עשרת המטבעות המובילים 2021: מה המטבע הפופולרי ביותר?

17 הייתה שנה נהדרת עבור מטבעות קריפטוגרפיים שכן שווי השוק שלהם גדל מכ -18 מיליארד דולר בינואר 2017 לכ -800 מיליארד דולר בינואר 2018.

למרבה הצער, לאחר מכן, ראינו תיקון עצום כאשר המחירים של כמעט כל 10 המטבעות הקריפטוגרפיים הראשונים התרסקו ושווי השוק שלהם הגיע לנקודה נמוכה של 254 מיליארד דולר בתחילת אפריל 2018..

במדריך זה, אשתף אתכם בסקירה כללית על המטבעות הקריפטוגרפיים הפופולריים ביותר. אדבר על יתרונותיהם, חסרונותיהם וגם היסטוריית ההשקעות שלהם.

אז בסוף המדריך הזה לא תדעו רק את מטבע הקריפטוגרפיה המוביל 2021 אלא גם את הסיבות מאחורי הפופולריות שלהם.

בוא נתחיל!

ביטקוין (BTC)

מטבע הצפנה הראשון שלנו ב- 10 הוא Bitcoin.

קופון Coinbase האחרון נמצא:

נוצר בשנת 2008, הביטקוין היה המטבע הראשון. הדבר המעניין בביטקוין הוא שאף אחד לא יודע מי יצר אותו. כל מה שאנחנו יודעים זה שהוא / היא / הם עוברים בשם בדוי של סאטושי נקמוטו.

ביטקוין הוא מטבע דיגיטלי המבוסס על טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת בשם בלוקצ’יין, עליה תוכלו לקרוא עוד כאן. ביטקוין מבטל את הצורך במתווכים ריכוזיים כמו בנקים וחברות כרטיסי אשראי וכו ‘בעת ביצוע תשלומים אלקטרוניים.

אם אתה רוצה לשלם BTC אחד לחבר שלך, אתה יכול לעשות את זה ישירות מבלי שתצטרך לערב את הבנק שלך בכלל. אז שתי מילים לתיאור הביטקוין יהיו – מבוזרות ודיגיטליות. מטרתה ליצור אלטרנטיבה למטבעות פיאט, כמו USD, GBP, JPY וכו ‘.

מקצוענים בביטקוין

 • אחת הסיבות מדוע BTC היא בין 10 המטבעות הקריפטוגרפיים המובילים היא שהוותיקה ביותר, יש לה את הקהילה הגדולה ביותר של מפתחים ומשקיעים שתומכים בה לצמיחה נוספת..
 • קל לרכוש ביטקוין, אפילו למתחילים, מכיוון שהוא נתמך על ידי כל הבורסות והארנקים המובילים.
 • הביטקוין מאומץ בכלכלה המיינסטרים. בלומברג, מיקרוסופט, Overstock.com, Expedia.com ורבים אחרים החלו לקבל תשלומים ב- BTC.

חסרונות ביטקוין

 • עם מהירות עסקה איטית מאוד, הביטקוין עומד בפני אתגרים עצומים בהגדלה. עסקת ביטקוין אורכת כ -10 דקות, והרשת שלה יכולה לעבד כ- 7 עסקאות לשנייה בלבד.
 • כְּרִיָה, שזו פעילות חשובה לכל מטבע קריפטוגרפי, הפכה להיות עתירת אנרגיה במקרה של ביטקוין. כריית ביטקוין אפשרית כעת רק עם חומרה יקרה וחזקה במיוחד שמשתמשת בהרבה חשמל.
 • גם דמי העסקה למשלוח ביטקוין נמצאים בשיא כל הזמנים, מה שהופך אותו לפחות ריאלי.

ביצוע היסטורי

בשנת 2010 תוכל להשיג ביטקוין אחד (BTC) בפחות מדולר ובדצמבר 2017, מחיר BTC אחד הגיע לשיא של 17,900 דולר. כפי שניתן לראות בתצלום המופיע למטה, BTC צמח בכמעט 2000% רק בשנת 2017.

כמו כל שאר 10 המטבעות הקריפטוגרפיים המובילים, גם BTC ראתה ירידה עצומה ברבעון הראשון של 2018 ומאז תנודות. מחירו חווה ירידה משמעותית נוספת בדצמבר 2018.

