מהו חוזה חכם וכיצד הוא עובד?

זה 2021 – גם מי שלא מכיר בלוקצ’יין סביר להניח ששמעו על את’ריום. את’ריום הוא השני בגודלו מטבע מוצפן עם ענק שווי שוק של מעל 44 מיליארד דולר. כדי להבין את Ethereum לחלוטין, צריך להבין כראוי מה זה חוזה חכם.

את’ריום הוא לא רק מטבע; זה גם פלטפורמה המאפשרת לבנות עליה יישומי בלוקצ’יין אחרים. פלטפורמת Ethereum משתמשת במטבע שנקרא אֶתֶר, אשר רגיל לשלם עבור עסקאות.

ה- Blockchain של Ethereum עובד כמו ה- ביטקוין בלוקצ’יין; רשת מחשבים (או צמתים) מריצה תוכנה ש מאשר עסקאות ברשת.

אתר עובד יותר כמו דלק מאשר מטבע קריפטוגרפי רגיל. באותו אופן שאתה צריך בנזין או סולר לרכב שלך, אתה צריך את’ר להפעיל את החוזים והיישומים החכמים ב- Blockchain Ethereum.

בגלל הגידול בפופולריות שראה את’ריום (הדבר ברור מאליו ביקור באף אחד פלטפורמת חילופי קריפטו שם), השאלה ‘מהו חוזה חכם?’ הפכה לאחת השאלות הנפוצות ביותר במרחב הקריפטו ממש לאחרונה.

פתק: אם במקרה יש לך כמויות עצומות של מטבעות ETH, עליך להקפיד לשמור אותם ארנקים מאובטחים של קריפטו. האפשרויות המומלצות כוללות ספר חשבונות ננו ס, Coinbase ו טרזור ​​דגם טי.

עם זאת, אם עדיין אין לך את זה ואתה רוצה לרכוש, מומלץ לעשות זאת באמצעות סימפלקס – דרך מהירה ומאובטחת לקנות מטבעות קריפטוגרפיים בכרטיס האשראי שלך.

אז מהו חוזה חכם? ובכן, בואו נסתכל עמוק יותר.

מהו חוזה חכם: מה אתה הולך למצוא במדריך זה

מטרת המדריך הזה היא לעזור לך להבין מהו חוזה חכם ו איך עובדים חוזים חכמים.

קופון Coinbase האחרון נמצא:

אני מבין ש "חוזים חכמים “יכולים להיראות מְבַלבֵּל בתחילה. ברגע שאסביר להם, תבין שהם פשוטים ממה שאתה חושב.

בסוף זה "הסבר על חוזה חכם" מדריך, לעולם לא תצטרך לחפש בגוגל “מהו חוזה חכם?” שוב. תוכלו להבין כיצד ומדוע החלו חוזים חכמים, הקוד בו הוא משתמש, כיצד ניתן להשתמש בו ומדוע הוא יכול לשנות את החברה לנצח!

לפני שניכנס לדברים הטכניים יותר, חשוב לדבר עליו ההיסטוריה של חוזים חכמים. הידיעה מדוע ואיך נוצרו חוזים חכמים מקלה על הבנת מטרתם בעולם הבלוקצ’יין.


מתי הומצאו חוזים חכמים?

בשנת 1994, ניק סאבו (א קריפטוגרף), העלה את הרעיון של היכולת להקליט חוזים בצורה של קוד מחשב. החוזה הזה יהיה מופעל אוטומטית כאשר מתקיימים תנאים מסוימים. רעיון זה עשוי להסיר את הצורך בחברות צד שלישי מהימנות (כגון בנקים).

אבל למה? התשובה היא פשוטה – כי אינך זקוק עוד לצד שלישי מהימן בעת ​​ביצוע עסקה. במקום זאת, החוזים (או העסקאות) הם בהוצאה עצמית ברשת מהימנה הנשלטת לחלוטין על ידי מחשבים.

מהו חוזה חכם: אדם החותם על חוזה.

רעיון מגניב, נכון? סאבו עבד על רעיון זה שנים רבות ואף כתב ספר בשם “חוזים חכמים: אבני בניין לשווקים דיגיטליים בחינם“. הבעיה הייתה שכבר בשנת 1994, טכנולוגיית הבלוקצ’יין לא הייתה קיימת.

אבל זה קורה עכשיו!

בשנת 2009 הציג ביטקוין את השימוש הראשון בטכנולוגיית הבלוקצ’יין. בשנת 2015, Ethereum הוקמה על ידי צעיר אינטליגנטי בשם ויטליק בוטרין, והיא הציגה חוזים חכמים עובדים ראשונים.

