EOS מול את’ריום – מה האלטרנטיבה הטובה יותר?

אז שמעתם על שתיים מחסומי החוזים החכמים הפופולאריים ביותר, אבל רוצים לדעת מה עדיף בקרב EOS מול את’ריום? או אולי אתה רוצה לגלות כיצד שתי הטכנולוגיות משתוות? ובכן, הגעת למקום הנכון כיוון שאני אגיד לך את כל מה שאתה צריך לדעת!

במדריך זה של EOS לעומת אתריום, אני מתחיל להסביר את היסודות של כל פרויקט, ואחריו סקירה כללית של הביצועים של כל בלוקצ’יין. זה יכלול דברים כמו זמני עסקה, עמלות עסקה ומדרגיות.

לאחר מכן, אתן לך פירוט פשוט של אופן אימות העסקאות ללא צד שלישי. זה יכלול השוואה בין מודל Proof of Work המשמש את אתריום לבין מודל Proof of Stake המועבר המשמש EOS..

לבסוף, אתן לך את דעתי על מה אני חושב שהעתיד צפוי לכל בלוקצ’יין. לכן, בסוף הקריאה במדריך EOS לעומת אתריום שלי, תוכלו להחליט מה האלטרנטיבה הטובה ביותר!

למה אתה מחכה? נתחיל בלגלות את היסודות של כל בלוקצ’יין!

הבסיס

מה זה את’ריום?

Ethereum הושק בשנת 2015 על ידי מתכנת קנדי-רוסי צעיר בשם Vitalik Buterin. זו פלטפורמת בלוקצ’יין המאפשרת לאנשים לשלוח ולקבל כספים, ללא צורך בצד ג ‘, כמו למשל בנק.

פרויקט Ethereum הפך לפרוטוקול הבלוקצ’יין הראשון שהתקין משהו שנקרא טכנולוגיית ‘חוזה חכם’, המאפשר לזרים להסכים על סביבה חסרת אמון. הטכנולוגיה מבוססת על תנאים שהוגדרו מראש וברגע שהתקיימו אלה, החוזה החכם יכול לשחרר את הכספים באופן אוטומטי ללא עזרת מתווך.

כדי לתת לך מושג כמה פוטנציאל זה יש, עיין בדוגמה הבאה.

  1. ג’יימס הוא בעל חווה. הוא מחליט שהוא רוצה לעשות ביטוח אם לא יורד גשם יותר מ -7 ימים.
  2. במקום להשתמש בצד שלישי, ג’יימס מחליט להתקשר בחוזה חכם.
  3. להפעלת החוזה החכם, ג’יימס מפקיד את דמי הביטוח.
  4. החוזה החכם יכול לנתח אלפי דפי אינטרנט כדי לבדוק את היסטוריית מזג האוויר.
  5. אם לא יורד גשם במשך 7 ימים ויותר, החוזה החכם ישלם את ג’יימס באופן אוטומטי. אם אכן יורד גשם, ג’יימס מאבד את דמי הביטוח שלו.
  6. כל זה אפשרי ללא צד שלישי!

הדוגמה שלעיל יכולה לשמש לטובת מספר ענפים, כולל בנקאות, אנרגיה, הימורים ואפילו בחירות פוליטיות!

ל- Ethereum יש גם את המטבע הקריפטוגרפי שלו בשם Ether (ETH), הנסחר ברוב הבורסות של מטבעות קריפטוגרפיים. בסך הכל יש קצת יותר ממאה מיליון מטבעות במחזור. למרות שאין הגבלה על מספר המטבעות שניתן להנפיק, ויטליק בוטרין הציע שהוא כנראה יגביל את יצירתם של מטבעות נוספים..

בדיוק כמו ביטקוין, גם בלוקצ’יין את’ריום מבוזר, כלומר אף אחד לא שולט בו. זה מונע מכל אדם או רשות אחת לשנות או לתקן את הנתונים המפורסמים בבלוקצ’יין.

