הסביר בלוקצ’יין: כיצד פועלת בלוקצ’יין?

שלום, בקרוב בלוקצ’יין מומחים. היום הוא היום שמציין את לידתו של את ההבנה המלאה שלך בטכנולוגיית הבלוקצ’יין. כאן תקבל את הבלוקצ’יין המסובך המוסבר במילים פשוטות.

כפי שאני בטוח שאתה מודע, לנסות להבין איך הבלוקצ’יין עובד כמו לנסות להבין את המדע שמאחורי היקום – זה מבלבל! וזו בדיוק הסיבה שאתה כאן.

במדריך זה של בלוקצ’יין, אכיר מה זה בלוקצ’יין מהיסודות, כולל היתרונות של הטכנולוגיה שלו וכיצד הבלוקצ’יין יועיל לאופן בו העולם פועל בעתיד..

ישנן שתי מילות “b” גדולות בתעשיית הבלוקצ’יין. הראשון (כן, ניחשתם נכון) הוא “בלוקצ’יין“, והשני הוא”ביטקוין”. מתחילים לרוב יבלבלו את עצמם בכך שהם מאמינים שמדובר באותו דבר, שהם לא.

עם זאת, הם קשורים זה לזה מאוד. ביטקוין במילים פשוטות – הוא מטבע דיגיטלי. בלוקצ’יין, מצד שני, הוא הטכנולוגיה שמשמשת את הביטקוין כדי לאפשר לבצע עסקאות מאובטחות, ציבוריות ואנונימיות.

רק חשוב על בלוקצ’יין כעל מערכת הפעלה (כמו Windows או Mac OS) וביטקוין כעל יישום שפועל על אותה מערכת הפעלה. פָּשׁוּט!

כדאי גם לשקול אילו פלטפורמות חילופי קריפטו אתה הולך להשתמש בעת רכישת ביטקוין, אם זה משהו שמעניין אותך!

מה זה בלוקצ’יין?

זו אחת השאלות התמוהות ביותר שאנו מוצאים עצמנו מנסים לענות עליהן כאשר אנו מגלים לראשונה מטבעות קריפטוגרפיים. אז לקבל הסבר על בלוקצ’יין הוא חיוני.

קופון Coinbase האחרון נמצא:

מוּכָן? הנה מה שבלוקצ’יין במילים פשוטות:

המטרה העיקרית של הבלוקצ’יין היא אפשר מהר, מאובטח ושקוף עמית לעמית עסקאות. זה מהימן, מבוזר רשת המאפשרת העברת ערכים דיגיטליים כגון מטבע ונתונים.

עכשיו, כמו שכולנו מתחילים כאן. הנה הבלוקצ’יין לבובות:

 1. דמיין את הבלוקצ’יין כ דיגיטלי מאגר מידע, בדיוק כמו גיליון אלקטרוני של Excel.
 2. מסד נתונים זה משותף בדרך כלל ברשת גדולה המכילה מחשבים רבים (המכונים “צמתים”) פומבית לחלוטין. אני אומר “בדרך כלל” מכיוון שהוא יכול להיווצר טכנית על ידי מספר כלשהו של צמתים. כדי לקבל הסבר מלא על בלוקצ’יין, חשוב לדעת שככל שיש יותר צמתים, כך הוא מאובטח יותר – לכן כדאי שיהיה מספר גדול של צמתים שמריצים את הבלוקצ’יין.!
 3. בכל פעם שהרשת מבצעת עדכון למסד הנתונים, זה כן מתעדכן ומוריד אוטומטית לכל מחשב ברשת.
 4. טכנולוגיית Blockchain מאובטחת באמצעות קריפטוגרפי טכניקות, מה שהופך את זה כמעט בלתי אפשרי עבור האקרים לבצע בו שינויים. הדרך היחידה לבצע שינויים תהיה לפרוץ יותר ממחצית הצמתים בבלוקצ’יין, וזה שוב, זה בטוח יותר שיש יותר צמתים / מחשבים שמריצים את הבלוקצ’יין..

