עתידו של את’ריום: חדשות אתריום אחרונות

אתה כרגע משקיע באתריום ורוצה לגלות מה צופן העתיד? או אולי אתה חושב לבצע רכישה ורוצה לדעת אם עכשיו זה זמן טוב? ובכן, אל תסתכל רחוק מכיוון שאני הולך לספר לך את כל מה שאתה צריך לדעת על עתידו של את’ריום!

אגב, האם ידעת שבשנת 2017 מחיר את’ריום עלה בכמעט 10,000%? משוגע, נכון?!

בכל מקרה, בעתיד המדריך של את’ריום, אני מתחיל להסביר בקצרה מהו הפרויקט, ואחריו סקירה של כמה מהנושאים שישפיעו על מחירו..

לאחר מכן, אני הולך לדון בכמה מהפתרונות הפוטנציאליים שעליהם צוות Ethereum עובד כדי לתקן את בעיות הסקלביליות שלהם. לסיום, אדון בכמה תחזיות מחירים פופולריות ואתן לך את דעתי האם אני חושב שזו השקעה טובה.

אז למה אתה מחכה? נתחיל בכך שנדע שאנחנו יודעים מהו את’ריום בפועל!

(אם אתה כבר בטוח עם הידע שלך על הרקע והקונספט של את’ריום, אל תהסס לדלג לסעיף הבא!)

מבוא קצר לאתריום

Ethereum נוצר בשנת 2015 על ידי מפתח המוביל ויטאליק בוטרין וכעת הוא המטבע השני בעל הערך הגבוה ביותר בתעשיית הקריפטו..

זה היה פרויקט הבלוקצ’יין הראשון שהתקין טכנולוגיית חוזה חכם, המאפשר לאנשים להתקשר בהסכם מבלי להזדקק לצד שלישי. זה היה גם הבלוקצ’יין הראשון שכלל שפת תכנות.

Vitalik Buterin מנכ

Ethereum יכול גם לארח יישומים מבוזרים (dApps), שהם אפליקציות שמתפקדות ללא נקודת שליטה מרכזית, מה שהופך אותן להוגנות ושקופות. אחת מה- dApps המצליחות ביותר שנבנו על Ethereum היא CryptoKitties, שהיא פלטפורמה המאפשרת לאנשים לקנות, למכור ואפילו לחם חתולים וירטואליים.!

נוסף על כך, לאת’ריום יש גם מטבע קריפטוגרפי משלה שנקרא Ether. בדיוק כמו ביטקוין, Ethereum מאפשר לך לשלוח ולקבל מטבעות בין הארנקים. ממוצע עסקות כ- 16 שניות והסכום המקסימלי שהבלוקצ’יין יכול לעבד הוא 15 עסקאות בשנייה.

בדיוק כמו ביטקוין, ה- Blockchain של Ethereum משתמש במנגנון קונצנזוס שנקרא Proof-of-Work, אולם כפי שאסביר בהמשך, הם מחפשים לשנות את זה למשהו אחר בגלל בעיות מדרגיות.

ה- Blockchain של Ethereum מאפשר גם למשתמש שלו ליצור אסימונים חדשים, הנקראים בעיקר אסימוני ERC-20.

אז עכשיו כשאתה יודע מה עושה פרויקט את’ריום, החלק הבא של העתיד שלי במדריך את’ריום הולך להסתכל על בעיות המדרגיות של הפלטפורמה.

העתיד של את’ריום

למרות שבלוקצ’יין את’ריום הוא השני הפופולרי ביותר בתעשיית המטבעות הקריפטוגרפיים, אך למעשה יש לו כמה בעיות הנוגעות להרחבה. (מדרגיות מתייחס למספר העסקאות שבלוקצ’יין יכול לעבד בשנייה.)

כפי שציינתי קודם, Ethereum מסוגל לעבד רק 15 עסקאות בשנייה. בימיו הראשונים של הפרויקט זו לא הייתה בעיה מכיוון שלא הרבה אנשים השתמשו בה. עם זאת, מכיוון שהאת’רום נעשה פופולרי יותר, הוא הפך לסוגיה הגדולה ביותר שעומדת בפני בלוקצ’יין את’ריום.

