קרדנו מול את’ריום: ההשוואה האולטימטיבית

אם שמעתם על Cardano ו- Ethereum, אבל אתם לא בטוחים איך הם עובדים? או אולי אתם מחפשים לגלות איזה פרוטוקול כולל את הטכנולוגיה הטובה ביותר? כך או כך, יש לי הכל מכוסה במדריך זה של Cardano לעומת Ethereum!

אגב, האם ידעת שלעתים קרובות קוראים ל- ADA Cardano ה- "רוצח אתריום ”?

בכל מקרה, במדריך זה של Cardano לעומת Ethereum, אני מתחיל להסביר את היסודות של כל פרויקט. לאחר מכן, אני הולך לדבר על אופן הפעולה של הטכנולוגיה, כולל האופן שבו כל אחת מהחסימות מאמתת עסקאות ללא מתווך צד שלישי..

לסיום, אסיים בשיחה על הביצועים של כל אחד מהפרויקטים עד כה. לכן, בסוף קריאת מאמר זה, יהיה לך את כל המידע הדרוש לך כדי להחליט איזה משני הפרוטוקולים לדעתך הוא הטוב ביותר!

ובכן, למה אתם מחכים? החלק הראשון של מדריך Cardano לעומת Ethereum יתחיל בהסבר על היסודות של כל בלוקצ’יין!

נתחיל באת’ריום!

אלמנטים מרכזיים של Cardano ו- Ethereum

מה זה את’ריום?

Ethereum נוצר בשנת 2015 על ידי מפתח צעיר, ויטליק בוטרין. זה הפך לפרויקט הבלוקצ’יין הראשון אי פעם שאיפשר לאנשים ליצור חוזים חכמים. כתוצאה מכך, בניגוד לביטקוין, Ethereum יכול לעשות הרבה יותר מסתם עיבוד עסקאות פיננסיות.

בצורתו הבסיסית ביותר, חוזה חכם מאפשר לאנשים מכל מקום בעולם להסכים מבלי להזדקק לצד שלישי מהימן. במקום זאת, תנאים שהוגדרו מראש נקבעים בחוזה חכם מקודד וכשמתקיימים תנאים אלה, החוזה החכם משחרר את הכספים באופן אוטומטי.

כדי להבין עד כמה חוזים חכמים יכולים להיות שימושיים, עיין בדוגמה הבאה.

  1. כריס רוצה לקנות ביטוח בטיסה שלו
  2. אם הטיסה שלו מתעכבת או מבוטלת, הוא מקבל החזר כספי מלא
  3. אם הטיסה היא בזמן, הוא מאבד את דמי הביטוח שלו
  4. כריס מתקשר בחוזה חכם על ידי הפקדת האגרה
  5. לאחר שהטיסה תצא לדרך, החוזה החכם יכול לסרוק אלפי אתרים עצמאיים כדי לגלות את המועד המדויק שעליו הפסיק
  6. אם זה יצא בזמן, ג’ון מאבד אוטומטית את דמי הביטוח שלו
  7. אם זה התעכב או בוטל, הוא מקבל אוטומטית החזר כספי מלא
  8. כל זה התאפשר ללא צד שלישי תוך שימוש בהסכם חוזה חכם

הדוגמה שלעיל יכולה להיות מיושמת על מאות תרחישים שונים. על ידי הסרת הצורך בצד ג ‘, הסכמי החוזה מהירים יותר, זולים ויעילים יותר.

בדיוק כמו לקוח הביטקוין, לאתרום יש את הבלוקצ’יין שלו שמאפשר לאנשים לשלוח ולקבל מטבעות. ל- Ethereum יש את הקריפטוגרפיה שלה בשם Ether (בקיצור ETH). באופן רשמי, אין אספקה ​​מקסימאלית לסכום הכולל של ETH שניתן להנפיק.

בעת כתיבת שורות אלה ביולי 2018, יש במחזור רק קצת יותר ממאה מיליון מטבעות. עם זאת, לדברי המייסד, ויטליק בוטרין, ככל הנראה, סכום זה לא יגדל עוד יותר.

