מיהו ניק סאבו? קוסם החוזים החכמים

אם אתה כמוני, ובכך, אני מתכוון לחובב קריפטו. אז אני צודק שאתה טוען שאתה חי ונושם קריפטו. זה המקרה, אתה בטח התקשר עם ניק סאבו. אם לא, דאגה שלא היום הוא יום המזל שלך. אתה תדע מיהו ניק סאבו.

יתכן שהוא אינו שם ביתי כמו ויטאליק בוטרין או סאטושי נקאמוטו. אבל, בכל הנוגע לעיר Crypto, הוא קרוב כל כך לראש עיריית העיר. אתה לא מאמין לי? ובכן, הנה עובדה שתפוצץ לכם את הראש. אתה מכיר חוזים חכמים? כן, החוזים החכמים המפורסמים שהם שם ביתי. הוא הגה אותם. כמה השפעה יש לו בעיר הקריפטו.

על חשבון זה, אתה רוצה לדעת יותר על הבחור הזה ניק סאבו. כל מה שאתה יודע מלמעלה הוא קצה הקרחון. תחכה, ותתפלא.

מיהו ניק סאבו?

לא ידוע הרבה מהאיש הזה. הבחור בהחלט נהנה מהפרטיות שלו. מלבד עקבות שורשיו להונגריה, השאר ריק. הוא מנהל בלוג שמדור הביוגרפיה שלו הוא אוסף ביקורות על עבודותיו.

חינוך ותחומי עניין

ניק סאבו הוא אמריקאי. הוא בעל תואר במדעי המחשב מאוניברסיטת וושינגטון. הוא גם בעל תואר דוקטור למשפטים מאוניברסיטת ג’ורג ‘וושינגטון למשפטים. על המשך עבודתו באקדמיה העניק אוניברסידאד פרנסיסקו מרוקין פרופסור כבוד.

לניק יש אינטרסים בהיסטוריה, משפט ומחקר.

מחקר ניק סאבו.

תשוקתו למחקר ראתה אותו מפרסם הרבה ספרות. המאמרים, המאמרים והמדריכים שלו בנושאים מגוונים הם גאונים, והבולט ביותר במחקריו הוא מאמרים בנושא BitGold וחוזה חכם. נחקור את השניים בהמשך.

הוא מתמודד עם כל הנושאים שלו בסמכות. אבל עבודותיו בנושא קריפטוגרפיה, בלוקצ’יין וביטקוין הן קריאות מרגשות. הוא נכנס לפרטים על הפונקציונליות של עולם הקריפטו.

ניק סאבו מסתובב ברחבי העולם ומעביר הרצאות בנושא מטבעות קריפטוגרפיים.

מה נותן לו כל כך הרבה רלוונטיות בקריפטו סיטי?

תוהה מה נותן לגבר כל כך הרבה השפעה? מה דעתך שאגיד לך שהוא הניח את היסוד שעליו נבנה הביטקוין. הביטקוין נוצר בשנת 2007 ושוחרר לציבור בשנת 2009. ביטקוין ניצל את הרעיון של חוזים חכמים. ניק סאבו דמיין את הרעיון למעלה מעשור לפני הביטקוין.

בנוסף, כתביו של ניק בעיתון שלו על ביט זהב משנת 2003 מקנים לו אדג ‘. יש אנשים שמאמינים שהוא היוצר המסתורי של הביטקוין – סאטושי נקאמוטו.

כך גם ניק סאבו סאטושי נקאמוטו?

המסתורין מיהו סאטושי נקאמוטו הוא אינסופי. נראה כי הוויכוח האינסופי עוד איתנו. ניק סאבו נקשר להיות סאטושי נקאמוטו האמיתי. טענות שהוא יצא להפריך.

מדוע אם כי התפיסה שניק סאבו הוא סאטושי נקאמוטו? למחקר שערך צוות חוקרים מאוניברסיטת אסטון בברמינגהם, אנגליה יש אמירה. מרכז הבלשנות הפלילית באוניברסיטה ניתח את ספרותו של ניק. הם גילו שסגנון הכתיבה שלו היה כזה בעיתון הלבן של הביטקוין.

אז האם זה הופך אותו לנקאמוטו? אנחנו לא יודעים בוודאות. עם זאת, מה שאנחנו יודעים הוא שהוא גאון. חוץ מזה, אנחנו יודעים שהוא יכול להיות נקאמוטו האמיתי. או לפחות יכול להיות שהיה חלק מצוות יצירה של ביטקוין. אם כי, התעלומה היא סיפור ליום אחר.

