רשת ברקים: הסבר יסודי

ברוך הבא למדריך שלי לרשת הברקים!

במדריך זה, אני אגיד לך מהי רשת הברק, כיצד היא עובדת ולמה היא יכולה לשמש. לא תצטרך ללכת לשום מקום אחר כדי שיסבירו לך את רשת הברק.

בסוף המדריך הקצר הזה, תוכלו לדעת מה טוב, מה רע ומה חשוב ברשת ביטק ברק. אתחיל במבט מאיפה הכל התחיל…

ביטקוין נוצר על ידי ‘סאטושי נקאמוטו’ בשנת 2009. עד שנת 2011 הם נעלמו, מעולם לא ישמעו מהם! איש אינו יודע מיהו נקאמוטו או בדיוק כיצד רצו לפתח את הפלטפורמה בעתיד.

זו בעיה מכיוון שביטקוין הוא פיסת טכנולוגיה מדהימה אך היא לא מושלמת. אם הוא יישאר הקריפטוגרפי הגדול בעולם אז יהיה עליו לשנות ולשפר. כאן נכנסת קהילת הביטקוין…

קהילת הביטקוין מלאה במפתחים, מהנדסים ומדעני מחשבים מוכשרים ונלהבים. לכולם יש רעיונות כיצד לשפר את רשת הביטקוין. חלק מהרעיונות האלה כל כך קטנים שבקושי שמים לב אליהם וחלקם כל כך גדולים שמטבעות קריפטוגרפיים חדשים נוצרים על ידם!

ההתפתחות שעליה אספר לכם היום היא מהחשובות ביותר עד כה. זה נקרא רשת ברק וזה יכול לשנות את הדרך בה אנו משתמשים ב- Cryptocurrency לנצח.

מהי רשת הברקים?

הדמיית רשת ברקים

קופון Coinbase האחרון נמצא:

רשת הברק עובדת כמרכזית מבוזרת

רשת הברקים הוצעה לראשונה על ידי תדאוס דרייג’ה וג’וזף פון בשנת 2015. הבעיה שתוכננה לפתור היא אחת הגדולות ביותר שעומדות בפני מטבעות קריפטוגרפיים., מדרגיות.

מדרגיות היא עד כמה פלטפורמה יכולה להתמודד עם גידול עצום במספר המשתמשים שלה. כדי להבין את הבעיה בואו נסתכל במהירות על אופן הפעולה של ביטקוין …

יסודות הביטקוין

הביטקוין הוא פלטפורמת תשלום עמית לעמית מבוזרת. שֶׁלָה מבוזר בגלל שהיא לא מנוהלת על ידי חברה כמו ויזה ואין לה מנהיג (סאטושי נקמוטו כבר מזמן, זוכר?). הביטקוין מנוהל על ידי המשתמשים שלו ברשת של אלפי מחשבים הנקראים צמתים.


צמתים מכילים תיעוד מלא של כל עסקת ביטקוין שבוצעה אי פעם. תקליט זה נקרא a בלוקצ’יין. יותר ממחצית הצמתים צריכים להסכים שכל עסקה חדשה תקפה לפני שניתן להוסיף אותה לבלוקצ’יין. זה נקרא קוֹנסֶנזוּס.

אחד לַחסוֹם לעסקאות חדשות לוקח בערך עשר דקות לעבד אותן ולהוסיף אותן לבלוקצ’יין. הצמתים שעושים את רוב העבודה של עיבוד עסקאות נקראים כורים ומשלמים להם שכר טרחה עבור העבודה שהם עושים. המשמעות היא ששליחת הביטקוין אינה רק איטית, אלא גם יכולה להיות יקרה למדי.

יתכן שתוכל לנחש את השאר מכאן! בואו נחזור למדרגיות.

בעיית המדרגיות

ככל שהביטקוין הופך פופולרי יותר, רשת הצמתים שלו הולכת וגדלה. ככל שיש יותר צמתים, כך לוקח להם יותר זמן להגיע להסכמה על עסקאות חדשות. מהירות העסקה הממוצעת יורדת ככל שהרשת הולכת וגדלה.

כרגע הביטקוין יכול לעבד בערך 3-7 עסקאות לשנייה (Tx / s). עכשיו השווה זאת עם שניים מהמתחרים בעולם האמיתי של ביטקוין. PayPal יכולה לעבד 150 Tx / s ותהליכי ויזה מסביב 2000 Tx / s אבל יכול להגיע לגובה של 56,000 כשזה עמוס. כאשר הביטקוין עסוק, המשתמשים המתינו 6 ימים לצורך עיבוד עסקאות! דמי העסקה נוטים לעלות גם בתקופות עמוסות, כך שמשתמשים צריכים לשלם יותר עבור פחות.

