כיצד פתרונות ניהול חוזים ובלוקצ’יין עובדים יחד

האם אתה מחפש ללמוד על פתרונות ניהול חוזים ובלוקצ’יין? אם תעשה זאת אז הגעת למקום הנכון.

במאמר זה אנו מתמקדים בפתרונות לניהול חוזים וללמוד כיצד blockchain משפיע על פתרון ניהול החוזים. בקיצור, המיקוד שלנו יהיה הבלוקצ’יין של CMS. אנו נלמד גם על אתגרי blockchain של CMS. לכן, ללא כל עיכוב, בואו נתחיל.

בלוקצ’יין מחזיק בפוטנציאל לחולל מהפכה בכל מגזר שם בחוץ. אחת ההשפעות הגדולות ביותר שיש לבלוקצ’יין היא על עסקים. זה יביא את התשתית החדשה ויעזור לעסקים ליצור ולייעל את התהליך העסקי שלהם.

אז איך בלוקצ’יין עוזר? בלוקצ’יין היא רשת עמית לעמית מבוזרת המשפרת את השקיפות, האבטחה ומספקת אי-שינוי. כל התכונות הללו די והותר בכדי לשנות כמעט כל תהליך עסקי. זה כולל גם פתרונות לניהול חוזים.

ניהול מערכות ניהול חוזים ו- blockchain

מהם פתרונות ניהול חוזים?

פתרונות לניהול חוזים הם תוכנה המצוידת בכל הכלים והטכניקות לטיפול במחזור חיי חוזה. היא מנהלת את החוזים מלקוחות, עובדים, שותפים וגופים שתלויים בחוזים כדי לשמור על זרימת העבודה שלהם.

מקובל לראות עסקים מעסיקים חוזי נייר. הם שימושיים, אך מוגבלים בכל הנוגע לשינוים, אימותם או אחסונם. מה קורה כשחוזי נייר נגנבים או נהרסים בגלל תאונה? כאן נכנס פיתרון התוכנה. כעת, עסקים יוזמים יותר בדיגיטציה של חוזי הנייר שלהם.

בלוקצ’יין במערך

Blockchain יכול לעזור לשנות את אופן הפעולה של פתרונות ניהול חוזים עדכניים. זה יוליד ניהול חוזי בלוקצ’יין – יישום מושלם שיכול לספק לעסקים דרך לשלוט בניהול החוזים.

איך יכול blockchain לשנות את ניהול החוזה?

עיבוד חוזים תמיד היה אחד האתגרים הגדולים ביותר לעסקים. האתגר הגדול ביותר הוא התיאום בכל הנוגע לניהול הפעילויות השונות הקשורות לבלוקצ’יין, כולל עריכה, משא ומתן, חידוש, אכיפה / ביצוע וחידוש. כל הפעילויות הללו לקחו זמן רב להשקעה.

אז, איך בלוקצ’יין ישנה פתרונות לניהול חוזים? בוא נחקור.

שימוש בחוזים חכמים

אחד היסודות של בלוקצ’יין הוא חוזים חכמים. חוזים חכמים נותנים אוטומציה ברשת ויכולת להמיר חוזי נייר לחוזים דיגיטליים. ניתן לראות בחוזים חכמים כקודים משפטיים הדומים לחוקיות שיש בהם חוזי נייר.

מפתחים יכולים להגדיר חוזה חכם על ידי שמירה על שני הצדדים. ברגע שכולם מסכימים לתנאי החוזה, החוזה יוצא לדרך, מה שהופך את הכל לרשמי.

מכיוון שהכל בקוד, ניתן להשיג אוטומציה באמצעות חוזים חכמים. לדוגמה, אם צד אחד לקח הלוואה מצד אחר, ניתן לקודד את החוזה החכם לאחסון סכום ההלוואה, ריבית ותנאים אחרים שההלוואה נושאת. החוזה החכם יכול להכיל גם פונקציות שיכולות לעורר פעולות מותנות. המשמעות היא שאם צד אחד מסיר את הלוואתו, החוזה יכול לסגור את עצמו או ליידע את כל הצדדים המעורבים בחוזה החכם. חוזים חכמים הוצגו לראשונה בפתרון הבלוקצ’יין מהדור השני, Ethereum.

אם אתה רוצה ללמוד עוד על החוזים החכמים, אנו ממליצים לבדוק כאן את המדריך המפורט שלנו בנושא חוזים חכמים: חוזים חכמים: המדריך האולטימטיבי למתחילים..