ניק סאבו על צדדים מהימנים

במאמרו, ‘צדדים שלישיים מהימנים הם חורי ביטחון’ הוא נותן את מחשבותיו. בעיניו, צדדים מהימנים מסגירים את מה שהם נדרשים לפתור. צדדים מהימנים נועדו לשפר את האבטחה המסחרית. ביטחון מסחרי כרוך בהגנה מפני; הפרת נתונים, פרטיות, שלמות ורכוש. בטיעון של ניק, הוא נגד גורמים מהימנים. חוץ מזה, הוא מרגיש שצדדים מהימנים יקרים ומסוכנים מדי.

הנה כמה מהסיבות שלו. הם מגבילים את הדמיון. תכנון צד שלישי בהסתמך על פרוטוקולים קל. לפיכך, זה מגביל את הדמיון לבוא עם אלה שלא. לצדדים מהימנים יש סדר יום ואינטרסים נסתרים. חוץ מזה עלויות העסקה גבוהות מדי.

“צד שלישי מהימן הוא כזה שלא קיים” – ניק סאבו.

לפיכך, הוא צלבני צד שלישי גדולים נגד אמון.

מסע הקריפטו של ניק סאבו

לפני המצאת המטבע הראשון, ניק עסק בקריפטוגרפיה. יש לו הרבה עבודה כדי להוכיח זאת. חוץ מזה, הוא יצר חוזים חכמים בשנת 1996. לפיכך, כאשר ביטקוין שוחרר בשנת 2009, הוא היה מוכן. יחד עם כמה שמות בולטים; הל פיני וקרייג רייט. הוא היה בין הראשונים שהשליך את משקלו מאחורי הבלוקצ’יין של ביטקוין. הם לקחו את הרעיון כמעט מיד.

מטבעות קריפטוגרפיים אחרים כמו Ethereum, EOS ועוד רבים אחרים עקבו אחרי Bitcoin. עם הערכים הללו, ההשפעה שלו רק הולכת וגוברת. רעיון החוזים החכמים שלו לא יכול להפסיק לצמוח. כל כך הרבה המעורבות שלו בקריפטו שהוא יחידה. המיליון אחד של אתר הוא 1 סאבו. את’ר הוא אסימון האת’ריום.

עד כאן קבענו שניק הוא כוח בקריפטו. יתר על כן, ניכר כי הבחור הוא גאון. עם זאת, יש הרבה בחור הזה. אתה לא רוצה לעזוב לפני שתשיג את המשך הסיפור. הסתובב שם ולמד עוד על מי הוא ניק סאבו.

מדוע ניק סאבו כל כך פרטי?

הנושא של ניק להיות בחור כל כך פרטי אינו מתווסף. אין ראיות ברורות מדוע הוא שומר כל כך הרבה לעצמו. עם זאת, אנו יכולים רק לשער. האם אנחנו יכולים?

ובכן, ההסבר הסביר ביותר הוא שניק אוהב את עבודותיו לדבר בשמו. כפי שצוין קודם לכן קטע הביוגרפיה שלו בבלוג שלו הוא ביקורות על עבודותיו. חוץ מזה, הבלוג הוא כולו על ספרות שהוא חקר, זה אדם אחד שמתגאה יותר בעבודתו מאשר בעצמו..

עם זאת, יכולות להיות סיבות אחרות. נתתי לך את שלי, האם תתן לי את שלך? ובכן, אני מחכה.

מיהו ניק סאבו: פרויקטים ורעיונות

ניק הוא מאסטר קריפטוגרפי שקט. אף על פי שהוא מושך בחוטים מאחורי הקלעים, יש לניק תרומות בבלוקצ’יין.

אפשר לומר בקלות שהדבר הטוב ביותר שיקרה לו הוא תכנון מנגנון למטבע דיגיטלי. המנגנון היווה השראה לבלוקצ’יין הביטקוין.

מהחיבור של מנגנון Bit Gold וביטקוין, ניק הוא ‘סאטושי נקאמוטו’. כמו כן, אנשים הלכו רחוק יותר לקרוא לו ‘ניקימוטו’. למאמצים ויחסים ראשונים לבלוקצ’יין הראשון.

ניק הוא אחד המפתחים והמקדמים של בלוקצ’יין. ניק גם העלה רעיונות שהם חלק מתעשיית הבלוקצ’יין כיום.