כדי לתת לך מושג עד כמה הוא מוגבל, על פי הדיווחים, בלוקצ’יין NEO (שיכול גם לעבד חוזים חכמים) יכול לעבד עד 10,000 עסקאות בשנייה. אלא אם כן מפתחי Ethereum פותרים את בעיית המדרגיות שלהם, אזי ארגונים עשויים לשקול להשתמש בחסימות אחרות כדי לארח את החוזים וה- dApps החכמים שלהם במקום Ethereum. אם זה יקרה בעתיד Ethereum, מחירו עשוי לקרוס.

אז, כפי שאתה יכול לראות, נושא זה הוא בעל חשיבות עליונה.

למרבה המזל, מפתחי Ethereum מודעים לחלוטין לנושאים אלה והם נמצאים בתהליך של שינויים משמעותיים. בואו נסתכל על הפתרונות האפשריים ביתר פירוט.

הוכחת יתד (קספר)

האם אתה זוכר איך הזכרתי קודם שבלוקצ’יין את’ריום משתמש במנגנון ההסכמה של הוכחת עבודה? ובכן, זו אחת הסיבות שהובילו לבעיות הטכניות שלהם. כתוצאה מכך, הקבוצה שוקלת לעבור ל- Proof-of-Stake.

הוכחת עבודה דורשת מכורים להשתמש בכוח החישובי הנוסף שלהם כדי לפתור חידות מורכבות באמת. מי שיש לו מכשיר החומרה החזק ביותר יש את הסיכוי הגדול ביותר לזכות בתגמול הכרייה. כולם מנסים לפתור את הפאזל בו זמנית, והזוכה הוא הכורה הפותר אותה תחילה.

הוכחת ההימור שונה, מכיוון שהכורים לא כולם מנסים לפתור חידה בו זמנית. במקום זאת הם עובדים בזה אחר זה. הם נבחרים למוקש באופן אקראי, אם כי, עליהם ‘להניח’ מספר אתרים על מנת שיהיה להם סיכוי להיבחר.

מספר העסקאות שהם יכולים לכרות / לאמת נקבע על פי הסכום שהם מהווים. אם כורה מחזיק 10 ETH, הוא יכול לכרות עסקאות של 10 ETH. לשם הבהרה, פירוש הדבר שהם יכולים לכרות עד ששווי העסקאות שהם כרתו יהיה שווה לסכום שהשקיעו.

יש הרבה יתרונות ש- Proof-of-Stake יכול להביא לאת’ריום. הראשון הוא יעילות אנרגיה מוגברת. רשת הוכחת העבודה דורשת כמויות גדולות מאוד של חשמל, מכיוון שכל הכורים עובדים על אותן חידות, ושורפים בזבזנות את כוח החישוב שלהם. מצד שני, Proof-of-Stake עובד על מערכת אחת-אחת, כלומר משתמשים בהרבה פחות חשמל כללי..

העתיד של Ethereum באמצעות הוכחה של הימור יפחית גם את סיכוני הריכוזיות. הוכחת עבודה מאפשרת לקבוצות כורים להצטרף למשאבים שלהם כדי להגדיל את סיכוייהם לזכות בפרס הכרייה. הבעיה בכך היא שהיא נותנת למספר מצומצם של אנשים השפעה רבה על הרשת, במיוחד אלה השולטים בבריכות כורים גדולות. הוכחת יתד, לעומת זאת, מקשה מאוד על השגת זה.

מפתחי Ethereum מכנים את התנועה מ- Proof-of-Work to Proof-of-Stake, “פרויקט קספר”, והיא מובלת על ידי ולאד זמפיר..

?! מפרט הטיוטה הציבורי הראשון שלי של קספר הרוח הידידותית א "בנייה נכונה" פרוטוקול קונצנזוס בלוקצ’ייןhttps://t.co/8Y01zzS31t

– ולד זמפיר (@VladZamfir) 2 בנובמבר 2017

למרות ששדרוג קספר נדון לראשונה באמצע 2017, הצוות עדיין לא סיים לעבוד עליו. האמינו שהוא יותקן במהלך 2018.

אז עכשיו כשאתה יודע על פרויקט קספר, החלק הבא של העתיד שלי במדריך את’ריום הולך להסתכל על שדרוג “פלזמה” שלהם.