רשת את’ריום מבוזרת, כלומר היא נשלטת על ידי אף אדם או רשות אחת, והיא גם אינה מגובה על ידי בנק מרכזי או מדינת לאום כלשהי. במקום זאת, כל עסקה (כולל חוזים חכמים) מאומתת על ידי הקהילה.

כל אחד יכול לחבר מכשיר למערכת את’ריום כדי לאשר עסקאות. בתמורה, הם מקבלים ETH נוסף כפרס. אל דאגה, אני הולך לדבר על זה ביתר פירוט בהמשך!

אז, עכשיו, אחרי שאתה יודע מה זה את’ריום, החלק הבא של המדריך ‘Cardano לעומת Ethereum’ שלי יכסה את היסודות של Cardano!

מה זה קרדנו?

קרדנו ומטבע עדה רשמי

בדיוק כמו את’ריום, Cardano הוא פרויקט בלוקצ’יין המתמחה בטכנולוגיית חוזים חכמים. הוא נוצר לראשונה בשנת 2015 על ידי ארגון בשם Input Output Hong Kong (IOHK), אותו מוביל מומחה קריפטוגרפי ידוע בשם צ’רלס הוסקינסון. בעוד שאת’ריום מכונה דור שני של בלוקצ’יין, Cardano טוען שהוא דור שלישי של בלוקצ’יין.

פתק: צ’רלס הוסקינסון היה מייסד שותף של את’ריום, אולם הוא מאמין שהוא יכול ליצור בלוקצ’יין הרבה יותר טוב מאשר את’ריום.

המשמעות היא שהמייסדים מאמינים שהפרויקט שלהם מתקדם בהרבה מאשר את’רום, ולכן הוא מכונה לפעמים “הרוצח אתריום”.

ל- Cardano יש גם את המטבע הקריפטוגרפי שלה בשם מטבע ADA. ממש כמו ETH, ניתן להשתמש במטבע ADA למשלוח או קבלת כספים, ארנק לארנק.

המטרה הכוללת של Cardano היא למצוא את האיזון המושלם בין שירות לצרכי המשתמשים שלה, לצד זה של הרגולטורים. הצוות מרגיש שזה חשוב מכיוון שבסופו של דבר, הם חושבים כי מטבע ההחלפות יוסדר באותו אופן כמו ענף השירותים הפיננסיים.

אנשים אוהבים מטבע קרדאנו מכיוון שהוא נתמך על ידי צוות של מנהיגים אקדמיים, חוקרים ומדענים, אשר כל אחד מהם מסייע בפיתוח הבלוקצ’יין. למרות שהפרויקט עדיין בימיו הראשונים, המטרה ארוכת הטווח היא שהוא יוכל לספק עסקאות מהירות, זולות וניתנות להרחבה על בסיס גלובלי. אם זה יקרה, זה יכול לספק יום אחד גשר בין מטבע החילופי מטבעות לבין תחום הפיננסים בעולם האמיתי.

בניגוד להרבה פרויקטים אחרים, שלעתים קרובות מחליטים “להזין” את הקוד המקורי של בלוקצ’יין אחר, הצוות ב- ADA Cardano בונה את הפרוטוקול שלהם מאפס. שפת התכנות התומכת בבלוקצ’יין נקראת "הסקל", והיא מבוססת על צורה מתקדמת של מתמטיקה.

פתק: “מזלג” מתייחס לפעולה של העתקת הקוד מבלוקצ’יין קיים וביצוע שינויים כדי להיטיב אותו. דוגמה פופולרית לכך היא ביטקוין מזומנים, שיזרקה את לקוח הביטקוין המקורי.

למרות שבתחילה, זה אולי נשמע ששני הפרויקטים דומים מאוד, יש כמה הבדלים גדולים! לכן, בחלק הבא של המדריך ‘Cardano vs Ethereum’, אני הולך לדבר על הביצועים של כל אחת משתי החסימות.!

