Ethereum לעומת Ethereum Classic: פיצול האת’ריום

סיפור פיצול האת’ריום ושל אתריום לעומת אתריום קלאסי בשנת 2016 הוא סיפור מעניין וחשוב מאוד לשמיעה. הסיבה לכך היא שאנשים מסוימים חשבו שזה רעיון נהדר, בעוד שאחרים שנאו את זה!

מדריך קל למעקב זה יתחיל בהסבר מדוע הפיצול התרחש וכיצד הוא יצר בלוקצ’יין חדש ומטבע קריפטוגרפי חדש בשם Ethereum Classic.

לאחר מכן אסביר כיצד שני הבלוקצ’יקים שונים וכיצד כל אחד מהמטבעות שלהם ביצע מבחינת מחיר מאז הפיצול.

לאחר שקראת את המדריך הקלאסי של Ethereum לעומת Ethereum מההתחלה ועד הסוף, תוכל להחליט בעצמך איזה מהם אתה מעדיף! לא כמשקיע או כמשתמש.

אז למה אתה מחכה? בוא נלך וברר מה בדיוק קרה בפיצול את’ריום!

Ethereum לעומת Ethereum Classic: איך הכל התחיל

Ethereum, ששוחרר בשנת 2015 לאחר שנוצר על ידי ויטאליק בוטרין בשנת 2014, יצר אפשרויות בלוקצ’יין הרבה מעבר לעסקאות פיננסיות בלבד. בניגוד לביטקוין, שמתאים רק להעברת כספים, את’ריום מאפשר לאנשים ליצור משהו שנקרא חוזים חכמים.

קופון Coinbase האחרון נמצא:

חוזה חכם מאפשר לשניים אנשים או יותר להתקשר להסכם, מבלי להזדקק לצד שלישי. בעיקרון, דמיין שרצית לשלוח לחברך כסף באופן אוטומטי ביום ההולדת שלו מדי שנה.

כן, אתה יכול פשוט לעשות זאת בעצמך על ידי כניסה לבנק המקומי שלך, אבל כמה מגניב יהיה להקים חוזה חכם כדי שתוכל לשלוח אותו באופן אוטומטי ללא צורך בבנק?

זה רק חלק קטן מאוד ממה שחוזים חכמים יכולים לעשות; האפשרויות שהם פותחים הן אינסופיות. ניתן ליצור חוזים חכמים כמעט לכל דבר. שכר דירה, ביטוח, משחקים, הצבעה, השקעות ועוד כל כך הרבה!

הם מבטיחים כי חוזה יתבצע בצורה הוגנת – זה אומר שאין על מי לסמוך.

למידע נוסף על החוזים החכמים, תוכלו לקרוא את שלנו מהו חוזה חכם להנחות. רק וודא שאתה חוזר מכיוון שסיפור הפיצול של Ethereum לעומת Ethereum Classic עומד להיות ממש מעניין!

אז, בידיעה כמה חוזים חכמים נהדרים, מישהו החליט ליצור פרויקט חדש בשם DAO, שעמד על ארגון אוטונומי מבוזר. הרעיון של DAO היה כמו קרן הון סיכון שתפעל במערכת אקולוגית מבוזרת.

כדי שהפרויקט יתחיל, הוא נדרש להשקעה גדולה מקהילת המטבעות הקריפטוגרפיים. כשאני אומר גדול, אני מתכוון לגדול מאוד. למעשה, סך של 150 מיליון דולר ב- ETH גויס בתוך 28 יום בלבד!


אנשים כל כך התלהבו מפרויקט DAO שהוא גייס כמעט 14% מכל מטבעות ה- ETH במחזור!

מה שקרה אחר כך יזעזע אתכם. לאחר שה- DAO השלים את קמפיין ההשקעות שלו, הוא נפרץ! מישהו גנב מארנק ה- DAO יותר מ -1 / 3, או 50 מיליון דולר.

זו לא הייתה בעיית אבטחה עם הבלוקצ’יין Ethereum, כיוון שמפתחי DAO טעו בעת בניית הטכנולוגיה.

לאחר המתקפה, כאשר משקיעי מטבעות קריפטו חששו כי מחירו עלול לרדת, אפילו יותר מכך, ערך ה- ETH עבר במהירות מ -20 $ ל -13 $..

בגלל האופן שבו נבנה החוזה החכם של DAO, ההאקר לא יכול היה לגשת ל -50 מיליון הדולרים הגנובים אלא לאחר 28 יום! אז, קהילת את’ריום נאלצה להחליט מה לעשות בקשר לזה.

מפתחי Ethereum הציעו שתי אפשרויות אפשריות.

  • צור מזלג קשיח של הבלוקצ’יין את’ריום
  • לעשות כלום

כאן התחילו הטיעונים של את’ריום מול את’ריום קלאסי, והנה הסיבה!

צור מזלג קשיח

אם אתה לא בטוח מהי עבודה קשה, זה בעצם אומר שנעשים שינויים בקוד המקורי של בלוקצ’יין. ואז הבלוקצ’יין מתחלק לשניים. (החדש מורכב מהצמתים / מחשבים בבלוקצ’יין שהורידו את העדכון).

