מיהי אליזבת סטארק? מנכ”ל מעבדות ברק

מאז הקמת הקריפטו, רוב הגבולות הפעילים בסדר היום לחדשנות היו גברים, אולם בשנתיים האחרונות, ולא ערערו את תרומתם של אחרים, אליזבת שטרק הוכיחה שהיא ענקית נשית שתחשבה עם תרומתה כזו. כרשת הברקים לקהילת הביטקוין. אז מישהו יכול לשאול מיהי אליזבת סטארק? מאיפה היא? מה תיק העבודות שלה? עכשיו, לפרטים.

אליזבת סטארק היא בוגרת אוניברסיטת הרווארד שם קיבלה את לימודיה במשפטים. היא נולדה בברוקלין, ניו יורק וכיום מתגוררת בסן פרנסיסקו, ארצות הברית של אמריקה, היא מייסדת ומנכ”לית מעבדות ברק. מעבדות ברק היא חברה ש”מאזנת שרשרות חסימות “. (מה הפירוש של קנה מידה בבלוקצ’יין? גלה מאוחר יותר.) כחובבת מטבעות קריפטוגרפיים, היא עמיתה במרכז המטבעות. מרכז המטבעות הוא מרכז מחקר שהוקם (ללא כוונת רווח) במטרה ליישם מדיניות ממשלתית טובה כלפי מטבעות קריפטוגרפיים, כלומר ביטקוין, את’ריום, ליטקוין וכו ‘וטכנולוגיות מבוזרות אחרות. למרות שהיא לא מעורבת מאוד באקדמיה כפי שזה נראה לקהילת הצפנה, היא, עם זאת, לא ניתקה את הקשר עם האקדמיה. היא עמית אורח בפרויקט חברת המידע של ייל, והיא מלמדת גם באוניברסיטת ייל. בשתי האוניברסיטאות לימדה על טכנולוגיית P2P, פרוטוקול קוד פתוח וטכנולוגיות אחרות. כמנטורית של מלגת תיאל, היא עובדת מתוך כוונה לספק תמיכה, כלומר פיננסית, הכוונה לתלמידים מתחת לגיל 23 במטרה לעזוב את בית הספר כדי להמשיך בפרויקטים אחרים. יעניין אותך לציין שסטארק אינו מפתח; עם זאת, העניין שלה בטכנולוגיה הוא מדהים.

מעבדות ברק: כיצד רשת הברקים עובדת

מעבדות ברק הוא סטארט-אפ טכנולוגי המפתח שכבת פרוטוקול פתוחה, ומנצל את הזמינות של תכונות blockchain וחוזים חכמים כדי להפוך עסקאות לכל אדם זול ומהיר. הוא נועד לסייע בהרחבה של בלוקצ’יין. זה ניכר בבלוקצ’יין הביטקוין עם הפעלת רשת הברק בשנת 2018. על ידי מדרגיות, ולא התהליך הרגיל לפיו מעובד מידע לכל הצמתים כדי לאשר עסקאות, פרוטוקול זה מייעל את מספר הצמתים המעורבים בעסקאות בודדות. באופן זה, הזמן שלוקח לעסקאות יהיה מהיר מהרגיל, והוא גם יביא לעמלות סבירות. זוגות צמתים שולטים בעסקאות אלה. צמתים אלה מקשרים בין השולח בעסקה למקבל, והם מחוברים באמצעות ערוצי תשלום הקיימים בבלוקצ’יין המקורי. כאשר נוצר ערוץ, שני הצדדים המעורבים בעסקה מכניסים כספים לבלוקצ’יין לערך כששני הצדדים חתומים על ביצוע עסקאות..

אליזבת סטארק מנכ

נקודות זכות תמונה: מעבדות ברק

עם זאת, ישנם יתרונות וחסרונות לעסקאות מסוג זה. מכיוון שהעסקה מחייבת את הסכמת שני הצדדים לחתימת העסקאות, אי זמינותו של אחד הצדדים עלולה לגרום לביטול העסקה או שהצד הלא זמין מפקיע את כספו. חשוב לציין כי אפקט הברק הזה לא עובד רק עבור ביטקוין אלא גם על חסימות אחרות. למעשה, יכולה להיות השתלת קרוס-בלוקצ’יין באמצעות ברק כך שניתן יהיה להחליף אסימונים בכל עת. לבסוף, על פי הצהרת המשימה של מעבדות ברק, הם במשימה אך לדור הבא של הגמיש והמבוזר. & מערכת כספית.