ביצועים

את’ריום

ראשית, כאשר משתמשים ב- Blockchain Ethereum כדי לשלוח כספים לשימוש אחר, כל עסקה אורכת בדרך כלל כ- 16 שניות. זה די מהיר, במיוחד כשמשווים את זה למערכות תשלום מסורתיות.

לא משנה אם אתה שולח כספים למישהו שנמצא באותה עיירה כמוך או למישהו שנמצא במדינה אחרת, זמן העסקה תמיד זהה.

כשמדובר בעמלות עסקה, הכל תלוי עד כמה הרשת עסוקה. לדוגמה, במהלך השנים הראשונות שלה, עסקאות היו עולות רק כמה סנטים. עם זאת, ככל שזה הפך פופולרי יותר, זה גדל.

כשאת’רום חווה את זה בתקופה העמוסה ביותר בתחילת 2018, עלויות העמלות עלו 4 דולר. עם זאת, בעת כתיבת שורות אלה ביולי 2018, מאז ירד הדבר לקצת פחות מ -1 דולר.

עם זאת, יש אנשים שעדיין חושבים שזה גבוה מדי מכיוון שהדבר הופך אותו לבלתי מתאים למיקרו-תשלומים. לשם הבהרה, תשלומי מיקרו-תשלומים הם עסקאות פיננסיות קטנות שלעתים הן פחות מסנט. זהו אחד המגזרים שטכנולוגיית הבלוקצ’יין הייתה אמורה לעזור, כך שאם את’ריום לא תוכל להפחית את עמלותיה באופן משמעותי, זה לא יהיה מתאים.

נושא נוסף עם הבלוקצ’יין הנוכחי של את’ריום הוא שהוא מוגבל מאוד למספר העסקאות שהוא יכול לעבד בו זמנית. בתעשיית הקריפטו, זה נקרא מדרגיות, והוא מבוסס על מידת ההתמודדות של רשת בכמויות גדולות של פעילות.

במקרה של Ethereum, הבלוקצ’יין יכול לעבד רק 15 עסקאות בשנייה. כדי לתת לך מושג מדוע זו בעיה, ויזה יכולה לעבד מקסימום 50,000 לשנייה! יתר על כן, Binance Exchange Cryptocurrency יכול לעבד יותר מ -1.4 מיליון עסקאות בשנייה, כך שלאת’ריום יש דרך ארוכה לעבור.

למרבה המזל, ויטליק בוטרין וצוות המפתחים שלו מודעים לכך ועובדים על כמה פתרונות, עליהם אדון בהמשך בהמשך.

אז, עכשיו שאתה יודע מה זה את’ריום ואיך זה מבצע, החלק הבא של המדריך ‘Cardano לעומת Ethereum’ הולך לבדוק כיצד Cardano משווה!

השווה בין חילופי קריפטו זה לצד זה עם אחרים

האם ידעת?

האם אי פעם תהית אילו בורסות קריפטו הן הטובות ביותר ליעדי המסחר שלך?

לִרְאוֹת & השווה בין חילופי הצפנים TOP3 זה לצד זה

קרדנו

לפני שאמשיך, חשבתי שעדיף שאבהיר שקרדנו עדיין בימי ההתפתחות הראשונים שלה. הצוות טוען כי הוא בונה אחת החסימות המהירות, הזולות והניתנות להרחבה בעולם. עם זאת, יש להם עוד דרך ארוכה לעבור. עד שיהיה להם מוצר עובד, חשוב להבין שבשלב זה הכל תיאורטי!

עכשיו כשחרגתי את זה מהדרך, בואו נסתכל על מה שהצוות טוען שהבלוקצ’יין יוכל לעשות…

המטרה הסופית היא להיות מסוגלים להציע עסקאות כמעט מיידיות וחינמיות, המאפשרות למשתמשים לשלוח ולקבל כספים, ליצור חוזים חכמים ולבנות יישומים מבוזרים (dApps). יתר על כן, יש לקוות שברגע שהמוצר יתפקד במלואו, הוא יוכל להתמקד בעסקאות בלתי מוגבלות.

