מזלג ביטקוין: היסטוריה ומזלגות ביטקוין הקרובים

תעשיית הטכנולוגיה של מטבעות קריפטוגרפיה ובלוקצ’יין יצרה המון מונחים חדשים ומרתקים. אחד המונחים הללו הוא Fork. ולא, זה לא הדבר שאיתו אתם אוכלים את האוכל שלכם!

במדריך זה אני הולך להסביר את כל מה שאתה צריך לדעת על המזלגות האלה שהוצגו לאחרונה. אתחיל להסביר מה זה בעצם מזלג BTC, ואחריו דיון על כמה מהמזלגות הפופולריות והידועות בשנים האחרונות..

לאחר מכן אדבר על כמה מזלגות ביטקוין שמתוכננות לעתיד, ואחריו דעתי האם אני חושב שביטקוין תמיד יהיה המטבע הראשון..

אז למה אתה מחכה? יש לנו הרבה על מה לדון, אבל נתחיל בלגלות מהו החידוש הזה!

מה זה BTC Fork?

בצורה הפשוטה ביותר, זה כאשר מישהו יוצר עותק של קוד הבלוקצ’יין של Bitcoin ועושה בו שינויים. ניתן לבצע שינויים אלה ממספר סיבות, כמו למשל פריצת הבלוקצ’יין הקודמת, או משום שיש לבצע שיפורים. באופן כללי, ישנם שני סוגים של מזלגות בלוקצ’יין – א ‘מזלג רך’ ו ‘מזלג קשה’.

קופון Coinbase האחרון נמצא:

מזלג רך קל יותר ממזלג קשה, מכיוון שרק שינויים קטנים נעשים בבלוקצ’יין. מזלג רך מכונה "תואם לאחור" מכיוון שבעוד שעסקאות ישנות כבר אינן תקפות, עסקאות חדשות מוכרות על ידי צמתים ישנים וגם צמתים חדשים. כדי שמזלג רך יצליח, הוא צריך לקבל “הסכמת רוב”, שהיא כמו הצבעה ציבורית.

פתק: צומת משמש לתיאור מכשיר המחובר לבלוקצ’יין כדי לסייע באימות עסקאות. ישנם אלפי צמתים של ביטקוין הממוקמים בכל העולמות!

מזלג ביטקוין קשיח שונה במקצת מכיוון שהוא בעצם יוצר בלוקצ’יין חדש. Bitcoin Cash הוא דוגמא מפורסמת למזלג קשיח של Bitcoin. מכיוון שרוב החסימות כמו ביטקוין הן קוד פתוח, כל אחד יכול להציג ולהעתיק את הקוד, כלומר כל אחד יכול לבצע מזלג קשיח של ביטקוין..

אז, עכשיו, כשתדעו מהו החידוש הזה, החלק הבא של המדריך שלי הוא על כמה מהעבודות הביטקוין המפורסמות ביותר בכל הזמנים.!

הפופולריים ביותר

מזומן ביטקוין 

בשנת 2017, קבוצה של מפתחי ביטקוין משפיעים החליטה לבצע מזלג קשה של לקוח הביטקוין, מה שהביא ליצירת קריפטוגרפיה ובלוקצ’יין חדשים לגמרי, Bitcoin Cash (BCH)..

הסיבה העיקרית מאחורי פיצול ביטקוין זה הייתה כי עמלות העסקה של ביטקוין הפכו יקרות מדי. למעשה, במה שהתחיל פחות מסנט בשנת 2009, הוא עלה במהירות לכמה דולרים לעסקה.

עם זאת, לפני ביצוע מזלג הביטקוין הקשה, קבוצת המפתחים ניסתה לשכנע את קהילת הביטקוין לבצע את השינויים הנדרשים במסגרת לקוח הביטקוין המקורי..


השינויים שצוות מפתחים רצה לבצע היו להגדיל את גודל החסימה המרבי מ -1 MB ל 8 MB. זה יאפשר לכורים להוסיף עסקאות נוספות לבלוק, מה שהיה מפחית את העמלות שמשתמשי הביטקוין משלמים על העברת כספים.

זוכר איך אמרתי שמזלג רך צריך לקבל את קולות הרוב? ובכן, למרבה הצער, רוב משתמשי הביטקוין לא רצו לבצע את השינוי, ולכן נאלצו ליצור בלוקצ’יין חדש לגמרי.

ה- Bitcoin Cash Blockchain הושק רשמית ב -1 באוגוסט 2017. בדיוק כמו Bitcoin, היצע ה- Bitcoin Cash מוגבל ל -21 מיליון מטבעות וכל בלוק לוקח 10 דקות לפני שהוא אושר.

