בד Hyperledger מול את’ריום: קרב ראש בראש

מאמר זה משווה בין שתי פלטפורמות הבלוקצ’יין הפופולריות ביותר – Hyperledger Fabric ו- Ethereum, יחד עם המושגים הבסיסיים של שתי הפלטפורמות הללו..

הצורך בטכנולוגיית הבלוקצ’יין ממשיך לגדול, ורבות מהפלטפורמות עוברות מיינסטרים. בין אלה, ארגונים להוטים יותר מתמיד ללכת על פתרונות בלוקצ’יין, והם מוכנים להכניס לכך כמות נכבדה של משאבים. פלטפורמות כמו Hyperledger Fabric ו- Ethereum כבר עולות לכותרות מדי יום. לכן יש צורך לכסות את ההשוואה בין Hyperledger Fabric לעומת Ethereum.

שתי הפלטפורמות הללו מפורסמות מאוד בזכות המבנים הייחודיים שלהן. יתרה מכך, שניהם מציעים הרבה תכונות שיכולות לשנות או לעצב מחדש את דרך המודלים העסקיים שלנו. אבל איך הם עושים בהשוואה? האם האחד יכול לעלות על השני? ובכן, אנו יכולים למצוא זאת רק במדריך זה של Hyperledger מול Ethereum.

אז בואו נתחיל במדריך Hyperledger Fabric לעומת Ethereum!

לְהִרָשֵׁםעַכשָׁיו: קורס יסודות Blockchains ארגוניים

בד Hyperledger מול את'ריום

מהו בד Hyperledger?

קודם כל, נתחיל בהקדמה הבסיסית שלהם. אם אתה רק מתחיל בתחום הבלוקצ’יין הארגוני, עדיף לקרוא את החלק הזה מכיוון שתקבל מושג יציב על שני אלה. קודם כל, Hyperledger התחיל את המסע שלו בשנת 2015.

באותה תקופה, טכנולוגיית הבלוקצ’יין כבר החלה למשוך את תשומת ליבם של השחקנים הגדולים. עם זאת, לא היו פלטפורמות המתאימות למקרי שימוש ארגוניים.

היכנס ל- Hyperledger. בכל אופן, זה היה הזמן המושלם לעזור לקהילה לצמוח ולהגיע למיצוי הפוטנציאל שיש לה.

Hyperledger Fabric הוא אחד הפרויקטים הפופולאריים של חברת הגג Hyperledger blockchain. ישנם גם פרויקטים ומסגרות רבים אחרים. אבל Hyperledger Fabric אכן תפס את העין של כולם ברגע שהוא עלה לאוויר. יחד עם IBM, קרן לינוקס פיתחה את מסגרת בד.

בדיוק כמו כל פלטפורמה אחרת, הוא מגיע עם ספרים, חוזים חכמים, פרוטוקולים המסייעים לכל המשתמשים לקחת חלק בתהליך העסקה.

עם זאת, יש הבדל משמעותי בין ארכיטקטורת Hyperledger Fabric לבין ארכיטקטורת בלוקצ’יין אחרת. ביסודו של דבר, ארכיטקטורת בד Hyperledger מותרת ופרטית. לכן, זה לא יאפשר סתם משתמש להשיג גישה לרשת.

בארכיטקטורת Hyperledger Fabric, עליך להיות חבר ברשת, ואז תוכל לקבל גישה למערכת.

מתאים למפעלים

כפי שאתה יכול לראות, זה פיתרון מושלם לכל חברה ארגונית. חברות זקוקות לפרטיותן ואינן יכולות להסתמך על פלטפורמות ציבוריות שיעשו זאת. למה? ובכן, מכיוון שיש מידע רגיש בחברות ארגוניות שאותן הם יכולים להציג להצגה עבור התחרות בשוק. זה פשוט לא יועיל בשום צורה.