פְּלַסמָה

פרויקט הפלזמה הוכרז לראשונה על ידי ויטאליק בוטרין באוגוסט 2017 והוא פותח כדי לפתור את בעיות הסקלביליות של את’ריום. בעיקרו של דבר, פלזמה היא פרוטוקול שיאפשר לבלוקצ’יין את’ריום להסיר את הצורך בעיבוד נתונים מיותרים. היא תעשה זאת על ידי יצירת שכבה שנייה על גבי הבלוקצ’יין הראשי.

היא עדיין תוכל לעבד חוזים חכמים, אולם היא תפרסם אותם רק בבלוקצ’יין לאחר השלמת החוזה. זה יקטין משמעותית את כמות הכוח החישובי שהבלוקצ’יין זקוק לו כדי לאשר עסקאות וזה גם יחסוך הרבה זיכרון.

פרוטוקול פלזמה יאיץ גם את זמני העסקה, שיאפשרו לרשת לארח dApps מבלי להאט את המערכת.

פיתוח פלזמה עדיין בימי הייצור המוקדמים ביותר שלה, ולכן אנחנו עדיין לא בטוחים מתי היא תותקן על גבי בלוקצ’יין את’ריום.

החלק הבא של העתיד שלי במדריך את’ריום הולך לבחון אפשרות אחרת שנבחנת גם על ידי את’ריום.

רסיסים

בדיוק כמו במקרה של פרוטוקול פלזמה, גם Sharding מפותח בכדי לפתור את נושאי המדרגיות. לפני שנבין מה יעשה Sharding, בואו ננסה להבין מה הנושא בפועל.

כרגע, כל צומת שמחובר לבלוקצ’יין את’ריום צריך לאמת כל עסקה אחת שעוברת דרכה. לדוגמא, אם יש לאמת 4,000 עסקאות בבלוק הבא, אז כל צומת חייב לאמת את כל 4,000 העסקאות.

למרות שזה באמת טוב לביטחון, זה גם אומר שהרשת מהירה רק כמו הצמתים הנפרדים המחוברים.

השרידה מגיעה.https://t.co/Aqo9MBiCj0 pic.twitter.com/FXEQeiKGDr

– ויטאליק שאינו נותן אתר (@VitalikButerin) 30 באפריל 2018

רסיסה תעשה דברים אחרת. לאחר התקנתה, הרשת תחולק לחלקים קטנים יותר, כאשר כל חלק נקרא רסיס. כל רסיס בודד יחזיק בהיסטוריות עסקאות שונות, שכל צומת יכול לעבוד עליהן באופן עצמאי. יש לקוות כי הדבר יגדיל באופן משמעותי את מספר העסקאות שבלוקצ’יין את’ריום יכול לעבד, מכיוון שאינו זקוק לכל צומת כדי לאשר כל עסקה אחת..

כדי לוודא שאתה מבין רסיסות, חשוב על קבוצת עובדים שמנקה בית. בבלוקצ’יין הנוכחי של את’ריום, קבוצת העובדים תנקה כל חדר בנפרד.

כלומר, כל עובד יצטרך לנקות את חדר האמבטיה, המטבח, חדר האוכל וכל חדרי השינה. האם זה יעיל? בהחלט לא! באמצעות פרוטוקול השבירה, כל עובד יקבל חדר אחד לניקוי, כלומר יוכלו לסיים את עבודתו באופן מהיר יותר!

ויטאליק בוטרין הסביר כי ניתן להתקין פתרונות שכבה אחת (Sharding) ושכבה שתיים (פלזמה) זה לצד זה. Buterin גם הצהיר כי Sharding לבדו יכול להגדיל את מגבלת הסקלביליות של Ethereum לפחות פי 100. לאחר הוספת פלזמה, Ethereum עשוי לעבד עשרות אלפי עסקאות בשנייה!

אז, עכשיו, כשאתה יודע על Sharding ופלזמה, החלק הבא של העתיד שלי במדריך Ethereum הולך לבדוק מהו פרויקט Raiden!

השווה בין חילופי קריפטו זה לצד זה עם אחרים

האם ידעת?

האם תהית אי פעם אילו בורסות קריפטו הן הטובות ביותר ליעדי המסחר שלך?

לִרְאוֹת & השווה חילופי הצפנה של TOP3 זה לצד זה

ראיידן

פרויקט Raiden (או רשת Raiden) נבנה על ידי ארגון צד ג ‘שאינו חלק מצוות את’ריום. הרעיון מתמקד בביצוע עסקאות תשלום "מחוץ לרשת". משמעות הדבר היא כי אין צורך לעבד ולאשר עסקאות על ידי כל הבלוקצ’יין.

