למד הכל אודות המטבע המפורסם של ADA

ה תעשיית מטבעות קריפטו יצר הרבה הזדמנויות לפרויקטים חדשים ומרתקים להיכנס לשוק – אחד מהם הוא קרדנו וזה שלה מַטְבֵּעַ!

הטכנולוגיה שבה Cardano משתמשת היא חדשה לגמרי, אז אני הולך לתת לך מדריך מלא על כל מה שאתה צריך לדעת. ראשית, אסביר מהי Cardano ומהן המטרות העיקריות של החברה.

לאחר מכן, אסביר כיצד עובדת הטכנולוגיה, תוך שימוש בדוגמאות ממש אמיתיות של העולם האמתי וכן אספק רשימה של Cardano יתרונות ו חסרונות שיעזור לך להחליט אם ADA ראוי לתשומת ליבך.

לפני רכישת ADA, הקפד לבחור א חילופי מטבעות אמינים, כגון Coinbase, ואחסן את האסימונים בארנק מאובטח. האפשרויות המומלצות ביותר כוללות את Ledger Nano S ו- Trezor.

נתחיל בלגלות כיצד התחיל פרויקט Cardano!

מחפש את המקום הכי בטוח לרכוש BTC? אספתי למטה את חילופי הקריפטו המדורגים הכי טובים שאושרו כפלטפורמות הבטוחות ביותר לרכישת BTC, אז תסתכל.

ספק ויזה / מאסטרקארד זמין Crypto הציון שלנו סקירת Coinbase כן

 • ביטקוין
 • את’ריום
 • ליטקוין
 • + 30 נוספים

9.8 קרא ביקורת בקר באתר סקירת בינאנס כן

 • ביטקוין
 • את’ריום
 • קרדנו
 • + 150 נוספים

9.6 קרא את הביקורת בקר באתר סקירת Coinmama כן

 • ביטקוין
 • את’ריום
 • מזומן ביטקוין
 • +7 נוספים

9.4 קרא ביקורת בקר באתר סקירת קראקן כן

 • ביטקוין
 • את’ריום
 • לזנק
 • + 37 נוספים

9.1 קרא סקירה בקר באתר סקירת eToro כן

 • ביטקוין
 • מזומן ביטקוין
 • את’ריום
 • +עוד 3

8.6 קרא את הביקורת בקר באתר ביקורת KuCoin כן

 • ביטקוין
 • את’ריום
 • מונרו
 • + 210 נוספים

8.5 קרא את הביקורת בקר באתר סקירת חילופי תאומים כן

 • ביטקוין
 • מזומן ביטקוין
 • את’ריום
 • +21 נוספים

8.4 קרא את הביקורת בקר באתר הכי פופולארי 729 ביקורות 9.8 העברה בנקאית: כן בקר באתר קרא את בחירת העורך 1279 ביקורות 9.6 העברה בנקאית: כן בקר באתר קרא סקירה 816 ביקורות 9.4 העברה בנקאית: כן בקר באתר קרא את הביקורת 1174 ביקורות 9.1 העברה בנקאית: כן בקר באתר קרא סקירה 453 ביקורות 8.6 העברה בנקאית: כן בקר באתר קרא את הביקורת 563 ביקורות 8.5 העברה בנקאית: כן בקר באתר קרא את הביקורת 603 ביקורות 8.4 העברה בנקאית: כן בקר באתר קרא סקירה

יתרונות

 • קבוצה נהדרת
 • עסקאות זולות ומהירות
 • אין הגבלת קנה מידה

חסרונות

 • בלוקצ’יין עדיין מפותח
 • בעיות שוטפות בארנק

הליבה של קרדנו

פרויקט קרדנו התחיל בשנת 2015. החברה שמאחורי הפיתוח שלה נקראת קלט-פלט הונג קונג (IOHK), המנוהל על ידי מייסד שותף של BitShares ושל Ethereum, צ’רלס הוסקינסון.

המטרה של Cardano היא ליצור בלוקצ’יין זה יכול ביצועים טובים הרבה יותר מאשר חסימות ישנות יותר כמו את’ריום, כלומר שעליו לעבד עסקאות רבות יותר, זולות ומהירות יותר.

צ’רלס הוסקינסון מאמין כי Cardano הוא דור השלישי של בלוקצ’יין ביטקוין ו את’ריום הם הראשונים והשניים. אז במקום להעתיק את הקוד של רשתות אחרות, IOHK יצרה בלוקצ’יין חדש משלה.

