נפילת הביטקוין – האם ביטקוין יקרוס?

התרסקות ביטקוין - לוגויש הרבה ספקולציות לגבי מחירי הביטקוין לאחרונה. ליתר דיוק – האם ביטקוין יתרסק? ואם זה יהיה … מתי ביטקוין יתרסק?

אין סוד שביטקוין (זהה למרבית המטבעות הקריפטוגרפיים האחרים) חווה נפילה גדולה. מה שהתחיל כהתרסקות קלה בתחילת 2018 הפך לספירלה לכאורה בלתי נגמרת של התרסקות והוזלת מחיר.

בעת גלישה ומיון ברשת, ייתכן שתיתקל בהסברים רבים וספקולציות שונות. היום ננסה לסדר אותם ולהבין מדוע ביטקוין קורס.

יתר על כן, אני הולך לנתח כמה מהספקולציות הפופולריות ביותר לגבי דעיכת מטבע החילופי המטבע הזה ולספק תשובה הגיונית המבוססת על טיעון לשאלה הבוערת – האם הביטקוין יקרוס?

עליית הביטקוין

מזה זמן מה, ביטקוין ידוע כסמל המטבעות הקריפטוגרפיים. אבל למרות הפופולריות וההכרה הנוכחיים במיינסטרים, הסיפור היה שונה מאוד בזמן הקמת המטבע בשנת 2009.

קופון Coinbase האחרון נמצא:

בימי הינקות של הביטקוין, המטבע הקריפטוגרפי היה שווה כמעט כלום. היוצר (או היוצרים) שכונה סאטושי נקאמוטו השיק את הביטקוין בתחילת 2009, אך המטבע זכה לערך בולט רק בשנת 2011.

אי שם במחצית הראשונה של 2011 מחירו של ביטקוין הפר את הדולר האחד. זה היה באמת רגע היסטורי עבור המטבע, אבל ככל שהזמן יעבור מאוחר יותר – הראשון מבין רבים.

זה היה כמעט נורמלי לראות את הביטקוין מתרסק ומטפס חזרה בשנתיים הקרובות. וגם תנודות המחירים היו די בולטות – המטבע ילך לכל דבר בטווח של 3 עד 30 דולר. אבל גל ההלם האמיתי הראשון שחוותה קהילת הקריפטו המוקדמת קרה באפריל 2013. בתחילת החודש מחירו של ביטקוין הוגבל על סך 266 דולר – יותר מאי פעם.

סוג זה של צמיחה נפתחת ופיצוץ היווה אינדיקטור ברור מקהילת המטבעות לשאר העולם שמשהו קורה. לפתע, יותר ויותר אנשים גילו עניין בקריפטו או – ליתר דיוק – ביטקוין.

ביטקוין הפר את רף ה -1,000 דולר אי שם לקראת אמצע 2017 והמשיך בסוף השנה לשיאו של כמעט 18.000 דולר. אם נסתכל בתחילת 2018, לעומת זאת, היינו רואים סוג שונה מאוד של סיפור ועבור חלקם תשובה לשאלה – מתי הביטקוין יקרוס.?

נפילת הביטקוין

מבט בודד אחד על מחיר הביטקוין בתחילת 2018 עלול להשאיר אתכם מבולבלים מאוד – ערך המטבע ירד מכמעט 18.000 דולר בסוף 2017 ל 6000 דולר בינואר 2018.

זה היה הזמן בו אנשים התחילו לתהות ברצינות – האם הביטקוין יתרסק? כשמזכירים את העובדה שמחיר הקריפטו ירד בהתמדה ובטוח מאז ומעולם מובן מאליו מדוע אנשים התחילו לתהות אם “פרץ בועת הביטקוין” קרה סוף סוף.


לאורך כל השנים היו שינויים רבים במחירי הביטקוין (שלא לדבר על מטבעות קריפטוגרפיים אחרים) שהשפיעו על עולמם של חובבי הקריפטו. עם זאת, מעולם לא חששו אנשים שביטקוין מתרסק באותה מידה כמו בחודשים האחרונים.