במקום זאת, עסקאות מאושרות על ידי קהילת את’ריום, אשר בתמורה, מתוגמלים על תרומת כוחם החישובי הנוסף. אדבר על כך ביתר פירוט בהמשך.

אז, עכשיו, כשיודעים כמה מהיסודות של את’ריום, החלק הבא במדריך EOS לעומת אתריום שלי הולך לדון ביסודות ה- EOS.!

מה זה EOS?

EOS היא אחת מחלופות אתריום רבות. זהו פרויקט בלוקצ’יין חדש לגמרי שיכול להתמודד עם חוזים חכמים. לַחסוֹם. האחת, חברה הממוקמת באיי קיימן, השיקה את הפרויקט לראשונה בשנת 2017.

היזם המוביל שעובד עליו הוא דניאל לרימר, שייסד גם פרויקטים מצליחים ביותר BitShares ו- Steem. הפרויקטים האחרים של לרימר הצליחו כל כך שהם שווים כעת מיליארדי דולרים!

EOS עשתה לאחרונה היסטוריה כאשר הצעת המטבע הראשונית שלה (ICO) גייסה יותר מ -2.5 מיליארד דולר. זה הופך אותו לאחד ה- ICO הגדולים בכל הזמנים! בדיוק כמו את’ריום, ל- EOS יש גם את המטבע הקריפטוגרפי שלו שבו ניתן להשתמש כדי לשלוח ולקבל כספים, ארנק לארנק.

המטרה הסופית של EOS היא להיות הבלוקצ’יין החכם החכם החכם המהיר, הזול ביותר והניתן להרחבה. כתוצאה מכך, היא רוצה לזכות באחוז גדול מנתח השוק של את’ריום.

גם ה- Blockchain של EOS מבוזר, כלומר הוא אינו נשלט על ידי אדם או ישות אחת. באופן דומה לאת’ריום, עסקאות מאומתות על ידי הקהילה.

מעניין שאסימונים של EOS נבנו במקור על גבי בלוקצ’יין את’ריום, כלומר היו אסימוני ERC-20. עם זאת, לאחר ההשקה של Main-Net ביוני 2018, הצוות החל להחליף אותם למטבעות EOS רשמיים המגובים כעת על ידי ה- blockchain EOS..

לדברי היזמים, יש לקוות כי סך כל אספקת מטבעות ה- EOS תוגבל בהיקף של מיליארד מטבעות, עם אינפלציה שנתית של 5%. אסביר למה זה משמש בהמשך!

למרות ש- EOS ו- Ethereum נשמעים שהם דומים מאוד, כמה הבדלים ברורים מבדילים אותם. לכן, החלק הבא במדריך Ethereum לעומת EOS שלי יסתכל על ביצועי שתי החסימות!

ביצועים

את’ריום

כבלוקצ’יין החוזים החכם הראשון והמקורי, חשוב להבין כיצד הוא מטפל בעסקאות. ראשית, נדרשות 16 שניות בממוצע עד לאימות עסקה בבלוקצ’יין הציבורי.

זה כולל תנועת כספים, כמו גם אישור חוזים חכמים. אין זה משנה היכן השולח והמקבל נמצאים, זמן העסקה תמיד זהה. זה מרשים, מכיוון שבנק יכול לקחת עד שלושה ימים עיבוד תשלום בינלאומי.

אז מה עם דמי העסקה? כאשר Ethereum הושק לראשונה בשנת 2015, הייתה לרשת אפשרות לאמת עסקה בעלות של פחות מסנט אחד. ככל שעבר הזמן ויותר אנשים החלו להשתמש בו, זה גדל אט אט.

התקופה היקרה ביותר חזרה בדצמבר 2017, שם עלתה 4 דולר בממוצע למשלוח עסקה. זה הפך את אתריום ללא מתאים להעברת סכומים קטנים. למרבה המזל, זה מאז הצטמצם לפחות מ- $ 1, אולם זה יכול לחזור בקלות אם הרשת חווה תקופה עמוסה.

