פגוש Fluree – פיתרון מקיף לניהול נתונים ארגוניים ושיתוף נתונים מהימן

מה זה פלורי?

Fluree היא פלטפורמת ניהול נתונים שנבנתה כדי לתמוך בדרישות אפליקציות מודרניות ולהקל על יכולות שיתוף, שיתוף פעולה וניהול עסקאות חיצוניות ואף מבוזרות. Fluree הוא ערכת כלים רב-תכליתית שניתן להשתמש בה להפעלת יישומים ארגוניים, להקל על שיתוף נתונים מהימן ושיתוף פעולה, ובניית פתרונות בלוקצ’יין מקצה לקצה.

אמנם נהוג לשרטט קו ברור של בידול בין רשתות חסימות לבסיסי נתונים, אך Fluree שילבה בין שתי הטכנולוגיות המתאימות כדי לספק כלי לבניית יישומים ממוקדי נתונים העושים שימוש מעשי (ומדרג) בביזור, במשתנות ובשלמות הנתונים..

גודל הקבוצה 8

מקום – ווינסטון-סאלם, צפון קרוליינה, ארה”ב

איך נראית האדריכלות של פלורי?

רוב מאגרי המידע המודרניים מריצים את מנוע הטרקטור (ה”כותב “) ואת עמית השאילתות (ה”קורא”) באותו צומת (שרת). על מנת לספק מדרגיות של מסד נתונים מודרני ואת היתרונות הבלתי משתנים והמבוזרים של בלוקצ’יין, Fluree הפרידה את בסיס הנתונים המסורתי לשני חלקים: FlureeDL ו FlureeDB.

FlureeDL הוא ספר חשבונות המאמת, מאחסן ומאבטח את כל העסקאות. FlureeDB עושה שימוש ב- FlureeDL עם מנוע שאילתת גרפים סמנטיים להפעלת יישומים ארגוניים.

שתי המערכות מתרחבות באופן עצמאי וניתנות להגדרה (כללים, הרשאות וכו ‘).

מה הם כמה מתכונות הליבה של Fluree?

 • היסטוריה אפשרית הוכח לא רק את שלמות כל פיסת נתונים במערכת שלך – אלא גם את מקור כל עסקה.
 • הוכחת מניפולציה – כ יומן תוספת בלבד, Fluree מוציא מסלול ביקורת שניתן להוכיח ושלם ועמיד בפני שיבושים.
 • גישה לנתונים היסטוריים – הפעל שאילתות כנגד כל נקודת זמן אחת – ובכך מעניק לכל יישום יכולת “אחורה אחורה” מיידית.
 • שאילתות גרף סמנטי – Fluree חושפת נתונים במאגר גרפי סמנטי עשיר, המסוגל להריץ צבירות אנליטיות ביותר.
 • ביזור – לבטל באופן אופציונלי את ספר החשבונות שלך באמצעות כללים ניתנים לתכנות וקונצנזוס תומך לממשל חכם.
 • שיתוף נתונים ישיר באמצעות ממשקי API – אבטח הרשאות גישה לאן שהם שייכים – ברובד הנתונים במקום לתפור רשת של ממשקי API.

איזו בעיה או מכלול הבעיות מנסה הפרויקט לפתור?

הצוות ב- Fluree שואף לפתור לא מעט בעיות בספקטרום ניהול הנתונים, אך מנקודת המבט של הבלוקצ’יין, Fluree מבקשת להביא את היתרונות העצומים שבלוקצ’יין מציב ישירות לדרג הנתונים של מחסנית יישומים טיפוסית..

בלוקצ’יין התפוצץ עם ביקוש רב ליישומים המספקים שינויי שינוי, שקיפות וביזור, אך גורם אוניברסלי הפריע לפרויקטים רבים: ניהול ואחסון נתונים. רשתות חסימות ציבוריות מותאמות ומתוכננות להעברת נכסים פשוטה מאוד – הדורשת צרכי ניהול נתונים מינימליים.

אבל מה קורה כשאנחנו מנסים להחליף מחדש את אותו פורמט בלוקצ’יין לארגון – למשל יישום ERP של שרשרת אספקה ​​שמנהל הזמנות רכש, בעלי עניין, מידע RFID ועוד? בניית פתרון בלוקצ’יין שמטפל באופן מקורי בנתונים ובמטא נתונים הופך למאתגר יותר – גם בפיתוח וגם באבטחת מידע.

מנהלי פרויקטים גילו שמכיוון שרוב החסימות מתחברות דרך נדבך “ההיגיון העסקי” של ערימת היישומים, הם עדיין צריכים לדחוף נתונים ומטא נתונים הקשורים לעסקאות בלוקצ’יין למערכת בסיסי סטטי מרכזית. המחסור באחסון נתונים מלא בשרשרת מוביל לשכבת אינטגרציה מיותרת (או כמו שאומרים כמה: “מנסה להכריח את בלוקצ’יין למחסנית שפשוט דוחה אותה”).

Fluree פותר את בעיית שילוב הנתונים הזו כטכנולוגיית בסיס נתונים בסיסית, המאפשרת למפתחים לבנות מערך נתונים מאוחד ובלתי משתנה בכוח ולהגדיל את היישומים שלהם. ללא אינטגרציות דביקות או שכבות נוספות – רק חנות נתונים אחת וניתנת לשאיבה של בלוקצ’יין המותאמת ליישומים ארגוניים.

