מיהו ויטליק בוטרין? מייסד את’ריום

האם אתה חדש בקריפטו? האם רק התחלת לקרוא על המטבע הקריפטוגרפי וכיצד נוצרו מטבעות קריפטוגרפיים שונים? אם כן, יש שם אחד שקשה להתעלם ממנו – Vitalik Buterin. אז מי זה ויטליק בוטרין?

רובנו מכירים אותו כמייסד Ethereum ומייסד שותף של מגזין הביטקוין. ממראה זה, והישגיו עד כה, הוא בן אלפי שנים מחונן המצוין במתמטיקה, שלמד מנדרינית תוך מספר שבועות, נשר מהאוניברסיטה והפך תוך זמן קצר להשפעה משמעותית בתעשיית הקריפטו.

נראה גאון, נכון?

מיה ויטאליק בוטרין?

ויטליק בוטרין הוא מתכנת רוסי-קנדי שהגה והקים את את’ריום. הוא נולד ב- 31 בינואר 1994 בקולומנה, רוסיה. כשהיה רק ​​בן שש, הוריו היגרו לקנדה.

הנה עובדה מתעניינת מילדותו, כשהיה רק ​​בכיתה ג ‘- הוא הוכנס לכיתה לילדים מחוננים בבית הספר היסודי שלו. ובכן, אתה יכול לומר וויטאליק בוטרין נועד למשהו גדול מההתחלה.

הוא היה טוב במתמטיקה ויכול להוסיף מספרים של שלוש ספרות בראשו יותר מהאדם הממוצע. הוא התעניין גם בתכנות מחשבים כבר מגיל צעיר מאוד. אביו, דמיטרי בוטרין, היה בעצמו מדען מחשבים.

כשהיה בן 17 עסק ב”עולם של וורקראפט “, בדיוק כמו כל בן 17 אחר. עם זאת, הוא התעניין גם במשהו אחר – הביטקוין.

היסטוריה ויטאליק

נקודות זכות תמונה: Techcrunch

בתחילה הוא לא השקיע הרבה ברעיון המטבע הקריפטוגרפי, אבל אביו כן. במשך תקופה קצרה טכנולוגיה חדשה זו צמחה עליו. יש לזכור כי באותה תקופה אפילו המומחים הפיננסיים המנוסים ביותר לא ידעו מהו ביטקוין ומה הוא יהפוך.

הוא למד בבית הספר אבלארד בטורונטו והמשיך להירשם לאוניברסיטת ווטרלו. אז הוא הסתבך עוד יותר בביטקוין.

הוא התחיל לכתוב פוסטים בפורום אודות מטבע קריפטוגרפי בקצב של 5 ביטקוין. זה היה בערך בזמן שילד הקולג ‘הצנום והחנון החליט להמשיך במשרה מלאה. הוא התעניין כל כך בקריפטו, שהוא אפילו עזב את האוניברסיטה כדי להשקיע את כל זמנו למען התשוקה שזה עתה נמצא.

מייסד את מגזין הביטקוין

זה היה במהלך ימי האוניברסיטה שההודעות שלו על ביטקוין תפסו תאוצה ודעותיו לגבי טכנולוגיה טירונית זו נחשבו לתובנות. מכיוון שהוא נתפס כסמכות בנושא, כדי להפיק את המרב מתהילתו שזה עתה נמצא, הוא הקים את מגזין הביטקוין יחד עם חובב ביטקוין אחר, מיהאי אליסי בשנת 2012..

מגזין הביטקוין נוסד עוד כשהיה באוניברסיטה. זו הייתה תקופה קדחתנית עבורו בזמן שלמד קורסים באוניברסיטה ושימש ככותב הראשי של המגזין באותה תקופה. ניתן להתייחס למגזין הביטקוין כהצלחה הראשונה של בוטרין מכיוון שהמגזין התגלה כמשפיע גדול עבור הביטקוין.

