Litecoin לעומת Bitcoin: האם Litecoin עדיף על ביטקוין?

ראשית, זה היה קולה מול פפסי, ואז זה היה באטמן מול סופרמן, ועכשיו האירוע המרכזי! ליטקוין לעומת ביטקוין!

לפני עשר שנים איש לא ידע מה זה מטבע קריפטוגרפי. עכשיו יש אלפים מהם והם הופכים לעסק גדול מאוד. שני כוכבי-על של עולם הקריפטו הם Bitcoin ו- Litecoin. השניים קשורים קשר הדוק, אך מה עדיף?

מדריך Litecoin לעומת Bitcoin זה ילמד אתכם כל מה שצריך לדעת על הזוג המפורסם הזה. תלמד מאיפה הם הגיעו, איך הם עובדים, מה הם שווים ומה עדיף.

עולם הקריפטו משתנה במהירות כך שלא יהיה לנו זמן לבזבז. לכו למקרר ותפסו פחית קולה (או פפסי, או שזה בסדר!) ובואו נתחיל.

היסטוריה קצרה של ליטקוין לעומת ביטקוין

בנובמבר 2008 נכתב מאמר על ידי קודן מסתורי בשם Satoshi Nakamoto. העיתון נקרא ביטקוין: מערכת מזומנים אלקטרונית של עמית לעמית. בדיוק ככה, קריפטוגרפיה נולדה.

קופון Coinbase האחרון נמצא:

הביטקוין היה המטבע הדיגיטלי האמיתי הראשון. זה הבטיח עתיד ללא בנקים. זה הציע עתיד שבו אנשים יוכלו לשלוח כסף זה לזה, בכל רחבי העולם, במהירות ובבטיחות.

בפברואר 2011 שווה ביטקוין אחד דולר אמריקאי אחד. עד חודש יוני 1 ביטקוין היה שווה 31 דולר אמריקני. במהלך השנים הבאות, הביטקוין יהפוך פופולרי יותר ויותר. עם זאת, לא כולם היו מרוצים מהדרך בה זה עבד.

צ’רלי לי חשב שביטקוין יכול לעבוד טוב יותר. הוא החליט לשנות כמה מהכללים של הביטקוין. הוא רצה להפוך את הביטקוין למהיר וזול יותר. רעיונותיו גרמו לחילוקי דעות בין משתמשי הביטקוין.

בקריפטו, מחלוקת בין משתמשים ביחס לחוקי המטבע נקראת מזלג. אם אי הסכמה גדולה דיה, ניתן לפצל את המטבע לשניים. זה נקרא מזלג קשה.

ב- 7 בנובמבר 2011, הביטקוין התפצל לשניים. המזלג הקשיח יצר מטבע חדש בשם Litecoin. שנתיים אחר כך כל ליטקוין בעולם היה שווה מיליארד דולר ארה”ב (דולר ארה”ב).

שני המטבעות פופולריים מאוד. איזה מהם הכי טוב, אתם שואלים? האם אפשר לקבל את שניהם, או שמא האחד יחליף את השני? על שאלות קשות לענות.

על מנת לענות על שאלות אלו, עליך להשוות ביטקוין וליטקוין במספר דרכים. להלן טבלה של ההבדלים העיקריים בין שני המטבעות.

ביטקוין ליטקוין
נוצר 3 בינואר 2009 7 בנובמבר 2011
נוצר על ידי סאטושי נקאמוטו צ’רלי לי
זמן עסקה ממוצע 10 דקות 2.5 דקות
חסום תגמול לחסימה 12.5 25
מגבלת אספקה 21 מיליון 84 מיליון
שווי שוק. בדולר ארה”ב 153.9 מיליארד 9.7 מיליארד
ערך 1 בדולר 9088.16 173.55

נתונים מדויקים נכון ליום 21/03/18 (coinmarketcap.com)


אל תדאג אם אתה מוצא את כל זה מבלבל. בסוף מדריך זה, תבין כל הבדל בין ליטקוין לביטקוין. תוכל לתת תשובה משלך לשאלה, האם Litecoin עדיף על ביטקוין?

ב- Litecoin לעומת Bitcoin, Litecoin נוצר מכיוון שצ’ארלי לי רצה לשנות את אופן העבודה של Bitcoin. זה ההבדל הראשון בין השניים, אז בואו נתחיל שם …

סיבוב 1! דינג!