לפיכך, ארכיטקטורת בד Hyperledger עם גבם באמת יכולה לעזור להם לנצל את כל היתרונות של הטכנולוגיה ועדיין לשמור על שלמותם..

במציאות, קונצנזוס בד של Hyperledger הוא למעשה מודל גמיש. בנוסף, הוא מגיע עם מגוון רחב של אלגוריתמים של קונצנזוס, אפשרויות ניתנות לחיבור, פורמטים גדולים של ספרים ועוד. כפי שאתה יכול לראות, אתה יכול להתאים אישית את הפלטפורמה הזו במידה רבה.

לפיכך, יעיל מאוד ליישם פתרונות בלוקצ’יין לכל סוג של תעשייה.

תכונה מגניבה נוספת של ארכיטקטורת בד Hyperledger היא שהיא מאפשרת לך ליצור ערוצים נפרדים שיכולים להציע אפשרויות עסקאות פרטיות. אינך יכול לגשת אליה ללא רמת הגישה המתאימה.

היתרונות של בד Hyperledger

ישנם כמה יתרונות עיקריים של הטכנולוגיה. לפי התיעוד שלהם, טכנולוגיה זו מסוגלת יותר מלהתמודד עם עומס התנועה שמקבלים הארגונים מדי יום. לפיכך, תכונות כמו קוד פתוח, עיצוב מודולרי, יעילות גבוהה, יישומים וקוד איכות הופכים אותו למשתלם עוד יותר.

בואו נראה מה זה –

קוד פתוח

ובכן, החלק הטוב ביותר ב- Fabric הוא שהפלטפורמה היא קוד פתוח. פירוש הדבר שכל אחד יכול להשתמש בפלטפורמה לטובת החברה שלו. יתר על כן, הם לא מבקשים שום סוג של כסף לשימוש בפרויקטים שלך. לכן, אם יש לך צוות מפתחים מצוין של הבית, אתה יכול לבנות בקלות פלטפורמה סביבו, ולא תצטרך לשלם על כך עבור Hyperledger.

עם זאת, כמו במקרים רבים, המפעלים זקוקים לתכונות רבות יותר או שהם זקוקים להתאמה לתעשייה שלהם בלבד.

לפיכך, רק לאחוז בקוד המקור אינו מספיק. תזדקק למפתחים שלך שיוכלו להבין כיצד זה עובד בפועל ויש להם את הכישורים לקודד על גבי זה.

יתרה מכך, עליהם גם להבין כיצד פועלת הקונצנזוס של Hyperledger Fabric בכדי לברר אם האלגוריתמים האלה מספיקים כדי להגן על המידע שלך..

בהתבסס על הסכמת ה- Hyperledger Fabric, באפשרותך להוסיף או להסיר כל תכונה שתרצה.

מתאים לתעשייה רחבת היקף

החלק הכי טוב ב- Fabric הוא שזה יכול ללכת כמעט עם כל סוג של תעשייה כרגע. לפיכך, פירוש הדבר, שלא משנה מאיזו תעשייה אתה, פרויקט Hyperledger Fabric יכול בהחלט לעזור לך בכך.

בכל מקרה, ענפים כמו בריאות, שרשרת אספקה, ביטוח, מדיה, אבטחת סייבר, IoT, בנקאות, ממשלה, נדל”ן ורבים אחרים כבר משתמשים בה.

יתר על כן, פרויקטים רבים של בד יכולים להראות לך כמה מהר הפלטפורמה צוברת פופולריות. ככל שהפלטפורמה מורשית, השימוש בה בכל סוג של סביבה הוא די קל.

קוד איכות

פרויקט Hyperledger Fabric באמת מגיע עם סט של קודי איכות. בכל תוספת חדשה הם דואגים שיהיו להם האיכות הגבוהה ביותר בשוק. אבל איך הם עושים את זה? ובכן, לפני כל שיגור הם נוטים להקפיד על הקודים שלהם בגלל בעיות אבטחה. יותר מכך, הם גם מבצעים בדיקות נמרצות גם בקידוד שלהם.

