כוכבים לעומת אדווה: מה הבחירה הטובה יותר?

אז שמעתם גם על כוכבי לומן וגם על אדווה, אבל אתם לא בטוחים איך הם משתווים? ובכן, אל תדאג. זו אחת השאלות הנפוצות ביותר בעולם הקריפטו כיוון ששתי החסימות דומות מאוד, וכיום מתפקידי להסביר את הדמיון וההבדלים הללו בקרב Stellar לעומת Ripple..

אגב, האם ידעת ששני הפרויקטים נוצרו על ידי אותו אדם !? (על כך אסביר בהמשך!)

בכל מקרה, כדי לעזור לנקות את הדברים, אני הולך לתת לך הסבר מלא על האופן שבו כל אחת מהפלטפורמות האלה עובדת, ואחריו סקירה של ההבדלים העיקריים שלהן.

לאחר שכיסיתי את הטכנולוגיה, אז אסביר מי תוכניות החסימה תוכננו לשימוש. שני הטיטאנים הללו של מטבעות קריפטו משרתים מטרות שונות וממוקדים לקהלים שונים.

אז בסוף הקריאה במדריך Stellar vs Ripple, לא רק שאתה הולך להיות מומחה בשני הפרויקטים, אלא תוכל גם להחליט איזה מהם אתה חושב שעדיף!

אז למה אתה מחכה? נתחיל בלגלות עוד מידע על אדווה!

הסבר על מרכיבי מפתח אדווה

Ripple נוצר בשנת 2012 על ידי המתכנתים האמריקאים דייוויד שוורץ וג’ד מק’לב, כאשר כריס לארסון סייע לצד העסקי של העניינים. לפרויקט יש מטבע קריפטוגרפי משלו בשם XRP, בעל שווי השוק השלישי בגובהו מבין כל מטבעות הקריפטו. לעתים קרובות יש בלבול לגבי ההבדל בין אדווה ל- XRP, אז תן לי לנקות את הדברים ואז לעבור לקרב הכוכבים לעומת האדווה.

קופון Coinbase האחרון נמצא:

אדווה הוא שמה של החברה המפתחת טכנולוגיית תוכנה. טכנולוגיה זו מופעלת על ידי המטבע המקורי של Ripple – XRP.

טכנולוגיית ה- Ripple נוצרה כדי לאפשר לבנקים להעביר כסף בינלאומי תוך שניות ספורות, כמעט ללא עלות. הסיבה שהמייסדים החליטו לבנות אותה הייתה משום שמערכת התשלומים החוצה גבולות הנוכחית איטית, יקרה ולא יעילה.

ענף זה הוא עצום, עם הערכה של כ -150 טריליון דולר בין בנקים בינלאומיים מדי שנה. עם זאת, מרבית העסקאות הללו עוברות ארגון מרכזי בשם SWIFT.

שליחת תשלומים באמצעות SWIFT עשויה לחלוף ימים לפני שהיא מגיעה לבנק המקבל, במיוחד אם משתמשים במטבעות פחות פופולריים. SWIFT צריכה גם להשתמש בבנקים מתכתבים, מה שעוזר לחבר את השולח וגם את המקלט לרשת.

כל צד שלישי המעורב בעסקה גובה עמלה משלו, ולכן זה עולה לבנקים כל כך הרבה לשלוח כסף לחו”ל.

עם זאת, מערכת ה- Ripple משתמשת במשהו שנקרא טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת, המאפשרת לבנקים לעקוף צדדים שלישיים ובמקום זאת לסחור בנק לבנק..


מטבע ה- XRP יכול לשמש גם בנקים המשתמשים בטכנולוגיית Ripple, מכיוון שהוא מסייע לספק נזילות בין שני מטבעות שונים. בסך הכל, יונפקו 100 מיליארד מטבעות XRP, כאשר צוות Ripple מחזיק כמעט 60% מהיצע זה.

חשוב לזכור שלמרות שפרוטוקול ה- Ripple ממוקד לתעשיית הבנקאות, הוא יכול לשמש את כולם לשליחה ולקבלת כספים, ארנק לארנק..

אז, עכשיו שאתה יודע מה הן אדווה והן XRP, החלק הבא של מדריך כוכבי הלומן לעומת אדווה הולך לתת לך סקירה של כוכבי הלומן!

