מאגר בלוקצ’יין פרטי מול פרטי: מה ההבדל?

בשל התכונה שיש ספר חשבונות מבוזר, רבים חושבים שחסימות פרטיות ומאגרי מידע פרטיים מתפקדים זהים. מאמר זה מבהיר את הוויכוח על בלוקצ’יין פרטי לעומת בסיס נתונים ומראה כיצד שתי הטכנולוגיות הללו שונות לחלוטין.

לאחר הופעתה של טכנולוגיית הבלוקצ’יין, היו סקרנות רבות מה באמת הטכנולוגיה יכולה לעשות עבורנו. למרות שאנשים רבים חושבים שבלוקצ’יין הוא רק סוג אחד, ישנן וריאציות אחרות למטרות שונות. עם זאת, בלבול עם בלוקצ’יין פרטי לעומת מאגר מידע עדיין נמשך בקרב חובבי הטכנולוגיה.

זו הסיבה שהיום אביא את ההשוואה האולטימטיבית של בלוקצ’יין פרטי מול מאגר מידע שיעזור לך להבין טוב יותר את ההבדלים ביניהם.

הירשם עכשיו:קורס בלוקצ’יין חינם

מהו Blockchain פרטי?

לפני שאעבור להשוואה בין בלוקצ’יין פרטי לעומת בסיסי נתונים, בואו לבדוק מה זה בלוקצ’יין פרטי. בעיקרון, חסימות פרטיות שונות יחסית לציבוריות. כאן, רק לארגון יחיד תהיה גישה לרשת. יותר מכך, הארגון יכול גם להחליט מי יכול להצטרף לרשת או מי יכול להשתתף בקונצנזוס.

ובכן, בהתחלה, זה בכלל לא נשמע מבוזר עכשיו, נכון? זו בעצם סוג מערכת מרכזי-מבוזר.

ההבדל המשמעותי הוא שהתכונות הבסיסיות של בלוקצ’יין עדיין קיימות, אך ישנה ממשל נוסף לרשת. מכיוון שספר החשבונות אינו ציבורי, אינך יכול לקבל גישה ללא הרשאה מתאימה.

במציאות, לרשות השלטונית יש שליטה רבה על האופן שבו הטכנולוגיה תפעל בפתרונות בלוקצ’יין פרטיים.

לכן, במקום אדריכלות ציבורית מלאה, פתרונות הבלוקצ’יין הפרטיים יציעו לכם סביבה מבוזרת וחלקית מבוזרת. הסיבה לכך היא שבלוקים פרטיים משתמשים בטכנולוגיית ספר חשבונות מבוזר (DLT).

בכל מקרה, גורמים אחרים כמו קריפטוגרפיה או אי-פגיעות עדיין על השולחן. אבל החלק הכי טוב הוא שאם אתה רוצה פרטיות לעסקאות שלך, עכשיו אתה יכול לקבל את זה מפתרונות בלוקצ’יין פרטיים.

ישנן חסימות פרטיות רבות הזמינות לשימוש בימינו. אבל Ripple הוא אחד הפופולריים שמשתמשים בבלוקצ’יין פרטי כדי לתדלק את הפלטפורמה שלהם. ויותר מכך, הפלטפורמה שלהם מתאימה רק לפתרונות ארגוניים.

יש גם פלטפורמות מורשות אחרות כמו Blockchain Hyperledger, Ethereum Enterprise, Block Cord R3 גם כן, אבל הם קצת שונים.

קרא עוד:עליית טכנולוגיות הבלוקצ’יין הפרטיות

בואו לבדוק מדוע בלוקצ’יין פרטי צריך להיות שיקולכם הבא!

פרטי blockchain מול מסד נתונים

תכונות של Blockchain פרטי

מציע פרטיות עילאית

אחת התכונות הטובות ביותר של בלוקצ’יין פרטי היא שהיא מספקת רמת פרטיות גבוהה לכל מפעל. במציאות, ארגונים צריכים להתמודד עם הרבה מידע רגיש בעסקים. לפיכך, אם הם ידלפו, הם יאבדו מאוד את ערך העסק והמותג שלהם.

