבי החישוב הלא מנוצלים שלהם לכריית מונרו עבור UNICEF..

כאשר האתר נטען, קיימת אפשרות ברורה להתחיל בכרייה. לאחר מכן נשאל את המבקר כמה מכוח המחשוב שלהם הוא רוצה לתרום. אם המשימות שהם מבצעים דורשות כוח רב, הם פשוט יכולים לתרום 20%. לחלופין, אם הם רק גולשים באתרים מסוימים, הם יכולים לתרום עד 80%. בזמן כתיבת שורות אלה תרמו 18,000 איש מסיבית ב- Hopepage!

בעיות באימוץ

הסוכנות לביטחון פיננסי יפני (FSA) הצהירה ב- 18 ביוני 2018 כי יהיה איסור על מטבעות אנונימיים. כמו גם מונרו וזקאש, מטבעות כמו REP של DASH ו- Augur הופנו גם למטרה. ה- FSA הצהיר כי הנימוק מאחורי המהלך שלהם הוא לנסות להקשות על השימוש ב- Cryptocurrency למעשים לא חוקיים.

אם מדינות נוספות ימלאו את הדוגמה שהציבה יפן, שיעורי האימוץ של מטבעות כאלה הממוקדים בפרטיות עשויים לסבול מאוד.

אחד התחומים שזקש יכול לזכות במונרו במלחמת מטבעות הפרטיות הוא העובדה שעסקאות זקש אינן צריכות להיות פרטיות. זה יכול לעזור להם להימנע מכמה נושאים רגולטוריים פוטנציאליים בעתיד ועשוי לעזור להם לעמוד בדרישות “להכיר את הלקוח שלך” במדינות שונות.

עלות אגרות

בעת כתיבת שורות אלה, עמלת מונרו הממוצעת היא סביב 90 ג ‘. זה השתנה באופן דרמטי לגבי מחירו של מונרו. בנקודה הגבוהה ביותר, עלות משלוח המונרו הייתה קצת יותר מ -20 דולר! מונרו סובלת מאותן בעיות מדרגיות כמו ביטקוין.

בינתיים, דמי Zcash הממוצעים נמוכים להפליא. זה רק 0.0001 ZEC. בזמן הכתיבה זה פחות מ -2 ג ‘! לפי Bitinfocharts.com, הם נותרו נמוכים מאוד לאורך כל קיומו של זקש.

תרשים היסטורי עסקאות ממוצע מונרו zcash

מדרגיות

יכולת הרחבה של Blockchain היא אחד הנושאים הדוחקים ביותר העומדים בפני כל שטח המטבע הקריפטוגרפי. כדי שמטבע דיגיטלי באמת יוכל להתחרות עם VISA בקנה מידה עולמי, הרשתות צריכות להיות מסוגלות להתמודד עם נפח עסקאות גדול בהרבה מכפי שהן יכולות כיום..

מונרו ניסה להתמודד עם בעיות מדרגיות עם מגבלת גודל החסימה הדינמית שלה. עם זאת, כפי שמעידים העמלות המסיביות ממנה סבלה בעבר, זה לא מספיק כדי לאפשר את השימוש ברשת בכל כדור הארץ..

בינתיים, זקש מתמודד עם בעיות קנה מידה גרועות אף יותר מביטקוין. מכיוון שעסקאות פרטיות תופסות הרבה יותר מקום בבלוקים מאשר ביטקוין, אם כולם היו רוצים לבצע עסקאות אנונימיות, יהיה במהירות מרוץ לראש עמלות העסקה. זה מה שקרה לביטקוין באביב 2017. עם זאת, אין מספיק ביקוש ל- Zcash כדי שמירוץ כזה יתרחש כרגע.

הקבוצות

כאשר משווים מטבעות קריפטוגרפיים, תמיד טוב להסתכל על הצוותים שעומדים מאחורי הפרויקטים. זה בדיוק מה שאעסוק בהמשך במדריך זה של Zcash לעומת Monero.

צוות מונרו

צוות מונרו הוא במידה רבה סוד. שניים מהמפתחים המובילים בפרויקט ידועים. האחרים פועלים תחת כינויים.

ריקרדו “הפלאפיפוניה” ספאני הוא המוביל והפרויקט הקולי ביותר של הפרויקט. ספני חי בדרום אפריקה, שם הוא עובד על פרויקטים שונים של קריפטו, כולל מונרו. הוא פעיל מאוד בטוויטר תחת ידיו @fluffypony. הרקע החינוכי שלו הוא לוגיסטיקה ואינפורמטיקה. בנוסף לכך, יש לו ניסיון רב שנים כמפתח תוכנה.

אל ספאני מצטרף פרנסיסקו “ArticMine” קבאניה ורשימה ארוכה של כינויים של מפתחים אחרים. מכיוון שכל כך מעט ידוע על הקבוצה, אצטרך לקצר את השנייה הזו!

צוות זקש

בינתיים, צוות זקש הרבה יותר פתוח. מנכ”ל ומייסד הפרויקט הוא זוקו ווילקוקס. הוא מפתח עם יותר מ -20 שנות ניסיון בקריפטוגרפיה ובאבטחת נתונים. הוא פעיל מאוד בטוויטר מתחת לידית @ zooko.

