סף מול מונרו: מה האלטרנטיבה הטובה יותר?

שלום וברוכים הבאים למדריך זה של Verge vs Monero. ריכזתי את זה כדי להציג כמה ממושגי היסוד לגבי שני המטבעות הקריפטוגרפיים המעניינים והממוקדים בפרטיות אלה.

בסקירת מטבעות זו נגד מונרו, אסקור את היסודות של Verge לעומת מונרו וכיצד כל אחד ממטבעות הקריפטו הללו משיג פרטיות. אסביר את הסיבות לכך שמטבעות הממוקדים בפרטיות עשויים להיות חשובים ומדוע כל אחד מהמטבעות הללו אומץ לשימושים שונים.

לאחר מכן נדון במהירות של רשתות החסימה של מונרו ושל Verge וכיצד כל מטבע מתכנן להתמקד כדי לענות על הביקוש העתידי הפוטנציאלי. נסקור את הצוותים שמאחורי כל אחד מהפרויקטים, את ההיסטוריה שמאחוריהם וגם כמה ניתוחי מחירים בשוק.

אז בסוף הסקירה הזו של מטבע Verge לעומת Monero, תהיה לך הבנה הרבה יותר טובה הן של Monero והן של Verge. לאחר מכן תוכל לדעת באיזה תרצה להשתמש או להשקיע.

יש הרבה דברים לעבור במדריך זה של Verge vs Monero, אז בואו נתחיל כבר!

מונרו מול ורג ‘: היסודות

מונרו

מונרו נוצר בשנת 2014. הגרסה הראשונה של המטבע נקראה BitMonero. עם זאת, זה קוצר למונרו בלבד בשלב מוקדם.

מונרו משתמש באותו בסיס קוד כמו מטבע מטבע אחר שנקרא Bytecoin. עם זאת, ישנם כמה הבדלים. ההחלטה המקורית התקבלה במזלג של מונרו מביתקוין בגלל מחלוקת מסוימת סביב ההפצה המקורית של ביטקוין. התגלה שכ -80% מכלל ההיצע של Bytecoin כבר ממוקש כשהושק. רבים מקהילת הקריפטוגרפים לא הסכימו עם זה. לכן הוחלט למזלג את Bytecoin כדי ליצור מונרו.

בניגוד לביטקוין, מונרו משתמש בפרוטוקול CryptoNote. CryptoNote הוא אלגוריתם כרייה שונה לאלגוריתם SHA-256 של ביטקוין. אל תדאג אם אתה לא יודע מה אלה, לא חשוב להכיר טוב את המונחים האלה כדי שתוכל להשתמש במונרו!

כמו ביטקוין, מונרו הוא מטבע מטבע הוכחה לעבודה. המשמעות היא שיש צורך בכוח חישובי כדי לאמת עסקאות ברשת. מערכות המחשוב המספקות כוח זה מכונות כורים. עם זאת, בניגוד לביטקוין, עדיין ניתן לכרות את מונרו באמצעות מחשבים רגילים (עם מעבד) או מכונות משחק מתקדמות (באמצעות GPU). למידע נוסף על מונרו, עקוב אחר המדריך שלי כאן.

לִגבּוֹל

Verge הושק לראשונה בשנת 2014. זהו מטבע מבוזר ומקור פתוח. כמו מונרו, מטרתה לספק עסקאות פרטיות למשתמשים בה. במקור זה נקרא DogeCoinDark. עם זאת, היא שינתה את השם ל- Verge בשנת 2016. Verge חולקת הרבה קידוד זהה לזה של Dogecoin. עם זאת, צוות הפיתוח טוען כי הוא אינו מבוסס על “מטבע המם” המקורי. יש הרבה מחלוקת בקהילת המטבעות בנושא זה.

יש היצע מקסימלי מאסיבי של 16.5 מיליארד מטבעות ורג ‘שייקחו אי פעם. זה הרבה יותר מאשר פרויקטים רבים אחרים של קריפטו. לכן המחיר כל כך נמוך ומעולם לא הגיע אפילו לדולר אחד.