זה סיכון גבוה עבורם, ולכן הם לא יכולים להשתמש בבלוקצ’יין ציבורי כדי להגביר את היעילות שלהם. זו הסיבה שמחשבים פרטיים הופיעו מלכתחילה. אלה מציעים בעיקר תהליכי עסקאות פרטיים ועוזרים לארגונים לשמור את המידע שלהם לאנשים מורשים בלבד.

בואו נבדוק את היתרון הבא במדריך זה של טכנולוגיית בלוקצ’יין פרטית לעומת מדריך השוואת מסדי נתונים.

ביצועים יעילים יותר

בדרך כלל, פלטפורמות בלוקצ’יין פרטיות גוזלות הרבה פחות אנרגיה בהשוואה לציבוריות. אבל איך? ובכן, הכל תלוי בפרוטוקולי הקונצנזוס שהם משתמשים בהם. במציאות, רשתות חסימות ציבוריות בדרך כלל משתמשות בפרוטוקולי קונצנזוס צורכים חשמל. לדוגמא, הוכחת עבודה היא אחד האלגוריתמים הקונצנזוסיים הצריכים ביותר באנרגיה כרגע.

אבל בלוקצ’יין פרטי אינו משתמש בקונצנזוס מסוג זה. במקום זאת, הם משתמשים בקונצנזוס הצבעה כלשהו או בצורות אחרות של אלגוריתם קונצנזוס כדי להגיע להסכמה על עסקה.

רשת פחות הפכפכה

במציאות, חסימות פרטיות אינן תנודתיות כלל. מכיוון שיש רשות ממשלתית להתעלם מכל אי התאמות, לא יהיו בעיות השולטות בשיעורי עמלת העסקה. חדשות נהדרות נוספות הן שלרוב הבלוקצ’יין הפרטי אין מטבעות מקוריים. לכן, זה אומר שלא תצטרכו להתמודד עם האופי ההפכפך המיותר של המטבע הקריפטוגרפי.

בסביבת בלוקצ’יין ארגונית, מטבעות קריפטוגרפיים אינם אמינים להציע תוצאה עסקית בת קיימא בטווח הארוך. כך, עם בלוקצ’יין פרטי, אתה מקבל יציבות כרצונך.

בואו נבדוק את היתרון הבא במדריך זה של טכנולוגיית בלוקצ’יין פרטית לעומת מדריך השוואת מסדי נתונים.

העצמה ארגונית

ובכן, חסימות ציבוריות מתמקדות יותר בהעצמת משתמשים. אך ארגונים זקוקים להעצמה גם כן. במציאות, המודלים העסקיים שלנו והדרך בה אנו מנהלים אותם שונים בהרבה. אנחנו אפילו לא יודעים אם אי פעם נוכל להגיע לביזור מלא בכל רמה.

ברשתות חסימות פרטיות, עליכם לעקוב אחר התקנות והכללים של אותו מפעל ספציפי. זה הכרחי לשיפור הארגון, ובלוקצ’יין פרטי יכול לספק אותו בקלות.

מדוע בלוקצ’יין פרטי?

אתה בטח תוהה מדוע מלכתחילה לשקול חסימות פרטיות? ובכן, זה מכיוון שסוג זה של מודלים מגיע עם חלקם ההוגן של היתרונות. בואו לבדוק אותם!

חוסך הרבה עלויות

קודם כל, פתרונות בלוקצ’יין פרטיים חוסכים עלויות רבות בטווח הארוך. הפעלה ותחזוקה של בלוקצ’יין ציבורי לוקח הרבה זמן ומשאבים. יתרה מכך, ארגונים אינם יכולים להשתמש בבלוקצ’יין ציבורי למערכת הרשת הפנימית שלהם. למה?