מה שהוא עושה זה שהוא נפטר מכל חשש שעשוי לתת להאקרים אפשרות לפרוץ את המערכת. תכונה מגניבה נוספת היא שבד מעדיף איכות על פני כמות. כמו כן, הקוד הוא קוד פתוח שמפתחי קהילה יכולים להצביע בקלות על כל תקלות, והם יכולים גם לתקן אותם במהירות.

לכן, אתה תמיד יכול לדמיין שאתה מקבל את הפלטפורמה המושלמת בכל פעם.

יעילות גבוהה יותר

על פי התיעוד שלהם, הטכנולוגיה מתגאה כיצד הם מציעים יעילות רבה יותר בהשוואה לחסימות אחרות.

במציאות, הארכיטקטורה של הטכנולוגיה היא זו שמעניקה לה דחיפה מסיבית ביעילות. יתרה מכך, כל הצומת במערכת מגיע עם מטלות שונות. לכן, הפרדת תהליכי עסקאות ותהליכי הזמנה אחרים באמת עוזרת לבצע את זה בזמן.

וכך, הם יכולים להשתמש בקונצנזוס של Hyperledger Fabric לעיבוד עסקאות מבלי להאט את הפלטפורמה בו זמנית. בכל מקרה, לא בכל הצמתים יש את המבער לביצוע עסקאות. לפיכך, הם יכולים להשתמש במשאבים שלהם לביצוע יתרונות אחרים ברשת.

עיצוב מודולרי

זהו ללא ספק התכונה האטרקטיבית ביותר של פרויקט Hyperledger Fabric. זה מודולרי לחלוטין. לפי זה, אנו מתכוונים שתוכל להשתמש בכמה שיותר תכונות במערכת. אז אתה יכול לשנות את הסכמת ה- Hyperledger Fabric, סוגי ספרים גדולים, להוסיף אסימונים, להוסיף פונקציונליות אחרת וכו ‘. כל שעליך לעשות הוא לחבר אותו ולהתחיל להשתמש בו..

לדוגמה, אתה יכול גם לקבל קונצנזוסים מרובים מסיבות מרובות כגון אחת לעסקאות, אחת לזהות וכן הלאה.

מה זה את’ריום?

על פי התיעוד של Ethereum, זו פלטפורמה קוד פתוח ופתוח לכל היישומים המבוזרים. במציאות, ב- Ethereum, אתה יכול לתכנת אותו לבקרת ערך דיגיטלי ותוכל להריץ אותו מכל מקום ברחבי העולם. יתרה מכך, היא תבצע במדויק את הדברים שתתכנת אותם אליהם.

קודם כל, Ethereum התחיל בתור נחלת הכלל מיד לאחר פריחת הפלטפורמה של הביטקוין. יותר מכך, אדריכלות את’ריום הפכה לפעילה בשנת 2015. ויטאליק בוטרין הוא המייסד ומתכנת הליבה של הפלטפורמה. עיין במאמר זה כדי לדעת מיהו ויטאליק בוטרין מאת’רום.

אתה יכול לחשוב על זה כעל גרסה ניתנת לתכנות של טכנולוגיית הבלוקצ’יין. לדוגמא, רק דמיין שיש לך את השלד של הטכנולוגיה, ותוכל לבצע בו שינויים ככל שתרצה. לכן, כל שעליך לעשות הוא להוסיף את הפונקציות, למרוח את פרוטוקולי האבטחה שלך, הצפנה, ולקבל פתרון מלא לתפקוד לעצמך.

לפיכך, ישנם מספר עצום של יישומים ריכוזיים שם הנבנים על גבי שלד הארכיטקטורה של את’ריום.

עם זאת, זו פלטפורמה ציבורית. כתוצאה מכך, ארגונים מוכנים להשתמש בטכנולוגיה זו מההתחלה. אבל למה? ובכן, זה בגלל שהם זקוקים לפרטיות וזה לא יכול להציע את זה.

