Zcash Mining: כיצד לכרות את Zcash?

באוקטובר 2017 הכריזו JP מורגן ו- Zcash על שותפות שתשלב את הטכנולוגיה של Zcash במניין של JP Morgan. עליכם לקרוא מדריך זה כדי לברר מדוע ג’יי פי מורגן ושאר שטחי הקריפטה מזמזמים על זקש. זהו המטבע המדורג 24 במקום הגבוה ביותר מתוך כמעט 1,600. בואו נגלה מדוע זה הפך לאחד המטבעות החמים ביותר שלי!

מדריך זה יספר לכם הכל על מה זה Zcash, מה זה כרייה של Zcash, מה מציוד הכרייה הכי טוב שיש, והרבה, הרבה יותר! נתחיל בלדבר קצת על הסיפור האחורי של זקש לפני שניכנס כיצד לכרות אותו.

אם אתה כבר בטוח עם הידע שלך על Zcash עצמו, אל תהסס לדלג לסעיף “איך לכרות את Zcash”.

כמו כן, זה הוגן להזכיר שיש הרבה דרכים קלות יותר להשיג Zcash. אתה יכול פשוט קנו או סחרו אותו בבורסת קריפטוגרפיה אמינה. כמה מהאפשרויות המומלצות כוללות את Coinbase, Binance ו- Kraken.

מקורותיו של זקש

Zcash התחיל בתחילה כמזלג ביטקוין, שנקרא במקור פרוטוקול Zerocash. בסופו של דבר הכותרת קוצרה ל- Zerocash, ואז לבסוף, Zcash, בשנת 2016. כמו ביטקוין, ל- Zcash יש היצע מוגבל של 21 מיליון מטבעות, אבל שם הדמיון די נעצר בין שני המטבעות. שני המטבעות שונים מאוד בכל מה שקשור לשקיפות.

קופון Coinbase האחרון נמצא:

כאשר אתה משתמש בביטקוין, אם אתה מכיר כתובת של מישהו, אתה יכול לראות את כל העסקאות עם סכומי מחיר מפורטים. עם זאת, עם Zcash, כל המידע כמו יעד התשלום והסכום מוצפן כך שההיסטוריה הפיננסית שלך נשמרת מאובטחת. זקש רק מראה כי התרחשה עסקה, אך לא למי הייתה העסקה, או לכמה כסף העסקה הייתה.

צוות Zcash נמנע מלקרוא למערכת התשלומים אנונימית, אך עם זאת לפרוטוקול יש מאפיינים רבים שאפשר היה להחשיב כאלמוני.

איך מכרות את Zcash

כמו ביטקוין, ישנן דרכים שונות בהן ניתן לכרות את Zcash. שתי השיטות העיקריות לכריית Zcash הן כריית בריכה וכריית סולו. להלן, אפרט את ההבדל בין כריית בריכה לסולו כרייה ואתאר איזה מהם לדעתי מועיל יותר.

כריית בריכה

כרייה בבריכה פירושה רק שתשלב עם כורים אחרים, או תאגד יחד כדי להגדיל את הסיכויים שתוענק לך היכולת לכרות גוש. לאחר מכן הכורים משלמים את הפרס על כריית הבלוק בהצלחה ומחלקים את הפרס באופן שווה על סמך כוח המחשוב שכל כורה תרם לבריכת הכרייה Zcash..

בריכת כרייה Zcash

אתה יכול לדמיין את המושג הזה כמאגר לוטו. הסיכויים שלך לזכות בלוטו הם נמוכים. אם תצטרף עם כורים אחרים, הסיכוי שלך לזכות גדל, אך חלקך של הזוכה פוחת.


הערה: אם תצטרף לקבוצת כריית בריכות, ייתכן שתצטרך לשלם דמי כריית בריכות.

הסוג העיקרי האחר של הכרייה מכונה כריית סולו.

השווה בין חילופי קריפטו זה לצד זה עם אחרים

האם ידעת?

האם תהית אי פעם אילו בורסות קריפטו הן הטובות ביותר ליעדי המסחר שלך?