ובכן, מכיוון שאם אחד מהמתחרים שלהם יוכל פשוט להיכנס לרשת ולראות במה הם מתכוונים, החברה תאבד מהיתרון התחרותי שלה. יתרה מכך, מטעמי אבטחה, צריכה להיות פרטיות נוספת גם לקבצים חסויים.

באמצעות בלוקצ’יין פרטי הם יכולים לחסוך עלויות רבות.

מציע דמי עסקה נמוכים יותר

מכיוון שלבלוקצ’יין הפרטי אין הרבה משתמשים או שלא נראה שיש בעיות בהרחבה, דמי העסקה נמוכים. בעיקרון, שיעורי דמי העסקה מתגברים ככל שהביקוש לעסקאות עולה ברשת על ידי מספר גורמים.

אבל זה לא המקרה של חסימות פרטיות. במודלים אלה, תמיד תקבל שיעורי עסקאות נמוכים מאוד.

תקנות רשת

זה מגיע עם תקנות רשת, וכל משתמש במערכת צריך למלא אחר כל התקנות האלה. בעבר, לחסימות הציבוריות לא היו שום תקנות, והיקפי הבלוקצ’יין למפעלים נראו קודרים.

לפיכך, כפי שתוכל להגדיר את התקנות מההתחלה, יהיה קל יותר לארגון לשדרג ל- blockchain ולהשתמש בכל התכונות שלו.

אין גישה פלילית

בבלוק-שייטים פרטיים, לא תצטרך לדאוג לפושעים שמקבלים גישה לרשת שלך. במציאות, פושעים רבים משתמשים במטבעות קריפטוגרפיים כדי לשלם עבור פשעים ברשת החשוכה. אך מכיוון שלרשימות פרטיות פרטיות יש הרשאות, הם לא יקבלו גישה אליהן.

קרא עוד: ציבורי מול בלוקצ’יין פרטי: איך הם נבדלים?

מהו מסד נתונים (DB)?

מסד נתונים מתייחס בדרך כלל לאוסף של נתונים מאורגנים, הנגישים, הניתנים לניהול ומתעדכנים בקלות. במציאות, כל מאגרי המחשב נוטים להכיל אגרגציות של מידע, רשומות או קבצים כגון עסקאות מכירה או אינטראקציות עם לקוחות וכן הלאה..

ישנם סוגים רבים של מאגרי מידע. אך מסד הנתונים המסורתי אינו אלא טבלה עם שורות ועמודות באינדקס. יתרה מכך, חברות משתמשות בזה בכדי להקל על מציאת מידע באמצעות שאילתות NoSQL או SQL.

מצד שני, מסדי נתונים גרפיים מנסים להשתמש בקצוות ובצמתים כדי להגדיר כל סוג של קשר בין הערכים או השאילתות במדדים ספציפיים..

בכל מקרה, מנהל מסד הנתונים אחראי להציע גישה למשתמשים עם היכולת לכתוב או לקרוא, למחוק או לעדכן את מסד הנתונים.

עם זאת, המאפיין המדויק של מאגרי המידע הוא שהם מרוכזים. פירוש הדבר שיש רשות גבוהה יותר שיכולה לשנות בקלות את הערכים שלך אם הם רוצים. במציאות, הדבר הופך את הנתונים ללא אמינים ומוליד שחיתות.

מצד שני, כעת, ישנם מאגרי מידע המציעים תאימות ל- ACID כדי להעניק אבטחה רבה יותר למידע.

להמשך מחקר: בלוקצ’יין לעומת מסד נתונים: הבנת ההבדל

היתרונות של מערכת ניהול מסדי נתונים

מערכת ניהול מסדי הנתונים מאפשרת למעשה לאחזר, לגשת ולהשתמש במידע במערכת באמצעות פרוטוקולי אבטחה. יתרה מכך, היא אחראית לשלמות הנתונים ולתכונות אחרות. אז בואו נראה מה היתרונות של מסד נתונים טיפוסי.

