Litecoin לעומת Ethereum: מה ההבדל?

מדריך זה הוכן כדי להסביר את ההבדלים בין את’ריום לליטקוין. בצד האתריום, הוא יכסה את הנושאים הבאים: מהו את’ריום, כיצד את’ריום משתמש בחוזים חכמים ליצירת מקרי שימוש רבים יותר מאשר מטבעות אחרים מבוססי בלוקצ’יין, ההיסטוריה של את’ריום, וקצת על הברית האתרימית הארגונית.

לאחר החלק על Ethereum, אעבור לליטקוין. Litecoin קצת יותר קל להבנה, כלומר יש פחות מה לכסות. נבחן מהי ליטקוין, ההיסטוריה של ליטקוין, והסיבה שהוא נוצר מלכתחילה!

לאחר כל הסבר, יהיה קטע המשווה את ליטקוין מול את’ריום. זה יכלול מבט על הטכנולוגיות השונות שמאחורי כל מטבע קריפטוגרפי. צירפתי גם תרשים השוואה בין Litecoin לעומת Ethereum.

לבסוף, יש סעיף על שימוש בכל טכנולוגיה לתשלומים. זה יסתכל על Litecoin לעומת Ethereum מנקודת מבט מטבעית בלבד. זה ישווה את זמני העסקה והעלויות של כל מטבע דיגיטלי. זה אמור לעזור לך להחליט על Litecoin לעומת Ethereum כשאתה מנסה לבחור באיזה מטבע להשתמש כדי לשלם עבור מוצרים או שירותים מקוונים.

טיפ: אם אתם כבר מכירים מאוד את ליטקוין ואתתרום ורק רוצים לראות איך הם משתווים זה עם זה, דלגו אל ליטקוין לעומת אתריום: טכנולוגיות השוואה.

בסוף מדריך זה, עליך להבין את הדברים הבאים:

  • ההבדלים בין את’ריום לליטקוין
  • היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם
  • איך התחילו
  • מדוע הם נוצרו
  • קצת על השימוש הן ב- Litecoin והן ב- Ethereum

לאחר מכן נסיים דברים עם מסקנה קצרה על ליטקוין מול את’ריום.

כרגיל, יש לנו הרבה מה לעבור.

אז, בואו לא נבזבז זמן נוסף ונקפוץ לתוכו!

Litecoin לעומת Ethereum: מה זה Ethereum?

Ethereum הוא בלוקצ’יין ציבורי המאפשר למפתחים ליצור עליו יישומים מבוזרים (dApps). כמו הבלוקצ’יין של ביטקוין, לאת’ריום יש מטבע או מטבע מקומי משלה. זה נקרא Ether (ETH). אנשים רבים משתמשים באופן שגוי במונח Ethereum כדי לתאר את המטבע ואת הרשת עצמה.

קופון Coinbase האחרון נמצא:

לעת עתה, רשת Ethereum מאובטחת באמצעות פרוטוקול PoW (Proof-of-Work). זה זהה לביטקוין. PoW דורש מחשבים מתקדמים כדי לפתור בעיות מתמטיות מסובכות.

מחשבים אלה ידועים ככורים. אם אתה מכיר את הקריפטו, בטח שמעת בעבר את המונח כורים!

הכורים מאמתים עסקאות של בלוקים בבלוקצ’יין את’ריום (על ידי פתרון בעיות מתמטיות) ומתוגמלים על שירותם באת’ר. הם גם בודקים שהערכים בבלוקצ’יין עוקבים אחר כללי הרשת. מערכת זו מאובטחת מאוד, אך היא משתמשת בחשמל רב מכיוון שכרייה מאוד מאוד תובענית.


ניתן להשתמש באיתר כמו ביטקוין, כמטבע סחיר. אפשר להשתמש בזה גם לתשלום עבור דברים. עם זאת, בניגוד לביטקוין, ניתן להשתמש באתרים להפעלת תכונות מסוימות ב- dApps. לדוגמא, בעת יצירת אסימון ב- Ethereum blockchain או שימוש בחוזה חכם על המפתח או המשתמש לשלם לרשת ב- Ether (ETH).

חוזים חכמים

רשת את’ריום שונה גם מביטקוין מכיוון שניתן ליצור חוזים חכמים באמצעותה. אתה יכול לחשוב על חוזים חכמים כעל כסף לתכנות. חוזים חכמים הם תוכניות שנבנות באמצעות קוד מחשב. הם מאפשרים למשתמשים להעביר ערך אחד לשני מבלי להשתמש בתווך. חוזים חכמים יעבירו את הנכס באופן אוטומטי כאשר מתקיימים תנאי החוזה.