מנגנון הקונצנזוס של Ethereum משתמש בגרסה משודרגת של אלגוריתם Proof of Work. במציאות, מנגנון הקונצנזוס של את’ריום די חזק ויעיל. עם זאת, הבעיה היא שתופס הרבה משאבים ויכול להאט.

למידע נוסף כאן במדריך האתריום האולטימטיבי הזה.

איך זה עובד?

לטובת השוואת אתריום לעומת היפר-לדרג, עליכם לדעת שהאת’רום אכן פועל במציאות. עיקר התהליכים עוברים דרך מכונת ה- Ethereum Virtual Machine (EVM), שהיא תוכנת טיורינג מלאה. ביסודו של דבר, מה שהוא עושה זה שהוא מבצע סקריפטים מסוימים בתוך רשת מכשירים מבוזרת.

יתרה מכך, היא מאפשרת גם ביצוע חוזים חכמים ומאחסנת כל דבר החל מ- DAO (מה זה DAO) ועד לתקנות החוזים החכמים. במציאות, ארכיטקטורת Ethereum אכן מאפשרת למפתחים לבנות יישומים מבוזרים מעליה. לכן, בגלל זה אתה מקבל הרבה ארגונים, משחקים, רישומים מבוזרים, ועוד הרבה אפליקציות מגניבות אחרות.

על פי העיתון הלבן שלהם, אדריכלות את’ריום מציעה –

פַּשְׁטוּת

ארכיטקטורת Ethereum מציעה פשטות בפלטפורמות שלה. זו הסיבה שכל הפרוטוקולים שלהם יעילים למרות שזה עשוי לבוא בעלויות של חוסר יעילות בזמן או אחסון נתונים.

אוניברסליות

התסריט הפנימי של טיורינג יכול לעזור לכל מפתחים ברחבי העולם לתכנת אנשי קשר חכמים לכל סוג של עסקה. זה מקדם את האוניברסליות שלה.

מודולריות

בנוסף, פרוטוקול Ethereum נמצא בשלב מודולרי. כמו ב-, אתה יכול להפריד בין הפונקציות ולהוסיף כל פונקציה אחרת כרצונך.

זְרִיזוּת

כל הפרוטוקולים של Ethereum אינם כללים מחייבים שעליך לעקוב אחריהם. יתרה מכך, החברה מציעה דרכים רבות לשפר את הפרוטוקולים שלה ולוודא שהם יכולים להיות ניתנים להרחבה.

אי אפליה

זה לא יגביל אף משתמש להצטרף לעסקאות. לכן, כתוצאה מכך, כל אחד מוזמן ליהנות מכל היתרונות של בלוקצ’יין.

היתרונות של אתריום

ישנם יתרונות מסוימים שמגיעים עם פלטפורמת את’ריום. בואו נראה מה הם –

  • חוסר שינוי: ניכר כי אינך יכול לבצע שינויים בפנקס הספרים. לכן, לכל צד שלישי לא תהיה גישה אליו למרות שזה נחלת הכלל.
  • שְׁחִיתוּתהוכחה: אין שום סיכוי שמישהו יכול לבצע פעילויות משחיתות במערכת מבלי שאף אחד ישים לב לכך. אם מישהו מנסה אפילו לשנות כל סוג של מסמכים, המערכת תקבל התראות וכל המשתמשים יקבלו גם התראות על כך.
  • בִּטָחוֹן: במציאות, Ethereum מגיע עם הרבה ביטחון כפלטפורמה הציבורית הפתוחה שלו, הכל שקוף. ושקיפות זו אכן מוסיפה שכבת אבטחה לכל משתמש. הוא מציע גם הרבה טקטיקות, כגון צורות שונות של הצפנה ועוד רבות אחרות.
  • לאזמן השבתה: לכל מה שרץ ברשת את’ריום לא יהיה זמן השבתה. אז יישומים, אנשי קשר חכמים, עסקאות לא יתמודדו עם בעיות ותמיד יהיו זמינים לכל אחד.