השורה התחתונה של לומן כוכבי

כוכב לומן נוצר שנתיים לאחר מכן בשנת 2014 על ידי ג’ד מק’לב, שהיה מייסד שותף של ריפל. בדיוק כמו שציינתי קודם, שם יש הבדל בין אדווה ל- XRP, יש גם הבדל בין כוכבי לומן!

Stellar היא הטכנולוגיה המאפשרת לשלוח ולקבל כספים במהירות ובזול. Stellar משתמשת גם בפרוטוקול ספר חשבונות מבוזר לעיבוד עסקאות והקוד שלו דומה מאוד ל- Ripples. למעשה, הרבה אנשים חושבים שמדובר במזלג של אדווה, אולם מפתחי כוכבי לומנס אומרים שזה לא. אז, הכוכבים לעומת אדווה כבר מתחילים.

הערה: כשאנשים משתמשים במונח מזלג, המשמעות היא שבלוקצ’יין חדש נבנה מהקוד של בלוקצ’יין ישן יותר, אך נעשו שינויים כדי להפוך אותו לשונה. אחד המזלגות המפורסמים ביותר הוא ביטקוין קאש, שזלג מקוד הביטקוין המקורי אך ביצע עסקאות מהר יותר.

לומן הוא המטבע התומך בתמיכה בטכנולוגיית הכוכבים והוא נקרא לפעמים XLM, שהוא סמל הטיקרים שלו. לומנס עשתה טוב מאוד מאז שחרורה וכעת היא מטבע 10 מטבע החזקות חזק ביותר של מיליארדי דולרים.

אף על פי שבנקים יכולים להשתמש בכוכבים, הצוות מכוון את הפרוטוקול שלהם כלפי העולם המתפתח. הרעיון הוא שעל ידי שימוש בכוכבים אזרחים יומיומיים וארגונים ממדינות עניות יותר יוכלו להעביר כסף בינלאומי כמעט ללא תשלום, תוך שניות ספורות..

הנה דוגמה מהירה לאופן שבו מישהו יכול להשתמש ברשת הכוכבים.

  1. ג’ון ממוקם בארגנטינה ורוצה לשלם לבוב בקניה עבור משלוח הקפה שלו.
  2. בדרך כלל, ג’ון יצטרך להשתמש ברשת SWIFT שהיא איטית ויקרה. עם זאת, הפעם הוא הולך להשתמש בכוכבי לומן לביצוע התשלום.
  3. ג’ון מעביר את הפסו הארגנטינאי דרך Stellar, שהופך במהירות ללומנס, ואז הופך במהירות לשילינג קנייתי..
  4. העסקה הושלמה תוך שניות ספורות ללא עמלות כמעט.

פרוטוקול Stellar יכול גם להחליף שני מטבעות פיאט ישירות אם יש מספיק פעילות, אולם אם זה לא אפשרי זה יכול פשוט להשתמש ב- Lumens כדי לגשר בין השניים..

אז, עכשיו כשאתה יודע מה שני הפרויקטים עושים, החלק הבא של המדריך שלי אדווה לעומת כוכבים הולך לדבר על קווי הדמיון העיקריים שלהם!

כוכבים לעומת אדווה – קווי דמיון מרכזיים?

לפני שנבחן את ההבדלים ביניהם, חשוב להבין עד כמה כוכבים לעומת אדווה דומים או שונים. כפי שציינתי בקצרה קודם, הקוד של שני הבלוקצ’יינים כמעט זהה, ולכן לפעמים קשה להבדיל ביניהם.

ראשית, בניגוד לביטקוין (שבו אנשים יכולים לתרום מכוח המחשוב הנוסף שלהם כדי לאמת עסקאות) לא Stellar ו- Ripple משתמשים בכורים. זה בגלל האופן שבו הטכנולוגיה עובדת.

בביטקוין, כל אחד יכול לכרות פשוט על ידי הורדת הלקוח למכשיר שלו, ובתמורה הוא מקבל תגמול במטבעות חדשים. כל מחשב שמצטרף למערכת נקרא צומת והם עוזרים בהפעלת רשת הביטקוין ולכן רשת הביטקוין מבוזרת.

למרות ש- Lumens ו- XRP עדיין מבוזרים, הם אינם מאפשרים לציבור להפעיל צמתים. נכון לעכשיו, היזמים שמאחורי Stellar ו- Ripple מנהלים צמתים משלהם על פני מספר שרתים, אולם בנקים וארגונים פרטיים המחליטים להשתמש בטכנולוגיה יכולים גם להריץ צמתים..