העברת נתונים טובה יותר

במסד נתונים, משתמשים יכולים לקבל גישה לנתונים מנוהלים יותר. במציאות, זה עוזר למשתמשים לשאול במהירות מידע אחר שהם זקוקים לו וזמן תגובה מהיר. יתרה מכך, הם יכולים גם לעזור למשתמשים לבצע שינויים אם זה הכרחי עבור הסביבה.

אבטחת מידע

משתמשים במסדי נתונים ברחבי העולם. יש לחץ רב על בסיס הנתונים של חברה כאשר משתמשים רבים מנסים להעביר נתונים או לשתף נתונים בו זמנית. לפיכך, הצורך בביטחון עולה במידה רבה.

באמצעות מערכת ניהול מסדי נתונים, ארגונים יכולים לקבל את האבטחה והפרטיות שהם זקוקים להם. עם זאת, עליכם לדעת כי למרות שהוא מציע פרוטוקולי אבטחה גבוהים יותר. זה עדיין יכול לאפשר למשתמשים לבצע שינויים לא מורשים.

כמו כן, לרוב, פרוטוקולי האבטחה אינם מספיקים בכדי להרחיק את ההאקרים ממאגר המידע.

עלויות נמוכות יותר

במציאות, עלות הקמת מסד נתונים היא זולה למדי. מכיוון שמדובר בטכנולוגיה זמינה מאוד, כל חברה יכולה להקים את מאגרי המידע שלה בעלות מינימלית. עם זאת, אחזקת מסד הנתונים לאחר מכן היא העלויות שעלולות להתחיל להסתכם.

בעת קנה המידה, על החברה להגדיל גם את יכולות מסדי הנתונים שלה. במציאות, ככל שמאגר מידע גדול יותר, כך קשה יותר לנהל אותו. והפערים מתחילים לעלות גם כן. לעומת זאת, מדרגיות היא אחת מתכונות הבלוקצ’יין המרכזיות.

בואו לבדוק את היתרון הבא במדריך השוואת מסד נתונים משותף זה של בלוקצ’יין פרטי!

מזעור חוסר עקביות בנתונים

מאפיין גדול של מסדי נתונים הוא שכיוון שיש מספר טבלאות ברשת, שינוי אחד בטבלה יכול להשפיע על טבלה אחרת בטבלה אחרת. אם גם הטבלה האחרת לא מעודכנת, היא יוצרת חוסר עקביות בנתונים.

עם זאת, אם אתה מתכנן כראוי מסד נתונים, עליו לעדכן אוטומטית טבלאות אחרות אם אתה מעדכן טבלה המקושרת לאלה. לכן, זה יכול להפחית גם את נושא המידע הלא עקבי.

גישה מהירה יותר לנתונים

באמצעות מסד הנתונים, תוכל לשאול במהירות אם אתה שואל שאלה מאוד ספציפית. החלק הטוב ביותר הוא שמאגרי מידע מהירים במיוחד. במציאות, הם גם מדויקים ביותר. לדוגמא, אולי תרצה לדעת על לקוח ספציפי שקונה מוצר ספציפי במועד ספציפי.

כל שעליך לעשות הוא להריץ שפת שאילתות פשוטה, וסיימת. האלגוריתמים פשוט יביאו לך את תשובתך באופן מיידי. במציאות, מאגרי מידע באמת שימושיים בשירותי הלקוחות, וללקוחות מרובים יש בעיות, והסוכן יכול לבדוק במהירות מה הבעיה ממאגר המידע..

בואו לבדוק את היתרון הבא במדריך השוואת מסד נתונים משותף זה של בלוקצ’יין פרטי!

לשתף מידע

בעזרת מאגרי מידע תוכלו גם לשתף מידע מסוים עם גורם מסוים. לכן, זה לא קניין ציבורי בשום צורה שהיא. לפיכך, הוא מציע לך אחסון לאחסון כל המידע הרגיש שלך ולמתן גישה לאנשי כוח מורשים בלבד.

זה יכול להיות נקודת פלוס ענקית כאשר אתה עושה עסקים עם מספר צדדים.

