Lumens Stellar (XLM) לעומת Ripple (XRP) – איזו אפשרות טובה יותר?

בעת ביצוע השוואות אדווה (XRP) לעומת כוכבי לומן (XLM) נראה כי ההבדלים עולים על הדמיון. הדמיון במקרה זה מיוחס לעובדה ש ג’ד מק’לב שהיה מכשיר להקמת ריפל גם מייסד את סטלר.

ביצירת אדווה רַעְיוֹן היה אמור להמציא מערכת שתוכל להחליף את SWIFT בביצוע העברות כספים חוצות גבולות. Ripple משמש אפוא על ידי חברות רב לאומיות ובנקים לביצוע תשלומים גלובליים והדבר מושג על ידי העברת האסימון שלו דרך רשת Ripple המביאה לנזילות לפי דרישה. לעומת זאת הכוכב היה נוצר להשיג אותן מטרות אך כעמותה ובעיקר לסייע לחסרי גישה לשירותים פיננסיים במדינות עניות.

XLM לעומת XRP: הבדלים עיקריים

ההאורות הכוכבים לעומת ההבדלים באדווה אינם מסתיימים בכך. הבדל מרכזי נוסף הוא באשר לאופן שבו מגיעים להסכמה בין הצמתים השונים של שני הפרוטוקולים. בעולם המטבעות הקריפטו שיטות הקונצנזוס הנפוצות ביותר הן הוכחת יתד והוכחת עבודה. עם זאת שני הפרוטוקולים אינם משתמשים בשניהם אלא לכל אחד מהם יש מנגנון קונצנזוס שונה משלו. אדווה מפעילה הוכחת נכונות בעוד שסטלר משתמש בפרוטוקול הקונצנזוס הכוכבי.

הבדל אדווה מרכזי נוסף לעומת הלומן הכוכבי בין שני המטבעות הדיגיטליים הוא ש- Ripple הוא דפלציוני ואילו Stellar אינפלציוני. צוות כוכבים הצביע על כך שקצב האינפלציה השנתי שלהם יהיה 1% בעוד שבמקרה של אדווה הצוות גילה כי כמות אסימוני ה- XRP במחזור תפחת עם הזמן ובכך תהיה השפעה דפלציונית..

מבוזרת יותר

במידה מסוימת כוכבים נתפסים כמבוזרים יותר בהשוואה לאפל. זו אחת הסיבות לכך שחסידי מטבעות וירטואליים מבוזרים ואלו העומדים בחזונו המקורי של סאטושי נקמוטו, הדמות או הדמויות שזוכים ליצירת ביטקוין, מתנערים מאפל מכיוון שהוא נתפס ריכוזי מדי. בדיון אדווה לעומת כוכבים האחרון זוכה ביחס לביזור.

חלק מהדמיון הקיים בין שני המטבעות הווירטואליים כולל את העובדה שבניגוד למטבעות וירטואליים אחרים כמו ביטקוין (BTC), לא ריפל ולא סטלר משתמשים בכורים. במקרה של ביטקוין למשל הכרייה יכולה להתנהל על ידי כל מי שמוריד את הלקוח למכשיר שבו כל מכשיר שמצטרף למערכת הופך לכינוי הצומת. בעוד שהם עדיין מבוזרים כוכבים ואדווה לעומת זאת אינם מאפשרים לכל טום, דיק והארי לנהל את הצמתים שלהם. במקום זאת השניים מריצים צמתים משלהם על פני מספר שרתים. מוסדות פיננסיים שלקחו את הטכנולוגיה רשאים גם להפעיל צמתים משלהם במה שמכונה בלוקצ’יין מורשה.

בדוק את ההשוואות האחרות שלנו:

  • ביטקוין מול את’ריום? מה ההבדל?

  • Ethereum לעומת Litecoin: מדוע LTC מיועד לעסקאות ו- ETH לחוזים חכמים?

  • EOS מול אתריום: רוצח אתריום פוטנציאלי!

  • Ardor לעומת Ethereum: מהם היתרונות והחסרונות?

  • NEO מול את’ריום: מה טוב יותר?

  • אתריום לעומת אדווה: השוואה מעמיקה

קווי הדמיון בין שני הפרוטוקולים

דמיון נוסף בהשוואה בין אדווה לעומת כוכבים הוא ששני המטבעות הווירטואליים משתמשים בספר חשבונות מבוזר לצורך אימות תנועת הכספים. בכך העסקאות מסתיימות בשניות תוך עמלות מינימליות. כדי להשיג עמלה נמוכה זו שני הפרוטוקולים גובים שבריר מטבע. לפיכך, Stellar ו- Ripple יש תמריץ להבטיח ששווי המטבע יישמר נמוך כדי להגדיל את האימוץ ברחבי העולם כמערכת תשלומים..

דמיון נוסף של אדווה לעומת כוכבים הוא ביחס לאספקת המטבעות. בשני הפרוטוקולים אספקת המטבעות היא בשליטת היזמים. זה שונה מהמקרה של הביטקוין מכיוון שבאשר למטבע הדגל שחרור מטבעות חדשים נעשה על ידי הרשת באופן הדרגתי עד שמגיעים לנתון קבוע מראש. לעומת זאת, ניתן להגדיל את היצע מטבעות ה- XRP וה- XLM בכל פעם שמתחשק למפתחים. זו חלק מהסיבה לכך ששני המטבעות מואשמים בריכוזיות מדי.

נהנית מהמאמר הזה? בדוק את NEO לעומת את’ריום, או מדוע NEO יכולה להיות המטבע החזק ביותר של שנת 2018?

חדש בעולם הזה? התבונן במדריך המלא למתחילים כיצד להשקיע בקריפטו.


* הצהרת אחריות: אין לראות במאמר זה ייעוץ השקעות ואינו נועד לספק. תביעות המועלות במאמר זה אינן מהוות ייעוץ השקעות ואין להתייחס אליהן ככאלו. עשה את המחקר שלך וודא שאתה קורא את כתב ויתור המלא שלנו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map