הנושא המדאיג ביותר עבור בלוקצ’יין את’ריום הוא בנוגע להרחבה של עסקאות. מדרגיות מתייחס לאופן שבו רשת יכולה להתמודד עם הרבה עסקאות בו זמנית. לדוגמא, ויזה יכולה לעבד עד 50,000 עסקאות בכל שנייה, ותעשיית הבנקאות משתמשת במערכות שיכולות לעשות אפילו יותר!

Eos לעומת Ethereum

עם זאת, במקרה של Ethereum, הבלוקצ’יין מסוגל להתמודד עם מקסימום 15 לשנייה בלבד. זו בעיה מרכזית, ואם לא תיפתר, היא לא תחווה אימוץ עולמי. למזלם של משקיעי ETH, צוות Ethereum עובד על כמה פתרונות שונים לבעיה זו עליהם אדון בהמשך.

בכל מקרה, עכשיו שאתה יודע איך Ethereum מתפקד, החלק הבא של המדריך EOS לעומת Ethereum שלי יסתכל איך EOS משווה!

השווה בין חילופי קריפטו זה לצד זה עם אחרים

האם ידעת?

האם אי פעם תהית אילו בורסות קריפטו הן הטובות ביותר ליעדי המסחר שלך?

לִרְאוֹת & השווה בין חילופי הצפנים TOP3 זה לצד זה

EOS

לפני שאמשיך, חשוב מאוד שתבין את ההבדל העיקרי בדיון EOS לעומת Ethereum. בעוד Ethereum הוא פרויקט בלוקצ’יין מבוסס מאוד עם פלטפורמה פונקציונאלית לחלוטין, EOS עדיין בימיה הראשונים. עם זאת, לקבוצה יש כמה שאיפות ענק.

עד שלא יהיה מוצר מוגמר, אין דרך להבטיח אם הם ישיגו את כל יעדיהם. עם זאת, בואו נסתכל על מה שצוות EOS מחפש להשיג.

שוק היעד העיקרי לפלטפורמת EOS הוא יישומים מבוזרים (dApps). בעיקרו של דבר, dApps הם כמו אפליקציות אינטרנט או מובייל כמו YouTube, Facebook ו- Gmail, אך במקום שיש להם נקודת שליטה מרכזית, הם מבוזרים!

למידע נוסף על dApp, לחץ כאן לקרוא את המדריך שלי!

את’ריום תקוע כרגע ב -15 עסקאות בשנייה, בעוד ש- EOS מתכננת להעלות את הרף ולגדול אותו למיליוני עסקאות EOS לשנייה. זה לא רק יהפוך אותו לבלוקצ’יין הרחב ביותר בתעשייה, אלא שהוא יוכל לטפל בכל יישום בעולם האמיתי.

לדוגמא, האם ידעת שמעל 52,000 “לייקים” בפייסבוק מתרחשים בכל שנייה ביום? כל “לייק” הוא עסקת נתונים בודדת שעל המערכת לעבד. יישום כמו פייסבוק יהיה מושלם עבור EOS אם הוא יכול להשיג יעדי מדרגיות אלה.

בעת כתיבת שורות אלה ביולי 2018, EOS ניהלה בהצלחה 1,000 עסקאות EOS לשנייה. הצוות השיג את שלב הבדיקות לפני שלושה חודשים. זה כבר טוב משמעותית מ- Ethereum, עם זאת, הוא נמוך בהרבה מהיעד הסופי שלו.

אז מה עם עמלות? ובכן, על פי הנייר הלבן של EOS לא יהיו דמי עסקה לשלם בעת שליחת וקבלת כספים! הסיבה שבגללה הרשת יכולה לעשות זאת היא שכאשר אנשים עוזרים לאמת עסקאות, הם מתוגמלים מתוך מטבעות EOS שנוצרו לאחרונה (אני אדבר על זה בפרק הבא).