מצד שני, מכיוון שגודל החסימה המקסימלי הוגדל פי שמונה, זה איפשר לבלוקצ’יין של Bitcoin Cash (או מזלג ביטקוין) להגדיל יותר עסקאות. מדרגיות (או קנה מידה) היא הכמות המרבית של עסקאות שבלוקצ’יין מסוים יכול לעבד בכל שנייה.

הביטקוין מוגבל מאוד במובן זה מכיוון שהוא יכול לעבד רק 7 עסקאות בממוצע לשנייה. זה אחד הדברים שמאכזבים את ביטקוין כרגע – אם הוא ישמש כמערכת תשלומים גלובלית, עליו לשפר את ביצועי הסקלביליות שלו..

מזלג ביטקויןמקור: cointelegraph

בשל השינויים שיושמו לאחר פיצול ביטקוין זה, ביטקוין מזומן יכול לעבד כ- 61 עסקאות בשנייה.

מעניין כי כל מי שהחזיק ב- BTC ביום פיצול הביטקוין קיבל כמות זהה של מטבעות Bitcoin Cash (BCH). המשמעות של זה היא שאם החזקת 0.5 BTC, תקבל גם 0.5 BCH כאשר Bitcoin Cash הושק.

מאז שהושק מזלג הביטקוין הזה, זה היה פרויקט מאוד מוצלח. למעשה, בעת כתיבת שורות אלה ביוני 2018, זהו המטבע הרביעי היקר ביותר בתעשייה. בדצמבר 2017, BCH הגיעה לשיאה של כל הזמנים, מעל 4000 דולר, עם שווי שוק כולל של קצת פחות מ -70 מיליארד דולר.!

האדם העיקרי שעומד מאחורי פרויקט הביטקוין קאש הוא משקיע קריפטוגרפי ידוע בשם רוג’ר ור. Ver, המכונה לעתים קרובות "ביטקוין ישו", מאמין ש- Bitcoin Cash הוא למעשה ה "ביטקוין אמיתי", והוא חושב שזה יעבור את הביטקוין כמטבע החיפוש הראשון.

מזלג הביטקוין רוג'ר ור

הביטקוין הוא ההמצאה החשובה ביותר בתולדות העולם מאז האינטרנט.

משקיע בסטארט-אפים הקשורים לביטקוין,

רוג’ר ור

אז, עכשיו כשאתה יודע על מזלג הביטקוין קאש, המזלג הקשיח הבא של ביטקוין שרציתי לדון בו הוא ביטקוין זהב.

השווה בין חילופי קריפטו זה לצד זה עם אחרים

האם ידעת?

האם אי פעם תהית אילו בורסות קריפטו הן הטובות ביותר ליעדי המסחר שלך?

לִרְאוֹת & השווה בין חילופי הצפנים TOP3 זה לצד זה

זהב ביטקוין 

BTC Gold הוא בלוקצ’יין של מזלג ביטקוין שהושק רשמית באוקטובר 2017. בעוד ש- Bitcoin Cash עסק בהפחתת עמלות העסקה, האנשים שמאחורי Bitcoin Gold רצו להפוך את הביטקוין ליותר "מבוזר".

אף על פי שביטקוין עדיין מבוזר מבחינה טכנית, והמערכת אינה נשלטת על ידי אף רשות אחת, והיא גם אינה מגובה על ידי בנק מרכזי או מדינת לאום כלשהי, עדיין יש חששות לגבי אופן / כריית העסקאות..

הסיבה לכך היא שהרוב המכריע של כריית הביטקוין נשלט על ידי כמה בריכות בסין. בריכת כרייה היא המקום בו הרבה אנשים “מאגדים” את משאבי החומרה שלהם יחד כדי לתת להם סיכוי טוב יותר לזכות בפרס הכרייה.

לאחר זכיית הפרס בביטקוין, הוא מחולק בין הבריכה, על סמך הסכום שהשקיע כל אדם. בסופו של דבר זה נותן לאנשים המנהלים את מאגר הכרייה המון כוח והשפעה על הרשת, ולכן יש הסבורים שמזלג הביטקוין הזה הפך לריכוזי מדי..

בימים הראשונים לפני שבריכות הכרייה הפכו לדומיננטיות, ניתן היה לכרות ביטקוין באמצעות מעבד או GPU בסיסי, כלומר כל אחד יכול לעשות זאת בנוחות של ביתו. הימים האלה חלפו עכשיו אם אתה רוצה סיכוי לזכות בפרס – לא רק שאתה צריך להיות חלק ממאגר כרייה, אלא שאתה צריך גם להיות בעל חומרה ASIC יקרה באמת..