(למידע נוסף על טכנולוגיית הבלוקצ’יין, עיין ב "הסביר בלוקצ’יין" להנחות.)

מהו חוזה חכם?

אני לא רק רוצה ללמד אותך על מה זה חוזה חכם, אני גם רוצה שתזכור את המידע שנמסר. אז כדי לעשות זאת, הדגשתי שלוש נקודות מפתח שעליך לקרוא ולנסות לזכור מהו חוזה חכם:

מהו חוזה חכם

חוזה חכם הוא הסכם בין שני אנשים בצורה של קוד מחשב. הם פועלים על בלוקצ’יין, כך שהם מאוחסנים על בסיס נתונים ציבורי ולא ניתן לשנות אותם.

מהו חוזה חכם 2

העסקאות שקורות בחוזה חכם הן מעובד על ידי הבלוקצ’יין, כלומר ניתן לשלוח אותם באופן אוטומטי ללא צד שלישי. זה אומר שאין על מי לסמוך!

מהו חוזה חכם 3

העסקאות מתרחשות רק כאשר מתקיימים התנאים בהסכם – אין צד שלישי, ולכן אין בעיות עם אמון.

איך עובד חוזה חכם?

כן, בדיוק איך חוזים חכמים עובדים, אם כן?

כדי למצוא את התשובה, נתחיל בבדיקה כיצד ניתן להשתמש בחוזה חכם:

בואו נדמיין שג’ון רוצה לקנות את הבית של מייק. הסכם זה נוצר על בלוקצ’יין את’ריום באמצעות חוזה חכם. חוזה חכם זה מכיל הסכם בין ג’ון למייק.

במילים הפשוטות ביותר, ההסכם ייראה כך: “כשג’ון משלם למייק 300 אתר, אז ג’ון יקבל בעלות על הבית”.

מהו חוזה חכם וכיצד הוא עובד?

ברגע שהסכם החוזה החכם הזה הושם, לא ניתן לשנות אותו – כלומר ג’ון יכול להרגיש בטוח לשלם למייק 300 אתר עבור הבית..

ללא שימוש בחוזה חכם בתרחיש זה, מייק וג’ון יצטרכו לשלם הרבה עמלות לחברות צד ג ‘. כולל הבנק, עורך דין ומתווך בתים.

זה נהדר, נכון? לא עוד עמלות ולא יותר עיכובים לחכות לעורך דין ומתווך שיעבד את ההסכם! זו רק אחת מהדוגמאות הרבות לאופן שבו ניתן להשתמש בחוזה חכם.

חוזים חכמים מבוצעים אוטומטית לאחר שתנאי ההסכם מתקיימים. המשמעות היא שאין צורך בצד שלישי, כמו בנק, מתווך או ממשלה.

איך זה אפשרי?

כאמור, יש לנו הבלוקצ’יין להודות. בגלל טכנולוגיית הבלוקצ’יין, אנו מסוגלים לְבַזֵר חוזים חכמים כך שהם הוגנים וחסרי אמון. על ידי ביזור, אני מתכוון לכך הם אינם בשליטת מפלגה מרכזית אחת (כמו בנק, מתווך או ממשלה וכו ‘).

הבלוקצ’יין הוא בסיס נתונים משותף המנוהל על ידי מחשבים רבים (המכונים ‘צמתים’) השייכים לאנשים רבים ושונים. מסיבה זו, לא לאדם או חברה בודדים יש שליטה על כך.

מהו חוזה חכם: האקר פריצה למחשב.

זה אומר שֶׁלָה כמעט בלתי אפשרי לפרוץ את זה – ההאקר יצטרך לפרוץ יותר ממחצית הצמתים אם הם רוצים לתקוף את הבלוקצ’יין או את החוזים החכמים המופעלים עליו. לכן, חוזים חכמים יכולים לרוץ בבטחה ובאופן אוטומטי בלי שאיש יוכל לשנות אותם! עכשיו אתה יודע עוד יותר על מהו חוזה חכם!

מה הם חוזים חכמים המשמשים כיום?

כמו שאמרתי קודם, מייק & מכירת הבתים של ג’ון אינה התרחיש היחיד בו ניתן להשתמש בחוזים חכמים. אנשי קשר חכמים יכולים לשמש לכל סוג של עסקאות – זה לא חייב להיות פיננסי.

האפשרויות הן אינסופיות לחוזים חכמים. הם כבר משמשים עבור עסקאות ושירותים פיננסיים, ביטוח, אישור אשראי, תהליכים משפטיים, ואפילו עבור הסכמי מימון המונים (ICO).

