כיצד RPA ו- Blockchain יכולים לעבוד יחד

מאמר זה מציע מידע מפורט על RPA ועל נקודות המתאם בין RPA ו- blockchain. כמו כן, תבין את האתגרים וההזדמנויות של שילוב בלוקצ’יין ו- RPA יחד.

RPA היא אחת הטכנולוגיות החדישות המשבשות את התעשייה שם בחוץ. מעטות מהטכנולוגיות האחרות שעושות גם את החדשות כוללות בלוקצ’יין, בינה מלאכותית. החברה שלנו היא מערכת אקולוגית, ומכאן שכל הטכנולוגיות הללו קשורות זו לזו.

במאמר זה נדון ב- RPA וב- Blockchain. כל אחת מהטכנולוגיות הללו משבשת. לעומת זאת, חברות ממהרות לאמץ את הטכנולוגיות החדשות כדי שיוכלו למנף את היתרון ולחדור עמוק לשוק..

הם גם נוטים יותר לשלב טכנולוגיות כדי להשיג את התוצאה הטובה ביותר האפשרית עבור הארגון שלהם. למשל, קרוב לוודאי שהם ישלבו RPA ו- blockchain. נדון בהשפעות שילוב ה- RPA עם הבלוקצ’יין. עם זאת, המאמר אינו עוסק בבלוקצ’יין לעומת RPA.

הירשם עכשיו: קורס יסודות Blockchains ארגוניים

מה זה RPA או אוטומציה של תהליכים רובוטיים?

אוטומציה של תהליך רובוטי (RPA) הוא תהליך האוטומציה שממלא משימות חוזרות וידניות באמצעות רובוטים. זה נעשה בעזרת בוט התוכנה.

הפופולריות של RPA נובעת מכך שהיא שימושית בשיטות התעשייה הנוכחיות. זה יכול לקיים אינטראקציה עם כל מערכת מודרנית, בדיוק כמו שאדם היה עושה. זה הופך אוטומציה של מגוון רחב של משימות לקלה לתעשיות. זה מכונה מהפכה באוטומציה של תהליכים עסקיים. אחרי הכל, זו אחת הטכנולוגיות המתפתחות שם.

במונחים טכניים, ניתן להגדיר RPA כטכנולוגיה שעובדת סביב תשומות מובנות והגיון עסקי. RPA מביא לאוטומציה של תהליכים עסקיים.

ב- RPA, רובוט או תוכנה מוגדרים לפרש וללכוד את הנתונים הקשורים ליישום ואז להשתמש בנתונים אלה כדי להתמודד עם כל המשימות השונות הקשורות אליו, כולל מניפולציה, תגובות ותקשורת נתונים..

ישנם יתרונות רבים של RPA. בואו לרשום אותם למטה.

  • תהליך משופר
  • חיסכון עלויות
  • פרודוקטיביות משופרת
  • איכות גבוהה
  • שירות לקוחות משופר

יתרונות אחרים כוללים בדיקת ביקורת טובה יותר, אמינות, שימור, עקביות, חיסכון בפוטנציאלים, חוצה ענפים, מדרגיות וכו ‘..

רכיבי RPA

בואו נסתכל על המרכיבים הבסיסיים של RPA. הם כמו להלן.

  1. בוטים: בבסיסו, יש בוט שמקודד לביצוע התוצאה הרצויה. יש להם פקודות מאקרו כדי להשיג את היעילות הטובה ביותר.
  2. מתזמר: Orchestrator מוודא שהתוכנה נפרסת ומתזמן בוטים
  3. IDE: IDE מייצג סביבת פיתוח משולבת שבה מפתחים יכולים להשתמש בפיתוח ותחזוקת בוטים.

מה זה בלוקצ’יין?

כעת, כשיש לנו הבנה בסיסית באוטומציה של תהליכים רובוטיים (RPA), הגיע הזמן שנבדוק את הבלוקצ’יין.

Blockchain היא רשת עמית לעמית המסוגלת לתפקד ללא צורך בישות ריכוזית. הגישה המבוזרת מביאה הרבה תכונות על הלוח, כולל שקיפות, אי-שינוי, אבטחה וכו ‘. עם הבלוקצ’יין של Ethereum, אוטומציה היא גם אפשרות, בזכות הכללת חוזים חכמים.

קרא עוד: המדריך הטכנולוגי האולטימטיבי של Blockchain

יישומי RPA ו- Blockchain

לעתים קרובות אנשים תוהים – היכן RPA משתלב בטכנולוגיות מתפתחות אחרות?

RPA ו- blockchain הן טכנולוגיות מתפתחות ויש בהן פוטנציאל לשנות את אופן הפעולה של התעשיות. שתי הטכנולוגיות יכולות להשפיע כמעט על כל המגזר שם. אנו יכולים לראות מקרים של שימוש ב- RPA ובבלוקצ’יין בתעשיות כגון קמעונאות, ביטוח, פיננסים, ממשל, בריאות וכו ‘..