במקום זאת, רק שני הצדדים המעורבים בעסקה צריכים להגיע להסכמה. כל מי שרוצה להתקשר בהסכם יכול לפתוח חדש "עָרוּץ" על גבי פרוטוקול Ethereum שיכול לשמש רק את המעורבים בעסקה.

הפעם היחידה שמשתמשים צריכים לחזור "על השרשרת" זה כאשר הם רוצים להוציא את האסימונים שלהם מחוץ לפלטפורמת Raiden.

מעניין שויטליק בוטרין דיבר למעשה בשלילה על פרויקט ראידן, ובמיוחד על הסיבות שלהם לעשות ICO. בוטרין הטיל ספק מדוע עליהם ליצור אסימון ולגייס כספים. עם זאת, ריידן גייסה למעלה מ -33 מיליון דולר.

פתק: ICO (הצעת מטבע ראשונית) הוא אירוע מימון המונים בו מוצע אסימון מטבעות קריפטו לראשונה. המשקיעים רוכשים את האסימון, והכספים שהתקבלו משמשים לפיתוח הפרויקט.

עכשיו שיש לך הבנה טובה של התפתחויות הפרויקט העיקריות שניתן להתקין על גבי ה- Blockchain של Ethereum, החלק הבא של העתיד שלי במדריך החדשות של Ethereum הולך לבחון כמה תחזיות עתידיות אפשריות של Ethereum..

העתיד של מחיר האתריום

חשוב ליידע אותך שאם אחד מהפתרונות הנ”ל מיושם בהצלחה, מחירו של את’ריום עשוי לעלות.

הסיבה לכך היא שלמרות שהרשת מסוגלת לעבד רק 15 עסקאות בשנייה, היא עדיין המטבע הקריפטוגרפי השני היקר ביותר בתעשייה. תאר לעצמך כמה טוב המטבע יכול לעשות אם הוא היה מסוגל להגדיל את המספר הזה לאלפי עסקאות בשנייה?

בכל מקרה, רציתי לדון בכמה תחזיות אתריום שקיימות כרגע. תחזית Ethereum הפופולרית הראשונה שנתקלתי בה הייתה של גאורב אייר מ- Profit Confidential. אייר טוען כי בעיות המדרגיות של את’ריום הגבילו את מחיר האת’ריום בהמשך. עם זאת, הוא מאמין שברגע שייפתר, מחירו של את’ריום עשוי להגיע ל -1,500 דולר בשנת 2021.

המחיר הגבוה ביותר שאית’רום פגע בו אי פעם הוא 1,377 דולר, אליו הגיע בינואר 2018. אם התחזיות העתידיות של איירום של אייר נכונות, הוא יצטרך להגיע לשיא חדש בכל הזמנים..

תחזית נוספת שנתקלתי בה הייתה של Investing Haven. שירות החיזוי נוקט גישה שונה במקצת, מכיוון שהשתמשו בניתוח תרשים טכני על סמך נתוני היצע וביקוש קודמים.

חברת Investing Haven אומרת כי המחיר העתידי של את’ריום יגיע ל -1000 דולר עד שנת 2021. למרות שמבחינה טכנית מדובר בתחזית חיובית (מכיוון שהוא גבוה בהרבה ממחירו של יוני 2018), הוא מאוד שמרני. הסיבה לכך היא ש- 1,000 $ עדיין לא יעקפו את שיא כל הזמנים של את’ריום מינואר 2018, כלומר הם מצפים שהצמיחה תהיה איטית מאוד.

בחיזוי התחזית השלישי של את’ריום הסתכלתי על WalletInvestor, שמאמין כי את’ריום יגיע ל -1,221 דולר עד יוני 2021, שזה פחות משיאו של אתריום. למרבה הצער, WalletInvestor לא נותן שום הסבר כיצד הם הגיעו לחיזוי שלהם, מה שמקשה על הניתוח.

עתידם של תחזיות מחירים ארוכות טווח של את'ריום

התחזית הסופית למחיר של Ethereum שנתקלתי בה הייתה על ידי LongForecast, שיש לו תובנה מעניינת לשנת 2021. על פי צוות הניתוחים שלהם, Ethereum תחל בשנת 2021 עד 363 $, עם זאת, היא תעלה לאט לאורך השנה ותסתיים ב 841 $..