ראש התרומות שלו הוא אידיאליזציה חכמה של חכם ועיצוב Bit Gold. כולל אותם מחשבות ששיתף כדי לקדם את הבלוקצ’יין. לכן, בדקו מה וכיצד הוא גרם לשמו לתקתק.

תפיסת חוזה חכמה

חוזה הוא הסכם משפטי בין הצדדים המתאר את אחריותם זה לזה. הרעיון של ניק היה להפוך את זה לדיגיטלי.

אם במקרה תקראו על קריפטו ובלוקצ’יין, תעדו על חוזים חכמים. אי אפשר לדמיין את הפוטנציאל שלהם. עם חוזים חכמים, האופן שבו תעשייה עובדת ישתנה.

שמעת על ICO ואסימונים שלהם? הם הבסיס להמצאת החוזה החכם.

ניק סאבו הגה חוזים חכמים בשנת 1995. היישומים הטובים ביותר הנוכחיים של החוזה החכם הם Ethereum ו- EOS. מילוי הבטחות ביחס להבטחות אחרות הוא הבסיס לחוזים חכמים. חוזים דיגיטליים אלה מנוהלים בתוך רשתות מחשבים.

תומכיה של תפיסה זו מעריצים את רכושו לחסל צדדים שלישיים.

מטבעות חוזים חכמים של ניק מתייחסים לחוזים מסורתיים על בסיס נייר כקוד רטוב. המטבע הולך רחוק יותר כדי להכריז על היתרונות של חוזה חכם כקוד יבש. כמו כן, מדויק ומאובטח בתוך בלוקצ’יין. הפרשנות השונה של קוד רטוב מכפישה אותו. בנוסף, קשה לאכוף חוזה מבוסס נייר.

בשנת 1996 פירט ניק את היתרונות במאמר. בעיתון הוא מתאר צורות קודמות אחרות שאנו חוזים חכמים. הם כוללים מערכות נקודת מכירה ומחלף נתונים אלקטרוני. בשימוש על ידי תאגידים גדולים ו- SWIFT המשמשים בנקים.

בעיתון משנת 1996, תכנון החוזה החכם צריך לכלול את הסעיפים החוזיים. הסעיפים מוטבעים בחומרה ובתוכנה. הפיכת הפרה לחוזים ליקרה עבור המפר.

המטרות הבסיסיות של תפיסת החוזה החכם הן אימות, תצפיות, פרטיות ואכיפה. לכן, עם החוזה החכם, אתה יכול לצפות למערכת יעילה.

מבשר לביטקוין: ביט זהב

Bit Gold מייצג שני מאפיינים מרכזיים של עסקאות מקוונות. בעוד Bit מייצג שליחה וקבלת מידע. זהב מייצג את המערכת שאינה משתמשת בצדדים שלישיים.

ניק פיתח את קצת זהב בשנת 1998. בהיותו קריפטוגרף, הציע ניק מערכת כסף דיגיטלי. במאמצים לשנות את מערכת שוק הזהב. יתר על המידה, הוא התכוון לחסל צדדים שלישיים שהפכו את מערכת הזהב ליעילה. אז הוא הציע תהליך קריפטוגרפי מאובטח.

הנייר של ניק שמתאר את ביט הזהב לא יושם. גם עם זאת, העיתון הוא מבשר ישיר לבלוקצ’יין ביטקוין. כתוצאה מכך, תוכלו ליהנות מהיתרונות של בלוקצ’יין עם הרעיון של ניק.

צדדים שלישיים מהימנים הם חורי אבטחה – ניק סאבו

הציטוט של ניק מכפיש צדדים שלישיים. למרות שהוא מזכיר אותם כאמינים, ניק מייחל לפרוטוקול שבו יש השפעה מינימלית מצד הצדדים השלישים. כלפיו יש להעביר את המערכת, לאחסן ולנסות.

צדדים שלישיים מהימנים חשופים להתקפות. יש לציין כי עצם הריכוזיות יוצרת חורי אבטחה לצדדים שלישיים היקרים מאוד. גרוע מכך, תצטרך להתחשב בעלויות הנוספות כצד שלישי. אתה יודע מי יסבול מהעלות? משתמשי הקצה של המערכת.