תרשימי מחירים של ביטקוין

ל- BTC, שווי שוק של 163 מיליארד דולר, יש נתח שוק של כ -36%. הביטקוין הוא נקודת המוצא של עולם המטבעות הקריפטוגרפיים ומכאן שהוא ללא ספק הקריפטוגרף הפופולרי ביותר.

את’ריום (את’ר)

את’ריום הוא המטבע השני בחשיבותו לאחר הביטקוין. נוצר בשנת 2015 על ידי Vitalik Buterin, Ethereum הוא למעשה הרבה יותר מסתם מטבע דיגיטלי.

Ethereum היא פלטפורמה מבוססת בלוקצ’יין לפיתוח אפליקציות מבוזרות וחוזים חכמים. אתר הוא המטבע המקורי המשמש עבור כל העסקאות בבלוקצ’יין של את’ריום.

הערה: חוזים חכמים הם ההסכמים המקודדים בבלוקצ’יין והם מוציאים את עצמם למילוי תנאים מסוימים שנקבעו מראש..

המשמעות של זה היא שאם יש לך רעיון לפרויקט / יישום המשתמש בטכנולוגיית בלוקצ’יין, אינך צריך לפתח בלוקצ’יין משלך. הסיבה שבגללה את’ריום שונה משאר 10 המטבעות הקריפטוגרפיים הראשונים היא שאתה יכול להתחיל לבנות אותו על הבלוקצ’יין של את’ריום במקום זאת..

היתרונות של את’ריום

 • זו הפלטפורמה הפופולארית ביותר לבניית חוזים חכמים, דבר שנחשב לדבר הגדול הבא ביקום הקריפטוגרפי.
 • Ethereum מספקת פלטפורמה מצוינת להשקת הנפקות המטבע הראשוניות (ICO) לפרויקטים אחרים של בלוקצ’יין. רוב ה- ICOs בשווי של 5.6 מיליארד דולר בשנת 2017 הושק ב- Ethereum.
 • ל- Ethereum מהירות עסקה של כמה שניות לעומת 10 הדקות או יותר של הביטקוין.

חסרונות האת’ריום

 • כמו ביטקוין, גם את’ריום מתמודד עם בעיות רציניות בנוגע להרחבה. היא עדיין משתמשת במנגנון מיושן (Proof-of-Work) כדי לאמת את העסקאות שמובילות לגודש ברשת. זהו אותו מנגנון בו משתמש הביטקוין, כך שבדיוק כמו ביטקוין, Ethereum דורש הרבה חשמל. חשוב לציין, עם זאת, כי את’ריום פועלת באופן פעיל למען פיתרון לכך.
 • Ethereum תומך רק בשפת קידוד אחת – סולידיות. מכיוון שמפתחים צריכים ללמוד שפה חדשה, היא משמשת מכשול כניסה עבורם.
 • Ethereum נתקלת בתחרות קשה בשוק מטבעות כמו NEO ו- Cardano המציעים פלטפורמות דומות אך עם טכנולוגיה משופרת.

ביצוע היסטורי

Ethereum היה אחד המופיעים הטובים ביותר בעשרת המטבעות הקריפטוגרפיים הראשונים לשנת 2017. כפי שניתן לראות בתצלום שלמטה, מחיר Ethereum צמח מ- $ 9 בינואר 2017 ל- $ 1389 בינואר 2018 והעניק תשואה של 17,000%!

נכון לעכשיו, את’ריום החל לקרוס שוב. עם פס יציב כלפי מטה, הוא התחיל להראות סימנים של עלייה מהאפר שוב בינואר 2021. שנית, רק לביטקוין, שווי שוק של את’ריום הוא 77.5 מיליארד דולר..

תרשימי מחירים של אתריום

עם יסודות חזקים מאוד וצוות מצוין, Ethereum בהחלט ראויה למקומה בין המטבעות הקריפטוגרפיים הפופולריים ביותר.

אדווה (XRP)

Ripple היא מטבע מטבעות ייחודי מאוד שכן היא מתמקדת בפתרון בעיות הקשורות לתעשייה אחת בלבד – העברות תשלומים בינלאומיות. היא הוקמה בשנת 2012 במטרה לבצע עסקאות בינלאומיות מהירות וזולות.

