היכרות עם מטבע IOTA: מהו IOTA?

אז, אתה מעוניין יחסית חדש ומרגש מטבע מוצפןמטבע ה- IOTA. עם זאת, אין לך מושג מה זה או איך זה עובד? ובכן, אל תדאגי, יש לנו סיקור בשאלת המטבע של IOTA.

התראת ספוילר: האם ידעת של- IOTA אין למעשה בלוקצ’יין?

בכל מקרה, ב”מהו מטבע IOTA? “זה מדריך, אתחיל בהסבר על יסודות הפרויקט, כמו גם כיצד פועלת הטכנולוגיה. אסביר הכל בצורה הפשוטה ביותר האפשרית, באמצעות דוגמאות בעולם האמיתי.

אחרי זה, אני אדבר על שלב ההתפתחות הנוכחי של IOTA ועד כמה הפרוטוקול שלהם מאובטח (או לא מאובטח).

לכן, בסוף קריאת המדריך הזה, כבר לא תשאל "מה זה IOTA?". למעשה, כמעט תהיה מומחה לנושא. אם היית מעוניין להשיג לעצמך גם מטבעות IOTA, דאג להתייעץ עם יועץ פיננסי לפני שתעשה זאת, וכי אתה משתמש רק חילופי אמון, כגון Binance. כמו כן, שמור תמיד את המטבעות הקריפטוגרפיים שלך בארנקים מאובטחים, כגון Ledger Nano S ו- Trezor.

מחפש את המקום הכי בטוח לרכוש BTC? אספתי מטה את חילופי הקריפטו המדורגים הכי טובים שאושרו כפלטפורמות הבטוחות ביותר לרכישת BTC, אז תסתכל.

ספק ויזה / מאסטרקארד זמין Crypto הציון שלנו סקירת Coinbase כן

 • ביטקוין
 • את’ריום
 • ליטקוין
 • + 30 נוספים

9.8 קרא ביקורת בקר באתר סקירת בינאנס כן

 • ביטקוין
 • את’ריום
 • קרדנו
 • + 150 נוספים

9.6 קרא את הביקורת בקר באתר סקירת Coinmama כן

 • ביטקוין
 • את’ריום
 • מזומן ביטקוין
 • +7 נוספים

9.4 קרא ביקורת בקר באתר סקירת קראקן כן

 • ביטקוין
 • את’ריום
 • לזנק
 • + 37 נוספים

9.1 קרא סקירה בקר באתר סקירת eToro כן

 • ביטקוין
 • מזומן ביטקוין
 • את’ריום
 • +עוד 3

8.6 קרא את הביקורת בקר באתר ביקורת KuCoin כן

 • ביטקוין
 • את’ריום
 • מונרו
 • + 210 נוספים

8.5 קרא את הביקורת בקר באתר סקירת חילופי תאומים כן

 • ביטקוין
 • מזומן ביטקוין
 • את’ריום
 • +21 נוספים

8.4 קרא את הביקורת בקר באתר הכי פופולארי 729 ביקורות 9.8 העברה בנקאית: כן בקר באתר קרא את בחירת העורך 1279 ביקורות 9.6 העברה בנקאית: כן בקר באתר קרא את הביקורת 816 ביקורות 9.4 העברה בנקאית: כן בקר באתר קרא את הביקורת 1174 ביקורות 9.1 העברה בנקאית: כן בקר באתר קרא את הביקורת 453 ביקורות 8.6 העברה בנקאית: כן בקר באתר קרא את הביקורת 563 ביקורות 8.5 העברה בנקאית: כן בקר באתר קרא את הביקורת 603 ביקורות 8.4 העברה בנקאית: כן בקר באתר קרא את הביקורת

יתרונות

 • עמלות עסקה מינימליות
 • ניתן להרחבה במיוחד
 • פרוטוקול הוכחה ייחודי לווק

חסרונות

 • כמה חששות ביטחוניים
 • פגמים טכניים

יסודות מטבע ה- IOTA

לוגו רשמי של מטבע IOTA

פרויקט IOTA נוצר במקור בסוף 2015 על ידי סרגיי איבנצ’גלו, דייוויד סונטסבו, סרגיי פופוב ו דומיניק שיינר. מאז שהושקה IOTA, היא מנוהלת על ידי קרן IOTA, שנמצא בגרמניה.

