מהו מטבע קריפטוגרפי? הסבר קריפטו למתחילים

אז מה זה מטבע מטבע? בוא נדבר!

עוד בשנת 1990 אנשים החלו לשאול “מהו האינטרנט?”. שלושים שנה לאחר מכן, זו שאלה שכבר אין צורך לשאול אותה.

בעוד שלושים שנה, אנשים לא יצטרכו לשאול, “מה זה מטבע קריפטוגרפי?”. זה יהיה חלק נורמלי מחיי היומיום שלהם, בדיוק כמו האינטרנט כיום. בסוף המדריך הזה, גם לא תצטרך לשאול.

לאחר קריאת מדריך זה תוכלו לענות, “מהי מטבע קריפטוגרפי?”, וגם לשאלות רבות אחרות. תדע מדוע הם הומצאו, לשם מה הם משמשים ומדוע עדיין נדבר עליהם בשנת 2046!

אין זמן לחכות, אז בואו נתחיל!

מהו מטבע קריפטוגרפי: ההגדרה

ישנם סוגים רבים של מטבעות קריפטוגרפיים, אך לכולם יש אותם ששת הדברים המשותפים. אלה הדברים שהם צריכים כדי להיקרא קריפטוגרפיה. תתכונן לכמה מילים גדולות!

קופון Coinbase האחרון נמצא:

מטבעות קריפטוגרפיים הם:

דִיגִיטָלי: מטבע קריפטוגרפי הוא דִיגִיטָלי כֶּסֶף (או מטבע דיגיטלי, זה אומר אותו הדבר). זה אומר ש זה קיים רק במחשבים. במטבעות הקריפטו אין מטבעות ועליהם תמונה של ראש מלכה, או שטרות נייר עליהם כתוב ‘In God We Trust’..

עמית לעמית: מטבעות קריפטוגרפיים הם עבר מאדם לאדם באינטרנט.

גלוֹבָּלִי: אין מטבע קריפטוגרפי אחד לספרד ואחר לסין, למשל. מטבע קריפטוגרפי זהה בכל מדינה. הם יכולים להיות נעשה שימוש חופשי בין מדינות ומעבר לגבולות.

מוצפן: אין כללים לגבי מי יכול להשתמש בקריפטו, ולשם מה הם יכולים להשתמש בו. שמות אמיתיים אינם משמשים לחשבונות. כל משתמש מקבל במקום זאת קודים. זה המקום בו אנו מקבלים את חלק הקריפטו בהגדרת הקריפטו. קריפטו הוא לטיני עבור "מוּסתָר". אז, מתרגם מטבע קריפטוגרפי ככסף נסתר.

מבוזר: בעולם הקריפטו, אין בנקים. כל אחד אחראי על הכסף שלו, זה לא נשמר בבנק. בנק הוא מרכז בו הרבה אנשים שומרים על כספם. מטבעות קריפטוגרפיים אינם מנוהלים על ידי שרת מרכזי, לכן אנו אומרים שכן מבוזר.

לא תובעני אמון: אופן בניית המטבעות הקריפטוגרפיים פירוש הדבר אתה לא צריך לבטוח באף אחד במערכת כדי שהיא תעבוד.

זה רעיון מאוד מוזר, לא? הטריק להבנת מטבעות קריפטוגרפיים הוא ראשית להבין קצת על כסף רגיל החומר שיש לנו בכיס.

איך עובד כסף רגיל

הכסף שבכיסנו לא שווה דבר בפני עצמו, זה רק נייר ופיסות מתכת, נכון? מותר לנו להחליף את הכסף בכיס עבור סחורות ושירותים כי הממשלה אומרת שאנחנו יכולים. זה נקרא כסף פיאט. דולר ארה”ב, לירות בריטיות ויואן סיני הם כל מטבעות פיאט.

אנחנו יודעים שכשאנחנו הולכים למכולת, אנחנו יכולים תחליף את כספי הפיאט בכיסים שלנו למזון. אנו יודעים זאת מכיוון שאנו סומכים על מה שהממשלה אומרת לנו.

כשיש לנו יותר כסף פיאטי ממה שאנחנו יכולים לשמור בכיס, אנו פותחים חשבון בנק. כדי לפתוח חשבון בנק, עלינו למסור לבנק את המידע האישי שלנו. כאשר הכסף שלנו נמצא בבנק, אנחנו לא יכולים לראות אותו, אבל אנחנו יודעים שהוא שם. אז בעצם, אנחנו סומכים על הבנק.