דוגמה פשוטה לחוזה חכם משמשת כאשר מפתחים מציעים הצעות מטבע ראשוניות בבלוקצ’יין את’ריום. הצעת מטבע ראשונית (ICO) היא דרך להשתמש בחוזים חכמים ובקריפטוגרפיה כדי לגייס כסף לרעיון חדש.

החברה שעומדת מאחורי הרעיון תיצור נייר לבן המסביר את התוכנית שלהם והם מבקשים מכל מי שמעוניין ברעיון לקנות אסימון שישמש בסופו של דבר את האפליקציה.

הערה: לחלק מהאסימונים אין שום שימוש ביישום שנוצר לרעיון ובמקום זאת הם משמשים רק לרווח כספי וכו ‘, אך יש כאלה שכן. אלה שאין להם כל שימוש ביישום מכונים ‘אסימוני אבטחה’, ואילו האחרונים ידועים כאסימוני שירות. אין שום קו עדין ביניהם, מכיוון שכמה אסימוני שירות כוללים גם תכונות של אסימון אבטחה.

האסימונים נעולים בחוזה חכם שנוצר באמצעות רשת את’ריום. החוזה החכם יקבע כי מספר מסוים של אסימונים ישולם עבור כל יחידת אתר שתתקבל.

לאחר קבלת האת’ר, האסימונים נשלחים לכתובת התורם באופן אוטומטי. אין צורך בשום צד שלישי שיגיד שהאסימונים יישלחו. הכל נעשה באמצעות קוד מחשב!

החוזים החכמים נועדו להיות בלתי אפשריים לשינוי לאחר שיסוכמו על ידי הצדדים המשתמשים בהם. באמצעותם ניתן להסיר את המתווכים מסוגים רבים ושונים של עסקאות. דוגמה אחת היא מכירת בית …

בדרך כלל, כאשר המעשים לנכס מחליפים ידיים, יש צורך במחלקות משפטיות יקרות כדי לוודא שהחוזה מתבצע. באמצעות חוזים חכמים אין צורך לשתף עורכי דין בתהליך.

כמובן, זה חוסך לכל האנשים המעורבים זמן וכסף. אחרי הכל, שכבות אינן ידועות בזכותן!

השווה בין חילופי קריפטו זה לצד זה עם אחרים

האם ידעת?

האם אי פעם תהית אילו בורסות קריפטו הן הטובות ביותר ליעדי המסחר שלך?

לִרְאוֹת & השווה בין חילופי הצפנים TOP3 זה לצד זה

הרקע של את’ריום

הרעיון של Ethereum מתחיל בשנת 2013. מומחה וקודן קריפטוגרפי צעיר בשם Vitalik Buterin חשב כי הביטקוין זקוק ליותר פונקציות מאשר רק מערכת כסף דיגיטלית מאובטחת. הוא טען שהוספת שפת תכנות לביטקוין תאפשר לבנות עליו יישומים. קהילת הביטקוין לא הסכימה במידה רבה. זה הביא את בוטרין ליצור בלוקצ’יין משלו.

בתחילת 2014 הוכרז על פרויקט את’ריום. לבותרין הצטרפו מיהאי אליסי, אנתוני די יוריו וצ’רלס הוסקינסון. גרסה מוקדמת זו של צוות את’ריום החלה לעבוד על הרעיון במהלך שנת 2014 באמצעות חברה בשם Ethereum Switzerland GmbH. הם גם הקימו את העמותה – קרן את’ריום.

הפרויקט הושק ביולי 2015. הקרן “מכרה מראש” 11.9 מיליון ETH למכירה למשקיעים פוטנציאליים. זו הייתה אחת הדוגמאות הראשונות של ICO מי שרצה להשקיע ישלח BTC לקרן ויקבל תמורתו סכום מוגדר של מטבעות האתרים החדשים..

בשלב זה, כל מטבע היה שווה פחות מ -1 דולר. אם מישהו מהתורמים המקוריים החזיק בהם עד היום, הם היו שמחים מאוד גם מההשקעה שלהם!

Ethereum היא פלטפורמת תוכנה שמשתנה כל הזמן. הגרסאות המוקדמות של התוכנה היו מטומטמות ולא יציבות. הגרסה הראשונה שנחשבה יציבה הופיעה במרץ 2016! זה היה ידוע בשם “בית”.

אחרי Homestead הגירסה הנוכחית של פלטפורמת התוכנה Ethereum באוקטובר 2017. זה נקרא Metropolis.

