להבין את הצעת המטבע הראשונית: ICO מהיסודות

עם הפופולריות הגוברת של מימון המונים, הצעות מטבע ראשוניות הפכו לצעד הגדול הבא באיסוף הכספים וההון הדרוש לפתיחת עסק. שנת 2017 הייתה השנה שבה ICO התפוצצה בפופולריות וזה יכול להיות בגלל מטבעות קריפטוגרפיים ובלוקצ’יין השולטים בתקשורת או סתם מתן תורמים דרך קלה לתמוך בפרויקט..

טכנולוגיה המאפשרת ICOs

ICOs מנצלים את טכנולוגיית הבלוקצ’יין. בלוקצ’יין ייחודי בכך שכל גושי הנתונים מקושרים יחד ליצירת בסיס נתונים ציבורי. מסד הנתונים נחשב לציבורי מכיוון שהוא משותף עם מאות ואף אלפי מחשבים. חשוב על מחשבים אלה כשרתים עבור הבלוקצ’יין או מסד הנתונים.

קופון Coinbase האחרון נמצא:

כל שינוי שנעשה במאגר הציבורי צריך להיות מאומת על ידי יותר מ -51% מהמחשבים ברשת. אם הם לא אושרו, לא ניתן לבצע את השינוי. טכנולוגיה זו בה נעשה שימוש בהצעת מטבע ראשונית מקשה מאוד על פריצה למסד הנתונים מכיוון שההאקר יצטרך להשתלט על 51% מהמחשבים בו זמנית. מגוון חברות ומוסדות מחזיקים במחשבים אלה.

יתר על כן, העובדה שמוסד יחיד אינו שולט בכל הצמתים נקראת ביזור. פירוש הדבר שבלוקצ’יין הוא רק מאגר מאובטח יותר שאינו בבעלות ישות ייחודית, וכולם יכולים לבצע שינויים כל עוד 51% מהבעלים מסכימים שהשינוי תקף..

שינויי בסיס הנתונים המדוברים מתייחסים לעסקאות שונות המתבצעות. במקרה של ביטקוין, עסקאות אלה הן אנשים שמוכרים או קונים ביטקוין, ובסיס הנתונים עוקב אחר כמות הביטקוין לכל אדם. עם זאת, blockchain יכול לעקוב אחר הרבה יותר מסתם נתוני עסקאות. כמעט זה יכול להיות בהחלט כל דבר, כל עוד יש משהו שמייצג את הערך של אובייקט או שירות.

לדוגמה, ערך העסקה יכול לייצג מכונית או חשבון חשמל. כמובן, אין דרך להציב את הערכים הללו על בלוקצ’יין פיזית. במקום זאת, יש צורך במשהו שמייצג את הערך של הדברים האלה. אחד הכלים הייצוגיים הערכיים האלה יכול להיות אסימון.

אסימונים וחוזים חכמים

אסימונים נוצרים כדי לייצג את הערך של משהו. לא ניתן להחיל אסימונים אלה ישירות על הבלוקצ’יין, מכיוון שבלוקצ’יינטים יכולים בדרך כלל רק לעבד עסקאות של מטבע החליפין שלהם – כמו את’ר בבלוקצ’יין את’ריום וביטקוין בבלוקצ’יין של ביטקוין..

הצעת מטבע ראשוניתיש לעבד עסקאות אסימון באמצעות אפליקציה. היישומים בהם משתמשים אסימונים נקראים חוזים חכמים. בשנת 1994 היה לניק סאבו (קריפטוגרף) חזון. הוא רצה ליצור חוזים באמצעות קוד מחשב. חוזה זה יופעל אוטומטית בהתקיים תנאים מסוימים. יתר על כן, לא תהיה שום דרך לרמות את התנאים הללו מכיוון שכולם יצוינו בקוד המחשב.