לפעמים אנשים חושבים את זה קרדנו ו ADA זהים, עם זאת, יש הבדל קל. קרדנו הוא שמו של בלוקצ’יין המאפשר לאנשים לשלוח ולקבל כספים. מטבע ADA הוא שם המטבע הקריפטוגרפי.

אסימון עדה: העמוד הראשון של Cardano.

זה דומה לאופן שבו Ripple עובד, איפה אַדְוָה הוא שמו של הבלוקצ’יין ו- XRP הוא שם המטבע הקריפטוגרפי.

מטבע החסימות של Cardano יאפשר גם לאנשים ליצור חוזים חכמים, ממש כמו בלוקצ’יין את’ריום. חוזים חכמים מאפשרים לשני אנשים או יותר להתקשר בהסכם מבלי להזדקק לצד שלישי, כלומר פעם אחת תנאים שהוגדרו מראש נפגשו, כל השאר הוא אוטומטי.

כמו רוב רשתות החסימות האחרות, Cardano כן מבוזר, כלומר שהיא לא נשלטת על ידי שום רשות אחת. במקום זאת, עסקאות וחוזים חכמים מאומתים על ידי הקהילה, שעושים זאת על ידי תרומת כוח המחשוב שלהם. עם זאת, Cardano עושה דברים אחרת מביטקוין ו- Ethereum (את הכל אפרט בהמשך).

כדי לסייע בגיוס כספים לפיתוח Cardano, הצוות גייסה 63 מיליון דולר במהלך ה- ICO שלו. מאז, מטבע ADA הגיע לגובה של 33 מיליארד דולר בשווי שוק!

פתק: ICO מייצג “הצעת מטבע ראשונית”. זוהי דרך עבור חברות קריפטוגרפיות לגייס כספים. רק בשלושת החודשים הראשונים של 2018, גויסו יותר מ -6 מיליארד דולר ב- ICO!

מטבע ADA: מאפייני Cardano.

אז, עכשיו, אחרי שאתה מבין איך התחילו Cardano וה- Cryptocurrency ADA, כמו גם מה הם מתכננים לעשות, אז החלק הבא של המדריך שלי יסביר איך זה עובד..

איך עובד קרדנו?

ראשית, חשוב להבין כיצד מתפקדת הבלוקצ’יין של Cardano. אפשר לפצל את זה ל שתי שכבות שונות:

 1. שכבת התיישבות: שכבת ההתיישבות נבנתה וכעת היא פועלת לחלוטין. זה מאפשר למשתמשים לשלוח ולקבל מטבעות ADA, ארנק לארנק. זה דומה לאופן שבו משתמשים יכולים להעביר את אתריום (ETH) זה לזה.
 2. שכבת חישוב: שכבת החישוב עדיין מפותחת. לאחר השקתו, הוא יאפשר למשתמשים ליצור חוזים חכמים ולהתקשר עליהם.

זו הסיבה ש- Cardano שונה מבלוק-קיימים הקודמים שפועלים בדרך כלל בשכבה אחת. שתי שכבות נפרדות מביאות כמה יתרונות פוטנציאליים למשתמשי Cardano.

ראשית, שכבת החישוב היא יותר מסתגל מאשר אתרים כמו Ethereum, שכן ניתן לבצע שינויים קטנים עבור משתמשי קצה שונים. לדוגמא, מכיוון שלמדינות שונות יש תקנות משלהן, Cardano יכולה לשנות את אופן שמירת הנתונים וגישה אליהם בהתאם לחוקיהם.

כדי לוודא שאתה מבין איך שניהם הֶסדֵר ו חישוב שכבות עובדות, הנה דוגמה מהירה מהעולם האמיתי.

 1. ג’ון צריך להזמין חשמלאי שיתקן את אורות המטבח שלו.
 2. ג’ון מתקשר בהסכם חוזה חכם המאוחסן על שכבת החישוב.
 3. ההסכם קובע כי ברגע שהחשמלאי יתקן את אורותיו של ג’ון, הכספים המוסכמים ישוחררו.
 4. כשזה קורה, החוזה החכם מועבר לשכבת ההתיישבות, המאפשרת לשלם לחשמלאי במטבע קריפטוגרפי של ADA.
 5. הכל אוטומטי לחלוטין, כלומר אין צורך בצד ג ‘.