Litecoin לעומת Bitcoin: טכנולוגיה

הדבר המיוחד בטכנולוגיה של הביטקוין הוא הבלוקצ’יין שלו. בלוקצ’יין הוא שיא דיגיטלי ענק של עסקאות. הרשומה מאוחסנת ברשת של אלפי מחשבים הנקראים צמתים.

משתמשים יכולים לשלוח זה לזה כסף בכל רחבי העולם. הם לא צריכים להשתמש בבנקים או לדאוג לעמלות ולשערי חליפין גדולים. בואו נשתמש בדוגמה כדי לראות איך זה עובד;

אם מייקל רוצה לשלוח את ג’קסון 10 ביטקוין (BTC), יש לאמת את המסחר. משמעות האימות היא שהרשת צריכה לבדוק שמייקל יש לפחות 10 BTC לפני שהוא רשאי לשלוח אותו. אם יותר ממחצית הצמתים ברשת מסכימים שהסחר חוקי אז הסחר יכול לקרות, וזה נוסף לבלוקצ’יין.

עסקאות מורכבות לקבוצות הנקראות בלוקים לפני שהם מתווספים לבלוקצ’יין. הצמתים המאמתים חסימות מקבלים פרס על העבודה שביצעו. התגמול הוא מטבע חדש. בבלוקצ’יין של ביטקוין, הפרס הוא 12.5 BTC חדש. תהליך זה נקרא כרייה מכיוון שזה קצת כמו לחפור אחר זהב!

כריית ביטקוין יקרה. אתה צריך מחשב חזק כדי לעשות את זה והתהליך משתמש בהרבה חשמל. זה גם די איטי. כל בלוק חדש לוקח כעשר דקות כדי להוסיף אותו לבלוקצ’יין. כאן נכנסים צ’רלי לי וליטקוין.

הכללים להחלטה כיצד פועל כריית ביטקוין נקראים SHA-256. את הכללים האלה רצה צ’רלי לי לשנות. הכללים החדשים שיצר נקראים scrypt. הכרייה באמצעות scrypt מהירה פי ארבע מ- SHA-256 ודורשת הרבה פחות חשמל.

כל בלוק חדש של עסקאות לוקח רק 2.5 דקות להתווסף לבלוקצ’יין Litecoin. התגמול עבור כל בלוק מאומת הוא 25 ליטקוין חדשים (LTC).

אוהדי ביטקוין אומרים ש- SHA-256 בטוח יותר מאשר הצפנה. הם אומרים זאת מכיוון ש- SHA-256 לוקח זמן רב יותר ולכן יש סיכוי גבוה יותר לאתר שגיאות. הם חושבים ש- scrypt מזרז את תהליך האימות.

עם זאת, מעריצי Litecoin חושבים שהשינויים שצ’רלי לי ביצע בכללי הביטקוין טובים בהרבה. מכיוון שזה הופך את Litecoin לפלטפורמה זולה ומהירה יותר. אף אחת מהבלוקצ’יינים מעולם לא נפרצה.

מה אתה חושב, מי קיבל את הטכנולוגיה הטובה ביותר? אני הולך לתת את זה לליטקוין.

בואו נסתכל כיצד השניים משתווים כהשקעות …

סיבוב 2!

Litecoin לעומת Bitcoin: השקעה

המשקיעים מאוד מתרגשים מקריפטו. חלקם מרוויחים הרבה כסף במסחר במטבעות קריפטוגרפיים. ה שולחן להלן מראה את שינויי המחירים של ליטקוין לעומת ביטקוין בחמש השנים האחרונות:

תַאֲרִיך 1 ביטקוין 1 ליטקוין
16 ביוני 2013 100.16 דולר 2.07 דולר
15 בדצמבר 2013 849.68 דולר 29.39 דולר
15 ביוני 2014 568.19 דולר 9.79 דולר
14 בדצמבר 2014 347.8 דולר 3.48 דולר
14 ביוני 2015 233.28 דולר 1.94 דולר
13 בדצמבר 2015 433.85 דולר 3.59 דולר
19 ביוני 2016 752.33 דולר 5.54 דולר
18 בדצמבר 2016 791.71 דולר 3.7 דולר ארה”ב
18. ביוני 2017 2,621 דולר 45.33 דולר
17 בדצמבר 2017 19,528.93 דולר 318.89 דולר
18 במרץ 2018 7,720.85 דולר 148.14 דולר

כפי שאתה יכול לראות, שני המטבעות הגיעו לערכם הגבוה ביותר עד כה, בסוף 2017. חלקם מבקרים חושב שהשקעה במטבעות קריפטוגרפיים עכשיו היא רעיון רע. הם חושבים שהפופולריות של ביטקוין וליטקוין היא חלק מבועת השקעות.