זו בעיית ההרחבה של ביטקוין ושאר מטבעות קריפטוגרפיים אחרים נאבקים בה. מה עומדת רשת ברק לעשות בקשר לזה? בוא נגלה…

איך עובדת רשת הברקים?

הסבר כיצד עובדת רשת ברקיםאולי שמעת את רשת ברק שהוסברה כ שכבה 2 פִּתָרוֹן. המשמעות היא שרשת ברק מנסה לפתור את בעיית המדרגיות על ידי הוספת שכבה נוספת לרשת הביטקוין. ככה זה עובד…

רשת הברק מאפשרת למשתמשים להגדיר את ערוצי התשלום שלהם. המשמעות היא שאלפי עסקאות קטנות ובינוניות יכולות להתרחש הרחק מהבלוקצ’יין הראשי.

תאר לעצמך שג’ו עובד עבור תאד. תאד משלם לג’ו 1BTC ליום עבור חוזה שנמשך 30 יום. הצמד הקים ערוץ תשלומים ברשת ברק הביטקוין. מידע זה מתווסף לבלוקצ’יין הראשי ומכונה לְעַגֵן עִסקָה.

מדי יום, 1BTC מועבר מתאד לג’ו בערוץ התשלומים החדש שלהם. עסקאות אלה נקראות תשלומי מיקרו והם קורים באופן מיידי. הזוג צריך להסכים על כל עסקה בתוך ערוץ התשלומים שלהם.

בתום 30 יום החוזה מסתיים והזוג סוגר את אפיק התשלומים. היתרה הסופית של הערוץ נשלחת לרשת, מעובדת ומתווספת לבלוקצ’יין הראשי. זה נקרא הֶסדֵר עִסקָה. לכן, בעוד 30 תשלומים מיקרו-תשלומים התקיימו בין ת’אד לג’ו בערוץ התשלומים שלהם, יש להוסיף רק שתי עסקאות לבלוקצ’יין הראשי..

באמצעות רשת ברק, ת’אד הצליחה לשלוח ביטקוין לג’ו במהירות והבלוקצ’יין הראשי היה חופשי לעבד עסקאות גדולות יותר. כולם מנצחים!

בהמשך, אני אבדוק מקרוב כיצד תאד וג’ו מקימים את ערוץ התשלומים שלהם וכיצד המערכת יכולה לצמוח לרשת שלמה …

ערוצי תשלום 

כדי להקים ערוץ תשלומים ברשת ברקים, ת’אד וג’ו צריכים ארנק רב חתימה. זה קצת כמו חשבון בנק משותף. ארנק רב חתימות נוצר על ידי הפקדת כספים. בדוגמה שלנו, זה יהיה פיקדון של 1-30BTC על ידי תאד. זו עסקת העוגן שנוספה לבלוקצ’יין הראשי.

ארנק רב חתימה מחייב כל משתמש למסור שני סוגים של מידע לצורך ביצוע העסקאות. הם;

  • כתובת ציבורית: זהו המיקום הדיגיטלי של הביטקוין. אתה יכול לחשוב על זה ככתובת דוא”ל, ניתן לשלוח אליו מידע ולקבל ממנו.
  • מפתחות פרטיים: מעשים אלה כמו סיסמא לכתובת הציבורית. לכל משתמש שורות הקוד הפרטיות שלהם בהן הם משתמשים כדי “לחתום” על עסקאות המגיעות אל הכתובת הציבורית וממנה.

אם אחד המשתמשים לא מצליח לספק את פרטי המידע הללו, עסקאות בערוץ התשלומים לא יתקיימו. אז איך ערוץ תשלומים אחד הופך לרשת תשלומים מהירה במיוחד?

רשתות תשלום

כיצד עובדת רשת התשלומים ברשת ברקים

מה שמיוחד בערוצי התשלומים ברשת ברק הוא שהם יכולים להתחבר ולהפוך לרשתות תשלומים של אלפי ואף מיליוני משתמשים.

ג’ו ותאד לא צריכים להקים ערוצי תשלום עם כל משתמש ברשת ברק כדי לבצע עימם עסקאות. בואו נדמיין שג’ו נשוי לו ויש להם את אפיק התשלום שלהם עבור הוצאות משק הבית. ערוץ תשלומים זה מקשר בין ת’אד לו דרך ג’ו, כך שתאד ולו יכולים כעת לשלוח זה לזה ביטקוין מבלי להקים ערוץ תשלום אחר.