בד Hyperledger מול את’ריום: הקרב ראש בראש

כפי שאתה יכול לראות, שתי הפלטפורמות עושות עבודה נהדרת בתחומים שלהן. אבל שניהם פלטפורמות בלוקצ’יין. אז איך אתה חושב שהם באמת יכולים ליצור תכונות נפוצות? ובכן, בואו נבדוק עכשיו את Hyperledger Fabric לעומת Ethereum.

כדי להפוך את זה למשכנע יותר, אנו מתארים כל מאפיין וכיצד כל פלטפורמה מתפקדת במאפיין זה בהשוואה בין Hyperledger Fabric לעומת Ethereum..

סוג ספר חשבונות

קודם כל, נתחיל עם סוג החשבונות. תראה הבדל מוחלט בין שתי הפלטפורמות. במציאות, Hyperledger Fabric היא למעשה פלטפורמה מורשית. אז זה אומר שזה לא לעין הציבור. כמו כן, זה בעצם מתאים למפעלים, והוא יכול להציע את הפרטיות שהם צריכים.

לפיכך, זה מגיע עם הסדרי חברות לבחירה מי יכול לקבל כניסה למערכת ומי לא. יתרה מכך, החברה עצמה תחליט מי יכול להיכנס לפלטפורמה.

מצד שני, את’ריום הוא פלטפורמה ציבורית. אז אין שם שום סוג של פרטיות. משתמשים במערכת לא יצטרכו להעביר כללי חברות כדי לקבל גישה לרשת. לפיכך, זה לא מתאים לחלוטין עבור ארגונים.

בואו נעבור לתכונה הבאה בהשוואה זו של Hyperledger Fabric מול Ethereum.

ממשל

קרן לינוקס היא הישות השלטונית שעומדת מאחורי Hyperledger Fabric. עם זאת, הם גם לקחו תרומה משמעותית של יבמ. אז, אתה יכול לומר שזה תוצר של שיתוף פעולה מאסיבי שהגיע להצלחה אדירה. בכל מקרה, חלקכם אולי אפילו מכירים את זה כבלוקצ’יין של IBM. עם זאת, שניהם נמצאים באותן פלטפורמות.

מצד שני, מפתחי את’רום עומדים מאחורי הישות השלטת של פלטפורמת את’ריום. ויטליק בוטרין הוא המתכנת והמייסד הראשי של את’ריום. כפי שאתה יכול לראות, הפלטפורמה אינה תוצר של שיתוף פעולה בין חברות אחרות אלא פיתוח פנימי יותר.

בואו נעבור לתכונה הבאה בהשוואה זו של Hyperledger Fabric מול Ethereum.

התמקדות בתעשייה

במאפיין השוואה זה של Hyperledger Fabric לעומת Ethereum, תוכלו למצוא הרבה קווי דמיון. במציאות, פרויקט ה- Hyperledger Fabric מתאים לפיתוח בין ענפים. מה זה אומר? ובכן, זה אומר שאתה יכול להשתמש בו בכל סוג של תעשייה. מעשית, החברה פיתחה פלטפורמה זו שתוכל לנצל בכל תרחיש.

למעשה, מומחים האמינו תחילה שבלוקצ’יין מתאים רק למגזר הפיננסי. אבל זה יכול להיות הרבה יותר. מצד שני, את’ריום מתמקד גם בפיתוח חוצה ענפים. אבל כציבור שלה במקום להשתמש בו כמערכת הרשת האינטרנטית של הארגון. החברות יכולות להשתמש בה כדי להציע פלטפורמה ללקוחותיהן.

עם זאת, ה- Ethereum הארגוני החדש מוקדש יותר ליישומים הממוקדים בארגונים.