זה הבלוקצ’יין שלך שהוסבר במילים פשוטות. אז, עכשיו כשמישהו שואל אותך “מה זה בלוקצ’יין?”, יש לך שתי תשובות חזקות לבחור מ.

איך עובד בלוקצ’יין במקרה של ביטקוין?


ביטקוין הייתה קריפטוגרפיה ראשונה שהשתמשה בטכנולוגיית הבלוקצ’יין זה הומצא על ידי האדם, או קבוצת האנשים, שעוברים בשם סאטושי נקאמוטו (באופן מוזר, אף אחד לא יודע מי זה סטושי נקאמוטו).

מטרתו היחידה של ביטקוין היא לפעול כמו מאגר ערך. זה מאפשר לבצע עסקאות עמית לעמית שאינן זקוקות לצד שלישי, כגון פייפאל אוֹ בנק.

קבלת הסבר על בלוקצ’יין של ביטקוין חיונית להבנת האופן בו פועלת בלוקצ’יין. הבלוקצ’יין של ביטקוין הוא מאגר מידע (המכונה “ספר חשבונות”) המורכב רק של רשומות העסקה של ביטקוין. אין מיקום מרכזי המחזיק את מסד הנתונים, במקום זאת הוא משותף ברשת ענק של מחשבים. לכן, כדי שנוספו להוסיף עסקאות חדשות למסד הנתונים, הצמתים חייבים להסכים שהעסקה אמיתית ותקפה.

בלוקצ'יין הסביר: בנק.

הסכם קבוצתי זה מכונה גם “קונצנזוס”. זה קורה בתהליך של כְּרִיָה.

פתק: כרייה היא התהליך בו צמתים מאמתים נתוני עסקאות ומתוגמלים על עבודתם. זה מכסה את עלויות התפעול שלהם (חשמל ותחזוקה וכו ‘) ורווח קטן גם למתן שירותיהם. חשוב לדעת בזמן שקיבלו הסבר לבלוקצ’יין שהוא חלק מכל הבלוקצ’יינים, לא רק ביטקוין.

ברגע שהצמתים מסכימים כי העסקה אמיתית, היא מתווספת ל”חסום “(ולכן היא נקראת בלוקצ’יין) וממוקמת מתחת לחסימת העסקאות הקודמת בספר החשבונות..

כדי שעסקה תהיה תקפה, על המחשבים ברשת לאשר כי:

(1) החשבון מחזיק בכמות הביטקוין שהמשתמש רוצה לשלוח.

(2) הסכום טרם נשלח למישהו אחר.

לדוגמא, בואו נדמיין שטום מנסה לשלוח 10 דולר לביטקוין לבן. לטום יש בארנק רק ביטקוין בשווי 5 דולר. מכיוון שלטום אין את הכספים לשלוח 10 דולר לבן, העסקה הזו לא תהיה תקפה. העסקה לא תתווסף לפנקס החשבונות.

בלוקצ'יין הסביר: ביטקוין על שבב מחשב.

זה אומר ש אף אחד לא יכול להוציא את אותו הכסף פעמיים! לעתים קרובות זו יכולה להיות בעיה גדולה עבור בנקים סטנדרטיים ומערכות תשלום.

דוגמה פשוטה לקבלת הסבר טוב יותר על בלוקצ’יין:

בואו נשווה את אופן האחסון והשיתוף של נתונים במערכות סטנדרטיות (שאינן בלוקצ’יין) לאופן בו הוא נשמר ומשותף במערכת בלוקצ’יין..

הדרך בה עובדים ספרים מסורתיים (שאינם בלוקצ’יין) דומה מאוד לאופן שהיית עושה שתף מסמך Microsoft Word עם חברך:

 1. בזמן שאתה עורך את המסמך, חברך נעול ואינו יכול לבצע שינויים.
 2. לאחר שתסיים לבצע את השינויים שלך, אתה שולח אותו לחבר שלך כדי לערוך אותו עוד יותר.
 3. כעת בזמן שחברך עורך את המסמך, אתה נעול ואינך יכול לבצע שינויים עד שיסיימו ולשלוח אותו חזרה אליך.

