QLDB לעומת Hyperledger

האם אתה רוצה לדעת על השוואה בין QLDB לעומת Hyperledger? אם כן, הגעת למקום הנכון. במאמר זה נבחן הבחנה בין שני פתרונות בלוקצ’יין שונים המביאים לשולחן תכונות ייחודיות.

אחרי הכל, בלוקצ’יין צומח במהירות. אם תשווה את הבלוקצ’יין עכשיו ולפני שנתיים-שלוש, תמצא בו צמיחה מרשימה. היו כבר פתרונות מרובים הקשורים לבלוקצ’יין שמטרתם לספק ערך לעסקים, ארגונים, ארגונים וסטארטאפים קטנים שרוצים לשלב בלוקצ’יין בתהליכים שלהם..

לדוגמא, יש לנו את Hyperledger – פרויקט גג של קרן לינוקס שמטרתו לקדם אימוץ בלוקצ’יין עסקי בשיתוף פעולה עם קוד פתוח גלובלי. החממה של Hyperledger מורכבת מפרויקטים הכוללים ספרים מבוזרים, ספריות, כלים וספציפיים לתחום.

מסד הנתונים של Amazon Quantum Ledger (QLDB) הוא מאגר חשבונות מנוהל במלואו המציע יומן עסקאות שניתן לאמת שמופעל באופן קריפטוגרפי. הוא מציע גם תכונות עיקריות כגון: בלתי ניתן לשינוי ושקוף.

לשם השוואה, נבחן פרמטרים שונים ונלמד את ההבדל ביניהם. המוקד הוא לא למצוא מי הכי טוב אלא לראות איך כל אחד מהם עובד. אם אתה עסק שמנסה להבין איזו טכנולוגיה מתאימה לך ביותר, המשך לקרוא!

לפני שנלך להשוואה בפועל, בואו להכיר את QLDB ואת Hyperledger.

QLDB לעומת Hyperledger

מהו מסד הנתונים של Amazon Quantum Ledger (QLDB)?

אמזון QLDB הוא פתרון מבוסס בלוקצ’יין חדש שיוצא על ידי אמזון בספטמבר 2019. הם רוצים להציע מאגר חשבונות מנוהל באופן מלא. מסד הנתונים יציע תכונות עיקריות כגון יומן עסקאות שניתן לאמת באמצעות קריפטוגרפיה. היא מציעה גם תכונות אחרות המבוססות על בלוקצ’יין כגון שינוי ושקיפות. זה שונה גם מהפתרון מבוסס הבלוקצ’יין האחר שכן הוא נשלט על ידי רשות מרכזית. באמצעותו תוכלו ליצור מסד נתונים בו ניתן לעקוב אחר כל שינויי העסקה, יחד עם ההיסטוריה שלו. כדי להגן על השינויים, כל אחד מהשינויים הללו בנתונים מאומת באופן קריפטוגרפי באמצעות נתוני hash.

כדי לקבל הבנה טובה יותר, ניקח דוגמא. אם אתה מנהל עסק שבו מקובל שפעילות מימון מתרחשת, היית מנצל את ה- QLDB לאחסון הנתונים בפנקס ספרים. ספר החשבונות מציע בעצם אחסון נתונים היסטורי עם יכולת להשתלב בכל תהליך עסקי.

מעוניין ללמוד עוד על מדריך QLDB של אמזון ואז עיין במאמר זה.

Hyperledger

Hyperledger הוא פרויקט מטריית קוד פתוח של בלוקצ’יין המנוהל על ידי קרן לינוקס. הוא מורכב מפנקסים מבוזרים, כלים, ספריות ופרויקטים ספציפיים לתחום. זהו פרויקט מונחה קהילה שמטרתו לספק לעסקים את האמצעים לאמץ בלוקצ’יין וליישם אותו בתהליכים שלהם.


חלק מהפרויקטים המפורסמים של Hyperledger כוללים בד Hyperledger, Besu, SawTooth, Grid ואחרים.

