הבעיות העיקריות שפתרון הבלוקצ’יין פותר

האם אתה מחפש ללמוד אילו בעיות שבלוקצ’יין פותר? אם כן, הגעת למקום הנכון

אם אתה צריך למנות את שלוש הטכנולוגיות המובילות שם שמשנות את העולם סביבנו, אז אחת מהטכנולוגיות האלה תהיה בלוקצ’יין. אין ספק שבלוקצ’יין צומח. אפילו המספרים אינם משקרים מכיוון שגודל שוק הבלוקצ’יין העולמי צפוי לגדול ל- 3 מיליארד דולר USB בשנת 2020 למדהים. 39.7 מיליארד דולר עד 2025.

המרוויחים הגדולים ביותר הם החלק הארגוני בחברה שלנו מכיוון שהם יכולים לייעל את תהליכי העבודה שלהם כדי להפוך אותם ליעילים יותר, אמינים וניתנים להרחבה. יש לנו כבר Hyperledger שהיא מערכת אקולוגית קוד פתוח של טכנולוגיות בלוקצ’יין שמטרתן לספק כלים ארגוניים, ספריות ומסגרות לפיתוח ופריסה חלקים..

משתמש הקצה כמוך וכמוני נהנה גם כן. למשל, ניתן לשפר את הטיפול בביטוח פי כמה הודות לאיסוף והגשת עדויות אוטומטיות. Blockchain מסיר גם את התפקידים של מתווכים רבים, מה שהופך את התהליך לאמין יותר, משתלם ומהיר יותר!

כל אלה מובילים לשאלה אחת בלבד, “אילו בעיות בלוקצ’יין פותר?”

במאמר זה אנו נסתיר את הבעיה שנפתרה באמצעות בלוקצ’יין, כדי שתוכל להבין אותה לעומק יותר. אך לפני שנעשה זאת, בואו ללמוד עוד על Blockchain ומה הוא עושה?

מה זה בלוקצ’יין?

Blockchain היא רשת עמיתים שבה כל עמית יכול לבצע עסקאות ולשתף מידע ללא צורך ברשות ריכוזית. רשת עמית לעמית מופעלת בשיטות קונצנזוס המאמתות את העסקאות. אתה יכול לחשוב על זה כעל בלוקים שרשורים יחד כאשר כל בלוק מכיל עסקאות. 

הנתונים נכתבים פעם לבלוק וגם אינם ניתנים לשינוי, מה שמקשה מאוד על שחקנים זדוניים לשנות או לשנות. דבר נוסף שהופך את הבלוקצ’יין למדהים כל כך הוא השקיפות שהוא מציע. אם מישהו שולח עסקה לעמית אחר, העסקה משודרת לכל עמית אחר כך שניתן יהיה לאמת ולאחסן אותה.

היכולת לתפקד ללא רשות מרכזית מביאה הרבה הזדמנויות למשתמשים, במיוחד ארגונים גדולים המעדנים את שירותיהם עבור משתמשי הקצה..

בקצרה, מאפייני המפתח של בלוקצ’יין כוללים את הדברים הבאים:

  • Blockchain היא רשת עמיתים לעמית
  • אינו דורש שום סמכות מרכזית לתפקד כראוי
  • משתמש בשיטות קונצנזוס לאימות עסקאות
  • משתמש בקריפטוגרפיה המספקת אבטחה טובה יותר
  • יתרונות אחרים של בלוקצ’יין כוללים שקיפות ואי-שינוי

רוצים לקרוא עוד? לאחר מכן, עליך לעיין במדריך המפורט שלנו בנושא Blockchain כאן: Blockchain למתחילים: מדריך לתחילת העבודה.

ישנם סוגים אחרים של טכנולוגיית בלוקצ’יין המשתמשים בצורות יישום אחרות ויש להם יתרונות אחרים. אם אתה מעוניין, בדוק את Hyperledger ו- Corda.

Blockchain לא יכול לפתור את כל הבעיות

דבר נוסף שאנו רוצים לדון בו הוא התפקיד המדויק של בלוקצ’יין. תיאורטית, ניתן להשתמש בבלוקצ’יין כמעט בכל מגזר שם בחוץ.

עם זאת, זה לא אומר שבלוקצ’יין נועד לפתור את כל הבעיות שיש. זה בוודאי התחיל את מהפכת המטבעות הקריפטוגרפיים, אך הדרך עוד ארוכה לפני שתוכל להשתלב עמוק בחברה שלנו בדיוק כמו חשמל ואינטרנט..

אבל, כרגע, אנו יכולים לומר שבלוקצ’יין מבטיח. זה יכול לספק סביבות בר-קיימא למגזרים שונים, שם הוא יכול לפתור כמה היבטים של זה לעת עתה. עם הזמן, זה יכול לעזור בפתרון בעיות ליבה דחופות יותר הקשורות אליו.