במערכת בלוקצ’יין, לעומת זאת, כל המשתמשים יכולים להציג את השינויים בזמן ביצועם.

הסביר בלוקצ'יין: בלוקצ'יין.

הנתונים נגישים בסביבה מאובטחת ומשותפת, במקום להיות נעולים בפני חברה או אדם אחד בכל פעם (בסיכון לאבד את הנתונים). לדוגמה, אם הנתונים נשמרו במחשב אחד והמחשב נפרץ או נסגר, הגרסה החדשה ביותר של הנתונים תאבד.

עכשיו, כדי לקבל הסבר על בלוקצ’יין: עם הבלוקצ’יין הנתונים מאוחסנים בכל המחשבים / צמתים שמריצים אותם. המשמעות היא שהנתונים לא יהיו בסיכון אם אחד מהמחשבים / צמתים היה פרוץ או נשבר.

כפי שאתה יכול לראות, טכנולוגיית בלוקצ’יין לא רק מועיל למטבעות קריפטוגרפיים. זה מועיל לענפים רבים ושונים. תארו לעצמכם את כמויות הנתונים החוקיים, הבריאותיים, החשבונות והלקוחות וכו ‘שיש להשתמש בדרך זו.

זה רק אחד היתרונות הרבים של טכנולוגיית הבלוקצ’יין! עכשיו, בואו נסתכל על כמה מהאחרות.

יתרונות עיקריים

הסביר בלוקצ'יין פישוט עסקים

רוב העסקים משתמשים במערכות שונות, כך שזה קשה

כדי לשתף מסד נתונים עם עסק אחר.

הסביר בלוקצ'יין אמון & שְׁקִיפוּת

אמון הוא חלק חיוני בקושי

הסביר עולם הבלוקצ’יין.

הסביר בלוקצ'יין עלות תועלת

מכיוון שבלוקצ’יין הוא רשת עמיתים לעמית מהימנה,

זה מסיר את הצורך בצד שלישי מרכזי.

הסביר בלוקצ'יין אינו ניתן לשבירה

לאחר אישור עסקה, היא מאוחסנת ב-

ספר חשבונות ומוגן באמצעות קריפטוגרפיה.

הסביר בלוקצ'יין זמינות

Blockchain היא רשת עמית לעמית מבוזרת

ואין נקודת כישלון מרכזית.

הסביר בלוקצ'יין מבוזר

ביזור הוא אחד הליבות – והכי

חשוב – היתרונות של טכנולוגיית הבלוקצ’יין.

מבוזר

ביזור הוא אחד מיתרונות הליבה – והחשובים ביותר – של טכנולוגיית הבלוקצ’יין. זה היה מושג מאוד מבוקש כבר שנים רבות, אך הייתה זו טכנולוגיית הבלוקצ’יין שאפשרה זאת.

כדי להסביר את הבלוקצ’יין במילים פשוטות, אין צורך בשרת מרכזי כדי לאחסן נתוני בלוקצ’יין, כלומר זה לא מרוכז. זה מה שהופך את הבלוקצ’יין לחזק כל כך.

במקום שהשרת יאוחסן במקום אחד, הוא מאוחסן בבלוקצ’יין ומופעל על ידי מחשבים / צמתים רבים ושונים. זה אומר אין צד שלישי לסמוך עליו ולשלם אגרה.

השווה בין חילופי קריפטו זה לצד זה עם אחרים

האם ידעת?

האם אי פעם תהית אילו בורסות קריפטו הן הטובות ביותר ליעדי המסחר שלך?