כבר כיסינו בפירוט את Hyperledger ואם אתה רוצה לדעת יותר, אנו ממליצים לקרוא עליהם ברשימה שלמטה

 • Hyperledger Fabric 2.0: Blockchain מהדור הבא
 • 20+ שאלות ותשובות על ראיונות Hyperledger

QLDB לעומת Hyperledger

עם כניסתם של מאגרי המידע Hyperledger ו- QLDB, הגיע הזמן להיכנס להשוואה. לשם השוואה, ננסה להשוות ביניהם מקטגוריות מסוימות. קטגוריות אלו יעזרו לך להבין את המגבלות וההזדמנויות שלהן שניהם טומנים בחובה.

בואו לרשום את הקטגוריות שעליהן נשווה ביניהן

 • קוד פתוח
 • מקרי שימוש (דרישות)
 • קלות שימוש
 • קלות ההתקנה
 • איכות תמיכה
 • אידיאלי עבור
 • תמחור

קוד פתוח

נכון לעכשיו, כל התעשייה עוברת לכיוון קוד פתוח. ולמה לא? ישנם יתרונות רבים של קוד פתוח. קרן לינוקס ידועה בפרויקטים של קוד פתוח. הם ניהלו מערכות הפעלה לינוקס בהצלחה בלשון המעטה.

אם תיקחו בחשבון גם את QLDB וגם את Hyperledger, תגלו שרק פרויקט Hyperledger הוא קוד פתוח – אחרי הכל, הוא מנוהל על ידי קהילת הקוד הפתוח. קרן לינוקס נמצאת בליבת הפעולה כאן. הם רוצים לשפר את האימוץ העסקי של בלוקצ’יין ולנקוט בגישת הקהילה בכך.

אז איך הם באמת עושים את זה? יש להם את שלהם ועדת היגוי טכנית לדאוג לתרומות. כל TSC מורכב מ -11 חברים נבחרים המקבלים החלטות לכוון את הכיוון הטכני עבור Hyperledger.

אם תיקח את ה- QLDB של אמזון, תראה גישה של מקור סגור. עם זאת, אל תבינו אותי לא נכון. זה לא רע או רגרסיבי בשום צורה שהיא. בדיוק כך אמזון רצתה שהמוצר שלהם יהיה. הם חברה גדולה ויש להם מפתחים מוכשרים שיכולים לספק טכנולוגיה חדישה לצרכנים.

עם זאת, אם אתה רואה את כל התמונה, Hyperledger הוא המנצח כאן. הם מתמקדים במתן אפשרויות לקהילה אשר ממשיכות להתפתח. ישנם יתרונות אחרים של קוד פתוח, כולל עלות יעילות, גמישות, זריזות, מהירות, פחות עלות תחזוקה וכן הלאה!

זוֹכֵה: Hyperledger

מקרי שימוש

בחלק זה אנו מתמקדים במקרי השימוש. לכל אחת מטכנולוגיות הבלוקצ’יין יש מקרי שימוש משלהם. מקרי שימוש אלה מאפשרים לך לאמוד את הקיבולת של כל טכנולוגיה.

נתחיל ב- QLDB.

QLDB הוא רב גוני בגישתו. הוא מציע מגוון רחב של מקרי שימוש הנעים בין מימון, ייצור, ביטוח, משאבי אנוש, שכר, שרשרת אספקה ​​וקמעונאות..

אם לוקחים כספים כדוגמה, QLDB יכול להתנהג כספר החשבונות המאחסן את כל העסקאות. המכונים הפיננסיים יכולים להשתמש בפנקס הספרים לאחסון מידע קריטי בגישה מרוכזת כגון מעקב אחר הלוואות, חשבונות בנק, אשראי ועסקאות חיוב. כעסק, אתה יכול להחליט לכלול את QLDB במערכות הקיימות שלך וליהנות מהיתרונות של מסד נתונים המופעל על ידי ספר.

עם יתרונות כמו אי-שינוי, שקיפות ומדרגיות, עסק לא יכול להשתבש בבחירה.