איפה אתה רואה הכי הרבה משיכה?

בדרך כלל אנו רואים עניין ב- Fluree בשתי קטגוריות: ראשית, ספקיות SaaS או SaaS ייעוץ שרוצים להרחיב את “ערכת הכלים” שלהן. שנית, יש לנו קהילה מדהימה של סטארט-אפים המשתמשים ב- Fluree כתשתית שלהם לבניית ההיצע שלהם.

במונחים של אנכיים בתעשייה, Fluree הוא פתרון נתונים אגנוסטי בענף. עם זאת, אנו רואים עניין רב בשמירת רשומות שרשרת האספקה, הביטוח, הבריאות והשלטון.

במה שונה Fluree מפתרונות בלוקצ’יין אחרים?

Fluree היא בלוקצ’יין פרטי / ארגוני המתמקד בניהול נתונים ובשלמות עסקאות בין גורמים המשתמשים ב- Fluree SmartFunctions ™. Fluree פועלת ברמה כללית יותר מרוב רשתות החסימה אשר בדרך כלל נועדו במטרה להקל על עסקאות נכסים (כלומר כסף, ניירות ערך, נכסים דיגיטליים). על ידי פעולה ברמה הניתנת להגדרה יותר, בנוסף לפעולה כחנות נתונים טובה יותר, מאפשרת Fluree לבזבז חלקים (או את כולם) ממאגר הנתונים ולהשתמש בהם כפתרון עסקי שיתופי..

כאשר רצוי בלוקצ’יין כדי להקל על עסקאות נכסים חסרות אמון ושקוף לצד יישום קיים (כאשר הבלוקצ’יין פועל כשירות), או ליישום המכוון לחלוטין לכסף, ובכך אינו דורש מעט היגיון או ממשק משתמש נוסף של יישומים, סביר להניח שבלוק-קיימים קיימים יציעו דרך מהירה יותר מ- Fluree מכיוון שתיעודם וכללי ההגדרה שלהם מכוונים לבעיה ספציפית זו. ל- Fluree יש את היכולת להקל על פתרונות כאלה ועוד, אך עליה להיות מוגדרת לכל אחת ממטרות אלה.

למטרות בהן בלוקצ’יין רצוי להקל על שיתוף מידע, או מידע בנוסף לעסקאות נכסים, Fluree מציעה פיתרון מקיף אחד ומספקת כלי עזר עצום לכל אחד מהמשתתפים סביב הנתונים המנוהלים ומשותפים. לחסימות מסורתיות אין יכולת לנהל נתונים במידה הדרושה ליישום ארגוני – חלקן יכולות לאחסן פיסות מידע, אך אינן מציעות יכולת שאילתות עשירה בכל המידע הזה. כאשר המידע הוא חלק מפתרון הבלוקצ’יין, מפתחים נאלצים לבנות את כל ניהול הנתונים למסד נתונים מסורתי (מרכזי), אשר חסר את אותה שלמות כמו הבלוקצ’יין, ואז בנו ממשקי API מותאמים אישית כדי לשתף את הנתונים עם גורמים אחרים. התוצאה היא מערכת טכנולוגיות יקרה ומרוצפת יחד שהגיעה מעולמות טכנולוגיה שונים (ריכוזית לעומת מבוזרת).

קרדיט לצילום: רובע החדשנות

איך הטכנולוגיה זמינה לשימוש כיום?

כדי להתחיל בעבודה עם Fluree זה בחינם – גם כמארח ענן וגם כתוכנית הפעלה של Java. Fluree יושק בקרוב גם כפרויקט קוד פתוח לתמיכה בפיתוח קהילתי נוסף. 

גרירה

Fluree השיקה את תוכנית הבטא שלה בסוף 2017, ומשכה למעלה מ- 750 ארגונים שכעת נרשמו למהדורת הקהילה החינמית שלה. כשעבר לייצור בנובמבר 2018, פלורי חתמה על חוזים ארגוניים, כולל מגוון רחב של מקרים לשימוש בתעשייה:

 • בד, שוק נתוני צריכה
 • SSBI, מאמץ משותף עם ממשלת הודו לבנות רשומות בעלות אדמות
 • בנקיבה, חברת משרדים המתמקדת בדיגיטציה של תהליך תביעות ביטוח החיים
 • רעיון, סטארט-אפ המעוניין לשבש את שוק הפטנטים הדיגיטליים
 • דוקסמור, חברת טכנולוגיית ניהול מסמכים מבוססת ענן

שבחים

 • 10 מוצרי הביג דאטה הכי מגניבים לשנת 2017מגזין CRN
 • 10 ספקי ניתוח נתונים לצפייה בשנת 2018חברת הערוץ
 • 20 ספקי הענן המדליקים ביותרמגזין CRN
 • הפעלה לצפייהמאגרי מאגרי מידע ויישומים
 • 10 הסטארטאפים המובילים בצפון קרוליינהאיגוד טק NC
 • סטארט-אפ גלובלי 50Startup Grind של גוגל

פוסט זה הוא חלק מ- 101 Blockchains for Startups יוזמה ונכתב על ידי קווין דאבלדיי, הובלת תקשורת ב פלורי.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map