כדי לעזור לך להבין את הבעיות שנפתרו על ידי רשתות חסימות, בואו נרשום אותן ונעבור אותן אחת אחת.

בעיות שנפתרו על ידי Blockchain

שרשרת אספקה

אין ספק שרשת האספקה ​​היא הליבה של הכלכלה שלנו. כל בעיה בשרשרת האספקה ​​יכולה להשפיע על כל רשת העסקים שיש.

נכון לעכשיו, ישנן בעיות רבות ושונות שרשת האספקה ​​עוברת. אחת מאותן בעיות כוללת את העיכוב בתהליך שרשרת האספקה, הונאות וחוסר השקיפות בכל שרשרת האספקה. כל הבעיות הללו קיימות בגלל השימוש בשיטות ומערכות מסורתיות שאינן קשורות זו בזו בכדי לספק חוויה חלקה.

הרשת מורכבת ממספר גופים כולל יצרנים, ספקי שרשרת אספקה, מפיצים, חנויות לבנים, מרגמות, עסקים ומשתמש הקצה. אם הדברים לא עובדים כמתוכנן, כל השחקנים סובלים.

לכן חשוב להבטיח שרשת האספקה ​​תישאר יעילה ככל האפשר. כמו כן, דבר נוסף שיש לפתור הוא גילוי והסרת הונאה.

בלוקצ’יין יכול לעזור בפתרון הבעיה בעזרת השקיפות, אי-השינוי שלה, והיכולת לעקוב אחר חבילות בכל תהליך שרשרת האספקה.

המידע לא רק מגן על הסחורה מפני הונאות אלא גם מבטיח שהמשתתפים בשרשרת האספקה ​​יידעו ברגע שמשהו זקוק לתשומת לב. כמו כן, כולם בשרשרת האספקה ​​נמצאים באותו דף.

המעקב אחר שרשרת האספקה ​​בזמן אמת מסייע גם לספקי שליח שיכולים ליישב סכסוכים עם המידע הקיים.

נכון לעכשיו, ישנן חברות רבות המשתמשות בבלוקצ’יין לרשתות אספקה ​​כולל וולמארט למעקב אחר אוכל. הם עובדים עם IBM ומשתמשים ב- Hyperledger Fabric. OpenPort משתמשת גם בבלוקצ’יין כדי לחבר ספקים ומשלוחים באמצעות שרשרת אספקה ​​חסכונית ואמינה במיוחד המנוהלת באמצעות בלוקצ’יין.

הַצבָּעָה

אין ספק שההצבעה, אף שהיא מביאה לממשל דמוקרטי, מביאה איתה גם בעיות משלה. ברור שישנן דרכים רבות שדברים יכולים להשתבש.

ניתן להצמיד את ההצבעה לטובת מפלגה אחת. ההצבעה יכולה להיות בלתי נגישה, כלומר אנשים רבים שרוצים לגשת לזכויותיהם אינם יכולים לעשות זאת בגלל אופן התנהלותה בסביבה המודרנית..

גם כאשר מתקיימת הצבעה ברורה, יכולים להיות מקרים שבהם מפלגת האופוזיציה יכולה ליצור תיאוריות לגבי אופן ההצבעה – מה שעלול לגרום לתסיסה.

Blockchain יכול לעזור בפתרון כל הבעיות הללו. זה יכול לעזור לממשלות או לארגונים אחרים לבצע את תהליך ההצבעה בצורה שקופה. מכיוון שבלוקצ’יין מציע מאגר נתונים שאינו משתנה, לא ניתן לשנות קולות לאחר הגשתם. זה גם מספק דרך להבטיח שהמצביעים לא יהיו הונאות על ידי מתן כל מצביע מפתח פרטי פרטי ייחודי להיכנס למערכת ואז להצביע..

אם קורה סכסוך כלשהו בעתיד, ניתן לאתר את הקולות ולאמתם כדי להבטיח תוצאות הוגנות.

קניין רוחני וזכויות יוצרים

מדי שנה, יוצרים מפסידים מיליארדי דולרים בגין הפרת זכויות יוצרים. בארה”ב בלבד, הטלוויזיה ויוצרי הסרט מאבדים 71 מיליארד דולר בשנה. עכשיו, זה הרבה! 

כדי להגן על האינטרס שלהם, יש להם משרד עורכי דין שמטפל בהפרה זו ומבטיח שהרכוש הרוחני שלהם יישאר בטוח למיטב ידיעתם. למעשה, הם גם שוכרים חברות צד ג ‘שיזהרו הפרות IP ואז תבעו את ה- IP עבורן. 