מכיוון שכבר אין צורך בצד שלישי מהימן בעת ​​ביצוע חוזים, חוזים אלה (או עסקאות) יכולים לבצע את עצמם באופן אוטומטי ברשת מהימנה. מחשבים שולטים לחלוטין ברשת זו. המאפיינים המהותיים של חוזה חכם:

 1. הם יכולים לעבד עסקאות באופן אוטומטי
 2. העסקאות מופעלות רק כאשר מתקיימים התנאים הנכונים. דמיין את זה ככה: “כשפיטר משלם 100 אתרים לחוזה החכם, אז אסימון הבית של ג’ון נשלח לפיטר.”
 3. חוזים חכמים משתמשים בטכנולוגיית בלוקצ’יין, כך שלא ניתן לשנות את תנאי החוזה החכם.

ICOs כבר מנצלים חוזים חכמים וטכנולוגיית הבלוקצ’יין לפרויקטים של מימון המונים. יש צורך בחוזה חכם ואסימון לחוזה חכם זה בעת יצירת ICO. השלב הבא הוא קביעת תנאי החוזה החכם. לדוגמא: אם 0.1 ETH נשלח לחוזה החכם, ואז החוזה החכם ישלח אסימון אחד לכתובת השולחת את ה- 0.1 ETH.

זה מבטיח שכל מי שמשתתף בהצעת מטבע ראשונית תמיד יקבל את הכמות הנכונה של אסימונים. אין אינטראקציה אנושית, או הפצה ידנית. החוזים החכמים זמינים בדרך כלל גם לציבור, כך שכל המשתתפים יכולים לבדוק את תנאי החוזה החכם.

שתי הסיבות הנפוצות ביותר שאנשים משתתפים ב- ICO הן כדלקמן:


 1. ניתן להשתמש באסימון ביישום לאחר שהתוצר הסופי מוכן.
 2. ככל שהפופולריות של הפרויקט גוברת, מחיר האסימונים או המטבעות עשוי לעלות. מכיוון שאנשים רבים יותר ירצו להשתמש בשירותים, הביקוש עולה.

מאסטרקוין, ה- ICO הראשון

חשוב על ICO כגרסת בלוקצ’יין של Kickstarter. ההבדל הקריטי הוא בכך שהוא מבצע אוטומציה של כל תהליך מכירת הקהל בצורה מאובטחת וחסרת אמון. עם זאת, הכל התחיל עם ה- ICO הראשון שהוחזק על ידי מאסטרקוין כבר ביולי 2013.<

מאסטרקוין פרסמו את הנייר הלבן שלהם לציבור בינואר 2012, הם הציעו כי רשת הביטקוין הקיימת תוכל לשמש שכבת פרוטוקול לפרוטוקולים ברמה גבוהה יותר. המטרה הייתה לאפשר כללים חדשים לחוזים. זה יאפשר לאנשים ליצור מטבעות חדשים ללא צורך בבלוקצ’יין נפרד.

זה דומה למה שעושים את’רום כרגע, אפילו מכונים את’תרום כ- Mastercoin 2.0. כמו כן, אף שהנייר הלבן היה ציבורי מאז ינואר 2012, הגיוס בכדי להפוך את המיזם הזה למציאות החל ב -31 ביולי 2013. כאשר ג’יי אר. ווילט, האיש שזכה להמציא את הצעת המטבע הראשונית, החל במה שהפך ל- ICO הראשון אי פעם.

15 באוגוסט היה התאריך בו נרשמה העסקה הראשונה אי פעם עם מאסטרקוין. הרשת הועמדה למבחן כאשר נשלח מבחן אחד של מאסטרקוין. לאחר הבדיקה, מאסטרקוין היה פתוח לציבור והמשיך לקבל זרם קבוע של מימון. עם זאת, גל המשקיעים המשמעותי ביותר נחשף למסטרקוין במהלך מצגת בפני BitAngels. BitAngels היו רשת המשקיעים הראשונים והחממה שנוצרה והשקיעה אך ורק בסטארט-אפים של קריפטו. BitAngels התעניינו במסטרקוין והיו על הפרויקט.