מתוך המספר הכולל של 100 מיליארד XRP שיהיה אי פעם, 50 מיליארד הם בבעלות מעבדות Ripple (החברה שעומדת מאחורי Ripple).

זו גישה שונה מאוד בהשוואה לרוב המטבעות הקריפטוגרפיים המובילים האחרים שבהם אין גוף מרכזי המחזיק ברוב המטבעות.

היתרונות של אדווה

 • העברת כספים בינלאומית אורכת כשבוע. מצד שני, אדווה יכולה לגרום לזה לקרות תוך שניות. כמו כן, העמלות נמוכות משמעותית בהשוואה למה שגובים המוסדות הפיננסיים ומטבעות קריפטוגרפיים אחרים.

  העלות הנמוכה ביותר לעסקה של טוויטר אדווה

הערה: התמונה לעיל היא מדצמבר 2017 ודמי הביטקוין הוזלו משמעותית מאז.

 • ל- Ripple מקרה שימוש מאוד ברור – תשלומים בינלאומיים. הצוות מסוגל לספק את הפתרונות הטובים ביותר המיועדים לענף מסוים.
 • Ripple היא בין פלטפורמות המטבעות הקריפטוגרפיות הבודקות שנבדקות בעולם האמיתי. ל- Ripple קשרים אסטרטגיים עם מוסדות פיננסיים גדולים רבים והיא נמצאת כיום בשימוש על ידי אמריקן אקספרס וסנטנדר.

חסרונות של אדווה

 • מכיוון שהחברה עצמה מחזיקה במחצית מהמטבעות, לעתים קרובות מתחים עליה ביקורת על היותה ריכוזית ואילו ביזור הוא הרעיון המרכזי שעומד מאחורי מטבעות קריפטוגרפיים..
 • בנקים ומוסדות פיננסיים, שהם המשתמשים הגדולים ביותר של ריפל, החלו לפתח מטבעות קריפטוגרפיים משלהם לתשלומים בינלאומיים.

ביצועים היסטוריים

למרות ש- Ripple קיים זמן רב, היא קפצה על רכב הצמיחה רק ברבעון השני של 2017. אך מאז, היא הפכה להיות המטבע השלישי היקר ביותר מבין עשרת המטבעות האחרים המובילים בשווי השוק של 34.12 דולר. מיליארד.

לאמיתו של דבר, XRP היה בין המצטיינים הטובים ביותר בשנת 2017, שכן מחירו צמח מאפס בינואר 2017 לכ -3.65 דולר בינואר 2018. כמו מטבעות קריפטוגרפיים אחרים, XRP התרסקה ונגעה בתחתיתו של 0.48 דולר באפריל 2018..

מאז אפריל, Ripple חווה קשיים רבים בניסיון לטפס בחזרה במחיר. ניתן לראות כמה סימני צמיחה החל מדצמבר 2018, אך האם הם כאן כדי להישאר? רק הזמן יגיד.

תרשימי מחירים XRP

מזומן ביטקוין (BCH)

כפי שהשם מרמז, ביטקוין מזומן הועבר מביטקוין עצמו בשנת 2016. כאשר קהילת המפתחים של ביטקוין לא הצליחה להגיע להסכמה בנוגע לשינויים הנדרשים בקוד של ביטקוין, היא הועברה ל BCH והיא כרגע מדורגת באמצע בין 10 המטבעות הקריפטוגרפיים הראשונים.

הערה: מזלג הוא כאשר קריפטוגרפיה מחולקת לשניים. מטבעות קריפטוגרפיים של ההורים שומרים על התכונות שלהם בזמן שהמטבע הצפוני של הילד עובר שיפורים טכנולוגיים.

מטרת יצירת ה- BCH הייתה לפתור כמה מהבעיות הקיימות בביטקוין, במיוחד בכל הנוגע למדרגיות ועמלות עסקה.

היתרונות של ביטקוין מזומן

 • עסקאות ביטקוין במזומן מהירות מעסקאות ביטקוין בגלל העלייה בגודל החסימה ל- 8MB בהשוואה ל- 1MB של ביטקוין.
 • עמלות העסקה הממוצעות של ביטקוין הן כיום סביב $ 1.8 אשר ירדו ל -0.067 דולר במקרה של ביטקוין מזומן.