הנייר הלבן של EOS קובע גם כי הבלוקצ’יין יוכל לאשר עסקה כ- 99.9% תקפה לאחר 0.25 שניות בלבד, ו- 100% תקפה לאחר שנייה אחת.!

בסך הכל, אם EOS יכולה להשיג את יעדיה של עסקאות כמעט מיידיות וחינמיות עם יכולת להתאפק למיליונים, אין שום בלוקצ’יין אחר בענף שיוכל להתחרות..

להלן טבלת השוואה לסיכום על כמה מהדברים עליהם דיברו עד כה!

קוֹנסֶנזוּס

מַנגָנוֹן

עסקאות

לשניה

שׁוּק

ערך

מַחזוֹרִי

לְסַפֵּק

תאריך השקה קְבוּצָה עִסקָה

עמלות

EOS DPoS 1,000+ 6.9 ביל 896 מיל יוני 2017 חסום. אחד חינם
ETH פו 15 44 ביל 100 מיל יולי 2015 את’ריום

קרן

<$ 1

אז, עכשיו שאתה יודע מה את’רום יכול לעשות ומה EOS מתכנן לעשות, החלק הבא של מדריך EOS לעומת אתריום שלי יבדוק כיצד שתי החסימות מאשרות עסקאות..

להגיע לקונצנזוס

את’ריום

לפני שאמשיך, רק רציתי לוודא שאתה מבין למה אני מתכוון במנגנון “קונצנזוס”. מכיוון שבלוקצ’נטים מבוזרים, הם יכולים לאמת עסקאות ללא צורך להשתמש במתווך.

חסימות שונות מגיעות להסכמה בדרכים שונות. לכן, כולם מאשרים עסקאות כקובעות, אך בדרכים שונות.

מנגנון הקונצנזוס בו השתמש Ethereum נקרא Proof of Work, שהוא זהה לשאר רשתות הפופולריות כמו Bitcoin, Bitcoin Cash ו- Litecoin. ככה זה עובד:

הבלוקצ’יין מייצר פאזל אקראי שיש לפתור לפני אישור העסקה. עם זאת, הפאזל הזה כל כך קשה שאף אדם לא יכול היה לפתור אותו. במקום זאת, זה דורש מחשב (‘צומת’) לפתרון.

כל מי שמחליט לתרום לרשת את’ריום יכול לעשות זאת על ידי חיבור מכשיר GPU לרשת. אנשים אלה מכונים “כורים”, ויש אלפים מכולם המתחרים להיות הראשונים לפתור את הפאזל. איזה מכשיר שמגיע לשם קודם, יקבל את תגמול האת’ר!

למרות שמדובר במערכת נהדרת לשמור על רשת מבוזרת, יש כמה נושאים עיקריים. ראשית, מכיוון שהפאזל כל כך קשה, כוח החישוב הנדרש הוא גבוה. המשמעות היא שהיא צורכת הרבה חשמל וזה יקר ורע לסביבה.

כמו כן, 15 פעולות המדרגיות בשנייה שהוזכרו במדריך EOS לעומת Ethereum קודם לכן נובעות ממגבלות הוכחת העבודה..

זו הסיבה שצוות Ethereum מתכנן לשנות את מנגנון הקונצנזוס שלהם למשהו שנקרא Proof of Stake. לא זו בלבד ש- Proof of Stake טוב יותר עבור הסביבה, אלא שהיא גם מאפשרת לרשת לעבד יותר עסקאות.

את’ריום גם מחפשת להתקין שני פרוטוקולים חדשים בשם “Sharding” ו- “Plasma”, שיגדילו את מספר העסקאות שהרשת יכולה לטפל בהן. בסופו של דבר, יש לקוות כי פתרונות אלה יאפשרו לאת’רום לעבד אלפי עסקאות בשנייה.

אז עכשיו שאתה יודע כיצד מעבדים עסקאות אתריום, החלק הבא במדריך EOS לעומת אתריום שלי יבדוק כיצד EOS עושה את זה!