מה זה מטבע קריפטוגרפי: אדם שמכניס מטבעות לצנצנת.

בנקים הם דוגמה למה שהיינו מכנים מערכת צד ג ‘מהימנה. בנקים וממשלות הן חברות צד שלישי שאנו סומכים עליו. כדי להבהיר את זה, בואו נראה דוגמה.

פיטר רעב, ופול רוצה לצבוע את הגדר שלו. פול הולך לבנק ומוציא 10 דולר. פול משלם לפיטר 10 דולר כדי לצבוע את הגדר שלו. פיטר שמח לצייר את הגדר של פול מכיוון שהוא סומך על הממשלה והוא יודע שהוא יכול לקנות המבורגר ב -5 דולר. הוא אוכל את ההמבורגר שלו ומכניס 5 דולר אחרים לבנק כי הוא סומך על הבנק שישמור עליו.

העסקה לעיל היא רק בין פיטר לפול, אך שניהם צריכים לסמוך על צד שלישי כדי שהוא יעבוד.

כיצד המטבע הקריפטוגרפי עושה דברים אחרת?

מטבעות קריפטוגרפיים אינם זקוקים לבנקים וממשלות. משתמשים יכולים לשלוח זה לזה כסף באופן מקוון, מבלי להזדקק לסמוך זה על זה או על כל צד שלישי בכסף או במידע שלהם.

מטבעות קריפטוגרפיים עושים זאת על ידי רישום כל עסקה (כמו זו שלעיל בין פיטר לפול) על בסיס נתונים משותף שנקרא בלוקצ’יין. בלוקצ’יין זה משותף אלפי מערכות מחשב חזקות הנקראות צמתים.

כל עסקה חדשה היא מאומת על ידי צומת. אם יותר ממחצית הצמתים מסכימים שהוא תקף, הוא מתווסף לבלוקצ’יין. הצמתים מקבלים מטבע חדש לאימות עסקאות, זה נקרא כרייה. הכרייה מוודאת זאת רק המידע הנכון מתווסף לבלוקצ’יין. לאחר הוספת עסקאות אליו, לא ניתן לשנות או למחוק אותן.

מה זה מטבע מטבע: לוגו מטבעות מטבעות Dogecoin.

אינך צריך למסור את שמך, כתובתך או תאריך הלידה שלך כאשר אתה משתמש בקריפטו. לחשבון שלך יש א מפתח ציבורי ו מפתח פרטי. חשוב על זה להיות כמו חשבון הדוא”ל שלך. המפתח הציבורי שלך הוא כמו שם המשתמש שלך והמפתח הפרטי שלך הוא כמו הסיסמה שלך. אתה זקוק לשניהם כדי לגשת לחשבונך.

משתמשים מוסתרים, אך עסקאות אינן. כולם יכולים לראות את כל העסקאות שקורות בבלוקצ’יין, אך אינך יכול לראות את שמות המשתמשים שעומדים מאחורי כל עסקה.

מטבע קריפטוגרפי למתחילים

עכשיו, אם מתחיל חדש (וכולנו מכירים אחד כזה!) ישאל אותך, “מה זה מטבע קריפטוגרפי?”, תגיד להם את זה זה כסף דיגיטלי שתוכלו לשלוח לכל אחד על פני כדור הארץ מבלי להשתמש בבנק. הם לא צריכים לספק שום מידע אישי בכדי לבצע עסקה, ועסקאות מתרחשות ברשת שהם יכולים לסמוך עליה.

המתחיל אולי גם רוצה לדעת כיצד התחילו מטבעות קריפטוגרפיים. לא בעיה! המשך לקרוא ותוכל לענות גם על שאלה זו!

סיפור המטבעות הקריפטוגרפיים

בשנות התשעים המון אנשים שונים ניסו לבנות מטבעות קריפטוגרפיים. אלה שהתקרבו הכי קרוב היו DigiCash, HashCash ו כסף B. אף אחד מהם לא קיבל את הטכנולוגיה לגמרי בסדר או את התמיכה שהם צריכים כדי להצליח.