אין ספק שאנשים יצירתיים סובלים הכי הרבה מכיוון שנעשה בהם שימוש בעבודתם ללא אישורם או כל סוג של תשלום. כמו כן, מכיוון שהאינטרנט הוא רשת גדולה, קשה אפילו לפתרונות הטובים ביותר לברר על כל הפרות ה- IP.

ברור שהם זקוקים לפיתרון טוב יותר וכאן נכנס בלוקצ’יין. באמצעות בלוקצ’יין, היוצרים יכולים לספר את עבודתם שתביא למעקב טוב יותר..

לדוגמא, אם העבודה היצירתית של מישהו עוברת דיגיטציה, ייווצרו מטא-נתונים שיכללו את חותמת הזמן, הבעלות ופרטי מפתח אחרים הנדרשים להגנת העבודה. כל אלה נשמרים אז בבלוקצ’יין שאינו משתנה. כעת היוצר בטוח לחלוק את עבודתו עם הציבור.

מכיוון שהתוכן הוא דיגיטציה, ניתן לאתר אותו בקלות. הבלוקצ’יין מסוגל גם ליידע את הבעלים או את הסוכנות הקשורה בנוגע לנושא זכויות היוצרים. הפלטפורמה יכולה להיות אוטומטית לנקיטת צעדים משפטיים. כל אלה אפשריים בגלל האופן שבו שקיפות בזמן אמת פועלת בבלוקצ’יין.

סוני היא אחת המובילות הראשונות בכל הנוגע לאימוץ בלוקצ’יין ל- DRM.

בריאות

חשוב להדגיש כמה גרוע כרגע הבריאות שלנו. אנו נמצאים כעת בשלב אמצע הפנדמיה (Covid-19) ומערכות הבריאות שלנו אינן מצליחות להתמודד עם זה. מלבד הלחץ העצום של מקרים חדשים, אחת הסיבות האחרות לכך שמערכות הבריאות שלנו נכשלות אינה משתמשת בטכנולוגיה הנכונה.

נכון לעכשיו, מערכות הבריאות נשענות במידה רבה על מערכות ריכוזיות לניהול נתוני החולים. זה יכול להוביל לבעיות ואי התאמות כאשר המטופל מחליף את בית החולים או שמוקצה לו רופא או מומחה לטיפול רפואי חדש.

מלבד זאת, הנתונים המאוחסנים במאגר בית החולים אינם מאובטחים מכיוון שמידע מפתח כולל בדיקות גנומיות, בדיקת כרטיסי אשראי ותיקים רפואיים אחרים נגנב ונמכר בשוק השחור. מעל 176 מיליון רשומות חולים נפגעו בין השנים 2009 ל -2017.

Blockchain יכול לעזור בפתרון כל הבעיות הללו.

היתרון הראשון שמקבלת שירותי הבריאות מבלוקצ’יין הוא אופיו המבוזר. זה יכול לעזור ליצור פרופיל מטופל טוב יותר שניתן להעלות ולתחזק את הבלוקצ’יין עצמו. זה יכול גם לעזור בהגנה על נתוני המטופל מכיוון שבלוקצ’יין משתמש בקריפטוגרפיה כדי לחסום את כל הרשתות הללו.

שני שחקנים עיקריים המשתמשים בבלוקצ’יין לבריאות כוללים את MedicalChain ו- BurstIQ המספקים שלמות רשומות בריאות ואבטחה בהתאמה.

תשלומים חוצי גבולות

בעיה מכריעה נוספת שבלוקצ’יין פותרת את התשלומים החוצי גבולות. אם אתה עובד שעובד מעבר לים ורוצה לשלוח כסף למשפחה שלך השוהה במקום הולדתך, עליך להיעזר בבנק שלך או בכל ספקי תשלומים אחרים בכדי להעביר את הכספים..

כדי להתחיל בתשלום, תחילה עליך לבצע את הליך KYC ואז תהיה זכאי לשלוח את הסכום. כמו כן, האדם שאליו אתה שולח את הסכום צריך גם שיהיה לו חשבון בנק או פלטפורמת תשלומים.

בקיצור, יש טונות של תלות אם אתה רוצה ללכת בדרך המסורתית של ביצוע תשלומים חוצי גבולות.

מלבד זאת, עליך להמתין גם מספר ימים לפני עיבוד התשלום על ידי ספק התשלומים. זה קורה בגלל העובדה שיש הרבה כללים ותקנות שמציבה הממשלה וגם הבנקים שמעבדים את התשלום שלהם. עם זאת, מעטים מהם אכן מספקים תשלומים בפחות זמן.

הכירו את Blockchain, פותר בעיות לכל הבעיות שלעיל.