אז עכשיו שאתה יודע מה ההבדל בין הֶסדֵר שכבה ו חישוב שכבה, אסביר כעת כיצד מאומתות העסקאות!

קופון Coinbase האחרון נמצא:

כיצד מאומתות עסקאות מטבעות ADA?

הזכרתי קודם כי פלטפורמת Cardano היא מבוזר, כלומר, לאף רשות אחת אין שליטה ברשת. המשמעות היא שהרשת מופעלת על ידי כורים.

עם זאת, Cardano משתמש במודל אחר, אותו הוא מכנה “Ouroboros”. לפני שאסביר איך זה עובד, תן לי להסביר במהירות כיצד חסימות אחרות כמו ביטקוין שונות.

ביטקוין משתמש במודל קונצנזוס שנקרא “הוכחת עבודה”. כדי לעזור באימות עסקה, הכורים משתמשים בכוח המחשוב שלהם כדי לפתור חידה קשה באמת. זה כמו משוואה מתמטית כל כך קשה, שום בן אדם לא יכול היה לפתור את זה!

איזה כורה שיפתור את הפאזל הראשון, הוא מקבל את הפרס שמשולם בביטקוין! הבעיה עם הוכחת עבודה היא שככל שהפאזל מורכב יותר ויותר, כורים צריכים להשתמש ביותר ויותר חשמל.

בדצמבר 2017 זה היה דיווח שכורים של הוכחת עבודה של ביטקוין השתמשו בחשמל רב יותר מכל מדינת אירלנד! לא מאוד חסכוני, נכון?

רשת Cardano מאשרת עסקאות באמצעות מנגנון קונצנזוס שנקרא הוכחת יתד:

 1. אנשים שרוצים לעזור באימות עסקאות נקראים מאמתים.
 2. מאמתנים חייבים להקפיא חלק ממטבעות ה- ADA שלהם, המכונה "לְהַמֵר".
 3. ברגע שמאמת מסייע באימות עסקה, הם מקבלים תגמול נוסף של ADA כפרס.
 4. ככל שההימור גבוה יותר, כך יש למאמת יותר סיכוי לקבל את התגמול!
 5. כמות המטבעות שהם מקבלים מבוססת על כמה “יתד” שיש להם.

מערכת זו הרבה יותר יעילה וידידותית לסביבה מאשר הוכחת עבודה שכן היא דורשת הרבה פחות חשמל, שמשמעותו עסקה העמלות נמוכות יותר גם כן.

מטבע ADA: הוכחת עבודה והוכחת יתד.

למרות שקיימות חסימות הוכחה אחרות של התחייבות, צוות Cardano אומר כי אף אחד מהם אינו מציע דרך אקראית באמת לבחור מאמת. זו הסיבה שהם בנו את שלהם פרוטוקול Ouroboros בנוסף למודל Proof-of-Stake הסטנדרטי, מכיוון שהוא מבטיח שכולם יקבלו סיכוי הוגן להרוויח את התגמול.

זה נקרא לפעמים “הרוב הכנה”, כלומר אם לאנשים יש חלק גדול בבלוקצ’יין (למשל, שיש להם הרבה מטבעות ADA), אז יש להם סיבה לוודא שהרשת תישאר בטוחה, יציבה והכי טובה חשוב – יָשָׁר.

אז, עכשיו, כשתדעו כיצד עסקאות מאושרות ומאומתות, בואו נראה כיצד מתפקדת פלטפורמת Cardano!

האם קארדאנו ניתן להרחבה?

יש כל כך הרבה חסימות שונות בשוק, וחשוב להבין מה מייחד כל אחד מהם. אחד הדברים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון כאשר מחליטים עד כמה יכול פרויקט לבצע הוא שלו מדרגיות.

בתעשיית המטבעות הקריפטוגרפיים, מדרגיות היא כמה עסקאות blockchain יכול לעבד במסגרת זמן מסוימת, עם זאת, בדרך כלל הוא מוצג כ”עסקאות לשנייה “.

לרשתות חסימות ישנות יותר כמו ביטקוין ואת’ריום יש בעיות גדולות בהרחבה, מכיוון שהן מוגבלות מאוד למספר העסקאות שהם יכולים לעבד בו זמנית. למעשה, ביטקוין יכול לעבד רק 7, בעוד שמאתרים זה ממוצע של מקסימום 15. רק שוב, כאן יש לקארדאנו יתרון..

