סיכונים ויתרונות של אימוץ בלוקצ’יין

בדיוק כמו כל טכנולוגיה אחרת, Blockchain מגיעה עם מערכת סיכונים ויתרונות משלה שמתחילים, כמו גם מומחה, צריכים להיות מודעים להם. בואו לבדוק את הסיכונים והיתרונות האימוץ ביותר לבלוקצ’יין.

אימוץ טכנולוגיות חדשות בארגון כולל השלכות הקשורות להקשר של הטכנולוגיה הנוגעת בדבר. ניהול הפונקציות החומריות עם הטכנולוגיה החדשה תלוי במידה ניכרת בניסיון הקודם של אנשים בשימוש בטכנולוגיות דומות. עם זאת, בלוקצ’יין היא טכנולוגיה חדשה לחלוטין ללא התייחסויות מסוימות מהעבר.

לכן, ארגונים צריכים להיות מודעים לסיכוני אימוץ בלוקצ’יין על מנת למצוא איזון מושלם עם טכנולוגיית הבלוקצ’יין. מצד שני, הבלוקצ’יין עבר מעבר לעשר שנים מאז הקמתו כבסיס לביטקוין להקלת והקלטת עסקאות ביטקוין. יתר על כן, blockchain שימשה כטכנולוגיה אידיאלית ליצירת ספר ספרים מבוזר דיגיטלי עם רשומות המאוחסנות בבלוקים. בנוסף, קישור בלוקים באופן קריפטוגרפי זה עם זה הופך אותם לפגיעים כמעט בשינויים.

לכן, יתרונות אימוץ הבלוקצ’יין גרמו גם ליישומים רחבי היקף של טכנולוגיית הבלוקצ’יין במגזרים שונים, כולל ייצור, סחר, נכסים, כספים ומוצרי צריכה וקמעונאות. אז, זה סביר לאמץ טכנולוגיית בלוקצ’יין? הדיון הבא נועד לברר את היתרונות והסיכונים של אימוץ בלוקצ’יין ואת הגישות האפשריות לאימוץ בלוקצ’יין. בנוסף, הדיון ישקף גם את הגורמים שיכולים לתמוך ביוזמת בלוקצ’יין יצרנית.

הירשם עכשיו:קורס יסודות Blockchains ארגוני בחינם

מצב הקיים של שוק הבלוקצ’יין

לפני שנשקף את הסיכונים והיתרונות לאימוץ הבלוקצ’יין, חשוב לציין את המצב הקיים של אימוץ הבלוקצ’יין. שוק הבלוקצ’יין חווה צמיחה קיצונית ל -340 מיליון דולר בשנת 2017 מ -210 מיליון דולר בשנת 2016. למרות שקצת מיושן, המספרים על צמיחת שוק הבלוקצ’יין משקפים בבירור את הפופולריות שלו..

לאחר שהתחיל בצורה של ספר חשבונות ציבורי לביטקוין, בלוקצ’יין התגלה כמכשיר מבטיח ליישומים ברחבי אנכי תעשייה שונים עם עקומת צמיחה הולכת וגוברת. יתרונות האימוץ של Blockchain צצים בעיקר בשל זהותם כרשת דיגיטלית מבוזרת.

כתוצאה מכך, הוא יכול לסייע בתמיכה בחילופי נתונים, חוזים בין צדדים ועסקאות פיננסיות במגזרים שונים, כולל שירותי בריאות, ביטוח, חינוך, משפטים, ייצור, אבטחה ואחרים. לאחרונה גדל שוק הבלוקצ’יין העולמי מ 885.4 מיליון דולר בשנת 2019 ל -1430 מיליון דולר בשנת 2020.

בלוקצ’יין הוא עתיד, שוק הבלוקצ’יין העולמי צפוי להגיע לשווי כולל של כמעט 2312.5 מיליון דולר בשנת 2021. בנוסף, הערך העסקי שיצר הבלוקצ’יין יעלה לסביבות 176 מיליארד דולר עד 2025 וכמעט 3.1 טריליון דולר עד שנת 2030. למרכז קיימברידג ‘לארגונים פיננסיים אלטרנטיביים, בנקים ופיננסים לוקחים את חלק הארי בקרב המגזרים המשתמשים כיום בבלוקצ’יין.

