DPA ו- Blockchain: כיצד Blockchain משפיעה על אוטומציה של תהליכים דיגיטליים

האם אוטומציה של תהליכים דיגיטליים (DPA) ובלוקצ’יין יכולים לעבוד יחד? אם כך, איך? בואו נחקור במאמר שלנו על DPA ו- blockchain, שם אנו רואים כיצד blockchain, טכנולוגיה מתפתחת, משפיעה על העתיד של אוטומציה של תהליכים עסקיים, כלומר אוטומציה של תהליכים דיגיטליים..

Blockchain הוא הכל על שינוי. יש לו את האמצעים לשנות הכל שם בחוץ. פירוש הדבר גם שהוא יכול לשנות ולשפר אוטומציה של תהליכים דיגיטליים.

לאחרונה סקרנו את ניהול התהליכים העסקיים שלנו (BPM) ואת המאמר של Blockchain, שם דנו ביסודיות בנושא ודנו כיצד BPM הולכת להשתנות על ידי blockchain. סיקרנו גם את האתגרים וההזדמנויות הטמונים בשילוב שתי הטכנולוגיות. עיין בפוסט BPM ו- Blockchain כאן.

בלוקצ'יין ו- DPA

מהי אוטומציה של תהליכים דיגיטליים (DPA)?

אוטומציה של תהליכים דיגיטליים (DPA) יכולה להיות הרצויה ביותר כאבולוציה של ניהול תהליכים עסקיים. זה אומר שזה כל מה ש- BPM עם דיגיטציה.

החל מ- BPM, הוא רצוי כתהליך של יצירת, ניהול ויישום התהליך העסקי בצורה היעילה ביותר. אוטומציה של תהליכים דיגיטליים עוסקת גם באופטימיזציה של תהליכים, אלא גם בהבטחת המיקוד לא רק ב”יעילות “. ב- DPA, היעד צריך להיות בצוות כמו גם שביעות רצון הלקוחות.

אנו יכולים להגדיר טוב יותר את ה- DPA כדלקמן,

אוטומציה של תהליכים דיגיטליים עוסקת בדיגיטציה של מערכות ותהליכים. לאחר שהן עוברות דיגיטציה, המידע נעשה אוטומטי כך שכל אחד יוכל לגשת ולעבוד עם המידע כמו שהוא רוצה. DPA מאפשר לכל נקודת גישה בארגון לקבל גישה מהירה למידע.

ההבדל בין DPA ו- BMP

אז, היכן ה- DPA שונה מ- BPM? הם אכן נבדלים באופן היישום שלהם. בואו נסתכל על ההבדלים ביניהם בהמשך.

  • DPA מוודא שכל תהליך יעבור דיגיטציה לפני שהוא אוטומטי. במקרה של BPM / BPA, כבר מניחים שתהליכים ימוספרו לפני תחילת האוטומציה.
  • אוטומציה של תהליכים דיגיטליים מבטיחה שכל היבט של העסק מכוסה בתוכו.
  • לבסוף, ה- DPA לוקח בחשבון גם את האלמנט האנושי.

מה זה בלוקצ’יין?

Blockchain היא טכנולוגיה מתפתחת הנשענת על ביזור. זוהי רשת עמית לעמית שבה כל צומת מחזיק עותק של ספר החשבונות. העסקאות ברשת מאומתות בשיטת קונצנזוס. המאפיינים העיקריים שמציעה בלוקצ’יין כוללים שקיפות, אי-שינוי ואבטחה.

גם מקרי השימוש של בלוקצ’יין מגוונים מאוד. זה יכול לעבוד כעמוד השדרה של כל מערכת או פלטפורמה הפועלים כיום ולהוסיף תכונות מרכזיות כגון שקיפות ואי-שינוי.

אם אתה רוצה לקרוא עוד על בלוקצ’יין, אנו ממליצים לבדוק את בלוקצ’יין למתחילים.

כיצד ניתן לשלב DPA ו- Blockchain?

שילוב DPA ו- blockchain דומה לזה של BPM ו- blockchain. כאן, הצעד היחיד שצריך לטפל בו לפני ביצוע האינטגרציה הוא דיגיטציה של תהליכים. משמעות הדבר היא דיגיטציה של כל היבט בתהליך העסקי.