הערה: בבועת השקעה, מחיר המוצר עולה הרבה יותר מערכו בעולם האמיתי. כאשר בועות ‘מתפוצצות’, מחיר המוצר יורד, מהר מאוד!

מעריצי הקריפטו חושבים שהמטבעות ימשיכו להיות פופולריים בגלל השימושים בעולם האמיתי שיש להם. זכרו, כל הטכנולוגיה הזו בבלוקצ’יין עדיין חדשה, אף אחד לא יודע כמה זה יכול להיות חשוב.

רכישת ביטקוין עכשיו היא יקרה ומעט מסוכנת. כהשקעה, אולי יהיה מאוחר להתחיל לקנות ביטקוין. המחיר ירד מאוד השנה. עם זאת, Litecoin הוא חדש יותר ועדיין יכול להיות פופולרי כמו ביטקוין. צמיחתה הייתה איטית אך יציבה.

העתיד אינו בטוח בכל מטבעות הקריפטו. איש אינו יודע אילו מטבעות יהיו יקרות ערך ואילו מטבעות יהיו חסרי ערך. אז, מה לדעתך יהיה יקר יותר בעתיד, ביטקוין או ליטקוין?

סיבוב 3!

Litecoin לעומת Bitcoin: חנות ערך

אם משהו בעל ערך ניתן לסחור בו עבור סחורות ושירותים. חנות ערך היא דבר שהוא לא רק בעל ערך אלא נשאר בעל ערך. חנות הערך הידועה ביותר בעולם היא זהב. זהב היה יקר ערך במשך מאות שנים בכל מדינה על פני כדור הארץ, לכן זה נקרא מתכת יקרה.

מטבעות יכולים להיות גם חנויות בעלות ערך. המטבעות של מדינות חזקות, כמו ארה”ב, הם חנויות ערך טובות יותר ממדינות חלשות ופחות יציבות כמו סוריה. מה עם מטבעות קריפטוגרפיים?

מטבעות קריפטו עדיין חדשים. אין חנויות בעלות ערך כמו זהב. עם זאת, יש להם פוטנציאל להפוך לחנויות ערך.

זהב הוא מאגר ערך רב מכיוון שהוא יקר ויש רק כמות מוגבלת ממנו בעולם. זהב הוא הוכחה לאינפלציה. זה אומר שערכו לא עולה ויורד הרבה. ערכו צפוי ואמין.

זה יכול להיות נכון גם במקרה של ביטקוין וליטקוין. לשניהם אספקה ​​מוגבלת. יהיו רק 21 מיליון ביטקוין אי פעם יהיו רק 84 מיליון ליטקוין. המשמעות היא ששניהם יכולים להפוך לחנויות טובות ערך.

הביטקוין הוא המטבע הוותיק ביותר והמטבע ביותר. תחילה היא תגיע גם למגבלת האספקה ​​שלה. שלושה רבעים מכל הביטקוין כבר ממוקש. משמעות הדבר היא שערכו צריך להיות צפוי ואמין בעתיד הקרוב, בדיוק כמו זהב!

אני חושב שביטקוין יהפוך לחנות ערך ארוכת טווח לפני Litecoin. הביטקוין מנצח את הסבב!

מטבעות קריפטוגרפיים הם לא רק חנויות בעלות ערך, נכון? אתה אמור להיות מסוגל לקנות איתם דברים, נכון? בואו נסתכל איזה מטבע עדיף להיות כסף …

סיבוב 4!

ליטקוין לעומת ביטקוין: כסף

מטבע הקריפטו טרם החליף את הכסף שבכיסכם. אתה לא יכול ללכת לסופרמרקט המקומי שלך ולשלם עם Litecoin. אולי תוכל לעשות יום אחד בקרוב…

יש די הרבה ידועים חברות שלוקחים ביטקוין כתשלום. חברות אלה כוללות את KFC Canada, Expedia.com, OKCupid ו- Playboy! מה עוד אתה צריך!

יש פחות חברות שמקבלים את Litecoin כתשלום. למרות זאת, אובר לקחה את ליטקוין כתשלום במסגרת משפטים בצ’כיה.

