אדווה מול אתריום: המדריך השלם השוואה

אז שמעת על אדווה ואת’ריום, אבל אתה לא ממש בטוח מה ההבדל? ובכן, בוודאי הגעת למקום הנכון, כמו במדריך זה של אדווה לעומת אתריום, אני אגיד לך את כל מה שאתה צריך לדעת!

אגב, האם ידעת שב- 29 בדצמבר 2017, אדל עקפה את את’ריום והפכה להיות המטבע השני בעל הערך הגדול בעולם !? זה לא נמשך זמן רב, אבל היי הם עדיין עשו את זה!

בכל מקרה, במדריך ההשוואה שלי ל- Ripple לעומת Ethereum, ראשית אני מתחיל להשוות את היסודות של שני הפרויקטים, כמו גם את מידת הביצועים שלהם.

לאחר מכן, אני אסתכל על חברי הצוות הראשי שלהם, ואחריהם מנגנוני הקונצנזוס שהם משתמשים בהם. לסיום אדבר על הביצועים של שני הפרויקטים עד כה!

אז למה אתה מחכה? בואו נצלול לחלק הראשון של מדריך ה- Ripple לעומת Ethereum ונראה את היסודות של כל בלוקצ’יין!

שורשי שניהם של הקריפטו

גם Ripple וגם Ethereum הם מטבעות קריפטוגרפיים המופעלים על גבי טכנולוגיית הבלוקצ’יין. זה מאפשר לאנשים מכל מקום בעולם לשלוח ולקבל כספים תוך שניות ספורות.

קופון Coinbase האחרון נמצא:

לשתי הבלוקצ’ינים יש את המטבע הדיגיטלי הייחודי שלהם, שאותו תוכלו לקנות ולמכור בהרבה בורסות שונות של מטבעות קריפטוגרפיים. עם זאת, כפי שאסביר בהמשך, ישנם כמה הבדלים ברורים שיש לקחת בחשבון. נתחיל בלגלות “מה זה אתריום?”

מה זה את’ריום?

מנכאת’ריום, שהושק בשנת 2015, הוקם על ידי היזם הרוסי-קנדי, ויטאליק בוטרין. Ethereum הפך לפרויקט הבלוקצ’יין הראשון המאפשר לאנשים ליצור הסכמי חוזה חכמים ולהיכנס אליהם. כתוצאה מכך הוא הרחיב את יכולותיו של ביטקוין, שמתאים רק לעסקאות פיננסיות.

חוזה חכם הוא הסכם המבוסס על תנאים שתוכנתו מראש, אשר לאחר מכן יכול לעבד עסקה אוטומטית כאשר מתקיימים תנאים אלה.

כדוגמה מהירה, התבונן במצב הבא.

  1. ג’ון ובוב רוצים להמר על התוצאה של גביע העולם בכדורגל.
  2. ג’ון ובוב נכנסים לחוזה חכם הקובע שאם ברזיל תזכה בגביע העולם, ג’ון יקבל 10 ETH. עם זאת, אם הם לא זוכים בכך, אז בוב מקבל 5 ETH.
  3. לאחר מכן ג’ון חייב להכניס 10 ETH לחוזה החכם ובוב חייב להכניס 5 ETH.
  4. ה- Blockchain של Ethereum יכול לחפש באלפי אתרים כדי לגלות מי זכה בגביע העולם.
  5. ברגע שהתוצאה תאושר, החוזה החכם ישלם את ג’ון או את בוב באופן אוטומטי.
  6. כל זה מושג ללא צד שלישי מהימן.

כפי שתבחין מהדוגמה לעיל, את’ריום אינו זקוק לצד שלישי כדי לאשר או לאמת עסקה, כלומר “מבוזרת”. משמעות הדבר היא כי הרשת אינה נשלטת על ידי אדם או חברה בודדים, ואף לא על ידי בנק מרכזי או ממשלה.

במקום זאת, עסקה מאומתת על ידי קהילת את’ריום, המכונה אחרת ‘כורים’. כורים פשוט מחברים מכשיר מיוחד לרשת את’ריום, המאפשר להם לאשר עסקאות בבלוקצ’יין את’ריום. זה מסיר את הצורך במתווך צד שלישי.

בכל מקרה, לבלוקצ’יין את’ריום יש את הקריפטוגרפיה שלה בשם Ether (בקיצור ‘ETH’). בניגוד לביטקוין, שיוגדר לכל היותר 21 מיליון מטבעות, אין מגבלה מקסימאלית לכמות האתרים שניתן להנפיק.