אין צורך במתווכים

עם פתרונות ניהול חוזים המונעים על ידי בלוקצ’יין, לא יהיה צורך במגשרים. ניתן להחליף את הנתונים בין הצדדים בנוגע לחוזה. הנתונים יכולים להיות קשורים לעסקה או לכל חלק בחוזה. כמו כן, אין מגבלה על מספר הצדדים או העמיתים שיכולים לתקשר זה עם זה. זה מסיר זמן המתנה רב לעיבוד וחוזים של חוזים. במסגרות מסורתיות, חוזה יכול להיתקע בגלל חוסר זמינות של צד. זה פשוט לא קורה בחוזים חכמים המשמשים פתרונות ניהול חוזים.

היעדר מתווכים פירושו גם עסקאות מהירות יותר ופחות מניפולציות.

ניתן לאימות ומדויק

Blockchain מציע גם ייצוג מאומת ומדויק של העסקאות המתבצעות ברשת. CMS בפלטפורמת הבלוקצ’יין פירושו מידע ניתן לאימות ומדויק. זה מספק דרך הוכחה מלאה לטיפול בכל הנתונים והחוזים, שאותם ניתן לאמת על ידי הצדדים. חוסר השינוי של הבלוקצ’יין אומר גם שהנתונים מדויקים. לאחר שהחוזה נוצר, פשוט לא ניתן לשנותו. עם זאת, עם ההרשאה הנכונה, ניתן לשנותו.

יעיל וחסכון בעלויות

שינוי נוסף הברור ביותר ש- blockchain עבור CMS יבצע הוא להפוך אותו ליעיל יותר וחסכוני בעלויות. חוזים חכמים מביאים אוטומציה, מה שבתורו חוסך זמן ועלות הקשורים לניהול חוזים.

אבטחה משופרת וגיבוי נתונים

בלוקצ’יין השתמשה בקריפטוגרפיה מתקדמת כדי לאבטח את תוכן החוזים, את ההשתתפות ומידע מפתח אחר שצריך לשמור על אבטחתו. חוזים חכמים מציעים אבטחה נכונה ועובדים היטב עם פתרונות ניהול חוזים. זה גם מאפשר למפתחים להתמקד בדרישות ולפתח פתרונות שעובדים עבור העסק.

כפי שציינו, הצפנה מאפשרת ל- CMS ולבלוקצ’יין לעבוד בביטחונם הטוב ביותר. מרבית פתרונות ה- CMS והבלוקצ’יין תלויים בחישובים שערכו העמיתים לאימות העסקה.

מובטחת פעולות מיידיות

עם Blockchain עבור CMS, הצדדים לא צריכים לחכות למתווכים או למערכת אחרת שתשיג את חוזיהם. פתרונות חכמים חכמים מגיעים עם נהלי אימות הוכחה מטופשת. זה אפשרי בגלל העובדה שבלוקצ’יין שומר תיעוד של כל עסקה אחרת שמתבצעת. על ידי כך, הפעולות הקודמות משמשות לאימות הפעולות החדשות – מה שהופך אותן לאישור מהיר ומיידי יותר. עסקה תבוצע רק אם מתקיימים התנאים המוקדמים.

ניהול אוטומטי

איש קשר יכול להיות מנוהל באופן אוטומטי לאורך כל מחזור חייו. זה אפשרי בגלל חוזים חכמים. התנאי היחיד הוא ליצור את התנאים בצורה הטובה ביותר. אם הם מוגדרים כהלכה, איש הקשר יכול לנהל את עצמו. כדי להגיע לרמת אוטומציה זו, הצדדים צריכים לשבת ולהגדיר את התנאים כראוי.

ניהול אוטומטי מאוד שימושי בכל מה שקשור לטיפול בחוזים פשוטים ומורכבים כאחד. ללא חוזים חכמים או בלוקצ’יין עבור CMS, יידרשו ביצועים זהירים על ידי קציני החוזים. זה מצמצם את הזמן, הכאב והמאמץ שעוברים לניטור או לניקוי חוזים אלה.

מגזר הפיננסים יכול להפיק תועלת רבה מכך, שכן הוא יבטיח תשלומים בזמן וטיפול טוב יותר בלקוחות.

שקיפות משופרת

בלוקצ’יין ידוע בחוסר השתנות ובביטחונו, אך הוא מציע גם שקיפות. השקיפות, לעומת זאת, היא ברמת הכניסה, המאפשרת לצדדים ללמוד על מצב החוזים או מידע חיוני אחר, מה שמוודא שהפתרון יפעל ביעילות. השקיפות ברמת הכניסה פירושה גם כי גורמים מעורבים מתוודעים למצב החוזה – כמו כן מוודאים כי אין שום עמימות בקרב הצדדים..

