ביטקוין לעומת בלוקצ’יין – הסבירו הבדלים

הדיון הבא נועד לבנות על ההבדל המהותי הזה בין ביטקוין לעומת בלוקצ’יין ולהסביר כיצד הם משתלבים באופן מושלם בתחום המטבעות הקריפטוגרפיים.

הפופולריות של מטבעות קריפטוגרפיים חוותה דחיפה משמעותית בתקופה האחרונה, שנועדה בעקבות הביקוש הגובר לשינוי דיגיטלי. עם השימוש הגובר במטבעות קריפטוגרפיים כמשאבים קריטיים לייצור כסף, היו ויכוחים רבים סביב ההשלכות של מטבעות קריפטוגרפיים. אחד הוויכוחים הבולטים שצצים במקרה של דיונים כלשהם על מטבעות קריפטוגרפיים מתייחס להפרשי הביטקוין לעומת הבלוקצ’יין.

למרות שאנשים רבים משתמשים בפונקציות של הן הבלוקצ’יין והן של הביטקוין, יש בלבול משמעותי לגבי שני התנאים. כאן חשוב לציין שבלוקצ’יין היא טכנולוגיה. מצד שני, ביטקוין הוא הדוגמה הראשונה ליישום מוצלח של טכנולוגיית הבלוקצ’יין.

על מנת להתחיל דיון על ההבדל בין ביטקוין לבלוקצ’יין, חיוני להבין את שני המונחים בהקשר. נתחיל בטכנולוגיה עצמה, Blockchain!

הירשם עכשיו: קורס יסודות בלוקצ’יין בחינם

בלוקצ’יין

בלוקצ’יין הוא בעצם שער תשלום דיגיטלי או עסקאות המאפשר הקלטת עסקאות בין שני צדדים. זה עובד כטכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת שתומכת במספר צדדים בעסקאות, משתפת נתונים יקרי ערך ומאגרת במשאבים שלהם עם אבטחה גבוהה יותר והבטחת הוכחה. בעוד שאנשים רבים רואים את מערכת היחסים של ביטקוין מול בלוקצ’יין ברצינות רבה, האחרונים נוצרו לראשונה בשנת 1991.

המבנה הבסיסי של בלוקצ’יין הוא אחת הסיבות הבולטות לפונקציות המגוונות שלו תוך הגברת הקושי בהבנת ויישום של יישומי בלוקצ’יין. שלושת המרכיבים החשובים ביותר בתכנון מבוזר של בלוקצ’יין כוללים בלוקים, צמתים וכורים והם חיוניים כדי שבלוקצ’יין יעבוד בצורה מושלמת. הנה סקירה כללית של מה שיש לכל אחד מהרכיבים הללו לתרום לפונקציונליות של הבלוקצ’יין.

בלוקים הם החלק הבסיסי ביותר בבלוקצ’יין שכן כל שרשרת בנויה מבלוקים המכילים את כל המידע הרלוונטי בנוגע לעסקה. כל בלוק כולל חשיש ייחודי ונון המאוחסן באופן ליניארי, כמו גם עם חותמת זמן בסוף הבלוקצ’יין. הגדלת גודל השרשרת יוצרת קשיים בהיפוך, מניפולציה או הפרעה בשרשרת.

צמתים הם גורם בולט לקביעת ביזור באמצעות בלוקצ’יין. הצמתים מבטיחים שארגון ספציפי אינו יכול לשלוט בבעלות על הבלוקצ’יין. כתוצאה מכך, הם יכולים להבטיח שמירה על שלמות בבלוקצ’יין לצד מניעת הפרות פרטיות באמצעות חילופי מידע לא שיטתיים או שיטתיים.

הכורים הם האנשים האחראים ליצירת מספר חסימות על ידי פתרון בעיות מתמטיות מורכבות. למבנה הסביבה הסובבת בבלוקצ’יין יש השפעה בולטת על מורכבות המשימות הנדרשות ליצירת בלוקים מרובים.