אוטומציה היא דבר גדול כרגע. חברות מסתמכות על אוטומציה של דברים כדי שיוכלו לנצל את זמנן הפנוי כדי לפתור בעיות יצירתיות. אחד המטבעות הגדולים בדור הנוכחי הוא יצירתיות ופתרון בעיות. משמעות הדבר היא שהם יכולים להשתמש באוטומציה כדי לפתור דרישות טריוויאליות, בעוד שהם יכולים להשתמש בבני אדם כדי לבצע משימות מכריעות יותר הדורשות הבנה, למידה, יצירתיות וגישה. התשתית שנוצרה יכולה להתמודד עם עצמה באמצעות RPA ו- blockchain.

למשל, אוטומציה של תהליכים היא חלק קריטי בכל ענף. RPA יכול להתמודד עם אוטומציה של התהליך ומכאן לחסוך בעלויות הנדרשות לעלות בנפח גבוה ובמשימות חוזרות הדורשות כללים לעבוד.

תעשיית הרכב, למשל, יכולה להרוויח מאוד מ- RPA. משרד רגיל עם משימות חוזרות ונשנות במשרד הקדמי יכול להיות אוטומטי באמצעות RPA.

לעומת זאת, ל- Blockchain יש חלק נכבד ממקרי השימוש. זוהי ההשפעה הגדולה ביותר שניתן לראות בתחום מימון הסחר וניהול שרשרת האספקה. מגזרים אחרים מביאים גם שינויים בתהליכים שלהם ופתרון נקודות כאב שהתעלמו מהם עד כה. למשל, זה משנה את המערכת הבנקאית ומספק הסדרים מהירים יותר וניהול חשבונות קל יותר.

קראו עוד על מקרי השימוש בבלוקצ’יין כאן – 15+ מקרי שימוש בבלוקצ’יין מעשיים בשנת 2021

מה קורה כאשר RPA ו- Blockchain עובדים יחד?

לעתים קרובות, תעשיות משלבות טכנולוגיות מרובות כדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר. השוק מאוד תחרותי, והלקוחות מצפים למותגים יותר מאי פעם. לכן חברות צריכות להתפתח מעבר לאסטרטגיה שלהן.

עם טכנולוגיות הפועלות יחד בצורה חלקה מתמיד, קל לעסקים לאמץ אותן וליצור מערכת המתאימה ביותר להן, כמו גם למשתמש הקצה. כמו כן, הנתונים שנאספו על ידי חברות מסיביים מספיק בכדי שיוכלו לנסות שילובים חדשים. כל אלה אפשריים בשילוב של RPA ו- blockchain.

RPA נועד למלא תפקיד מרכזי באוטומציה של ההיבטים השונים של העסק. אתה יכול לחשוב על RPA כישות קונצנזוס שיכולה לתקשר עם מערכות ומשתמשי קצה. הוא עשוי בצורה כזו שהוא יכול לתקשר ולהגיב עם נתונים בזמן אמת ולהבין אותם. כאן, כל כוח האדם מיועד לברר את התהליכים שניתן לבצע אוטומציה. עליהם גם לדאוג להכשרת עמיתים לעבודה.

אז איפה בלוקצ’יין מתאים לכל אלה?

Blockchain יכולה לספק ספר ספרים מבוזר ומשותף לעיבוד כל הנתונים והמידע. הוא מספק פלטפורמת חילופי חכמה, אמינה וחלקה לכל הגורמים המעורבים.

יתרונות השימוש ב- RPA עם בלוקצ’יין

RPA יכול לאפשר blockchain כשמדובר בחילופי מידע בין תשתיות IT שונות. RPA ו- blockchain יכולים לעבוד גם כשמדובר במעקב וביצוע עסקאות ברחבי המערכת. באמון של blockchain, RPA יכול לעבוד בצורה חלקה ולספק מידע בסביבה ללא כל דאגות.

ניתן לאמת את העסקאות ולהעביר אותן בעזרת הבלוקצ’יין. כמו כן, ניתן לאחסן את כל הנתונים בספר החשבונות המבוזר, ולספק חוסר שינוי של הנתונים המאוחסנים.

עבור חברות זה אומר שניסויי ביקורת יהיו בסיסיים לביצוע. הם יכולים להפוך את זרימת העבודה לאוטומטית ולהבטיח פרודוקטיביות מרבית כדי לענות על דרישות הלקוח.