במהלך גיוס הכספים הקים Mastercoin כתובת ביטקוין, אם מישהו ישלח BTC לכתובת לפני ה -31 באוגוסט, הוא יקבל פי 100 את כמות ה- Mastercoins. לכן, אם מישהו ישלח 0.01 BTC לכתובת, הוא או היא יקבלו 1 מאסטרקוין בחזרה. בסוף ה- ICO של Mastercoin הם גייסו כ- 4700 BTC, שהוערכו אז בכ- 500 אלף דולר. לשם השוואה 4700 BTC מוערך בזמן כתיבת שורות אלה בסביבות 41 מיליון דולר. בשיא כל הזמנים מאסטרקוין נסחר במחיר של 0.25 BTC ל- 1 MSC.

הצעת מטבע ראשונית

עם זאת, בשנת 2015, מאסטרקוין שינתה את שמה לאומני והחלה למתג מחדש. מטרתם הייתה להשאיר את כל העיתונות הרעה, הביקורת והזעם הקהילתי שקיבלו מאסטרקוין ולהתחיל טרי. כתוצאה מהמיתוג מחדש, הרבה ממנהיגי Mastercoin שנותרו, כולל האדריכל הראשי JR Willet, ה- CTO קרייג Sellars, וחבר הדירקטוריון ומייסד BitAngels, דייוויד ג’ונסטון, נדדו לאומני..

למרבה הצער, הפרויקט איבד משיכה רבה והשאיר אנשים לא מרוצים. שווי מאסטרקוין או אומני מוערך היום רק 0.0041 BTC למטבע OMNI אחד. עם זאת, זה לא מנע מאנשים לתרום למודל הצעת המטבע הראשונית.

שיטה זו של גיוס כספים הוכיחה את עצמה כדרך יעילה למימון המונים של פרויקט. במקום לפנות למשקיעים פרטיים שיתרמו סכומי כסף גדולים מאסטרקוין הצליח להגיע למטרת המימון שלה בהצלחה באמצעות איסוף כספים של למעלה מ -500 משקיעים קטנים מכל רחבי העולם..

ה- ICO המצליחים ביותר בכל הזמנים

עד 2017 חברות שגייסו מעל כמה מיליוני דולרים במהלך ה- ICO שלהם היו נדירות למדי. את’ריום, המטבע הקריפטוגרפי השני בגודלו בשנת 2018, גייסה 18 מיליון דולר בשנת 2015 בשל חוזים חכמים חדשניים. אבן הדרך המשמעותית הבאה עבור ICO התרחשה בשנת 2016. DAO גייסה 150 מיליון דולר תוך מספר דקות. מאוחר יותר, DAO חווה בעיות אבטחה שהובילו לפריצה ולאובדן של מעל 50 מיליון דולר.

מאז ימי Mastercoin, Ethereum ושאר ה- ICO המוקדמים האחרים, הרעיון צבר הרבה יותר משיכה. הצעות מטבע ראשוניות גייסו ביחד כמעט 10 מיליארד דולר בשנים 2017 ו- 2018 ביחד. נראה כי שוק המטבעות הקריפטו הואט בסוף 2017. עם דצמבר שהיה החודש הפעיל ביותר בשנת 2017 שגייס למעלה ממיליארד מיליון דולר. עם זאת, שנת 2018 הייתה התחלה נהדרת ל- ICO עם מרץ שהיה החודש הפעיל ביותר עד כה. במהלך מרץ 2018 גויסו למעלה מ -2,9 מיליארד דולר בהצעות מטבע ראשוניות שונות.

הצעת מטבע ראשוניתבאוגוסט 2017 גייס ה- ICO של Filecoin 257 מיליון דולר מלמעלה מ -2,100 משקיעים, מה שהופך את Filecoin ל- ICO הגדול ביותר בשנת 2017. Filecoin יאפשר למשתמשים בה להשכיר את השטח הפנוי בכוננים הקשיחים שלהם. לאחר מכן המשתמשים יקבלו את Filecoin, שאותו יוכלו להחליף עבור דולר ארה”ב, ETH, BTC ומטבעות אחרים. ההצלחה של Filecoin ו- ICO אחרים מראה כי מודל ה- ICO הוא דרך נהדרת להניע עסק.