עכשיו דמיין שלתאד, לו וג’ו יש לכל אחד 10 ערוצי תשלום ייחודיים עם משתמשים אחרים וכל אחד מאותם משתמשים הקים גם 10 ערוצי תשלום ייחודיים. בקרוב אתה מסתכל על רשת של מיליוני צמתים המסוגלים לשלוח ביטקוין זה לזה באופן מיידי. תשלום יחיד יכול לעבור באלפי צמתים כדי להגיע ליעדו תוך פחות משנייה!

אני יודע מה אתה חושב. אם התשלום שלי עובר באלפי צמתים שונים כדי להגיע לאן שאני רוצה שהוא יעבור, מה מונע ממשתמש אחר לגנוב אותו? המשך לקרוא כדי לגלות …

אבטחת רשת ברקים

תשלומי מיקרו על רשת הברקים מונחים על ידי חוזים חכמים. חוזים חכמים הם קבוצות של כללים שיש להקפיד עליהם בכדי לבצע עסקאות. לדוגמה, משתמשים יכולים לצרף עמלות לעסקאות המשולמות לכל צומת שהוא עובר. חוזה חכם יוודא כי העמלות משולמות רק לאחר השלמת העסקה.

זה נותן לכל משתמשי רשת ברק סיבה טובה לא להפריע לעסקאות.

הערה מהירה על דמי רשת ברק

דמי רשת ברק עשויים להיות קטנים מאוד בהשוואה לעמלות שגובים הכורים בבלוקצ’יין הראשי. העבודה שנעשית על ידי צמתים ברשת ברק קלה בהרבה מזו שביצעו הכורים. כל משתמש שמנסה לגבות עמלות גבוהות כדי לאפשר תשלומים לעבור דרך הצומת שלהם יימנע. עם זאת, עמלות יסתכמו בקרוב בסכומים מכובדים בשל היקף העסקאות הגבוה של רשת ברק.

שתי תכונות חשובות נוספות של אבטחת רשת ברק הן מנעולי זמן ו התחייבויות ביטול אסימטריות. הנה מה שהם עושים;

  • מנעולי זמן ניתן להגדיר מגבלה עליונה למשך זמן ערוץ תשלומים נשאר פתוח. זה מונע ממשתמש אחד להיעלם ולהשאיר את היתרה נעולה בארנק. בדוגמה שלנו, אם ג’ו עבד רק 15 יום ואז ייעלם, תאד יוכל לתבוע בחזרה את 15BTC שנותרו בארנק באמצעות נעילת זמן מוגדרת מראש..

Timelock של רשת ברקים

  • התחייבויות ביטול אסימטריות הם דרך להעניש משתמשים שמנסים לרמות את המערכת ולהסיר את חלקם בארנק בזמן שמתאים להם. התחייבויות ביטול אסימטריות מאפשרות למשתמשים לקבוע תנאים שבהם המשתמש המרומה יכול לתבוע את מלוא היתרה בארנק, ולא להשאיר את הרמאי ללא כלום.!

עכשיו אתה יודע מהי רשת ברק הביטקוין ואיך היא עובדת. בואו נראה באיזה שלב של פיתוח הרשת ומי משתמש בה …

ציר הזמן של רשת ברקים

ניתן לטעון שתאריך השחרור של רשת ברק היה 6 בדצמבר 2017, אז הועלה לראשונה הפרוטוקול שלו GitHub. עם זאת, רשת הברקים הרשמית דמון לא שוחרר עד 7 בינואר, 2017, כך שזה יכול להיחשב גם כתאריך השחרור של רשת ברק!

פתק: שד הוא תוכנית הפועלת ברקע מחשב.

ב- 27 בדצמבר 2017 שילם מפתח בשם אלכס בוסוורת ‘ מילוי ביט חשבון טלפון סלולרי באמצעות רשת Bitcoin Lightning. זה נחשב לשימוש הראשון בתשלום של רשת ברקים במנה ביטקוין.

מאז, רשת הברקים נמצאת בשלב בדיקות ארוך. כמה מפתחים חקרו ובדקו פרויקטים של רשת ברקים. העיקריים שבהם הם מעבדות ברקACINQ ו בלוקסטרים.

במארס 2018 מעבדות Lightning פרסמו את Lightning Charge, כלי לבניית מפתחים אפליקציות עם. LApps הם יישומי ברק כגון שירותי תשלום אשר יתבססו על רשת הברק.