ישנם יתרונות רבים של RPA ו- blockchain –

ניהול רגולציה ותאימות

ציות הוא דאגה גדולה לעסקים שם בחוץ. עליהם לוודא כי התהליך שלהם תואם להנחיות הרגולציה המוקצות על ידי הממשל שהם מפעילים כעת. הדברים מסתבכים יותר אם הם פועלים ברחבי העולם. RPA ו- blockchain יכולים לעבוד יחד כדי להפוך משימות תאימות חוזרות לאוטומטיות.

ביצירת ניהול רגולציה ותאימות, בלוקצ’יין ממלא תפקיד מפתח בכך שהוא מציע חוסר שינוי לאירועים שהוקלטו. ניתן לגשת לכל האירועים גם דרך הרשת, מה שמאפשר גם ביקורת חיצונית. ניתן ליישם זאת על רגולטורים זמינים כיום, כגון GDPR.

קרא עוד: פרדוקס ה- GDPR של Blockchain: האם מדובר בסכסוך עולה בין חוק לטכנולוגיה?

עיבוד נתונים מהימן אוטומטי

מקרה שימוש ברור נוסף של Blockchain ו- RPA הוא יצירת עיבוד נתונים מהימן אוטומטי. יש לכך מקרי שימוש רחבים שבהם blockchain פועלת כרשת ליבה לניהול הנתונים המועברים בתהליך אחר.

ספר החשבונות המבוזר אכן תוהה כאן מכיוון שהוא מציע דרך לרשום נתוני תהליכים ועסקאות עסקיות לקבלת ההחלטות האוטומטיות שקיבלה RPA. מקרה השימוש הטוב ביותר לעיבוד נתונים מהימן אוטומטי הוא תהליך KYC, תשלומי תביעת ביטוח, גיוס משאבי אנוש וכן הלאה.!

שביעות רצון של לקוח

RPA ו- blockchain יכולים גם לעבוד יחד על מנת ליצור שביעות רצון טובה יותר של לקוחות עם עסקאות אוטומטיות מהירות ובטוחות ואמינות.

RPA ועמית לעבודה בבלוקצ’יין

גם RPA ​​וגם blockchain יכולים ליצור עמית לעבודה בר קיימא יותר עבור בני אנוש.

הזדמנויות ואתגרים של RPA ו- Blockchain

RPA ו- Blockchain הן טכנולוגיות חדשות שרואות צמיחה מהירה בפני עצמן. הצמיחה המהירה מביאה מערכת אתגרים משלה. אם אתה לוקח בלוקצ’יין כטכנולוגיה אינדיבידואלית, הוא סובל מבעיות כמו סטנדרטיזציה, מדרגיות ותאימות הדדית.

הנושא העיקרי כאן הוא ביזור! קשה לתקנן. מדרגיות היא גם נושא. עם זאת, פתרונות הבלוקצ’יין מהדור החדש ניתנים להרחבה, אך הם אינם קרובים יותר למדרגיות המוצעת על ידי פתרונות מסורתיים יותר, כולל VISA. נכון לעכשיו, Blockchain משופרת באופן פעיל כדי לפתור את בעיות הליבה הללו.

Hyperledger, למשל, פועלת לקראת מסגרת אחידה שניתן להשתמש בה על ידי ארגונים שונים. זה ישפר הן את שיעורי האימוץ והן את הסטנדרטיזציה.

למרות של- RPA אין כל כך הרבה אתגרים, היא עדיין סובלת משיעורי אימוץ. חברות לא משתמשות כראוי ב- RPA כדי להפוך את הפונקציות העסקיות שלהן לאוטומטיות. רובם פשוט משתמשים ב- RPA לאוטומציה של עבודת אדם. עם זאת, עליהם לחשוב אסטרטגית כיצד להפיק את המרב מ- RPA. במילים פשוטות, עליהם לשפר את הצעת הערך שלהם כאשר הם מאמצים RPA ​​בתהליך העסקי שלהם.

ארגונים צריכים להיזהר גם בכל הנוגע לאימוץ RPA בטכנולוגיית בלוקצ’יין. כמו כן, ארגונים צריכים תמיד לבצע עמדת פיילוט כדי לאמוד את ההשפעה של יישום RPA ​​ויישום בלוקצ’יין.

כעסק, עליך לוודא שאתה מזהה מדדי הצלחה מרכזיים, מתאם ליעדים העסקיים ומבין את הדרישות.

סיכום

זה מוביל אותנו לסוף ניתוח ה- RPA והבלוקצ’יין שלנו. האם אתה חושב ש- RPA עם blockchain הוא בחירה טובה עבור הארגון שלך? אם כן, הגיב למטה ויידע אותנו.

אם ברצונך להתייחס למושגים בסיסיים יותר הקשורים לבלוקצ’יין בדיוק כמו זה, דאג להירשם לקורס יסודות הבלוקצ’יין בחינם.!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map