למרות שאסביר זאת בהרחבה בהמשך, הדרך בה נבנית ADA Cardano היא שככל שאנשים רבים יותר ישתמשו ברשת כך זה יהפוך לזול יותר, מהיר יותר וניתן להרחבה..

במציאות, עדיין לא ברור כמה עסקאות Cardano יכולה לעבד כרגע. הצוות עשה בדיקה בסוף 2017 שהביאה לכך שהבלוקצ’יין השיג 257 עסקאות בשנייה. עם זאת, הבעיה העיקרית היא שלא מספיק אנשים משתמשים בו להעברת כספים, ולכן הוא עדיין לא הועלה על גבולותיו.

זמני העסקה הרשמיים משתנים אף הם, אם כי לפי משתמשים רגילים הם ממוצעים כיום בין 5-7 דקות. לכן, כפי שהוא נראה, Ethereum יכול לעבד עסקאות מהירות בהרבה תוך 16 שניות בלבד. עם זאת, Cardano עדיין נבנית והיא כבר יכולה לטפל בעסקאות רבות יותר בשנייה, כאשר מספר זה צפוי לגדול בקרוב מאוד.

אז, עכשיו, כשתדעו איך שני הפרויקטים מתפקדים, כמו גם מה ש- Cardano מקווה להשיג, החלק הבא של המדריך ‘Cardano vs Ethereum’ הולך לדבר על אופן אימות העסקאות.!

קונצנזוס – כיצד מאומתים עסקאות?

את’ריום

מוקדם יותר במדריך זה של ‘Ethereum vs Cardano’, הזכרתי כיצד שתי חסימות אלה מבוזרות. משמעות הדבר היא כי עסקאות מאומתות ללא צורך בצד ג ‘מרכזי. לשם כך, שני החסימות משתמשות ב’מנגנון קונצנזוס ‘.

מנגנון קונצנזוס קובע כיצד הבלוקצ’יין מגיע לקונצנזוס. במילים אחרות, כיצד נוכל לסמוך על כך שהעסקה תקפה? כל בלוקצ’יין משיג זאת אחרת, עם זאת, כולם מבוססים על מחקר מתקדם במתמטיקה בשם “קריפטוגרפיה”.

בהמשך, Ethereum משתמש במנגנון קונצנזוס הנקרא “הוכחת עבודה”, שהוא אותו מודל בו משתמש הביטקוין. כדי לאמת עסקה, המערכת מייצרת סכום אקראי שהוא כה מורכב, שאף אדם לא יכול היה לפתור אותו. במקום זאת, זה דורש כוח חישובי.

הוכחת מנגנון עבודה של Ethereum

כל אחד יכול להיות ‘כורה’ של Ethereum על ידי חיבור מכשיר לרשת Ethereum המסייע באימות עסקאות את’ר. בתמורה, ה’כורה ‘הפותר את הסכום מתוגמל בתוספת ETH. אלפי כורים מתחרים זה בזה כדי להפוך למכשיר הראשון לפתרון הסכום. מי שיפתור זאת קודם, זוכה בפרס ה- ETH!

עם זאת, ישנן מספר בעיות עם מודל הוכחת העבודה של Ethereum. ראשית, ככל שיותר ויותר אנשים משתמשים ברשת, כמות החשמל הנדרשת לאישור עסקאות עולה. לא רק שזה הופך את הכרייה לרווחית פחות, אלא היא גם ממש גרועה לסביבה!

השימוש במודל Proof of Work מגביל גם את מספר העסקאות שניתן לאמת. כפי שציינתי קודם במדריך זה מול Ethereum לעומת Cardano, הרשת יכולה להתמודד עם 15 עסקאות בשנייה בלבד. זה פחות משמעותית מרוב החסימות החדשות האחרות.

זו הסיבה שצוות את’ריום מעוניין לשדרג למנגנון קונצנזוס חדש בשם Proof of Stake. כדי לתמוך בכך עוד, הצוות עובד גם על שני שדרוגים הנקראים “Sharding” ו- “Plasma”. יש לקוות כי עדכונים אלה לרשת יאפשרו עסקאות מהירות, זולות יותר וניתנות להרחבה.

