Blockchain לעומת Cryptocurrency: אל תשאר מבולבל!

ישנם מספר אנשים שרק חוקרים את עולם הבלוקצ’יינים לאחרונה. לעתים קרובות אנשים מבלבלים בין רשתות החסימה לבין מטבעות קריפטוגרפיים. יש הנוטים להאמין שהם רק מילים נרדפות. ובכן, אתה יכול לנחש שהם בהחלט לא אותו דבר. אז מה ההבדלים הגדולים ביניהם? החזיקו את הסוסים שלכם, תוכלו לדעת הכל על שני אלה במאמר זה על blockchain לעומת cryptocurrency.

Blockchain לעומת Cryptocurrency: מה זה Blockchain?

אוקיי, אז קודם מגיעות החסימות. הבלוקצ’יין הוא טכנולוגיה בה נשמרות עסקאות או נתונים. כל בלוק בשרשרת מכיל פיסת נתונים או מידע ייחודיים. חסימות אלה משלבות שרשרת שלמה ועובדות כמו ספר ספר דיגיטלי גדול. כל הנתונים נשמרים כרונולוגית.

ממש בהתחלה כשסטושי נקאמוטו המציא את הטכנולוגיה שהוא כינה שלו בלוקצ’יין כ- Bitcoin. שוב שם המטבע הקריפטוגרפי במערכת האקולוגית הוא גם ביטקוין. כאן התחיל הבלבול. ואז זה היה רק ​​עמית לעמית במזומן אלקטרוני.

בלוקצ'יין

לאחר ההתרסקות הכלכלית בשנת 2008, העולם בכה לכסף חדש שלא יאבד בגלל כמה טעויות מצד הבנקים. העולם פשוט שנא את הבנקים מכיוון שהרבה אנשים איבדו את כל מה שהיה להם. ביטקוין התחיל להראות את הפוטנציאל להיות הכסף (!) חסין הבנק החדש שאנשים יכולים לסמוך עליו.

מאוחר יותר, הרבה חסימות אחרות התגלו כמו אדווה ואת’ריום. הם הפכו את הטכנולוגיה למתוחכמת עוד יותר. הם הראו לנו שלבלוקצ’יין יכולים להיות היבטים רבים אחרים. זה יכול לאחסן כל סוג של נתונים. במובן מסוים, זה היה תנופה טכנולוגית. מה שאנשים יכולים לעשות בטכנולוגיית הבלוקצ’יין הזו הוא בלתי מוגבל.

תכונות של Blockchains

יש לבלוקצ’יין 4 תכונות עיקריות. הם כדלקמן,

1. מבוזרת. לכן, אף אחד לא יכול לשנות או לתפעל את האופן שבו בלוקצ’יין צריך לפעול.

2. ספר חשבונות מבוזר לחיזוק הונאות וניהול קל יותר.

3. כריתת מטבעות היא תרחיש נפוץ. אתה יכול לחשוב על כריית ביטקוין כטביעת מטבעות.

4. מערכת אקולוגית נטולת חבלה.

Blockchain לעומת Cryptocurrency: מה זה Cryptocurrency?

מטבעות קריפטוגרפיים הם סיפור אחר לגמרי! אתה יכול לקרוא לזה הנכס שטכנולוגיית הבלוקצ’יין משתמשת בו – כסף הרשת. במונחים טכניים, אנשים מכנים זאת לעתים קרובות “אסימונים”. אם כי, ישנם חסימות שאינן משתמשות באסימונים במערכת האקולוגית שלהם. זה בלוקצ’יין נטול אסימון. אדווה ללא מטבע XRP שלהם יכולה להיות דוגמה מצוינת לסוג כזה. נגיע לזה בהמשך, זה סיפור אחר.

Blockchain לעומת Cryptocurrency

כאשר אנו מחליפים חומרים או שירותים עלינו להשתמש בפריט כספי משותף ששני הצדדים מסכימים לסמוך עליו שיהיה לו ערך. מטבע קריפטוגרפי הוא אותו נכס נפוץ ששני הצדדים נותנים אמון בו – אמצעי חילופי.

אתה יכול לנסח את זה ככה – רשתות חסימות הן הבנק הפדרלי של ארה”ב והמטבעות הקריפטוגרפיים הם הדולרים האמריקאים.

כפי שראינו את החסימות חסרות האסימונים יש גם מטבעות קריפטוגרפיים חסרי חסימות. IOTA היא דוגמה מצוינת לסוג כזה של חברת חשבונות מבוזרים.

לא לכל מטבע יש את אותו השם של ה- Blockchain שהוא משתמש בו. כמו, Ethereum משתמש ב- Ether (ETH) ו- Ripple משתמש ב- XRP.

ניתן לבנות מספר מטבעות קריפטוגרפיים על אותו בלוקצ’יין. לדוגמא, אפילו אתה יכול ליצור מטבעות קריפטוגרפי משלך באמצעות הבלוקצ’יין של את’ריום. הטכנולוגיה ממש מתוחכמת וסולידית.

איך אתה יכול להחזיק מטבעות מטבעות?

אז האם אתה רוצה להחזיק מטבעות קריפטוגרפיים? בדרך כלל ישנם שני תרחישים לגבי האופן שבו תוכל לעשות זאת –

1. כרה את המטבע באמצעות כוח העיבוד והספק החשמלי שלך.

2. קנו את המטבע מכל מרכז חילופי קריפטו מהימן.

תכונות מטבעות קריפטוגרפיים

יש כמה תכונות נפוצות או מאפיינים של הקריפטו,

1. בלתי הפיך, כלומר כאשר העסקה מתבצעת היכן שאין דרך חזרה.

2. בדוי.

3. מהיר ומאובטח

4. אתה לא צריך לבקש הרשאות לתת או לקחת כסף ממישהו.

5. היצע השוק נשלט בקפדנות. יש רק מספר מוגבל של ביטקוין על פני כדור הארץ.

6. מבוסס על מערכת ה- IOU כך שאין חובות.

מילים אחרונות

אז חבר’ה, זה היה זה. אני חושב שאתה מקבל את תמצית הבלבול בין הבלוקצ’יין לעומת קריפטוגרפי. אל תתבלבל לעולם בנושא. אם אתם מתכננים להשקיע במטבעות הקריפטוגרפיים, כדאי שתקבלו מושג על כל מה שחשוב. הנה כמה מאמרים נהדרים שיקדימו את מירוץ הידע. מקווה שיהיה לך מסע מצוין!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map