הגרסה הסופית תיקרא “שלווה”. ב- Serenity, יחול שינוי ממערכת Proof-of-Work (PoW) שבודקת כרגע עסקאות לכזו שנקראת Proof of Stake (PoS).

במקום להשתמש בכמויות גדולות של כוח מחשוב וחשמל, במערכת Proof-of-Stake, משתמשים המחזיקים כמויות גדולות של אתרים בודקים במקום עסקאות..

אם הם מפרים את כללי הרשת בדרך כלשהי, על ידי כך שהם נותנים למישהו לשלוח את אותה ה- ETH פעמיים, למשל, המשתמש שגורם את המטבע שלו יאבד את הת’ר שלו. זה מוודא שהחוקים מתקיימים.

הברית Ethereum ארגונית

במהלך 2017, ההתרגשות החלה לגדול סביב את’ריום. הסיבה לכך היא ש- הברית Ethereum ארגונית (EEA) הוכרז. ה- EEA מורכב מחברות רבות ושונות. רבים מהם שמות ביתיים. חברות אלה נכללו בברית משום שהיו מעוניינות לבדוק כיצד פלטפורמת התוכנה של Ethereum יכולה להועיל לתעשיות שלהן.

מובן כי העובדה שאנשי טויוטה, סמסונג, מיקרוסופט, ג’יי.פי מורגן, אינטל ודלויט אמרו שהתעניינו בפרויקט הגדילו את הביקוש לאסימון את’ר.

במהלך 2017 הוא עלה ממחיר של כ- $ 8 לכל ETH בתחילת ינואר לשיא של מעל $ 800 בסוף דצמבר 2017. לאחר מכן הוא המשיך להגיע לסביבות 1,400 $ ל- ETH בינואר 2018.!

כפי שניתן לראות מהתמונות למטה, ישנם כמה שמות מרשימים באתר Enterprise Ethereum. גם לא כולם מתחום הפיננסים והטכנולוגיה!

אתר אתריום ארגוני ולוגו של חברות התומכות באתריום

Litecoin לעומת Ethereum: מה זה Litecoin?

Litecoin שונה מאוד מאת’רום. יש לו הרבה יותר במשותף עם הביטקוין מאשר לאת’ריום.

Litecoin הוא מטבע דיגיטלי במובן האמיתי שלו. שלא כמו בפלטפורמת התוכנה Ethereum, אין שכבה שנייה לפיתוח יישומים ב- Litecoin. אז המטרה היחידה שלה היא לשמש כמטבע.

כמו ביטקוין ואת’ריום, ליטקוין הוא מקור עמיתים לעמית ופתוח לחלוטין. המשמעות היא שכל אחד יכול להוריד את קוד התוכנה, להצטרף לרשת ולכרות את Litecoin.

ההיסטוריה של ליטקוין

בשלב הבא, במדריך זה של Litecoin לעומת Ethereum, אסקור היסטוריה קצרה של Litecoin.

Litecoin הושק באוקטובר 2011 על ידי עובד גוגל לשעבר צ’רלי לי. הדמיון עם ביטקוין הוא מכיוון שהוא למעשה מזלג של ביטקוין.

מזלג הוא מה שקורה כאשר הכורים של בלוקצ’יין הוכחת עבודה חולקים על עדכון. כשאין הסכמה, העדכון הופך למזלג. הכורים שעדכנו את התוכנה מכרים כעת את המזלג, הכורים שלא עדכנו ממשיכים לכרות את המקור. המשמעות היא שהבלוקצ’יין התפצל כעת.

כך נוצר Litecoin – צ’רלי לי הוציא עדכון ביטקוין, אך לא מספיק מהכורים הורידו את העדכון. אז, העדכון / המזלג הפך לליטקוין.

לי היה מעורב ב altcoin הקודם בשם Fairbrix. זה תוכנן להיות גרסה הוגנת יותר של אלטקוין מוקדם אחר בשם Tenebrix. עם זאת, רבים בקהילה התלוננו כי מייסדי אלמוני Tenebrix כרתו לעצמם מיליוני מטבעות לפני שפורסמה התוכנה.!

הפיירבריקס של לי תוכנן כך שיאפשר למעבדים בלבד (מחשבים רגילים) לכרות ברשת. הרעיון היה שהדבר ייצור ביזור אפילו יותר מביטקוין מכיוון שלכל מי שיש לו מחשב יש מעבד ויכול, אם כן, להפוך לכריית מטבעות קריפטו..

ל- Fairbrix היו כמה מאפיינים שיהפכו אותו לפרויקט הבא של לי, Litecoin. עם זאת, היו בעיות בקוד התכנות. הנושאים הללו הרסו את מטבע הפיירבריקס עוד לפני שהושק.