כמו פרויקטים רבים אחרים של מטבעות קריפטוגרפיה, IOTA רצתה ליצור מערכת תשלומים שיכולה לעבד מהר יותר, יותר בטוח, יותר זול, ועסקאות מדרגיות יותר.

IOTA לא רוצה לא להגביל את עצמה רק לעסקאות פיננסיות, אלא גם לאפשר העברת נתונים מכל מכונה אחת לאחרת.

לפרויקט ה- IOTA יש גם מטבע קריפטוגרפי משלו, שנקרא מיוטה. עם זאת, כדי לשמור על דברים פשוטים, אתייחס אליו כאל מטבע IOTA!

לפני שה- IOTA הושקה רשמית, היא גייסה כספים הצעת מטבע ראשונית (ICO). בסך הכל קיבל הפרויקט יותר מ 3000 ביטקוין, ששווי בזמנו 434,000 $. מאז, שווי שוק של IOTA הגיע לגבהים של יותר מ -14 מיליארד דולר!

אחד המושגים המעניינים ביותר לפרויקט מטבעות IOTA הוא שאינו משתמש טכנולוגיית בלוקצ’יין כמו ביטקוין אוֹ את’ריום. במקום זאת, הוא משתמש במשהו שנקרא a גרף מחזורי מכוון, אשר IOTA מכנה “סבך”. יישום מבוזר מטבעות IOTA

המשמעות של זה היא שכל חלקי הנתונים מקושרים זה לזה – התבונן בצילום המסך למטה. עסקת אתר מטבעות IOTA וקצוות

החלק הבא של “מה זה IOTAהמדריך עומד לבדוק כיצד אישרו עסקאות!

כריית IOTA – כיצד הרשת מאשרת עסקאות?

דבר מעניין נוסף בסבך הוא זה לא משתמש בכורים.

לדוגמה, כאשר עסקאות מאושרות בביטקוין, אנשים שמתנדבים בכוח המחשוב הנוסף שלהם הם מתוגמל בביטקוין נוסף על השימוש במשאבים שלהם. כורים אלה אינם מעורבים בפועל בעסקה עצמה. במקום זאת, הם מאשרים עסקאות של אנשים אחרים.

מכונה מנגנון קונצנזוס מסוים זה הוכחת עבודה (PoW). הבעיה בעת שימוש ב- PoW היחיד היא זו זה נעשה יקר יותר ויותר כדי לאשר עסקה ככל שעובר הזמן. זאת מכיוון שקושי הכרייה הופך להיות קשה יותר, כלומר נדרש יותר כוח מחשוב וחשמל.

זה הביא גם ל עסקאות איטיות ויקרות. והכי חשוב, המשמעות היא שבלוקצ’יין של ביטקוין מסוגל לאשר רק מקסימום 7 עסקאות בשנייה.

ברשת IOTA הדברים עובדים אחרת, כמו כל מי שרוצה להשתמש במערכת לשליחת כספים חייב גם הוא לתרום לרשת על ידי אישור העסקאות של אנשים אחרים. הנה דוגמה לאיך זה עובד:

 1. ג’ון שולח כספים לצ’רלי.
 2. במהלך ההעברה ג’ון צריך גם לאשר את העסקאות לשני אנשים נוספים – בילי וקייט.
 3. הוא עושה זאת על ידי תרומת כוח המחשוב שלו.
 4. בפעם הבאה שבילי או קייט רוצים לשלוח למישהו כסף, הם חייבים לעשות את אותו הדבר על ידי אישור העסקאות של שני אנשים אחרים.

הרעיון מאחורי זה הוא שככל שיותר ויותר אנשים משתמשים במערכת ה- IOTA, הרשת נעשית מדרגת יותר ויותר. זה אומר שבמציאות, אין הגבלה על מספר העסקאות שהרשת יכולה לעבד בכל שנייה, כלומר שהוא “ניתן להרחבה אינסופית”.

השוואה בין IOTA Tange ל- Blockchain

מעניין שצוות IOTA קובע כי תרומה קטנה זו היא עדיין סוג של PoW, עם זאת, מדובר במערכת יעילה הרבה יותר!

אז עכשיו, כשאתה יודע איך אישרו עסקאות, החלק הבא של מדריך מטבעות זה של IOTA יסתכל עמלות עסקה.