בואו נבדוק את התכונה הבאה בהשוואה זו של Hyperledger Fabric לעומת Ethereum.

תפוקה

זה הזמן להיכנס לפרטים נוספים בהשוואה של Hyperledger Fabric מול Ethereum. שתי הטכנולוגיות מציגות מהירות ומציעות עסקאות רבות בשנייה. עם זאת, בד Hyperledger זוכה בסיבוב זה. במציאות, זה בא עם > 2000 כפיות. לכן, אתה יכול לצפות שהוא יעבור עסקאות של יותר מ -2,000 בכל שנייה.

יותר מכך, ה- Fabric יכול להשיג את הציון הזה מכיוון שהוא מציע עסקאות מקבילות, והוא אכן מגביל את המשתמשים במערכת, כך שהוא לא מאט. מצד שני, Ethereum, עם מספר קטן של צמתים, יכול למשוך מספר גדול של עסקאות. אך מכיוון שזה נחלת הכלל, הוא מאט ויכול כעת להציע משהו קרוב ל -20 טפ. זהו הבדל עצום בין שני אלה.

בואו נעבור לתכונה הבאה בהשוואה זו של Hyperledger Fabric מול Ethereum.

מטבע מוצפן

זה עוד הבדל מרכזי בין Hyperledger Fabric לעומת Ethereum. במציאות, לפלטפורמה Fabric אין אסימון מקורי או מטבע קריפטוגרפי במערכת. לכן, לא תצטרכו להשתמש בקריפטו כדי להשתמש בפלטפורמות. עם זאת, אם חברה זקוקה למערכת מבוססת אסימונים, היא יכולה להוסיף אותה בקלות. לכן, הם לא יאלצו להשתמש בשום מטבע מקומי. זה יתרון עצום.

מצד שני, Ethereum מגיע עם מטבע קריפטוגרפי מקורי בשם Ether (מה זה Ether?). יותר מכך, יש צורה אחרת של אסימון בשם Gas במערכת שאתה צריך כדי לבצע את העסקאות במערכת. הבעיה היא שהמחיר של גז ממשיך להשתנות, ועם יותר משתמשים זה יכול להפוך לנטל עצום גם כן.

בואו נבדוק את התכונה הבאה בהשוואה זו של Hyperledger Fabric לעומת Ethereum.

מנגנון קונצנזוס

בכל מקרה, מנגנון הקונצנזוס של שתי הטכנולוגיות שונה. במציאות, פרויקט Hyperledger Fabric מציע הרבה מנגנוני קונצנזוס לבחירה. בכל מקרה, באופן מקורי, הוא משתמש באלגוריתם הקונצנזוס של קפקא. עם זאת, יש גם פרוטוקולי סולו ורפסודה בתערובת. יתרה מכך, סולו בעצם מתאימה יותר למפתחים, ורפסודה היא סובלנות לתקלות קריסה.

מצד שני, מנגנון הקונצנזוס של Ethereum משתמש בגרסה משודרגת של אלגוריתם Proof of Work. במציאות, מנגנון הקונצנזוס של את’ריום די חזק ויעיל. עם זאת, הבעיה היא שתופס הרבה משאבים ויכול להאט.

אבל, מנגנון הקונצנזוס של Ethereum PoW עדיף מעט יותר על פרוטוקול הרפסודה.

בוא נעבור לתכונה הבאה בהשוואה זו של Ethereum לעומת Hyperledger Fabric.

חוזים חכמים

זה, Ethereum העלה לראשונה את הרעיון של חוזים חכמים. זו למעשה מערכת חוזים הניתנת לפעולה שיכולה להפוך את תהליך החוזים בין הצדדים לאוטומטיים. יתרה מכך, החוזה החכם באת’ריום יעיל למדי והוא אכן הפך פופולרי תוך זמן קצר מאוד.

