מה זה SegWit ואיך זה עובד מוסבר

ברוכים הבאים למדריך מתחילים אחר לקריפטו! היום אני אספר לכם על מה זה SegWit.

בשוק ישנם מאות מטבעות קריפטוגרפיים ולכל אחד מהם יש סט כללים שמנחים את אופן העבודה שלהם. מערכת כללים זו נקראת a נוהל. אז מה כל זה קשור ל- SegWit? מה זה SegWit?

ובכן, כמו כל תוכנות המחשב, יש לעדכן ולשפר מטבעות קריפטוגרפיים. מגלים באגים ותקלות שיש לתקן. זה מה שקורה כשהמחשב הנייד שלך מבקש ממך לכבות ולעדכן.

כאשר יש צורך לעדכן או לשפר קריפטוגרפיה, יש לבצע שינויים בפרוטוקול שלה. SegWit היה עדכון שבוצע בפרוטוקול הביטקוין בשנה שעברה.

במדריך זה אני הולך לספר לך את כל מה שאתה צריך לדעת על SegWit. אני אגיד לך מה זה SegWit ואיך זה עובד. אני גם אגיד לך אילו שיפורים היא עשתה ברשת הביטקוין ומה המשמעות של שיפורים אלה עבור משתמשיה.

בסוף המדריך הזה לעולם לא תצטרך לשאול את עצמך “מה זה SegWit?” שוב.

נתחיל בבדיקה מאיפה הגיע SegWit ומה הוא ניסה להשיג …

סיפורו של SegWit

מה זה סגוויט - לוגו סגוויט

קופון Coinbase האחרון נמצא:

הרעיון ל- SegWit הוצג לראשונה על ידי פיטר ווויל בכנס ביטקוין בשנת 2015. Wuille הוא מפתח ביטקוין ומייסד שותף של Blockstream, חברת תוכנה המתמחה באבטחה דיגיטלית לשירותים פיננסיים..

Wouille הציע את SegWit כפתרון לפגם בפרוטוקול הביטקוין. בפיתוח תוכנה קוראים פתרונות לפגמים טלאים. נקראת הבעיה שרצה לתקן יכולת ניתנות לעסקה. יכולת גמישות בעסקאות היא דרך חנונית לומר שניתן לגנוב ביטקוין ממשתמשים על ידי שינוי פיסות זעירות של מידע עסקה. אל דאגה, אני הולך לכסות את כל זה בפירוט רב יותר בסעיף הבא.

הצעת SegWit של Wille גרמה לוויכוח גדול בקהילת הביטקוין ועברו כמעט שנתיים לפני העלייה לאוויר. לבסוף הופעל ב- 23 באוגוסט 2017. אותה תיקון הוחל על ה- ליטקוין פרוטוקול ב- 10 במאי 2017.

פתק: Litecoin הוא מטבע קריפטוגרפי שקודו מבוסס על פרוטוקול הביטקוין. מכיוון שהם דומים מאוד, הם חלקו את בעיית גמישות העסקה.

SegWit תיקן את בעיית יכולת הניתוח לעסקה וגם איפשר כמה שיפורים אחרים בפרוטוקול הביטקוין. עם זאת, עדיין יש בו הרבה מבקרים ולא כל המשתמשים ברשת הביטקוין בירכו על השינויים. חלק מחברי קהילת הביטקוין אינם מסכימים עם SegWit עד כדי כך שהם יצרו את המטבעות הקריפטוגרפיים היריבים שלהם!


לפני שניכנס לכל זה, בואו נסתכל מקרוב על בעיית יכולת הנידון של העסקאות. אז מהי מידת יכולת העסקה ומה SegWit עושה בכדי לעצור את זה?

יכולת הניתוח לעסקה מורכבת למדי. כדי להבין את זה, ראשית עליך להבין כיצד פועלות עסקאות ביטקוין…

יסודות הבלוקצ’יין

הביטקוין הוא רשת ענקית המורכבת מאלפי מחשבים הנקראים צמתים. כל צומת שומר תיעוד מלא של כל עסקת ביטקוין שאי פעם בוצעה. תקליט זה נקרא a בלוקצ’יין.

