אדווה מול ביטקוין: מה האלטרנטיבה הטובה יותר?

אז שמעתם על שניים מהמטבעות הקריפטוגרפיים הפופולאריים ביותר, ביטקוין וריפל, אך אינכם בטוחים מה ההבדל בין ריפל לעומת ביטקוין? או אולי אתה יודע מה הם עושים, אך אינך בטוח כיצד הטכנולוגיה של שני המטבעות הקריפטוגרפיים הללו מתיישבת? כך או כך, תחזיקו חזק, כיוון שאני עומד ללמד אתכם כל מה שאתם צריכים לדעת!

במדריך זה של אדווה לעומת ביטקוין, אני הולך להתחיל עם היסודות הראשונים. אני הולך לדבר על הדברים שמטרתם, מהירויות העסקה שלהם ואספקת המטבע הכוללת של שני הפרויקטים.

לאחר מכן, אני הולך לדבר על ביזור של כל פרויקט, יחד עם המדרגיות של כל בלוקצ’יין. לבסוף, אני הולך לדון כיצד כל פרויקט ביצע עד כה.

בסוף קריאת המדריך הזה, יהיה לך את כל המידע הדרוש לך כדי להחליט איזו מטבע קריפטוגרפי טוב יותר.

אז למה אתה מחכה? החלק הראשון של מדריך Bitcoin לעומת אדווה יתחיל בהצגת שתי החסימות הללו!

השורה התחתונה של אדווה וביטקוין

בצורתם הפשוטה ביותר, הן ביטקוין והן ריפל הם מטבעות קריפטוגרפיים הנתמכים על ידי טכנולוגיית הבלוקצ’יין, המאפשרת לאנשים מכל רחבי העולם להשתמש בבלוקצ’ינים אלה כדי לשלוח ולקבל כספים. לשני הפרויקטים יש את המטבע המקורי שלהם, אותו ניתן לרכוש באופן מקוון בבורסת צד ג ‘.

קופון Coinbase האחרון נמצא:

למרות שבתחילה, מטבעות קריפטוגרפיים אלה עשויים להישמע דומים מאוד, ישנם כמה הבדלים ברורים עליהם אעסוק כעת.

סימני לוגו של אדווה לעומת ביטקוין

הסביר ביטקוין

נוצר בשנת 2009, ביטקוין היה המטבע הראשון והמקורי. הוא נבנה על ידי מפתח אנונימי בשם Satoshi Nakamoto, שרצה ליצור מערכת תשלומים גלובלית חדשה שתאפשר לאנשים לשלוח ולקבל כסף דיגיטלי על בסיס עמית לעמית..

עמית לעמית דומה ל”אדם לאדם “, כלומר שום צד שלישי או מתווך לא נדרש לעבד ולאמת עסקאות. כתוצאה מכך, מערכת הביטקוין היא “מבוזרת”, מכיוון שהיא אינה נשלטת על ידי אדם או רשות אחת, ואינה נשלטת על ידי בנק מרכזי, ממשלה או מדינת לאום כלשהי..

במקום זאת, עסקאות מאושרות על ידי קהילת הביטקוין התורמת, הנקראת “כורים”. כל אחד בעולם יכול להיות כורה על ידי חיבור מכשיר למחשב שלו. בתמורה לזמן ועלויות החשמל שלהם, אלה שמצליחים מתוגמלים בתוספת ביטקוין.

אם אתה קצת מבולבל, אל תדאג, אני אדבר על תהליך זה בפירוט רב יותר בסעיף הבא!

לביטקוין (BTC) יש גם היצע מקסימלי של 21 מיליון מטבעות. ההיצע הנוכחי במחזור הוא 17.1 מיליון, כשהמספר גדל בכל יום. עם זאת, לעולם לא יימכרו יותר מ -21 מיליון ביטקוינים, והנתון הזה צפוי להיפגע בשנת 2140.

עכשיו זה הסביר ביטקוין, החלק הבא במדריך Ripple לעומת Bitcoin שלי יגלה על Ripple.

השווה בין חילופי קריפטו זה לצד זה עם אחרים

האם ידעת?

האם אי פעם תהית אילו בורסות קריפטו הן הטובות ביותר ליעדי המסחר שלך?