אם אתה מתחיל, אז כדאי שתתחיל את הקריירה שלך עם מדריך Blockchain למתחילים.

הגדרת הקשר של בלוקצ’יין

ניתן להבחין כיצד ההגדרה ההקשרית של בלוקצ’יין מספקת הבהרה מסוימת לגבי ההבדל בין ביטקוין לבלוקצ’יין. בדרך כלל מניחים כי מדובר בסדרה חותמת זמן של רשומות נתונים בלתי ניתנות לשינוי בניהול מבחר מחשבים, שאינן בבעלות של ישות אחת. אישורי Blockchain יעזרו לך להבין טוב יותר את ההקשר מאחורי טכנולוגיה זו.

כל הבלוקים מאובטחים ביותר לצד הצעה אינטגרציה טובה יותר זה עם זה על ידי מינוף תהליכים הצפנתיים. אז מה בדיוק הייחודי בבלוקצ’יין? ראשית, בלוקצ’יין אינו מטיל שום חשש בנוגע ללחץ של רשות מרכזית. לאמיתו של דבר, בלוקצ’יין מציג את הדוגמה המושלמת למערכת דמוקרטית לעסקאות.

החשוב מכל, האופי הבלתי משתנה והמשותף של ספר החשבונות מאפשר שקיפות ונראות טובה יותר של המידע שלו. כל הפתרונות בבלוקצ’יין מאופיינים בשקיפות ובהירות טובים יותר לצד התחייבויות של כל הגורמים המעורבים בגין כל שינוי ברשת. יתר על כן, blockchain מספק פונקציונליות משמעותית של אפס עלויות עסקה. מצד שני, ישנם סוגים רבים של טכנולוגיית בלוקצ’יין בניגוד לביטקוין.

בדוק גם: מצגת יסודות הבלוקצ’יין

ביטקוין

לאחר שנבחנו בהגדרת בלוקצ’יין, הבה נסתכל על השחקן האחר בדיון ביטקוין לעומת בלוקצ’יין. ביטקוין הוא בעצם אחד המטבעות הקריפטוגרפיים הראשונים שמינפו את טכנולוגיית הבלוקצ’יין כדי להציע תשלומי עמיתים לעמית. ביטקוין מסוגל להציע עמלות עסקאות נמוכות משמעותית בהשוואה לשערי תשלום מפורסמים על ידי מינוף רשת מבוזרת.

משתמשים יכולים לרכוש ארנק ביטקוין או תוכנה לשליחה, קבלה ואחסון כספים ברמות אבטחה יוצאות דופן. כל אחד יכול להוריד את ארנק הביטקוין או את התוכנה בטלפון, במחשב האישי או בכל מכשיר דיגיטלי אחר בהתאם להעדפותיו. שנית, המשתמשים צריכים להרוויח ביטקוין על ידי סחר, בקשת לקוחות עבור תשלומי ביטקוין או משחקים מקוונים המבוססים על ביטקוין.

הרעיון של ביטקוין התפתח כעת למטבעות דיגיטליים של הבנק המרכזי שיכולים לעצב מחדש את הכלכלה שלנו. להלן מדריך מקיף ל- CBDCs קמעונאיות וסיטונאיות.

במה שונה הביטקוין ממטבעות פיאט?

גולת הכותרת הבולטת ביותר בביטקוין היא העובדה שהוא אינו דומה למטבעות הנמצאים תחת שלטון מערכת בנקאית מרכזית. אין ביטקוין אחסון פיזי בשום פלטפורמה ויכול למנף אלגוריתמים מתמטיים לשמירה על מחרוזת מספרים השוכנת במפתח ציבורי ופרטי..

במובן הבסיסי ביותר, המפתח הציבורי זהה למספר חשבון הבנק, והמפתח הפרטי הוא סיכת הכספומט של הלקוח. אפשר לחלק ביטקוין ל 8 מקומות עשרוניים, והיחידה הקטנה ביותר מכונה סאטושי. גורם בולט נוסף שפונה לטובת הביטקוין בהבדל בין ביטקוין לבלוקצ’יין הוא הפשטות של עסקאות ביטקוין.