קרא עוד:מדריך אסטרטגיה עסקית של Blockchain

פרודוקטיביות מוגברת

בעזרת כלים מסוימים תוכלו להפוך את כל הנתונים בבסיסי הנתונים בקלות לפיסת מידע שימושי, שיעזור למשתמשים לקבל החלטות טובות יותר, אינפורמטיביות ומהירות יותר. במציאות, היעילות הקטנה הללו למעשה מפצה על הצלחתה של חברה.

צמצום שטח האחסון

ברור שאם תתחיל לאחסן את כל המידע מבוסס הנייר שלך בבסיסי נתונים, זה יחסוך לך שטח אחסון רב. בדרך כלל, יש הרבה שבילים מבוססי נייר שניתן לתמרן די בקלות. אך עם מאגרי מידע, כל המידע יעבור דיגיטציה.

כתוצאה מכך, לא תצטרך להסתמך יותר על הניירת. למרות שהפיכת כל המסמכים לדיגיטליים תהיה כאב בהתחלה. אחרי הקושי הזה, הכל יהיה חלק.

פָּשׁוּט

השימוש במסד נתונים הוא פשוט למדי. במציאות, אין מורכבויות או נושאים נוספים. לכן, עובדים עשויים להזדקק להכשרה מועטה עד כדי התחלת שימוש במאגרי מידע לעבודתם בחברה. בואו נבדוק את היתרון הבא במדריך זה של טכנולוגיית בלוקצ’יין פרטית לעומת מדריך השוואת מסדי נתונים!

קרא עוד:15+ מקרי שימוש בבלוקצ’יין מעשיים בשנת 2021

בלוקצ’יין פרטי לעומת מאגר מידע: במה הם שונים?

בעיקרון, ייתכן שאתה חושב שמאגר מידע פרטי דומה הרבה למאגרי מידע אופייניים. אבל במציאות, יש הבדל עצום בין שני אלה.

קודם כל, הטכנולוגיה הבסיסית או האופן שבו הם מאחסנים מידע הם שונים לחלוטין. אז יהיו ביניהם גם כמה הבדלים ברורים.

רָשׁוּת

זהו אחד ההבדלים העיקריים בין בלוקצ’יין פרטי למסד נתונים. רשתות חסימות פרטיות מבוזרות חלקית. זה אומר שתהיה ישות אחת שתשמור על המערכת. לכן, במובן מסוים, זה לא יציע לך את גורם הביזור המלא שאתה רוצה.

עם זאת, תכונות הליבה עדיין קיימות.

מצד שני, מאגרי המידע מרוכזים לחלוטין. המשמעות היא לא רק שתהיה סמכות להתעלם מכל הרשומות שלך. אבל הם יכולים גם לשנות או לשנות אותם כרצונם. במציאות, לשם השוואה, בבלוקצ’יין פרטי, אתה מקבל יותר חופש מאשר במסד נתונים טיפוסי. השוואה בין מערכות מבוזרות לעומת מרכזיות תתן לך מושג טוב יותר.

ארכיטקטורה

לרשתות חסימות פרטיות יש מודל אדריכלי שונה. במציאות, הוא אינו פועל בהתאם למודל שרת הלקוחות האופייני כתכנון האדריכלי העיקרי של המערכת. לכן, היא משתמשת במודל רשת עמית לעמית כדי להציע טבע מבוזר ברשת.

אז מה זה אומר? המשמעות היא שבמקום תלוי בשרת כדי לאחזר את כל השאלות שלך, תוכל לתקשר ישירות עם משתמש אחר ברשת.

מצד שני, מסדי נתונים עוקבים אחר המודל האופייני לשרת הלקוחות. זה מודל מיושן למדי שנוטה יותר להתקפות. חשוב מכך, זה איטי למדי מדגמי עמית לעמית.

בואו נראה את ההבדל הבא בטכנולוגיית הבלוקצ’יין הפרטית הזו לעומת המדריך להשוואת מסדי נתונים.