עבור Hyperledger, יש לנו כאן סיפור אחר לגמרי. יש לה חממה ענקית המשויכת אליה הכוללת ספרים מבוזרים, ספריות, כלים וספציפיים לתחום. לכל הפרויקטים הללו קשורים מקרי שימוש עצומים. ברור שיש לו יותר מקרי שימוש מאשר QLDB. חמשת המקרים הראשונים לשימוש ב- Hyperledger כוללים את הדברים הבאים

 • פלטפורמת אספקה ​​לתרופות
 • חינוך והדרכה
 • ניהול חכם באנרגיה
 • רשתות אספקה ​​יעילות
 • מימון סחר

קלות שימוש

בכל הנוגע לנוחות השימוש, אין ספק שאמזון QLDB מציעה קלות שימוש הרבה יותר טובה. הוא מציע יכולות מסדי נתונים מוכרות ותומך גם ב- PartiQL מחוץ לקופסה. זו שפת שאילתות תואמת SQL שהיא קוד פתוח ותומכת במבנים וסוגי נתונים. היא מציעה דרך קלה לגשת לנתונים באמצעות פעולות SQL. יתר על כן, QLDB תומך גם במודל הנתונים המכוון למסמך. זה מאפשר דרך גמישה לאחסון נתונים ולגשת אליהם. כעסק אתה יכול לאחסן בקלות נתונים מובנים למחצה ומובנים. לבסוף, QLDB תואם חומצה וסידורי.

לעומת זאת, Hyperledger אינו מציע אותה רמה של קלות שימוש. ישנן דרכים רבות בהן אתה יכול להסתכל על זה. Hyperledger מציעה פתרונות מן המניין לעסק הכוללים גם פנקסים מבוזרים שניתן לבנות מאפס וליישם. קחו למשל את Hyperledger Fabric, מכיוון שהוא מציע דרך לבנות פתרון בלוקצ’יין רב עוצמה לעסק. זה בכלל לא קל לשימוש! כדי לעבוד עם פתרונות אלה, מישהו צריך להיות אדם טכני.

זוֹכֵה: QLDB של אמזון.

זו נקודה חשובה מאוד ב- QLDB לעומת Hyperledger.

קלות ההתקנה

קלות ההתקנה היא הקטגוריה הבאה שלנו. כרגיל, קל להתקין את QLDB בזכות אמזון. הם מספקים מנהל התקן QLDB שיש להוריד, להתקין ולהגדיר אותו כדי לחבר את היישום ל- QLDB.

הגדרות Hyperledger אינן קלות! הם דורשים סדרת שלבים כדי להשלים את ההתקנה. עבור כל אחד מהפרויקטים בחממת Hyperledger תוכלו למצוא את התיעוד עבור כל אחד מהפרויקטים.

זוֹכֵה: QLDB של אמזון

איכות תמיכה

פרויקטים של קוד פתוח נוטים להיות מעט מורכבים כשמדובר במתן תמיכה. אם תעבור לאחד מדפי התמיכה של Hyperledger (אם יש לו), תקבל קישורים לחדר צ’אט, StackOverflow, שיחות קהילה ודרך אחרת לתקשר עם חברים אחרים המשתמשים בטכנולוגיה..

עבור אמזון QLDB, יש סיפור אחר לגמרי. זהו פתרון פרימיום שמגיע עם תמיכה משלו. לכן, אם נקלעים לבעיה כלשהי תוכלו לנצל את צוות התמיכה שלהם.

זוֹכֵה: QLDB

תמחור

QLDB הוא שירות בתשלום בו המשתמש צריך לשלם. מודל התשלום המשמש כאן הוא תשלום כפי שאתה משתמש ואין לו דמי מינימום הקשורים אליו. כל יישום הגון המשתמש ב- QLDB יכול להימשך בין $ 50 ל $ 100 לחודש. זה זול עבור עסקים רבים שם הזקוקים למסד נתונים מבוסס ספר.

לעומת זאת, ל- Hyperledger אין תמחור שקשור אליו מכיוון שהוא קוד פתוח.

כאן, קשה למצוא את הזוכה מכיוון שעסקים רבים ירצו לשלם עבור קלות השימוש, התמיכה וקלות ההתקנה..

לכן אנחנו מסתפקים בשוויון.

תוכל ללמוד עוד על תמחור AWS QLDB כאן.

תוֹצָאָה: עניבה.

זה מוביל אותנו לנקודה נוספת ב- QLDB לעומת Hyperledger

האם אתגר ה- QLBD של אמזון מותר לבלוקצ’יין?