השווה בין חילופי קריפטו זה לצד זה עם אחרים

האם ידעת?

האם אי פעם תהית אילו בורסות קריפטו הן הטובות ביותר ליעדי המסחר שלך?

לִרְאוֹת & השווה בין חילופי הצפנים TOP3 זה לצד זה

EOS

שלא כמו Ethereum ומודל Proof of Work שלה, EOS עושה דברים אחרת. מנגנון הקונצנזוס המשמש לתמיכה ברשת נקרא Provised of Stake (או DPoS). מעניין ש- DPoS הומצא על ידי מייסד EOS, דן לרימר!

לשם הבהרה, מערכת Proof of Stake מאפשרת לכל מי שיש לו כמות מסוימת של מטבעות לעזור באימות עסקאות ברשת. הסיכוי לזכות בפרס מבוסס על מספר המטבעות שאתה מחזיק.

לדוגמא, אם אתה מחזיק 5% מההיצע הכולל, יהיה לך למעשה סיכוי של 5% לזכות בפרס הכרייה בכל פעם שייווצר חסימה חדשה..

מצד שני, ב- DPoS, החזקת מטבעות אינה מאפשרת לאמת עסקאות. עם זאת, במקום זאת זה מאפשר לך להצביע על “מי” צריך לאמת עסקאות. במובן מסוים, זה כמו דמוקרטיה.

eos לעומת ethereum

קוראים לאנשים שאתה יכול להצביע להם "מפיקי בלוקים", אלה הם המאמתים עסקאות ומרוויחים תגמולים על כך. בסך הכל 21 יצרני בלוקים אחראים לשמירה על אבטחת הרשת.

אם מפיק הבלוקים לא יבצע את עבודתו כמו שצריך, אז יוחלף על ידי מפיק בלוקים אחר שמחכה לתורם. זה כמו להצביע בבחירות בארה”ב. “האם עלינו לשמור על דונלד טראמפ, או שנחליף אותו במישהו טוב יותר?”

בהמשך, אולי תזכור מוקדם יותר במדריך זה של Ethereum לעומת EOS שאמרתי שעסקאות EOS הן בחינם. אך אם זה המקרה, כיצד מתוגמלים מפיקי הבלוקים על זמנם? ובכן, כאן הדברים נעשים מעניינים!

כפי שתראו מהתמונה למטה, כל שנה ההיצע הכולל של מטבעות EOS יגדל ב -5%. זה דומה לאינפלציה בעולם האמיתי, שם בנק מרכזי מדפיס יותר כסף. מתוך 5% אלו, 1% ניתנים ליצרני הבלוקים כפרס עבור אימות עסקאות, מה שאומר שמשתמשים לא צריכים לשלם דמי עסקה כלשהם כאשר הם שולחים כספים.

כריית Eos מול את'ריום

בכל מקרה, למרות שבלוקצ’יין EOS והקונצנזוס של DPoS עדיין נבנים, חשוב לזכור שגם BitShares (שנוצרה גם על ידי דן לרימר) משתמשת ב- DPoS. רשת Bitshares יכולה להגיע ל 100,000 עסקאות בשנייה, אז זה סימן טוב!

אז, עכשיו, כשתדעו איך כל בלוקצ’יין מאשרת עסקאות, בחלק האחרון של המדריך EOS לעומת Ethereum, אני אודיע לכם את דעתי לגבי העתיד.!

EOS מול Ethereum: מה צופן העתיד?

לפני שאמשיך במדריך EOS לעומת ETH, רק רציתי להבהיר שכל חיזוי שאני עושה אינו אלא דעתי האישית. הדבר החשוב ביותר הוא שתבצע את המחקר העצמאי שלך.

ראשית, באיזה צד אתה נמצא בטיעון EOS לעומת Ethereum, שני הפרויקטים ביצעו ביצועים טובים בשוק הקריפטו.

