Crypto לעומת CBDC: ההבדל בין CBDC המופעל על ידי Blockchain לבין Crypto אחר

היו כמה שאלות על הדיון בקריפטו לעומת CBDC בענף הפיננסי. בואו לענות על שאלות אלה בהשוואה של מטבעות קריפטוגרפיים והשוואה בין מטבעות דיגיטליים בבנקים מרכזיים

המטבעות הדיגיטליים של הבנקים המרכזיים הם כיום אחת ההתערבויות המהפכניות ביותר במערכת האקולוגית הפיננסית העולמית. מוצרי ה- CBDC זכו לתשומת לבם של ענף השירותים הפיננסיים כמו גם התקשורת בכמויות גדולות. בנק העם הסיני הודיע ​​על החלפה קרובה של מזומנים המופצים כיום במטבע דיגיטלי חדש. באופן דומה, ישנן הצעות רבות של הבנק המרכזי האירופי לשילוב CBDC במערכת האקולוגית הפיננסית שלהם.

במקביל, בקשת ההצעות מבנק דה פראנס לבדיקת האפשרויות ליישום מטבע דיגיטלי מעידה גם על הפופולריות של CBDCs. לכן, בנקים מרכזיים רבים מבולבלים עם הדיון בקריפטו לעומת CBDC והשלכותיו על הנוף הפיננסי הרחב יותר. הדיון הבא מנסה למצוא הסבר להשוואה בין מטבעות קריפטוגרפיים לעומת מטבעות דיגיטליים של הבנק המרכזי.

הירשם עכשיו:הבנק המרכזי למטבע דיגיטלי למטבעות

מצב קיים של מטבעות מטבעות ומטבעות דיגיטליים של הבנק המרכזי

לפני הצלילה היישר להשוואה בין CBDC מבוסס בלוקצ’יין לבין מטבעות קריפטוגרפיים אחרים, הבה נשקף את המצב הקיים. הבנקים המרכזיים עוסקים כיום בתחרות עזה על שחרור תחילה המטבעות הדיגיטליים של הבנק המרכזי (CBDC). החשוב מכל, זה סביר לקחת בחשבון את ההשפעה של מגפת ה- COVID-19 והאתגרים הנלווים לה על הכלכלה העולמית..

סין נקטה עמדה פעילה למדי מבחינת המטבעות הדיגיטליים של הבנקים המרכזיים עם יוזמות אגרסיביות להשקת מטבע דיגיטלי משלה, כלומר יואן דיגיטלי. במקביל, הבנק המרכזי האירופי והפדרל ריזרב עוסקים בשיתופי פעולה למחקר כדי להעריך את ההשפעות החיוביות והשליליות של יישום CBDC. אז לאן מגיע ההשוואה בין קריפטו לעומת CBDC לדיון?

לאמיתו של דבר, הבשלות המהירה בשוק המטבעות הקריפטוגרפיים היוותה גורם משמעותי במוטיבציה של הבנקים המרכזיים להכניס מטבעות דיגיטליים בגיבוי ריבוני. נכון לעכשיו, Ethereum מצאה יישומים לאירוח נוף חדש לחלוטין של כספים מבוזרים ולא רק כבלוקצ’יין שכבת בסיס שאינו בשימוש..

בנוסף, האזכור הנפוץ ביותר בדיונים על מטבעות קריפטוגרפיים מול מטבעות דיגיטליים של בנקים מרכזיים, כלומר ביטקוין, עבר הרבה מעבר לזהותה של תוכנית משאבת וזריקת בועות. כחלוצה בתחום המטבעות הקריפטוגרפיים, כיום נעשה שימוש בביטקוין במגוון רחב של מקרים לשימוש קמעונאי. החשוב מכל, ביטקוין מצא יישומים כגידור מוסדי, ובכך ביסס את חשיבותו במערכת האקולוגית הפיננסית המודרנית.

למרות שהבגרות של מטבעות קריפטוגרפיים ממשיכה לצבור תאוצה, הבנקים המרכזיים זיהו איום ממשי בהודעה של פייסבוק על המטבע הקריפטוגרפי שלהם, כלומר מאזניים. בנקים מרכזיים בהחלט ראו בביטקוין איום, אם כי ללא בעיות רציניות עם 5% בלבד מהאימוץ בכל רחבי העולם.