עשרת ה- ICO המובילים בכל הזמנים:

עמדה שם הפרויקט וטיקר הסכום הכולל שגויס בדולרים
1 EOS (EOS) 4.2 מיליארד
2 מברק (GRAM) 1.7 מיליארד
3 מטבע דרקון (DRG) 320 מיליון
4 אסימון הובי (HT) 300 מיליון
5 Futures Filecoin (FIL) 257 מיליון
6 Tezos (XZT) 232 מיליון
7 אסימון מעבדות סירין (SRN) 158 מיליון
8 בנקור (BNT) 153 מיליון
9 בנקרה (BNK) 152 מיליון
10 פולקדות (DOt) 151 מיליון

1. EOS (EOS) גייסו 7,162,546.39 ETH מדהימים שנכנסו ליום האחרון שלהם, כלומר גייסו עד כה 4,201,836,214 $ (4.2 מיליארד דולר) במחיר Ethereum הנוכחי של 586 $ על פי BitGuru. ה- ICO של ה- EOS נמשך 350 יום בסך הכל והסתיים ב -1 ביולי.

2. מברק (GRAM) מכונה לעיתים קרובות ICO מספר 2 בכל הזמנים על ידי גיוס של 1,7 מיליארד דולר. עם זאת, ניתן לטעון כי טלגרם אינה נכנסת לאותה קטגוריה כמו ICOs אחרים שכן לא היה להם ICO והקריפטו שלהם מעולם לא הוצע לציבור. הדרך בה גיחה טלגרם 1,7 מיליארד דולר הייתה על ידי שתי מכירות פרטיות לפני ICO על פי Theverge. משך 81 משקיעים שתרמו יחד 850 מיליון דולר ובהמשך מכירה פרטית שנייה שמשכה 94 משקיעים שתרמו 850 מיליון דולר נוספים. מכיוון שלטלגרם היו רק 2 מכירות שלפני ICO, הם מעולם לא נזקקו למקורות קהל, וה- ICO שלהם מומן לפני שהחל בכלל.

3. מטבע דרקון (DRG) גייס 320 מיליון דולר על פי בראצי. דרקון הוא מטבע מבוזר שמשמש להימורים. מטבע הדרקון (DRG) אמור לתפקד בתוך קזינו ולהעצים את תעשיית המשחקים העתיקה.

4. אסימון Huobi (HT) גיוס 300 מיליון דולר. אסימונים של הובי משמשים כמערכת נקודות נאמנות המופעלת על ידי בלוקצ’יין. האסימונים מאפשרים למשתמשים לקבל הנחות בבורסת Houbi ולסחור כנגד מטבעות קריפטוגרפיים פופולריים אחרים כמו זוגות ETH או BTC.

5. Filecoin Futures (FIL) גייסה 257 מיליון. Filecoin בולט מכיוון שה- ICO עומד בתקנות ה- SEC החדשות בנושא ICO. כלומר, רק תורמים בעלי הסמכה הצליחו להשתתף ב- ICO. אי ציות לחוקי SEC או ביצוע KYC עלול לגרום למטבע או אסימון לאסוף כספים רבים, אך אף בנק לא יקבל אותם, כלומר לעתים קרובות אין אפשרות לבצע החלפה מ- ETH ל- FIAT. Filecoin נקטה בכל האמצעים כדי למנוע זאת.

6. Tezos (XTZ) גייסה 232 מיליון דולר. Tezos מפתחת ספר חשבונות מבוזר עם תיקון עצמי שישמש ליצירת חוזים חכמים. Tezos מאפשר לבעלי האסימונים שלהם לאשר ולממן עדכוני פרוטוקול חדשים. זה יאפשר לטזוס למתן סכסוכי קנה מידה או פיתוח בעתיד רשת טזוס.

7. אסימון מעבדות סירין (SRN) גייסה 158 מיליון דולר. סירין מכוונת לאימוץ המוני של טכנולוגיית הבלוקצ’יין. הם מתמקדים בפיתוח חומרה מאובטחת, מונטיזציה של משאבי התקן נוספים באמצעות מיקרו-עסקאות. כרגע סירין יוצרת מערכת אקולוגית סביב בלוקצ’יין.