לִרְאוֹת & השווה בין חילופי הצפנים TOP3 זה לצד זה

אַדְוָה הסביר

לוגו רשמי של אדווה

Ripple הושק לראשונה בשנת 2012, שלוש שנים אחרי הביטקוין. הוא נבנה על ידי חברה בשם Ripple Labs שממוקמת בארצות הברית. מטרת Ripple הייתה ליצור מערכת תשלומים שתשמש את הבנקים להעברת כספים מבית ומקומי.

למרות שהם מכוונים לתעשיית השירותים הפיננסיים, כל אחד יכול לקנות ולמכור את המטבע של Ripple – מטבע ה- XRP.

לעתים קרובות אנשים מתבלבלים לגבי ההבדל בין אדווה ל- XRP, אז אני אבהיר את הדברים במהירות. אדווה הוא שמה של טכנולוגיית הבלוקצ’יין המאפשרת לאנשים לשלוח ולקבל כספים (כספים אלה יכולים לתרגם לרוב המטבעות שם). מצד שני, XRP הוא השם של המטבע הקריפטוגרפי, ממש באותה צורה בה אית’ר הוא הקריפטוגרפי ואת’ריום הוא הבלוקצ’יין.

בדיוק כמו ביטקוין, ה- Blockchain של Ripple אינו מחייב צדדים שלישיים לאשר ולאמת עסקאות, מה שמאפשר לאנשים לשלוח ולקבל כספים על בסיס עמית לעמית. בסך הכל יהיה היצע מקסימלי של 100 מיליארד מטבעות XRP, עם היצע שוטף הנוכחי של כ 60 מיליארד.

אז, עכשיו, כשיודעים את היסודות המוחלטים של Ripple XRP, החלק הבא במדריך Ripple לעומת Bitcoin שלי יסתכל על ביצועי כל בלוקצ’יין.!

ביצועים טכניים

ביטקוין

בעת שליחת כספים לאדם אחר, לבלוקצ’יין של הביטקוין לוקח כ -10 דקות עד לאישור העסקה. זה נשאר זהה לא משנה היכן השולח והמקבל נמצאים.

בין אם אתה שולח כספים למישהו באותה עיר כמוך או למישהו בצד השני של העולם, זה תמיד ייקח בערך 10 דקות! כאשר משווים זאת לזמן שלוקח כסף לחו”ל עם בנק, הרבה יותר מהר להשתמש בביטקוין, מכיוון שבנקים יכולים לקחת עד שלושה ימים לעבד את ההעברה..

כאשר ביטקוין שוחרר לראשונה, דמי העסקה היו נמוכים מאוד. זה יעלה רק שבריר של סנט כדי לעבד את העסקה. זה הפך את הביטקוין לאידיאלי כמערכת תשלומים גלובלית.

עם זאת, ככל שהמערכת הפכה פופולארית יותר ויותר, הסכום שמשתמשים צריכים לשלם גדל במידה ניכרת. במהלך התקופה העמוסה ביותר בסוף 2017, עמלות העסקה עלו עד 40 $, וזה לא בר קיימא עבור תשלומי מיקרו בלשון המעטה.

עובדה מהנה: עמלות ביטקוין גבוהות היו הסיבה העיקרית שנוצר ביטקוין מזומן!

כל מערכת בעולם יכולה להתמודד רק עם כמות מסוימת של עסקאות לפני שהיא הופכת לעומס יתר. לדוגמא, למרות שבשנת 2016 ויזה רק מעבדת 1,667 עסקאות לשנייה, היא יכולה לעבד מעל 50,000 לשנייה אם היא צריכה, אך לא יכולה לחרוג הרבה מעבר לכך..

מצד שני, יש לך ביטקוין. למרות שהביטקוין הוא המטבע הקריפטוגרפי הפופולרי ביותר בעולם, הוא מסוגל לעבד רק 7 עסקאות בשנייה לכל היותר. זו בעיית מדרגיות ענקית שעל ביטקוין לפתור אם הוא רוצה להשיג את החלום להיות מערכת תשלומים גלובלית.

אז, עכשיו, כשיודעים על הביצועים של ביטקוין, החלק הבא במדריך הביטקוין שלי לעומת אדווה הולך לראות את הביצועים של אדווה….

אַדְוָה

כפי שתגלה במהרה, ה- Ripple Blockchain מבצע ביצועים טובים בהרבה מזה של ביטקוין. הנה למה…

ראשית, כששולחים XRP מארנק אחד למשנהו, נדרשות מספר שניות בלבד עד לאישור העסקה. זה הופך את Ripple לחלופה טובה בהרבה לביטקוין בכל מה שקשור למהירות העסקאות.