אבל נחשו מי מייצר הרבה חומרת הכרייה? אחת מבריכות הכרייה הגדולות בענף!

בתגובה, Bitcoin Gold התקין תהליך כרייה חדש שמוודא שלא ניתן להשתמש בחומרה מיוחדת ויקרה כדי להגדיל את הסיכויים של מישהו לזכות בתגמול הכרייה..

תחשוב על זה ככה:

אם פרארי רצה 10 מיני קופר, איזו מכונית לדעתך תזכה? ובכן, ברור שהפרארי שכן יש לו את המנוע החזק ביותר! עם זאת, ביטקוין זהב משנה דברים כך שבמקום פרארי תהיה במירוץ, יש רק 10 מיני קופרים, מה שנותן לכולם סיכוי הוגן לזכות..

בדיוק כמו ביטקוין וגם מזלג הביטקוין שלו BTC Cash, ביטקוין זהב יגביל את אספקת מטבעות ה- BTG למקסימום 21 מיליון. יתר על כן, גם גודל החסימה המרבי של 1MB לא הוגדל. עם זאת, במקום לקחת 10 דקות כמו ביטקוין, ביטקוין גולד יכול לאשר עסקה תוך 2.5 דקות בלבד, מה שהופך אותה למהירה פי ארבע!

ההבדל העיקרי הנוסף הוא הדרך שבה כורים מאמתים עסקאות. מעניין ש- Bitcoin Gold משתמש גם ב- Proof-of-Work (בדיוק כמו Bitcoin), אך הוא שונה כדי לאפשר ל- GPUs בלבד, לא של ASIC..

בדיוק כמו מזלג הביטקוין קאש, כל מי שמחזיק ביטקוין בזמן ההשקה קיבל סכומים זהים בביטקוין זהב.

מאז שהושק, Bitcoin Gold גם ביצע ממש טוב. מטבע ה- BTG הגיע לשיאו בכל הזמנים בדצמבר 2017 והגיע לשווי שוק של קצת פחות משמונה מיליארד דולר.

עם זאת, במאי 2018 Bitcoin Gold חווה את “התקפת 51%” החשש מאוד. זה כאשר מישהו (או קבוצה של אנשים שעובדים יחד) מצליחים להשיג 51% או יותר מכל כוח הגיבוב של הבלוקצ’יין, כלומר הם מסוגלים לבצע שינויים ברשת. זה הביא למעט יותר מ -18 מיליון דולר ממטבעות BTG של מזלג ביטקוין שנגנבו והומרו בבורסת צד ג ‘.

התקפה זו היא למעשה אירונית למדי מכיוון שכל העניין של ביטקוין גולד היה למנוע מכורים מרוכזים להשיג יותר מדי שליטה. כתוצאה מכך, מאמינים כי היזמים מתכננים לבצע מזלג של קוד הזהב של ביטקוין, כדי להבטיח שזה לא יקרה שוב..

אז, עכשיו כשאתה יודע על מזלג הזהב של ביטקוין, החלק הבא של מדריך המזלג BTC שלי הולך לדבר על Bitcoin Private!

ביטקוין פרטי

Bitcoin Private הושק רשמית במרץ 2018, עם זאת, זה לא היה ממש מזלג ישיר של הביטקוין המקורי. כאן הדברים מסתבכים מעט:

  1. Bitcoin Private הועבר מבלוקצ’יין בשם ZClassic.
  2. ZClassic הועברה מבלוקצ’יין בשם ZCash.
  3. ZCash הועבר מהביטקוין המקורי.

מייסדה והמפתח הראשי, רט קרייטון, יצר גם את ZClassic ומאז אחרים הצטרפו לצוות. הרעיון שהיה לקרייטון היה לשלב את הפרטיות והסודיות של ZClassic עם הביטחון והפופולריות של הביטקוין.

בדיוק כמו במזלגות הביטקוין האחרות שדנתי בהן, כל מי שמחזיק BTC בזמן ההשקה הוענק אספקה ​​של 1: 1 של Bitcoin Private (BTCP). יתר על כן, לכל מי שמחזיק ZClassic (ZCL) הוענק גם אספקה ​​של 1: 1. משמעות הדבר היא שאם היית מחזיק הן ב- BTC והן ב- ZCL, היית מקבל מטבעות פרטיים של Bitcoin פעמיים!