“אנו מאמינים שמערכות מבוססות הצפנה, בלוקצ’יין וחוזים חכמים ישפרו את שיתוף הפעולה הפיננסי ברחבי העולם בדרכים חסרות תקדים בהיקפים גדולים וקטנים.”

צפה בה מדברת על החשיבות של שכבה שתיים כאן.

אליזבת סטארק תרומה לקהילת קריפטו

על פי ההיסטוריה האמיתית, המטבע הקריפטוגרפי לא התחיל בשנת 2008. בשנות ה -90 של המאה העשרים היו אנשים שנקראו הסייפרונקים, שבחנו את תרומתם באמצעות כתיבתם, אנו מוצאים דמיון בולט בינם לבין ביטקוין. לפיכך, אנו יכולים לומר שקהילת הקריפטו שלהם מוצאת מקום בעידן הנוכחי. בשנת 2008, הביטקוין הומצא עם שחרורו הרשמי בינואר 2009 על ידי אדם (או קבוצה, זהות לא ידועה) בשם סאטושי נקאמוטו..

אז, כפי שנאמר קודם לכן שאליזבת שטרק היא מנכ”לית ומייסדת שותפה של מעבדות ברק, היא תרמה לקהילה בתחום הבלוקצ’יינים. ראשית, מהי בלוקצ’יין? הבלוקצ’יין הוא ספר חשבונות ברשת הדיגיטלית בה עסקאות שבוצעו בביטקוין או מטבע מטבע אחר נרשמות באופן כרונולוגי ופומבי. במעבדות ברקים, ניתן לשנות את קנה המידה של רשתות חסימות. מה הפירוש של שינוי גודל רשתות חסימות? תהליך זה עוסק במספר העסקאות האפשריות בבלוקצ’יין ליחידת זמן. הבלוקצ’יין מתעד עסקאות מההתחלה, וזה עובד על ידי העברת מידע מצומת אחד למשנהו. בלוקצ’יין מורכב מצמתים המאששים עסקאות ברשת. כמו ביצירת הביטקוין, ניתן לו מגבלת גודל בלוק של 1MB, ולכן, כאשר העסקאות מתבצעות, המידע נשמר בבלוק לאחר שהצמתים אישרו אותו וכאשר חורגים מה -1MB, נוצר בלוק נוסף . לכן, לפי הסטטיסטיקה, נצפה שמספר העסקאות שעובדו בשנייה בממוצע הוא בין 3.3 ל- 7. לפיכך, זה מגדיר את הסקלביליות של הבלוקצ’יין כתוצאה מהתנועה בעיבוד מידע. לכן, כדי לפתור בעיה זו לאימוץ עתידי, היא הציגה מושג שתויג “שכבה שנייה”. זה ידוע בכינויו רשת ברקים, אשר מפתחי ליבת ביטקוין ליבו עליהם כאשר אנשים קראו להפעלת SEGWIT בשנת 2017..

