מיהו צ’רלי לי? אור הליטקוין

אם אתה רוצה ללמוד על המטבע הקריפטוגרפי, כיצד הוא התפתח בשנים האחרונות ומי הם האנשים שעומדים מאחורי עליית המטבעות הקריפטוגרפיים, אחת השאלות הראשונות שאתה צריך לשאול היא מיהו צ’רלי לי.?

צ’רלי לי הוא האיש שעומד מאחורי אחת הנגזרות הראשונות של הביטקוין, ה- Litecoin. הוא היה אחד ממדעני המחשבים הרבים שקפצו על עגלת הקריפטו בתחילת שנות העשרים. באותה תקופה, לא הרבה אנשים ידעו או צפו כי מטבעות קריפטוגרפיים יהיו כה יקרי ערך, אך הוא האמין במושג. לכן הוא המשיך לעבוד על משהו שהתגלה מאוחר יותר כ- Litecoin, מטבע קריפטוגרפי פופולרי.

אז התשובה הפשוטה לשאלה, מי זה צ’רלי לי היא – הוא המייסד והמוח הממשי שמאחורי המטבע השישי בגודלו לפי שווי שוק, ליטקוין.

לי נהנה ממעמד של סלבריטאים בעולם קריפטוגרפי וטכנולוגיית הבלוקצ’יין. ובכל זאת, אנשים רבים תוהים מיהו צ’רלי לי? המסע שלו להכנת ליטקוין הוא מסע השראה שכן הוא נכשל פעם אחת אך לא ויתר.

כיום, גם כאשר Litecoin אולי לא גדולה כמו ביטקוין או Ethereum, אבל היא עדיין נהנית מקבוצת תומכים נאמנה ביותר והיא מטפסת במהירות במעלה הסולם בעולם המטבע המשתנה..

החיים המוקדמים של צ’רלי לי

צ’רלי לי נולד להורים מהגרים סינים במדינת חוף השנהב במערב אפריקה. הוריו עברו לשם בשנות ה -60 כשאפריקה נפטרה מהשלטון הקולוניאלי, והכלכלות נפתחו לעולם. עם זאת, את ילדותו המוקדמת הוא בילה רק באפריקה.

כשהיה בן 13 עברו הוריו לארצות הברית.

חינוך: הוא למד בבית הספר התיכון לורנסוויל בלורנסוויל, אילינוי. בשנת 1995 סיים את לימודיו בתיכון והמשיך במכללה היוקרתית של המכון הטכנולוגי של מסצ’וסטס (MIT). במכללה, המגמה העיקרית שלו הייתה מדעי המחשב, והוא הרוויח תארים ראשונים ותארים ראשונים. הוא סיים את התואר השני במדעי המחשב בשנת 2000.

חיים מקצועיים מוקדמים

סטודנט בהיר כמו לי יכול היה להגיע רק לכמה מחברות הטכנולוגיה הטובות במדינה, וזה בדיוק מה שקרה. לאחר שסיים את לימודיו ב- MIT, לי מצא עבודה כמהנדס תוכנה בחברת Kana Communications. הוא עבד שם שלוש שנים עד שהצטרף ל- Guidewire Software. בחברה זו עבד ארבע שנים ועזב באמצע 2007.

עובד בגוגל

בשנת 2007 החל לי לעבוד בגוגל כמהנדס תוכנה. הוא עבד במספר פרויקטים מהותיים של Google כמו מערכת ההפעלה של Chrome ו- YouTube Mobile. זה היה בערך בזמן שהוא נתקל לראשונה בביטקוין והתעניין ברעיון המטבע הקריפטוגרפי.

לפני שהיה מעורב בקריפטו, הוא התעניין בסחר בזהב. עכשיו מאוד ברור שככל שהתעניין במדעי המחשב, הוא התעניין באותה מידה גם במסחר ובכלכלה. הוא עבד בגוגל חמש שנים שלאחריהן עזב את החברה כדי להמשיך את הקריירה שלו בתחום הבלוקצ’יין והקריפטוגרפיה במשרה מלאה.

ההתחלה בעולם המטבעות הקריפטוגרפי

לי גילה שוב ושוב שהוא הסתבך בביטקוין ובקריפטו בזמן שהוא היה בגוגל. בתחילה, הוא החל לכרות ביטקוין בדומה למפתחים אחרים שנתקלו במטבע הדיגיטלי החדש הזה. הוא קנה את הביטקוין הראשון שלו לאחר התכתבות עם מייק הרן, אחד היזמים שעומדים מאחורי הבלוקצ’יין לביטקוין.