כשמדובר בעמלות עסקה, Ripple היא כמעט בחינם מכיוון שהעלות הסטנדרטית לביצוע העברה היא 0.00001 XRP בלבד. כדי להכניס זאת למספרים האמיתיים, גם כאשר XRP הגיע לשיאו בכל הזמנים בינואר 3.29 דולר, זה היה מסתכם בדמי עסקה של 0.0000329 דולר בלבד. פירוש הדבר שתוכל לשלוח מעל 30,000 עסקאות לפני ששילמת דמי עסקה של $ 1!

אז מה עם מדרגיות? ובכן, שוב מטבע ה- Ripple מבצע ביצועים טובים משמעותית מביטקוין. זוכר איך הזכרתי קודם כי ביטקוין יכול להתמודד עם 7 עסקאות בשנייה בלבד? ובכן, אדווה יכולה לעבד יותר מ -1,500 לשנייה!

כל הנתונים הסטטיסטיים שלעיל הופכים את Ripple לאידיאלי עבור התעשייה הבין-בנקאית רב טריליון דולר. זה המקום בו הבנקים שולחים כסף לבנקים אחרים הממוקמים במדינות אחרות. כרגע, הבנקים צריכים להשתמש בארגון צד ג ‘הממוקם בבלגיה בשם SWIFT. כתוצאה מכך העסקאות יקרות ויכולות להימשך כשלושה ימים לפני הסילוק שלהן.

יתר על כן, כאשר הבנקים ממוקמים במדינות מתפתחות ועליהם לסחור במטבע שאינו פופולרי, הם צריכים לעתים קרובות לבצע מספר חילופי מכיוון שאין מספיק נזילות בשוק. באמצעות Ripple, בנקים יכולים להשתמש ב- XRP כגשר של נזילות, וחוסך למוסדות הרבה זמן וכסף.

אז, עכשיו, כשאתה יודע איך שני הפרויקטים של בלוקצ’יין מבצעים, החלק הבא של המדריך שלי אדווה לעומת ביטקוין הולך לדון איזה בלוקצ’יין מבוזר יותר.

אדווה מול ביטקוין: דecentralizאטייה?

פירושו של ביזור לא להיות נשלט על ידי אדם או רשות אחת. עם זאת, קיימים ויכוחים מתמשכים בקהילת המטבעות הקריפטוגרפיים בנוגע לעובדה ששני הפרויקטים אינם מבוזרים כפי שהם צריכים להיות.

ביטקוין

כשמדובר בביטקוין, למרות שזה בהחלט נכון שאף ישות אחת לא שולטת ברשת, הדברים השתנו מאז ימיה הראשונים. כאשר הביטקוין הושק לראשונה, כל אחד יכול להיות כורה באמצעות GPU או מעבד, שזול לקנות.

עם זאת, כעת ניתן להשתמש בחתיכת חומרה יקרה הנקראת ASIC. ASIC הם הרבה יותר חזקים מ- GPU ו- CPU, כלומר תמיד יהיה להם יותר סיכוי לזכות בפרס הכרייה. כתוצאה מכך, למי שלא יכול להרשות לעצמו לקנות ASIC אין סיכוי הוגן לתרום למערכת.

זה לא הנושא היחיד.

יש כיום כמה ארגונים רבי עוצמה שמנהלים ‘בריכות כרייה’, בהן כורי ביטקוין שונים מצטרפים למשאבים שלהם כדי להבטיח שיש להם את הסיכוי הטוב ביותר לזכות בפרס כריית הביטקוין. הם בונים חוות כריית ביטקוין המורכבות מאלפי מכשירי ASIC. הרעיון הוא פשוט – ככל שיש לך יותר מכשירי ASIC, כך יש לך יותר סיכוי לזכות בפרס.

רוב בריכות הכרייה הללו ממוקמות בסין, שם עלויות החשמל זולות. כשבדקתי לאחרונה את הנתונים הסטטיסטיים (שתוכל לראות למטה), רק ארבע בריכות כרייה שולטות ביותר מ -50% מסך הכוח של Bitcoin..

בריכות כריית ביטקוין

זה מכניס כוח רב לידיהם של כמות קטנה מאוד של אנשים, מה שמנוגד לאידיאולוגיה המבוזרת של הביטקוין.