הסיפור של קריפטוגרפיה באמת מתחיל איתו ביטקוין. הביטקוין היה המטבע הקריפטוגרפי האמיתי הראשון בעולם, והוא עדיין המפורסם ביותר. קוראים ליוצר של ביטקוין סאטושי נקאמוטו, אבל אף אחד לא יודע מי זה! איש מעולם לא פגש את סטושי באופן אישי. הם יכולים להיות גבר, אישה או קבוצה שלמה של אנשים!

ב- 12 בינואר 2009, בלוקצ’יין הביטקוין של סטושי עלה לאינטרנט. המסחר הראשון של ביטקוין היה עבור 10 BTC (ביטקוין). סאטושי שלח אותו לקודן בשם האל פיני.

סאטושי רק דיבר תמיד לוחות הודעות באינטרנט ובמיילים. באפריל 2011 סאטושי נעלם. כל מה שנשאר מסאטושי נקאמוטו הוא הביטקוין – והשם.

מה זה מטבע קריפטוגרפי: עמוד ראשון של מטבע קריפטוגרפי.

לקח כמה שנים עד שאנשים התעניינו בביטקוין. עם זאת, כשהם התחילו להבין מה זה יכול לעשות, הפופולריות של הביטקוין גדלה וגדלה. אנשים ראו שבביטקוין יש את כל ששת הדברים שרשמנו קודם לכן, והם התחילו לקנות אותו ולהשתמש בו.

אז למה משמש מטבע קריפטוגרפי כמו ביטקוין? ובכן … בואו נדבר על אחד האתרים שבהם אנשים התחילו להשתמש בביטקוין לראשונה – מה שעזר להפוך אותו למפורסם!

דרך משי

דרך משי היה שוק שחור מקוון. זה היה כמו אמזון או eBay לא חוקיים. היא השתמשה בביטקוין כמטבע המסחר העיקרי שלה. לקוחות יכלו לקנות כל מיני דברים, באמצעות ביטקוין, מבלי שאיש ידע מי הם. רבים מהדברים האלה היו בלתי חוקיים, דברים כמו סמים, סחורות גנובות, ו כלי נשק. לדרך המשי היו אפילו פרסומות לרוצחים!

דרך המשי נסגרה בשנת 2013, לאחר שנתיים של מסחר. אמריקה FBI תפס ביטקוין בשווי מיליוני דולרים, מה שהופך אותו לחבר מאוד לא סביר בקהילת המטבעות!

סיפור דרך המשי הפך אותו לעיתונים ברחבי העולם. זה היה טוב וגם רע לביטקוין. זה היה רע כי ביטקוין נקשר לפשע מקוון, אבל זה היה טוב בגלל זה הראה שביטקוין עבד. סיפור דרך המשי הראה לעולם שביטקוין מועיל, ושיש לו קבוצה גדולה של אנשים שרצו להשתמש בו (למרות שהם פושעים).

השווה בין חילופי קריפטו זה לצד זה עם אחרים

האם ידעת?

האם אי פעם תהית אילו בורסות קריפטו הן הטובות ביותר ליעדי המסחר שלך?

לִרְאוֹת & השווה בין חילופי הצפנים TOP3 זה לצד זה

מה קרה אחר כך?

כשהוא עלה לאוויר בשנת 2009, הביטקוין היה שווה אפס דולרים ואפס סנט. באפריל 2011, אתה יכול לקבל 1 ביטקוין עבור $ 1. ב- 17 בדצמבר 2017 היה לביטקוין את היום הטוב ביותר עד כה. אתה יכול להחליף 1BTC תמורת 20,052 דולר! היום, ב- 7 באוגוסט 2021, תוכלו לסחור ב- 1BTC תמורת 11,822 דולר. לא רע, נכון?

המסחר במטבעות קריפטוגרפיים הפך להיות מאוד פופולרי. מאות מטבעות קריפטוגרפיים אחרים עקבו אחר ביטקוין לשוק, הם נקראים אלטקוינים.