עם זאת, לדברי מייסד ויטאליק בוטרין, סכום זה יוגדר בקרוב לכ- 100 מיליון מטבעות. בעת כתיבת שורות אלה ביולי 2018, ההיצע הנוכחי הוא קצת יותר מ -100 מיליון ETH, מה שמעיד שלא יונפקו מטבעות נוספים בקרוב.

את'ריום וויטאליק בוטרין - מנות חדשותמקור: מסכי חדשות

אז עכשיו כשאתה יודע מה זה את’ריום, החלק הבא של המדריך שלי אדווה לעומת אתריום הולך להסתכל על מה זה אדווה!

השווה בין חילופי קריפטו זה לצד זה עם אחרים

האם ידעת?

האם אי פעם תהית אילו בורסות קריפטו הן הטובות ביותר ליעדי המסחר שלך?

לִרְאוֹת & השווה בין חילופי הצפנים TOP3 זה לצד זה

מה זה אדווה?

לוגו של אדווה

ה- Ripple blockchain נוצר לראשונה בשנת 2012, שלוש שנים לפני את’ריום. הוא תוכנן, נבנה והושק על ידי ארגון פרטי בשם Ripple Labs. מעבדות אדווה ממוקמות בסן פרנסיסקו.

מטרת המייסדים הייתה ליצור פרוטוקול בלוקצ’יין שיכול לאתגר את מערכת התשלומים החוצה גבולות המשמשת את הבנקים להעברת כספים לחו”ל. מעניין, למרות שמעבדות Ripple מתמקדות במיוחד בתעשיית הבנקאות, כל אחד יכול להשתמש בבלוקצ’יין Ripple כדי לשלוח ולקבל כספים. כל אחד יכול גם לסחור במטבע ה- Ripple (XRP) בשוק הפתוח.

לעתים קרובות יש מעט בלבול לגבי ההבדל בין אדווה ל- XRP, אותם אסביר במילים פשוטות. פרוטוקול הבלוקצ’יין המאפשר לאנשים ולבנקים לשלוח ולקבל כספים נקרא ‘אדווה’. זו הטכנולוגיה בפועל התומכת ברשת.

שם המטבע הקריפטוגרפי שעובר על גבי ה- Ripple blockchain הוא “XRP”, המשמש לייצוג ערך.

בדיוק כמו את’ריום, פרוטוקול Ripple אינו דורש מתווכים או צדדים שלישיים לאמת תנועת כספים, כלומר במקום זאת אנשים יכולים לשלוח ולקבל מטבעות XRP על בסיס עמית לעמית לחלוטין..

פתק: עמית לעמית היא דרך נוספת לומר “אדם לאדם” ופשוט פירושה שאנשים מחליפים ערך ישירות, ללא צד שלישי..

בעת כתיבת שורות אלה ביולי 2018, ישנם 60 מיליארד מטבעות אדווה במחזור מתוך 100 מיליארד לכל היותר.

אז עכשיו שאתה יודע מה זה אדווה ואת’ריום, החלק הבא במדריך ‘אדווה לעומת את’ריום’ הולך לבדוק כיצד שתי החסימות מתפקדות!

ביצועים

את’ריום

כאשר משתמש מחליט להעביר כספים למישהו אחר, ה- Blockchain של Ethereum יכול לעשות זאת תוך 16 שניות, לא משנה היכן השולח או המקלט נמצאים..

זה הרבה יותר מהיר מבלוקצ’יין ביטקוין, שלוקח בדרך כלל כ -10 דקות. בדיוק כמו ביטקוין, גם בלוקצ’יין את’ריום הפך פופולרי, ודמי העסקה מתחילים להתייקר מעט.

במהלך התקופה העמוסה ביותר בינואר 2018, עמדו עמלות העסקה על 4 דולר בממוצע, כלומר, לא היה כלכלי להשתמש באתריום לצורך העברת סכומים קטנים. עם זאת, בעת כתיבת שורות אלה ביולי 2018, מאז הופחת הדבר לפחות מ -1 דולר.

נושא מדאיג עוד יותר עבור מפתחי את’ריום הוא יכולת הרשת “להגדיל” עסקאות. כשאנשים מדברים על מדרגיות, משתמשים בה כדי להבין כמה עסקאות מערכת יכולה להתמודד והאם היא יכולה לצמוח עם מספר העסקאות שעוברות אותה..