אם יש צורך בשינויים קטנים זה נקרא מזלג רך; אם יש צורך בשינויים גדולים זה נקרא מזלג קשה!

הרעיון שהועלה היה שמכיוון שגנבו כל כך הרבה כסף ושהכסף יהיה זמין להאקרים להוציא תוך 28 יום, צריך לעשות מזלג קשה.

כדי להבין מה זה מזלג קשה, חשוב על המחשב שבו אתה משתמש.

  1. תאר לעצמך שתקבל התראה מ- Windows יום אחד האומר שיש לך 28 יום לשדרג את המחשב שלך לגרסה האחרונה, או שהוא כבר לא יוכל לזהות עדכונים חדשים.
  2. אם בחרת שלא לשדרג אותו, המחשב שלך יזהה רק עדכונים שהתרחשו לפני המזלג הקשיח!
  3. בעולם הקריפטוגרפיה, מי שלא ישדרג לתוכנה החדשה לא יוכל לאמת עסקאות חדשות!

על ידי השלמת מזלג קשה, זה יאפשר למפתחי את’ריום להחזיר לכל האנשים שאיבדו את כספם מהשקעה ב- DAO..

השווה בין חילופי קריפטו זה לצד זה עם אחרים

האם ידעת?

האם אי פעם תהית אילו בורסות קריפטו הן הטובות ביותר ליעדי המסחר שלך?

לִרְאוֹת & השווה בין חילופי הצפנים TOP3 זה לצד זה

לעשות כלום

יש אנשים שהרגישו כי על ידי יצירת מזלג קשיח של הבלוקצ’יין המקורי, זה נוגד את האמונה שצריך לבזז רשתות חסימות..

אף על פי שאנשים אלה הבינו שהרבה אנשים הפסידו את כספם, הם חשבו שחשוב יותר לתת לאת’רום להמשיך כפי שהיה.

אתריום לעומת אתריום קומיקס קלאסי

הם טענו כי הפריצה לא נבעה בגלל בלוקצ’יין את’ריום, אלא בגלל אבטחה ירודה בפרויקט DAO. בסופו של דבר, “קוד הוא חוק”, ולא ניתן לבטל אותו!

מה הוחלט? אתריום לעומת אתריום קלאסי ספליט

מכיוון שלא ניתן לבצע שינויים בבלוקצ’יין מבלי שהוא יעלה להצבעה, קהילת את’ריום נאלצה להחליט איזו אפשרות הייתה הטובה ביותר. באיזו אפשרות היית בוחר?

ובכן, רוב האנשים החליטו כי מדובר בכסף רב מדי כדי לעשות דבר, ולכן הם יצרו מזלג קשה!

לאחר ההחלטה שמר את בלוקצ’יין את’ריום את שמו אך פעל כעת על מזלג קשיח.

האנשים שלא הסכימו עם המזלג החליטו להישאר בבלוקצ’יין המקורי. עם זאת, זה נקרא עכשיו Ethereum Classic!

אז עכשיו אתה יודע איך התחיל הטיעון של Ethereum לעומת Ethereum Classic ומדוע זה הסתיים בפיצול! עכשיו אני אסביר את ההבדלים העיקריים בין שתי החסימות!

אתריום לעומת אתריום קלאסי

Ethereum לעומת Ethereum Classic: ההבדלים

במציאות, אין באמת הבדל גדול בין אתריום לבין אתריום קלאסי בכלל! עליכם לזכור שהמזלג הקשיח נעשה כדי למחוק את 150 מיליון הדולר שנשלחו ל- DAO, ולא לבצע שדרוגים טכנולוגיים ספציפיים..

אל תשכח, ייתכן שתראה גם אנשים מתארים את פיצול האתריום כ- ETC לעומת ETH. אלה רק קודי המטבע המשמשים לתיאור Ethereum Classic (ETC) ו- Ethereum (ETH)!

בואו נמשיך הלאה ונראה איך הפיצול של Ethereum לעומת Ethereum Classic עבר עד כה!

אתריום לעומת אתריום קלאסי: הסיפור עד כה

עכשיו אתה אמור להבין טוב את הסיפור Ethereum לעומת Ethereum Classic וכמה הם דומים. עכשיו, בואו נגלה איך שניהם הופיעו מאז פיצול 2016!

את’ריום הופיע ממש ממש טוב. למעשה, רק בשנת 2017 היא הגדילה את ערכה ביותר מ -10,000%! וכעת הוא הבלוקצ’יין השני הפופולרי ביותר אחרי ביטקוין

יש לא מעט סיבות מדוע Ethereum עשה כל כך טוב. ראשית, כאשר נוצרים מטבעות קריפטוגרפיים חדשים, רבים מהם מחליטים לבנות את הפרויקט שלהם על גבי בלוקצ’יין את’ריום.