כמעט כל אדם מעוניין יכול להבין עסקאות ביטקוין עם הסכום הנכון של הריבית באותה. לאמיתו של דבר, ביטקוין מציג גישה טובה ונוחה יותר לביצוע או לקבל תשלומים. פשוט צור את הארנק שלך בפלטפורמת מסחר בביטקוין, ואחריו ציין את כתובתו בכל פלטפורמת מטבע דיגיטלי.

קמעונאים רבים כבר הבהירו ספקות בנוגע לביטקוין לעומת בלוקצ’יין, כאשר חלקם עדיין מטילים ספק בחוקיותם של ביטקוין. ביטקוין כמובן קורא לגישה משולבת לבדיקת תקנות בנקאיות, מדיניות פרטיות וחדשנות טכנולוגית. עם זאת, כל עוד יש לך את החומרה המקומית הנכונה לאחסון ביטקוין, אינך צריך לדאוג לאבד את ביטקוין שלך. לכן, ביטקוין מגיע גם עם ביטחון לביטחון עבור הכספים שלך המאוחסנים בביטקוין.

אם אתה סקרן לגבי ביטקוין ובלוקצ’יין, הנה קורס בלוקצ’יין בחינם שיכול לעזור לך להבין את ההקשר מאחורי שני המונחים הללו..

הבחנה בין בלוקצ’יין לביטקוין

כעת, חשוב לציין כי הקשר בין ביטקוין לבלוקצ’יין הוא של יישום וטכנולוגיה. עם זאת, אנשים רבים יכולים בדרך כלל לבלבל בין בלוקצ’יין לבין ביטקוין. הסיבה העיקרית לבלבול כזה היא העובדה שביטקוין היה היישום הנפוץ הראשון של טכנולוגיית הבלוקצ’יין. לכן, היא הצליחה להפנות את תפיסתם של אנשים לעבר האמונה שביטקוין הוא הבסיס לכל טכנולוגיות הבלוקצ’יין.

מצד שני, היתרונות הגדולים יותר של בלוקצ’יין זכו להכרה בתקופה האחרונה. Blockchain שיפרה אט אט את יכולותיה למתן מענה לדרישות של ארגונים בענפים שונים. אז בואו נסתכל על ההבדלים בין בלוקצ’יין לביטקוין כדי לקבל תובנות מעמיקות יותר לגבי ההשלכות שלהם.

מהם ביטקוין ובלוקצ’יין?

נתחיל להתמקד בהפרש של ביטקוין לעומת בלוקצ’יין על ידי התחשבות בהגדרות. Blockchain היא טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת להקלטת עסקאות בין שני צדדים ביעילות טובה יותר. מצד שני, הביטקוין הוא המטבע הקריפטוגרפי הפופולרי ביותר בעולם. נכון לעכשיו, תוכל למצוא יותר מ -4,000 גרסאות חלופיות של ביטקוין ושאר מטבעות קריפטוגרפיים במחזור.

אין בנקים מרכזיים או רשות מנהלת עבור ביטקוינים, ובכך מאפשרים עסקאות בין משתמשים ברשת עמית לעמית ביטקוין ללא כל דרישה של מתווכים. Blockchain היא הטכנולוגיה הבסיסית לכל חלופה של מטבע קריפטוגרפי. עם זאת, blockchain אינו מוגבל רק לביטקוין או לכל מטבע מטבע אחר. Blockchain יכולה למצוא מגוון רחב של יישומים במגזרים שונים.

קרא עוד: בלוקצ’יין מול ביטקוין: האם הם שונים?

יישומים פוטנציאליים

המצביע החשוב הבא להבדיל בין ביטקוין לעומת בלוקצ’יין מתייחס ליישומים הפוטנציאליים שלהם. מקורותיה של הבלוקצ’יין שיקפו את הצורך בטכנולוגיה שתאפשר סביבה בעלות נמוכה, מאובטחת ובטוחה שתאפשר עסקאות עמיתים לעמית. מטרתו היא לצמצם את מעורבותם של מתווכים מיותרים.