קצת יותר על מגזין הביטקוין

ה- BTC מדיה מנאשוויל, טנסי, רכשה את מגזין הביטקוין בשנת 2015. BTC מדיה מפרסמת גם את Distributed, yBitcoin ו- Let’s Talk Bitcoin. בזמן תחילת מגזין הביטקוין הוא הודפס והופץ בבארנס & אֲצִילִי. מנויים קיבלו גם מהדורות דפוס. עם זאת, כעת הוא זמין באופן מקוון בלבד.

מגזין הביטקוין היה בוודאי נקודת זינוק עבור ויטאליק בוטרין, אך זה היה אתריום שהקים אותו ככוח שיש להתחשב בו בעולם הקריפטו..

אז מישהו שואל אותך, מי ויטאליק בוטרין, אתה יכול להתחיל איתו, הוא המייסד המשותף של אחד ממגזינים הקריפטוגרפיים הפופולריים ביותר – מגזין הביטקוין.

מייסד את’ריום

כשאתה מחפש ‘מיה ויטאליק בוטרין’ התשובה היא מייסד את’ריום ברוב הפעמים. זה היה אתריום שהפך את ויטאליק בוטרין למה שהוא היום. החלק המצחיק הוא שכשכתב את הנייר הלבן של Ethereum הוא לא ציפה שזה יעשה כל כך טוב.

בוטרין כמעט האמין כי האנליסטים של הצפנה יושלכו לאשפה ועתיד להיפטר די מהר. להפתעתו, במקום לצלות, הרעיון שלו קיבל הכרה ושבחים. זו הייתה הנקודה כשכל זה התחיל, ובוטרין הפך בטוח יותר שזו הדרך ללכת.

אחרי הכל, הוא הקדיש את חייו לקריפטוגרפיה, וזה היה טבעי לו לקחת את המאמצים צעד אחד קדימה.

מה זה את’ריום?

Ethereum היא פלטפורמת מחשבים קוד פתוח, מבוססת שרשרת חסומה וציבורית, הכוללת פונקציונליות סקריפטים. האת’רום מייצר את הבלוקצ’יין עבור את’ר, המטבע הקריפטוגרפי של פלטפורמת את’ריום.

Ethereum הוקמה כדי להתגבר על מגבלה של פרוטוקול הביטקוין. מייסד הביטקוין, סאטושי נקאמוטו, שינה את אופן הפעולה של עסקאות גלובליות והסיר את הצד השלישי מהתהליך. היא הולידה מערכת שתיעדה עסקאות בפנקס ציבורי מבוזר שעובד תחת אלגוריתם ההסכמה של הוכחה לעבודה. תוכלו ללמוד עוד על כך ועל בלוקצ’יין באופן כללי כאן.

לטכנולוגיית הבלוקצ’יין בה השתמשה נקאמוטו לביטקוין היו מגבלותיה. מטעמי אבטחה, הפרוטוקול שנכתב לביטקוין תוכנן בכוונה לטפל בפעולות לא מורכבות בלבד. לכן, לא ניתן היה לבצע פעולות מורכבות בין משלם למוטב במסגרת פרוטוקול זה למרות שהרעיון של בלוקצ’יין כזה היה עובד כבר די הרבה זמן..

Ethereum – גרסה משודרגת של ביטקוין?

בוטרין הבין את הבעיה והחליט לכתוב תכנות שלם של טיורינג כדי ליצור טכנולוגיית בלוקצ’יין כזו, המסוגלת ליצור כל מיני יישומים וחוזים חכמים. בוטרין הביע את דעותיו לגבי בעיה זו באחד הראיונות שלו:

מייסד אתריאל vitalik

בנייר הלבן של את’ריום הסביר עוד,

מי הוויטיק שלה

את’ריום הוליד תעשייה חדשה, בה ניתן היה ליצור את כל סוגי הפרויקטים הקריפטיים עם אסימונים משלהם.

דעות פוליטיות ויטאלי בוטרין

מספיק עם חייו המוקדמים, התעניינותו בביטקוין ומה מוביל אותו ליצור מטבע קריפטוגרפי משלו, מה לגבי השקפותיו הפוליטיות? מיה ויטאלי בוטרין כשמדובר בפוליטיקה?