8. בנקור (BNT) גייסה 153 מיליון דולר. Bancor הוא פרוטוקול המאפשר לאנשים להנפיק את המטבע הקריפטוגרפי שלהם. הם מכנים אסימונים חכמים של קריפטוגרפיה. היתרון העיקרי בשימוש באסימונים חכמים הוא שהם אינם זקוקים למפלגה משנית אם ברצונכם להחליף אותם. Bancor מעסיקה אסימונים חכמים וממירה אותם בין אסימונים שונים של ERC-20 באופן פנימי.

9. בנקרה (BNK) גייסה 152 מיליון דולר. בנקרה מתמקדת בבניית בנק שיכול לעבוד בתקופת הבלוקצ’יין. כדי לספק תועלת לטוקני בנקרה, הם אינם גובים עמלות כלשהן בגין מסחר באסימונים של BNK כנגד זוג כלשהו. זה נעשה כדי לשמור על המשתמשים שקונים אסימוני BNK תחילה, ואז לסחור בהם במטבעות קריפטוגרפיים אחרים ללא עמלות.

10. פולקדות (DOT) גייסה 151 מיליון דולר. פולקדות מחפשת ליצור רב שרשרת הטרוגנית ניתנת להרחבה. ובניגוד ליישומי בלוקצ’יין קודמים שהתמקדו בעיקר בשרשרת אחת, לפולקדות אין כלל פונקציונליות אינהרנטית. פולקדות מספקת את הסלע "שרשרת ממסר" שיכולים לארח מבני נתונים תקפים ודינמיים אחרים.

ההבדלים בין אתריום ל- EOS

פרויקטים כמו DAO או Filecoin השתמשו ברשת Ethereum כדי לארגן את ה- ICO שלהם. עם זאת, ישנן חלופות של Ethereum. אחת החלופות הללו היא EOS.

הצעת מטבע ראשונית

EOS הוא אחד מפרויקטי הבלוקצ’יין החדשים ביותר שנכנסו לשוק המטבעות הקריפטוגרפיים. המטרה של EOS היא לבנות רשת חזקה המסוגלת לעבד מיליוני עסקאות בשנייה. עם זאת, EOS עדיין לא סיימה לבנות את המוצר שלהם. בשלב זה הכל פשוט תיאורטי. החלק המרגש ביותר ב- EOS הוא שהם רוצים לבנות פלטפורמה שמתפקדת כמערכת הפעלה. מכאן, השם E-OS. היכולת לעבד מיליוני עסקאות בשנייה תפתור בעיה גדולה, מכיוון שחסימות אחרות יכולות לזהות חוזים חכמים, אף אחת מהן לא יכולה לבצע את המשימה הזו מספיק מהר. לדוגמא, אף על פי שאת’ריום הוא בלוקצ’יין החוזים החכם הפופולרי ביותר, הוא יכול להתמודד עם 15 עסקאות בשנייה בלבד.

EOS ICO (כמו רבים מחסומי החוזים החכמים האחרים) מכונה לעתים קרובות “הרוצח אתריום” מכיוון שהוא יכול לעשות את כל מה שאת’ריום יכול, פשוט מהר יותר. היכולת לעבד נתונים מהר יותר מסייעת ל- EOS בנושא “מדרגיות” שעומד כעת בפני את’ריום. מדרגיות היא אחד הדברים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון בעת ​​ניתוח הפוטנציאל של פרויקט בלוקצ’יין.

מכיוון שאת’ריום עדיין מסוגל לעבד כ -15 עסקאות בכל שנייה בלבד, הוא נתקל בבעיות כאשר יש צורך לטפל בפעולות נוספות. ככל שעושים יותר תנועות בתור, זמן ההשלמה של כל עסקה גדל. למרות שרשת EOS טרם נבנתה, EOS ICO (הצעת מטבע ראשונית) היה מעניין מאוד מכמה סיבות..