בנוסף, בלוקצ’יין מתאים לאחסון נתונים וגישה מהימנים בשל זהותו כחשבון מבוזר. מצד שני, ביטקוין פותח במטרה לזרז עסקאות חוצות גבולות. לאחר מכן, ביטקוין שואף גם לפשט את מערכות התשלום על ידי אי הכללת מתווכים של צד שלישי תוך צמצום השליטה הממשלתית בעסקאות.

הנה רשימה של 20+ שימושים לטכנולוגיית בלוקצ’יין שתתן לך הבנה טובה יותר של הפוטנציאל של בלוקצ’יין.

מקרי שימוש בעולם האמיתי

אף על פי שהיישומים הפוטנציאליים של Blockchain וביטקוין מציגים את שניהם לטובה, מקרי השימוש בעולם האמיתי של שניהם יכולים להתייחס להבדל מרשים של Bitcoin לעומת Blockchain. במקרה של מקרי שימוש בעולם האמיתי, לביטקוין אין בכלל יתרון. זה מוגבל בפונקציונליות שלו כמטבע. מצד שני, בלוקצ’יין יכול להתאים להעברת כל מה שיש לו ערך, כולל מטבע, מניות או כותרות נכס.

טכנולוגיות בלוקצ’יין מציגות גם מקרי שימוש מבטיחים רבים במגזר הפרטי והציבורי. חלק מהדוגמאות לשימוש בטכנולוגיית הבלוקצ’יין במגזר הציבורי כוללות אחסון של רשומות בריאות הציבור ורישומי קרקע, מערכות ניהול זהויות ופלטפורמות הצבעה בלתי ניתנות לשינוי. ענקיות הטכנולוגיה הגדולות מנצלות גם טכנולוגיית בלוקצ’יין במגזר הפרטי עם השקעות אדירות.

Blockchain התפתחה כחלופה נוחה לפתרונות בתעשיית הפינטק והבנקאות. יתר על כן, blockchain מצאה יישומים גם בתחום הלוגיסטיקה וניהול שרשרת האספקה ​​להשגת שקיפות טובה יותר לצד רישום עסקאות בלתי משתנה. פרט בולט נוסף על מקרי השימוש בעולם האמיתי של טכנולוגיית הבלוקצ’יין מתייחס לעניין של תעשיות אחרות בה.

הענפים המובילים שעושים צעדים ראשוניים לקראת אימוץ בלוקצ’יין כוללים את תעשיית הרכב, מוסיקה, תעופה, טלקום ובידור. החשוב מכל, בלוקצ’יין מציג גם הזדמנויות לעיצוב חוזים חכמים המסייעים לבעלי עניין בהחלפת סחורות על ידי אי הכללת מתווכים יקרים.

בדוק גם: מקרי שימוש מעשיים של בלוקצ’יין

תְחוּם

ההבדל בין ביטקוין לעומת בלוקצ’יין לוקח גם את ההיקף לשניהם בחשבון כדי לקבוע בהירות. בלוקצ’יין מציג היקף מבטיח עם צמיחתו היצרנית במהלך העשור האחרון. בתקופה הנוכחית, טכנולוגיית הבלוקצ’יין אמורה לראות מגמת עלייה. ממשלות רבות משיקות כל העת יוזמות של בלוקצ’יין, ובחירת טכנולוגיית הבלוקצ’יין מבטיחה שקיפות, אבטחה ואמון טובים יותר למערכותיהן.

מצד שני, ביטקוין אינו מציג אינדיקציות מבטיחות מבחינת היקפו. בעוד שמדינות מסוימות כבר אימצו את הרעיון של ביטקוין בגלוי, ממשלות רבות אחרות הטילו מגבלות או איסורים על ביטקוין. יתר על כן, חשוב לציין כי ביטקוין אינו כשיר כחוק כתחליף למכרז החוקי של מדינה.