כאשר עסקאות מאומתות בבלוקצ’יין ביטקוין, הן נשארות בפנקס הציבורי לנצח. משמעות הדבר היא שעם הזמן ספר החשבונות הופך גדול יותר ויותר.

הבעיה בכך היא שכל כורה ורשת חייב לשמור עותק של כל עסקה. זה גורם בעיות מדרגיות.

אסימון ADA: אסימון מקורי.

Cardano, לעומת זאת, בונה blockchain כי עושה דברים אחרת על ידי הפרדת נתונים שאינם רלוונטיים לאנשים המעורבים בעסקה. לדוגמה, אם ג’ון שולח 100 מטבעות ADA לסו, הם שני האנשים היחידים שמעורבים בעסקה.

כתוצאה, מתי מאמתים עוזרים לאשר את התנועה מהקרנות, הם צריכים רק לשמור על הנתונים הרלוונטיים לעסקה, ולא על כל הבלוקצ’יין!

הצוות מכוון גם להתקין פרוטוקול בשם “Sharding”. הדרך בה זה עובד היא שככל שיותר ויותר אנשים משתמשים ברשת, מספר העסקאות בשנייה גדל.

קרדאנו ביצעה בדיקה בסוף 2017 שאפשרה לעבד את הבלוקצ’יין 257 עסקאות בשנייה, שזה משמעותית יותר מביטקוין ואת’רום. עם זאת, המטרה ארוכת הטווח היא להגדיל את המספר הזה לעשרות אלפים בשנייה.

ארנק דדלוס

בכל הנוגע לאחסון מטבע ה- ADA שלך, ל- Cardano יש ארנק רשמי משלו דדלוס. עם זאת, היו דיווחים רבים מקהילת המטבעות הקריפטוגרפיים שאומרים כי לארנק דדלוס יש בעיות רבות. זה כולל דברים כמו אי יכולת להתחבר לרשת, חסימת סנכרון ועסקאות שלא מגיעות למקלט.

אם אתם מחפשים את הארנק המאובטח והאמין ביותר, כדאי לבדוק את Ledger Nano S ו- Trezor. מכיוון שהם ארנקים לא מקוונים, הנכסים שלך יישארו בטוחים בכל עת.

אסימון עדה: Ledger Nano S.

אז, עכשיו, כשיודעים על תוכניות ההרחבה של Cardano, החלק הבא במדריך זה של מטבע קריפטוגרפי ADA יבדוק למה הוא יכול לשמש, כמו גם כיצד ניתן להתעלל בו!

כיצד ניתן להשתמש ולהתעלל בקרדנו?

ראשית, ניתן להשתמש במטבע ADA Cardano באותו אופן כמו ביטקוין – א מערכת תשלומים גלובלית. עם זאת, כפי שציינתי קודם, ביטקוין יכול לעבד רק 7 עסקאות בשנייה. שום מערכת תשלומים גלובלית לא הייתה יכולה לשרוד אם היא עומדת להגדיל רק עד 7 עסקאות בשנייה. למעשה, ויזה לבדה מעבדת 1,667 עסקאות בממוצע בכל שנייה!

לכן, אם צוות Cardano מסוגל לעמוד ביעדים שלהם “עשרות אלפים” לשנייה, הרשת תעבוד בצורה מושלמת כמערכת תשלומים..

התפקיד העיקרי השני של מטבע ADA הוא לאפשר לאנשים ליצור חוזים חכמים ו- dApps (יישומים מבוזרים). זה יכול להיות כל אחד מתאגידים, ממשלות או אפילו יחידים.

עם זאת, אם Cardano אמור לגרום לפרוטוקול החוזים החכם שלהם להיות גלובלי, הם צריכים לשפר את בעיות הסקלביליות שלהם.

אסימון עדה: מהי עדה.

אם Cardano מסוגל לעמוד ביעדים אלה, הטכנולוגיה שלהם תהיה מושלם ליישומים יומיומיים, מכיוון שאנשים יהיו כמעט בלתי אפשריים לפרוץ והאפליקציה לעולם לא תתבצע במצב לא מקוון. המשמעות היא גם כי נתונים חסויים נותרים חסויים!

פעילות פלילית

פלטפורמות בלוקצ’יין כמו Cardano מושלמות לביצוע פשע אנונימי (זו לא המלצה).

אבל למה?

ובכן, כשאתה שולח או מקבל מטבע ADA, אינך צריך לחשוף את זהותך בעולם האמיתי.