האמון נוצר גם במערכת מכיוון שהמידע המאוחסן אינו ניתן לגמישות. לכן, אי אפשר שמישהו יכול לשנות את המידע המאוחסן ולעשות אי ציות.

חברות שעושות פתרונות ניהול חוזים מצוינים עם Blockchain

CMS עם blockchain הוא רעיון שכבר יושם על ידי חברות טכנולוגיה גדולות רבות. בחלק זה, נעבור דרך אותן חברות ונראה מה יש להן להציע.

Accenture Blockchain לחוזים

אקסנצ’ר מציעה את המומחיות שלה באמצעות טכנולוגיית בלוקצ’יין לניהול חוזים. זה ישפר את המכונים הפיננסיים לנהל את החוזים שלהם כדי שיוכלו להפוך אותם לאוטומטיים ויסיימו איתם תוך מספר דקות במקום לחכות לימים כדי לטפל בהם..

Accenture משתמשת בטכנולוגיית R3 Corda וב- Microsoft Azure כדי לספק את Accenture Blockchain שלה לחוזים. הוא מציע יעילות גבוהה וחיכוך נמוך לכל התהליך. היא מעורבת עם הצדדים ומטפלת בחוזים לאורך כל מחזור חייו.

זה עובד גם עם ניירות קיימים כשהם הופכים לחוזים דיגיטליים ואז מעלים אותם למאגר בלוקצ’יין משותף. כל צד יכול להתמודד בקלות עם החוזים שלהם – לראות אותם, לשנות אותם ולקבל אותם. כל אלה נעשים על ספר בלוקצ’יין לקבלת התוצאה הטובה ביותר. חוסר השינוי של בלוקצ’יין מסייע גם לכל התהליך.

הוא מציע גם רמת אבטחה גבוהה באמצעות שיתוף והצפנת נתונים מוגבלים. בסופו של דבר הם מספקים את היתרונות הבאים עם Blockchain Accenture שלהם לחוזים

 • ראות משופרת
 • יעילות ומהירות משופרת
 • מקור נתונים יחיד
 • צמצום הפסולת הסביבתית
 • ביטול סכסוכים ומאמצי פיוס.

ניהול חוזים של Icertis (ICM)

הפרויקט הבא שעליו נדבר הוא Icertis Contract Management (ICM). הם מציעים את Icertis Blockchain Framework, המאפשר לחברות לפרוס פתרונות חוזים על בלוקצ’יין מבוסס תקן וכן על בלוקצ’יין מורשה..

חלק מהתכונות העיקריות שמציעה מסגרת ה- ICM שלהם כוללות את הדברים הבאים.

 • פרוס בלוקצ’יין מורשה או מבוסס תקן בפלטפורמת ICM.
 • ניתן לפרוס אותו ב- Microsoft Azure
 • מציע עסקאות שיא ספציפיות
 • הגדר סעיפים חכמים
 • החלף מידע
 • לפקח ולנהל

זה גם מאפשר לחברות לבצע אב טיפוס ופריסות ייצור חלקות.

אם אתה רוצה ללמוד עוד על ICM, בדוק כאן: Icertis Framework Framework.

מיקרוסופט גם שיתפה פעולה לאחרונה עם Icertis לניהול חוזי בלוקצ’יין.

MindTree

MindTree מציעה גם פיתרון ניהול חוזים חכם משלה למסחר נגזרות OTC (ללא מרשם). הם מספקים אותו באמצעות פתרון ה- Blockchain של Mindtree, שהוא עיבוד אמין, מאובטח ומהיר.

הוא מציע גישה חכמה לניהול חוזי OTC. תוכלו לקרוא עוד על פתרון ה- OTC שלהם כאן.

היתרונות הכוללים כולל אבטחה, שקיפות, יעילות וכן הלאה

קונפידיו

קונפידיו, סטודיו Blockchain Venture של ברלין, מציע גם את הפתרון המבוזר שלו, המאפשר לארגון לנהל את החוזים שלו בצורה יעילה וחכמה. בדוק מידע נוסף אודות הפתרון שלהם כאן.

מאפייני המפתח כוללים את הדברים הבאים

 • לוח מחוונים לניהול בזמן אמת
 • SLA חכם וביצועי חוזה
 • שירותי קטלוג ומוצרים

סיכום

זה מוביל אותנו לסוף מאמר ה- CMS והבלוקצ’יין שלנו. דנו כיצד פתרונות ניהול חוזים ירוויחו מבלוקצ’יין או להיפך. ל- Blockchain יש פוטנציאל לשפר את ה- CMS באופן דרסטי. אז מה אתה חושב על שתי הטכנולוגיות הללו? הגיבו למטה והודיעו לנו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map