מצד שני, ה- Hyperledger Fabric מציע גם חוזים חכמים, אך כאן הוא מכונה Chaincode. בעיקרון, זה ההיגיון העסקי של הטכנולוגיה, והיא אכן עוקבת אחר תהליך שונה במקצת לעומת חוזים חכמים של Ethereum. עם זאת, שתי הטכנולוגיות מציעות תכונה זו.

בואו נבדוק את התכונה הבאה בהשוואה זו של Ethereum לעומת Hyperledger.

שפת חוזה חכמה

לאחר מכן, עבור Ethereum לעומת Hyperledger Fabric, תקבל שפות קידוד שונות עבור חוזים חכמים. במציאות, Ethereum משתמש ב- Solidity כדי לקודד חוזים חכמים במערכת. בכל מקרה, סולידיות היא יחסית חדשה והיא די קלה בהשוואה לשפות תכנות פופולריות אחרות.

מצד שני, Hyperledger Fabric מציעה את Golang, Java ו- NodeJS עבור גרסתם לחוזים החכמים. לכן, אם אתה מכיר את כל הקודים, תוכל לפתח בקלות מנגנון חוזים חכם. ג’אווה היא שפת תכנות פופולרית, מה שמקל על מפתחים בהרבה.

בואו נעבור לתכונה הבאה בהשוואה זו של Hyperledger Fabric מול Ethereum.

סוג יישום

זו התכונה האחרונה של השוואה בין Ethereum לעומת Hyperledger Fabric. בכל מקרה, שני הצדדים מתאימים למגוון רחב של יישומים בעולם האמיתי. במציאות, Ethereum פופולרי בעיקר עבור יישומים מבוזרים, ולכן יש אלפי יישומים על גבי Ethereum..

הפרויקט של Hyperledger Fabric, לעומת זאת, הוא חדש למדי, ויש בו גם יישומים מבוזרים, אך לא גדולים כמו Ethereum. עם זאת, Hyperledger מצטיין ביישומים ברמה ארגונית בעולם האמיתי בהשוואה ל- Ethereum.

Ethereum לעומת בד Hyperledger: טבלת ההשוואה

בד EthereumHyperledger
סוג ספר חשבונות ללא הרשאה מותר
התמקדות בתעשייה חוצה תעשיות חוצה תעשיות
ממשל מפתחי Ethereum קרן לינוקס
מטבע מוצפן אתר (ETH) אף אחד
מנגנון קונצנזוס הוכחת עבודה (PoW) מנגנון תקע
תפוקה ~ 20 כפיות > 2000 כפיות
חוזה חכם
שפת חוזה חכמה מוּצָקוּת NodeJS או Golang או Java
סוג יישום טווח רחב טווח רחב

Ethereum לעומת Hyperledger בד: מחשבות מסכמות

בסופו של דבר, Ethereum ו- Hyperledger Fabric הן שתי פלטפורמות בלוקצ’יין ייחודיות מאוד בשוק. בנוסף, שניהם מסוגלים לטפל בהרבה נושאים שהמערכת הריכוזית עוסקת בהם בימינו.

אתה עשוי לחשוב שאת’ריום אינו מתאים למקרי שימוש מסחריים. עם זאת, זה לא לגמרי נכון. ל- Ethereum יש גרסה פרטית לטכנולוגיה שלה בשם Enterprise Ethereum תחת הארגון Ethereum Alliance. כאן, כמו Hyperledger, חברות רבות מתאחדות ועובדות על פתרונות אפשריים.

למעשה, Hyperledger ו- EEA כבר משתפות פעולה בסדרת פתרונות רק למען ארגונים. אז, כפי שאתה יכול לראות, שתי הפלטפורמות הן אפשרויות נהדרות. לפיכך, עליכם לבחור את הטוב ביותר שיש שם.

כדי להבין טוב יותר את המושגים הבסיסיים של בלוקצ’יין, בדיוק כמו זה, דאג לבדוק את קורס הבלוקצ’יין החינמי שלנו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map