אז, עכשיו, כשיודעים כיצד מאומתות עסקאות בבלוקצ’יין את’ריום, החלק הבא במדריך Cardano לעומת Ethereum הולך לבדוק איך Cardano עושה את זה…

השווה בין חילופי קריפטו זה לצד זה עם אחרים

האם ידעת?

האם אי פעם תהית אילו בורסות קריפטו הן הטובות ביותר ליעדי המסחר שלך?

לִרְאוֹת & השווה בין חילופי הצפנים TOP3 זה לצד זה

קרדנו

Cardano משתמשת בווריאציה של ‘Proof of Stake’, שהיא מכנה "אורובורוס". הפרוטוקול מגיע לקונצנזוס באופן שונה למודל הוכחת העבודה של את’ריום, עליו אסביר כעת.

במקום לגרום לכורים לפתור סכומים מתמטיים מורכבים, Proof of Stake משתמש ב’זייפים ‘. ההבדל כאן הוא שבמקום מכונות הפותרות סכומים מתמטיים מורכבים, הזיוף המצליח נבחר באופן אקראי על ידי אלגוריתם הצפנה..

עם זאת, כדי שתהיה לך אפשרות להיות מזייף, אתה נדרש “להניח” את המטבעות שלך, וזה יהיה מטבע ה- ADA במקרה של Cardano. ההימור הוא המקום בו אתה מעביר את המטבעות שלך לארנק מיוחד, איפה שהם נמצאים "קָפוּא" ולאחר מכן משמש לאימות עסקאות ברשת. אינך יכול להוציא מטבעות אלה כל עוד המטבעות שלך מושקעים.

ככל שאתה מהמר יותר מטבעות של Cardano, כך יש לך סיכוי גדול יותר לזכות בפרס. פָּשׁוּט!

הרעיון הוא שככל שתפקיד יותר מטבעות, כך תהיה מוטיבציה רבה יותר להבטיח שהמערכת תישאר בטוחה. אם זייף אכן היה מנסה לפרוץ את הרשת או לעבד עסקה זדונית, הזייפן יאבד את כל ההשקעות שלו כעונש.!

המודל של Ouroboros בו Cardano משתמש הוא ממש טוב מכיוון שבניגוד לשאר חסימות ההוכחה, אין סכום מינימלי שתצטרך להפקיד.

אז עכשיו אתה יודע איך שני רשתות החסימה מאמתות עסקאות. החלק האחרון במדריך ‘קרדנו מול את’ריום’ עומד לדבר על ביצועי הפרויקטים עד כה, כמו גם מה העתיד צפוי להם. ראשית, בדוק את טבלת ההשוואה שלהלן כדי לסכם כמה מהדברים עליהם דיברתי לעיל.

טבלת השוואה

  מנגנון קונצנזוס עסקאות p / s שווי שוק מחזור אספקה תאריך השקה צוות / ארגון דמי עסקה
קרדנו PoS Ouroboros 257 3.2 מיליארד 25 מיליארד ספטמבר 2015 IOHK <$ 1
את’ריום פו 15 44 מיליארד 100 מיל יולי 2015 קרן את’ריום <$ 1

את’ריום מול קרדנו: הסיפור עד כה והעתיד

מאז שהושק לראשונה Ethereum בשנת 2015, הוא ביצע היטב. כפרויקט הבלוקצ’יין הראשון אי פעם לאירוח טכנולוגיית חוזים חכמים, הוא כעת המטבע השני בפופולריות בעולם.

בכדי למצות את ההצלחה הזו – בשנת 2017 בלבד, ערך ה- ETH עלה ביותר מ -10,000%! יתר על כן, בדצמבר 2017 היא הגיעה לשיאה של כל הזמנים של 1,389 דולר, שהסתכם בשווי שוק כולל של קצת יותר מ -130 מיליארד דולר.!

פלטפורמת Ethereum מארחת גם את רוב הצעות המטבע הראשוניות (ICO), כאשר חברות סטארט-אפ חדשות מבצעות מימון המונים לפרויקטים של בלוקצ’יין. יותר ויותר מכשירי dApp מתחילים להשתמש גם בבלוקצ’יין את’ריום, המעניק למטבע האת’ר ערך בעולם האמיתי.