בשיעור של 30%, במגזר הבנקאות והפיננסים יש תחום המוצרים הממשלתי והציבורי 13% והביטוח הוא 12%. עם תחזיות כה יוצאות דופן בנוגע לצמיחת טכנולוגיית הבלוקצ’יין, סביר למצוא הזדמנויות לאימוץ בלוקצ’יין.

בדוק גם:חיזוי בלוקצ’יין לשנת 2021

יתרונות פוטנציאליים עם אימוץ בלוקצ’יין


עכשיו שאתה יודע שבלוקצ’יין פופולרי ולאט לאט זוכה לתשומת לבם של ארגונים בכל רחבי העולם, הבה נבחן את היתרונות של אימוץ בלוקצ’יין. חברות יכולות לנצל את היתרונות הבאים על ידי אימוץ בלוקצ’יין בפעילות העסקית שלהם.

 1. Blockchain יכול להסיר את הצורך בצד ג ‘או מתווכים, ובכך להפחית את הסיכונים של הצד הנגדי. כתוצאה מכך, הדבר יכול לגרום לעלויות נמוכות משמעותית לעסקאות עסקיות.
 2. יתרונות האימוץ של Blockchain גם שופכים אור על הצורך בחדשנות. אימוץ בלוקצ’יין יכול להפגין את הנטייה של עסק להקמת מוניטין כחדשנית בתעשייה. עסקים המאמצים בלוקצ’יין יכולים גם להרשים את הלקוחות ואת השותפים העסקיים על רקע עמדתם ביחס לחדשנות.
 3. Blockchain מאפשר לכל הצדדים לאמת את הרשומות של שותפי העסקה שלהם ללא צורך במתווכים. בעזרת שידור עמית לעמית, blockchain מבטיח תקשורת ישירה בין עמיתים במקום לכלול מחשב או שרת מרכזי. כתוצאה מכך, למשתמשים יכולה להיות שליטה מקיפה על העסקאות וזרימת הנתונים, ובכך להוביל לעסקאות מהירות יותר.
 4. ערך פוטנציאלי נוסף בקרב יתרונות אימוץ הבלוקצ’יין מתייחס לשיפור ברמות האבטחה של הנתונים. האיומים ההולכים וגדלים בהתקפות סייבר מהווים אתגרים אדירים עבור ארגונים, ארגונים פיננסיים, רשויות משפט וגופים ממשלתיים. Blockchain מציע את היתרון של אבטחה משופרת בהשוואה לתשלומים קונבנציונליים. כל צד בקהילת הבלוקצ’יין יכול היה לגשת לכל מסד הנתונים ולהיסטוריה המלאה של העסקאות. Blockchain גם מרמז כי צד ספציפי ב- blockchain לא יכול היה לשלוט במידע או בנתונים ב- blockchain. מכיוון שכל הצדדים בעסקה יכולים לאמת את הרשומות הקשורות לעסקה ישירות, ישנן אפשרויות מוגבלות לשינויים במרמה.
 5. כפי שכבר דובר, בלוקצ’יין יכול להציע שקיפות טובה יותר בשל יסודות טכנולוגיית החשבונות המבוזרים שלה. פרטי העסקה ב- blockchain זמינים לכל המשתתפים בעסקה. בנוסף, יתרון הפרטיות בבלוקצ’יין תומך גם ביתרונות השקיפות.
 6. הערך המשמעותי והברור ביותר בקרב יתרונות אימוץ הבלוקצ’יין מתייחס ליתרון תחרותי. השימוש בטכנולוגיית הבלוקצ’יין מראה את היתרון הטכני של ארגון עבור לקוחות פוטנציאליים. נסיעה במגמה טכנולוגית חדשה מהווה יתרון בולט לכל מפעל להעביר ערך ללקוחות.