לי עדיין היה משוכנע שהוא יכול ליצור גרסה הוגנת ושימושית יותר של הביטקוין. הוא לקח את רוב העבודות שעשה על פיירבריקס והעתיק חלקים שונים בקוד הביטקוין כדי לתקן את הטעויות שעשה בעת תכנות קוד הפיירבריקס..

מההתחלה, Litecoin תוכנן להיות גרסה הוגנת יותר, מהירה וזולה יותר של הביטקוין. השימוש במערכת הוכחת עבודה אחרת הביא לכך שהיה קל יותר לכרות את Litecoin באמצעות מעבדים לזמן ארוך יותר מביטקוין. עם זאת, עד מהרה התברר שמערכות מתקדמות יותר יכולות גם לכרות את המטבע. כיום, בדומה לביטקוין, ליטקוין נכרך בעיקר במערכות מחשב מיוחדות הנקראות ASIC.

בחודש מאי 2017 יישמה Litecoin שדרוג תוכנה המכונה עדת הפרדה. השדרוג נוצר עבור ביטקוין אך מאבק בקהילת BTC הביא לכך שלא ניתן היה להסכים עליו כבר לגבי ליטקוין..

הרעיון שעומד מאחורי Segregated Witness, או בקיצור SegWit, היה לפצל את הנתונים על עסקאות. רק הנתונים שהיו נחוצים יאוחסנו בבלוקצ’יין. זה איפשר להכניס יותר עסקאות לכל בלוק והגדיל את מספר העסקאות שהרשת יכולה לבצע בכל שנייה.

הרעיון היה שעסקאות מהירות עוד יותר יהפכו את ליטקוין למתאימות יותר לתשלומים קטנים יותר מביטקוין שהפך יקר לביצוע עסקאות. מאוחר יותר, SegWit יופעל גם בבלוקצ’יין ביטקוין.

העסקה הראשונה אי פעם ברשת הברק והחלפת האטום היו גם על ליטקוין. רשת ברק היא שדרוג תוכנה שיאפשר לבצע עסקאות קטנות מחוץ לבלוקצ’יין. אף על פי שהם פחות מאובטחים מאשר בעסקאות שרשרת, עסקאות רשת ברק יהפכו את החסימות המתאימות לתשלומים קטנים כמו קניית כוס קפה.

בינתיים, החלפות אטום הן דרך חדשה להחליף מטבע קריפטוגרפי אחד למשנהו שאינו מסתמך על חילופי ריכוז. חילופי אטומים נחשבים כמפחיתים את הצורך להשתמש בבורסות שנפרצות לעיתים קרובות, מה שגורם למשתמשים לאבד את מטבע הקריפטוגרפיה שלהם.

שני השדרוגים הללו יביאו פונקציונליות רבה יותר גם לליטקוין וגם בסופו של דבר לביטקוין.

כיום, לי רואה בביטקוין וליטקוין כפועלים יחד ולא אחד נגד השני. מכיוון שכל שווי השוק של Litecoin קטן מזה של ביטקוין, יש פחות סיכון כשמנסים שדרוגי תוכנה חדשים ל- Litecoin. בדרך זו, ליטקוין פועלת כמשתמש רשת מבחן לאחיו הגדול והמבוסס.

ליטקוין נגד אתריום: השוואת טכנולוגיות

Litecoin ו- Ethereum הם פרויקטים שונים מאוד של בלוקצ’יין. כפי שכבר ציינתי, ליטקוין היא מערכת תשלומים הדומה מאוד לביטקוין אך מהירה וזולה יותר.

בינתיים, Ethereum היא מערכת מחשוב מבוזרת עם שפת תכנות משלה. זה מאפשר למפתחים ליצור יישומים מבוזרים באמצעות חוזים חכמים.

גם ל- Litecoin וגם ל- Ethereum זמני עסקאות מהירים יותר מביטקוין. ברשת Litecoin נוצרים בלוקים חדשים כל 2.5 דקות. לאת’ריום יש בלוקצ’יין הרבה יותר מהיר ובלוקים חדשים נוצרים כל 10 עד 20 שניות.

ליטקוין מול את’ריום: העובדות

התרשים הבא מדויק החל מה -20 במרץ 2018. רבים מהערכים שלהלן משתנים לאורך זמן.