לִרְאוֹת & השווה בין חילופי הצפנים TOP3 זה לצד זה

אינו ניתן לשבירה

לאחר אישור עסקה, היא מאוחסנת על ספר החשבונות ומוגנת באמצעות הצפנה. לא ניתן לשנות או למחוק אותו ללא הסכמה (ההסכם הקבוצתי), מה שהופך את הבלוקצ’יין לבלתי שביר. די מגניב, אה?

בלוקצ'יין הסביר: רשת מעל עיר.

אמון ושקיפות

אמון הוא חלק חיוני בהסבר על העולם הקשה של הבלוקצ’יין. מכיוון שמדובר במסד נתונים משותף, כולם יכולים להציג את הפרטים המלאים של העסקאות בתוכו. אלה כוללים את המקור, התאריך, השעה ויעד העסקה.

עלות תועלת

כמו שהבלוקצ’יין הוא רשת עמיתים לעמית מהימנה, זה מסיר את הצורך בצד שלישי מרכזי. זהו אחד היתרונות העיקריים לעסקים מכיוון שהוא מסיר לחלוטין את העלויות הנדרשות לתשלום לצדדים שלישיים.

פעולות מהירות יותר

בואו נשתמש בדוגמה בעולם האמיתי:

דמיין שאתה רוצה לשלוח תשלום למישהו במדינה אחרת. ללא עזרת טכנולוגיית הבלוקצ’יין, בדרך כלל תצטרך לשלם עמלות יקרות (לבנקים) והעסקה עשויה להימשך 3-10 ימים עד לעיבודה..

באמצעות בלוקצ’יין ניתן לעשות זאת כמעט באופן מיידי ובעלות זולה בהרבה.

זמינות

בלוקצ’יין הוא רשת עמית לעמית מבוזרת ויש אין נקודת כישלון מרכזית. גם אם מחשב נשבר או עוזב את הרשת, מחשבים אחרים ישמרו על הרשת פועלת. זו הסיבה שזה יתרון עצום ועצום.

כדי לקבל הסבר ברור יותר על הבלוקצ’יין, תאר לעצמך שרת בית חולים: הוא מכיל נתונים חשובים שיש לגשת אליהם בכל עת. אם המחשב שיש בו הגרסה האחרונה של הנתונים היה מתפרק, הנתונים לא יהיו נגישים. זה יהיה רע מאוד אם זה יקרה בשעת חירום!

בלוקצ'יין הסביר: אדם שרוכש משהו באינטרנט.

אולם אם בית החולים היה משתמש בבלוקצ’יין, זה לא היה משנה אם מחשב יתקלקל. בבלוקצ’יין, הגרסה החדשה ביותר של הנתונים משותפת בכל הרשת ולכן היא תמיד נגישה.

פישוט עסקים לעסקים

רוב העסקים משתמשים במערכות שונות, ולכן קשה להם לשתף מסד נתונים עם עסק אחר. לכן זה יכול להקשות עליהם מאוד. אז התשובה היא טכנולוגיית בלוקצ’יין!

מכיוון שבלוקצ’יין יכול לשמש מסד נתונים משותף יחיד לשני העסקים לעבוד ממנו, שיתוף נתונים הרבה יותר קל עבורם במערכת בלוקצ’יין..

בלוקצ’יין בתעשיות האמיתיות

כדי לעזור לך להבין כמה מהיתרונות האחרים שמציעה בלוקצ’יין לעסקים, הנה כמה דוגמאות לתעשיות המשתמשות כיום בטכנולוגיית בלוקצ’יין. זה בוודאי יקבל הסבר על בלוקצ’יין!

זהות

איומי אבטחה ברשת מהווים בעיה ענקית בענף ניהול הזהויות. בעולם הנוכחי, זהותנו נשלטת על ידי חברות גדולות. בין אם זה נטפליקס, פייסבוק, אינסטגרם או אפילו חברות שאנו עובדים בהן.

אנשים תמיד נמצאים בסכנה כי גניבות סייבר יגנבו את זהותם – המכונה גם האקרים. ואפילו באמצעות ה הרשתות הפרטיות הווירטואליות הטובות ביותר (VPN) כאמצעי אבטחה לא תמיד יחסוך אותך.