אדווה XRP

יש גם חששות מצד אוהדי מטבעות קריפטו מכך ש- Ripple XRP אינו מבוזר כפי שהוא אמור להיות. ראשית, בניגוד לביטקוין, מטבע ה- Ripple נשלט על ידי חברה בשם Ripple Labs. חשוב לזכור שלמרות שאין בכוחם לתקן עסקאות או לשלוט בכספי אנשים, הם כן שולטים בהיצע XRP.

בעת כתיבת שורות אלה, יוני 2018, ישנם כ 60 מיליארד מטבעות במחזור, בהיקף כולל של 100 מיליארד. הבעיה הגדולה היא כי 40 המיליארד הנותרים (40%) נשלטים על ידי מייסדי Ripple – Ripple Labs.

יש להם את הכוח לעשות מה שהם רוצים עם המטבעות, כלומר מבחינה טכנית הם יכולים לתפעל את מחירם. אם מעבדות אדווה החליטו להנפיק כמות גדולה מהמטבעות בהן הם שולטים, זה יכול להשפיע לרעה על המחיר.

החשש הנוסף שמצאתי כשחקרתי את המדריך הזה של Ripple לעומת Bitcoin, הוא שיש אנשים שלא אוהבים את העובדה שבלוקצ’יין אינו מתוחזק על ידי קהילת ה- XRP. במקרה של ביטקוין, למרות שהמערכת נשלטה על ידי בריכות כרייה גדולות, כל אחד יכול לנסות לתרום לרשת באמצעות רכישת החומרה הנדרשת..

זה לא המקרה עם Ripple מכיוון שלא ניתן לכרות XRP. במקום זאת, הרשת משתמשת במשהו שנקרא “Validators Transaction”. האנשים היחידים שיכולים להפוך למאמת עסקאות הם הבנקים שמתקינים את הטכנולוגיה.

מבחינה טכנית, הוא עדיין מבוזר מכיוון שאף מאמת יחיד אינו יכול להשתלט על הרשת, ואף אינו יכול לתקן או לתפעל עסקה. עם זאת, יש אנשים שחושבים שלכולם תהיה הזדמנות לתרום לרשת, ולא רק למוסדות פיננסיים.

אז, עכשיו, כשיודעים כמה מהחששות שיש לאנשים בנוגע לביזור של שני הפרויקטים, החלק הבא של המדריך הזה של אדווה לעומת ביטקוין הולך לדון כיצד עסקאות מגיעות לקונצנזוס..

ביטקוין לעומת אדווה: איך טהיי רכל אחד גonsensus?

אף אחד מהפרוטוקולים הללו אינו מחייב צד שלישי לאשר, לאמת ולבקר עסקאות. אז איך הם עושים זאת?

ראשית, תן לי להסביר במהירות מהו מנגנון קונצנזוס. כל בלוקצ’יין משתמש באלגוריתם הצפנה כדי לאשר כי עסקה תקפה מבלי לעבור מתווך. זה מבטיח כי לאדם ששולח את הכסף יש באמת את הכספים, וזה גם מוודא שהכספים לא מוציאים פעמיים (הוצאה כפולה).

כל מכשיר שמחובר לרשת הביטקוין או Ripple נקרא צומת, וכדי לאשר עסקה, אחוז הצמתים חייב “להגיע לקונצנזוס” – מה שאומר שהם מסכימים שהעסקה תקפה.

Bitcoin ו- Ripple משתמשים כל אחד במנגנון קונצנזוס אחר, עליו אדון בהמשך.

מנגנון קונצנזוס

ביטקוין: הוכחת עבודה

מנגנון הקונצנזוס הבלוקצ’יין הראשון אי פעם נוצר על ידי היזם של ביטקוין, והוא נקרא Proof-of-Work. הדרך הטובה ביותר להבין הוכחת עבודה היא לחשוב על חישוב קשה באמת.

רשת הביטקוין מייצרת חישוב אקראי כל כך קשה, שאף אדם לא יכול היה לפתור אותו. במקום זאת, זה דורש כמות גדולה של כוח חישובי כדי לפתור. החישוב לוקח 10 דקות לפתרון. לאחר פתרונה, אישור עסקת הביטקוין כתקפה.

