מיהו האל פיני? האם הוא היה האיש האמיתי שמאחורי הביטקוין?

בעולם המודרני, הכל נע במהירות ככל שהטכנולוגיה סביבנו מתקדמת בקצב מהיר. אחת הדוגמאות המושלמות לטכנולוגיה המודרנית והשפעתה היא הביטקוין. זה חולל מהפכה במושג המטבעות לכל העולם. אבל האם אתם יודעים מי האנשים שעומדים מאחורי התפיסה המהפכנית הזו? אתה יודע מיהו הל פיני? הוא אחד הגברים ששינו את העולם לכולנו.

בואו נסתכל על חייו ותרומתו לתעשיית הקריפטו במאמר מפורט זה.

מיהו האל פיני?

שמו המלא הוא הרולד תומאס פיני השני. אז מי הוא? הוא נחשב לחלוץ ומפתח מטבע הביטקוין.

למעשה, סיפורם של ביטקוין היה שלם ללא אזכור של האל פיני ותרומתו האדירה להתפתחותו ולהכרה וקבלה עולמית..

הדעה הרווחת אף היא שהוא עצמו סאטושי נקאמוטו שמציג עסקאות ביטקוין שיכולות להתרחש רק בין שני אנשים. אנשים האמינו שהוא התחבא מאחורי השם המאופר. יתכן שהוא מודאג מתגובת הממסד. הסיבה לכך היא שהרעיון היה אתגר לדולר האמריקני.

לפרטים נוספים, תוכלו לעיין במאמר זה על Satoshi Nakamoto כאן.

המאבקים של פיני

עם זאת, יש הרבה יותר בחייו של הל פיני מלבד ההכרה המיידית שלו כחלוץ ביטקוין. במיוחד מאבקו ההירואי במחלתו. האומץ שלו מול המחלה ושמירה על המיקוד בעבודה ביד מהווים השראה עבור רבים מאיתנו.

ההישג היחיד הזה בלבד, של הישארות ממוקדים ומתווכחים לנוכח נכות זוחלת ומוות בטוח זה לא מה שאנחנו נתקלים בו בחיי היומיום. על מנת לקבל הצצה כיצד מחשבותיו פשוטו כמשמעו הופכות למילים, עליכם לקרוא את “הודעה‘. הפוסט עצמו מהווה מקור השראה עבור רבים.

למען האמת, אם מישהו ישאל אותי מיהו הל פיני? מעל לכל תרומותיו למטבעות קריפטוגרפיים, הוא האיש שנלחם במחלות קטלניות באומץ לב והמשיך לעבוד על תשוקתו עד היום האחרון..

חיים מוקדמים & קריירה

נולד בקואלינגה, קליפורניה. בשנת 1956, האל פיני רכש את השכלתו המקצועית ממכון המכון הטכנולוגי של קליפורניה. הוא השלים את ב.ס. בהנדסה בשנת 1979 מהאוניברסיטה. לפרטים נוספים אודות השכלתו המוקדמת, אנא תבדוק פה.

שנה לפני סיום לימודיו, נשכר האל על ידי ‘APh יועצי טכנולוגיה’ (נשכר על ידי ‘מאטל’). בתחילה הוטל עליו לעבוד על תוכנת הקופה שלהם.

שהוא הל פינני

נקודות זכות תמונה: ויקיפדיה

הל פיני עבד אז על אפקטים קוליים של משחקי הווידאו שפיתחה החברה. הוא עשה זאת בהצלחה ואף הצליח להמציא אפקטים חדשים. עד מהרה הוא פיתח משחקי וידאו באופן עצמאי. מלבד משחקים, הוא פיתח גם מספר תוכנות אחרות.

במיוחד הוא תכנן & פיתח ספקטרומטר עבור באוש & לומב. הוא פיתח גם כמה תוכנות בקרת מצלמות חדשניות לבית אפקטים מיוחדים בהוליווד. האל המשיך לעבוד ב- APh עד 1986.

בגלל האינטואיציה שלו להצפנה, האל החל לעבוד במשותף עם פיל צימרמן בפיתוח PGP (Privacy Good Good Privacy). לאחר מכן, כאשר פיל הקים את תאגיד PGP בשנת 1996, הוא הצטרף אליו מיד. הוא נשאר בארגון ההוא עד לפרישתו בשנת 2011.