כמו ביטקוין, altcoins משתמשים בטכנולוגיית blockchain, אבל הם מנסים לעשות דברים קצת אחרת. בואו נסתכל על המיטב של השאר;

 • ליטקוין דומה מאוד לביטקוין, אך המערכת שלו מקלה על הכרייה עבור משתמשים שאין להם מחשבים חזקים.
 • דוגקוין הוא אלטקוין מבוסס כיף עם שיבא אינו כלב כקמע שלו. אוהדי dogecoin משתמשים בו לעתים קרובות לתמיכה במטרה טובה, כמו בארות בקניה וצוות הבובלידס בג’מייקה!
 • BitcoinCash נוצר כאשר קבוצה של משתמשי ביטקוין לא הסכימה עם כמה מהכללים של ביטקוין והתפרקה כדי ליצור מטבע דיגיטלי משלהם בשנת 2017. מחלוקת גדולה כמו זה ידועה בשם מזלג קשה.

הערה: אתה יכול לדמיין מזלג קשיח באופן דומה לאופן שבו עובד עדכון טלפון נייד. יש אנשים שבוחרים לשדרג את הטלפונים שלהם, ואילו אנשים לא. זה עדיין אותו טלפון, עם זאת, יש לו תכונות שונות.

לא כל מי שמשתמש בטכנולוגיית בלוקצ’יין מנסה ליצור מטבעות קריפטוגרפיים. יש אנשים שמנסים לבנות רשתות גדולות יותר, טוב יותר, ויכול לעשות יותר. הדוגמה הידועה ביותר לכך היא את’ריום.

מהו מטבע קריפטוגרפי כשאינו באמת ‘מטבע’?

היוצר של את’ריום ויטליק בוטרין רצה לבנות בלוקצ’יין שהיה מתקדם יותר מזה של ביטקוין. הוא רצה ליצור פלטפורמה זה יכול לעשות יותר מאשר רק להיות מטבע דיגיטלי.

Ethereum מאפשר למשתמשים לבנות dApps ולהקים חוזים חכמים. חוזים חכמים יכולים להנחות המון סוגים שונים של עסקאות, כולל מסחר בקריפטו. הם יכולים לשמש גם להנחיית שכר החברה, הסכם השכירות ברכב שלך, או אפילו רכישת בית.

הערה: dApps הם כמו אפליקציות רגילות (כמו פייסבוק, גוגל או טוויטר) אך הם פועלים על בלוקצ’יין, לא על שרת מרכזי. תוכל למצוא מידע נוסף על dApps באתר שלנו "מה זה dApp" להנחות.

נאמר כך – אם ביטקוין רוצה להחליף את אפליקציית הבנקאות המקוונת שלך, אז את’ריום רוצה להחליף את כל האפליקציות האחרות שלך! עכשיו אתה מבין למה אני מתכוון?

האופן שבו Ethereum משתמש בטכנולוגיית הבלוקצ’יין נתפס בעיני אנשים רבים כ העתיד של מטבע החוץ. את’ריום הוא הדבר הגדול הבא!

מהי מטבע קריפטוגרפי: פלטפורמת את'ריום.

למידע נוסף על Bitcoin ו- Ethereum, עיין ב Ethereum VS Bitcoin להנחות.

כעת אנו יודעים לענות על לא מעט שאלות;

 • מה זה מטבע קריפטוגרפי?
 • מתי נוצר cryptocurrency?
 • מהם המטבעות הקריפטוגרפיים העיקריים שיש שם?

עכשיו, בואו נשאל עוד שאלה חשובה מאוד.

האם מטבעות קריפטוגרפיים הם דבר טוב או רע?

דברים טובים בקריפטו (ייאי!)

 • זה שקוף: המשמעות היא שכל מי שמשתמש בבלוקצ’יין מטבעות קריפטוגרפי יכול לראות כל עסקאות שנעשו אי פעם. אינך צריך לסמוך על משתמשים אחרים.
 • שליטה אישית: המשמעות היא שכל משתמש אחראי על הכסף שלו, איש מלבד המשתמש לא יכול להגיע אליו. זה מבוזר, זוכר? לכן, זה שונה מלתת לבנק שליטה בכספיכם.
 • זה לכולם: מטבעות קריפטו פתוחים לכל אדם על פני כדור הארץ. לבנקים יש כללים למי יכול להיות חשבון, קריפטו לא. ישנם שני מיליארד אנשים ברחבי העולם שאין להם גישה מלאה לחשבונות בנק!
 • זה מהיר: סחר בביטקוין נמשך כשעה, אם כי זה יכול לקחת רק כעשר דקות. לכל היותר בנקים, העברה בנקאית בנקאית בינלאומית עשויה להימשך 1-5 ימים.
 • זה בטוח: רשת בלוקצ’יין של מטבעות קריפטו מפוזרת על אלפי מחשבים והופכת אותם כמעט בלתי אפשרי לפרוץ.