כמו מונרו, גם Verge הוא מטבע הוכחה לעבודה. עם זאת, הוא משתמש בחמישה אלגוריתמי כרייה שונים. הרעיון שעומד מאחורי זה הוא להגביר את הביזור ברשת. על ידי שימוש באלגוריתמים שונים כל כך, יחידות רבות ושונות יכולות לכרות את Verge בהצלחה. ככל שיש יותר כורים בבלוקצ’יין, כך הוא אמור להיות מאובטח יותר! סקרן ללמוד עוד על Verge? ראה את המדריך שלי כאן.

פרטיות ב- Verge לעומת Monero

Verge לעומת Monero, שהיא הכי פרטית? ובכן, שניהם משיגים את פרטיותם בדרכים שונות.

למען פרטיותו, מונרו משתמש בשילוב של פרוטוקולים קריפטוגרפיים. אלה נקראים חתימות טבעות ואלגוריתם CryptoNote. עכשיו, אלא אם כן אתה טוב בתכנות (ובואו נודה בזה, אם אתה קורא את המאמר הזה, אתה כנראה לא), אתה הולך להיאבק להבין בדיוק איך כל אחד מהם עובד. אל תדאגי, במקום לבלבל את המכנסיים ממך, אני אפשט את זה עבורך.

רשת מונרו בעצם מקבצת עסקאות. לאחר מכן היא שולחת את הכמות הנכונה של מונרו לקבלת כתובות מקבוצה זו. המשמעות היא שאף אחד לא יכול לדעת בדיוק מי שלח מה למי.

בינתיים, הפרטיות של Verge מושגת בצורה אחרת לגמרי. יש לו שני פנקסים שונים: ציבורי ופרטי. עסקאות שנעשו באמצעות ספר החשבונות הציבורי גלויות לכל מי שרואה.

עם זאת, הכלי המאפשר לגלוש ברשת החשוכה בסתר (Tor), יחד עם שכבת רשת אנונימית, מסתיר את כתובות ה- IP והמיקומים של מי שעושה עסקאות. כך עובד ספר החשבונות הפרטי של Verge. זה מתנהג יותר כמו של מונרו בכך שאיש אינו יכול לראות אף אחת מהעסקאות המתרחשות בו.

למה ללכת אנונימי בכל מקרה?

ישנן סיבות רבות מדוע מישהו ירצה לבצע עסק באופן אנונימי. חלקן מוטלות בספק מוסרי ואחרות פחות. בואו נסתכל על הנפוצים ביותר:

ראשית, קיים מקרה השימוש האפל בו ביטקוין התפרסם בזכות קיומו המוקדם. עם זאת, לא כל האנשים שמשתמשים ברשת החשוכה עושים זאת בכדי לקנות חומרים ופריטים לשימוש מסיבות של שירות עצמי. לדוגמא, אנשים החיים בחלקים מהעולם בו קנאביס מרפא אינו חוקי יכולים להשתמש ברשת החשוכה כדי לקבל גישה לטיפולים מצילי חיים.

בבריטניה, שמן CBD בעל חוזק גבוה משמש כמעט לטיפול בסרטן, באפילפסיה ובמגוון מצבים אחרים כמעט שאי אפשר להשיג. עם זאת, בזכות הרשת האפלה, חולים יכולים לעשות תרופות עצמיות, ולהורים לילדים חולים יש סיכוי לטפל בילדיהם מבלי לפגוש סוחרים מסוכנים ברחובות..

מקרה שימוש נוסף שעולה במטבעות קריפטוגרפיים אנונימיים הוא פשע ברשת. התקפה אחת המשתמשת בתשלומים אנונימיים היא תוכנת כופר. כופר כולל הצפנת הנתונים במערכת מחשב. זה נעשה עם פיסת תוכנה שהורדה למערכת. התוקף מבקש תשלום כדי לבטל את הצפנת הנתונים. כמובן שאם אתה יכול לקחת תשלום במטבע אנונימי, הסיכוי שלך להיתפס בביצוע מעשה פלילי כזה נמוך יותר.