תרשים העסקה של אדווה לעומת אתריום

גם מחוץ לתעשיית הבלוקצ’יין, לכל מערכת יש כמות מקסימאלית של עסקאות שאליה היא יכולה להתאים. לדוגמא, מנפיק התשלומים ויזה יכול לעבד מקסימום 50,000 עסקאות בשנייה, כלומר כמעט פי 30 ממה שהיא צריכה לעבד!

למרבה הצער, Ethereum מסוגל לעבד רק מקסימום 15 עסקאות בשנייה. עליה לשפר זאת באופן משמעותי אם ישתמשו בו על בסיס גלובלי, במיוחד אם היא רוצה אימוץ עולמי של טכנולוגיית החוזים החכמים שלה..

כדי לתת לך מושג מדוע זו בעיה – בסוף 2017 רשת Ethereum כמעט התרסקה כאשר ה- Crypto-Kitties של Ethereum dApp הפופולרי עיבד יותר עסקאות ממה שהמערכת יכלה להתמודד איתה..

הצוות מודע לבעיות אלה ועובד על כמה פתרונות, אותם אזכיר בקצרה בהמשך.

בכל מקרה, עכשיו כשאתה יודע על רמות הביצועים של את’ריום, החלק הבא של המדריך שלי אדווה לעומת אתריום הולך לבדוק איך Ripple משווה!

אַדְוָה

כשמדובר בביצועים של ה- Ripple blockchain, ישנם כמה הבדלים ברורים. כאשר משתמש שולח מטבעות XRP לאדם אחר, לוקח בממוצע 4 שניות לפני אימות העסקה. למרות שאת’ריום עדיין טוב מאוד לאחר 16 שניות, זה הופך את ה- Ripple blockchain למהיר פי 4.

דמי העסקה נמוכים משמעותית גם בשימוש בבלוקצ’יין Ripple. יש תשלום רגיל של 0.00001 XRP עבור כל עסקה. גם כאשר XRP הגיע לשיא כל הזמנים של 3.29 $ בתחילת 2018, זה הסתכם ב 0.0000329 $ בלבד! סכום זה הוא כה נמוך, עד כי כמעט ניתן לשלוח כספים באמצעות Ripple.

אחד ההיבטים החשובים ביותר בטיעון Ripple לעומת Ethereum נוגע למדרגיות. הזכרתי קודם כי את’ריום יכול לעבד רק כ -15 עסקאות בשנייה. ובכן, Ripple XRP יכול לעבד כ -1,500 לשנייה, כלומר משמעותית יותר מאשר את’ריום!

אדווה לעומת Ethereum אדווה TPSמקור: אדווה

בסופו של דבר, מבחינת ביצועים, Ripple היא בהחלט הבלוקצ’יין הטוב יותר לעיבוד עסקאות. זה הופך את הטכנולוגיה של Ripple למתאימה מאוד לענף התשלומים החוצה גבולות אליהם הם מכוונים.

כמעט כל בנק בעולם משתמש כיום במתווך פיננסי בשם SWIFT, המאפשר לבנקים לסחור על בסיס בינלאומי. עם זאת, מערכת ה- SWIFT איטית ויקרה, כלומר ריפל היא אידיאלית לעסקאות בין בנקאיות.

אז, עכשיו, כשתדעו כיצד שתי החסימות מתפקדות, בחלק הבא של מדריך ה- Ripple לעומת Ethereum אני הולך לדבר בקצרה על שני הצוותים.!

מי בקבוצה?

את’ריום

הצוות הראשי התומך בפרויקט את’ריום הוא קרן את’ריום, המורכבת מקבוצת מפתחים מיומנים מאוד. הקרן אחראית לקידום, פיתוח, תמיכה וחינוך אנשים בנושא פלטפורמת את’ריום. צוות זה מוביל על ידי מייסד את’ריום, ויטליק בוטרין.

עם זאת, כפרויקט מבוזר ומקור פתוח, עבור כל שינוי שייעשה בפלטפורמת את’ריום, עליהם לקבל הצבעה ברוב מצד הקהילה. דוגמה לכך הייתה ‘פיצול את’ריום’ הידוע לשמצה, שגרם לשחרור את’ריום מהבלוקצ’יין המקורי שלו, שכיום נקרא Ethereum Classic..

רוב משתמשי Ethereum רצו ליצור ‘מזלג’ של הבלוקצ’יין המקורי מכיוון שהאקר גנב ETH בשווי של יותר מ -50 מיליון דולר. אם רוב האנשים לא היו רוצים לעשות את המזלג, אז זה לא היה אפשרי!