יש לקוות שבנקים וארגונים גדולים אחרים ישתמשו ב- Charge לבניית אפליקציות שמיליוני לקוחותיהם ישתמשו בהן. אחת האפליקציות הראשונות שהפכו פופולריות היא פוקטושי, משחק שבו משתמשים מתמודדים לשלוט בדמויות פוקימון מפורסמות באמצעות תשלומי רשת ברק!

הגיע הזמן לראות היכן נמצאים כל מעריצי הפוקימון האלה! אני משחרר פוקטושי!

‘משחק עווית’ כמו משחק, באמצעות @בָּרָק מיקרו-עסקאות רשת.⚡

לְבַקֵר – https://t.co/uZ2wUNq9Vl

זה גם משתמש @OpenNodeCo כטכנולוגיה בסיסית לעיבוד כל התשלומים ?

– ז’ואו אלמיידה (@ joaodealmeida94) 16 ביוני 2018

מטבעות קריפטוגרפיים אחרים מתחילים לעקוב אחר ההובלה של ביטקוין. Litecoin השיקה את רשת הברקים שלה בשנת אפריל 2018 ו- Stellar כללה את רשת הברקים שלה מפת דרכים 2018.

רשת הברק תפעל בכל פלטפורמה שתומכת בחוזים חכמים וארנקים עם חתימה מרובה. המשמעות היא שנוכל לראות בקרוב רשתות ברק המספקות פתרונות שכבה 2 לפלטפורמות כמו אתריום, ריפל וזקאש..

מנוע החיפוש והניתוח, 1 מ”ל, רשימות יותר מ 2,500 צמתים עם מעל 7,800 ערוצי תשלום הפועלים כיום ברשת הברק. עם זאת, הרשת אינה מוכנה לשימוש על ידי מיליוני אנשים והבעיות האחרונות אישרו זאת …

בעיות רשת ברקים: 2018

בינואר 2018, מייסדת חברת Lightning Labs, אליזבת סטארק, מתחה ביקורת על בלוקסטרים על כך שאפשרה ללקוחותיה לשלם עבור סחורות באמצעות רשת הברק Mainnet. סטארק האשים את בלוקסטרים בסיכון כספי הלקוחות שלהם באמצעות טכנולוגיה שעדיין לא נבדקה כראוי. היא צייץ, “מהלך גרוע @ Blockstream.”

מהלך רע, @blockstream.

– אליזבת סטארק (@starkness) 17 בינואר 2018

במרץ 2018 סבלה הרשת א DDoS לִתְקוֹף. ההתקפה הגיעה לאחר שמפתח ביטקוין, פיטר טוד הזהיר את הקהילה בנוגע לסוגים כאלה. הוא גם הסביר שהתקפות כאלה על רשת ברק יכולות להשפיע גם על בלוקצ’יין הראשי של הביטקוין.

פתק: DDoS הוא מתקפת מניעת שירות מבוזרת שבה האקרים משבשים רשת עם אלפי בקשות שווא או דואר זבל..

עכשיו אתה יודע מאיפה הגיעה רשת הברק ולאן היא הולכת. אתה אפילו יודע מתי תאריך השחרור של רשת ברק היה (אתה רק צריך לבחור אחד!). לפני שתלך, אני אעשה סיכום של כל מה שטוב וכל מה רע בהתפתחות החדשה והמרגשת הזו …

רשת ברקים: יתרונות וחסרונות

סבתא שלי תמיד אומרת לי להתחיל עם החדשות הרעות, אז הנה!

בוז חסרונות

רשת הברקים עדיין לא מוכנה. קשה לומר עד כמה זה יכול להיות מצליח עד שמאות אלפי אנשים משתמשים בו. למרבה הצער, לרשת ברק יש מספיק בעיות כדי להעסיק את קהילת הפיתוח במשך זמן רב למדי.

אתה צריך להיות מקוון כדי להפסיק לרמאים. חלק מאמצעי האבטחה שהזכרתי קודם פועלים רק כאשר משתמשים מחוברים. מפתחים הציעו להשתמש בשירות חיוב בתשלום שישמור על חוזים חכמים בזמן שהמשתמשים לא מקוונים. אלה מִגדָל שְׁמִירָה השירותים עדיין נמצאים בשלבים הראשונים של היצירה במקומות כמו מעבדות ברק.