כל צומת יחיד המחובר לרשת מתחרה זה בזה כדי להפוך למכשיר הראשון לפתרון החישוב. מי שמגיע לשם ראשון, זוכה בפרס כריית הביטקוין. הבעיה העיקרית במודל הוכחת העבודה היא שהוא דורש כמויות חשמל גדולות באמת. לדוגמא, א מחקר שנערך לאחרונה גילה שכריית ביטקוין צורכת יותר חשמל מ- 159 מדינות בודדות!

הוכחת ביטקוין לעבודה

הנושא השני עם הוכחת עבודה (כפי שדברתי קודם) הוא שהוא מאפשר לאנשים להשתמש בחומרה יקרה באמת, כלומר למי שיכול להשקיע יותר כסף יש סיכוי גבוה בהרבה לזכות בפרס הביטקוין..

שלישית, ואולי החשוב מכל, מודל הוכחת העבודה תרם לנושאים של עמלות גבוהות, עסקאות איטיות וחוסר יכולת להתמקד.

אז, עכשיו, כשיודעים באיזה מנגנון קונצנזוס Bitcoin משתמש, החלק הבא של מדריך ה- Ripple לעומת Bitcoin שלי יסתכל במה Ripple משתמש.!

אַדְוָה: הסכם ביזנטי מאוחד

ה- Ripple blockchain משתמש במנגנון קונצנזוס הנקרא Federated Byzantine Agreement (FBA). בדיוק כמו ביטקוין ומודל הוכחת העבודה שלו, FBA מבקשת להגיע להסכמה בין צמתים שונים.

ב- FBA, כל צומת יסמוך על מספר מצומצם של צמתים אחרים, המכונה a "מעגל". ברשת אדווה יש המון מעגלים שונים, אשר כל אחד מהם חופף זה לזה, כך שלמעשה כל צומת מחובר בצורה כלשהי.

מאימי עסקאות המשמשים לאימות עסקאות (בנקים המשתמשים בטכנולוגיה), הם נבחרים באופן אישי ומוסמכים לפני שהם יכולים לבצע אימות עסקאות.

המשמעות היא שבמציאות אף אחד מהבנקים המשתמשים בטכנולוגיה לא ירצה לתמרן קונצנזוס מכיוון שהם משתמשים בה כדי לתמוך בעסקאות שלהם. גם אם יעשו זאת, יהיה ברור שכל מאימי העסקאות האחרים יראו, מי פשוט ידחה את העסקה.

בניגוד לביטקוין, Ripple ומנגנון הקונצנזוס שלה ב- FBA אינם נדרשים לפתור חישובים מורכבים, כלומר הוא משתמש בהרבה פחות חשמל מביטקוין. זה הופך אותה למערכת יעילה יותר ומבטיחה כי עמלות העסקה נשמרות נמוכות.

בסופו של דבר, בשניות הספורות שהמערכת צריכה לאשר העברת כספים, לפחות 80% מאמתני העסקה חייבים להגיע לקונצנזוס כדי לסמן את העסקה כתקפה..

אז, עכשיו, כשיודעים על שני מנגנוני הקונצנזוס המשמשים, החלק האחרון במדריך אדווה לעומת ביטקוין שלי יסתכל על ביצועי הפרויקטים עד כה.!

ראשית, הנה טבלת השוואה, כך שתוכל לסכם כמה מההבדלים העיקריים בין שני הפרויקטים הללו!

השוואה בין טבלה

מנגנון קונצנזוס עסקאות p / s שווי שוק מחזור אספקה תאריך השקה צוות / ארגון דמי עסקה
אַדְוָה FBA 1,500 18 ביל 40 ביל 2012 מעבדות אדווה <0.01 דולר
ביטקוין פו 7 104 ביל 17 מיל ינואר 2009 ליבת ביטקוין $ 0.50- $ 3.00

אדווה מול ביטקוין: הסיפור עד כה

כאשר לאנשים יש את הוויכוח Ripple לעומת Bitcoin, דבר אחד שכולם יכולים להסכים איתו הוא ששני הפרויקטים של בלוקצ’יין ביצעו בצורה יוצאת מן הכלל. עם זאת, בהיותו המטבע המקורי, Bitcoin תמיד היה המטבע מספר אחת מבחינת ערך, שווי שוק, אימוץ ושימוש בעולם האמיתי..

שנת 2017 הייתה השנה המצליחה ביותר שלה עד כה, לפיה BTC הגדילה את ערכה ביותר מ -2,000%. עד סוף השנה הגיע הביטקוין לשיאו של 20,000 דולר בכל הזמנים, עם שווי שוק כולל של קצת יותר מ -320 מיליארד דולר. כדי לשים את זה בפרספקטיבה, זה הסתכם בשווי שוק גבוה יותר של גולדמן זאקס ומורגן סטנלי!