אם תיקח בחשבון את Hyperledger, תגלה שהוא מציע אוסף טוב של פתרונות בלוקצ’יין מורשים כולל Hyperledger Besu ו- Hyperledger Fabric. השוואת QLDB לבלוקצ’יין מורשה מן המניין יכולה להיות קצת יותר מדי. עם זאת, ישנם כבר מומחים רבים המשווים את QLDB לבלוקצ’יין מורשה.

הנחת היסוד של ההשוואה היא האם QLDB מערער על הרעיון של בלוקצ’יין מורשה והאם הוא יכול להחליף אותו? בואו נחקור בהמשך.

לדברי גרטנר, ישנם ארבעה מכנים משותפים בפרויקטים של בלוקצ’יין בראשות הקונסורציום ובחברות רב-מבטיחות. הם כוללים את הדברים הבאים.

 • מרבית המשתתפים בקונסורציה זקוקים לספר ספרים מבוזר, כך שלכל משתתף ברשת שלהם תהיה גישה למקור אמת אחד.
 • ברגע שהנתונים נכתבים לספר חשבונות, לא ניתן לעדכן או למחוק אותם, מה שהופך את הנתונים ללא שינוי.
 • כדי ליצור מסלול ביקורת שניתן לאמת, יש להשתמש בקריפטוגרפיה כדי שניתן יהיה לספק את מקרה השימוש.
 • לבסוף, כל קבוצות בלוקצ’יין צריכות לתמרץ את המשתתפים השונים ולהציע להם ערך להשתתפות בבלוקצ’יין.

מתוך כל ארבעת המכנים המשותפים, שניים מהם מרוצים מ- QLDB – שהם נקודות 2 ו -3. משמעות הדבר היא ש- QLDB מציע גישה ייחודית לספק לחברות דרך לכלול תכונות מבוססות בלוקצ’יין לטכנולוגיות המורשת המסורתיות שלהן. QLDB רלוונטי רק כאשר יש אמון במערכת והמשתתפים בסדר עם סמכות ריכוזית.

במילים אחרות, QLDB היא דרך חסכונית, פשוטה ועם זאת יעילה ליישם את התכונות של רשת מורשית ללא צורך לשנות באופן קיצוני את כל התהליך. באמצעותו, כל עסק יכול ליצור מסלולי ביקורת הניתנים לאימות. ללא צורך להשקיע עמוק בפתרון בלוקצ’יין מלא..

עם זאת, קיימת מגבלה עם QLDB מכיוון שהיא מסתמכת על AWS. כמו כן, השפעתו טרם נמדדה מחוץ למקרי השימוש של AWS.

לכל עסק חשוב להבין את הדרישות שלהם ואז להחליט על גישתו. לא כל עסק זקוק לפיתרון בלוקצ’יין מן המניין. כל מה שהם צריכים זה היכולת לאמת את הנתונים ולאחסן אותם במצב בלתי משתנה. כתוצאה מכך יתקבל ספר ביקורת שניתן לאמת ללא צורך בבעיות ציות מורכבות.

אנו יכולים להסיק כי QLDB אינו קורא תיגר ישירות לרשת המורשית, אלא יעזור לה להגיע לעסקים חדשים. אנו יכולים גם לכנות את QLDB כפתרון כמעט-בלוקצ’יין.

מתי עליכם לבחור במסד הנתונים של Quantum Ledger Database QLDB?

אם המשתתפים סומכים זה על זה והם בסדר עם גישה מרוכזת, אז QLDB היא הבחירה הנכונה.

מתי כדאי לבחור ב- Hyperledger?

Hyperledger מציעה שפע של פרויקטים ומכאן שמקרי השימוש שלה תלויים בדרישה. עם זאת, כל הפרויקטים מבוזרים ולכן עסק צריך לבחור רק ב- Hyperledger אם הוא מחפש גישה מבוזרת..

אנו מקווים שקיבלתם רעיון QLDB לעומת Hyperledger.

סיכום

זה מוביל אותנו לסוף המאמר שלנו ב- QLDB לעומת Hyperledger. אין ספק ששניהם מציעים פיתרון ייחודי לסוגי קהל שונים. אז מה אתה חושב על ההשוואה? הגיבו למטה והודיעו לנו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map