נהפוך הוא, הדיון בקריפטו לעומת CBDC יוצא עם הגעתו של פייסבוק לעולם הפיננסים. עם בסיס משתמשים שכבר קיים של יותר מ -2 מיליארד, המאזניים של פייסבוק יכולים ליהנות מאימוץ גבוה במיוחד. לאחר מכן, הכנסת מאזניים עשויה להביא לשינויים אדירים בנוף הכספי ברחבי העולם.

הסכסוך היסודי

לכן, השוואה בין מטבעות קריפטוגרפיים מול מטבעות דיגיטליים של בנקים מרכזיים נראית כהצעה סבירה לבנקים מרכזיים. הציבור הרחב עשוי גם לנסות לזהות את ההבדלים בין שתי פריצות הדרך המתעוררות במערכת אקולוגית פיננסית עולמית. ההיבט הבולט ביותר בהשוואה בין מטבעות קריפטוגרפיים ל- CBDC מתייחס להבדל הפילוסופי.

ההיבטים הבסיסיים הקשורים ל- CBDC מתנגשים למעשה עם הפילוסופיה של מטבעות קריפטוגרפיים. חשוב לציין כי הביטקוין נוצר כדי למנוע שליטה קונבנציונאלית בבנקים מרכזיים. ביטקוין הציג את ההשפעה של מטבעות קריפטוגרפיים על הפחתת המדיניות המוניטרית הקשורה לבנק הפדרלי בתגובה למשבר הפיננסי העולמי בשנת 2008.

בנוסף, ביטקוין ומטבעות קריפטוגרפיים נועדו להציע גישה לבריחה מבנקים ולגידור מפני איבוד כוח ההוצאה במזומן. אז אתה יכול לציין כיצד CBDC פונה לטובת שליטה על ידי בנקים מרכזיים, האלמנט הבולט ביותר שמוגבל במטבעות קריפטוגרפיים. CBDC שואפת לשמור על האוליגופול של מערכת הבנקאות העולמית, בעוד שמטבעות קריפטוגרפיים מתמקדים בדמוקרטיזציה של מערכות פיננסיות.

צפו כעת בכנס וירטואלי לפי דרישה בנושא נכסים דיגיטליים ומטבעות דיגיטליים של הבנק המרכזי (CBDC)!

אל תחשוב על CBDC כמטבע קריפטוגרפי!

כעת, כאשר ידוע לך על העיקרון הבסיסי של עימות קריפטו לעומת CBDC, סביר להבהיר ספק בולט הנוגע ל- CBDC. מטבעות דיגיטליים של הבנקים המרכזיים מניחים בדרך כלל כגרסאות אחרות של מטבעות קריפטוגרפיים. כאמור לעיל, למטבעות הדיגיטליים של הבנקים המרכזיים יש בנקים מרכזיים בבסיס כל עסקת CBDC. CBDCs יכולים להיות זמינים לשימוש באסימונים או בגרסאות מבוססות חשבון.

במקרה של שימוש ב- CBDC כאסימונים, האסימון עובר ישירות לבנק המרכזי הנוגע בדבר. CBDC ישמש בעצם מנגנון תשלום נוסף. נושא נוסף שעולה לעתים קרובות בהשוואה בין מטבעות קריפטוגרפיים לעומת מטבעות דיגיטליים בבנקים המרכזיים הוא סיווג ה- CBDC. בדיוק כמו ביטקוין בימים הראשונים, גם CBDC כפופה להנחות רבות לגבי תוחלת החיים שלו בנוף הפיננסי העולמי.

אנשים רבים תוהים האם CBDC יהיה זמין באופן מיידי עם נזילות דמוי מזומן או עם אורך חיים של עשר שנים. על אף ששאלות אלה נותרות ללא מענה, על הבנקים לתפוס את CBDC כתוכנית תשלום חלופית. החשוב מכל, חשוב לדעת ש- CBDC אינם מטבעות קריפטוגרפיים.