כמה דברים רעים בנושא קריפטוגרפיה (Booo!)

 • זה יכול להיות לא יציב: מטבעות קריפטוגרפיים צריך להיות פופולרי יותר לפני שכולם מתחילים להשתמש בהם. מטבעות פיאט אינם צריכים להיות פופולריים מכיוון שהם נתמכים על ידי הממשלה. אם המטבע הקבוצתי שבבעלותך הופך לא פופולרי, ייתכן שלא תוכל להשתמש בו.

 • אם אתה מאבד את זה, זה נעלם לנצח: אם המטבע הקריפטוגרפי שלך נעלם – או שאתה מאבד את המפתח הפרטי שלך – אתה לא יכול לקבל את זה בחזרה. אתה לא יכול להתקשר לביטקוין כדי להתלונן. זכור, זה לא בנק.
 • פושעים אוהבים את זה: אם אתה עבריין אז זה כנראה לא דבר רע, אבל עבור כולנו – זה כן! חשבונות מטבעות קריפטוגרפיים מוסתרים, כך שאנשים יכולים להשתמש בהם לצורך פשע. אם אנשים רואים שעבריינים וטרוריסטים משתמשים בו, יתכן שהם לא ירצו להשתמש בו בעצמם.

לפני שנסיים את המדריך שלנו לקריפטוגרפיה, בואו נענה על שאלה נוספת.

מסקנות – כיצד מטבעות קריפטוגרפיים יכולים לשנות את העולם?

בחיים, אנחנו חייבים להיות זהיר מאוד על מי אנחנו סומכים. רוב האנשים רק באמת סומכים על משפחתם ועל חבריהם. לא היינו מוסרים את המידע האישי שלנו לאדם זר ברחוב, כי אנחנו לא סומכים עליהם. עם זאת, זה בדיוק מה שאנחנו עושים בכל פעם שאנחנו פותחים חשבון בנק או משלמים עבור משהו באינטרנט.

אולי נוכל לסמוך על בנקים, ממשלות וצדדים שלישיים אחרים לרוב, אך איננו יכולים לסמוך עליהם כל הזמן.

ב 2008, הכלכלה העולמית התרסקה. הבנקים השתמשו בכסף שעליהם סומכים עליהם רע מאוד. ממשלות העולם לא הצליחו לעצור מיליוני אנשים מהפסד המון כסף.

משהו אחר קרה גם בשנת 2008 – ביטקוין נוצר. יָד הַמִקרֶה? אני חושב שלא.

מטבעות קריפטוגרפיים מסירים את הכוח שיש לבנקים וממשלות בחיינו. הם מחזירים לנו את הכוח. הם גם מספקים תקווה לכל האנשים שנותרו מחוץ למערכת הבנקאות המודרנית.

מה זה מטבע קריפטוגרפי: המשבר הפיננסי של 2008.

חשבו מה מטבעות קריפטוגרפיים יכולים להביא למדינות כמו אפגניסטן. באפגניסטן, רק ל -10% מהמבוגרים יש חשבונות בנק, ואלה נשלטים בעיקר על ידי גברים. מה זה מטבע קריפטוגרפי לאישה אפגנית? חוֹפֶשׁ.

סוריה, תימן ולוב כולן מצב של מלחמת אזרחים. תאר לעצמך שאתה יכול לשלוח סיוע לתושבי מדינות אלה ישירות. מה זה מטבע קריפטוגרפי לסורי? זה קישור לשאר העולם, לאנשים שרוצים לעזור.

ולבסוף…

כשאנחנו שואלים שאלות כמו “מה זה מטבע קריפטוגרפי?”, אנחנו באמת שואלים “מה מטבע קריפטוגרפי יעשה בשבילי?”. התשובה היא – קריפטוגרפיה הולכת לשים אותך בשליטה על הכסף שלך. המטבע הקריפטוגרפי יהפוך אתכם לחלק ממשפחה גלובלית החופשית לסחור מעבר לגבולות ועלולה להפוך את העולם למקום טוב יותר לכולנו לחיות בו.

מה אתה חושב? האם אתה מתעניין בעולם הקריפטו ומוכן לקפוץ לחילופי דברים ולהתחיל לסחור?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map