הדמיון המרכזי השני הוא שגם Stellar וגם Ripple משתמשים בספר חשבונות מבוזר כדי לאמת תנועת כספים. המשמעות היא שלעסקאות לוקח מספר שניות בלבד לעיבוד והעמלות הן בדרך כלל פחות מסנט.

כיצד מופץ ספר החשבונות

שני הפרוטוקולים משיגים זאת על ידי טעינת רק חלק קטן ממטבע, למשל 0.0001 XRP או 0.0001 XLM.

חשוב לזכור ששני הפרויקטים עשויים לרצות לשמור על ערך המטבע שלהם נמוך, אחרת זה עשוי להיות יקר מדי לשימוש כמערכת תשלומים גלובלית..

דמיון נוסף ב- Stellar לעומת Ripple הוא כי אספקת המטבעות נשלטת על ידי היזמים. בניגוד לביטקוין, שבו מטבעות חדשים משוחררים בהדרגה על ידי הרשת עד להשגת ההיצע המקסימלי, כוכבים ואדווה יכולים להגדיל את התפוצה בכל פעם שהם בוחרים בכך..

הערה: יש הבדל בין אספקת המטבעות לבין המטבעות במחזור. לדוגמא, ההיצע הכולל של ריפל הוא 100 מיליארד, כלומר זהו הסכום המקסימלי שיהיה אי פעם. עם זאת, הסכום במחזור הוא רק כ -40 מיליארד, כאשר צוות אדווה מחזיק ב -60 מיליארד האחרים.

זו הסיבה שיש אנשים שלא אוהבים את אף אחד מהפרויקטים, מכיוון שהם חושבים שהוא ריכוזי מדי (נשלט על ידי ישות אחת אחת).

בואו נסכם על כמה מהדמיון שלהם:

  • שניהם נוסדו יחד על ידי ג’ד מק’לב
  • אסור לכרות – צמתים פרטיים
  • שניהם משתמשים בטכנולוגיית ספר חשבונות מבוזר (DLT)
  • ליד עסקאות מיידיות וחינמיות
  • מושלם להעברות בינלאומיות
  • מפתחים שולטים בהיצע במחזור

אז, עכשיו, כשיודעים כמה מהדמיון העיקרי, החלק הבא של המדריך שלי אדווה לעומת כוכבים הולך לדבר על האופן שבו נבדלים שני הפרויקטים.!

כוכבים לעומת אדווה: הבדלים מרכזיים

כפי שכבר התכנסתם, הטכנולוגיה שמאחורי Stellar ו- Ripple דומים מאוד. עם זאת, יש להם ההבדלים ביניהם. אז בואו נתחיל בקרב Stellar vs Ripple.

ראשית, חשוב להבין מדוע ג’ד מק’לב החליט לעזוב את ריפל כדי ליצור את סטלה. למקייב יש תשוקה לעזור לחסרי בנקים – אנשים במדינות עניות יותר שאין להם גישה לשירותים פיננסיים יומיומיים.

כפי שעשה פעמים רבות בעבר, מק’לב תורם לומנס בחינם לנזקקים, וזה גם בתוכניותיו לעתיד. זו הסיבה שסטלר מכנה את עצמו “ארגון שלא למטרות רווח”.

זה המקום שבו אדווה שונה בקרב הכוכבים לעומת האדווה. הם מחפשים למקד לתחום התשלומים החוצה גבולות רב טריליון על ידי מתן טכנולוגיה לבנקים ולמוסדות פיננסיים. יש לקוות שברגע שהם יתחילו להשתמש בו, הם גם יקנו XRP כדי לפתור את הבעיות הנוכחיות של נזילות.

ההבדל העיקרי הבא הוא הדרך בה הצמתים מגיעים להסכמה (הסכם). מודל קונצנזוס הוא טכנולוגיה המאשרת ומאמתת עסקאות ללא צורך להשתמש במתווך צד שלישי. ישנם סוגים רבים ושונים של קונצנזוס, כאשר השניים הפופולריים ביותר הם הוכחה לעבודה (בשימוש על ידי ביטקוין) והוכחה על ההימור (בשימוש על ידי דאש).

עם זאת, כוכבים ואדווה אינם משתמשים באף אחד מאלה. Stellar משתמש במשהו שנקרא “Stellar Consensus Protocol”, בעוד Ripple משתמש ב “הוכחת תקינות”.

