DeFi לעומת CeFi – הבנת ההבדלים

הסיכויים למימון מבוזר הציגו ללא ספק אלטרנטיבה חדשה ופורה למערכות פיננסיות מסורתיות. לכן הדיון סביב DeFi לעומת CeFi או מימון מרכזי תופס תאוצה בממדים רדיקליים בתקופה האחרונה. מימון מבוזר התגלה כתורם בולט לפתרון מלכודות רבות בשירותים פיננסיים מסורתיים.

עם זאת, זה סביר לגלות את ההבדל בין DeFi ל- CeFi כדי לוודא את תקפותה של רדיפה אחר DeFi כחלופה למערכות פיננסיות שתפקדו במשך תקופה ארוכה באופן בלתי מוסבר. האם זה סביר לעבור מהמערכות הפיננסיות שאמונים על כל האנשים המשתמשים בשירותים פיננסיים ברחבי העולם? הדיון הבא צולל להשוואה ראש בראש כדי לספק רושם טוב יותר מהדיון ב- CeFi DeFi.

הירשם עכשיו: קורס מקוון של DeFi

החל מההגדרות – DeFi ו- CeFi

לפני ההשתקפות על ההבדלים בין CeFi ו- DeFi, הבה נתמקד במה שהוא CeFi. זהו קיצור למימון ריכוזי המתייחס לשווקים הפיננסיים הסגורים. מצד שני, כשאנחנו משקפים מה זה DeFi, ניכר שזה ההפך מ- CeFi. מימון מבוזר מצביע על הכלים, המסגרות והטכנולוגיות השונות המאפשרים גישה פתוחה ומאובטחת לשירותים פיננסיים עם הבטחה בגמישות ובקרה..

התכונות הדומיננטיות של CeFi

ההגדרות של DeFi ו- CeFi מצביעות על הגורם המבדיל של ישות ריכוזית, שמכתיב את רמת האמון בכל גישה. אם האמון מוקנה לעסק עצמו, אתה יכול לזהות אותו כתכונה של CeFi. כגישה מרוכזת, CeFi מרמז כי עסק צריך להבטיח ניהול, ביצוע ותחזוקת אמון בצעדים אתיים בכל מחיר..

במקרה של הפרת אמונים, משתמשי הקצה נוטים פחות להפגין אמון בעסק של CeFi. CeFi מציג גם יתרונות מהימנים של גמישות על ידי התאמת שירותים כגון המרות פיאט, שירות ישיר והחלפות צולבות בהתאם לצרכי הלקוח. כדי לשפר את ההבנה שלנו לגבי DeFi לעומת CeFi, בואו נגלה כיצד CeFi שונה מ- DeFi לפני שנמשיך לעבר הגורמים המובהקים לגבי DeFi המפרידים אותו מ- CeFi..

קרא גם: מדריך למתחילים ל- DeFi

הנה טבלה שיכולה לעזור לך להצביע על ההבדלים בין DeFi לעומת CeFi בקלות בצורה הפשוטה ביותר

קריטריונים מימון מרכזי (CeFi) מימון מבוזר (DeFi)
פעילויות מסחר קונבנציונליות (מסחר בשוליים, תשלומים, סחר בנגזרים, הלוואות והלוואות) מוּתָר מוּתָר
שירותים רוחביים מוּתָר מוּתָר
מסחר בקריפטו מוּתָר מוּתָר
שירות לקוחות מותאם לצרכי הלקוח אין סיוע ישיר עם תמיכה מוגבלת
המרת פיאט למטבעות קריפטוגרפיים מוּתָר מוּתָר
דרישות KYC חובת חובה לגישה לשירותי CeFi אין צורך ב- KYC לגשת לשירותי DeFi ורק מספר זיהוי ייחודי נדרש
נְזִילוּת לא חל על כל הנכסים לא חל על כל הנכסים
תמיכה במוצרי חשמל מוּתָר מוּתָר
העברת משמורת כספים אין העברת משמורת כספים בהשקעות שבוצעו על ידי גורם ריכוזי העברת משמורת היא הכרחית עבור עסקאות DeFi
שקיפות עסקאות ישות ריכוזית מורידה לחלוטין שקיפות אופי קוד פתוח של עסקאות מחזק את השקיפות
אמון התמקדו בעסקים התמקד בטכנולוגיה ובתהליך
  • CEX ו- CeFi