אפשר להניח שויטליק בוטרין הוא ליברטריאן ותומך בשווקים חופשיים. ההוכחה לכך נעוצה בהתעניינותו בעבודתם של פרידמן, מיזס, סוואל והייק. רמזים לכך תוכלו למצוא גם בבלוג ויטאליק בוטרין. הוא לא נרתע מהבעת דעותיו הליברטריאניות בציוצים, בפוסטים ובראיונות שלו.

ההשקפה של בוטרין על שווקים חופשיים שונה במקצת מרוב האנשים. כאשר אנו מדברים על שוק חופשי וקפיטליזם, המחשבה הבאה היא על רווחים. הוא לא כל כך מודאג מרווחים כשהוא מדבר על הנושא הזה. השקפתו על השוק החופשי היא של מתן יזמים את הקרקע להיות חופשיים ויצירתיים.

שוב ושוב, הוא חידש את הרעיון שמערכת כזו לא צריכה להיות קשקוש כסף, אלא לתת לחדשנות וליצירתיות לעשות משהו בעל ערך עבור החברה. לחשבון הטוויטר Vitalic Buterin יש ציוצים רבים המגלים את דעותיו לגבי הקפיטליזם.

ידית טוויטר ויטאלי בוטרין: @VitalikButerin

נראה שהוא מאוד מודע לאופן שבו ניתן להפוך מערכות כמו מטבע קריפטוגרפי לתכנית של צבירת מיליונים. לכן הוא מזהיר אנשים בעסק הזה לדרוך בזהירות.

דעותיו מקוות למדי ואלה שבקריפטוגרפיה צריכים להקפיד על דבריו ואחרים כמוהו. כשמסתכלים על המסע שלו, אפשר לראות בבירור שזה החדשנות שמניעה אותו ולא כסף. עם זאת, זה לא אומר שהוא לא עשיר.

במילים פשוטות, אם אתם מתעסקים בקריפטו, מומלץ לעקוב אחריו בטוויטר ובפלטפורמות מדיה חברתית אחרות.

ויטאליק בוטרין שווי נקי

אם אתה תוהה שהוא בוודאי עשה הון מיצירתו, אתה לא טועה לגמרי. שווי השוק של את’ריום מוערך מעל 50 מיליארד דולר והוא ראש המטבע הקריפטוגרפי השני המצליח ביותר בעולם.

עושרו ונכסיו אינם מוסתרים, ושקיפותו היא ההופכת אותו ללגיטימי עוד יותר. בפברואר 2016 הוא חשף כמה יש לו את ה- ETH הקריפטוגרפי שלו. באותה תקופה הוא החזיק 630,000 ETH. לאחר מספר חודשים הוא חיסל רבע מהם. גם אחרי המהלך הזה, נותרו לו הרבה ETH.

הדבר המעניין הוא שמכיוון שאת’ריום הוא בלוקצ’יין שקוף כל כך, כל אחד יכול לעקוב אחר כמות ה- ETH שיש לו בכל עת. כדי שיהיה לך פשוט מבחינת מטבע רגיל, הוא יושב על 175 מיליון דולר.

השקיפות שלו לגבי המערכת והנכסים שלו הם שהופכים את Ethereum לאמין כל כך. ראינו מספיק תוכניות ושערוריות המסתובבות סביב מטבעות קריפטוגרפיים כדי להסתייג. עם זאת, בוטרין זכה לאמינות הוגנת ומרובעת. לא יהיה זה נכון לומר כי ויטאליק בוטרין מייצג את הפרצוף האמיתי והחיובי של מטבע החוץ.

ויטליק בוטרין, המשפיע

לבוטרין, ללא ספק, יש השפעה משמעותית על חובבי המטבעות הקריפטוגרפיים. למה שהוא אומר וכותב יש משקל רב. הוא היה משפיע הרבה לפני שהאת’ריום התחיל להתקיים. כשהקים את מגזין הביטקוין המילה שלו הייתה המילה.