הרשת עלולה להפוך לריכוזית מדי. חלק מחברי קהילת הקריפטו חוששים מכך שהצורה של רשתות תשלום עשויה לגרום לפלטפורמה להיות ריכוזית יותר. המשמעות היא שצמתים ממומנים היטב עם אלפי ערוצי תשלום יכולים להפוך למוקדים מרכזיים רבי עוצמה שדרכם תעבור מרבית תעבורת הרשת. דמיינו גרסת בלוקצ’יין של חברת ענק כמו אמזון ברשת ביטקוין ברק! מטבעות קריפטו אמורים לחתוך את המתווך ולא לעודד אותם!

ועכשיו החדשות הטובות!

אגודלים למעלה מקצוענים

זה פיתרון ארוך טווח לבעיית המדרגיות. פלטפורמות אחרות – כמו ביטקוין מזומן – ביצעו שינויים בביטקוין שלדעתם פותרים את בעיית המדרגיות. עם זאת, הפתרונות שלהם נוטים להיות קצרי טווח. אם הרשת אי פעם תהיה ניתנת להרחבה, אז היא תגיע בצורה של פרויקט כמו רשת הברק. כמה פתרונות מוצעים אחרים גדולים מספיק כדי לפתור את הבעיה לחלוטין.

פירושו של תשלומי מיקרו דמי מיקרו. רשת ברק יכולה לפתור את הבעיה השנייה בגודלה של ביטקוין שהיא עמלות גבוהות. כאשר הוא נוצר, ביטקוין הבטיח עסקאות מהירות במיוחד ועמלות נמוכות או ללא עמלות. עד כה, זה לא נמסר. אבל עם רשת ברקים, זה יכול להיות אפשרי בקרוב!

רשת הברק מעניקה למשתמשים שליטה רבה יותר. הבלוקצ’יין הראשי של הביטקוין נשלט בעיקר על ידי כורים. כורים משתמשים בציוד חזק מאוד ויקר כדי להשלים את המשימות הכרוכות בעיבוד עסקאות. ברשת ברקים, צמתים יכולים להיות מנוהלים על ידי כל אחד; במחשבים ניידים, מחשבים ביתיים ו (יום אחד בקרוב) טלפונים ניידים. הביטקוין תוכנן לכלול את כולם וזה בדיוק מה שרשת ברק רוצה לעשות.

זה הכל אנשים, הסבירו רשת ברקים. אשאיר אותך עם כמה מחשבות אחרונות…

מחשבות אחרונות

ב- 23 בינואר 2018, חברת שירותי התשלומים הגדולה, פס, הודיעה כי היא מסיימת את תמיכתה בתשלומי ביטקוין. מנהל מוצר, טום קרלו, אמר שביטקוין היה “מתאים יותר להיות נכס מאשר להיות אמצעי חליפין.” המשמעות היא שביטקוין הוא בעל ערך אבל הוא כבר לא טוב בלהיות כסף!

כטכנולוגיה, הביטקוין מקדים שנים את הבנקאות המסורתית, אך כמערכת כסף, יש לו הרבה עבודה לעשות. אני רוצה שתחשבי על כל הרכישות הקטנות שאתה מבצע במהלך היום. האם אתה יכול לדמיין לקנות כרטיס אוטובוס או כוס קפה עם עסקת ביטקוין? האוטובוס היה מאוחר והקפה שלך יהיה קר עד שהתווספה העסקה לבלוקצ’יין!

השימוש בבלוקצ’יין הראשי של ביטקוין לרכישות קטנות הוא כמו שימוש בהעברה בנקאית או צ’ק לתשלום עבור כוס קפה. פשוט לא היית עושה את זה. היית משתמש בכרטיס אשראי או במזומן, נכון??

בארצות הברית, 72% מכל הרכישות שאינן במזומן מתבצעות בכרטיסי אשראי וחיוב, אך הן רק מהוות השלמה 3% מסך ההוצאות בדולרים. אלה מיני תשלומי המיקרו שצריכים להתרחש ברשת הברק. דמיין כמה מהר ביטקוין תפעל אם הבלוקצ’יין הראשי היה משמש רק לעיבוד 28% מהעסקאות המהוות 97% מסך ההוצאות.?

אם הביטקוין יצליח ככסף דיגיטלי הוא צריך להפוך ל”אמצעי חליפין “טוב יותר. לדעתי, רשת הברק היא הפיתרון הטוב ביותר שהוצע עד כה. זה עדיין לא לגמרי מוכן, אבל כשזה כן, אנו עשויים לראות את סוג רשת הביטקוין שסטושי נקאמוטו דמיין בשנת 2009..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map