  תכונות מזומנים של ביטקוין

חסרונות של מזומן ביטקוין

 • ביטקוין קאש, כמו ביטקוין, צפוי להיות מבוזר לחלוטין.
 • כריית BCH היא יקרה כמו כריית ביטקוין אך נותנת תשואות פחותות, כך שהיא אינה מועדפת בקרב הכורים.
 • ביטקוין קאש אינו זמין בקלות בבורסות קריפטוגרפיות כמו שאר 10 המטבעות הקריפטוגרפיים הראשונים.

ביצוע היסטורי

הושק רק בשנת 2016, ביטקוין מזומנים גדל במהירות רבה והגיע לרשימת המטבעות העליונה. הוא צמח מכ -500 דולר ביולי 2017 לכ -4,000 דולר בדצמבר 2017, מה שהביא לתשואה של כ -10,000% בפחות מחצי שנה..

כפי שניתן לראות בתרשים למטה, מחירו של ביטקוין מזומן חווה גם הוא ירידה מתמדת מאז שנת 2018. עם כמה סימני חיים, העתיד של BCH עדיין לא בטוח..

תרשימי מזומנים של ביטקוין

EOS

אסימון EOS הושק באמצעות ICO ביוני 2017. הפלטפורמה של EOS, שהייתה צפויה להשיק ביוני 2018, אמורה להיות מתחרה ישירה לאת’ריום ול- NEO..

EOS נוצר על ידי דן לארימר שהוא גם מייסד בורסת המטבעות קריפטוגרפיים ביטשארס ואתר הבלוגים מבוסס הבלוקצ’יין Steemit.

EOS בונה פלטפורמה למפתחים לבניית יישומים מבוזרים וחוזים חכמים, אך עם שיפור עצום בטכנולוגיה.

היתרונות של EOS

 • EOS אמורה להיות הרבה יותר מדרגית מאת’רום מכיוון שהיא משתמשת במנגנון מתקדם (Delegated Proof-of-Stake + Bolerant Fault Tolerance) לאימות עסקאות. לכאורה היא מסוגלת להשיג 10,000-100,000 עסקאות בשנייה.
 • בניגוד לכמה מעשרת המטבעות הקריפטוגרפיים הראשונים האחרים, EOS תומכת בשפות מרובות, כולל C++.
 • ל- EOS צוות מנוסה מאוד עם רקורד מוכח.

חסרונות של EOS

 • הנושא הגדול ביותר הוא שהפלטפורמה עדיין לא הושקה ולכן אף אחד לא יודע בוודאות כמה טוב או רע היא באמת תהיה.

ביצוע היסטורי

EOS, שהושק ביולי 2017, גייסה 700 מיליון דולר ב- ICO שלה עד לחודש ינואר 2018. מאז הוא העלה עוד יותר. כפי שניתן לראות בתמונה למטה, ל- EOS יש ICO מתמשך שנפתח לפרקי זמן קצרים במרווחי זמן קבועים. תוכלו לבדוק פרטים נוספים כאן.

מחיר אסימון EOS

כפי שניתן לראות בתרשים למטה, מחיר אסימון ה- EOS גדל במידה ניכרת מאז השקתו ב- ICO. למעשה, זהו אחד ממטבעות הקריפטו המעטים שהושפעו פחות מההתרסקות בשוק שקרתה בשנת 2018.

תרשימי מחירים של EOS

כל הדברים הנחשבים, EOS הוא ללא ספק אחד המטבעות הקריפטוגרפיים המובילים לשנת 2021.

קרדנו (ADA)

Cardano נוצר על ידי צ’רלס הוסקינסון, מייסד שותף של Ethereum, בספטמבר 2017. כמו Ethereum, גם Cardano פותחה כפלטפורמה לאפליקציות מבוזרות וחוזים חכמים..

כמו EOS, ההבדל בין Cardano לבין Ethereum טמון בשיפורים הטכנולוגיים הרבים שביצעה ביחס לטכנולוגיה של Ethereum. Cardano נחשב לדור השלישי והמתקדם ביותר של טכנולוגיית הבלוקצ’יין עד כה (בדיוק כמו EOS ו- NEO), מה שהופך אותו לאחד מעשרת המטבעות הקריפטוגרפיים הראשונים של 2021.

היתרונות של קרדנו

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map