לאחר מכן, למרות שציינתי קודם כי המפתחים של Stellar ו- Ripple יכולים לשחרר מטבעות כשבוחרים בכך, יש הבדל קל באופן עבודת ההיצע. צוות הכוכבים הצהיר כי הם יוסיפו אינפלציה של 1% בכל שנה לאספקת מטבעות Lumens, שזה כמו כסף אמיתי..

לדוגמא, כאשר הפדרל ריזרב האמריקני מדפיס דולרים נוספים, זה יוצר אינפלציה. אם מטבע מנופח, המשמעות היא שערכו יורד ככל שיש יותר במחזור.

מצד שני, מטבע ה- XRP של ריפל הוא דפלציוני. הסיבה לכך היא שהם החליטו שהם ישרפו דמי עסקה, כלומר לאורך זמן הסכום במחזור יירד.

הערה: כאשר נשרפים מטבעות, המשמעות היא שהם נשלחים לכתובת ארנק שלא ניתן יהיה לגשת אליה לעולם. הסיבה לכך היא שהמפתחות הפרטיים אינם ניתנים להשגה, כלומר לעולם לא ניתן להוציא את המטבעות.

כמו כן, בקרב Stellar vs Ripple, אנשים רבים חושבים ש- Ripple הוא יותר מרכזי מאשר Stellar. כאשר ג’ד מק’לב עזב את ריפל כדי ליצור את הכוכבים, צוות ריפל הצליח להקפיא את מטבעות ה- XRP שלו. למרות שזה נפתר מאז, זה מראה שלריפל יש יותר שליטה ממה שהיה צריך להיות פרויקט מבוזר. אנשים רבים בוחרים בכוכבים על פני אדווה בגלל סיבה זו.

כּוֹכָבִי אַדְוָה
מטרת הפרויקט עזור ללא בנקים באזורים עניים יותר. ספק לבנקים ולמוסדות פיננסיים טכנולוגיה כדי לפתור את הבעיות של תשלומים חוצי גבולות איטיים ויקרים.
מודל קונצנזוס פרוטוקול קונצנזוס כוכבי הוכחת נכונות
לְסַפֵּק אינפלציוני (1% לשנה) דפלציוני (דמי עסקה שרופים)
לִשְׁלוֹט נחשב פחות ריכוזי נחשב לריכוזי יותר

אז, עכשיו, כשיודעים את ההבדלים העיקריים בין השניים, אני הולך לדבר על הצוותים שעומדים מאחורי הפרויקטים האלה!

כוכבים לעומת אדווה: הצוות

סטלה לומנס מנוהלת על ידי המייסדים המקוריים, ג’ד מק’לב, וג’ויס קים. מק’לב הוא בעל ניסיון רב בעולם הטכנולוגיה באינטרנט והתחיל פרויקטים רבים אחרים. זה התחיל עם eDonkey, שהייתה אחת מפלטפורמות שיתוף המוזיקה הראשונות אי פעם.

אחרי זה, הוא יצר את אחת מחילופי הביטקוין הראשונים אי פעם, MT. גוקס, שבשלב מסוים אירח יותר מ -70% מכל עסקאות הביטקוין! אחרי שהוא מכר את MT. גוקס, מק’לב, הקים את ריפל.

פרויקט Ripple ומטבע ה- XRP שלו מנוהלים על ידי חברת אם בשם Ripple Labs. באופן מעניין, הם נקראו במקור Opencoin, אולם הם עברו מיתוג מחדש למעבדות Ripple בשנת 2015. המטה שלהם ממוקם בסן פרנסיסקו, קליפורניה, ומונה מעל 150 עובדים! אז קרב הכוכבים לעומת האדווה הוא די קשה!

מנכ”ל ריפל, בראד גארלינגהאוס, מנוסה מאוד בעולם העסקים ומילא תפקידים קודמים גם ב- AOL וגם ביאהו. גארלינגהאוס הוא הפנים הציבוריות של ריפל והופיע בהופעות טלוויזיה רבות בארה”ב. כריס לארסן, שהקים יחד את הפרויקט, הוא כיום יו”ר החברה, מה שאומר שיש לו עדיין השפעה רבה..