רוב העבודה הכרוכה בעיבוד עסקאות חדשות נעשית על ידי צמתים מיוחדים הנקראים כורים. משתמשים משלמים כורים דמי עסקה עבור העבודה שהם מבצעים. ניתן להוסיף עסקאות חדשות לבלוקצ’יין רק לאחר שכורים הכניסו אותם לקבוצות עסקאות שנקראו חסימות. כל בלוק בבלוקצ’יין של ביטקוין מכיל 1MB של מידע עסקה.

זה צריך לקחת בערך 10 דקות עבור הרשת לעבד בלוק אחד של עסקאות, אבל זה יכול לקחת הרבה יותר זמן. רשת הביטקוין יכולה לעבד בין 3-7 עסקאות לשנייה (Tx / s). עם זאת, זה יכול להאט מאוד כאשר הרשת עסוקה.

עכשיו אני אשתמש בשתי דוגמאות כדי להראות לך איך עסקאות ביטקוין פשוטות עובדות. הראשונה תהיה עסקת ביטקוין סטנדרטית. השנייה תהיה עסקה שבה משתמש אחד מנצל את יכולת העסקה לגניבת ביטקוין ממשתמש אחר.

עסקאות למתחילים

לוסי רוצה לשלוח 10 ביטקוין (BTC) לג’וד. לשם כך, לוסי וג’וד זקוקים לשני סוגים של מידע:

  • כתובת ציבורית: זה כמו כתובת דוא”ל של ביטקוין. כתובת ציבורית היא מיקום דיגיטלי עבור לוסי לשלוח אליו את הביטקוין. לג’וד יש כתובת ציבורית לְקַבֵּל ביטקוין. כתובות ציבוריות ניתן לראות על ידי כל הרשת.
  • מפתח פרטי: אם כתובות ציבוריות הן כמו כתובות דוא”ל, אז מפתחות פרטיים הם כמו סיסמאות. הם מוכיחים שהכתובות הציבוריות – ולכן הביטקוין עצמו – שייכות ללוסי וג’וד. רק לוסי יכולה לראות את המפתח הפרטי של לוסי ורק ג’וד יכול לראות את המפתח הפרטי של ג’וד.

בואו נראה איך נראית העסקה ברשת הביטקוין…<

עסקת ביטקוין סטנדרטית

מהן עסקאות Segwit ביטקוין

איך 10BTC מגיע מלוסי לג’וד?

  1. לוסי משדרת בקשה לרשת. הבקשה מכילה את כתובתה הציבורית של ג’וד, הסכום הנשלח (10BTC) ועמלת עסקה עבור הכורים. הוא מכיל גם את המפתח הפרטי של לוסי חֲתִימָה שהיא משתמשת בה כדי להוכיח שיש לה 10BTC לשלוח. מידע חתימה זה נקרא נתוני עד.
  2. כורים מעבדים את העסקה. הם שמו את המידע של לוסי יחד עם ג’וד ו להצפין זה. המשמעות היא שהם הופכים את המידע לשורה של קוד מחשב. קוד זה נקרא מזהה עסקה.
  3. ההעברה תורים, מחכה לעיבוד. אם לוסי צירפה דמי עסקה נמוכים אז זה יכול לעמוד בתור לאורך זמן! זה כמו להזמין אוכל במסעדה. אם לא תתן המלצה למלצר, אז יכול לקחת הרבה זמן עד שהאוכל שלך יגיע! לוסי יכולה להאיץ את התהליך על ידי שליחת העסקה שוב בתשלום גבוה יותר. מזהה העסקה נוסף כעת לזהות העסקה של משתמשים אחרים ומוצפן שוב. תהליך זה נמשך עד שמגיעים למגבלה של 1MB של מידע עסקה ונוצר חסימה.
  4. החסימה אושרה. החסימה משודרת לרשת ואם יותר ממחצית הצמתים מסכימים כי המידע עליה תקף בה ניתן לאשר ולהוסיף לבלוקצ’יין. ג’וד מקבל 10BTC מלוסי.

כך מתרחשות רוב עסקאות הביטקוין. לאחר מכן, אני רוצה להראות לך כיצד יכולת יכולת הביצועים להשפיע על עסקאות ואז נוכל לשאול מה SegWit עושה בקשר לזה?

כיצד עובדת מידת יכולת העסקה

מהי יכולת העסקה של Segwit ושינוי לא מאושר

אם אשתמש בדוגמה שוב, אראה לך כיצד ניתן להשתמש בגמישות של עסקאות על ידי ג’וד כדי להערים על לוסי לשלוח לו 20BTC במקום 10. כך זה עובד …

ליקוי הסיבוך בעסקה בקוד של ביטקוין מאפשר לג’וד לשנות את נתוני העד של לוסי לפני אישור העסקה. זה משנה את מזהה העסקה מבלי לשנות את העסקה עצמה (שהיא עדיין 10BTC נשלחת מלוסי לג’וד).