מזלג ביטקוין

בסך הכל תהיה היצע מקסימלי של 21 מיליון מטבעות BTCP. גודל החסימה כפול מגודל הביטקוין ב -2 מגה-בייט והוא גם מסוגל לאשר עסקה ארבע פעמים מהר יותר.

יתר על כן, בדיוק כמו מזלג הביטקוין BTC Gold, מנגנון הכרייה שונה כדי למנוע מאנשים להשתמש בחומרה יקרה, כלומר מדובר ברשת הוגנת ושווה בהרבה מביטקוין. לשם הבהרה, הוא גם משתמש במנגנון ההסכמה הוכחה לעבודה.

לא רק ביטקוין גולד מהיר ומהוגן בהרבה מהביטקוין המקורי, אלא כשמו כן הוא גם מאפשר עסקאות פרטיות נוספות. בדיוק כמו ה- Blockchain של ZClassic, Bitcoin Private משתמש במשהו שנקרא "ZK-Snarks".

אף על פי שכל תנועת כספים עדיין מוצגת בפנקס הציבורי, הן השולח והן הכונס נותרים פרטיים. זה שונה במקצת מהביטקוין המקורי, שכן למרות שזהות העולם האמיתי של השולח והמקבל לא נחשפת, ניתן לגלות כמה יש לכתובת ביטקוין מסוימת. לא רק זאת, אלא תוכלו גם לראות כמה כתובת מסוימת שלחה וקיבלה בעבר.

מאז הושק ביטקוין גולד במרץ 2018 הוא הגיע לשיא כל הזמנים של קצת יותר מ -1.5 מיליארד דולר בשווי שוק, שהשיג באפריל 2018.

אז עכשיו שאתה יודע על Bitcoin Cash, Bitcoin Gold ו- Bitcoin Private, מזלג הביטקוין האחרון שרציתי לדון בו היה Bitcoin Diamond!

יהלום ביטקוין

Bitcoin Diamond הועבר ישירות מהלקוח המקורי של Bitcoin. המוקד העיקרי של צוות הפיתוח שלה היה לאפשר למשתמשים להישאר אנונימיים עוד יותר. במובן זה, מטרתו דומה מאוד לביטקוין פרטי.

כשהושק לראשונה בנובמבר 2017, Bitcoin Diamond הפיץ את מטבעותיהם בצורה מעט שונה לשאר מזלגות הביטקוין שציינתי. בעוד שהאחרים שמרו על סך ההיצע שלהם ל -21 מיליון מטבעות, Bitcoin Diamond הגדיל זאת פי עשרה. כתוצאה מכך, אם היית מחזיק 0.5 BTC בזמן המזלג, היית מקבל 5 מטבעות יהלום ביטקוין (BCD).

בדיוק כמו Bitcoin Cash, גודל החסימה המקסימלי הוגדל מ -1 MB ל 8 MB, וזמן אישור העסקה שלו הוא 10 דקות. יש אנשים בקהילת המטבעות הקריפטוגרפיים שמאמינים ש- Bitcoin Diamond הוא הונאה, ורבים מהם לא שמחים שהצוות אפילו לא פרסם נייר לבן.

בזמן הכתיבה ביוני 2018, כל מה שאנחנו יודעים על המייסדים הוא שהם במקור היו כורי ביטקוין, בשם “Team Evey” ו- “Team 007”. כך או כך, היא הגיעה לשיא כל הזמנים של שווי שוק של קצת פחות ממיליארד דולר, שהשיגה באפריל 2018.

טבלת השוואה

אם קראת את המדריך הזה לביטקוין עד לנקודה זו, עכשיו יש לך מושג טוב לגבי המזלגות הפופולריות ביותר שקרתו עד כה. לפני שנמשיך, הסתכל בתרשים ההשוואה שלהלן, המשווה את התכונות העיקריות של רשתות החסימות השונות.

טבלת השוואה של ביטקוין פורק

מזלגות BTC קרובים

לפני שאמשיך, אני רוצה להזכיר כמה דברים חשובים שעליך לשקול אם אתה מחזיק ביטקוין ומצפה לכמה מטבעות בחינם מכל מזלגות ביטקוין הקרובים..

  • לעולם אל תשלח ביטקוין לכתובת אחרת רק בגלל שבלוקצ’יין חדש שהוזן לך אמר לך. אם המזלג לגיטימי, המטבעות יהיו זמינים על בסיס האחזקות הנוכחיות שלך.
  • אם הבלוקצ’יין המזלג החדש מבקש ממך לשלוח להם את המפתחות הפרטיים שלך, אל תעשה זאת. זו בהחלט הונאה.
  • חקור תמיד את המזלג בעצמך. רשתות חסימות חדשות רבות משתמשות ב”שם המותג “של ביטקוין כדי לנסות ולשכנע את המשתמשים שאפשר לסמוך עליהם. זה לא תמיד המקרה.