שימוש שונה מאוד במטבעות פרטיים כולל אנשים בעלי אורח חיים או מיניות מסוימים. אם הם נולדו בכמה מדינות, העונשים על היותם הומואים, למשל, עשויים להיות חמורים. זה יכול לגרום לאדם לרצות לברוח מהמדינה או לחפש שירותים כדי לפגוש אנשים במצבים דומים. כאשר העונשים נוקשים כל כך, ניתן להבין שהם עשויים לרצות לשלם עבור שירותים כאלה באמצעות מטבע אנונימי.

אימוץ

כעת, לאחר שהסברתי כמה מהסיבות לכך שמישהו אולי ירצה להשתמש במטבע אנונימי מלכתחילה, זה הזמן במדריך זה של Verge לעומת Monero לבדוק כיצד כל אחד מהמטבעות הללו מאומץ כרגע. מעניין שלמרות המאפיינים הדומים שלהם, האימוץ של מונרו וארג ‘היה שונה למדי זה מזה.

השווה בין חילופי קריפטו זה לצד זה עם אחרים

האם ידעת?

האם אי פעם תהית אילו בורסות קריפטו הן הטובות ביותר ליעדי המסחר שלך?

לִרְאוֹת & השווה בין חילופי הצפנים TOP3 זה לצד זה

מונרו

מקרה השימוש הראשון והברור ביותר של מונרו נמצא ברשת החשוכה. מבין מטבעות הקריפטו האנונימיים הרבים השונים, כולל Verge, נראה שמונרו הוא אחד הנפוצים ביותר ברשת החשוכה. הוא משתלט במהירות על הביטקוין כמטבע לבחירה בשווקים נסתרים שונים.

מקרה שימוש נוסף שמונרו מצא הוא להתחמק מסנקציות כלכליות שהוטלו על מדינות מסוימות על ידי אחרים. כמו צפון קוריאה פרצו בעבר חילופי מטבעות קריפטוגרפיים שונים. לאחר מכן הם ממירים את הכסף הגנוב למונרו.

משמעות הדבר היא שניתן להזיז אותו ולהשתמש בו כדי לשלם עבור סחורות ושירותים בשווקים השחורים העולמיים. על ידי העברת כסף באמצעות מטבע אנונימי, אין זה אפשרי עבור ארה”ב ומעצמות עולם אחרות להגביל את פעילותן על ידי מניעת שירותים פיננסיים או סחר עימם..

נראה שמונרו גם הופך למטבע המועדף על מי שמעוניין לבצע את סוג ההתקפות שציינתי בסעיף הקודם. אלה שעומדים מאחורי מעשי סייבר-פשיעה כאלה עוברים במהירות מביטקוין למונרו בזכות פונקציות הפרטיות המשופרות שלו.

כרייה בדפדפן ושקעי קריפטו

מקרה שימוש סופי שמונרו מצא יכול להיות חיובי וגם שלילי. מאחר שניתן לכרות בקלות את מונרו באמצעות שני מעבדים וגרפי GPU, זה הפך לבחירה ברורה למה שמכונה כרייה בדפדפן..

כרייה בדפדפן היא כריית קריפטוגרפיה שמתבצעת מתוך דפדפן האינטרנט של המשתמש. הסיבה הראשונה לכרייה בדפדפן היא להרוויח כסף. זה לא יעיל במיוחד, אך משתמש יכול להפעיל תוכנת כרייה בדפדפן בכדי להרוויח כמויות קטנות של קריפטו בזמן שהם גולשים.

ניתן להשתמש בכרייה בדפדפן גם כדי לייצר רווח מדף אינטרנט במקום להשתמש במודעות. איפשהו בדף, בדרך כלל יגיד שחלק ממשאבי המחשב שלך מושאלים על ידי האתר כדי לכרות את מונרו עבור המו”ל. לחלופין, ניתן לעשות זאת גם ללא אישור המשתמש. כאשר זה המקרה, זוהי צורה של “שקע בהצפנה”. שקעים בקריפטו יכולים להיעשות גם על ידי התקנת תוכנה זדונית במערכת מחשב כדי לכרות את מונרו או מטבעות קריפטוגרפיים אחרים כאשר המשתמש אינו מבקר באתר ספציפי..