אז … האם הביטקוין יקרוס לגמרי? או שזה יחזור מפואר? בואו נראה מה יש לחלק מהמומחים והעיתונאים לומר בעניין.

האם ביטקוין יתרסק?

השווה בין חילופי קריפטו זה לצד זה עם אחרים

האם ידעת?

האם אי פעם תהית אילו בורסות קריפטו הן הטובות ביותר ליעדי המסחר שלך?

לִרְאוֹת & השווה בין חילופי הצפנים TOP3 זה לצד זה

Hubspot

לדברי קליפורד צ’י מ- blog.hubspot.com, השאלה עשויה להיות קשה מאוד לענות ממגוון רחב של סיבות..

ראשית כל, כאשר בוחנים את השאלה “האם ביטקוין יקרוס?”, יש צורך לקחת כמה דברים בפרספקטיבה. נתחיל בהיבטים החיוביים שעשויים לשכנע את המטבע לצמוח.

הצד החיובי של הביטקוין

אם המילה “בלוקצ’יין” היא המחשבה הראשונה שצצה לכם בראש כשחושבים על ביטקוין, אתם בדרך הנכונה.

מר צ’י חושב (ורוב קהילת הקריפטו כנראה היו נוטים להסכים) כי בלוקצ’יין הוא אחד הגורמים העיקריים שישאירו את הביטקוין בחיים ופועל. אחרי הכל, סוג זה של טכנולוגיה מספק סוגים מהירים ובטוחים של עסקאות בין שני צדדים, ומבטל כל צורך של שלישי (כלומר בנקים)..

נכון לעכשיו, לא מעט חברות מפתחות ומשפרות את גרסאות הבלוקצ’יין שלהן, לאחר שהשקיעו מאות מיליוני דולרים בפרויקטים שלהן. עובדה זו לבדה נוטה להטות את הנוודים, שכן כאשר חושבים על “האם ביטקוין יקרוס?” קשה להתעלם מהעניין ההולך וגובר בטכנולוגיית הבלוקצ’יין.

תוֹעֶלֶת

סיבה נוספת לצמיחה אפשרית של ביטקוין שמדגיש Clifford Chi של Hubspot היא שהמטבע הזה (ומטבעות קריפטוגרפיים בכלל) הם מעטים מאוד, אך עם זאת שימושיים..

מר צ’י מדגיש את העובדה שדברים נדירים הם בעלי ערך. המחסור הטבעי שלהם וההיצע המוגבל שלהם משתווים לכך שהדברים הללו מבוקשים למדי, מה שבתורו גורם למחירים לעלות.

מטבעות קריפטוגרפיים הם דוגמה מצוינת לכך. בכל זמן נתון, לאספקת מטבע קריפטו כזה או אחר יש סכום מוגדר שככל הנראה לעולם לא יגויס או יופר. הוסף את העובדה כי קריפטוסים שימושיים מאוד ורב-תכליתיים למשוואה ומה שאתה מקבל הוא דרישה בלתי נגמרת בעולם הקריפטו.

יתר על כן, לביטקוין יש יתרון על פני המטבעות הקריפטוגרפיים האחרים בשוק – הפופולריות המרתקת וסיפור “עלייתו לתהילה” פתחו את שערי ההצלחה במיינסטרים. כיום זה נחשב מוזר ויוצא דופן לפגוש מישהו שמעולם לא שמע על ביטקוין. הוסיפו את כל הגורמים הללו ותקבלו סיבה די מוצקה מדוע אין זה סביר לראות ביטקוין מתרסק.

הצד השלילי של הביטקוין

מצד שני, קליפורד צ’י מ- hubspot.com מזכיר גם את הגורמים האפשריים העומדים מאחורי דעיכתו של ביטקוין. כנראה הגדולים שבהם עיתונות רעה ו סוגיות אבטחה. למרות שעיתונות רעה עשויה לשכנע אנשים מסוימים להפנות עורף לביטקוין, היעדר אבטחה יעיל עלול לפגוע באופן בו מטבע זה נתפס..