התפתחות מקצועית

אם תסתכל סביב, תמצא רק כמה אנשי מקצוע שמפתחים תשוקה למומחיות שלהם. ובכך חזר לשאלה מיהו האל פיני, הוא היה אחד מהאנשים האלה. בהיותו בתאגיד PGP, הוא המשיך להשחיז את כישורי הצפנת התוכנה שלו ולהתנסות ברעיונות חדשניים לא משנה מי יזם אותם.

כך הכיר את Cypherpunks ואפילו פיתח את מה שמכונה ‘משלח מחדש אנונימי’ (רימייל מבוסס קריפטוגרפיה) אותו ניהל במשך זמן מה. הוא יצר גם הוכחה לשימוש חוזר ב- RPOW בשנת 2004.

הוא גם התעניין באופן מיידי כאשר סאטושי העלה את המושג מטבע קריפטוגרפי בשנת 2008. קרא עוד על מהו מטבע קריפטוגרפי וכיצד ניתן להשתמש בו בפוסט הקודם בבלוג שלנו..

האל פיני הפך לאדם הראשון שרכש את המהדורה הראשונה אי פעם של תוכנת קריפטוגרפיה. הוא גם הפך למקבל הראשון של ביטקוין. מכאן ואילך הוא היה שקוע כל כך בפיתוח והתפשטות של ביטקוינים, עד שאנשים רבים עדיין מאמינים שהוא עצמו, ולא סאטושי נקאמוטו שעמד באמת מאחוריו לאורך כל הדרך..

זאת יותר מכיוון שזהותו האמיתית של סאטושי נכנסה לשכחה, ​​ובכך העלתה את הסוגיה מיהו הל פיני?

במהלך השנים הבאות, פעם הוא דאג לפיתוח, כמו גם התפשטות, של ביטקוין & כשהוא פועל, הוא התמקד יותר בשדרוג התוכנה שלו, שלכאורה לא יכול היה לעמוד בקצב הצרכים הבלתי שובבים שלו לעבוד לאורך זמן רב בעתיד. הוא שיפר את תוכנת הביטקוין בצורה משמעותית ופעל גם כאחד הכורים הראשונים של רשת ביטקוין.

אז בשנת 2010, כאשר ביטקוין כבר הפך למילת מפתח בעיתונות ובתקשורת, הוא פיתח מערכת ארנק ‘לא מקוונת’ לאחסון הביטקוינים. גם המושג הזה זכה לשבחים מיידיים.

בעיות בריאות אישיות

ממש עד שנות החמישים המוקדמות שלו, האל פיני נשאר בכושר גופני. הוא אפילו רץ מרתונים והתכוון לבצע ריצות ארוכות יותר בהדרגה.

אבל לפתע הוא אובחן כחולה בתסמונת ALS (Amyotrophic Lateral Sclerosis). כוחו פינה בהדרגה, תנועות השרירים שלו רעדו ואפילו קולו התערער. באותו רגע מכריע, החליט האל להתמודד עם הכל באומץ ולהסתגל לאילוצים הפיזיים המידרדרים שלו.

הוא המשיך לעבוד ללא הפסקה, הסתגל למצבו הגופני ההולך ומתדרדר ובכל זאת נשאר עליז. היכולות הנפשיות שלו עדיין תפקדו וכך גם המוח הסקרן שלו שהמשיך לחקור ולהתנסות ברעיונות חדשים.

למרות שהיה על כסא גלגלים כוחני וניזון ונשם בצינורות, האל המשיך בעבודתו. הוא אף פיתח אמצעי להתאים את כסא הגלגלים שלו רק על ידי שימוש בתנועות העין שלו על ידי התממשקות עם ארדואינו למטרה זו. באופן דומה הוא השתמש במערכת עוקב עיניים מסחרית להפעלת המחשב שלו.

שום דבר לא יכול היה לעכב את חוסנו המדהים ואת הכמיהה להמשיך לעבוד על מה שהיה תשוקת חייו. ממש עד האחרון שלו, הוא המשיך בתכנות וכתיבת קודים ובהגשמת המטרות שלו שהוקצו לעצמו.