לִרְאוֹת & השווה חילופי הצפנה של TOP3 זה לצד זה

כריית סולו

בניגוד לכריית בריכות, כריית סולו אינה מכריחה את הכורה לסמוך על אנשים אחרים שיעשו את העבודה. על פי מקורות מסוימים, כריית סולו וכרייה משולבת מניבות תוצאות דומות. עם זאת, תוכלו להבחין כי עם כמה מטבעות, כפי שתראו בקרוב עם Zcash, הטכנולוגיה החדשה הפכה את כריית סולו כמעט למיושנת..

בעבר, כריית סולו הייתה רווחית עבור כריית Zcash. עם זאת, קצב חשיש הרשת גבוה מאוד כעת. גורם זה מסיט אנשים מסוימים מכריית סולו. ניתן לחשוב על קצב חשיש הרשת כדרך למדוד את עוצמת העיבוד ברשת הביטקוין (או Zcash). מכיוון שקצב החשיש של הרשת הוא גבוה, הוא דורש הרבה חשמל וחומרה יקרה. אני ממליץ להתחיל במקום זאת בבריכת כרייה.

לא משנה אם אתה ממוקש בבריכה או שאתה בוחר ללכת עם כריית סולו, אתה יקבל תגמול על כריית בלוק בהצלחה. זה ידוע בשם Reward Block. קרא עוד על תגמולי חסום בהמשך.

חסום תגמולים

ה- Rewards Block ינפיקו סך של 50 Zcash (ZEC) כל עשר דקות. המשמעות היא שעל כל בלוק כרייה מוצלח שמתרחש, יוענקו 50 ZEC.

אם אתה חלק ממאגר כרייה, תגמול הבלוק יחולק בין כולכם במאגר על סמך כוח החישוב בו השתמשתם בכריית הבלוק. לדוגמא, הכורה שתרם את מירב ההספק החישובי יקבל את מירב Zcash על השלמת כרייה מוצלחת.

יש לציין כי 10% מכל המטבעות שנמכרו יועברו לתמורת המייסדים. זה משהו ספציפי ל- Zcash אם כי למטבעות אחרים יש מבנה דומה. תגמול המייסדים הזה ניתן למפתחים שהקימו את Zcash. הקרן תשמש מסיבות כגון תמיכה מתמשכת בפיתוח Zcash, וכדי להקים ארגון ללא כוונת רווח במסגרת צוות ZCash..

לפני שתתחיל לחשוב על דברים כמו בריכות כרייה ו- Block Rewards, תצטרך לרכוש חומרה ותוכנה לכריית Zcash כדי לשדרג את מערכת המחשב הנוכחית שלך. כרייה דורשת אנרגיה רבה. כפי שצוטט במקור אחד, כמעט 10 משקי בית בארה”ב יכולים להיות מופעלים למשך יום אחד באמצעות החשמל הנצרך לעסקת ביטקוין אחת. בואו נראה מדוע כרייה דורשת כל כך הרבה כוח.

מה אתה צריך בכדי להתחיל בכריית Zcash?

ראשית, אתה זקוק לחומרת כרייה. זו המכונות בהן תשתמשו להפעלת תוכנת הכרייה, וזה עניין אחר שניכנס אליו בהמשך.

כדי להתחיל, אתה צריך להבין את ההבדל בין כריית מעבד, ASIC וכריית GPU. אלו הם שלושת סוגי הכוח החישובי שאתה יכול להשתמש בו כדי לכרות.

כריית מעבד

סוג כרייה זה משתמש בכוח המעבד של המחשב שלך בכרייה. זהו חלק בלתי נפרד מהמחשב שלך. היא אחראית על עיבוד כל המשימות המתרחשות בזמן שהמחשב פועל. סוג זה של עיצוב מותאם למעבר במהירות בין משימות.

זהו סוג של כרייה שהיה פופולרי הרבה יותר בימיו הראשונים של הביטקוין. עם זאת, שבבי ASIC מחליפים את המעבדים מכיוון שהם יכולים להכריע את שבבי המעבד עד פי 1,000,000.