איך יכול להיות שיש לילד בן 24 כל כך הרבה השפעה? העובדה שהוא המציא פיתרון כזה של בלוקצ’יין מבריק עם Ethereum יכולה להיות הסיבה. אולי, השקפתו ושקיפותו הייחודיים הם שהובילו אנשים להקשיב לו או אולי זה היה מזל טהור. הוא מתקרב למיליון עוקבים בטוויטר והוא פעיל מאוד שם.

מתיחת המוות מיוני 2017 היא הוכחה ברורה של השפעתו, אם כי עצובה. השמועה על מותו של בוטרין בתאונת דרכים התפשטה כמו מאש. אתרי חדשות ובלוגים של מטבעות קריפטוגרפיים החלו להפיץ את החדשות. מחיר את’ריום עלה מ -300 דולר ל -230 דולר בעקבות שמועה זו.

ויטליק זכה בהוקרה ובפרסים על תרומתו.

  • הוא זכה בפרס המלגה של תיל בשנת 2014
  • ויטאליק בוטרין זכה באותה שנה גם בפרס הטכנולוגיה העולמית
  • הוא נבחר לאחד מ- Fortune 40 עד גיל 40 בשנת 2016
  • בשנת 2018 הוא הגיע גם לרשימת פורבס של 30 מתחת לגיל 30

בוטרין עצמו לא נהנה כל כך מתהילתו. כשנשאל על תהילתו והשפעתו בראיון עם זמנים כלכליים, הוא הגיב:

“בשנה שעברה זה הגיע למצב שבו [התהילה] נעשתה יותר מעצבנת מתועלת.”

אז מיהו ויטאליק בוטרין? כנראה מופנם, גאון שרוצה לשנות את העולם, עושה עם מטרות גדולות.

מיהו ויטאליק בוטרין? תומך נחרץ של ביזור

מובן מאליו שבוטרין תומך בתנועת הביזור. הוא נמצא בשלביו הראשונים בלבד והעולם נע לעברו בהדרגה. אנחנו רק מתחילים לראות את האפשרויות ויש הרבה יותר לבוא. ויטליק הוא אחד המוחות שעומדים מאחורי זה ובמובן הזה, הוא גם סוג של גיבור.

כלכלה משותפת הולכת יד ביד עם ביזור ותאגידים גדולים עולים לסיפון ואתה יודע שזה גדול אם חברות כמו מיקרוסופט מציצות לתוכו. מטבעות קריפטוגרפיים משגשגים בעיקר בגלל ביזור. ראה כיצד אפליקציות מבוזרות משנות את עולמנו.

השקפתו על ביזור ובלוקצ’יין היא שהכוח הולך לבחור הקטן כלומר ליזמים. הוא אמר ל- WIRED בשנת 2016:

מחשבות אחרונות

אז מי זה ויטליק בוטרין?

הוא יזם.

בהחלט גאון טכנולוגי.

הוא מחנק מספרים.

כמו כן, גאון רב לשוני.

הוא מייסד את’ריום ומוח מאחורי ההצלחה של מטבע הקריפטו השני הפופולרי ביותר בעולם.

הוא מה שהעולם זקוק לו כיום כשאנו שואפים לשפר את כלכלתנו, להגן על הנתונים שלנו ולהתכונן לעתיד.

יש שם רבים שעדיין חושבים כי קריפטוגרפיה היא מתיחה אבל האמת היא שאנשים כמו Buterin הם אמיתיים מאוד ומה שהם מייצרים רחוק מלהיות מתיחה. גם לאחר שהגיע להצלחה כזו הוא לא עוצר. לאחרונה ביקר ברוסיה ונפגש עם הנשיא פוטין. התוצאה? מטבע קריפטוגרפי נוסף לשוק הרוסי נמצא בשיחות. עם הרעיונות שלו והעמדה האתית שלו, נראה כי מטבעות קריפטוגרפיה ובלוק-צ’קים נמצאים בידיים טובות.

התייחסויות:

https://github.com/ethereum/wiki/wiki/White-Paper

https://www.wired.com/2014/01/ethereum/

https://www.wired.com/2016/06/the-uncanny-mind-that-built-ethereum/

https://www.forbes.com/profile/vitalik-buterin/

https://vitalik.ca/

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map