בעזרתו ניתן לבצע תשלומים מיידיים חוצי גבולות ללא צורך לעבור תהליך KYC תקין. זה כל כך טוב שאפילו בנקים משתמשים במטבעות דיגיטליים כדי להעביר כמויות אדירות של כספים. דמי ההעברה נמוכים גם בהשוואה לשיטות המסורתיות המעניקות תועלת לשולח.

דבר נוסף שבלוקצ’יין פותר הוא היכולת לשלוח תשלומים ללא צורך לעבור במערכת הממוסדת.

 

ביטוח

בדיוק כמו מערכת שרשרת האספקה, תחום הביטוח סובל מהונאות כשהוא מנסה להילחם בה מדי יום ביומו. מלבד הונאות, הטענות גוזלות זמן ולא כל כך ידידותיות למשתמש.

כמי שתובע ביטוח צריך ליצור קשר עם הסוכן שלו ואז יכול לעבור יום או יומיים עד שהתביעות יעבדו.

עם blockchain, הרבה דברים ישתנו. ראשית, ניתן לבצע אוטומציה של תביעות על סמך המידע שנאסף במהלך האירוע.

לכן, אם יש לכם ביטוח רכב והמכונית שלכם מצוידת במכשיר תקשורת תקין המתעד נתונים, ניתן להשתמש בנתונים לאימות הביטוח, ולסגור את התביעות בפחות מיום אחד. זה יכול לשנות את אופן הפעולה של הביטוח ולגרום לאנשים להיות מרוצים יותר בכל הנוגע לתהליך התביעות.

 

נדל”ן

תחום הנדל”ן הוא דוגמה מצוינת נוספת להפגנת יכולת הבלוקצ’יין לפתרון בעיות. מצב הנדל”ן הנוכחי אינו גדול כלל ועיקר. ראשית כל, קונה צריך לעבור תהליך ארוך מאוד לרכישת נכס חדש. כמו כן, עליו לאמת את בעלי הנכסים לפני שהוא יכול לקנות אותם.

לכן, אם תחליטו לרכוש נכס כעת, עשויים לחלוף חודשים עד לסיום העסקה. זה לא רצוי לכולם שם בחוץ.

בלוקצ’יין פותר את הבעיה על ידי מתן רשת מבוזרת לביצוע העסקאות. ניתן לבצע דיגיטציה של נכסי הנדל”ן בכדי לבצע עסקאות מסוג זה.

כמו כן, נוצר חוזה דיגיטלי הכולל את כל התנאים הדרושים לרכישה. לדוגמה, הקונה יכול לתת כסף סמלי בכדי להתחיל את החוזה. עם הזמן הוא יכול לשלם את הסכום למוכר וברגע שכל התשלום נעשה, הבעלות מתחלפת כעת לקונה תוך מספר דקות..

Propy היא אחת החברות המשתמשות בחוזים חכמים כדי להפוך קנייה ומכירה של נדל”ן למהירה ובטוחה יותר!

 

גניבת זהות

בעולם הקישוריות הנוכחי, בעיה אחת גדולה שמשתמשי האינטרנט צריכים לדאוג לה היא זהות. קל להשיג גניבת זהות מכיוון שהמידע על האדם זמין בקלות דרך פלטפורמות מדיה חברתית או הפרות נתונים שקורות לעתים קרובות למדי בימינו..

לכן, אם אדם סובל מגניבת זהות, הוא עלול לאבד את חבריו או אפילו את הנכסים ששמרו במהלך חייהם. גניבת זהויות עלולה להוביל לאובדן היתרה בבנקים, לשימוש בכרטיסי אשראי וכן הלאה. 

בלוקצ’יין יכול לעזור בפתרון הבעיה בכך שהוא מספק לכולם רשת מבוזרת שבה זהותו של כל אדם ייחודית ויכולה להציג פעם אחת בלבד. הם יקבלו מזהים ייחודיים שלא ניתן לשכפל או לגנוב. 

יש כבר כמה שחקנים שמספקים זהות דיגיטלית בצורה בטוחה יותר. הם כוללים את NewBanking ו- ValdiateID.

 

סיכום

זה מוביל אותנו לסוף המאמר שבו אנו דנים אילו בעיות פתרונות הבלוקצ’יין. כפי שאתה יכול לראות, זה יכול למעשה לפתור את רוב הבעיות המכריעות שם שמתחברות לאנשים אמיתיים. 

עם זאת, זה לא אומר שאימוץ הבלוקצ’יין נמצא בשיא כל הזמנים. למעשה, עסקים עדיין לא משוכנעים שהם זקוקים לבלוקצ’יין. זה יכול להיות בגלל האתגרים של הטמעת בלוקצ’יין, העלות הנלווית לו, הבשלות כטכנולוגיה וכן הלאה.

אז מה אתה חושב על הבעיות שבלוקצ’יין פותר? הגיבו למטה והודיעו לנו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map