כל החברות הללו משתמשות שרתים מרכזיים. לדוגמא, נטפליקס היא הנקודה המרכזית של שרת נטפליקס – אם נטפליקס נפרץ, כל הנתונים שהם מחזיקים עבור לקוחותיהם נמצאים בסיכון.

רק לאחרונה נפרצו הנתונים של Equifax.

עובדה מעניינת

אקוויפקס הינה אחת מסוכנויות דיווח האשראי הגדולות ביותר המחזיקות במידע אישי של מעל 800 מיליון לקוחות. הדבר גרם לגניבת הנתונים של מעל 145 מיליון משתמשים.

הסביר בלוקצ'יין: מערכות ריכוזיות לעומת בלוקצ'יין.

אז, כיצד ניתן להפסיק את פריצת הנתונים האישיים באמצעות הבלוקצ’יין?

ובכן, הנתונים שלך נשמרים כעת במסד נתונים מרכזי (בדיוק כמו ב- Equifax). הרבה יותר קל לפרוץ מסד נתונים מרוכז מכיוון שהוא משתמש בו עיקרית אחת שרת. במקרה זה, כל מה שהאקרים צריכים לעשות כדי לגנוב את הנתונים, הוא לפרוץ לשרת הראשי. בבלוקצ’יין אין שרת ראשי – אין נקודה מרכזית להאקר לתקוף! הנה יתרון גדול של הסבר בלוקצ’יין.

בנקאות ותשלומים

“בלוקצ’יין יעשה לבנקאות את מה שהאינטרנט עשה לתקשורת”, אמירה נועזת למדי, נכון?

עד כמה חשובה טכנולוגיית הבלוקצ’יין לתעשייה הפיננסית. באמצעות הבלוקצ’יין ניתן כעת לספק שירותים פיננסיים למי שאין להם כרגע. זה למעלה משני מיליארד אנשים!

בואו נשתמש שוב בביטקוין כדוגמה – בזכות הבלוקצ’יין של ביטקוין, כל אחד בעולם שיש לו גישה לאינטרנט יכול כעת לשלוח תשלומים דיגיטליים. זה העתיד! אז הנה עוד יתרון בידיעה מהו בלוקצ’יין שנוסף לרשימה.

בנוסף לסיוע לאלה שאין להם שירותים פיננסיים, blockchain מסייע גם לבנקים עצמם. אקסנטור העריך את זה בנקים גדולים להשקעות עשויים לחסוך למעלה מ -10 מיליארד דולר בשנה הודות לבלוקצ’יין מכיוון שהעסקאות זולות ומהירות בהרבה.

אספקת אנרגיה

בעבר הייתה לאנשים אפשרות אחת בלבד לקבל אנרגיה – דרך מקור ריכוזי.

עם זאת, כעת אנו מסוגלים לאסוף אנרגיה מתחדשת מהמכשירים שלנו, או ממערכות רשת חדשות הנקראות “מיקרו-רשתות”. Microgrids מאפשרים לאנשים שבבעלותם פאנלים סולאריים למכור את שאריות האנרגיה שלהם לאנשים אחרים ולקמעונאים באנרגיה מתחדשת ללא צד שלישי. אז בואו נקבל יתרון נוסף של הסבר על בלוקצ’יין.

פתק: אנרגיה מתחדשת היא אנרגיה שנאספת באופן טבעי. חשוב שמש, רוח, מים וכו ‘. בלוקצ'יין הסביר: אדם שלוקח כסף מבנק.

לפני טכנולוגיית הבלוקצ’יין, אנשים יכלו למכור רק את שאריות האנרגיה שלהם לקמעונאים (הצד השלישי). המחירים שהם מכרו את האנרגיה לקמעונאים היו מאוד נמוך מכיוון שהקמעונאים היו מוכרים את האנרגיה בחזרה לאנשים אחרים ומניבים רווח גדול.