את’ריום ליטקוין
סה”כ אספקת מטבעות לא ברור 84,000,000
אספקה ​​זמינה נוכחית 98,310,400 55,714,900
עלות עסקה ממוצעת 0.21 דולר 0.21 דולר
זמן חסימה ממוצע 10-20 שניות 2.5 דקות
אלגוריתם הוכחת עבודה איתאש Scrypt
שימוש ראשוני יצירת dApps רשת תשלום ובדיקה לביטקוין
מייסד ויטליק בוטרין צ’רלי לי

Ethereum לעומת Litecoin: המחירים?

בוודאי שמתם לב להבדל בין המחירים של את’ריום למחירי ליטקוין. הסיבה לכך היא שסכום הכסף הכולל שהושקע בכל אחד מהם שונה. לא זו בלבד, אלא שגם מספר היחידות של כל מטבע שונה. המחירים מתוכננים על ידי לקיחת הכסף הכולל בשוק (או שווי שוק) וחלוקתו במספר היחידות הקיימות כיום. זה יביא למחיר אחר ליחידה.

למרות ששווי השוק של את’ריום כיום גדול פי חמישה מגודלו של ליטקוין, המחיר הוא פחות מחמישה מזה של ETH. הסיבה לכך היא שיש הרבה יותר מטבעות אתרים מאשר ליטואינים.

כאשר מסתכלים על Coinmarketcap, או על כל אתר אחר להשוואת מחירים, תראה שהכסף הכולל בשוק מיוצג על ידי העמודה “שווי שוק”. הדגשתי את שווי השוק של את’ריום בירוק ואת ליטקוין באדום למטה:

רשימת Coinmarketcap של המטבעות הקריפטוגרפיים הפופולריים ביותר המצביעים על שווי שוק

בתמונה הבאה הדגשתי את היצע המחזור הנוכחי. נתונים אלה ישתנו עם הזמן כאשר מטבעות חדשים נעולים באמצעות כרייה.

שוב, זה ירוק עבור Ethereum ואדום עבור Litecoin:

רשימת Coinmarketcap של המטבעות הקריפטוגרפיים הפופולריים ביותר שמצביעים על תפוצתן

Ethereum לעומת Litecoin: לתשלומים?

מכיוון שיש לו זמן ייצור חסימות מהיר הרבה יותר, נראה כאילו את’ריום הוא אמצעי תשלום מהיר יותר מ- Litecoin. עם זאת, זה לא תמיד המקרה. מכיוון שאת’ריום היא מערכת הרבה יותר מסובכת עם הרבה יותר עסקאות בשנייה, הרשת יכולה להתמלא ביתר קלות.

קח את הדוגמה של CryptoKitties, משחק מסחר פופולרי מבוסס Ethereum שהופיע בסוף שנת 2017. זה היה כל כך פופולרי שעסקאות של חתולים דיגיטליים מילאו את כל השטח ברשת. חמוד ככל שהם, CryptoKitties לא היה פופולרי בקרב אנשים שניסו לבצע תשלומים אמיתיים או לבנות dApps ברשת!

מכיוון שבלוקצ’יין Litecoin מאחסן רק נתונים אודות תשלומים, למשתמשים יש פחות סיכוי לחוות עיכובים בעת ביצוע עסקאות. עם זאת, זה יהיה איטי יותר מאשר אתריום אם לא נעשה שימוש רב בשום בלוקצ’יין באותו יום.

עם זאת, הגיוני להשתמש ב- Litecoin לתשלומים מכיוון ש- Ethereum משמש לפיתוח אפליקציות שעלולות לשנות את העולם. שמירה על רשת חופשית למפתחים להתנסות בה היא רעיון טוב.

Litecoin לעומת Ethereum: מסקנה

ובכן, זהו זה עבור מדריך ה Litecoin לעומת אתריום שלי!

אני מקווה שעכשיו אתה צריך לדעת קצת יותר על שניים מהמטבעות הקריפטוגרפיים הגדולים ביותר לפי שווי שוק. עליכם להבין את ההבדל בין את’ריום לליטקוין, לדעת על ההיסטוריה של השניים ומי יצר את שניהם.

כדאי לדעת גם על ההבדלים הטכניים בין שני המטבעות הקריפטוגרפיים. לבסוף, אתה אמור להיות מסוגל לבחור בין Litecoin או Ethereum בכל הנוגע לביצוע תשלומים.

אם עקבת אחר כל המדריך, היית צריך להסיק כי שם השניים לא באמת בתחרות. במקום זאת, הם מציעים פונקציות שונות מאוד. מסיבה זו, עדיף לא לחשוב על ליטקוין לעומת את’ריום מכיוון ששניהם יכולים לחיות זה לצד זה!

אז, עם הידע החדש שלך, מה לדעתך צופה העתיד של ליטקוין ואת’רום? הקפד ליידע אותי!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map