אל זוקו מצטרף צוות מנוסה של מדענים. הראשון הוא הטכנאי אלי בן ששון. אלי הוא מרצה מוערך במכון הטכנולוגי הישראלי. הוא גם מומחה בתכנון ויישום מערכות הוכחה.

הבא הוא אלסנדרו צ’יזה. צ’יזה הוא חבר במחלקה למדעי המחשב באוניברסיטת ברקלי. הוא למד עד לתואר דוקטור. במכון הטכנולוגי של מסצ’וסטס.

לשלושה אלה מצטרף צוות ממושך של טכנאים ומומחי מדעי המחשב. עם זאת, צוות שיווק נעדר במידה רבה. זה עשוי להגביל את האימוץ הפוטנציאלי של Zcash בעתיד.

מעניין שחלק מהשמות הגדולים ביותר בחלל הקריפטו משמשים כיועצים לפרויקט Zcash. כמו גאווין אנדרסן, ויטאליק בוטרין, ארתור ברייטמן ודנה סירקיוז מסייעים כולם לצוות הליבה..

היסטוריית השוק עד היום

מונרו

מונרו נוצר לראשונה בשוק דובי הקריפטו (הפסימיים) המפורסם בשנת 2014. בשנותיו הראשונות פעולת המחירים מול הדולר נותרה קבועה. לא היו מהלכים גדולים בשני הכיוונים.

כשכל שוק הקריפטוגרפים החל להיות שורי בחלק האחרון של 2016, גם מונרו החלה לחוות מגמת עלייה. זה נעשה מהיר יותר ככל שהתקדמה בשנת 2017 ובאמצע השנה, מונרו, כמו רוב הנכסים הדיגיטליים האחרים, צמח בצמיחה נפוצה..

מחיר מטבע מונרו יחיד הגיע לשיאו בתחילת 2018. זה תאם לביטקוין ולנקודות השיא של כל מטבע קריפטוגרפי אחר. המחיר הגבוה בכל הזמנים של מונרו היה קרוב ל -500 דולר למטבע.

מאז שיא זה, המגמה ירדה במידה רבה עם כמה “מלכודות שור” בדרך. מחירו של מטבע מונרו בעת כתיבת שורות אלה (29 ביוני 2018) הוא כיום סביב 120 דולר.

תוכל לראות את כל היסטוריית השוק של מונרו להלן.

תרשים מחירים של מונרו

זקש

היסטוריית המחירים של Zcash עוקבת אחר דפוס דומה לזה של מונרו (ושל מטבעות קריפטוגרפיים רבים אחרים לצורך העניין). כפי שניתן לראות מהתמונה למטה, לאחר השקתה היא חוותה פעולת מחיר צדדית. מגמת העלייה החלה מעט מאוחר יותר מזו של מונרו.

באמצע שנת 2017, המחיר התחיל לעלות מול הדולר האמריקני. ניתן לראות בגרף המחירים שהוא נשאר עקבי עם מחיר הביטקוין לאורך כל השנה. ככל שביטקוין עלה, כך גם Zcash עלה. כאשר הביטקוין נפל, כך גם זקש. לכן הקו הכתום המייצג את ביצועי Zcash מול הביטקוין נשאר כמעט שטוח לאורך חיי המטבע עד כה.

אתה יכול לראות את ההיסטוריה המלאה של מחיר Zcash להלן.

Zcash לעומת Monero: תרשים השוואה

מְבוּסָס היצע סוף כולל סה”כ יחידות בזמן כתיבת שורות אלה מחיר נוכחי בדולר שיא כל הזמנים בדולר אלגוריתם כרייה חסום זמן כְּרִיָה עסקאות בשנייה
מונרו אפריל 2014 18,400,000 (+ 0.3 XMR / דקה) 16,180,000 119.98 דולר 494 דולר CryptoNote 2 דקות GPU / CPU תיאורטית בלתי מוגבל
זקש אוקטובר 2016 21,000,000 4,240,000 150.79 דולר 876 דולר אקוויהאש 2.5 דקות GPU / CPU בין 6 ל -26

Zcash לעומת Monero: המסקנה

אז זהו זה. המדריך הזה של Zcash לעומת Monero הסתיים! אני מקווה שמצאת את זה גם משעשע וגם אינפורמטיבי. סיקרתי עומסים במדריך. כנראה שעדיף לסכם את מה שצריך ללמוד:

  • היסודות של זקש מול מונרו.
  • מטרות זקש ומונרו.
  • מהירויות העסקה שלהם.
  • אימוץ זקש ומונרו.
  • בעיות מדרגיות העומדות בפני כל צוות.
  • היסטוריית השוק של זקש מול מונרו.

עכשיו, אחרי שכולנו סיימנו, מה אתה חושב על זקש מול מונרו? האם אתה חושב שמטבע אחד יהפוך למטבע פרטיות בעתיד? או, האם לדעתך השניים יכולים להתקיים יחד? נשמח לשמוע את מחשבותיך!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map