המרכזיות המרכזיות מלוות את הפגיעות של כספי המשתמשים לאיומים פנימיים וחיצוניים. שירותים מרכזיים מנהלים כספי משתמשים ונתונים במערכות מרכזיות, ובכך מרמזים על היעדר בטיחות מוחלטת עבור כספי משתמשים ומידע. הדיון ב- DeFi לעומת CeFi פונה לטובת הראשונים בשל חששות ביטחוניים.

עם זאת, בורסות ריכוזיות מציעות סחר במטבעות ופונקציונליות מסחריות כמו מסחר בשוליים, הלוואות, הלוואות ו- OTC, בין היתר. לכן, CeFi מביא ללקוחות גמישות תוך התייחסות לנושאים שעשויים לקחת מאמצים והכוונה מיוחדים לפתרון.

קרא גם מהם הסיכונים הנפוצים ב- DeFi וכיצד לנהל אותם.

  • גמישות להמרת מטבע פיאט

הדגשה נוספת בדיון DeFi לעומת CeFi לטובת CeFi היא הגמישות בעבודה עם fiat. הגמישות המלווה בגוף מרכזי האחראי על ניהול פיאט מאפשרת שליטה אדירה ללקוחות להבטחת המרות פיאט.

  • פונקציות בין-שרשראות

CeFi ידועה גם בזכות שירותים חוצי רשתות עם תמיכה במסחר במטבעות קריפטוגרפיים. משתמשים יכולים להבטיח המרות LTC ל- XRP או המרות BTC ל- LTC ללא תלות בטכנולוגיית הבלוקצ’יין העומדת בבסיס מטבעות קריפטוגרפיים שונים. מצד שני, DeFi אינו מסוגל לספק שירותים רוחביים. לדוגמא, ההחלפות האטומיות הצולבות יכולות להיות זמן רב מאוד עם חביון גבוה יותר, ובכך למנוע את היעילות של שירותי DeFi..

אז, CeFi מתגלה כמנצח בדיון DeFi לעומת CeFi בנוגע לשירותים רוחביים. CeFi מנצלת מספר רשתות לצורך אחזקת כספים לפני שמתירה המרה או סחר של מטבעות. משתמשי קצה יכולים בקלות להשיג את היתרונות של המרת מטבע באמצעות הזמנות למכירה או לרכישה. העברת הבעלות משפרת גם את הפשטות והאינטואיטיביות של יישומי CeFi בשירותים רוחביים.

רוצה לקבל סקירה מהירה על מימון מבוזר? הנה המדריך המהיר ל- DeFi.

איך DeFi טוב יותר מאשר CeFi – DeFi לעומת CeFi

לאחר הערכה השוואתית של CeFi לעומת DeFi, הבה נפנה את השולחנות ונראה מנקודת מבט אחרת. DeFi אינו מציב דרישות כלשהן לקביעת זהות משתמש לצורך גישה לשירותים פיננסיים. במקום לתלות במידע האישי של המשתמשים, שירותי DeFi מספקים מספר זיהוי ייחודי למשתמשים למינוף שירותי בנקאות.

כתוצאה מכך, למשתמשים יש ביטחון לבטיחות הכספים והנתונים שלהם בכל היבטי האבטחה המוטלים על אחריות המשתמש. הבה נבחן את הגורמים האחרים בהשוואת DeFi לעומת CeFi מנקודת מבטם של DeFi.

  • עסקאות מבוזרות

DeFi מסוגלת לספק פלטפורמות חילופי מבוזרות שאין בהן מערכות ריכוזיות. פלטפורמות DEX ממנפות חוזים חכמים ביחד עם פתרונות פרוטוקולים מבוזרים ו- Ethereum. תכנון חוזים חכמים מבטיח גם אוטומציה טובה יותר של מילוי ההזמנות הדרושות. משתמשים במערכות מבוססות DEX אינם צריכים לעבור את תהליך ההרשמה לשימוש בשירות המודאג.