אַדְוָה

מצד שני, Ripple XRP שונה במקצת. היא מנוהלת על ידי חברת האם Ripple Labs, שיכולה לבצע שינויים בטכנולוגיה הבסיסית. מעבדות אדווה ממוקמות בסן פרנסיסקו והן אלו שיוצרות שותפויות עם התעשייה הפיננסית.

הפנים העיקריות של ריפל הוא מנכ”ל הארגונים, בראד גארלינגהאוס. גארלינגהאוס ידוע מאוד מכיוון שהוא מרבה להופיע בפומבי בתכניות טלוויזיה בשידור חי. פנים ידועות נוספות של Ripple Labs הוא יו”ר החברה – כריס לארסן, שמופיע גם בטלוויזיה באופן קבוע.

אדווה מול אתריום בראד גארלינגהאוס, מנכ

לפי פורבס, לארסון מחזיק 5.19 מיליארד מטבעות XRP. נחשו כמה זה היה שווה בינואר 2018 כאשר ריפל הגיע לשיא כל הזמנים? יותר מ 16 מיליארד דולר! וואו…

בעת כתיבת שורות אלה ביולי 2018 יש 60 מיליארד מטבעות אדווה במחזור של 100 מיליארד אפשרי. הבעיה העיקרית בכך היא שארבעים מיליארד הנותרים (40%) מוחזקים ונשלטים על ידי Ripple Labs.

זהו אחוז משמעותי ולכן יש אנשים שקוראים להם אדווה "מְרוּכָּז”. אם הנפקת Ripple Labs, או אפילו גרוע מכך, תמכור כמות גדולה מאוד של XRP בשוק הפתוח, זה עלול לגרום למחיר שלה לרדת..

זה שונה מאוד מ- Ethereum מכיוון שקרן Ethereum אינה שולטת בכמות כה משמעותית של מטבעות.

אז, עכשיו, אחרי שאתה מכיר את המנהיגים העיקריים שעומדים מאחורי כל פרויקט, החלק הבא של המדריך שלי ל- Ripple לעומת Ethereum הולך לבדוק כיצד כל בלוקצ’יין מגיע להסכמה..

אדווה מול את’ריום: הגעה לקונצנזוס?

אם קראת את המדריך שלי ל- Ripple vs Ethereum עד לנקודה זו, אתה יודע עכשיו ששניהם מבוזרים, כלומר שום צד שלישי או מתווך לא נדרש לאמת ולאשר העברת כספים. עם זאת, לשני פרויקטי הבלוקצ’יין יש את הדרך שלהם לעשות זאת, שאותם אסביר בהמשך.

לפני שאעשה זאת, רק רציתי להסביר בקצרה למה אני מתכוון במנגנון “קונצנזוס”. מכיוון שאין לחסימות מערכת מרכזית המאשרת עסקאות, הן מחלקות אחריות זו למספר מכשירים.

בעולם הקריפטו מכשירים אלה נקראים ‘צמתים’. לפני אישור עסקה ופרסום ל- blockchain, אחוז מסוים של צמתים חייב להסכים שהכל תקף. כאשר הם מגיעים להסכמה, זה נקרא ‘קונצנזוס’.

לשם כך, הרשת מסתמכת על אלגוריתם הצפנה, שמבטיח לאנשים את הכספים שהם מנסים לשלוח, כמו גם להבטיח כי אותם כספים לא יושקעו פעמיים..

נתחיל בלגלות כיצד את’ריום מגיע לקונצנזוס!

אתריום: הוכחת עבודה

אדווה מול אתריום | הוכחת עבודה לעומת הוכחת יתדמקור: blockgeeks

אף על פי שאת’ריום נוצר שש שנים לאחר מטבע ההצפנה הראשון אי פעם, הביטקוין, הוא עדיין משתמש באותו מנגנון קונצנזוס, שנקרא “הוכחת עבודה”. הדרך הקלה ביותר להבין כיצד פונקציות הוכחת עבודה הן לחשוב על פאזל מורכב מאוד.

בלוקצ’יין את’ריום יוצר פאזל אקראי שהוא כה מורכב שאף בן אדם לא יכול היה לפתור אותו בכוחות עצמו. כתוצאה מכך נדרשים ‘צמתים’.

כל צומת המחובר לרשת את’ריום מנסה לפתור את הפאזל הזה על ידי ניסוי וטעייה. המשמעות היא שהמכשיר ממשיך לנחש את התשובה לפאזל עד שהוא יכול לקבל את התשובה הנכונה! ברגע שזה קורה, הרשת יכולה לאשר שהעסקה תקפה.