אז, ביטקוין מנצח? אולי לא. Litecoin אינו פופולרי כמו ביטקוין אך הטכנולוגיה שלו עשויה להפוך אותו למטבע טוב יותר להוצאות. זמן העסקה של Litecoin מהיר פי ארבעה מזו של ביטקוין. עסקים ולקוחות עשויים לאהוב את הרעיון הזה ולהתחיל להשתמש ב- Litecoin במקום ב- Bitcoin.

או שהם? אוהדי Litecoin אומרים לעתים קרובות כי זמן העסקה של Litecoin הופך אותו למטבע טוב יותר מכיוון שהוא מהיר. אם היית מנסה להוציא ביטקוין בחנות, היית עומד ליד הדלפק במשך 10 דקות לפני שתוכל לעזוב! הסיבה לכך היא ש- Blockchain ביטקוין לוקח 10 דקות לאמת את העסקה.

עם זאת, זה לא באמת איך ההוצאות של ביטקוין עובדות. כאשר אתה מוציא ביטקוין בחנות (או KFC קנדה!) החנות תבדוק רק שהתשלום שלך חוקי עם כמה צמתים במערכת. זה לא יחכה לעשר הדקות המלאות שלוקח לבלוקצ’יין לאמת את העסקה.

על ידי בדיקה בכמה צמתים, החנות יכולה להיות כמעט בטוחה שיש לך מספיק כסף לשלם. זה נקרא עסקת אישור אפס.

זה כמו לבזבז כסף עם כרטיס בנק רגיל. אם אני קונה כובע עם כרטיס הבנק שלי היום, הכסף לא יעזוב את חשבוני עד מחר. חנות הכובעים שמחה לתת לי את הכובע שלי היום. זה ביצע בדיקה מהירה ויודע שיש לי מספיק כסף בחשבוני לשלם.

הביטקוין פופולרי יותר והוא נלקח כתשלום במקומות רבים יותר. זה גם עושה שימוש בעסקאות אישור אישור כדי לקנות דברים מהר יותר. סליחה, מעריצי Litecoin! הביטקוין מנצח שוב!

דיברתי הרבה על הטכנולוגיה והמספרים. קל לשכוח מדוע מטבעות קריפטוגרפיים התחילו. מטבעות קריפטוגרפיים הומצאו כדי לעזור לאנשים. יוצריהם רצו לקחת את השלטון מבנקים וממשלות. הם רצו להחזיר כוח לתושבי העולם.

אז, שזה יותר דמוקרטי, ליטקוין או ביטקוין?

סיבוב 5!

ליטקוין לעומת ביטקוין: דמוקרטיה

ההבדל העיקרי בין ליטקוין לעומת ביטקוין הוא דרך הכרייה בכל פלטפורמה. כפי שאמרתי קודם, כריית ביטקוין קשה ויקרה יותר מכריית ליטקוין. לכן, כדי להרוויח כסף בכריית ביטקוין, אתה זקוק למחשב חזק מאוד.

רוב האנשים משתמשים במחשבים מיוחדים המיועדים לכריית ביטקוין. אשר נקראים כורי ASIC? כאשר הביטקוין גדל בערכו, כריית הביטקוין הפכה לענף משלה. מחסנים שלמים הוקמו כדי לכרות את הביטקוין. המשמעות היא שביטקוין החדש הולך ופחות ואנשים.

הסיכון כאן הוא שאחוז גבוה מההיצע הכולל של הביטקוין יהיה בבעלות מספר קטן של אנשים וחברות. מטבעות קריפטו אמורים להיות שונים. הם נוצרו כדי להפיץ עושר באופן שווה יותר.

ניתן גם לטעון שכמות הכוח המשמשת לכריית ביטקוין רע לסביבה.

צ’רלי לי ידע את כל זה כשיצר את ליטקוין. ניתן לכרות ליטקוין באמצעות מחשבים רגילים. לא ניתן להשתמש בכורי ASIC בכריית ליטקוין. אז מטבעות חדשים עוברים לקבוצה רחבה יותר של משתמשים.

ליטקוין הוא דמוקרטי יותר מכיוון שיותר אנשים יכולים להסתבך. סיבוב זה הוא ניצחון קל עבור ליטקוין.

לפני שתחליט מיהו המנצח הכללי, בוא נסתכל על הדברים החדשים שעושים ביטקוין וליטקוין עכשיו …

סיבוב 6!