ביצועים

במציאות, מאגרי מידע מהירים בהרבה בהשוואה לבלוקצ’יין פרטי. הבעיה היא שלמרות שחסימות פרטיות הן טכנולוגיות חדשות, קיימת בעיית קנה מידה. בבסיסי נתונים אין את זה. במציאות, הוא יכול להתמקד בכל מידה שהוא זקוק לו ועדיין לספק את התפוקה המהירה שאתה זקוק לה.

אך חסימות פרטיות, לעומת זאת, יאטו אם יהיה יותר לחץ ברשת ממה שהיא יכולה להתמודד. אז, בעצם, יש מגבלה למספר העסקאות שהוא יכול לטפל בה בכל שנייה. אם אתה יכול להישאר בטווח זה, אתה יכול בקלות לנצח את מסד הנתונים.

עֲלוּת

הבדל גדול נוסף הוא העלות לשתי הטכנולוגיות. מאגרי מידע זולים למדי. למה? מכיוון שמדובר בטכנולוגיה זמינה מאוד, כל חברה יכולה להקים את מאגרי המידע שלה בעלות מינימלית. עם זאת, אחזקת מסד הנתונים לאחר מכן היא העלויות שעלולות להתחיל להסתכם.

עם זאת, בסך הכל, בהשוואה לטכנולוגיות הבלוקצ’יין, זה עדיין הרבה יותר זול. בשאר החסימות הפרטיות הם מעט זולים בהשוואה לעמיתיהם הציבוריים.

יש לזכור כי כל המחשבים או המכשירים כיום משמשים לשימוש בבסיסי נתונים. לכן, כשאתה רוצה לעבור לטכנולוגיה אחרת לגמרי, תצטרך לבצע השקעות.

בואו נראה את ההבדל הבא במאגר זה לעומת מדריך השוואת טכנולוגיות בלוקצ’יין פרטי.

טיפול בנתונים

זהו, ללא ספק, אחד ההבדלים העיקריים בין שתי הטכנולוגיות. בבלוקצ’יין פרטי, משתמשים רשאים רק לקרוא ולכתוב ותו לא. אז ברגע שנתונים מקבלים כניסה לחשבונאות, אף אחד לא יכול לשנות את זה בשום צורה שהיא. תכונה זו נקראת immutability, ובלוקצ’יין שומרת עליה בכל מחיר. זהו אחד היתרונות הגדולים ביותר של טכנולוגיית הבלוקצ’יין.

מצד שני, בבסיסי נתונים, משתמשים יכולים לכתוב, לקרוא, למחוק או לעדכן ערך גם לאחר שכבר קיבל ערך למערכת. זה עוקב אחר CRUD. אז אם תרצה, תוכל לשנות או לשנות בקלות ערך של מישהו אחר אם יש לך גישה אליו.

במציאות, צורת נגישות זו היא למעשה לא כל כך גדולה מכיוון שהיא מולידה שחיתות בכל רמה.

שלמות נתונים

מסדי נתונים חסרים שלמות נתונים בכל רמה. אֵיך? ובכן, כפי שאתה כבר יודע שכל אחד יכול לשנות את הנתונים אם הוא יכול לקבל גישה אליו. לכן, אין שום דרך שמאגר המידע מסוגל להציע שלמות נתונים מלאה בכל רמה שהיא.

זה משהו שעולם העסקים ממשיך להתמודד איתו מדי יום. יש הרבה פערים במערכת מסוג זה, וזה עולה מאוד לארגון.

מצד שני, לחסימות פרטיות יש אי-שינוי. זה כן מציע שלמות נתונים. עם זאת, מכיוון שרק ארגון יחיד מנהל את הפלטפורמה, הארגון יכול לבטל עסקה תחת כללים מסוימים. אבל אני חייב לומר, זה מאוד סביר. זו אחת הבעיות הגדולות לפתור בלוקצ’יין.

בואו נראה את ההבדל הבא במאגר זה לעומת מדריך השוואת טכנולוגיות בלוקצ’יין פרטי.