הוֹדָעָה עַל פְּטִירָה

הל פיני נשם את רוחו ב- 28 באוגוסט 2014. בהתאם למשאלתו & מתכנן, גופתו הוקפאה בכריכה ונשתמרה במתקן ייעודי מיוחד המנוהל על ידי קרן הרחבת החיים של אלקור. לחץ כאן לפרטים נוספים.

זה תואם את המגמה וההשקפה העתידני שלו, שהיו סימן ההיכר של מאמציו לאורך החיים.

שנה לפני מותו, הוא כתב את האוטוביוגרפיה שלו בכיתוב המתאים “ביטקוין ואני”. דו-צדדי פשוט זה נראה ממוקד יותר בעבודתו ובהתרגשות לעשות יותר מאשר בעיות בריאותיות חמורות משלו שהאפילו על כישוריו הפיזיים, אך לא על נחישותו החזקה ועל רצונו.

אם בכלל, הוא רק הזכיר את מצבו הבריאותי, כאילו בחלוף הדרך, מעולם לא רוצה להיסחף מהנרטיב הנלהב שלו בעבודה ביד. האוטוביוגרפיה ההיא שנראתה כאילו “זרמה ממש מלבו” נקראה במשך מאות ואלפי פעמים עם מספר גדול להפליא של הערות ושבחים ראויים מצד אינספור מעריציו מכל רחבי העולם.

מאז מותו, האל קנני זכור כראוי על ידי ‘קהילת הביטקוין’ ההולכת וגדלה, שזוכרים ומחווים אותו בכל שנה ב יום השנה השנתי של ביטקוין.

הֶספֵּד

להל פיני הייתה אישיות ייחודית. ובשביל זה הוא נשאר מרוצה, אסיר תודה ואופטימי ממש עד מותו. אפילו במצב המחלה שלו, שם יכול היה להבחין בסופו המתקרב במהירות, הוא נשאר עליז ומסתגל אי פעם למצבו הגופני המידרדר..

מעטים במקומו היו אמיצים, מציאותיים ויכולים להישאר ממוקדים ל”עבודה ביד “כמו שהאל עשה. האדם היחיד האחר שעולה בראשו כמי שהיה בעל רצון חזק באותה מידה וקומה דומה להפליא הוא סטפן הוקינס. חייו והישגיו יישארו מקור השראה לדורות הבאים.

האל פיני & ביטקוין

המושג ועצם המילה ‘ביטקוין’ יישארו תמיד שם נרדף לשמו של האל. לאמיתו של דבר, בכל פעם שתקראו על ביטקוין, כדאי לכם גם לדעת מיהו הל פיני? למען האמת, הוא האישיות המסתורית ביותר בעולם הקריפטו.

גם אם הוא לא היה המקור האמיתי והמחבר של המטבע העתידני הזה (הוא מעולם לא טען זאת בפועל), בכל זאת ביטקוין לעולם לא היה הופך למציאות מעשית אלמלא הגישה המהירה והפרואקטיבית של האל פיני..

הרעיונות המהפכניים שלו ממש הבטיחו להמריא של ביטקוין ולקבלתם האוניברסלית ככזו. הציטוטים שלו על יעילות המטבע הקריפטוגרפי הועילו להפיכת אמינות ביטקוין. במיוחד תרצה לקרוא את הערותיו הרלוונטיות כאן.

האל ביצע את עסקת הביטקוין הראשונה ובכך העביר בצורה חזקה את אמונתו בשימוש המעשי ובערך הריאלי של מטבע הצפנה ייחודי זה. כך הוא דאג להפוך אותו למציאות. הספקנות הראשונית פחתה במהירות כשהוא עצמו היה הרוכש הראשון של ביטקוין. הוא גם עבד על התוכנה שלה כדי להבטיח את האותנטיות והקבילות שלה.

הפעלת ביטקוין

– halfin (@halfin) 11 בינואר 2009

כבר בשנת 2009 האמין האל ברעיון שבסופו של דבר כל ביטקוין יגיע ל -10 מיליון דולר בערך.