אימוץ טכנולוגיית Blockchain מביא מספר יתרונות למפעלים. עיין בבלוג הקודם שלנו על היתרונות של blockchain למידע נוסף.

סיכונים פוטנציאליים עם אימוץ בלוקצ’יין

אז אימוץ בלוקצ’יין הוא בהחלט הצעה חיובית עבור כל הארגונים בתקופה הנוכחית. עם זאת, כישלון בזיהוי סיכוני אימוץ blockchain יכול להיות מסוכן מאוד ליישום blockchain. הבנה נכונה של סיכונים עם אימוץ בלוקצ’יין יכולה לעזור לעסקים לייצר את אסטרטגיית יישום הבלוקצ’יין האידיאלית. טכנולוגיות בלוקצ’יין מגבירות את הפגיעות של מוסדות לסיכונים שונים הקשורים אליהן. בואו נסתכל על הסיכונים הטמונים השונים באימוץ הבלוקצ’יין.

 1. הערך הראשון בקרב סיכוני אימוץ בלוקצ’יין מתייחס לסיכון אסטרטגי. על חברות להעריך אם הן רוצות לקחת יוזמה באימוץ או להמתין לבגרות של טכנולוגיית הבלוקצ’יין. עסקים צריכים לקחת בחשבון את שני התרחישים להערכת רמת הסיכונים לאסטרטגיה עסקית עם כל אחד מהם. בנוסף, האופי של עמית לעמית של הטכנולוגיה יכול להשפיע על בחירת רשתות להשתתפות. החשוב מכל, הפלטפורמות הבסיסיות יכולות להשפיע על מגבלות השירותים והמוצרים.
 2. הסיכונים להמשכיות עסקית ניכרים באופן בולט גם לאימוץ הבלוקצ’יין. יתירות בגלל האופי המבוזר של הטכנולוגיה מציגה עמידות טובה יותר בבלוקצ’יין. תהליכים עסקיים ב- blockchain עלולים לגרום לכשלים טכנולוגיים ותפעוליים. לכן, תוכנית המשכיות עסקית חזקה ומסגרת ממשל עשויה להפחית סיכונים לא רצויים כאלה.
 3. סיכון מוניטין הוא גם אחד הסיכונים הבולטים של אימוץ בלוקצ’יין הנוצר עקב היותו של בלוקצ’יין כחלק מתשתית הליבה. Blockchain חייבת לעבוד ביעילות עם תשתית מדור קודם כדי למנוע בעיות עם תקנות וחווית לקוי לקויה.
 4. סיכון אבטחת מידע הקשור לבלוקצ’יין הוא גם אחד הגורמים הבולטים שתוכלו לקחת בחשבון. טכנולוגיית Blockchain מציעה אבטחת עסקאות טובה יותר. עם זאת, הוא אינו מציע אבטחת חשבון או ארנק רצוי. ספר החשבונות המבוזר ותקדימי הצפנה יכולים להבטיח הגבלות על השחתת נתונים. מצד שני, הערך השמור בחשבון מסוים יישאר פגיע להשתלטות על החשבון.
 5. אזכור בולט נוסף בקרב סיכוני אימוץ בלוקצ’יין מתייחס לסיכונים רגולטוריים. לנוף יישומי הבלוקצ’יין אין דרישות רגולטוריות מיוחדות והוא יכול לשאת גם סיכונים רגולטוריים נוספים. יתר על כן, מקרי שימוש שונים, משתתפים שונים והיתר לעסקאות חוצות גבולות עלולים ליצור נסיגות רגולטוריות לאימוץ בלוקצ’יין.
 6. המדיניות והנהלים הקיימים של עסק חייבים לעבור עדכונים במדיניות ובנהלים הקיימים. בנוסף, חששות טכנולוגיים יכולים להצביע גם על יכולת הרחבה, ממשק עם מערכות מדור קודם ומהירות ביישום blockchain.
 7. סיכוני אימוץ בלוקצ’יין לא חייבים להופיע בהכרח מהארגון. ההסכמים ברמת השירות בין צמתים משתתפים ומנהלי רשתות ו- SLA לספקי שירות צריכים להיות תחת פיקוח מתמיד כדי להבטיח תאימות. בנוסף, סיכוני הספק יכולים גם להוות סיכוני צד ג ‘עקב טכנולוגיית המקור מספקים חיצוניים.
 8. בנוסף, חשוב גם לשים לב לסיכונים של העברת ערך וחוזים חכמים בפריסת פתרונות בלוקצ’יין. עם זאת, יש לקחת בחשבון יתרונות אימוץ בלוקצ’יין לצורך השוואה סבירה. בעוד שאנשים רבים יכולים להיות המומים מהיקף הסיכונים הכרוכים באימוץ בלוקצ’יין, היתרונות יכולים לגרום לכל עסק לעבור מעבר לציפיות המקובלות..