החיבור של ארנק המשתמש לשירות DEX מספיק בכדי לאפשר סחר בפלטפורמות DEX. מלבד החיסרון של חוסר תמיכה בפתרונות חוצי שירותים, שירותי DEX מאפשרים לסחור במטבעות קריפטוגרפיים ללא כספים למשוך מארנקי המשתמש. העברת הכספים מתרחשת רק לאחר ביצוע הסחר כדי לספק ערבות כוללת לבטיחות הכספים.

  • אין צורך בהרשאות

הוויכוח של DeFi לעומת CeFi מצביע גם על האופי חסר ההרשאות של הראשון. כתוצאה מכך, משתמשים אינם זקוקים לתהליך KYC כמו בשירותי CeFi בכדי להשתמש בשירותי DeFi. משתמשים יכולים לחבר את הארנק שלהם לשירות DeFi, ואחריהם לבצע פעולות נחוצות כמו העברות כספים, מסחר ורבים אחרים.

בנוסף, אין הגבלה על גישה לשירותי DeFi בשל אופיים ללא היתר. יתר על כן, ארגונים יכולים למנף שירותי DeFi לרווחת הציבור הרחב. במקביל, ארגונים יכולים להשתמש גם בשירותי DeFi כדי להרחיב את עסקיהם למיקומים גיאוגרפיים שלא ניתן להגיע אליהם.

  • דרכים לחדשנות

גולת הכותרת המבטיחה לטובת DeFi בדיון DeFi לעומת CeFi היא התמיכה בחדשנות. שחקנים רבים במערכת האקולוגית של DeFi שואפים לחדשנות בקצב מהיר. הניסויים במינוף ביזור לצורך רפורמה בשוק הפיננסים הקיים, יחד עם הגעתם של שירותים פיננסיים חדשים מציירים את DeFi, הם אור חיובי..

מצד שני, CeFi אינו מטפח חדשנות בשל הגישה הריכוזית, אם כי מבלי לפטור אותה לחלוטין. DeFi מציג גם פוטנציאל טוב יותר לחשיפת נכסים חדשים באמצעות מתן תמריצים למשתמשים המעורבים בשלבי פיתוח וצמיחת נכסים..

  • מערכת חסרת אמון

החלק האחרון של ההשוואה בין DeFi ל- CeFi מצביע ישירות על הגורם חסר האמון. גורם האמון ב- DeFi תלוי בתהליך השלם ולא במערכת ספציפית. כתוצאה מכך, משתמשים יכולים להבטיח את כספם מפני גניבה או העברות שגויות באמצעות DeFi. הביקורת על שירותי DeFi על ידי מפתחים הודיעה למשתמשים וגופים מעוניינים מבטיחה תמיכה טובה יותר בשקיפות ובמעקב אחר עסקאות. לכן, שירותי DeFi מציגים גישה עולמית בהשוואה לשירותי CeFi סגורים.

אם אתה עדיין תוהה לגבי האימוץ של DeFi (מימון מבוזר) על ידי הארגונים. בדוק את הפרויקטים המובילים של DeFi לשנת 2020.

מילים אחרונות

בהערה מסכמת, תוכלו להבחין בעצות שונות בוויכוח של DeFi לעומת CeFi. מתקן הנזילות הוא דמיון אדיר בין כל ההבדלים בין שתי המערכות הפיננסיות. הן CeFi והן DeFi מקצים ערך מחיר שווה לנכסים ספציפיים. עם זאת, DeFi מציג יתרון אדיר על פני CeFi בהיבטים רבים, אם כי נכשל במתקן השירותים הרשתיים..

למעט נסיגות כאלה, DeFi הוא אלטרנטיבה ברורה ומבטיחה למימון ריכוזי עם מתקן של שליטה טובה יותר על השקעות פיננסיות. החשוב מכל, ל- DeFi יש פוטנציאל להנגיש שירותים פיננסיים לקהל הרחב. למידע נוסף על DeFi עם קורס DeFi והיכנס לעולם של DeFi עכשיו כדי להבין את זה טוב יותר!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map