קופון Coinbase האחרון נמצא:

דמי עסקת מטבע של IOTA

יתרון נוסף של Tangle הוא בכך, מכיוון שאין כריית IOTA, עסקאות הן בחינם. הסיבה לכך היא שכולם תורמים לרשת על ידי אישור עסקאות אחרות, כלומר העלות היחידה היא הכמות הקטנה של חשמל נוסף שנדרש. זה מאוד מושך להרבה אנשים והופך את מטבע ה- IOTA למערכת תשלומים אידיאלית.

על ידי הסרת הצורך בתשלום דמי עסקה, ניתן להשתמש בפרוטוקול מטבע IOTA גם לעיבוד תשלומי מיקרו. תשלום מיקרו הוא בתוך השם – סכום כסף ממש קטן.

דוגמה לתעשייה שתרוויח משימוש ב- IOTA לתשלומי מיקרו-תשלומים היא ספקי קישורים שותפים. זה כאשר מישהו מפרסם חברה באתר שלהם וכאשר המשתמש לוחץ עליה, האתר מרוויח סכום כסף קטן כעמלה..

עם זאת, מערכות תשלום מסורתיות אינן מסוגלות לעשות זאת מכיוון שהן גובות דמי עסקה כה גבוהים. רשתות חסימות כמו ביטקוין אינן יכולות להתמודד עם תשלומי מיקרו אם העמלות שלהן גבוהות מדי. למעשה, בסוף דצמבר 2017 דמי הביטקוין הגיעו עד 40 דולר לעסקה!

מהירות עסקת מטבע IOTA

מכיוון ש- IOTA עדיין בימיה הראשונים, עדיין אין זמן עסקה רשמי. ישנם גורמים שונים הקובעים כמה מהר כספים מגיעים לארנק שלך, אותם אסביר בהמשך.

ראשית, שכן כל מי שרוצה לשלוח כספים חייב לאשר שתי עסקאות קודמות, הם צריכים לבצע פעולת PoW מהירה מאוד. כמה זמן זה תלוי כמה מהר המחשב של המשתמש. ככל שהוא מסוגל לפתור את חידת ה- PoW מהר יותר, כך הוא יכול לאמת את העסקה של מישהו מהר יותר.

שנית, ציינתי קודם שככל שיותר ויותר אנשים משתמשים ברשת המטבעות IOTA, היא יכולה לעבד יותר ויותר עסקאות. עם זאת, מכיוון ש- IOTA הוא עדיין פרויקט חדש, עדיין לא רבים משתמשים בו.

אנחנו פועלים לאורך כל השבוע. זה מתחיל להיראות ממש טוב, בקרוב יפורסם מהדורה ציבורית. 1000 TPS הבא. #יוֹטָה pic.twitter.com/Nk0H3v410T

– דומיניק שיינר (@DomSchiener) 29 באפריל 2017

כדי לוודא שהרשת פועלת, צוות IOTA התקין משהו שנקרא “רכז”. זה כמו פרוטוקול מרכזי שמבצע את אותה משימה כמו משתמשים בודדים. כאשר IOTA נהיה יותר מיינסטרים ומושך יותר משתמשים, הוא כבר לא יזדקק לרכז.

אז, בשלב ההתפתחות הנוכחי שלה, עסקאות עשויות להימשך מספר דקות, או אם הרשת לא מתפקדת טוב, זה עלול לקחת הרבה יותר זמן. בסופו של דבר, כדי שרשת המטבעות IOTA תבצע את מלוא הפוטנציאל שלה, היא זקוקה להרבה אנשים כדי להשתמש בה.

הצוות עובד על פרוטוקול בשם “ערוצי פלאש”, שלטענתו יהיה ביכולתו לאשר עסקאות באופן מיידי. אם הם מצליחים להשיג זאת, זה יכול להפוך לקריפטוגרף מהיר יותר בעולם!

האם IOTA בטוחה ומאובטחת?

לכן, לפרויקט המטבע של IOTA יש כמה שאיפות גדולות, עם זאת, חשוב מאוד להבין שהם עדיין בשלב הפיתוח. למעשה, הרשת כבר חוותה לא מעט נושאים טכניים עליהם אדון בהמשך.

פרוטוקול הרכז שהזכרתי קודם הוא מְרוּכָּז, מה שאומר שאם היא תפסיק לעבוד כראוי, הרשת כולה עלולה להיות בסיכון. זה כבר קרה מספר רב של פעמים, ובשלב מסוים מערכת ה- IOTA לא הייתה שמיש במשך ימים.