Litecoin לעומת Bitcoin: התפתחויות חדשות

Bitcoin לעומת Litecoin שניהם רוצים להאיץ את זמני העסקה. שניהם משתמשים באותו רעיון כדי לעשות זאת. זה נקרא רשת ברקים. רשת הברק היא דרך לאמת עסקאות הרחק מהבלוקצ’יין הראשי. לכורים תהיה פחות עבודה לעשות וכל המערכת תעבוד מהר יותר.

רשת הברקים תאפשר למשתמשים לפתוח מיני רשתות משלהם. רשתות אלה נקראות ערוצי תשלום. העסקאות שקורות ברשתות אלה יונחו על ידי כללים הנקראים חוזים חכמים.

הערה: חוזה חכם הוא קבוצה של תנאים שיש לעמוד בהם לפני שעסקה יכולה לקרות.

יש לקוות שאלפי או אפילו מיליוני עסקאות יוכלו להתרחש בדרך זו. שימוש במערכת זו יאפשר גם מסחר בין פלטפורמות. פירוש הדבר שתוכל לשנות את הביטקוין שלך ל- Litecoin מבלי להשתמש בבורסת הצפנה. וזה נהדר מכיוון שבורסות קריפטו גובות עמלות ואינן בטיחותיות כמו סחר ברשתות חסימות.

אם אתה רוצה לשנות את ה- Litecoin שלך לביטקוין, כל מה שאתה צריך לעשות זה להקים ערוץ תשלומים עם משתמש ברשת הביטקוין. סוג זה של עסקה נקרא החלפה אטומית. כל עוד לשני המשתמשים יהיה מספיק מטבע לבצע את ההחלפה, זה יקרה. אם למשתמש אחד אין מספיק מטבע אז זה לא יקרה.

ביטקוין ו- Litecoin החלו להשתמש ברשת הברק. עם זאת, יש אנשים שחושבים שביטקוין באמצעות רשת הברק יסיים את ליטקוין. הם חושבים שזמני עסקאות ביטקוין מהירים יותר יהפכו את ליטקוין לחסר תועלת.

אני לא מסכים. אני חושב שהכנסת רשת הברקים תקרב את שתי הפלטפורמות. צ’רלי לי מְתוּאָר רשת הברק כגשר בין שני כבישים. הוא אמר שכביש הביטקוין מלא במכוניות, נע באיטיות. דרך ליטקוין כמעט ריקה. גשר רשת הברק יקל על מעבר המכוניות בין שתי הדרכים.

מי מנצח את הסיבוב הזה? מוקדם לומר. שניהם עשויים להיות מנצחים כאן. זה עניבה!

עכשיו אתה יודע כל מה שאתה צריך לדעת. Litecoin לעומת Bitcoin: מה עדיף?

והמנצח הוא…

במהלך שישה מחזורים של תחרות מרגשת, ליטקוין זוכה בשני סבבים ושל ביטקוין זוכה בשניים. עם זאת, זוהי דעתו של אדם אחד בלבד. דעתי לא משנה את העובדה שהשם הגדול ביותר בקריפטו הוא עדיין ביטקוין.

יש אנשים שחושבים שביטקוין הוא המטבע היחיד ששווה להשתמש בו. לכן, אם אתה אחד מאותם אנשים, זכור זאת, ביטקוין אינו יכול לשרת את כל העולם. חושבים שביטקוין יכול לתמוך רק בערך 500 מיליון משתמשים. זה בערך 15% מאוכלוסיית העולם. יש מקום בשוק למטבעות אחרים. מתוך מטבעות אחרים אלה, ליטקוין הוא אחד הטובים ביותר.

לעתים קרובות משווים ביטקוין וליטקוין לזהב וכסף. עם זאת, אני חושב שהם דומים יותר לקולה ודיאט קולה. יש אנשים שאוהבים קולה, אחרים רוצים את הטעם הגדול של הקולה אבל עם פחות סוכר. קולה ודיאט קולה נמצאים על מדפי הסופרמרקטים בכל רחבי העולם. הם נמצאים ממש אחד ליד השני והם כנראה תמיד יהיו.

אשאיר אותך עם א ציטוט מצ’רלי לי, “ליטקוין וביטקוין יעבדו יחד כדי לפתור את צרכי העסקאות בעולם בעתיד”.

מה אתה חושב על Litecoin לעומת Bitcoin? האם ליטקוין עדיף על ביטקוין? אתה חושב שהשניים יכולים לעבוד ביחד? תיידע אותי!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map