בסופו של דבר, לכוכבים ולריפל שני צוותים חזקים באמת, וזה אחד הדברים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון כשמשקיעים בפרויקט. עם זאת, מעבדות אדווה נחשבות חברות יותר מסטלר. יש להם גם צוות גדול בהרבה וקיבלו הרבה השקעות פרטיות. עם זאת, זה לא מנע מ- Stellar להפוך במהרה לקריפטוגרפיה המובילה 10!

אם קראת את המדריך Stellar vs Ripple עד כה, עליך להבין היטב את האופן שבו כל פרויקט עובד, כמו גם את הדמיון וההבדלים ביניהם. החלק הבא של המדריך Stellar vs Ripple שלי יסתכל על הביצועים שלהם עד כה …

כוכבים לעומת אדווה: עמדת השוק הנוכחית

לומנס הוא כיום מטבע של מיליארדי דולרים שהגיע לגובה של 13 מיליארד דולר בדצמבר 2017. ההישג המרשים ביותר שלו עד כה הוא השותפות שהקימה עם יבמ..

העסקה הושקה רשמית במרץ 2018 ותאפשר ל- IBM להעביר כספים בקלות בין בנקים בדרום האוקיאנוס השקט. אם יצליח, צפוי שהוא יתרחב לאזורים אחרים. מְרַגֵשׁ!

שותפות IBM עם Stellar

אם כוכבי לומן יוכלו ליצור שותפויות נוספות כמו זו עם יבמ, יש סיכוי טוב שהיא תמשיך לעלות בערכה..

החל מאפריל 2018, Ripple היא המטבע הקריפטוגרפי השלישי בעל הערך הזמין ביותר, הרבה אחרי את’ריום, אך לפני Bitcoin Cash! מעניין שבמשך תקופה קצרה בסוף 2017, אדל עקפה את את’ריום והפכה למטבע מספר 2, אולם מאז זה הפך..

כפי שניתן היה לצפות לפרויקט שנמשך כבר שנתיים, ריפל יצרה שותפויות חשובות עוד יותר. למעשה, הם בדקו את טכנולוגיית ספר החשבונות המופץ שלהם עם למעלה מ -100 בנקים שונים, כולל UBS ו- Santander!

אדווה לשותפות בסנטנדר

הדבר החשוב ביותר לעליית ערך ה- XRP הוא שהבנקים משתמשים בו לתשלומים חוצי גבולות. נכון לעכשיו, טכנולוגיית Ripple אינה זקוקה ל- XRP כדי לתפקד, אולם היא עשויה להיות שימושית כאשר הבנקים זקוקים לה לצורך נזילות..

הסיבה לכך היא שכאשר בנקים רוצים לסחור במטבע אחר משל עצמם, הם צריכים לפתוח חשבון נוטריון במדינה שהם רוצים לשלוח גם את הכסף. זה יכול להיות ממש לא נוח מכיוון שהבנק חייב להחזיק כספים בכל חשבון נוטריון שהוא מחזיק. XRP יפתור בעיה זו, כך שיש סיכוי טוב שהבנקים יחליטו להתחיל להשתמש בה.

סיכום

ובכן, זה הסוף של מדריך כוכבי לומן לעומת אדווה! אם אתה קורא את זה לאורך כל הדרך, עכשיו אתה אמור להבין טוב מאוד איך כל פרויקט עובד, כמו גם חבורה שלמה של דברים אחרים.!

הסברתי בפירוט את הדמיון וההבדלים העיקריים שלהם בין כוכבים לעומת אדווה. וכעת עליכם לדעת כי (למרות ששתי הפלטפורמות כוללות טכנולוגיה דומה) שניהם נמצאים במסעות שונים. לכן, השאלה החשובה היא, מה לדעתך עדיף?

אם אתה בוחן את תרשימי התמחור של שני המטבעות, שינויים בערך הם די דומים. זה יכול להיות שמשקיעים מחליטים להשקיע בשניהם, פשוט משום שהם לא יכולים לקבל החלטה סופית … אני מניח שלעולם לא נדע.

בסופו של דבר, גם Lumens וגם XRP ביצעו ביצועים מדהימים וטכנולוגיות Stellar ו- Ripple יצרו כמה שותפויות מדהימות..

אשמח לדעת אם החלטתם לבצע השקעה, ואם כן, עם איזו מה החלטתם ללכת? או שאולי לא יכולת להחליט ובחרת להשקיע בשניהם? ספר לי בתגובה למטה!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map