ה- DPA הוא כיום פיתרון בין ארגוני. קשה מאוד ליצור פתרון DPA פנים ארגוני בשל חוסר אמון בין הצדדים. מידע המשותף בין הגופים אינו בטוח מפני שינוי. עם בלוקצ’יין, כל אלה הולכים להשתנות מכיוון שבלוקצ’יין מציע רשת מאובטחת, שקופה ובלתי ניתנת לשינוי עבור DPA לעבוד ביעילות..

בפועל, חשוב ליישם בלוקצ’יין בצעדים ולא לעשות הכל. מכיוון ש- DPA ממוקד יותר אנושי, יש לנקוט בזהירות בכל שלב ולוודא שהפריסה נעשית בתהליך מחושב היטב..

מקרי שימוש בניהול תהליכים עסקיים חלים גם על המקרים של אוטומציה של תהליכים דיגיטליים. זה מביא גישה מסונכרנת יותר.

כמו כן, אין דרישה לבנות מחדש כדי שבלוקצ’יין DPA יעבוד יחד. יכול להיות שיש צורך בהדרכת המשתמשים כיצד להשתמש בפלטפורמה, אך מלבד זאת, אין הרבה מה לשנות. עם זאת, יישום ושילוב בלוקצ’יין יכולים לקחת זמן, מאמץ וכסף.

שינוי גדול נוסף שנראה הוא הסרת היישות הריכוזית. מכיוון שבלוקצ’יין מבוזר, אין צורך שהרשות המרכזית תישאר. זה גם מסיר את התפקיד של ספקי צד שלישי המסתמכים על גישה ריכוזית. גם כאשר ארגונים דורשים פתרון DPA של צד שלישי, הם תמיד יכולים לבחור בגישה מבוזרת ולוודא כי אין אפשרות לנעילת נתונים על ידי נותן השירות. הגישה המבוזרת פירושה גם שאין נקודת כישלון מרכזית.

לבסוף, חוזים חכמים יסייעו באוטומציה של תהליכי המערכת בצורה טובה יותר. חוזים חכמים הם מסמכים משפטיים בקוד. הארגונים יכולים לקבוע חוזים חכמים לאוטומציה של שיתוף המידע או כל נכס אחר בין הצמתים. חוזים חכמים, אם נעשים נכון, יכולים לשפר את יעילות המערכת בכך שהם עדיין שומרים על היסוד האנושי.

אחד ממקרי השימוש הטובים ביותר הוא שילוב PEGA DPA עם blockchain. הם עושים זאת לשיפור רשתות ערך האחריות הפותרות מספר נקודות כאב באחריות, כולל טיפול במרמה, חוסר יעילות בעיבוד תביעות, טיפול בחריגים, נטילת לקוחות ויתרונות צי. תוכל לקרוא עוד על שילוב ה- DPA והבלוקצ’יין שלהם כאן.

הזדמנויות ואתגרים

שילוב טכנולוגיות תמיד היה הצעה מסובכת עבור ארגונים. עליהם לוודא שהם עושים זאת נכון להפיק תועלת מירבית. נכון לעכשיו, גם DPA וגם blockchain נמצאים בחיתוליהם. הן טכנולוגיות חדשות שדורשות זמן לגדול ולהבשיל. זה הופך את האינטגרציה לנתיב לא קל.

אתגר נוסף הוא סטנדרטיזציה. בלוקצ’יין היא טכנולוגיה מבוזרת ולכן לא קל לתקינה. אם רק ארגון אחד משתמש בו, ניתן להשיג רק כללים ותקינה. לצורך יישום פנים ארגון, סטנדרטיזציה דורשת שיתוף פעולה כמעט בכל חזית.

אחרון חביב, אתגר האימוץ הוא תמיד אתגר גדול. לא כל ארגון ינסה לאמץ בלוקצ’יין גם עם היתרונות שלו.

סיכום

זה מוביל אותנו לסוף המאמר שלנו בנושא אוטומציה של תהליכים דיגיטליים ובלוקצ’יין. אז מה אתה חושב על שתי הטכנולוגיות הללו ועל יכולתן לעבוד יחד? הגיבו למטה והודיעו לנו! אנחנו מקשיבים.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map