כאשר הרשת מאשרת עסקה ששונתה זו, היא מבטלת את העסקה המקורית. עכשיו ג’וד יוצר קשר עם לוסי כדי להתלונן שהוא לא קיבל 10BTC, למרות שהוא קיבל!

לוסי בודקת ורואה שהעסקה המקורית לא עברה. כעת היא מצרפת עמלת עסקה גבוהה יותר ושולחת אותה שוב. העסקה החדשה הזו מעובדת על ידי הרשת. ג’וד מקבל 10 ביטקוין נוספים!

ללוסי, הכורים ושאר הרשת אין שום דרך לדעת שזה קורה. לאחר אישור העסקאות והוספה לבלוקצ’יין לא ניתן לשנות או למחוק אותן. להלן תרשים המציג מהי מידת יכולת הבעיה החמורה של רשת הביטקוין.

מהן עסקאות סגוויט מקובלות לעומת נדחותמקור: bitcoinmagazine

העסקאות המתבצעות על ידי יכולת העסקה מוצגות באדום.

אז מה זה SegWit ומה זה עושה כדי לפתור את בעיית יכולת הביצוע של העסקאות?

מידת יכולת ביצוע תיקון

כפי שציינתי קודם, SegWit הוא תיקון שתוכנן על ידי פיטר ווויל למניעת יכולת יכולת ביצוע של עסקאות. אופן הפעולה הוא די פשוט. כדי למנוע שימוש בשימוש בנתוני עד לשינוי תעודות זהות, הציע ויל להסיר אותם מהעסקה! פשוט, נכון?

השם המלא של SegWit הוא עד מופרד. הפרדה פירושה להסיר או להפריד, ולכן SegWit פירושו להסיר את נתוני העד.

עד מופרד יוצר א שרשרת צד שם נשמרים נתוני עד הרחק מהבלוקצ’יין הראשי. זה מונע שינוי של מזהי עסקאות על ידי משתמשים לא ישרים כמו Jude!

הדבר החכם בביטקוין SegWit הוא שזה תואם לאחור. המשמעות היא שצמתים שמתעדכנים בפרוטוקול SegWit Bitcoin עדיין יכולים לעבוד עם צמתים שלא עודכנו. סוג זה של עדכון נקרא a מזלג רך. קוראים לעדכונים שאינם תואמים לאחור מזלגות קשים. מזלגות קשיחים יכולים לחלק את הרשתות ולהוביל ליצירת מטבעות קריפטוגרפיים חדשים.

פיטר ויל רצה ש- SegWit יהיה תואם לאחור, ולכן, עדכון מזלג רך. לשם כך הוא היה צריך לעצב את זה כך שנתוני העד עדיין יתועדו בבלוקצ’יין הראשי. הפיתרון שמצא היה להצפין את כל נתוני העד של חסימה בצד השני של SegWit ולאחסן אותם קוד שורש בבלוקצ’יין הראשי. זה אפשר לביטקוין SegWit לתקן את יכולת הביצועים של העסקאות מבלי להפוך לעדכון קשה.

עכשיו אתה יודע כיצד עד מופרד מונע יכולת של עסקאות, אך הסיפור של SegWit Bitcoin לא נגמר שם. SegWit השפיע על רשת הביטקוין בדרכים שפיטר ווויל אפילו לא חשב עליהם כשיצר אותה!

לאחר מכן, אני אספר לך על מדרגיות וה רשת ברקים. אתחיל בהרחבה…

אז מהי יכולת הרחבה של SegWit?

מדרגיות ביטקוין SegWit

ראשית, תן לי להסביר מהי מדרגיות. מדרגיות היא היכולת של רשת לעבד כמויות עצומות של עסקאות בלי שמהירויות העסקה יורדות. אם רשת ניתנת להרחבה, היא תוכל לעבד עסקאות במהירות, או אפילו מהר יותר, ככל שתגדל. למרבה הצער, רוב המטבעות הקריפטוגרפיים מעבדים עסקאות איטי יותר ככל שהם נהיים גדולים יותר.