זה קצת כמו משחק כי איזה צומת שיכול למצוא את התשובה קודם מקבל את הפרס, שהוא את’ר! בעיקרו של דבר, ככל שהאדם מחליט לתרום יותר כוח חישובי, כך יש לו יותר סיכוי לזכות בתגמול הכרייה.

מודל הוכחת העבודה בו השתמש Ethereum שונה במקצת מביטקוין מכיוון שהוא משתמש במשהו שנקרא "איתאש". Ethash הותקן כדי למנוע מאנשים להשתמש בחומרה יקרה בשם ASIC.

זוהי בעיה גדולה בביטקוין, מכיוון שלבעלי הכסף הרב ביותר יש תמיד את הסיכוי הטוב ביותר לזכות בתגמול הכרייה מכיוון שהם יכולים לרכוש כמויות גדולות של ASIC. זה הביא ל -4 בריכות כרייה בלבד השולטות באופן קבוע ביותר מ -50% מכלל תגמולי הביטקוין.

Ethash מבטיח כי ניתן להשתמש רק ב- GPU בסיסיים לכריית Ethereum, כלומר מדובר במערכת הוגנת בהרבה. עם זאת, במרץ 2018 דווח כי יצרנית ASIC Bitmain נמצאת בתהליך בניית ASIC שעשוי להיות תואם לרשת Ethereum..

אחד הנושאים העיקריים של מודל הוכחת העבודה של Ethereum הוא שהוא אינו מסוגל להגדיל מספר גדול של עסקאות. הרשת מסוגלת לקנה מידה מקסימלית של 15 עסקאות בשנייה בלבד. זה לא קרוב לסוג הרמות הדרושות להגדלת אתריום על בסיס גלובלי.

החדשות הטובות הן שהצוות עובד על זה. יש לקוות כי מעבר למנגנון קונצנזוס חדש בשם Proof-of-Stake, כמו גם התקנת שני פרוטוקולים חדשים הנקראים “Sharding” ו- “Plasma”, יאפשרו לאת’רום לעבד אלפי עסקאות בשנייה..

אז, עכשיו, כשתדעו איך את’ריום מגיע לקונצנזוס, החלק הבא במדריך אדווה לעומת אתריום שלי יסתכל איך אדווה עושה את זה!

אדווה: הסכם ביזנטי מאוחד

ריפל התקינה מנגנון קונצנזוס שנקרא הסכם ביזנט פדרציה (FBA). המודל הספציפי הזה עושה דברים קצת אחרת בהוכחה לעבודה.

מבחר צמתים יידרש רק לסמוך על מספר מסוים של צמתים אחרים, המכונה “מעגל”. כל רשת ה- Ripple מורכבת ממעגלים רבים ושונים, החופפים זה את זה, כלומר בדרך זו או אחרת כל צומת מחובר.

ההבדל המשמעותי ביותר הוא שבניגוד ל- Ethereum, שמאפשר לכל מי שיש לו GPU לעזור לתרום לרשת, Ripple משתמש במשהו שנקרא “Validators Transaction”. האנשים היחידים שיכולים להפוך למאמת עסקאות הם הבנקים המשתמשים בטכנולוגיית Ripple.

למרות שזו עדיין מערכת מבוזרת (מכיוון שאין לאף רשות אחת שליטה ברשת Ripple), היא מסירה את ה- "תחושת הקהילה “, כפי שנראה באת’ריום.

אז עכשיו כשאתה יודע איך כל בלוקצ’יין מגיע לקונצנזוס, החלק האחרון במדריך Ripple לעומת Ethereum הולך להסתכל על ביצועי הפרויקטים עד כה! ראשית, עם זאת, יצרתי טבלת השוואה כדי להדגיש כמה מההבדלים בין אתריום לעומת אדווה.

טבלת השוואה

  מנגנון קונצנזוס עסקאות p / s שווי שוק מחזור אספקה תאריך השקה צוות / ארגון דמי עסקה
אַדְוָה FBA 1,500 18 ביל 40 ביל 2012 מעבדות אדווה <0.01 דולר
את’ריום פו 15 44 ביל 100 מיל יולי 2015 את’ריום

קרן

<$ 1

הסיפור עד כה

גם Ethereum וגם Ripple XRP ביצעו ביצועים טובים מאז שהושקו לראשונה. הדבר החשוב ביותר שיש לקחת בחשבון הוא שהם לא מתחרים זה בזה.