לא רק שזה מוסיף ערך לאת’ריום, אלא שהוא גם מוסיף למוניטין שלו ומגדיל את הביקוש לאתר. כיוון שזה נדרש לכל העסקאות שבוצעו על ידי היישומים שנבנו על אתריום.

שנית, בעת גיוס כספים, רוב ה- ICO (הצעות מטבע ראשוניות) מבקש כעת את אתריום במקום את הביטקוין. הסכומים המעורבים בדרך כלל גדולים למדי, ולכן זה שוב מגדיל את הביקוש לאתר!

הערה: ICO הוא דרך לפרויקטים חדשים של מטבעות קריפטוגרפיה לגייס כספים. בדרך כלל הם מבקשים מאתריום ובתמורה מעניקים למשקיעים אסימון / קריפטוגרפיה משלהם!

שלישית, צוות הפיתוח המקורי שיצר את אתריום עבר לבלוקצ’יין הקשיח והשאיר את אתריום קלאסיק מאחור. זה כולל את ויטאליק בוטרין, שהוא אחד המפתחים המוערכים ביותר בקהילת הבלוקצ’יין!

זה נותן לאנשים יותר ביטחון בפרויקט את’ריום, ולכן זה כל כך טוב.

למרות שקלאסי Ethereum פחות פופולרי מ- Ethereum, הוא עדיין הפך למטבע מבוסס. בשנת 2017 היא ראתה עליות של יותר מ -1,500%, אולם זה הרבה פחות מהצמיחה של את’ריום.

תרשים Ethereum לעומת Ethereum Classic

אחת הסיבות לכך היא שצוות הפיתוח אינו מוכר כמו זה של את’ריום. זה נותן לאנשים פחות ביטחון במה שהם יכולים להשיג.

למרות שפחות אנשים משתמשים ב- Ethereum Classic, המשמעות היא שניתן לעבד עסקאות מהר יותר, מכיוון שהרשת פחות עסוקה!

עכשיו שיש לך הבנה טובה של הביצועים של שני המטבעות מאז הפיצול, בוא נראה אם ​​אוכל לעזור לך להחליט איזה מהם לבחור!

Ethereum לעומת Ethereum Classic: באיזה אתה צריך להשתמש?

ההחלטה על איזה מטבע קריפטוגרפיה להשתמש היא שאלה קשה לענות עליה. ב- Ethereum לעומת Ethereum Classic, אין ספק כי Ethereum הפך להיות הרבה יותר מצליח מאשר Ethereum Classic, שברור שניתן לראות בערכו..

לא רק שהוא פופולרי בקרב משקיעים ו- ICO, אלא שגם מטבעות קריפטוגרפיים חדשים רבים בונים את הפלטפורמה שלהם על גבי בלוקצ’יין את’ריום. תוצאות חיוביות אלה הפכו את את’רום לפרויקט המטבע השני של קריפטו.

עם זאת, אולי אתה לא מסכים עם המזלג הקשיח בדיוק כמו שעשה Ethereum Classic? אם אתה מאמין שזה לא היה צריך לקרות, יש פוטנציאל שיותר ויותר אנשים יסכימו בטווח הארוך.

אחד הדברים המעניינים ביותר לצפייה הוא השדרוג האפשרי מ- Proof-of-Work ל- Proof of Stake. זה יקטין באופן דרמטי את כמות האנרגיה הדרושה לצמתים / מחשבים כדי לאמת עסקאות אתריום!

מפתחי Ethereum עובדים גם על פרוטוקולים חדשים למעבר ההוכחה הקרובה שלהם. מה שיגדיל את מספר העסקאות שהבלוקצ’יין של Ethereum יכול לעבד בשנייה?

אם ETC יישאר הוכחת עבודה, זה יהיה ההבדל הגדול ביותר בטכנולוגיה שהיה לשני האתרים.

אתריום לעומת אתריום קלאסי: מסקנה

אם קראת את המדריך Ethereum לעומת Ethereum Classic מההתחלה ועד הסוף, עכשיו אתה אמור להבין טוב מדוע הפיצול קרה! לא תהית יותר “מה זה Ethereum Classic?”!

כפי שאתה יודע עכשיו, זה סיפור מעניין באמת ומשהו שאנשים עדיין לא מסכימים עליו עד היום! אם היית מעורב באותה תקופה באת’ריום, היית מעדיף לעשות מזלג או לא לעשות כלום?

כעת אתה אמור להיות מסוגל לקבל החלטה על איזה מטבע לדעתך יהפוך למוצלח ביותר בעתיד. למרות שאת’ריום עשה את הטוב ביותר עד כה, האם אתה חושב שגם את’ריום קלאסי יעשה טוב?

הדבר הנהדר הוא ששני המטבעות קל מאוד לקנות, מכיוון שרוב הבורסות מפרטות אותם!

אז מה חשבתם על המדריך הקלאסי שלי עם אתריום לעומת אתריום? אשמח לשמוע את מחשבותיך!

האם יש לך מטבעות עם בלוקצ’יין, אם כן, איזה מטבע? אולי החלטתם להשקיע בשניהם!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map