ה AMD Ryzen Threadripper 1950x רשום ב- Amazon $ 889.99. יש לו 16 ליבות ומעבד 32 חוטים.

כריית GPU

מצד שני, כריית GPU משתמשת בכרטיסי גרפיקה ממוחשבים כדי לכרות. GPUs נתפסים כחלופה גמישה לשבבי ASIC ו- CPU. אלה משמשים לעיתים קרובות למשחקים מכיוון שה- GPU מסוגל לעבד גרפיקה במהירות.

זוהי אפשרות פופולרית עבור כורי אתריום. המחירים של GPUs הם גבוהים להפליא, וגיימרים ואנשים אחרים המשתמשים ב- GPUs מסיבות אחרות מאשר כריית קריפטו מתחילים להתלונן..

דוגמה אחת ליחידת GPU היא Nvidia GeForce GTX 1070. נכון להיום המלאי של היחידה הזו באתר של Nvidia, אך היא רשומה בשוק של אמזון תמורת 597.50 דולר.

חנות Nvidia Geforce GTX 1070

כריית ASIC

שיטת הכרייה של ASIC משתמשת בשבב שתוכנן במיוחד לחישוב אלגוריתמים במהירות המהירה ביותר האפשרית. כפי שצוין קודם לכן, אלה יכולים לחשב יותר מ- 100,000 פעמים מהר יותר ממעבד. דגמים אלה נבנים בהתאמה אישית, לכן עליך לרכוש דגם ASIC חדש עבור כל מטבע חדש שתרצה לכרות. מכונות אלה יכולות להעלות אותך עד 3,000.00 $, כמו דגם Antminer S9.

המחירים משתנים תלוי אם אתה קונה אותו משומש או חדש. יתכן שתמצא הרבה דגמים משומשים באופן מקוון בהתחשב בכמה כורים שעושים רק כרייה של 10 דולר בחודש הראשון.

אם ניקח בחשבון כמה מהר כריית ASIC יכולה לחשב, אתה צריך קירור ואוורור מתאים לחומרה שלך. הכינו את האוהדים וה- AC שלכם! כמו כן, תראה עלייה בעלות חשבונך החשמלי, כך שתרצה לחשוב על מעבר למיקום עם שיעורי אנרגיה זולים יותר.

לאחר שרכשת את החומרה שלך, יהיה עליך להתקין את תוכנת הכרייה האחרונה של Zcash. המשך לקרוא כדי לגלות איזו תוכנה אתה צריך לקנות כדי להתחיל בכריית Zcash.

פתק: אם מדברים על חומרה, אתה צריך גם להשיג לעצמך ארנק חומרה אמין כדי לשמור על אבטחת הנכסים שלך. כמה מהאפשרויות המומלצות ביותר כוללות את Ledger Nano X ו- Trezor Model T.

תוכנה לכריית Zcash

כדי להתחיל, יש מדריך למשתמש של Zcash אתה יכול לעקוב, מה שבהחלט הייתי ממליץ לעשות אם אתה מתכנן לכרות עם מעבד. מדריך זה מספק לך חבילה שלמה שתאפשר לך להפעיל צומת מלאה, שלי עם המעבד שלך. זה אפילו כולל ארנק שבו אתה יכול להשתמש כדי לשלוח ולקבל את Zcash. זוהי נקודת כניסה נהדרת לתוכנת הכרייה Zcash.

כשאתה מפעיל צומת מלא, המשמעות היא שאתה אחראי על אימות העסקה וחסימה. צמתים רבים מסייעים לרשת גם על ידי קבלת עסקאות וחסימות מצמתים מלאים אחרים, אימות חוסמים אלה ואז העברתם לצמתים נוספים המלאים.

זכור שבלוקצ’יין היא מערכת אימות שתלויה בצמתים כדי לאמת שקיימות עסקאות. אם אתה מנהל צומת, אתה תהיה האחראי לאימות מידע זה – וכמובן שתיעזר בחומרה שלך.