מכיוון שטכנולוגיית הבלוקצ’יין מסירה את הצד השלישי, אנשים יכולים להסכים על מחיר הוגן עבור שניהם – לקצץ בעלויות שקיבלו בעבר הקמעונאים.

בלוקצ’יין ישנה את הדרך בה פועלים כיום תעשיות רבות נוספות

הדוגמאות לעיל הן רק חלק קטן ממה שאפשר באמצעות הבלוקצ’יין. מוחל על Blockchain תעשיות רבות נוספות מאלה המפורטים לעיל.

להלן כמה מענפים אחרים המשתמשים כיום בבלוקצ’יין לשיפור אופן פעולתם:

 • אבטחת סייבר
 • חינוך (כמו BitDegree!)
 • שיווק & פִּרסוּם
 • ניהול שרשרת הספקה
 • מערכות ממשלתיות
 • מוּסִיקָה & שיתוף וידאו
 • סחר אלקטרוני
 • הַצבָּעָה

בלוקצ'יין הסביר: תרשים.

עם כל כך הרבה יתרונות לשימוש בבלוקצ’יין, האפשרויות הן אינסופיות! Blockchain נותן לכולנו למה לצפות.

סיכום

בואו נחשוב על מה שלמדנו במדריך הסבר זה על בלוקצ’יין והדגיש כמה מהתכונות החשובות ביותר של הבלוקצ’יין לזכור:

מה זה בלוקצ’יין?

 • רשת עמיתים לעמית זה מסיר את הצורך בצדדים שלישיים מהימנים;
 • עסקאות מעובדות מהר יותר וזול יותר מאשר מערכות סטנדרטיות (שאינן בלוקצ’יין);
 • זהו מאגר מידע ציבורי וכל העסקאות גלויות ברשת, ומונעות התקפות סייבר;
 • לא ניתן לשנות את מסד הנתונים מבלי שיותר ממחצית הרשת מסכימה והופכת אותו הרבה יותר בטוח;
 • היא אינה נשלטת על ידי חברה אחת ואין לה נקודת כישלון אחת;
 • ניתן להשתמש בבלוקצ’יין בתעשיות רבות ושונות – לא רק מטבעות דיגיטליים.

איך עובד בלוקצ’יין?

 • זה עובד כמסד נתונים גדול שמשותף ברשת צמתים (מחשבים);
 • הצמתים ברשת עובדים יחד עם לאמת עסקאות ומתוגמלים במטבע הבלוקצ’יין – תהליך המכונה כרייה;
 • לאחר אימות עסקה על ידי הרשת, העסקה היא מונח בבלוק;
 • חסימות עסקאות חדשות ממוקמות – לפי הסדר – מתחת לחסימת העסקאות הקודמת
 • כל העסקאות נשמרות במאגר מידע מבוזר (ספר חשבונות);
 • זה קשה מאוד להאקר לשנות את העסקאות מכיוון שהוא זקוק לשליטה ביותר ממחצית המחשבים ברשת.

בלוקצ'יין הסביר: יתרונות לתעשיות גדולות.

איך זה יועיל לענפים גדולים?

 • זה מסיר את העלות של צדדים שלישיים;
 • תשלומים ונתונים הם מעובד הרבה יותר מהר;
 • ניהול מסדי נתונים בין עסקים קל בהרבה;
 • הגנה / אבטחת נתונים משופרים בקנה מידה גדול.

מילים אחרונות לקבלת הסבר על בלוקצ’יין

טכנולוגיית הבלוקצ’יין תשנה ותשפר את אופן הפעולה של עסקים, אך זה לא כל מה שהיא תשנה. זה גם ישנה את חייהם של מיליוני אנשים על ידי מתן אפשרות לאחסן ולשלוח כסף זה לזה.

הודות לבלוקצ’יין, העולם יכול להפוך למקום טוב יותר! וזכור – אם אתה חושב על רכישת מטבעות קריפטוגרפיים מסוימים, בדוק בורסות כגון בינאנס אוֹ Coinbase!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map