לבסוף, ניתן להשתמש בכרייה בדפדפן גם מטעמי צדקה. ארגון צדקה לילדים UNICEF השיק אתר בשם The Hopepage. הרעיון שמאחורי עמוד ההופ היא לאפשר למשתמשים לתרום חלק מכוח המחשוב שלהם לכריית מטבעות קריפטו בזמן שהם גולשים. ישנן אפשרויות לתרום בין 20% ל- 80% מכוח המחשב של המבקר. בזמן כתיבת שורות אלה היו כמעט 18,500 אנשים שתורמים כוח מחשוב לצדקה!

לִגבּוֹל

האימוץ של ורג נראה איטי יותר אך חיובי במקצת מזה של מונרו. יש כיום פחות פושעי סייבר ומדינות נוכלות המשתמשות במטבע לדבר אחד!

אחת ההתפתחויות האחרונות שהלהיבה את קהילת Verge הייתה חתימת השותפות עם חברת האם (MindGeek) של אתר הפורנוגרפיה המוביל בעולם, PornHub. “YouTube של פורנו” החל לקבל את המטבע לתשלום עבור כל אחד מתכונות הפרימיום שלהם באפריל 2018. כמו כן, שניים מדפי האחיות של האתר (Brazzers ו- Nutaku) מקבלים כעת את Verge לתשלומים..

הצוות שמאחורי MindGeek ו- PornHub אמר כי הם מעדיפים את Verge בגלל התכונות האנונימיות שלו. לא כולם רוצים לפרסם את הציבור שהם בוחנים חומר פורנוגרפי, כך של- PornHub היה הגיוני להשתמש ב- Verge ולא ב- Bitcoin או Ethereum, למשל..

שותפות נוספת ש- Verge הצליחה להבטיח היא עם Token Pay. Token Pay היא חברה עם המטבע הקריפטוגרפי שלה שמחפשת לייצר כרטיסי תשלום של קריפטוגרפיה. במקביל לשותפותם עם Verge, שותפה Token Pay גם עם WEG Bank AG מגרמניה.

השותפויות עם MindGeek ו- Token Pay עשויות להיות מאוד מרגשות לפרויקט Verge. הסיבה לכך היא שיכולה להיות זרם של אנשים שלומדים על קריפטוגרפיה ועל Verge במיוחד בזכותם באמצעות PornHub, Token Pay או WEG Bank AG.

מְהִירוּת

לבלוקצ’יין מונרו זמן חסימה של שתי דקות. המשמעות היא שגושי עסקאות חדשים נוצרים אחת ל -120 שניות. זה הופך אותו לביצוע עסקות מהירות בערך פי חמש מאשר ביטקוין.

בינתיים, ל- Verge יש זמן חסימה של 30 שניות. זה עושה את זה הרבה יותר מהיר לעסקים עם ביטקוין וכמעט פי ארבעה יותר מאשר מונרו.

הנתונים שצוטטו לעיל מניחים כי עסקאות יכולות להתאים לבלוק הבא. אם אחת הרשתות עמוסה בעסקאות רבות, משך הזמן שלח Monero או Verge יהיה ארוך יותר.

מדרגיות

בואו נסתכל על מדרגיות Verge לעומת Monero.

השווה בין חילופי קריפטו זה לצד זה עם אחרים

האם ידעת?

האם אי פעם תהית אילו בורסות קריפטו הן הטובות ביותר ליעדי המסחר שלך?

לִרְאוֹת & השווה בין חילופי הצפנים TOP3 זה לצד זה

מונרו

מונרו משתמש במה שמכונה מגבלת גודל בלוקים דינמית. משמעות הדבר היא שהבלוקים גדלים ומתכווצים ככל שהביקוש למונרו גדל או פוחת. חסימות גדולות יותר יכולות להתאים לעסקאות רבות יותר כך שאנשים רבים יותר יוכלו להשתמש ברשת מונרו בו זמנית. עם זאת, מכיוון שהרשת טרם השיגה פופולריות זהה לזו של הביטקוין, לא ברור כיצד פתרון מדרגיות זה יעבוד בפועל..