זה מתסכל ש- LongForecast לא מסבירים מדוע הם מאמינים שמחירו של Ethereum יתחיל בשנת 2021 כל כך נמוך, וגם לא מדוע הם חושבים שהוא יתאושש בהמשך השנה..

איך אתה רואה את המחיר העתידי של Etherum קדימה בשנת 2021 ואילך? האם אתה מסכים עם אחד האנליסטים הנ”ל? בחלק האחרון של העתיד של מדריך את’ריום, אני אתן לך את דעתי על האופן בו אני רואה את העתיד.

דעתי על עתיד האת’ריום

לפני שאמשיך הלאה, חשוב לזכור כי לעולם אל תשקיע כסף בקריפטוגרפיה המבוססת על תחזיות מחירים בלבד. לעולם אל תשכח שתחזיות את’ריום אינן אלא דעות.

אם הם תמיד היו צודקים, כולנו היינו אנשים עשירים מאוד! הדבר החשוב ביותר הוא שתמיד כדאי לבצע מחקר משלך לפני שתקבל החלטת השקעה.

בכל מקרה, עכשיו כשישינתי את זה מהדרך, רציתי ליידע אותך במהירות איך אני רואה את העתיד של את’ריום הולך. אני באמת מאמין שהכל יגיע ליכולתו של את’ריום לשפר משמעותית את רמות הסקלביליות שלו.

נכון לעכשיו, 15 עסקאות בשנייה פשוט לא מספיק טובות.

eth btc

יש המון פלטפורמות חוזה חכמות שונות שיכולות לבצע ביצועים טובים בהרבה. אם את’ריום לא יתקן את הבעיות שלהם במהירות, הם עלולים לאבד את החסימות המתחרות שלהם.

עם זאת, בפרויקט Ethereum יש כמה מהמפתחים הטובים ביותר בתעשייה ואני מאמין במלואם שהם לא רק יוכלו לעשות את המעבר ל- Proof-of-Stake אלא גם להתקין את פרוטוקולי Sharding ו- Plasma שלהם. ברגע שהם מצליחים לעשות זאת, אני חושב שהמחיר יעלה משמעותית.

מצד שני, שנת 2018 הייתה תקופה קשה עבור כל תעשיית המטבעות הקריפטוגרפיים וכאשר הביטקוין מאבד מערכו, בדרך כלל רוב המטבעות האחרים עוקבים אחריו.

בסך הכל, אני חושב שבלוקצ’יין את’ריום הוא פרויקט טוב מאוד שימשיך לשלוט בתחום החוזים החכמים. שנת 2021 תהיה שנה מעניינת מאוד, ולכן אני ממליץ לך להמשיך לבדוק עדכוני חדשות Ethereum לגבי התקדמות הפיתוח שלהם.

סיכום

וזה סוף העתיד שלי של מדריך האת’ריום. אם קראת את זה מההתחלה ועד הסוף, עכשיו אתה אמור להבין היטב מהו הפרויקט, כמו גם את הבעיות הנוכחיות שלהם בנושא הוכחת עבודה וקנה מידה..

דנתי גם בכמה מהשדרוגים המתוכננים שצוות Ethereum מתכנן להתקין בזמן הקרוב וכיצד זה יעזור בשיפור הבלוקצ’יין. לאחר מכן, הזכרתי גם כמה תחזיות תחזית אתריום ונתתי לך את דעתי כיצד אני רואה את עתידו של אתריום..

מה אתה חושב שיקרה? האם אתה חושב שהשילוב של הוכחת הימור, פלזמה ושרידה יפתור את בעיות הסקלביליות של את’ריום? אם כן, כמה גבוה לדעתך מחירו יעלה?

בסופו של דבר, לאתרום יש תחרות חזקה באמת בתחום החוזים החכמים, אך כפרויקט הראשון והמקורי שעשה זאת, אני חושב שהם תמיד יהיו המובילים בשוק. עם זאת, עליהם לוודא שהם לא לוקחים יותר מדי זמן בביצוע השינויים הנדרשים.

ספר לי את מחשבותיך ודעותיך בסעיף ההערות למטה!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map