עובדה מעניינת

הצעת המטבע הראשונית ש- EOS מארגנת למימון הפרויקט שלהם החלה ב -26 ביוני 2017. תאריך הסיום לכך נקבע ל -1 ביוני 2018. זה הופך את הצעת המטבע הראשונית של EOS לסך של 350 ימים, כרגע הארוכה ביותר – הפעלת ICO אי פעם.

הצעת מטבע ראשונית

במהלך 350 יום ICO EOS הצליחה לגייס 7,162,546.39 ETH בהמשך ליום האחרון שלהם. פירוש הדבר שהם גייסו עד כה 4,201,836,214 דולר (4.2 מיליארד דולר) במחיר האתריום הנוכחי של 586 דולר..

כמות הכספים שגויסה על ידי EOS הופכת אותם לא רק להיצע המטבע הראשוני הארוך ביותר, אלא לאחד מה- ICO המצליחים ביותר בכל הזמנים. לאחר סיום ה- ICO של EOS, הם פרסמו 700 מיליון מהאסימונים שלהם, שהם שווה ל- 70% מכלל אספקת האסימונים. ל- EOS יש כמה חברי צוות מנוסים, כולל דניאל לרימר, שהיה גם מייסד שותף ב- BitShares וגם ב- Steem. פרויקטים של Cryptocurrency של Larimer שווים כעת מיליארדי דולרים.

באמצעות המודל הראשוני של הנפקת מטבעות, העסק מאפשר השתתפות ברחבי העולם, וקלות המעורבות מוודאת שאנשים שלא עשויים לשקול השקעה לפני כן יוכלו לעשות זאת. גיוס כספים באמצעות המודל הראשוני של הצעת מטבעות מראה כי בהתחשב בתנאים המתאימים, שוק המשקיעים גדול בהרבה ממה שחשבו בעבר על ידי חברות המעוניינות לקבל מימון..

האטרקציה העיקרית של הצעת מטבע ראשונית (ICO) היא שמשקיעים יכולים לראות את תוצאות השקעותיהם בזמן אמת. מכיוון שהם סוחרים מטבע אחד למשנהו, וכל הנתונים הם ציבוריים. כמשקיע הם יכולים לעקוב אחר מחיר ההשקעה שלהם ולקבל החלטות על סמך דעת הקהל או על התקדמות הצוות.

ההבדלים בין אתריום ל- NEO

מטבע קריפטוגרפי נוסף שמתמודד על המקום מספר 1 הוא NEO. NEO התרבה ​​ועשתה ניסיון טוב להשיג את את’ריום. עם זאת, מכיוון ש- EOS עובדת על הגדלת מספר העסקאות שעובדו, NEO עושה הרבה יותר. ניתן לסכם את הבדלי הליבה בין NEO לבין Ethereum:

 1. NEO מצאה תמיכה מיידית בקרב קהילת המפתחים מכיוון שהיא תומכת בתכנות במספר שפות כמו C ++, C #, Java. מצד שני, כדי ליצור פרויקט ברשת את’ריום, יש להשתמש בשפה חדשה יחסית שנוצרה במפורש לפיתוח חוזים חכם בשם סולידיות..
 2. מהירות עסקה. NEO יכולה להתמודד עם כ -10,000 עסקאות בשנייה מכיוון שאת’ריום מוגבל ל -15 עסקאות לשנייה.
 3. לבלוקצ’יין NEO שני מטבעות שונים – NEO ו- GAS. באת’ריום יש רק את’ר. כל מי שמחזיק את ה- NEO בארנק מקבל תגמול בצורה של GAS. אתה יכול לחשוב על NEO כמניות של חברה ועל GAS כעל הדיבידנד.
 4. אתריום (את’ר) ניתן לחלוקה ליחידות קטנות יותר (גז), אך NEO אינו ניתן לחלוקה. לכן העברות של 10.5 NEO או 1.2 NEO אינן אפשריות, מכיוון שהוא קיים רק במספרים שלמים.
 5. NEO היא המטבע הקריפטוגרפי הסיני הראשון והמשמעותי ביותר וכביכול נתמך על ידי ממשלת סין. Ethereum, לעומת זאת, אינו נתמך על ידי ממשלת סין. ל- NEO הזדמנות מצוינת לכבוש את השוק הסיני המסיבי ושווקים אחרים באסיה.