לִגבּוֹל

הצוות שעומד מאחורי Verge טוען שהוא הרבה יותר מדרגי מביטקוין. כעת הם עובדים על הוספת RSK (rootstock) ל- Verge. Rootstock הוא פרוטוקול שכבה שנייה שתוכנן גם לעבוד עם ביטקוין. ההערכה היא שהדבר יביא לרשת להתמודד עם כ -2,000 עסקאות בשנייה.

מדובר בעלייה ניכרת מהמקסימום הנוכחי של 100 עסקאות בשנייה. Rootstock גם יאפשר למפתחים ליצור יישומים חכמים מבוססי חוזים כמו אלה ברשת את’ריום.

מונרו מול ורג ‘: הקבוצות

תמיד טוב להשוות את הצוותים כשמסתכלים על פרויקטים שונים של קריפטו. עם זאת, מכיוון שהאנונימיות היא המטרה של הפרויקטים Verge ו- Monero, הצוותים נשמרים במידה רבה בסוד. עם זאת, בואו נראה למי יש את הקבוצה הטובה יותר בהשוואה בין Verge לעומת Monero.

צוות מונרו

רק שניים מהמפתחים המובילים מאחורי פרויקט מונרו ידועים בשמם האמיתי. מדובר בריקרדו “פלופיפוני” ספאני ופרנסיסקו “ארטיקמין” קבאניה. ספני הוא הקולני ביותר מבין המפתחים והוא פעיל מאוד בטוויטר תחת הידית @fluffypony. יש לו ניסיון רב שנים כמפתח תוכנה ובעל השכלה לוגיסטיקה ואינפורמטיקה.

סף מול מונרו

הצטרפות ל- Spagni ו- Cabañas היא רשימה ארוכה של מפתחים שמעדיפים ללכת לפי כינויים. מכיוון שמעט ידוע על הקבוצה, אצטרך לקצר את החלק הזה!

צוות Verge

מעט יותר ידוע על צוות Verge. עם זאת, כמו אלה העובדים על מונרו, רבים ממפתחים אלה מעדיפים ללכת לפי כינויים. למרות זאת, יש מידע נוסף שפורסם על החברים.

מייסד Verge משתמש בכינוי Sunerok. יש לו ניסיון של למעלה מ -20 שנה באבטחת רשת ועבד על פיתוח בלוקצ’יין למעלה משש שנים.

אל סונרוק מצטרף סשה. סשה הוא בעל תואר שני בכלכלה ותואר ראשון במנהל עסקים. הוא גם עצמאי כמדען נתונים.

בראש מחלקת השיווק של ורג ‘עומד קיראן דניאלס. דניאלס עבד בעבר ב- Instapage.com, וכן הקים את Dextroid.io ו- CryptoAnswer.com.

סף מול מונרו: היסטוריית השוק עד היום

לאחר מכן, במדריך זה של Verge vs Monero, אסתכל על היסטוריית השוק של שני הפרויקטים. כמו רוב המטבעות הקריפטוגרפיים, הם עוקבים אחר מגמות דומות. עם זאת, אירועי חדשות מסוימים השפיעו גם על מחיר כל אחד מהמטבעות.

מונרו

בשנים הראשונות של מונרו, המחיר לא ראה מהלכים גדולים בשני הכיוונים. זה השתנה לקראת סוף 2016, כאשר שוק הקריפטוגרפים כולו החל לראות מגמת עלייה. כאשר 2016 הפכה לשנת 2017, התנועה כלפי מעלה נעשתה מהירה יותר. באמצע שנת 2017, מונרו, כמו נכסים דיגיטליים רבים אחרים, חווה צמיחה נפיצה.

מחיר מטבע מונרו יחיד הגיע לשיא בסביבות 500 $ למטבע בינואר 2018. מאז שיאו, המחיר חווה מגמת ירידה. זה עולה בקנה אחד עם שאר השוק. מלבד כמה קפיצות במחיר, מחירו של מונרו ירד אט אט עד לנקודה שהוא היום (3 ביולי 2018) סביב 137 $..

