בלוקצ’יין לעומת אינטרנט: האם יהיה אינטרנט חדש?

כשהאינטרנט בא לאור אנשים הפכו מהופנטים. אז זו הייתה רק דרך לפרסם מסמכים בדרך חדשה. אנשים שיחקו עם הרשת המסובכת והמוזרה שנראתה עם C או C +++. האינטרנט התפתח עם הזמן והפך לרשת נתונים ענקית. רשתות החסימות וה- ICO יצרו את ההייפ הדומה למדי כמו נטסקייפ שהושק עם ההנפקה בשנת 1995. אז, כמה הם דומים, או איך הם בכלל מחוברים? היצמד למאמר כדי לדעת הכל על בלוקצ’יין לעומת אינטרנט.

הדיון הגדול: בלוקצ’יין מול אינטרנט

לפני שנתחיל את הנושא, כדאי שתדעו את הפגמים של האינטרנט המסורתי.

3 הבעיות באינטרנט

סייבר

1. נשלט על ידי צדדים שלישיים

כשהאינטרנט התגלה, אנשים חשבו שזה יהיה רגולציה לחלוטין ואנשים יכולים להשתמש בו ללא כל פיקוח ופיקוח. ובכן, עכשיו אנחנו יודעים שזה לא. הממשלה והשמות הגדולים בענף שמרו על חריפות לכל ההתנהגויות והיו מוגבלות ביותר.

2. חוסר שקיפות

הם שולטים במה שיהיה זמין לעיני הציבור ומה לא. הדבר הזה ממש הפך את הטכנולוגיה למעט “מעוצבת” בזמן שהיא אמורה להיות חופשית במובן האמיתי.

3. מתקפות סייבר ואיומים

יתר על כן, אנו יכולים לראות את התקפות סייבר וטרור סייבר משגשג בעולם. פשוטי העם מחפשים לחבל באתרי האינטרנט ובמידע של המעמד העשיר כמו גם בממשלות ובבנקים.

אנשים אפילו מאמינים להחשיב את ההאקרים כמו פורעי חוק מסיפור מערבי. האינטרנט פתר מאות בעיות בחיינו. עם זאת אינך יכול לומר זאת מדיום פתוח באמת לפשוטי העם.

כל הנתונים האישיים נשמרים מאיתנו ומאוחסנים במקומות ידועים ובלתי ידועים שונים. מה אם כל מרכזי הנתונים קורסים. תאבד את כל המידע הרגיש שלך ממש כמו הצמד.


אנשים כבר ראו את המידע של פייסבוק מודלף לצדדים שלישיים ומשמש כמו בובות. עבור גורמי השליטה אנחנו לא יותר מאשר צרכנים. היה צריך לשנות משהו. היה צריך לעשות משהו.

רשתות הבלוק: עולם של אפשרויות אינסופיות!

יתרונות בלוקצ'יין

ישנם יתרונות רבים של טכנולוגיית הבלוקצ’יין ההופכת את הדיון בנושא בלוקצ’יין מול אינטרנט לקיים.

1. מבוזרת!

כשסטושי המציא את טכנולוגיית הבלוקצ’יין, נפתחה דלת חדשה. אנשים בהו בדמיון אפשרויות חדשות יותר. לראשונה אי פעם עלה במוחנו הרעיון של “האינטרנט החדש והפתוח”.

הבלוקצ’יין הוא טכנולוגיה מבוזרת ופתוחה באמת. ראשית, התוכנית הייתה להשתמש בו רק עבור מערכת מזומנים עמיתים לעמיתים שקיבלה משמעות חדשה לאחר שהאת’ריום לקח את הטכנולוגיה לגובה חדש..

2. טכנולוגיות חדשניות

את’ריום המציא את הטכנולוגיה ששמה DApp, יותר כמו האפליקציה המבוזרת. זה יכול להיות גם בסיס נתונים כמו השרתים המסורתיים. אך ההבדל העיקרי הוא שהשרתים אינם ממוקמים במרחב מסוים אלא כל הנתונים מופצים בין צמתי הרשת. כל הנקודות המחברות יעבדו כמו מסד נתונים קטן.

יש לו שני יתרונות עיקריים – האחד, אף אחד לא יכול לפרוץ או לכבות אותו מכיוון שאין מסד נתונים אחד שיסגור אותו. שניים, מאגרי המידע אינם ניתנים להשחתה או מעבר לנקודת המניפולציה. אם מישהו מנסה להתעסק במערכת, המערכת עצמה דוחה אותה. זה מעבר לאפשרות של התעסקות.

3. ארגונים חדשים!

יתר על כן, ה- DAO הוא סוג חדש של ארגון. לארגון כזה אין מנהיג אחד שיש לו סמכות על האחרים. במקום זאת, חבר הארגון פועל יחד להשגת מטרה קולקטיבית. כאשר המטרה מושגת, הארגון מתפרק אוטומטית.

אנשים מנסים ללא הרף לעצב את האינטרנט החדש. חוזה חכם, כלכלה חכמה כאן לשיפור העסקים והאנושות עצמה.

כל הטכנולוגיות החדשות הללו ועוד מתעוררות לחיים תוך שימוש בכוח הבלוקצ’יין. המהפכה היא כמעט אותה אנו חווים כשהאינטרנט נוצר. יתר על כן, טכנולוגיית הבלוקצ’יין מעצבת מחדש את האינטרנט ומורידה את השליליות של האינטרנט כידוע.

מחשבות אחרונות

Blockchain גם פותר אינספור בעיות בנוגע למערכת העסקאות הישנה ולמודלים העסקיים. זה יעצב מחדש את האופן בו אנו עושים עסקים או נהגנו לעשות עסקים. זה מה שמניע את הוויכוח על Blockchain מול האינטרנט.

בזמן הגבוה שלו שינינו את הדרך הישנה יותר לעשות עסקים. העולם עובר את עידן המידע, לא את עידן התעשייה. אפשרויות חדשות יופיעו בדיוק כמו הטכנולוגיה של הבלוקצ’יין. רק הזמן יכול עד כמה זה יכול לקחת את האנושות, רק הזמן יכול לדעת!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map