במקום זאת, הדבר היחיד שאנשים יכולים לראות הוא שלך כתובת ארנק אישית, שנראה בערך כך:

Ae2tdPwUPEZKmwoy3AU3cXb5Chnasj6mvVNxV1H11997q3VW5ihbSfQwGpm

מתן אפשרות לאנשים לשלוח ולקבל כספים באופן אנונימי פירושו שהפלטפורמה עשויה לשמש להלבנת הון או העלמת מס. הסיבה לכך היא שכמעט בלתי אפשרי לגלות מי מעורב בפועל בעסקה.

זה גם מאפשר לאנשים למכור סחורות לא חוקיות ו שירותים מקוונים מבלי שתצטרך לחשוף פרטי תשלום בעולם האמיתי.

צוות Cardano עובד גם על פרוטוקול שיאפשר למשתמשים לשתף את המטא נתונים שלהם אם הם יחליטו. מטא נתונים נושא מידע מסוים על עסקה, כגון:

 • על מה הוציא X את המטבע הקריפטוגרפי?
 • למי נתן X את המטבע?
 • מהיכן השיגה X את מטבע ה- ADA שלה?

הפרוטוקול הנ”ל יאפשר לבנקים להשתמש בבלוקצ’יין Cardano, מכיוון שהם יוכלו לעמוד בתקנות הלאומיות.

יתרונות & חסרונות של מטבעות ADA

יתרונות

 • צוות פיתוח נהדר. המייסד עבד עם פרויקטים מצליחים, כגון BitShares ו- Ethereum.
 • זה יהיה הבלוקצ’יין הראשון שישתמש בשכבות מרובות (שכבת שכבה וחישוב).
 • אין הגבלת קנה מידה. ככל שאנשים משתמשים יותר בבלוקצ’יין, כך ניתן לעבד יותר עסקאות.
 • מטבע הצפנה של ADA מציע עסקאות זולות ומהירות.
 • מנגנון הקונצנזוס של Cardano ידידותי יותר לסביבה מאשר רשתות חסימות ישנות יותר, כמו גם להיות הוגן יותר.

חסרונות

 • הבלוקצ’יין עדיין מפותח, כך שחלק מהטענות של Cardano הן תיאורטיות.
 • רשתות חסימות אחרות, כגון Ripple, Stellar Lumens ו- NEO יכולות כבר לעבד יותר מ -1,000 עסקאות בשנייה.
 • הסקלביליות המרבית כרגע היא רק 257 עסקאות לשנייה.
 • בעיות מתמשכות בארנק הרשמי שלהם.

השווה מטבעות ADA זה לצד זה עם אחרים

האם ידעת?

השווה ADA מטבעות זו לצד זו עם אחרות

כל חילופי הקריפטו אולי נראים דומים לך אבל הם לא כל אותו דבר!

כן! הראה לי את תרשים ההשוואה

סיכום

אז זהו סוף זה "מה זה קרדנו?" להנחות!

אני מקווה שמצאת את זה קרדנו ו ADA מדריך קריפטוגרפי מועיל והצליח להבין את כל ההיבטים הנוגעים למטבע ADA.

אם אתה מעוניין לקנות מטבע ADA, הייתי מציע לבדוק את Coinbase פלטפורמה ראשונה. זה יאפשר לך לקנות ולמכור ADA בקלות. יתרה מכך, למרות שלחברה יש ארנק משלה, ישנן אפשרויות בטוחות הרבה יותר, כמו למשל ספר ספרים ננו ס ו טרזור.

אם אתה מתקשה להבין כיצד לקנות מטבע ADA, הנה א כמה צעדים קלים:

1. קבל א ארנק קריפטו אמין (Ledger Nano S ו- Trezor מומלצים מאוד).

2. הירשם ל- Coinbase.

3. רכשו מטבעות ADA מ- Coinbase.

4. העבר מטבעות ADA לארנק שלך.

אני מקווה שזה היה מועיל!

התוכן המתפרסם באתר זה אינו מכוון לתת כל סוג של ייעוץ פיננסי, השקעה, מסחר או כל סוג אחר. BitDegree.org אינו תומך או מציע לך לקנות, למכור או להחזיק מטבעות קריפטוגרפיים כלשהם. לפני שתקבל החלטות על השקעות פיננסיות, התייעץ עם היועץ הפיננסי שלך.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map