שְׁקִיפוּת

נקודה זו שונה למדי מאחרות. מעשית, שתי הטכנולוגיות אינן שקופות כלל. בעיקרון, חסימות ציבוריות הן למעשה שקופות לחלוטין אך לא פרטיות. למה? ובכן, זה בגלל שהוא מאפשר למשתמשים לשמור על רשתות פרטיות במקום בו הם יכולים לבצע עסקאות פרטיות. ויותר מכך, ללא סמכות ראויה, איש אינו יכול לראות מה באמת קורה באותה רשת פרטית.

אותו דבר קורה במאגרי מידע. במציאות, הערכים במאגרי המידע אינם שקופים או רכוש ציבורי. אתה צריך לקבל גישה כדי לראות את זה או לקיים אינטראקציה איתו. לכן, שתי המערכות אינן שקופות.

בואו נראה את ההבדל הבא במאגר זה לעומת מדריך השוואת טכנולוגיות בלוקצ’יין פרטי.

קריפטוגרפיה

לחסימות פרטיות יש הצפנה שעוזרת לאבטח את כל רשומות העסקה שלהם. מה שהטכניקה הזו עושה זה שהוא מצפין את פרטי העסקה ומוודא שאף אחד לא יכול להתעסק בזה. יותר מכך, זה גם מוודא שההאקרים לא יוכלו לקבל גישה אליו בשום צורה שהיא.

בכל פעם שמישהו מנסה לשנות ערך, הוא יפריד בין הבלוקצ’יין לרשת, כך שהוא לא יכול להשפיע על הנתונים הכוללים בשום צורה שהיא.

זה אמצעי אבטחה מאוד מתפקד ונהדר. אבל במסד הנתונים, אתה לא רואה קריפטוגרפיה. יתרה מכך, לא תראה שום סוג של הצפנה כלל. אבל למה? ובכן, למעשה, בבסיסי הנתונים יש הרבה ערכים, והאלגוריתמים שיחקרו על מסד הנתונים יצטרכו לפענח כל ערך כדי להשיג את התשובה. וזה מאוד גוזל זמן.

קרא עוד: Hashing בקריפטוגרפיה

בלוקצ’יין פרטי לעומת בסיס נתונים: טבלת השוואה

פרטי BlockchainDatabase
רָשׁוּת מבוזרת חלקית מְרוּכָּז
ארכיטקטורה מודל עמית לעמית מודל שרת לקוח
ביצועים מָהִיר מהיר יותר
עֲלוּת זוֹל יותר זול
טיפול בנתונים קרא וכתוב עבור ארגון יחיד צור, קרא, עדכן, מחק
שלמות נתונים שלמות נתונים חלקית אין לו שלמות נתונים
שְׁקִיפוּת לא שקוף לא שקוף
קריפטוגרפיה איקס

סיכום

בסופו של דבר, אני חייב לומר, גם מסד הנתונים וגם הבלוקצ’יין הפרטי מגיעים עם חלקם ההוגן של התכונות. במציאות, מסד נתונים לעומת בלוקצ’יין פרטי מספק רק הצצה לאופן שבו הם שונים זה מזה. זה יעזור לכם להחליט באיזו דרך לנסוע.

עם זאת, עליכם לזכור שבלוקצ’יין אט אט יחליף את בסיסי הנתונים מכיוון שהם באמת מתיישנים מיום ליום. אז, עכשיו או מאוחר יותר, יהיה עליכם לעבור לטכנולוגיית הבלוקצ’יין.

בכל מקרה, אני מקווה שההשוואה הזו הציעה לך את כל מה שאתה צריך לדעת. אז, עכשיו זה עליכם להחליט אם אתם רוצים ליישם בלוקצ’יין או לא.

אבל אם אתה רוצה להיכנס לפרטים נוספים, הקפד לבדוק את קורס הבלוקצ’יין בחינם שלנו כדי ללמוד עוד על כך.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map