אתריום לעומת אדווה: בהשוואה לעומק

Ethereum לעומת Ripple הוא קרב שמתגבש כאשר שני פרויקטי הבלוקצ’יין ממשיכים להניע פתרונות פורצי דרך שיש להם השלכות חמורות על מגזרים שונים. אז איך שני הפרויקטים הפופולריים ביותר של בלוקצ’יין שונים זה מזה, ובכל זאת כולם מבוססים על טכנולוגיית בלוקצ’יין?

אדווה נגד את’ריום: יעד עיקרי

את’ריום נוצר במטרה להתחרות במוסדות פיננסיים על ידי מתן רשת מבוזרת, בה אנשים יכולים לסחור ולעשות עסקים ללא בדיקה מצד רשות ריכוזית כלשהי. זהו, לפיכך, פורום בו אנשים נפגשים כדי ליצור פרויקטים ומסכימים כיצד ניתן ליישם שינויים שונים.

Ethereum משמש גם להפעלת עמיתים בפרויקטים שהם מאמינים בהם. הוא משמש גם לתמיכה בפיתוח ויצירה של אסימונים חדשים המכונים יחד ERC20.

לעומת זאת, אדווה נוצרה במטרה לתמוך במוסדות פיננסיים במקום להתחרות בהם. הבלוקצ’יין פּרוֹיֶקט מטרתו להקל על מוסדות פיננסיים לבצע עסקאות פיננסיות בבלוקצ’יין. הפרויקט אינו מבוזר אלא ריכוזי, לפיו נדרש קונצנזוס לכל שינוי שישפיעו עליו.

RippleNet שמופעל על ידי Ripple הוא פיתרון בלוקצ’יין שהופך פופולרי יותר ויותר להקלה על תשלומים חוצי גבולות. הרשת מציעה גם הסדרי עסקאות מיידיות ויכולות העברת הודעות דו-כיווניות.

אדווה משווקת את עצמה כמנגנון שימושי לעסקאות חוצות גבולות מכיוון שאת’ריום רואה את עצמו כאסימון דיגיטלי ויחידה להחלפה.

אתריום לעומת אדווה: טכנולוגיה ופיתוח עתידי

Ripple היא מערכת תשלומים מבוזרת בקוד פתוח המאפשרת תשלומים מיידיים בעמלות מינימליות. פרוטוקול הרשת מאפשר עסקאות בין מספר מטבעות ללא צורך ברשות מרכזית.

לעומת זאת, Ethereum הוא תוכנת תוכנה ש מאפשר אימות וביצוע קוד בבלוקצ’יין את’ריום. Ethereum מספקת תמיכה גם ביישומים מבוזרים הדומים ליישומי מחשב מסורתיים אך עם שכבת אבטחה מוגברת והפחתת הסיכון להפסקת זמן..

אדווה נגד אתריום: הפצת מטבעות

מדף ה- XEP של Ripple מתוחזק באלגוריתם של קונצנזוס פרוטוקול הנבדל ממערכות הוכחה לעבודה הנפוצות במטבעות קריפטוגרפיים אחרים. כל המטבעות עבור המטבע המקורי של הפרויקט נוקשו מראש בהשקה, מה שאומר שלא ניתן לכרות XRP.

100 מיליארד מטבעות XRP נכרו בתחילת הפרויקט אשר ריפל מחזיקה 7 מיליארד. Ripple שולטת גם בכ- 55 מיליארד מטבעות XRP באמצעות חשבון נאמנות.

לעומת זאת, Ethereum מתוחזק באמצעות אלגוריתם הוכחה לעבודה בשם Ethash. את’ר הוא מטבע הקריפטו הבסיסי המפעיל את הרשת ומשמש כאמצעי תשלום להפעלת יישומים מבוזרים בפלטפורמה.

בניגוד ל- Ripple, ניתן לכרות את את’ריום בתהליך שכולל כורים להקים מחשבים כדי לפתור חידות הצפנה. בנוסף, בסך הכל נוצרו 60 מיליון אתר לתורמים של מכירה מוקדמת בשנת 2014, מתוכם 20% או 12 מיליון הוקצו לקרן הפיתוח..

אתריום לעומת אדווה: מדרגיות

השוואה בין אדווה לעומת אתריום לא תהיה שלמה מבלי להתבונן בהיבט הרחבה של שני פרויקטי הבלוקצ’יין. מדרגיות מתייחס למספר העסקאות הכולל שבלוקצ’יין יכול לטפל בו בתקופה מוגדרת.

Ripple מחזיקה יתרון לא רק את’ריום אלא גם מטבעות קריפטוגרפיים אחרים, מכיוון שבלוקצ’יין שלה יכול לעבד עד 1,500 עסקאות בכל שנייה. זה פי מאה ממה שאיתרום יכול לעבד, יתרון שראה את הרשת מושכת הרבה עניין מהמערכת הפיננסית המרכזית..

ל- Ripple יש יתרון על פני Ethereum בכל מה שקשור למהירות העסקה. Ethereum מספקת עסקה אחת לשתי דקות. לעומת זאת, אדווה יכולה לספק עסקה כל ארבע שניות.

בדוק את ההשוואות האחרות שלנו:

  • ביטקוין מול את’ריום? מה ההבדל?

  • Ethereum לעומת Litecoin: מדוע LTC מיועד לעסקאות ו- ETH לחוזים חכמים?

  • EOS מול אתריום: רוצח אתריום פוטנציאלי!

  • Ardor לעומת Ethereum: מהם היתרונות והחסרונות?

  • NEO מול את’ריום: מה טוב יותר?

סיכום

אדווה מנצחת את אתריום בכל הנוגע לטיפול בהעברות מטבע בהתחשב במהירויות העסקה שלה ובמספר העסקאות הכולל שהוא יכול להתמודד עם שנייה. לעומת זאת, את’ריום מכה את ריפל בכל הקשור להתמודדות עם מגוון אינטראקציות מסובכות בין מספר צדדים, יתרון שראה כי הוא משמש דברים כמו חוזים חכמים..

קרב האת’ריום מול האדווה צפוי אפוא להימשך שנים רבות, בהתחשב בכך ששני פתרונות הבלוקצ’יין הם בעלי יתרון בתחומי ההתמחות שלהם..

נהנית מהמאמר הזה? בדוק את Stellar vs Ripple.

חדש בעולם הזה? התבונן במדריך המלא למתחילים כיצד להשקיע בקריפטו.

הצהרת אחריות: אין להתייחס למאמר כאלו ואינו נועד לספק ייעוץ השקעות כלשהו. תביעות המועלות במאמר זה אינן מהוות ייעוץ השקעות ואין להתייחס אליהן ככאלו. עשה את המחקר שלך וודא שאתה קורא את כתב ויתור המלא שלנו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map