כפי שסיכם מר צ’י, קשה מאוד לחזות תשובה מוצקה להשערות האם ביטקוין יקרוס. אם למזלם של קהילת הקריפטו, שאר העולם ימשיך להשתתף בצמיחה של בלוקצ’יין ומטבעות קריפטוגרפיים שונים, אשר בתורם ככל הנראה יובילו להצלחה של ביטקוין..

CNBC

אנו רואים סוג אחר מאוד של חיזוי כאשר אנו בוחנים מה יש ל- cnbc.com לומר על קריסת ביטקוין.

התייחסות CNBC נוריאל רוביני – כלכלן ידוע – כשדיבר על “בועת הביטקוין התפוצצה”. נ ‘רוביני אף צוטט באומרו כי הביטקוין הוא “הבועה הגדולה ביותר בהיסטוריה האנושית”.

מר רוביני חושב שביטקוין לא רק יקרוס – הוא יגיע לאפס מת. הוא מקדם את טענותיו באומרו כי “אגוזי HODL” הולכים להיאחז בביטקוינים שלהם ולחוות אובדן הכנסות גדול בגלל זה..

התרסקות ביטקוין - הודעה בטוויטר של נוריאל רוביני

נ ‘רוביני גם מזכיר שהרבה הונאות עתידות לצאת מזה, בעיקר – עסקאות כביסה. סחר בשטיפה הוא פעולה של מכירת משהו בשוק ואז חידוש מהיר בעצמך. זה נעשה כדי לתפעל את השוק באופן מועיל למוכר הראשוני. הכלכלן מציע כי זו תהיה אחת הדרכים הרבות בהן חובבי הביטקוין ינסו להחזיק את המטבע הזה בחיים.

כאשר בוחנים תחזיות כאלה, השאלה “האם ביטקוין יתרסק?” הופכת לנבואה קודרת יותר מאשר לשאלה ספקולטיבית.

פורבס

Forbes.com מנסה לענות על השאלה “האם ביטקוין יקרוס?” על ידי התייחסות להתפוצצות בועת הביטקוין.

לדברי פורבס, פרץ כלכלי מסוג זה מתרחש בשלושה שלבים:

  • קודם כל, יש תקופה של צמיחה איטית (לפעמים לא כל כך). עבור הביטקוין תקופה זו נמשכה מראשיתה בשנת 2009 ועד תחילת 2017.
  • ואז יש את התקופה ה”לא רציונלית “בה כולם ואמהותיהם מתרוצצים פשוט כדי להרוויח מהר תוך התחשבות מועטה בעובדה שהדברים עשויים ללכת דרומה ממש מהר. 2017 בשלמותה היא דוגמה מצוינת לכך בכל מה שקשור לביטקוין.
  • לבסוף, ההתרסקות. כולם מנסים להימלט בהקדם האפשרי ובכל זאת הם עדיין לא מבינים שהספינה תמשיך לטבוע, כביכול. כרגע הביטקוין נמצא בשלב הסופי הזה והוא נמצא כאן מאז תחילת 2018.

פורבס מסביר את המצב “פרץ בועת הביטקוין”, אך כאשר הוא מתמודד עם השאלה “האם ביטקוין יקרוס?”, הדברים נעשים קצת יותר מסובכים..

קריסת ביטקוין

Forbes.com מפרטת את העובדה שערכו של מטבע קריפטוגרפי עומד ביחס ישר לשימושו בעולם האמיתי. קריפטוסים (כולל ביטקוין) תמיד ייצאו מתרחישים של “התרסקות ושריפה” כל עוד יש להם שימוש אמיתי וחשוב.