מכיוון שצ’רלי לי עצמו היה מהנדס תוכנה מנוסה, הוא החליט ליצור מטבע משלה משלו. הוא לא היה לבד, כיוון שמפתחים רבים ניסו להעתיק את הרעיון של ביטקוין, אך הוא הצליח כאשר רבים נכשלו. עם זאת, הוא גם חווה חלק משלו בכישלונות לפני שמצא את ההצלחה בדמות ליטקוין.

מיהו צ’רלי לי? מייסד פיירביקס

אולי אתה מכיר את צ’רלי לי מ- Litecoin אבל זו לא הייתה יצירת המטבעות הראשונה שלו. הפרויקט הראשון שלו נקרא פיירביקס. כאשר הביטקוין יצא לראשונה, זה היה כל הזעם בקרב מפתחים ברחבי העולם. הם ניסו לייצר את מערכת התשלומים הבאה המבוססת על בלוקצ’יין.

Fairbix שובט מ- Tenebix – מטבע קריפטוגרפי ששוחרר שנה לפני פיירביקס. לי וכמה מפתחים אחרים שיבטו את קוד המקור וביצעו מעט שינויים עבור Fairbix.

הדבר היחיד הנפוץ בין פיירביקס לליטקוין הוא פרוטוקול ההסכמה לעבודה. פיירביקס לא הצליח כל כך טוב מההתחלה. בתחילה נכרו מראש כ -8 מיליון פיירביקס. זה בעקבות הרבה עיתונות רעה. זה התכלל תוך כמה שבועות לאחר השחרור. קהילת המטבעות והמתלהבים לא קנו את הרעיון מאחורי פיירביקס.

פיירביקס הייתה אמורה להיות חלופה מבוזרת למדי למטבע שממנו שיבטו אותו. הוא התבסס גם על אותו אלגוריתם הוכחות לעבודה כפי שהיה המקרה ב- Tenebix. אבל Tenebix התחילה עם 100 בלוקים מוקצבים בלבד לפני ששוחררה לציבור. כאשר ל- Fairbix היו כמעט 8 מיליון מטבעות שנמוקמו מראש, הוא עלול להיכשל.

כישלונה של פיירביקס הפך קבוע עוד יותר כאשר תוקף אלמוני ביצע התקפה של 51% ברשתו. התוקף גנב 1500 חסימות. זה בעצם הרס את הערך של פיירביקס וסיים את המסע הקטן שלו.

מיהו צ’רלי לי? מייסד Litecoin

פיירביקס היה כישלון, אך זה לא עצר את לי. הוא הפיק את הלקחים מהטעויות שעשה עם פיירביקס והחליט לשפר את האסטרטגיה שלו. הוא לא היה מוכן לנטוש את חלקו ביצירת כלכלת קריפטוגרפיה.

מייסד litecoin

נקודות זכות תמונה: Litecoin

קצת פחות מחודש מפיירביקס, לי שחרר מטבע מטבע אחר בשם Litecoin. הוא שיבט את קוד המקור המרכזי של הביטקוין וביצע התאמות לשיפור המערכת. הביטקוין לא היה חסר תקלות, ולי ניסה להיפטר מאלה עם Litecoin. הוא שינה את פרוטוקול הגיבוב, את ה- GUI, את זמן העסקה לחסימה הממוצעת ואת ערך מכסת האספקה ​​המרבית הכוללת. הוא הצליח ליצור מטבע אלט יעיל באמת.

Bitcoin משתמש באלגוריתם SHA256 לצורך פרוטוקול hashing. עם זאת, Litecoin משתמשת באלגוריתם מבוסס Scrypt. שינוי זה השפיע גם על זמן העסקה והפחית אותו ב -75 אחוזים. כעת, זמן העסקה לחסום בממוצע היה רק ​​2 וחצי דקות. ההיצע המרבי של ליטקוין הוא 84 מיליון שהיה גבוה בהרבה מזה של ביטקוין.

צ’רלי לי: איש חזון

בימיו בגוגל איבד לי אמון בבנק הפדרלי ובאופן שבו נסחרו כסף בעולם. זה היה טבעי רק עבורו לקפוץ לקריפטוגרפיה וליצור Litecoin, גם לאחר שנכשל פעם אחת. הוא אמר פעם:

“אני מאמין שקריפטוגרפי ישתלט על מטבע פיאט ויהפוך למטבע העתודה.”

אז התשובה למי הוא צ’רלי לי היא שהוא איש חזון, אדם שמסרב לקבל כישלון. גם כאשר התמודד עם כישלון בדמות פיירביקס, הוא מעולם לא השתחווה לקשיים איתם התמודד.