בואו נראה כיצד חוזים חכמים כבר מועילים לענפים מסוימים וכיצד הם יועילו לענפים אחרים בעתיד …

חברות ביטוח

שתי חברות ביטוח, ביטוח אטלס במלטה ו אקסה בצרפת, בדקו חוזים חכמים בשנת 2017. היו להם אבות טיפוס שפיצו את לקוחות התעופה אם טיסותיהם התעכבו.

בואו נראה דוגמה:

ג’ון עומד לטוס מניו יורק ללוס אנג’לס. הוא שולח מטבע קריפטוגרפי בשווי 5 דולר לחוזה החכם של Axa ביטוח ומספק את מספר הטיסה שלו. אקסה שולחת 95 דולר לחוזה החכם. אז יש 100 דולר בחוזה החכם.

אם הטיסה של ג’ון מתבצעת בזמן, לאקסה נשלחים 100 דולר מהחוזה החכם. אבל אם המטוס מאחר, 100 דולר נשלחים לג’ון מהחוזה החכם. הכל אוטומטי.

זה חוסך הרבה זמן וכסף. המשמעות היא גם שג’ון לא צריך לסמוך על כך ש- AXA תשלם לו את הסכום המוסכם אם הטיסה שלו מאוחרת – הוא יודע שאם השעה מאוחרת, החוזה החכם ישלח לו באופן מיידי את הפיצוי שלו ($ 100).

השווה בין חילופי קריפטו זה לצד זה עם אחרים

האם ידעת?

האם אי פעם תהית אילו בורסות קריפטו הן הטובות ביותר ליעדי המסחר שלך?

לִרְאוֹת & השווה בין חילופי הצפנים TOP3 זה לצד זה

מערכות בריאות

מערכות בריאות ישתמשו בחוזים חכמים כדי להקליט ולהעביר נתונים בבטחה.

מהו חוזה חכם: רשת EncrypGen של רשת Blockchain גנומית.

אנו כבר יכולים לראות דוגמאות לחוזים חכמים המשמשים בתעשייה הרפואית כמו אנשים כמו EncrypGen. זו יישום המשתמש בחוזים חכמים כדי להעביר את נתוני המטופלים בצורה מאובטחת, לא מאפשר גישה מצדדים שלישיים.

בדרך זו, המטופלים הם בשליטה על הנתונים שלהם. אם חוקרים רוצים להשתמש בנתוני המטופל, עליהם לשלם עבורם. לא רק זאת, אלא שהמטופל צריך לבחור אם הוא רוצה למכור לו את זה או לא.

ממשלות

עבור ממשלות, חוזים חכמים הפועלים על הבלוקצ’יין יכולים להפוך את מערכות ההצבעה לחסרות אמון לחלוטין והרבה יותר מאובטחות.

מהו חוזה חכם: פתרון מקוון מאובטח ושקוף.

יישומים כמו FollowMyVote להשתמש בחוזים חכמים ובטכנולוגיית בלוקצ’יין כדי להגן על קולות מפני הונאה. כאשר פעולת ההצבעה נכתבת לבלוקצ’יין, לא ניתן לשנות אותה. לאחר סיום ההצבעה, החוזה החכם ישלח אסימון לכתובת המייצגת את הזוכה בהצבעה.

בדרך זו, הצבעה היא תמיד הוגנת, כלומר הזוכה תמיד צודק.

ניהול עסקי

עסקים יכולים להפיק תועלת באופן מאסיבי מחוזים חכמים. במקום לשלם לצוות כדי להפעיל שכר, הם יכולים להשתמש בחוזים חכמים.

עסקים יכולים פשוט לקבוע חוזה חכם שאומר כי כאשר התאריך הוא 28.03.18, העסק שולח ל- John 2 ETH. זה אומר שג’ון תמיד ישולם בזמן, ולעולם לא ישולם לו תשלום נמוך. העסק מרוויח מכיוון שהכל אוטומטי, וחוסך להם המון זמן וכסף!

ICOs

אם אתה רוצה להתחיל פרויקט משלך המשתמש בבלוקצ’יין, אתה יכול לבנות את הפרויקט שלך על בלוקצ’יין את’ריום, כפי שראינו קודם. עם זאת, תצטרך קצת כסף!

איך תשיג את הכסף שאתה צריך? ברוך הבא ל ICOs.

An ICO (הצעת מטבע ראשונית) הוא מערכת מימון המונים ליישומים חדשים המשתמשים בטכנולוגיית בלוקצ’יין. אתה יוצר חוזה חכם ו אסימון עבור אותו חוזה חכם. בואו נדמיין שאתם קוראים לאסימון שלכם ABC.

אתה רוצה לגייס 10,000,000 $ כדי להתחיל את הפרויקט שלך ולבנות את היישום שלך – בוא נדמיין ש- 10,000,000 $ שווים ל- 10,000 אתרים. אתה מחליט שאתה מכניס 100 אלף אסימונים של ABC לחוזה החכם, ושכל אסימון ABC יהיה שווה 0.1 Ether.