יש לך ספק לגבי צמיחת הקריירה שלך בבלוקצ’יין? בדוק כיצד שוק העבודה בלוקצ’יין פורח.

איזה סוג של אימוץ בלוקצ’יין עלי לבחור?

אם ברצונך לעשות את הצעד הגדול הבא לאחר השוואת יתרונות וסיכונים של אימוץ בלוקצ’יין, עליך לברר את סוגי היישומים של בלוקצ’יין. הסוגים השונים של מודלים של יישום בלוקצ’יין יכולים לספק רושם ברור של האלטרנטיבה האידיאלית לדרישותיך.

במובן הכללי ביותר, אתה יכול למצוא שני סוגים נפוצים של בלוקצ’יינים, כגון גרסאות פרטיות וציבוריות. מצד שני, אתה יכול למצוא גם גרסאות אחרות כגון היברידיות ובלוקצ’ורציות. למרות שמודלי הבלוקצ’יין השונים שונים זה מזה, יש להם דמיון מסוים בינם לבין עצמם.

לדוגמה, כל רשתות החסימה כוללות מקבץ צמתים העובדים על מערכת רשת P2P. לכל הצמתים ברשת יש עותק של ספר החשבונות המשותף עם פונקציות עדכון בזמן. בנוסף, כל הצמתים יכולים לאמת עסקאות וליזום או לקבל עסקאות לצד יצירת חסימות. אז בואו נסתכל על ההבדלים בין דגמי הבלוקצ’יין לפני שנבדוק את היתרונות של אימוץ הבלוקצ’יין.

 • בלוקצ’יין ציבורי

בלוקצ’יין ציבורי משמש כמערכת ספרים מבוזרת ללא הרשאות ללא כל מגבלות. לכן, כל אדם עם גישה לאינטרנט יכול להפוך לחלק מרשת הבלוקצ’יין כצומת. הדוגמאות הנפוצות ביותר ליישום בלוקצ’יין ציבורי ניכרות בחילופי מטבעות קריפטו ובכרייה. מחסומי ליטקוין וביטקוין הם חסימות הציבור הכלליות ביותר הקיימות כיום.

 • בלוקצ’יין פרטי

היתרונות של אימוץ בלוקצ’יין בפרטיות ניכרים עם חסימות פרטיות שיש להן בלוקצ’יין מבוסס הרשאות עם הגבלות. הארגון שולט ברמות האבטחה, בהרשאות, בנגישות ובאישורים בבלוקצ’יין הפרטי. הדוגמאות הנפוצות ביותר לשימוש בלוקצ’יין פרטי ניכרות ביישומים דיגיטליים, הצבעה, בעלות על נכסים וניהול שרשרת האספקה.

קרא עכשיו:בלוקצ’יין ציבורי לעומת פרטי

 • בלוקצ’יין היברידי

בלוקצ’יין היברידי, כשמו כן הוא, מספק משני עולמות הבלוקצ’יין הציבורי והפרטי. זה יכול למנף את התכונות בכל סוג של בלוקצ’יין עם מערכת מבוססת הרשאה פרטית ומערכת ללא הרשאה ציבורית. רשתות היברידיות יכולות גם למשתמשים לשלוט בגישה לנתונים בבלוקצ’יין. אחת הדוגמאות הנפוצות ביותר ליישום בלוקצ’יין היברידי מתייחסת ל- Dragonchain.