הרכז המרכזי הותקן גם כדי להגן על הרשת מפני התקפה של 34%. זה כאשר מישהו מרוויח כל כך הרבה כוח מחשוב ברשת שהם מסוגלים לבצע בו שינויים.

בסופו של דבר, לפחות 3.94 מיליון דולר של IOTA נגנבו. זה הופעל על ידי התקפת DDoS נגד כל הצמתים הציבוריים.

– nic carter (@nic__carter) 21 בינואר 2018

ביטקוין נמצא גם בסיכון להתקפה דומה; עם זאת, ההאקרים יצטרכו להשיג 51% מכוח הגיבוב הכולל. זה כמעט בלתי אפשרי עכשיו מכיוון שבבלוקצ’יין של ביטקוין יש כל כך הרבה כורים.

עם זאת, במקרה של IOTA, אם הרכז יורד, אז הרשת נמצאת בסיכון גדול. למרות ש- IOTA שואפת להיות לגמרי מבוזר, היא לא תוכל להשיג זאת עד שהיא תוכל לתפקד ללא הרכז המרכזי.

יש גם חששות מערכת מטבעות ה- IOTA עלולה להיות בסיכון להתקפה חוזרת. מתקפת שידור חוזר היא כאשר האקרים מסוגלים חזור על עסקה מבלי שהשולח ידע. אם יצליח, הם יכולים לגנוב מטבעות מהארנק האישי של מישהו.

היכרות עם מטבע IOTA: מהו IOTA?

חדשות רעות יותר לפרויקט IOTA – בסוף 2017, חוקרים ב המכון הטכנולוגי של מסצ’וסטס (MIT) פרסמה מאמר אקדמי שטען כי לרשת ה- IOTA היו הרבה פגמים ביטחוניים. MIT היא אחת האוניברסיטאות הטובות בעולם וכל מחקר שהם מבצעים מכובד מאוד.

כל הנושאים לעיל מצביעים על כך שפרויקט המטבעות IOTA רחוק מלהיות מוצר מוגמר. למעשה, אין תאריך רשמי המציין מתי זה יהיה, ולכן עדיף להמשיך לבדוק את בלוג הפיתוח שלהם, אליו תוכלו לגשת באמצעות לחיצה על קישור זה.

חשוב להזכיר שאם אתה לוקח את האבטחה שלך ברצינות, אתה צריך לקנות IOTA מ חילופי קריפטו אמינים, Binance היא אחת האפשרויות המומלצות. כמו כן, אחסן את הנכסים שלך ב ארנקים חסינים לפריצה, כמו Ledger Nano S ו- Trezor.

אז, עכשיו, כשתדעו איפה צוות המטבעות של IOTA נמצא עם ההתקדמות שלהם, אני אדבר עכשיו על אופן השימוש וההתעללות במטבע IOTA.

כיצד ניתן להשתמש ב- IOTA & התעללו

אם IOTA מסוגלת לעמוד בכל היעדים שלהם, יש כמה שימושים טובים בעולם האמיתי שאפשר ליישם עליהם. ראשית, אם הפלטפורמה מסוגלת תהליך מיידי, עסקאות בחינם ובלתי מוגבלות, זה יהיה אידיאלי כמערכת תשלומים גלובלית.

גם אנשים פרטיים וארגונים יכולים לשלוח כספים ומכל מקום בעולם בלחיצת כפתור. הזכרתי גם קודם שכיוון שעסקאות הן בחינם, זה מושלם גם לתעשיית המיקרו-תשלומים.

יש לקוות כי IOTA תוכל לעבד יותר מסתם עסקאות פיננסיות, במה שהצוות מכנה “כלכלת מכונה למכונה”. אחת הדוגמאות לכך היא תעשיית טעינת הרכב החשמלי.

היכרות עם מטבע IOTA: מהו IOTA?

לאחרונה הודיעה IOTA כי בנתה מתקן טעינת רכב בהולנד שיאפשר לאנשים לשלם עבור החשמל בו הם משתמשים, באופן אוטומטי. למכונית החשמלית יותקן מד אוטומטי שיחשב באופן אוטומטי כמה חשמל שימש, ואז יקבל את התשלום.

זה יכול להיות מיושם על כל דבר שצריך להעביר נתונים ממכשיר אחד למשנהו.

