כמה יציב הוא מחיר מטבע יציב והאם הם העתיד של מטבעות קריפטוגרפיים?

אין זה סוד כי שוק המטבעות קריפטוגרפי הוא תנודתי מאוד כאשר מחיר מטבעות קריפטוגרפיים כמו ביטקוין (BTC) עולה וגובר באגרסיביות. תנועת מחירים מסוג זה אינה אידיאלית עבור מטבע, ולכן הרעיון של מטבעות יציבים צובר תאוצה.

מחיר מטבע יציב בדרך כלל מוצמד לנכס אחר כגון מטבע פיאט כמו הדולר או נכס כמו זהב. אחד היתרונות העיקריים של גישה זו הוא שמטבעות פיאט יציבים הרבה יותר, ולכן מטבע יציב הוא שמיש יותר בתנאים בעולם האמיתי בהשוואה למטבעות לא יציבים..

הביטקוין למשל זינק מתחת ל -5,000 דולר בשנת 2017 והצליח לעלות מעל 19,000 דולר לפני סוף השנה. עם זאת, מחירו השנה צנח מהשיאים הקודמים שנראו בשנה שעברה ואף הגיע לשפל של כ- 6,000 $ כשהמחיר נותר תנודתי ביותר. זה עושה את זה פחות שמיש כמטבע ומדגיש את אחד החסרונות העיקריים של מטבעות קריפטוגרפיים בעסקאות.

במטבעות קריפטוגרפיים כאלה, השינויים הם שלא ניתן לקנות מוצר שנקנה היום בסכום מסוים באותו סכום מחר אם המחיר משתנה. מחיר מטבע יציב לפיכך הגיוני יותר כאשר הוא מוצמד למטבע יציב מכיוון שהוא לא רק שמיש יותר לעסקאות יומיומיות, אלא גם מאפשר לבצע עסקאות חליפין קל יותר תוך הבטחת פחות אובדן ערך.

תפקידם של מטבעות יציבים בתכנית הגדולה של הדברים

מטבעות קריפטוגרפיים גדולים כמו ביטקוין ואת’ריום (ETH) אינם אידיאליים לעסקאות יומיומיות בשל התנודתיות הגבוהה שלהם. אחת הסיבות העיקריות לגביהן היא להקל על התשלום הדיגיטלי בקלות ובקצב מהיר. יציבות מחירי מטבעות יציבה הופכת אותם למתאימים יותר לתשלומים דיגיטליים מאשר עמיתיהם הלא יציבים.

השימושיות בעולם האמיתי של מטבעות יציבים הופכת אותם למתאימים יותר לשימוש במיוחד בענף הבנקאות כדי להקל על העברת מזומנים או תשלומים מעבר לגבולות. זה מסביר מדוע חברות רבות מתעניינות יותר במטבעות יציבים.

מטבעות קריפטוגרפיים יציבים מבטיחים את יציבותם כדי למשוך אימוץ. ארגוני בנקאות רבים ברחבי העולם חיפשו טכנולוגיית בלוקצ’יין ומטבעות קריפטוגרפיים בכדי לשפר את שירותיהם. קריפטוגרפיה יציבה הגיונית כל כך עבור בנקים כאלה משום שהיא מסייעת להימנע מסכנות התנודתיות הקיימת במטבעות קריפטוגרפיים רגילים.

אחת הדוגמאות הטובות לקריפטוגרפיה יציבה היא לִקְשׁוֹר (USDT) שמוצמד לדולר ארה”ב. שימוש בקריפטו כזה הוא יתרון גם לסוחרים המשתמשים בבורסות קריפטו שאינן מספקות לזוגות מטבעות מטבעות כמו הדולר האמריקני. קיום מטבע קריפטוגרפי המציע ערך דומה מקל על סוחרים לפדות במהירות, במיוחד בתנאי שוק מסוכנים. במילים אחרות, ניתן לחשוב על כך שיש לו דולר אמריקאי דיגיטלי.

בינתיים, מטבעות ICO יציבים דומים ל- ICO של מטבעות קריפטוגרפיים אחרים, אך היתרון של מטבעות יציבים הוא שהם מבטיחים יציבות רבה יותר בהשוואה למטבעות קריפטוגרפיים שאינם יציבים. באותו אופן, ישנם ארנקי מטבע יציבים בהם ניתן לאחסן מטבעות יציבים.

האם התנודתיות של הנכס קשורה לגורם שיש לקחת בחשבון?

ראוי גם לציין כי מטבע יציב יציב כמו המטבע או הנכס שהוא מבוסס עליו. לדוגמא, ערך הדולר עולה או יורד מכיוון שהוא נסחר גם בשווקי מט”ח. המשמעות היא גם שערכם מושפע כאשר מטבע הפיאט מושפע מגורמי שוק כגון אינפלציה וזה אחד החסרונות של מטבעות קריפטוגרפיים כאלה..

מטבעות יציבים הם עדיין מושג חדש יחסית בשוק. עם זאת, אם הם מיושמים כראוי, ככל הנראה הם יזכו לפופולריות רבה יותר ויש להם גם השפעה חיובית משמעותית על שוק המטבעות הדיגיטליים. עד כה מחירי מטבעות יציבים הוכיחו שיש להם מקרה שימוש מוערך ולכן הם עשויים להישאר.

סיכום

מטבעות יציבים עשויים להציע הצצה לעתיד המטבעות הקריפטוגרפיים כאופציה יציבה יותר לעסקאות מקוונות יומיומיות.

נהנית מהמאמר הזה? בדוק את Stellar לעומת Ripple ו- NEO מול Ethereum.

חדש בעולם הזה? התבונן במדריך המלא למתחילים כיצד להשקיע בקריפטו.

הצהרת אחריות: אין להתייחס למאמר כאלו ואינו נועד לספק ייעוץ השקעות כלשהו. תביעות המועלות במאמר זה אינן מהוות ייעוץ השקעות ואין להתייחס אליהן ככאלו. עשה את המחקר שלך וודא שאתה קורא את כתב ויתור מלא שלנו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map