אסימון לעומת מטבע: מה ההבדל?

אם מדברים על NEO, Ethereum ו- EOS, חשוב להזכיר את ההבדל בין אסימון למטבע. הדרך הטובה ביותר להבחין בין מטבעות ואסימונים על ידי ניתוח המטבע הקריפטוגרפי עצמו. מטבעות מקורם בבלוקצ’יין שלהם, כמו ביטקוין. אסימונים נבנו על גבי בלוקצ’יין אחר. אז את’ר יהיה מטבע מכיוון שיש לו בלוקצ’יין מקורי.

עם זאת, אם משתמשים ברשת אתריום ונוצרת מטבע קריפטוגרפי חדש על גבי רשת אתריום, זה נחשב לאסימון. אז בקיצור, ההבדל בין אסימון למטבע הוא בלוקצ’יין.

צור קריפטוגרפיה משלך

כאשר ברצונך ליצור מטבע קריפטוגרפי משלך, חיוני להחליט אם יש צורך בבלוקצ’יין נפרד. מכיוון שהחלטה זו משנה באופן דרסטי את תהליך היצירה. אם אתה רוצה ליצור מטבע קריפטוגרפי משלך, עם בלוקצ’יין נפרד דורש יותר מימון וזמן. עם זאת, אם אין צורך בבלוקצ’יין נפרד, ניתן ליצור אסימון במקום. בדרך זו, במקום לבנות בלוקצ’יין נפרד, נבנית אפליקציה. יישום זה פועל על בלוקצ’יין קיים – כמו Ethereum או NEO. הדברים העיקריים שצריך לקחת בחשבון לפני יצירת מטבע קריפטוגרפי צריכים להיות:

 1. הרעיון, איזו בעיה הפרויקט פותר וכיצד הוא שונה מהפתרונות הקיימים?
 2. מפתחים, אם מתבצע אסימון ERC20 (ברשת את’ריום), יהיה צורך במפתחים הבקיאים בסולידיות. אם מתבצע אסימון NEP-5, יהיה צורך במפתחים הבקיאים בשפות תכנות כגון C ++ ו- Java. יתר על כן, היזמים יצטרכו גם ליצור חוזה חכם אם ICO יארגן למימון המונים.
 3. ביקורת קוד המבוצעת על ידי אנשי מקצוע. אם בעיות אבטחה מופיעות באמצע הפרויקט, זה יכול להיות הסוף שלו. בדיקה מקטינה את הסיכויים לפרויקטים להיפרץ.
 4. סיכום אינפורמטיבי של הפרויקט. בעל נייר לבן אינפורמטיבי, מפת דרכים או סיפון זפת מאפשר לתורמים פוטנציאליים להכיר טוב יותר את הפרויקט.

נייר לבן צריך להיות קל לקריאה, תמציתי ולעבור על כל הנקודות העיקריות של הפרויקט. נייר לבן הוא המקום בו התורמים הפוטנציאליים יכולים לקבל את כל המידע הנדרש אודות הפרויקט שלך. כאשר תורם פוטנציאלי קורא את העיתון הלבן, לא אמורות להישאר לשאול שאלות. הניירות הלבנים הטובים ביותר הם גם מקוריים, קלים לקריאה ולהבנה, ומתווים את כל הנקודות המשמעותיות ברצף. חלק מהנתונים הטובים ביותר מכילים גם גרפים / תרשימים / מאיירים המסייעים לתורמים להבין טוב יותר איזו בעיה ואיך הפרויקט פותר אותה..

בדרך כלל יש לעצב נייר לבן כקובץ PDF. זה מבטיח כי קל להפיץ את הנייר הלבן. עם זאת, קשה לערוך אותו. עריכות ספרים לבנים נואשות בקהילת המטבעות הקריפטוגרפיים, מכיוון שאנשים חשים שהצוות לא הקדיש תשומת לב מספקת בזמן שהם מתארים את משימתם או רוצים לשנות את המוצר שהכוונה להכין..