תוכל לראות את כל היסטוריית השוק של מונרו להלן.

verge vs monero - תרשימי מונרו

לִגבּוֹל

הסיפור של ורגה הוא כמו של מונרו. עם זאת, לקח ל- Verge מעט יותר זמן להתחיל במגמת העלייה שלו. במשך חלק ניכר מחייה המוקדמים עלתה ורג ‘רק שברים של סנט. הייתה תקופה קצרה של אופטימיות באביב 2016, אך הדבר נרגע במהירות, והקו השטוח ברובו נמשך.

זה יהיה שנה שלמה מאוחר יותר, באפריל 2017, שקהילת הקריפטוגרפים הבחינה בוורג כראוי. המחיר חווה מגמת עלייה שתמשיך לאורך 2017. הוא הגיע לשיא של קצת יותר מ -28 ג ‘בדצמבר 2017. למרבה הצער, מאז הוא בדרך כלל יורד כלפי מטה למחירו של מעל 0.023c. עם זאת, כמו מונרו, היו תקופות במהלך 2018 שהמחיר קפץ שוב. ההכרזה על שותפות MindGeek הייתה הסיבה לאחת ממגמות העלייה הללו.

תוכל לראות את כל ההיסטוריה של תנועות המחירים של Verge בגרף שלמטה.

סף מול מונרו

תרשים סקירה של Verge לעומת Monero

מְבוּסָס היצע סוף כולל סה”כ יחידות בזמן כתיבת שורות אלה מחיר נוכחי בדולר שיא כל הזמנים בדולר חסום זמן כְּרִיָה עסקאות בשנייה
מונרו 2014 18,400,000 (+ 0.3 XMR / דקה) 16,180,000 138.13 דולר 494 דולר 2 דקות GPU / CPU תיאורטית בלתי מוגבל
לִגבּוֹל 2014 16.5 מיליארד 15.05 מיליארד 0.026125 דולר 0.28 דולר 30 שניות GPU / CPU 100

סף מול מונרו: המסקנה

אז זהו זה! המדריך הזה של Verge vs Monero הסתיים. למדת הרבה? אני מקווה!

אלה רק שניים מבין פרויקטים רבים ושונים הממוקדים בפרטיות של מטבעות קריפטו. צוותים רבים של מפתחים שונים מנסים בכל כוחם להפוך למטבע הממוקד לפרטיות לשימוש בעת ביצוע עסקאות שעלולות להיות רגישות.

דבר אחד שיש להיזהר ממנו הוא החוקיות של מטבעות כאלה. כבר ביפן, הרשויות מנסות לחסל את השימוש במטבעות קריפטוגרפיים אנונימיים כמו Verge ו- Monero. אמנם יהיה קשה מאוד עבור הרשויות העולמיות לעשות זאת לחלוטין, אך פגיעה כזו תהיה גרועה מאוד לסיכויי המחירים לטווח הארוך של מטבעות קריפטו ממוקדים בפרטיות. זה משהו שצריך להיות מודע אליו אם אתם מתכננים להשקיע במטבעות כאלה.

עם זאת, יש הרבה שימושים חוקיים במטבעות פרטיים. לא לכולם נוח שהממשלה מכירה את הרגלי ההוצאות שלהם עד לסנט האחרון, למשל. ואז שימושים מסוימים אינם חוקיים בשטח אחד וחוקיים לחלוטין מעל גבול. בעולם שבו רעיונות ועכשיו כסף יכולים לנוע ברחבי העולם תוך שניות, זה נראה מגוחך לחלוטין להכחיש תרופות פוטנציאליות מסוימות על סמך המיקום בו נולדת..

יש הרבה סיבות טובות לכך שקיימים מטבעות פרטיות. אז, עכשיו כשכולנו סיימנו, מה אתם חושבים? בשביל מה היית רוצה להשתמש במטבע פרטי? נשמח לשמוע את מחשבותיך!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map