 • קונסורציום בלוקצ’יין

האפשרות הסופית של ארגונים למנף יתרונות של אימוץ בלוקצ’יין מתייחסת לבלוקצ’יין בקונסורציום. קונסורציום בלוקצ’יין יכול לשמש כסוג מבוזר למחצה של בלוקצ’יין הכולל ניהול רשת בלוקצ’יין תחת יותר מארגון אחד. בניגוד לבלוקצ’יין פרטי, בלוקצ’יין קונסורציום משאיר את השליטה בידי יותר מארגון אחד. באופן כללי, חסימות קונסורציום מתאימות ליישומים בארגונים ממשלתיים או בנקים. הדוגמה הבולטת ביותר לבלוקצ’יין של קונסורציום כוללת את R3, Energy Web Foundation ואחרים.

קרא גם:ציבורי לעומת פרטי לעומת בלוקצ’יין קונסורציום

שיטות עבודה מומלצות לאימוץ בלוקצ’יין

מבט מקרוב על ההשלכות הקשורות לאימוץ בלוקצ’יין, סביר לחפש שיטות עבודה מומלצות לטובת פריסת בלוקצ’יין. אז בואו נסתכל על שיטות העבודה הטובות ביותר שיכולות לעזור לכם להפיק את המרב מיתרונות האימוץ של בלוקצ’יין.

 • אבטחה היא חשובה ביותר

תמיד יש תפיסה מוטעית בולטת בנוגע לחוסן של אבטחה עם בלוקצ’יין. בנוסף, אבטחה היא אחד מהסיכונים הבולטים של אימוץ הבלוקצ’יין. לכן, על ארגונים להתרשם בצורה ברורה מהעובדה שצרכי הביטחון מתפתחים מדי יום ביומו, ועליהם להיערך לשינויים.

 • האחסון לא מגיע בחינם

אין להשתמש בבלוקצ’יין לאחסון קבצים גדולים מכיוון שהוא שולח קבצים לכל צומת ברשת הבלוקצ’יין. כתוצאה מכך, תוכלו למצוא עלויות גבוהות משמעותית של אחסון ומחשוב עם קבצים גדולים. לכן, חשוב לאחסן קבצים גדולים מבלי לשלם עלויות נוספות עבור אחסון, העברה או שכפול של מספר עותקים של אותו קובץ.

 • ממשל מחזיק את זה ביחד

אם ברצונך להשיג יתרון מבטיח בהטבות אימוץ בלוקצ’יין, עליך לנקוט עמדה יזומה בנושא ממשל. עם הנחיות ארגוניות מתאימות, יהיה קל יותר למנף את פונקציות הבלוקצ’יין מבלי להחמיץ קישורים כלשהם. בנוסף, הליכי ממשל יכולים להתמודד גם עם תרחישים ספציפיים תוך ניהול הדינמיקה של קבוצות המשתמשים.

בדוק גם:דו”ח עבודות פורום כלכלי עולמי

שורה תחתונה

בהערה אחרונה, תוכלו להעריך בבירור את הסיכונים והיתרונות של אימוץ בלוקצ’יין. הסיכונים של אימוץ טכנולוגיה חדשה הם הכרחיים למדי, ובלוקצ’יין מציג סיכונים רבים טמונים. צריכת משאבים, אבטחה וסיכונים תפעוליים ממשיכים לפגוע בבלוקצ’יין, שהוא חדש יחסית. מצד שני, חשוב גם לשים לב לדומיננטיות של יתרונות אימוץ הבלוקצ’יין.

כל שעליך לעשות הוא למצוא את האיזון הנכון ולשים לב לשיטות העבודה הטובות ביותר. על ידי ביצוע הנורמות התעשייתיות, תוכלו לגלות את הגישות האידיאליות לאיזון בין החיובי והשלילי לטכנולוגיית הבלוקצ’יין. התחל בקורס Free Blockchain ונסה לחפש הזדמנויות נוספות לאימוץ blockchain כבר עכשיו!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map