לי גורס כי ליטקוין אינו מתחרה בביטקוין. החזון שלו לגבי ליטקוין הוא סוג של מטבע דיגיטלי המתאים ביותר לעסקאות קטנות כמו קניות מקוונות. אתה יכול להשתמש במטבע הזה כדי לקנות קפה או להזמין חולצה חדשה. ביטקוין, כידוע, טוב יותר לסחר ותשלומים בינלאומיים. הוא אמר בראיון פעם אחת:

“רציתי ליצור משהו שהוא כסף לזהב של ביטקוין”

הוא ארבע פעמים את ההיצע מ -21 מיליון ל -84 מיליון כדי להנגיש את הליטקוין. כמו כן, GUI ראה שיפורים משמעותיים בכדי להפוך את המערכת לידידותית יותר למשתמש.

הוא יצר את ליטקוין עוד כשהיה בגוגל. שנתיים לאחר שחרורו של Litecoin, הוא סוף סוף עזב את גוגל. המטבע הקריפטוגרפי החדש שלו לקח קצת זמן אבל התחיל להשיג קצת כוח בתעשיית הקריפטו.

הצלחה ב- Litecoin

ליטקוין הצליח מכיוון שהוא התבסס על רעיון ההגינות. רק גוש בראשית ושני בלוקים לאחר מכן היו ממוקשים מראש. ניכר כבר בתחילת דרכו של ליטקוין כי לי סוף סוף פיצח את הקוד של מטבע מטבע מצליח.

עם שחרורו בשנת 2013, בסיס המשתמשים גדל באלפים. ברור שהדבר הוביל לעליית ערך ולשווי השוק הגבוה. זה היה רק ​​עניין של זמן כי שווי השוק יגדל והיה במיליארדי דולרים.

עבודה ב- Coinbase

לי הצטרף ל- Coinbase בשנת 2013 בתפקיד מנהל הנדסה. Coinbase היא המרת המטבע הדיגיטלי הפופולרית ביותר שיש שם. הוא עבד ב- Coinbase כשהיו מעט מאוד אנשים. תפקידו הוחלף למנהל הנדסה בתקופת כהונתו ב- Coinbase. בתפקיד זה היה אחראי על פעולות האבטחה והפרטיות. הוא עזב את החברה בקיץ 2017. כעת, ליטקוין הוא המוקד היחיד שלו.

ליטקוין הוא משרה מלאה מתמשכת עבור לי המשמש כיום כמנכ”ל במשרד קרן ליטקוין. תפקידו העיקרי הוא לפקח על פיתוח ליטקוין. ראינו כבר שיפורים רבים מאז תחילתו.

מיהו צ’רלי לי? משפיע על מדיה חברתית

צ’רלי לי טוויטר לחשבון יש למעלה מחצי מיליון עוקבים והמספר ממשיך לגדול ככל שאנשים רבים יותר מכירים אותו ואת המטבע הקריפטוגרפי שלו. מכיוון שיש לו מעקב נלהב ברשתות החברתיות, הוא מואשם לעיתים בהובלת השוק בגלל ציוצים ותגובותיו.

מיהו צ’רלי לי? מייסד ליטקוין ללא ליטו-מטבעות

Litecoin נכנס למיינסטרים והמחיר עלה כאשר Litecoin הותר לבסוף ב- Coinbase בשנת 2017. לי, לעומת זאת, החליט למכור כל הליטוקינים שלו ולתרום את הכסף לקרן שלו. הוא לא רצה שום ניגוד עניינים. הוא כותב לאחר שאנשים האשימו אותו בשימוש בהשפעתו ברשתות החברתיות כדי להוביל את השוק לטובת ליטקוין:

מי היא שרלי לי

המהלך הזה נתקל גם בביקורת עם כמה שטענו כי המהלך הזה הוא למעשה האינטרס האישי שלו. חוקר קריפטוגרפי בטוויטר עמד מאחורי האשמות אלה, Bitfenex’ed. אותו השתמש בעזיבתו את Coinbase כהוכחה לכך שהוא אכן זרק את כל המטבעות שלו כדי להרוויח כסף.

עם זאת, לי דחה את התיאוריות בסדרת ציוצי ההסבר מאוחר יותר.

ישנם גם תומכים המאמינים כי החלטתו הייתה נאותה ואתית. הם מאמינים שזה היה הטוב ביותר עבור ליטקוין. אם תסתכל על המעמד של ליטקוין היום נראה שהכל פשוט עבד בסדר. כעת, לי יכול להביע את דעותיו ולהציע תמיכה לקהילה מבלי להתמודד עם אש. משתמשי Litecoin מאזינים לו כעת יותר מתמיד.