חברות ארגוניות רבות כבר משתמשות בבלוקצ’יין במודלים העסקיים שלהם על מנת למנף את ההיקף שהוא מציע. הנה רשימה של 50 חברות המשתמשות בטכנולוגיית בלוקצ’יין.

אסטרטגיה בסיסית

גורם קריטי נוסף לבידול ביטקוין לעומת בלוקצ’יין הוא האסטרטגיה הבסיסית. הביטקוין עוקב אחר אסטרטגיה של צמצום עלות המשפיעים תוך צמצום זמן העסקאות. עם זאת, ביטקוין מציג נסיגה בולטת מבחינת הגמישות שלו. משתמשים זקוקים לארנק ביטקוין ותלויים בשיטות נבחרות להרוויח ביטקוין כגון מסחר, כרייה או בהתאם לתשלומי ביטקוין.

מצד שני, לטכנולוגיית הבלוקצ’יין אין מגבלות כמו ביטקוין. לאמיתו של דבר, בלוקצ’יין זוכה להכרה בעיקר על בסיס יכולותיו לתת מענה לצרכים של ענפים שונים. Blockchain יכול להסתגל בצורה מושלמת לשינויים שונים ולשרת מקרי שימוש שונים שרוצים המשתמשים.

לפניכם מדריך אסטרטגיה מהיר שיעזור לכם להבין כיצד תוכלו להטמיע בלוקצ’יין בכדי להעצים את העסק שלכם.

סטטוס קיים

ההיבט הסופי של ההבדל בין ביטקוין לעומת בלוקצ’יין מתייחס למצב הקיים של שניהם. סביר להניח כי ביטקוין ימשיך לשמור על אנונימיותו. למרות שמשתמשים יכולים להיות עדים לעסקאות בפנקס, הם אינם יכולים לפרש את המספרים ברצף ספציפי. נהפוך הוא, בלוקצ’יין עובד עם עסקים שונים ודורש לעקוב אחר כל דרישות הציות.

Blockchain יכול להבטיח קלות עמידה בתמיכה ב- KYC כמו גם בנורמות אחרות. כתוצאה מכך, בלוקצ’יין יכול לספק שקיפות מקיפה לטווח הארוך. אז אתה יכול להבחין כיצד לבלוקצ’יין יש יתרון משמעותי על פני ביטקוין. בואו נסכם את ההבדלים ביניהם בטבלה הבאה.

אם אתה מסתקרן מטכנולוגיית הבלוקצ’יין, עליך להירשם לקורסי בלוקצ’יין על מנת לבנות את הידע שלך.

סיכום

כפי שאתה יכול לחזות בבירור, בלוקצ’יין הוא הסט הגדול יותר שכולל ביטקוין כאחד מתכניו. לביטקוין לעומת בלוקצ’יין יש פוטנציאל לחולל מהפכה בגישות המקובלות בעקבות עסקאות פיננסיות ועסקיות. בעידן המודרני של טרנספורמציה דיגיטלית, לשתי הטכנולוגיות הללו יש השלכות ייחודיות.

לכן, חשוב להבהיר את ההבדלים ביניהם להבנת הבחירה האידיאלית בהתאם למקרי השימוש שלך. תוכלו לחקור עוד אודות הפונקציות של בלוקצ’יין וביטקוין כדי להבין כיצד לכל אחת מהן השלכות ייחודיות. אנו ממליצים להתחיל עם קורס היסוד הבלוקצ’יין החינמי שלנו, שיכסה את רוב האלמנטים הבסיסיים.

לפיתוח הבנה מעמיקה וטובה יותר עליכם להתחיל עם קורס ה- Certified Enterprise Blockchain Professional (CEBP) שלנו. עם הבנה טובה יותר של ההבדלים בין בלוקצ’יין לביטקוין, תוכל לבנות את הידע שלך בנושא מטבעות קריפטוגרפיים וחשבונות מבוזרים.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map