בדרך זו, אם אתה מוכר את כל 100,000 אסימוני ABC, יהיה לך את 10,000 האתרים שאתה צריך, בגלל 100,000 x 0.1 = 10,000.

כעת, בחוזה החכם, תכתוב משהו כמו: אם 0.1 ETH נשלח לחוזה החכם, ואז החוזה החכם ישלח ABC 1 לכתובת השולחת 0.1 ETH. בדרך זו, האנשים התורמים ל- ICO מקבלים תמיד את הכמות הנכונה של אסימון ABC.

זכור! חשוב לשמור על המטבעות הקריפטוגרפיים שלך ארנקים מאובטחים. הכי אפשרויות מומלצות הם ספר ספרים ננו ס, Coinbase ו טרזור.

מדוע שאנשים ירצו לקנות את אסימון ABC?

שתי הסיבות הנפוצות ביותר שאנשים קונים אסימונים מ- ICO הן:

  1. ניתן להשתמש באסימון ביישום לאחר בנייתו;
  2. מחיר האסימון עשוי לעלות כאשר הפרויקט נהיה פופולרי יותר.

אתה יכול לחשוב על ICO כמו גרסת בלוקצ’יין של קיקסטארטר. ההבדל העיקרי הוא בכך זה הופך את כל מכירת ההמונים לאוטומטית באופן מאובטח דֶרֶך.

כיצד נוצרים חוזים חכמים?

ניתן לבנות חוזים חכמים בפלטפורמות בלוקצ’יין מרובות, כולל את’ריום ו- NEO. מכיוון שאת’ריום היא הבחירה הפופולרית ביותר עבור מפתחים, אספר לכם על החוזים החכמים של את’ריום.

פותחים חוזים חכמים באמצעות שפת הקידוד המקורית של את’ריום, שקוראים לו מוּצָקוּת.

אם אתה רוצה ללמוד סולידטי, אתה יכול לנסות את שלנו דוגוגות בחלל מדריך מוצק אינטראקטיבי! זו דרך מהנה וידידותית ללמוד סולידיות. על ידי ביצוע השלבים בקורס, תיצור משחק סולידטי משלך!

מהו חוזה חכם: קורס Space Doggos ב- BitDegree.

סיכום

אתה יכול לראות מהדוגמאות שנתתי חוזים חכמים כבר מתחילים להחליף מתווכים. ראינו גם את הפוטנציאל שיש ליישומים עתידיים – זוכרים את מכירת הבתים של ג’ון ומייק? הם לא היו זקוקים לסוכן נדל”ן, עורך דין או בנק, נכון?

לכן, אם חוזים חכמים ימלאו את מטרתם, אולי נחיה יום אחד בעולם נטול מתווכים.

מה יקרה אז?

הדבר הטוב ביותר שאין מתווכים זה העובדה ש אנחנו חוסכים הרבה כסף. לא זו בלבד, אלא שגם לא נצטרך לסמוך על אף אחד.

יש גם חסרון פוטנציאלי: אנשים עלולים לאבד את מקום עבודתם. מתווך הוא אדם אמיתי, בדיוק כמוך ואני. מדוע מישהו ישלם לעובד כדי לבצע עבודה שניתן לעשות בחינם באמצעות חוזה חכם? הם לא היו.

כמובן, אף אחד לא יודע מה צופן העתיד. כל מה שאנחנו יכולים לעשות זה לנחש ולנבא, אבל עלינו להיות מוכנים לכל התוצאות האפשריות.

לכן, כפי שאתה יכול לראות, חוזים חכמים יכולים להפוך את העולם למקום טוב יותר ונטול עמלות. זה יכול להפחית הונאה, עיכובים, והעלות הכוללת של הרבה דברים. עם זאת, ככל שאנו מקדמים טכנולוגיה נוספת, אנו מסירים את הצורך בעבודות מסוימות. כעת, לאחר שקראת מדריך זה, עליך להרגיש בנוח לענות על שאלת הזהב: ‘מהו חוזה חכם?’.

אם לאחר קריאת המדריך הזה תחליט לרכוש מטבעות ETH, מומלץ לעשות זאת באמצעות סימפלקס – עיבוד תשלום ללא הונאה. זה מאפשר לך לרכוש crypto עם כרטיס האשראי שלך בכמה צעדים פשוטים. כמו כן, הקפד לבחור א ארנק קריפטו אמין, כמו ספר ספרים ננו ס, Coinbase ו טרזור.

מה דעתך על חוזים חכמים? תודיע לנו!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map