בעוד את’ריום עוסק בחוזים חכמים, הריפל מכוונת לתעשיית הבנקאות. המשמעות היא ששני הפרויקטים יכולים לחוות הצלחה ארוכת טווח מבלי לדאוג מה האחר עושה!

את’ריום

בואו נסתכל במהירות על ההצלחה המדהימה של ETH. אם היית רוכש 100 ETH עם שחרורו בשנת 2015, זה היה עולה לך סך של 283 $. אם הייתם מחזיקים זאת עד ינואר 2018, כשהגיע לשיאו של כל הזמנים של 1,389 דולר, 100 ה- ETH שלכם היה שווה יותר מ 138,000 דולר! בשנת 2017 בלבד, את’ריום העלתה את מחירה ביותר מ -10,000%.

תרשימי אדווה לעומת אתריוםמקור: coinmarketcap

למרות שפרוטוקולי חוזים חכמים אחרים יכולים לבצע ביצועים טובים יותר מאשר את’ריום (המכונה גם "רוצחי אתריום “), הוא עדיין המטבע הקריפטוגרפי השני החשוב ביותר מאחורי הביטקוין.

עם זאת, כדי ש Ethereum ישמור על מקומו, הוא צריך לפתור את בעיות הסקלביליות שלה. שום רשת עולמית לא יכולה לשרוד רק ב 15 עסקאות בשנייה, ולכן מקווים שהשילוב בין ‘הוכחת הימור’, ‘השברינג’ ו’פלזמה ‘יקרה ללא כישלון..

אַדְוָה

ל- Ripple עבר גם מסע מוצלח מאוד באורך חייה הקצר, כאשר XRP הוא כעת המטבע השלישי הפופולרי ביותר בעולם. מעניין שבינואר 2018 הוא עקף את אתריום לזמן קצר כדי להיות מספר שתיים.

בשנת 2017, Ripple העלתה את מחירה מ 0.0065 $ זעירים בתחילת השנה, עד לגובה 2.40 $ משמעותי! מדובר בעלייה של יותר מ -380 פעמים.

המטרה הכוללת של Ripple Labs הייתה לאפשר לטכנולוגיה שלהם לשרת את ענף התשלומים החוצה גבולות רב טריליון דולר. למרות שהם פועלים רק 6 שנים, הם כבר מותקנים על ידי מעל 100 בנקים פרוטוקול ה- xCurrent שלהם.

עד כה, ריפל ביצעה עסקאות עם כמה מהבנקים הגדולים בעולם, כולל קרדיט אגריקול, סנטנדר ואפילו בנק אוף אמריקה! למרות שבנקים אלה בודקים רק את פרוטוקול ה- Ripple, יש לקוות שבסופו של דבר, מוסדות פיננסיים ישתמשו בו לכל צרכי ההעברה הבין-בנקאית שלהם..

לכן, בעוד את’ריום מתרכז בשיפור הטכנולוגיה שלה, ריפל מתמקדת בהגדלה מתמדת של מספר השותפויות הבנקאיות שהם עושים.

אדווה מול אתריום: המסקנה

וזה הסוף של המדריך שלי Ripple vs Ethereum! אם קראת את זה מההתחלה ועד הסוף, עכשיו אתה אמור להבין טוב מאוד מה כל פרויקט עושה ומה מייחד אותם.

למרות ששני הפרויקטים הללו משתמשים בטכנולוגיית בלוקצ’יין, הם מכוונים למגזרים שונים לחלוטין. עם זאת, כשמדובר בהשוואה בין הביצועים בפועל של השניים, Ripple היא הבלוקצ’יין הטובה יותר. לא רק שעסקאות XRP מהירות וזולות יותר, אלא שהן יכולות להתמקד בהרבה מ- Ethereum.

עם זאת, יהיה מעניין לראות את התוצאה של המעבר של את’ריום ל’הוכחה של הימור ‘, כמו גם את השדרוגים שלהם’ Sharding ‘ו-‘ Plasma ‘. מי יודע, אולי זה יופיע טוב יותר מ- Ripple בעתיד!

לדעתי לשני הפרויקטים יש עתיד מזהיר מאוד בענף הבלוקצ’יין. אבל מה אתה חושב? האם אתה בטוח שאת’ריום תוכל לשפר את הטכנולוגיה שלה? האם יש לך מועדף מבין השניים?

לא משנה מה המחשבות שלך, אל תהסס להשאיר אותן בסעיף ההערות למטה!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map