יתרון נוסף בעולם האמיתי עבור IOTA הוא זה הוא מתוכנן להיות עמיד בפני התקפה קוונטית. מחשוב קוונטי הוא תחום מדעי באמת מתקדם שטרם הומצא, אך ארגונים כמו נאס”א ו- CIA עובדים על זה.

הטכנולוגיה הנוכחית שעליה מבוססות הדור הראשון והשני כמו רשתות ביטקוין ואת’ריום קריפטוגרפיה, שכרגע זה כמעט בלתי אפשרי לפרוץ. עם זאת, התיאוריה היא שברגע שנבנים מחשבים קוונטיים, הם יהיו מסוגלים ל עקף את החסימות האלה בקלות.

כדי לוודא ש- IOTA מוגנת לחלוטין מפני כל התקפות קוונטיות בעתיד, היא מתכננת פרוטוקול שיהיה עמיד בפניו.!

יתרונות & חסרונות של IOTA

אני יודע את זה "מהו מטבע IOTA" המדריך כבר סיפק לכם המון מידע, אך כעת אסכם את הכל עם כמה יתרונות וחסרונות!

אגודלים למעלה מקצוענים

✓ עסקאות בחינם

✓ קנה מידה ללא הגבלה

✓ יכול לעבד נתונים כלשהם, ולא רק עסקאות פיננסיות

✓ מקווה להשיג עסקאות מיידיות

✓ אין כריית IOTA – כולם תורמים

עמיד בקוונטים

בוז חסרונות

✗ עדיין אין מוצר מוגמר

✗ לא ברור מתי הפרויקט יהיה מוכן

✗ כרגע צריך להשתמש ברכז מרכזי

חווה הרבה פגמים טכניים ובאגים

✗ רבים (כולל MIT) חושבים שיש לו אבטחה ממש גרועה

השווה את IOTA זה לצד זה עם אחרים

האם ידעת?

השווה את IOTA זה לצד זה עם אחרים

כל חילופי הקריפטו אולי נראים דומים לך אבל הם לא כל אותו דבר!

כן! הראה לי את תרשים ההשוואה

סיכום

לדעתי, ל- IOTA יש הרבה פוטנציאלים לשימוש בקנה מידה עולמי. כל עוד הצוות יכול להחיות את מטרותיו, אז אני חושב שהפרויקט יצליח בהצלחה רבה.

בכל מקרה, זה שואב את הסוף של מדריך המטבעות IOTA הזה! אני יודע שהמידע שמסרתי אולי נראה מסובך באמת, אבל אני מקווה שמצאת את ההסברים שלי קלים מספיק לעיכול.

אם קראת את זה מההתחלה ועד הסוף, יהיה לך מושג טוב מהו פרויקט המטבע של IOTA ומה הם מתכננים לעשות. אתה צריך גם להבין טוב את האופן שבו הטכנולוגיה עובדת.

דיברתי גם על מה שהצוות השיג עד כה ועל מה הם עדיין צריכים לעבוד. אני מקווה שאתה מבין שרעיון הפרויקט הוא פַנטַסטִי, אבל עד שיהיה להם מוצר מוגמר, זה פשוט תיאורטי.

אם אתם מתכננים לקנות מטבעות IOTA (או ליתר דיוק, MIOTA) בעצמכם, וודאו כי אתם משתמשים חילופי אמוןבינאנס נראה שהוא אחד ממועדפי המשתמשים! כמו כן, אל תשכח לשמור את הנכסים בארנק קריפטוגרפי מאובטח – Ledger Nano S ו- Trezor הן בין האפשרויות המומלצות ביותר.

אם אתה קצת אבוד, הנה כמה צעדים פשוטים o כיצד להשיג ולאחסן מטבע IOTA:

1. קבלו ארנק קריפטו מאובטח – Ledger Nano S או Trezor מומלצים מאוד.

2. הירשם ל- Binance.

3. רכשו מטבעות IOTA מביננס.

4. שלח את מטבעות ה- IOTA שלך לארנק שבחרת.

זהו זה! התהליך פשוט באמת.

התוכן המתפרסם באתר זה אינו מכוון לתת כל סוג של ייעוץ פיננסי, השקעה, מסחר או כל סוג אחר. BitDegree.org אינו תומך או מציע לך לקנות, למכור או להחזיק מטבעות קריפטוגרפיים כלשהם. לפני שתקבל החלטות על השקעות פיננסיות, התייעץ עם היועץ הפיננסי שלך.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map