בכל מקרה, עכשיו זה בדרך, אנחנו יכולים להסתכל על כמה מזלגות קרובים. שתי מזלגות ה- BTC הבאים להלן עדיין בשלב הפיתוח, כך שעדיין אין לנו תאריך מזלגות ביטקוין מדויק, ואף אחד מהמידע שפורסם מראש אינו סופי..

ביטקוין אנונימי: פרויקט זה מעוניין לשלב הוכחת עבודה והוכחה של הימור בכדי לשפר את אופן כריית העסקאות. הם גם מתכננים להשתמש בטכנולוגיית ZK-Snark שהזכרתי קודם (Bitcoin Private).

BitcoinZeroX: תאריך מזלג ביטקוין זה מתוכנן לספטמבר 2018, אולם הוא עדיין לא אושר. המזלג יהיה שילוב של ביטקוין ו- Hexxcoin. מטרת מזלג ה- BTC הזה היא ליצור בלוקצ’יין אנונימי עוד יותר מאשר Bitcoin Private. כל מי שמחזיק ביטקוין, Hexxcoin או שניהם, יקבל BitcoinZeroX על בסיס 1: 1.

האם ביטקוין תמיד יהיה מספר אחד?

כפי שאתה בוודאי יודע, הביטקוין הוא המטבע הראשון והמקורי. כאשר הושק בשנת 2009, מטרתו העיקרית של ביטקוין הייתה ליצור מערכת תשלומים גלובלית שתוכל לשמש כל אחד בעולם, מבלי להזדקק לאישור עסקאות על ידי צד שלישי..

מזלג ביטקוין ביטקוין הוא מטבע הצפנים מספר 1

עם זאת, למרות שביטקוין מגיע לשנת העשירים שלו למסחר, זמני העסקה עדיין איטיים מאוד ב -10 דקות בלבד. יתר על כן, הרשת יכולה לטפל בסביבות 7 עסקאות בשנייה בלבד ונראה שדמי העסקה הולכים וגדלים.

יש עוד המון פרויקטים של בלוקצ’יין שיכולים להתמודד עם עסקאות מהירות, זולות ויעילות יותר, מה שהופך אותם להרבה יותר מתאימים למערכת תשלומים גלובלית. למרות שצוות הביטקוין מעוניין לפתור זאת עם הצגת שדרוג ‘רשת התאורה’, אין כל ערובה שהוא יוכל לפתור את רמות הביצועים שלו..

לכן, למרות שאני חושב שביטקוין תמיד יהיה המטבע הקריפטוגרפי מספר אחת מבחינת השימוש, הערך ושווי השוק, אני לא חושב שהוא יאומץ כמערכת תשלומים גלובלית. במקום זאת, אני חושב שרוב האנשים ישתמשו בביטקוין כ”חנות ערך “. זה דומה לנכס בעולם האמיתי כמו זהב או כסף.

בסופו של דבר, אני לא חושב שאף אחד ממזלגות הביטקוין שציינתי לא יגיע רחוק מספיק כדי להפוך למערכת תשלומים גלובלית שימושית באמת. הם תמיד יסחרו בשם הביטקוין המקורי, שהרבה אנשים לא אוהבים.

עם זאת, זו רק דעתי האישית. יכולתי להיות צודק או שאני יכול לטעות לחלוטין! נצטרך רק לחכות ולראות…

סיכום

וזה הסוף של מדריך מזלג הביטקוין שלי. אני מקווה שקראת את כל זה ועכשיו אתה צריך להבין טוב מאוד מה זה מזלג ואת הסיבות לכך שהם קורים.

רשמתי גם 4 מטבעות הקריפטוגרפים הפופולריים ביותר שהועברו מביטקוין. חלקם מתמקדים בשיפור רמות הביצועים של הביטקוין המקורי (כגון עמלות נמוכות יותר וקנה מידה גדול יותר של עסקאות), בעוד שאחרים מתמקדים בהגברת הפרטיות או הביזור..

אם אתה מתקדם לעתיד, אנא זכור לעשות מחקר משלך לפני כל מזלגות ביטקוין הקרובות, ואל תלך שולל מרמאים שמנסים לקחת את המפתחות הפרטיים שלך.!

כמו תמיד, אנא יידע אותי מה דעתך על המזלגות שציינתי, או האם אתה חושב שביטקוין תמיד יהיה המטבע הראשון שבחרת..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map