בעוד שנוריאל רוביני אפילו לא שקל את השאלה “האם ביטקוין יתרסק?” ואפילו הייתה תשובה ספציפית (אם תהיה פסימית) ל”מתי ביטקוין יקרוס? “, גם blog.hubspot.com וגם forbes.com היו קצת יותר פתוחים לגבי הגישה שלהם. זה רק מראה כמה קשה לחזות את התוצאה האפשרית של אירועים, במיוחד עם עניין כה נדיף כמו ביטקוין.

סיכום

כפי שבוודאי שמתם לב מהדוגמאות והדעות שהוצגו לעיל, אנשים נוטים לחשוב אחרת מאוד כשמדובר בעתידו של ביטקוין.

האם ביטקוין יתרסק? ישנן עדויות רבות התומכות בשני הצדדים של הוויכוח. מצד אחד, ביטקוין הוא מצרך מרכזי של מטבעות קריפטוגרפיים – הוא הפך לדוגמא עד כמה הקריפטו הגיעו בשנתיים האחרונות. הופעתו של הביטקוין למיינסטרים פתחה גם הרבה דלתות חדשות – אנשים החלו לדבר על כך יותר ויותר, אשר בתורם ניפחו את מחיר המטבע, הפכו את הבלוקצ’יין הפופולרי, אפשרו הקמת סטארט-אפים חדשים מבוססי טכנולוגיית בלוקצ’יין וכו ‘..

מצד שני, לעומת זאת, לביטקוין היה גם חלק נכבד מהנפילות. ההתפרצות העצומה שהיא חווה כיום גרמה אפילו לתומכי הביטקוין הקשוחים והנחושים להעריך מחדש את גישתם כלפי מטבע זה. יתר על כן, נראה כי ההתרסקות של ביטקוין גררה איתו את רוב הקריפטוסים האחרים.

עולם המטבעות הקריפטוגרפיים הוא עולם בלתי צפוי – מחירים של מטבעות ספציפיים מסוימים יכולים לזנק או לצנוח ללא שום סיבה נראית לעין. מה שאנשים נוטים לשכוח לעתים קרובות כשחושבים על “האם ביטקוין יתרסק?” היא שישנם מאות (אם לא אלפי!) גורמים שונים המשפיעים על השוק בכל דקה בכל יום. עבור אדם ממוצע, זה בלתי אפשרי לעקוב אחר כל החדשות והפרטים האחרונים, במיוחד בעולם המטבעות הקריפטוגרפיים.

סיכום

בשלב זה, אתה יודע עכשיו על ההיסטוריה (גם התקופות הטובות וגם הרעות) של עליית הביטקוין לשלטון וכמה מהתחזיות סביב השאלה הנצחית – האם ביטקוין יתרסק?

בטח שמתם לב שבעולם המטבעות הקריפטוגרפיים, הכל יכול לקרות בכל זמן נתון. לקריפטוסים יש מוניטין של תנודתיות רבה – לפעמים כמעט בלתי אפשרי לומר את הנימוק מאחורי שינויים במחיר שלהם. מסיבה זו בלבד זה כמעט בלתי אפשרי לחזות את עתידו של הביטקוין בדיוק מירבי. הפיתרון הטוב ביותר שלך הוא לזכור את חוות דעתם של כלכלנים מומחים, חובבי קריפטו ואנשי מקצוע אחרים בתחום. בסופו של יום, אתה תמיד צריך להחליט.

קח תמיד דעות של אנשים אחרים עם גרגר מלח. אף אחד לא יכול להיות בטוח ב -100% לגבי עתידה של מטבע-מטבע כלשהו בשוק עד היום – הכל בעיקר ספקולציות וניחושים משכילים (או, בחלק מהמקרים, בורים). בנוסף למומחים, אל תשכח לבקר במרכזי הצ’אט והפורומים הקשורים לקריפטוגרפיה. האנשים במקומות כאלה בדרך כלל להוטים לעזור.

לא משנה מה תחליט לעשות, אני מאחל מזל טוב בכל המיזמים הקשורים לביטקוין (ובכלל מטבעות קריפטוגרפיים).

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map