במטבעות קריפטוגרפיים יש בעיית מדרגיות מכיוון שעסקאות מעובדות על ידי קוֹנסֶנזוּס. כפי שציינתי קודם, יותר ממחצית הצמתים ברשת הביטקוין צריכים להסכים שעסקה תקפה לפני שניתן להוסיף אותה לבלוקצ’יין. ככל שיש יותר צמתים ברשת, כך לוקח יותר זמן להגיע להסכם או קוֹנסֶנזוּס. 

קהילת הביטקוין התלבטה כבר זמן רב בדרכים שונות להרחבת הרשת. הבעיה מחמירה ככל שהפלטפורמה הופכת פופולרית יותר ולכן הזמן אוזל למצוא פיתרון.

כאשר פיטר ווויל יצר ביטקוין SegWit הוא שיפר בטעות גם את יכולת ההרחבה של הרשת! נתוני העד המשמשים לתפוס 65% מכל חסימת ביטקוין. על ידי הסרת נתוני עד, לחסימות הביטקוין של SegWit כעת יש מקום למידע רב יותר על עסקאות.

לכל בלוק יש כעת סט חסימת משקל אשר מוגבל ב -4 מגה. משקל של בלוק הוא שילוב של 1MB של מידע המאוחסן בבלוקצ’יין הראשי ונתוני העד המאוחסנים בצד. עד מופרד מאפשר לרשת לעבד עסקאות נוספות מבלי לשנות את גודל הבלוקצ’יין הכללי של הביטקוין.

לכן, אם מישהו שואל אותך, “מה זה יכולת הרחבה של SegWit?” אתה יכול להגיד להם שזו דרך לעבד עסקאות נוספות ברשת הביטקוין. זה הופך את הרשת קל יותר על ידי הסרת נתוני עד מעסקאות מבלי להשפיע על גודל הבלוקצ’יין של ביטקוין.

עכשיו, אני רוצה לספר לכם על התפתחות מרגשת נוספת ש- SegWit מאפשרת. מה משתמשים ב- SegWit לעת עתה?

השווה בין חילופי קריפטו זה לצד זה עם אחרים

האם ידעת?

האם תהית אי פעם אילו בורסות קריפטו הן הטובות ביותר ליעדי המסחר שלך?

לִרְאוֹת & השווה חילופי הצפנה של TOP3 זה לצד זה

רשת הברקים

רשת הברקים היא פיתרון נוסף לבעיית המדרגיות של ביטקוין והיא לא תעבוד ללא עד מופרד.

רשת הברקים מאפשרת למשתמשים להגדיר עבורם ערוצי תשלום תשלומי מיקרו. בואו נשתמש בלוסי וג’וד לדוגמא אחרת:

ג’וד עובד אצל לוסי. היא משלמת לו 1BTC ליום. במקום לעבד את העסקה בבלוקצ’יין הראשי, לוסי וג’וד הקימו ערוץ תשלומים פרטי בו לוסי תוכל לשלוח ביטקוין ישירות לג’וד. היא שולחת לו תשלום מיקרו של 1BTC ליום. על כל תשלום מיקרו צריך להיות חתום על ידי לוסי וגם ג’וד. הם נקראים עסקאות מרובות חתימות מהסיבה הזו.

ג’וד עובד אצל לוסי במשך עשרה ימים. בתום עשרת הימים, לוסי וג’וד סוגרים את ערוץ התשלומים. בשלב זה, כל התשלומים המיקרו משודרים לרשת כעסקה אחת עבור 10BTC.

ערוצי תשלום כמו אלה מהווים בסיס לרשת ברקים של אלפי תשלומים מיקרו המתרחשים הרחק מהבלוקצ’יין הראשי. עסקאות מתווספות לבלוקצ’יין הראשי רק כאשר משתמשים סוגרים את ערוץ התשלומים. אז מה SegWit עושה בכדי לאפשר זאת?

תשלומי מיקרו הם לא מאושר עסקאות אשר תקפות רק כאשר ערוץ התשלומים נסגר ויתרת העסקאות הכוללת מעובדת על ידי הרשת. ללא ביטקוין SegWit, משתמשים יכולים לשנות את מזהי העסקה בעסקאות מרובות חתימות באמצעות יכולת יכולת העסקה. משמעות הדבר היא תוהו ובוהו עבור המערכת ותשאיר אותה בלתי ניתנת לביצוע.