הימנע משטף ויתירות. ניירות לבנים ארוכים יותר אינם נחשבים טובים יותר בשום צורה שהיא. מכיוון שמשקיעים פוטנציאליים משקיעים זמן ואנרגיה בקריאת העיתון הלבן, עדיף לשמור עליו רלוונטי. הסבר על כל הנקודות המשמעותיות בכמה שפחות עמודים.

על מנת לנצל את ההצעה הראשונית של מטבעות ברחבי העולם, על הנייר הלבן לשקף זאת. תרגום הנייר הלבן למספר שפות יכול להגדיל משמעותית את טווח ההגעה של הפרויקט ולעזור למשקיעים ממדינות שאינן דוברות אנגלית להבין טוב יותר את התוכנית..

השכלת הנייר הלבן שלך אינה משימה קלה. עם זאת, צוות אמיתי לא אמור להיתקל בבעיות בהרכבת המידע הדרוש להם לבניית נייר לבן נהדר. ניירות לבנים מסייעים לסיים את החזון ולעבד את כל הפרטים מבעוד מועד.

איסור על הצעת מטבע ראשונית של גוגל, פייסבוק, Mailchimp

ICOs עברו דרך ארוכה מאז הקמתם בקיץ 2013. גיוס סכומי כסף כה גדולים שקשה מאוד לאתר אותם או להתאושש מכיוון שרוב העסקאות אנונימיות לא הגיעו ללא נפילותיהם. גוגל, פייסבוק, Mailchimp כבר אסרו פרסומות על הצעת מטבע ראשונית.

הצעת מטבע ראשונית

האיסור קרה לאחר שה- ICO הונאים המנו את המיזמים שלהם ופשוט ברחו עם כל הכסף. ICOs מרמה אלה הם הסיבה לכך שהושקע מאמץ נוסף בהגנה על משתמשים פחות מושכלים. איסור הפרסום משפיע באופן ישיר על מאמצים שיווקיים שונים של הצעת מטבע ראשונית. מפנה מקום לפלטפורמות חדשות להגדיל את הפופולריות של פרסומות.

כמו LinkedIn, מודעות בתשלום עדיין אסורות, אך קהילות מטבעות קריפטו עדיין קיימות. עיסוק בקהילות אלה יכול לפתוח חובבי קריפטוגרפיה / בלוקצ’יין בעלי דעות דומות לגיבוי לפרויקט שלך. ערוצים אחרים כמו Telegram, המאפשרים למשתמשים ליצור קבוצות עם עד 100 אלף חברים ולהציע מסרים מיידיים היו משמעותיים בקהילת המטבעות הקריפטוגרפיים..

יתר על כן, השתתפות פעילה בדיוני Reddit יכולה לספק פרויקט לאחד הקהלים הגדולים בעולם. לסיכום, איסור המדיה החברתית השפיע בצורה כזו או אחרת על שוק הקריפטוגרפים. עם זאת, פייסבוק או טוויטר הם לא המקומות בהם רוב חובבי הקריפטו מסתובבים, אלה שימשו יותר למיקוד ללקוחות חדשים.

סיכום

בסופו של דבר, כל מי שמחליט להשתתף בהצעת מטבע ראשונית צריך לעשות את המחקר ולנהוג בזהירות. מטבעות קריפטוגרפיים אינם עוד נישה עבור מעטים נבחרים. זו תעשייה של מיליארדים רבים שבה משקיעים יכולים להרוויח או להפסיד סכומי כסף משמעותיים תוך כמה שבועות. יש פוטנציאל רב בשימוש בטכנולוגיית הבלוקצ’יין לפרויקטים עתידיים.

ארגון הנפקת מטבע ראשונית עשויה להיות הדרך הקלה ביותר למימון. עם זאת, שום דבר אינו חף מסכנותיו. ארגון הצעת מטבע ראשונית מוצלחת זקוק לפרויקט מחושב היטב, צוות מנוסה ומסור ליצירת קמפיינים שיווקיים מוצלחים ותמיכה ציבורית. רוצה לקרוא עוד על מה זה ICO? עקוב אחר מאמר אחד נוסף בבלוג שלנו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map