הוא עדיין ממשיך להשפיע והציוצים שלו יוצאים לעשרות אלפי חובבי מטבעות קריפטוגרפיים. הוא אפילו נתון באש בגלל קידום מטבעות קריפטוגרפיים אחרים במיוחד כשהציע תמיכה לננו.

בתגובה, הוא טען כי הוא מאמין שיש מקום בעולם הקריפטו ליותר ממטבע אחד.

צ’רלי לי הווה & מאמצים עתידיים

לאחר Coinbase, לי מתמקד אך ורק בליטקוין ומביא לשינויים חיוביים. ליטקוין הפך למטבע הראשון אי פעם שהפריד עד. זהו מזלג רך שמפחית בסופו של דבר את גודל העסקה ולכן מגדיל את יכולת העסקה. כדי להבין זאת טוב יותר, עליך ללמוד תחילה מהי מזלג.

ה- Segwit יושם במאי 2017 במהלך כנס בשם Litecoin Global Round Table Resolution.

לי מכהן היום בקרן Litecoin הפועלת לקידום Litecoin כדי לסייע בשיפור החברה. הם שואפים להשתמש בטכנולוגיה מתקדמת עבור מטבע קריפטוגרפי זה ולתת למשתמשים את מבוקשם. הם עובדים גם על הפיכת המושגים לקלים להבנה כך שאנשים רבים יותר יוכלו להתעניין בקריפטו.

אז אם אתה בוחן את זה, הוא לא מתמקד רק בקריפטוגרפיה משלו, אלא משקיע מאמצים ליצור עולם שפתוח יותר כלפי המטבעות הקריפטוגרפיים ומכיר יותר את המושג..

לקרן יש גם יד פעילה בפיתוח Litecoin. הם גם תורמים כסף באמצעות תרומות של לי עצמו וממקורות אחרים. מכיוון שליי עצמו הוא מהנדס תוכנה, הוא עדיין תורם לצוות מפתח הליבה. המשימה העיקרית שלו בעתיד הקרוב היא לעבוד על רשתות ברק ועסקאות סודיות.

הוא צייץ על כך וטען כי הוא נרגש מההתקדמות הצפויה בעסקאות חסויות. הוא גם הראה את הלהיטות שלו להוסיף פטריות כתכונה ל- Litecoin, וטוען שזו אפשרות במיוחד עם שימוש במזלג רך..

נראה שהחזון שלו להפוך את ליטקוין לכסף לזהב של ביטקוין הופך למציאות. כעת, כשהמטבע אינו תלוי בו ונותר רק בהשפעת המשתמשים, הוא מבוזר באמת.

מיהו צ’רלי לי – מילות הסיום

הוא הכוח שמאחורי ליטקוין.

הוא תומך בקריפטוגרפיה הוגנת ומחזיק בהתעניינות נלהבת בכלכלה.

צ’רלי לוס הוא מהנדס תוכנה מנוסה והוא הוגה חכם מאוד ללא קשר לאיזה צד אתה פונה בנוגע למחלוקת במכירת ליטו-מטבעות שלו.

הוא משפיע על מדיה חברתית.

הוא גאון, איש חזון, ומי שמתאמץ באמת לשנות את העולם.

התוכנית העתידית של לי נועדה להפוך את ליטקוין לגדולה עוד יותר ולוודא שאנשים בקרוב משתמשים בה כדי לקנות דברים ברשת.

במילים פשוטות, אם אתה מעוניין בקריפטוגרפיה, או Litecoin, זקוק לייעוץ ממנהיגי התעשייה והמומחים, עקוב אחר צ’רלי לי ברשתות החברתיות ובחדשות.

הפניות

  • https://en.wikipedia.org/wiki/Coinbase
  • medium.com/the-mission/
  • https://www.cnbc.com/2017/12/20/litecoin-founder-charlie-lee-sells-his-holdings-in-the-cryptocurrency.html
  • http://www.businessinsider.com/litecoin-creator-charlie-lee-sells-entire-ltc-holding-2017-12
  • https://ambcrypto.com/litecoins-ltc-charlie-lee-says-most-excited-about-lightning-network/
  • https://www.cnbc.com/2017/12/14/litecoin-founder-charlie-lee-talks-bitcoin-cryptcoins.html
  • https://cointelegraph.com/news/charlie-lee-to-make-litecoin-more-decentralized-eventually-i-would-step-away
Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map