עכשיו אתה יודע מה זה SegWit, איך זה עובד ומה זה אומר עבור רשת הביטקוין. לפני שאסיים, אתן לך סיכום מהיר של מה שטוב ב- SegWit. אני גם אספר לך על חלק מהביקורת שהייתה לה ועל כמה מהנושאים שהיא נגרמה…

מה זה SegWit: המקצוענים

אגודלים למעלה מקצוענים

יכולת גמישות לעסקה נחלת העבר. SegWit הוא פיתרון פשוט ויצירתי לבעיה מרכזית בפרוטוקול הביטקוין.

עסקאות ביטקוין מהירות יותר. SegWit הופך את הבלוקצ’יין של ביטקוין לקל יותר. זה מאפשר לעבד יותר עסקאות מבלי להגדיל את גודל הבלוקצ’יין הכללי של Bitcoin.

עסקאות ביטקוין זולות יותר. מהירות עסקה גבוהה יותר פירושה עמלות עסקאות נמוכות יותר. עמלות העסקה של ביטקוין יכולות להיות גבוהות להפליא, ולכן כל השינויים שמביאים אותם צריכים להיות בברכה על ידי הקהילה.

התפתחויות חדשות ומרתקות אפשריות. אם הביטקוין עומד לשרת רשת של מיליוני אנשים, אז הוא צריך לפתור את בעיית המדרגיות. SegWit עוזר להפוך את הפרויקטים להרחבה כמו רשת הברקים למציאות.

 מה זה SegWit: החסרונות

בוז חסרונות

זה לא נמצא בשימוש על ידי מספיק צמתים. הרבה כורים לא אוהבים את SegWit. עמלות נמוכות יותר משפיעות על רווחיהן והן גם לא מעריכות את הצורך לתמוך בצד הנתונים של עדות אשר כלל אינו מספק הכנסות מאגרה. שירותי ביטקוין אחרים – כמו ארנקים – לאט לאט לתמוך בשינויי SegWit. בפברואר 2018, כמעט שישה חודשים לאחר הפעלתו, בלבד 14% מעסקאות ביטקוין נעשו באמצעות SegWit Bitcoin. המספרים השתפרו מאז, אך הרשת עוד רחוקה מלהיות מעודכנת לחלוטין.

זה פיתרון לטווח קצר לבעיות ארוכות טווח. חלק ממפתחי הביטקוין התלוננו כי פרוטוקול SegWit לא מרחיק לכת בכדי לפתור את בעיית המדרגיות. לטענתם, רק שינויים גדולים בגודל הבלוקצ’יין של ביטקוין ובאופן עיבוד העסקאות יעזרו לפלטפורמה להתמקד בעתיד.

SegWit גרם לחלוקים בקהילת הביטקוין. חילוקי הדעות סביב SegWit גרמו למספר מזלגות קשים. הידוע ביותר מביניהם הוא Bitcoin Cash (BCH).

עכשיו יש לך את כל העובדות, אתה יכול לענות “מה זה SegWit?” לעצמך. לפני שאלך, אני רוצה לשתף אתכם בכמה הערות סיום…

סיכום

כאשר פיטר ווויל תכנן את SegWit, הוא רצה לפתור את הבעיות שנגרמו סיבולת העסקאות. אך SegWit עשתה הרבה יותר מכך, היא יצרה דיון מסיבי על עתידה של פלטפורמת הביטקוין עצמה. ביטקוין בן כמעט עשר שנים. זו עדיין המטבע הקריפטוגרפי הגדול ביותר בעולם אבל יש שמתחילים לשאול אם זה הכי טוב.

ישנם מאות פרויקטים חדשים של בלוקצ’יין המציעים כמה מטכנולוגיות הצפנה המתקדמות ביותר שנראו אי פעם. יש הרואים בסגוויט ביטקוין שינוי חיובי עבור הרשת. עם זאת, אחרים רואים בכך סמל למגבלות הביטקוין.

דיון SegWit נמשך בכל קהילת הביטקוין, ועכשיו אתה יודע מספיק כדי לומר את דעתך. מה Segwit בשבילך? האם מדובר בפיתוח חדש ומלהיב שייקח את הביטקוין לעתיד? או שמא זה פיתרון זמני לבעיות הרבה יותר גדולות שעומדות בפני רשת הביטקוין? תחשוב על זה, ואני נתראה בפעם הבאה!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map