את’ריום הוא המטבע השני בפופולריות בעולם, ממש אחרי ביטקוין. בשנת 2017 היא הגדילה את ערכה ביותר מ -10,000% והגיעה לשיא של 130 מיליארד דולר בכל הזמנים. לא רק זה, אלא מאות אסימונים של מטבעות קריפטו נבנו על גבי הבלוקצ’יין של את’ריום, והוא מאכלס גם למעלה מאלף dapps..

כשמדובר ב- EOS, למרות שהוא עדיין בימיו הראשונים, הוא ביצע בצורה יוצאת דופן. כפי שציינתי קודם במדריך EOS לעומת Ethereum, הפרויקט גייס יותר מ -2.5 מיליארד דולר במהלך ה- ICO לשנה.

במהלך ה- ICO, המשקיעים קנו, מכרו וסחרו את מטבע ה- EOS, ודחפו את EOS לשווי שוק של יותר מ -17 מיליארד דולר. זה מרשים מאוד עבור פרויקט שעוד לא משחרר את המוצר הסופי שלו.

עם זאת, EOS עדיין לא השיגה משהו כמו מה שהשיג את’ריום. עם זאת, עם זאת, אם EOS יכולה להשיג את יעדיהם, זה יהיה בלוקצ’יין טוב משמעותית מאשר את’ריום.

אם EOS יכולה להשיג עסקאות מיידיות, חינמיות ומיליוני EOS לשנייה, יהיה קשה מאוד לאתרום להתאים לרמת ביצועים זו. עם זאת, אם Ethereum יכול ליישם את ‘Proof of Stake’, ‘Sharding’ ו- ‘Plasma’ בהצלחה, אני חושב שיהיה קשה לחלופות Ethereum לעבור את Ethereum..

אבל בדיוק כמו EOS, אין שום ערובה שהם יצליחו להשיג זאת. יהי זו תזכורת לכך ששוק המטבעות הקריפטוגרפי הוא ענף קשה לחיזוי, והוא גם אחד הענפים המשתנים ביותר בעולם!

לכן, כל מה שאתה יכול לעשות זה לבדוק אם קיימים עדכונים שוטפים לגבי התקדמות הפיתוח של שתי רשתות החסימות!

Ethereum לעומת EOS: המסקנה

וזה הסוף של המדריך EOS לעומת אתריום שלי. כרגיל, אני מקווה שמצאת את זה מהנה, אבל יותר מכל – בקיא!

אם קראת מדריך זה מההתחלה ועד הסוף, עליך לדעת כעת כיצד מתפקדות טכנית של רשתות ה- EOS ו- Ethereum, וכן מה תכננו לעתיד..

לא רק זאת, אלא עליכם לדעת גם מה ההבדל בין הוכחת עבודה לבין הוכחת יתרה מוסמכת, וכיצד שני אלגוריתמי הקונצנזוס הללו שונים זה מזה..

כפי שציינתי קודם, הוויכוח בין EOS לבין ETH הוא דבר המפריד בין הדעות. אני מבין את שני הצדדים של הוויכוח מכיוון שלמרות של- EOS יש פוטנציאל להפוך לבלוקצ’יין בעל הביצועים הטובים ביותר בעולם, את’ריום הוא כבר המטבע הקריפטוגרפי השני בפופולריות בענף. אז קשה להתקשר אליו.

בסופו של דבר, אני חושב שזה קרב של הטכנולוגיה. אז בואו נראה כמה ביצועים של כל בלוקצ’יין בשנה, אז אולי נוכל לקבל החלטה.

בכל מקרה, אני מקווה שהמדריך שלי עזר לך לנקות כמה שאלות שלא נענו. עכשיו, עם הידע החדש שלך, איזה בלוקצ’יין אתה מעדיף ולמה? או שאתה מרגיש שיש אלטרנטיבות טובות יותר מאשר EOS? אל תהסס ליידע אותי בסעיף ההערות למטה!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map