מבחינת השימוש בעולם האמיתי, יותר ויותר ספקים מתחילים לקבל את הביטקוין כאמצעי תשלום. זה נכון במיוחד ביפן, שם ניתן כיום להוציא ביטקוין במעל 200,000 חנויות שונות! ארגונים ידועים אחרים המקבלים ביטקוין כוללים את מיקרוסופט, אקספדיה, פייפאל, אוברסטוק ואפילו וירג’ין גלקטיק.

עם זאת, ייקח הרבה מאוד זמן עד שהביטקוין ישמש כמערכת תשלומים עולמית של הזרם הראשי. הסיבה העיקרית לכך היא שהמפתחים צריכים לתקן את בעיות הביצועים שלהם. זמני עסקה של 10 דקות, עמלות גבוהות ורמות גודל של 7 עסקאות לשנייה בלבד הם מיליון מיילים ממערכת תשלומים גלובאלית בת קיימא.

החדשות הטובות הן שהצוות עובד על הרובד השני של טכנולוגיית התשלומים על גבי ביטקוין שנקרא “רשת תאורה”, אשר בתקווה תביא את הביטקוין לשלב הבא עם עסקאות מהירות, זולות וניתנות להרחבה.!

אז מה עם Ripple XRP? Ripple היא כעת הקריפטוגרפיה השלישית בחזקתה מבחינת שווי שוק. בדיוק כמו ביטקוין, למטבע הריפל הייתה שנה מדהימה בשנת 2017. בתחילת השנה הוא היה שווה 0.0065 דולר בלבד, אולם בסוף זה עלה לסכום של 2.40 דולר..

כשמדובר במטרה האמיתית של חברת האם, Ripple Labs, הם מייצרים שותפויות טובות באמת עם כמה מהבנקים הגדולים בעולם. יותר מ 100 מוסדות פיננסיים שונים בודקים כעת את פרוטוקול Ripple, כולל Santander, בנק אוף אמריקה ו- Credit Agricole!

בעתיד יש לקוות שהתעשייה הפיננסית תשתמש ב- XRP להסדרת התשלומים הבין-בנקאיים שלהם. התעשייה כולה שווה טריליוני דולרים בכל שנה, כך שאם הכל יתכנן, ערך ה- XRP עשוי לראות שיאים חדשים של כל הזמנים..

זה לא ייעוץ השקעות.

אדווה מול ביטקוין: המסקנה

וזה הסוף של המדריך הזה של אדווה לעומת ביטקוין! לפני שפתחת מאמר זה לא היית בטוח בהבדלים העיקריים בין השניים. עם זאת, אם קראתם את המדריך הזה מההתחלה ועד הסוף, עכשיו יהיה לכם מושג טוב לגבי מה שמייחד את שני מעצמי הצפנה הללו..

כפי שאתה בוודאי יודע עכשיו, ה- Ripple blockchain מבצע ביצועים טובים בהרבה מביטקוין. היא מבצעת עסקאות מהירות יותר, עסקאות זולות יותר ועסקאות מדרגיות יותר. לא רק זה, אלא שמנגנון הקונצנזוס של Ripple טוב בהרבה לסביבה – הוא לא מבזבז כמויות גדולות של אנרגיה. היעדים של ריפל שונים מאלה של ביטקוין, אז אל תחשוב על ריפל כעל הפיכה "הביטקוין הבא".

הביטקוין הוא עדיין (כמו שהיה תמיד) המטבע המסחרי הראשון. אני מאמין שביטקוין מתאים יותר כחנות ערך ולא כמערכת תשלומים, באופן דומה לזהב או כסף. עם זאת, הדבר החשוב ביותר הוא ששדרוג הביטקוין הבא, רשת התאורה, יצליח. זה יהפוך את הביטקוין לשימוש יותר כמערכת תשלומים.

אז, איזה מטבע קריפטוגרפיה אתה מעדיף לאחר שקראת את המדריך הזה של אדווה לעומת ביטקוין? החלטתם לבחור אחד על השני, או שאתם כמוני ומעדיפים להשקיע בשניהם? אנא יידע אותי במחשבותיך בסעיף ההערות למטה!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map