המגבלה לחבילת ההפעלה של תוכנת הכרייה Zcash ולמדריך למשתמש היא שהיא מאפשרת לך להשתמש רק במעבד שלך כדי לכרות. המשמעות היא שאם לקחת את הזמן לשדרג לאסדת כרייה של GPU, תצטרך לעשות בחירות משלך לגבי תוכנה. יהיה עליך למצוא תוכנית שתנצל את ה- GPU שלך.

שתי תוכנות שאני ממליץ על GPUs הן אופטימינר ו EWBF Cuda. תוכנות אלה ניתנות להורדה בחינם בקישורים המופיעים.

למרות שנראה שיש מספר עצום של אפשרויות, החדשות הטובות הן שיש הרבה סרטוני הדרכה ופורומי תמיכה ברשת שיכולים לעזור לך.

לכן, ערכו מחקר נוסף אם אינכם יכולים לקבל החלטה על סמך מדריך זה בלבד.

BitcoinTalk הוא מקום טוב להתחיל בו, או שאתה יכול לשאול אותי! אם יש לך שאלות, אל תהסס להשאיר תגובה ואחזור אליך בהקדם האפשרי.

האם כריית Zcash רווחית?

כפי שהמחיר עומד כרגע, כריית זקש רווחית. כמו השקעות אחרות, אתה כמובן לוקח סיכון פיננסי. אם מחיר מטבע Zcash ירד בן לילה, ההכנסה שלך תפגע. זה אולי נראה קל פשוט להקים אסדה ולהכניס הכנסה פסיבית, אך אל תמעיט בערך הסיכונים הנלווים.

בהתאם למקור שעליו תסתכלו, תוכלו למצוא תשובות שונות האם לכריית Zcash החזר ROI חזק. בהשוואה ל- אסדת כריית Ethereum בפוסט זה, זקש יצא כמפסיד. זה הניב יותר מ- 40.00 $ פחות ממה שהניב ETH באותו חודש.

כפי שאמרתי, עדיף להסתכל סביב ולחקור את זה עוד יותר. חיפשו פורומים, שאלו שאלות, צפו בסרטונים וכו ‘. הרווחיות יכולה להשתנות עקב גורמים רבים ושונים. אל תזלזלו בכוח ההשקעה באסדה רחבת היקף. אבל גם אל תתפלאו אם לא תשיגו את התוצאות שהייתם מצפים לאחר קריאת סיפור אחד או שניים של הצלחה.

מרכיב עיקרי ברווחיות כל סוגי הכרייה הוא עלות החשמל. אם תעריפי החשמל שלך יקרים, הרווח שלך יכה!

כמו כן, הקפד לבדוק מה גורמי החוק המקומיים שלך אומרים על כרייה לפני שאתה יוצא לרכוש את כל הציוד שלך. תלוי איפה אתה נמצא, ייתכן שיהיה לך תאימות מקומית שאתה צריך לפגוש כדי להתחיל בכרייה. לאמיתו של דבר, במקומות מסוימים כמו פלטסבורג, ניו יורק, אסור לך לכרות בכלל.

לפני שתלך, רק רציתי לשתף עובדה מהירה נוספת על Zcash שתוכל לשתף עם חברי הקריפטו שלך:

ביום שישי, 28 באוקטובר 2016, היום בו הוצג זקש לראשונה, היה זה המטבע היקר ביותר בעולם. עלות Zcash באותו יום הייתה Zcash אחת עבור 3299 ביטקוין.

סיכום

עכשיו אתה יודע הכל על כריית Zcash. אתה יודע איזה סוג של ציוד אתה צריך כדי לכרות את זקש, והאם זה שווה לך. זכור לעשות מחקר משלך לפני שאתה מבזבז זמן וכריית כסף.

אם תחליט שכריית Zcash לא שווה את זה, תוכל לבחור לקנות או לסחור בה חילופי קריפטו אמינים, כולל Coinbase, Binance ו- Kraken.

שוב, אם יש לך שאלות, אל תהסס לשאול. הייתי עוזר בשמחה!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map