עם זאת, כפי שצוין קודם לכן המדריך שלי עם Cardano לעומת Ethereum, הפרויקט צריך לפתור את בעיות המדרגיות שלו. אם הצוות רוצה להגשים את חלומם לאימוץ עולמי, הרי ששדרוג ההוכחה של ההימור, הפלזמה והשבירה חייב להיות הצלחה..

מצד שני, יש המון שוברי רשת אחרים שמחפשים להחליף את אתריום כפלטפורמת החוזים החכמה הפופולרית ביותר, ולכן הם נקראים “רוצחי אתריום”. אחד מהם הוא Cardano, שמאמין שהם בונים את פרוטוקול החוזים החכם המתקדם ביותר בענף.

למרות שמטבע הקארדנו שוחרר רק בסוף 2017, הוא גם ביצע טוב. בתחילה זה היה שווה רק 0.02 דולר למטבע, אולם רק כמה חודשים מאוחר יותר בינואר 2018 זה עלה ל -1.22 דולר מדהימים! זה הסתכם בגידול של יותר מ -6,000%, וכתוצאה מכך שווי שוק כולל של 32 מיליארד דולר.

מאז, כמו שאר תעשיית הקריפטוגרפים, ערכה ירד באופן משמעותי למדי.

אנשים שונים בקהילה מתוסכלים מכמה זמן הצוות לוקח לסיים את תהליך הפיתוח. בתגובה טוענים Cardano כי במקום למהר, הם רוצים לקחת את הזמן כדי להבטיח שהם יבנו את המוצר הכי טוב שאפשר.

אם אתם חושבים להשקיע את Cardano ואת מטבע ה- ADA שלה, עליכם לזכור שהמוצר נמצא במרחק רב מהשגת מטרתו של עסקאות בלתי מוגבלות, מיידיות וחינמיות. למרות שהצוות מכיל כמה אנשי אקדמיה, מדענים ומפתחים חכמים, אין שום ערובה שהבלוקצ’יין יצליח להשיג את מה שהוא טוען..

על פי מפת הדרכים של Cardano, תוכניות הפיתוח העתידיות כוללות גם בניית כתובות עמידות קוונטיות, הצבעה ברשת, ותשלומים מחוץ לרשת. הדבר הטוב ביותר שאתה יכול לעשות הוא לבדוק באופן קבוע את ציר הזמן הרשמי לפיתוח, שאותו תוכל לעשות על ידי לחיצה על קישור זה.

Cardano לעומת Ethereum: מסקנה

וזה הסוף של מדריך Cardano לעומת Ethereum! אם קראת את זה מההתחלה ועד הסוף, עכשיו תהיה לך הבנה ממש טובה של השוואה בין שתי רשתות הבלוק.

הסברתי גם כיצד עובדת הטכנולוגיה, שכללה כיצד מאומתות עסקאות בשתי רשתות החסימה הללו.

הדיון בקארדנו מול את’ריום הוא קשה לניהול. פשוט משום שקריפטוגרפיה אחת כבר הוקמה עם שווי השוק השני בגודלו, והשנייה עדיין בונה את המוצר שלה.

קשה גם לדעת מה תהיה ההשפעה של Cardano אם השדרוגים המתוכננים של Ethereum יצליחו. אם Ethereum יכול לעבד אלפי עסקאות בשנייה, כמו גם להגביר את המהירות שלה, אז פלטפורמות חוזה חכמות אחרות כמו Cardano עשויות להפוך במהירות ללא רלוונטיות..

עם זאת, מה דעתך על הטיעון Cardano לעומת Ethereum? האם אתה חושב שקרדנו ישיג את יעדיו ויהפוך לפלטפורמת החוזים החכמה הפופולארית ביותר? או שאתה חושב שאת’ריום תמיד יהיה מספר אחת?

אל תהסס ליידע אותי במחשבותיך בקטע התגובות למטה!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map