זה היה לפחות חמש שנים לפני שמטבע הסייבר האמור עלה לרמות בלתי נתפסות. לפרטים אודותיהם לחצו כאן. השאר הכל היסטוריה ואנחנו חיים את זה.

חַיִים & הישגים

אני מוצא את חייו של הל פיני כחיים של עקביות, תשוקה קיצונית והתמקדות ייחודית בחדשנות ובגישה עתידנית. נראה כי מאז שעזב את האוניברסיטה, לא היה דרך לחזור בחייו.

כבר בתחילת דרכו המקצועית עבד האל בפרויקטים של תכנות ופיתח תוכניות למשחקי וידיאו שונים. אולי היה לו מזל (או אולי זה הפוך!) שבמהרה הוא יצר קשר עם פיל צימרמן. למרבה המזל, שניהם חלקו את האינטרסים הדומים ובכך הפכו לקבוצה נהדרת.

הצטרפותו לפיכך לתאגיד ה- PGP של פיל הייתה התקדמות הגיונית ושיאה של רעיונות זהים שהבטיחו גם את ההצלחה המדהימה של חברת PGP עצמה. עצם העובדה שהוא זכה לשביעות רצון מקצועית מלאה בעבודתו של PGP באה לידי ביטוי בהחלטה בהחלטתו להמשיך בארגון זה עד לפרישתו אותה לקח בגלל בריאותו הגופנית (אז)..

אף על פי כן, כאשר אנו מציצים בקריירה הקצרה יחסית, אך המדהימה, של האל, אנו מגלים שלבו היה במקום בו נחתה תשוקתו. כך גם בזמן שהיה בתאגיד PGP, הוא המשיך בעשייה לחדשנות לעתיד.

זה היה בגלל הכמיהה הזו, שהאל הסתבך עם ‘cypherpunks’ – מפתחים עצמאיים במקצת. הם הכירו בחופשיות בתמיכתו ובעידודו הבלתי נמתח שקיבלו באותו רגע מכונן בחייהם המוקדמים; רבים מהם הפכו מאוחר יותר למומחים ‘par excellence’ בתחומי פיתוח התוכנה שלהם.

פַּשְׁטוּת & מוֹקֵד

כמה מראיונותיו של האל – שניתנו לפני תקופת מחלתו וגם בתקופת מחלתו, חושפים את אופיו הפשוט, הודאה גלויה בכישלונות לצד הצלחות, מחויבותו הנחרצת לעתיד וכן את הכמיהה שלו להסתכל ולדבר מעבר לגופו. משתק את המצב והנושאים.

אתה יכול לעבור את אחד כזה רֵאָיוֹן להמשך ידע בנושא. הנה שלו פוסט אחרון שוב כדי להראות לך איזו השראה מדהימה היה.

חיי משפחה

אחרון, אך לא פחות חשוב, מיהו הל פיני עבור משפחתו? על אף תשוקתו הוורקוהולית כמעט לצימאונו הבלתי נגמר לפיתוח, התאמה אישית, חדשנות, יכולת הסתגלות וגישה מכוונת תוצאות, האל פיני היה איש משפחה פשוט.

הוא טיפח את ילדיו, בן ובת להיות גם בעלי יכולת טכנולוגית, לא מכפייה אלא מתוך בחירה. אשתו האוהבת נשארה לצידו עד שנשם את רוחו. הוא מת מוות שליו, מרוצה לגמרי ונוח ממורשתו.

מיהו האל פיני? מילות הסיום

הל פיני היה ידוע בלב ליבו ובנדיבותו על ידי עמיתיו. הוא נחשב לגאון שתרם לקריפטוגרפי בזמן שנלחם במחלה קטלנית.

כאשר סאטושי הוא עדיין דמות מסתורית, רבים מאמינים שהאל פיני היה למעשה סאטושי.

אם זה נכון, התשובה לשאלה מיהו האל פיני היא – הוא מייסד הביטקוין.

אבל למען האמת, הרבה דברים לגביו הם עדיין בגדר תעלומה. האם זה באמת סאטושי? האם הוא האיש שעומד מאחורי הביטקוין? זה נראה כאילו זה יישאר בגדר תעלומה אלא אם כן סתושי יתייצב או שאשתו של האל תפר את שתיקתה.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map