מדרגות זהב קצת

להלן שלבי ההצעה של ניק ביט זהב:

  1. יצירת מחרוזת ציבורית המכונה מחרוזת אתגר
  2. הפקת מחרוזת הוכחת עבודה ממחרוזת האתגר על ידי אחד המחשבים ברשת
  3. חותמת זמן של מחרוזת הוכחת העבודה בצורה מבוזרת
  4. הוספת מחרוזת האתגר ומחרוזת הוכחת עבודה חותמת בזמן לרישום הכותרת המבוזרת
  5. מחרוזת האתגר הבאה נוצרת מקטעי האתגר הקודמים
  6. שרשרת הכותרת הבלתי נשכחת נבדקת לצורך אימות הבעלות
  7. אימות של סיביות אתגר, מחרוזת הוכחת עבודה וחותמת הזמן לבירור הערך של מחרוזת.

השלבים פועלים במערכת מבוזרת עם שרתים שונים המספקים שירותים זהים כמו חותמת זמן ופעולות רישום כותרות. אמון המערכת נשען על ביטחון חותמת זמן ורישום כותרות.

רשתות החסימה שאתה רואה היום התחילו כתוצאה מתפיסה זו וטכנולוגיות אחרות.

תודה לקונספט Bit Gold. עכשיו אתה יודע מיהו ניק סאבו בבלוקצ’יין ההתחלתי.

מחשבותיו של ניק על מטבע

ניק מבין היטב את ההיסטוריה, הכסף והקריפטו. כל אלה הופכים את כתביו למודעים יותר ויותר עם רקע משפטי. אתה לא יכול לפספס את המשאב שלא יסולא בפז מכתביו.

הוא כתב כמה סוגים של סִפְרוּת לגבי מה שהוא הכי אוהב – בלוקצ’יין וקריפטוגרפיה. הם משתרעים בין השנים 1993 ועד היום. ספרות מסוימת עשויה להיראות לא רלוונטית. אבל הם עדיין יהיו בעלי ערך בתהליך החשיבה כיצד הבלוקצ’יין פועל.

מלבד כתיבת ספרות יקרת ערך אודות הצפנה, כסף ורכוש, ניק מתמכר בדעה בנושא קריפטוגרפיה ובלוקצ’יין.

ניק סבזו טוויטר

נקודות זכות תמונה: @ NickSzabo4

לאחרונה צִיוּץ, ניק חולק את תחומי השיפור החשובים בקריפטו. לדבריו, בשנים הקרובות יש חשיבות לאחסון מאובטח מבעבר ולהחליף חילופי מבוזרים. עם התמקדות רבה יותר בצרכן, הוא מדגיש את החשיבות של מערכות ידידותיות למשתמש.

ביחס לביטחון, ניק ביקר EOS לבעיות הריכוז שלה. הוא הצהיר כי ההיבט של ריכוזיות EOS הופך את הפרויקט לפגיע בפני הפרות והתקפות. גרוע מכך לבעלי חשבונות, EOS יכול לתפוס ולהשהות חשבונות.

ניתוח טוב נוסף של ניק הוא של היסטוריה של כסף והתפתחותו. התובנה מניתוח זה סיפקה מידע שימושי בקריפטו. בניתוח הוא אומר שאנחנו קיימים בסטטוס מטבע מרובה שמקורו במערכת החליפין. עם זאת, גם עם הטכנולוגיה, עדיין תראה מטבעות רבים.

סיכום

פחות ניתן לומר על הפרופיל של ניק. אבל גוף העבודה שלו מדבר כמויות רבות שהוא בבלוקצ’יין, משפטים, טכנולוגיה, היסטוריה, קריפטוגרפיה ומסחר.

אם כי הבלבול בתפקידו כסטושי נקאמוטו, הוא תורם תרומות בעלות ערך. ולעניין זה מכובדים ומשפיעים בעולם הקריפטוגרפיה.

אם אתה חובב קריפטו כמוני, כדאי שתקדיש את הזמן לדעת מי הוא ניק סאבו.

משאבי מור

https://www.forbes.com/sites/forbestechc Council/2018/05/07/blockchain-as-an-application-platform/2/#788264649eb0

https://blogs.wsj.com/moneybeat/2014/04/16/bitcoin-creator-satoshi-nakamoto-unmasked-again/

http://uk.businessinsider.com/nick-szabo-ethereum-bitcoin-blockchain-history-satoshi-nakamoto-2015-11?IR=T

https://en.bitcoinwiki.org/wiki/Nick_Szabo

https://coincentral.com/who-is-nick-szabo/

http://unenumerated.blogspot.com/

https://archive.is/H8UGk

https://www.entrepreneur.com/article/233143

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map