אתגרי המפתח של ביטקוין ושלל הרשת

  • זְמַן: מוקדם יותר הוזכר כי ברגע שממלאים חסימה, נוצר חסימה חדשה, וכך, בממוצע, כל עשר דקות, נוצר חסימה חדשה. זה מעכב את הליכי העסקה שכן עסקאות שעומדות בתור לאחר מילוי חסום יחכו לאישור של הכורים. עסקאות אלה שעומדות בתור בעקבות הצפה נמצאות במה שאנו מכנים “המימול הביטקוין”. בשל תהליך קפדני זה, בעוד כמה עסקאות עדיין בתור, עסקאות אחרות נכנסות לתור. לפיכך, ניתן להבין שככל שהעסקאות גדלות בתור, כך אחוזן יותר נתקע בממול. נכון לינואר 2018, זמן האישור הממוצע הגיע לשיא של כל הזמנים של 190 שעות 53 דקות או כשמונה ימים. עיכוב זמן עיבוד זה יחד עם עמלות העסקה המוגברות גרמו למשקיעים רבים להיות עצבניים כאשר הייתה תוכנית להפעיל את SEGWIT 24 בבלוקצ’יין, מה שיעלה את מגבלת גודל הבלוקים וייתן מקום למזלגות בבלוקצ’יין. תוצאות החלטה זו הביאו לשתי מזלגות קשים משמעותיים עם המטבעות שנוצרו בשם Bitcoin Cash ו- Bitcoin Gold בהתאמה.
  • דמי עסקה: בקריפטו, כאמור הצמתים הם דמויות הסמכות על הבלוקצ’יין, והם אינם מופרטים, זה קונצנזוס אוניברסלי שהחליט מה קורה בשרשראות. האנשים המפעילים צמתים אלה נקראים כורים. כריית מטבעות קריפטוגרפית היא חלק מכניס מטבעות קריפטוגרפיים. ביטקוין הוא מטבע הוכחת עבודה, וכך הדרך שבה הכורים מקבלים תשלום היא באמצעות פתרון חידות קריפטוגרפיות מורכבות. עבודתם היא לעבד כל עסקה ובתורם להוסיף את זיכרון העסקה שלהם לבלוקצ’יין. כפרס על עבודתם בקיום הבלוקצ’יין, הם מקבלים תשלום בביטקוין; תגמולים אלה הם מדמי העסקה והתשלומים בגין שמירת הבלוקצ’יין. לכן, למרות שעמלות ה- TX הגבוהות מועילות לכורים, עם זאת זה לא משתלם למשתתפי העסקה בבלוקצ’יין. חוץ מזה, דמי TX גבוהים לא יתמכו בתשלומי מיקרו. לכן, בפתרון בעיות אלה, אליזבת פתחה את מעבדות ברק והציעה פרוטוקול שכבת קוד פתוח בשכבה השנייה על הבלוקצ’יין המקורי, כך שהבעיה בביצוע עסקאות במכשיר הביטקוין גורמת לעיכובי זמן בעסקה והעמלות הגבוהות מנותקות..

סרטון זה של מנואל סטייגס שכותרתו “הבלוקצ’יין ואנחנו” מציג גם את הראיון של אליזבת.

מעבדות ברק: חוזים חכמים

אפקט הברק מביא להשפעה חוזית על הבלוקצ’יין של הביטקוין. אפשר לומר שזו מערכת קבלנות חכמה. אולם במבנה זה הבלוקצ’יין משמש כבית המשפט שאי אפשר לשחד אותו. זכרו, כי כל עסקה בבלוקצ’יין מוחקת ובלתי ניתנת לעריכה. לכן, כאשר מכינים את החוזה החכם וכל מה שפרטי החוזה נקבעים מראש. ברק מוודא שהחוזה מתבצע בצדק.

כדי להבין זאת טוב יותר, נניח ששני אנשים רוצים לבצע עסקה, כלומר אורז ומים כתשלום עבור דמי שירות מקוונים. שניהם היו מתקשרים בהסכם ריבוי חתימות של 2 על 2 (ניתן לדמות זאת לחשבון חיסכון משותף של בנק, בו שתי החתימות נדרשות לביצוע פעולת משיכת קרן) בבלוקצ’יין המקורי. ואז פעולה זו מעבירה אותם לשכבה שתיים שקוראת את העסקה בין השניים. תארו לעצמכם שאורז ומים הכניסו 50 דולר ו -100 דולר בהתאמה והפיקו ערוץ תשלום בסך 150 דולר. זה יהיה שבכל פעם שהם מבצעים עסקאות, הם מחליפים את החתימה הדיגיטלית שלהם כדי לעדכן את היסטוריית העסקאות של הערוץ שלהם מחוץ לרשת. חשוב לציין כי העסקה היא בפרוטוקול קוד פתוח והמטבעות לא עוזבים את הבלוקצ’יין, מה שנרשם הוא עסקה. ערוץ פתוח כאשר העסקה מתבצעת ונסגר כאשר העסקה הושלמה כך שנוספה היסטוריית העסקאות הסופית לבלוקצ’יין. לכן, מכיוון שהבלוקצ’יין מגן על המשתתפים מפני גניבת מטבעות, במקרים של ניסיון גניבה, הגנב מאבד את האסימונים שלו בתור עונש וכספו נזקף לזכות המשתתף שאסימונו היה נגנב. עם זאת, מומלץ לשדר את הסטטוס הלגיטימי האחרון של הערוץ בכל מקרה של ניסיון גניבה לפני שליחת העסקה הסופית לבלוקצ’יין..

המקרה שהוסבר לעיל הוא זה שקיים בין שני משתתפים, מה לגבי רשת בין ערוצים כזו שרייס רוצה לשלוח 25 דולר לדן, אך אין להם ערוץ פתוח, אך למים יש ערוץ פתוח עם דן. לפיכך, במקום רייס לפתוח ערוץ חדש עם דן, רייס יכולה לשלוח את התשלום דרך מים. עם זאת, בתרחיש זה, רשת ברקים עובדת כך ש- Water שולח את הכספים לדן לפני שהוא שולף את כספו מאורז למרות שהוא עשוי לגבות תשלום מכיוון שהוא פועל כצומת ברק. מבנה זה מונע ממים לגנוב את הכספים. חשוב לדעת כי מערכת זו אינה קיימת על סמך אמון. לפיכך, הכל נעשה בזהירות ובסדר.

הקריטריונים שלה

מכיוון שמרחב הקריפטו הוא מרחב בעל אוריינטציה טכנולוגית, היו כלפיה לא מעט ביקורות בגלל חוסר היכולת שלה להסביר מושגים טכניים עמוקים מאחורי הפרויקט שלה. למרות שיש לה רקע משפטי, ההתלהבות שלה נראית בכל פעם שהיא מדברת ומשתמשת בדרכים חיוניות בדוגמאות כדי להסביר נושאים מורכבים בפרויקט שלה. עם זאת, אנו יכולים לומר כי הביקורת כלפיה על הנאום נובעת אולי מהסיבה העיקרית שבגללה נערך הראיון שהיא מאפשרת לה לדבר יותר על הפרויקט שלה, אך הקהילה רוצה שיותר מהם אף אחד לא נשלח. הוכחות לגיבוי טענותיהם.

כך גם נצפה כי בעוד שברק עוזר להקל על התשלומים במיקרו, מהיר יותר & זול יותר, אי אפשר לומר את אותו הדבר לגבי עסקה גדולה יותר מכיוון שהיא מעוררת הרבה שאלות של חוסר אמון במערכת. לדוגמא, על פי עסקת הקנס, דמיין שמישהו עם כספים בסך 10 דולר ייענש על ניסיון גניבה לכאורה והוא מעביר את כספו לאחר, אם כי הכספים קטנים, אולם עסקת הקנס תרים הרבה גבות. עם זאת, דמיין כעת מישהו שכספו הוא 100,000 דולר ונאמר לו על עסקת קנס אשר כספיו יועברו לגורם ביטקוין נפגע שהתלונן על גניבת אסימונים, אם פעולה זו אינה מנוהלת היטב, פעולה זו יכולה להרחיק את המשתמשים מהקמת חכם חוזים על בלוקצ’יין הביטקוין באמצעות רשת תאורה. רשת ברק אמנם קיימה את הבטחתה להפוך עסקאות ביטקוין לקלות, זולות ומהירות יותר, אך עליה לשפר את עצמה מכיוון שספקים גדולים הם תורמים יעילים בכל כלכלה..

הפניות:

https://cointelegraph.com/news/lightnings-elizabeth-stark-2017-will-be-the-year-of-smart-contracts

www.hackernoon.com/5-notable-women-in-the-blockchain-and-crypto-industry-6dd5981c0e7d

www.ccn.com/lightning-chief-its-a-bitcoin-not-blockchain-world/

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map