ההבדלים בין CBDCs מבוססי Blockchain לבין מטבעות קריפטוגרפיים: Crypto לעומת CBDC

הקוראים ודאי קיבלו בהירות כי CBDC אינם דומים לשום מטבעות קריפטוגרפיים. עם זאת, מה אם בלוקצ’יין נכנס ל- CBDC? מוצרי CBDC חדשים מבוססי בלוקצ’יין עולים לכותרות לצד מטבעות קריפטוגרפיים. CBDCs מבוססי-בלוקצ’יין וקריפטואים אחרים כמו ביטקוין ומוצרי מטבע מכונים ביחד כנכסי קריפטו מגובים נכסים ומציגים הצעות מבלבלות מאוד..

לכן, חשוב להבין את המטבעות הקריפטוגרפיים לעומת המטבעות הדיגיטליים של הבנקים המרכזיים עם הבלוקצ’יין בתמונה כדי להבטיח אימוץ רחב יותר. בעוד ש- CBDC נצבעים באור שלילי בגלל השליטה בבנקים מרכזיים, למטבעות הקריפטוגרפיים יש גם נסיגות מסוימות.

אין ספק ביכולות המטבעות הקריפטוגרפיים למהפכה בשווקים הפיננסיים המודרניים ובעסקאות נלוות. מצד שני, תנודתיות במחירים היא דאגה בולטת המגבילה את האימוץ והשימוש הרחב יותר של מטבעות קריפטוגרפיים. לפיכך, קהילת הבלוקצ’יין וקבוצת הנכסים התפתחה ללא הרף עם אפשרויות וחלופות חדשות הזמינות בתמיכת נכסים חיצוניים.

לחברות ולבנקים מרכזיים סיבות תקפות למקד את תשומת ליבם בהשוואה בין CBDC מבוססות בלוקצ’יין לבין מטבעות קריפטוגרפיים. יתר על כן, אנשים יכולים גם לעדכן את הבנתם את מרחב הקריפטו המגובה בנכס המתרחב ללא הרף. בואו נתחיל לשקף את ההבדלים בין CBDC מבוססות בלוקצ’יין לבין מטבעות קריפטוגרפיים אחרים.

קרא גם:מטבע דיגיטלי של בנק מרכזי סיטונאי וקמעוני

  • כסף פרטי וכסף בגיבוי ממשלתי

אחד ההבדלים הראשונים בהשוואה בין קריפטו לעומת CBDC מצביע על אופי המטבעות הקריפטוגרפיים כגון מטבעות מטבעות. במובן הבסיסי ביותר, המטבעות הדיגיטליים של הבנק המרכזי הם גרסאות ספציפיות של כסף פרטי. יש אנשים שיכולים להתווכח על הקשר בין מטבעות נפט לנכסים חיצוניים. עם זאת, מטבעות קריפטוגרפיים כגון stablecoin מציעים ייצוג ברור למצב הוויכוח הקיים בין מטבע שהונפק על ידי הממשלה לבין כסף פרטי.

ההצמדה של המטבע היחידי על בסיס אחד לאחד למטבעות פיאטיים כמו הדולר היא גם גורם חיובי למטבעות קריפטוגרפיים. מצד שני, ארגון או ישות פרטית ולא סוכנות ממשלתית מנפיקים מטבעות מטבע מטבעות מטבעות אחרים. CBDC מבוססות בלוקצ’יין מקבל יד עליונה בהיבט זה של השוואה בין מטבעות קריפטוגרפיים לעומת מטבעות דיגיטליים של הבנק המרכזי.

CBDC הציעו פלטפורמה גמישה לשילוב בין התהליכים הנוכחיים להנפקת מטבעות פיאט לטכנולוגיית הבלוקצ’יין. בעיקרון, אתה יכול לשקול CBDCs כשיפור בהשוואה לחלופות הפיאט הנוכחיות. נהפוך הוא, מטבעות קריפטוגרפיים כגון stablecoin הם למעשה גרסה מתחרה של כסף שהונפק באופן פרטי.

ביחס להקשר זה, חשוב להתייחס להתפתחות המטבעות הקריפטוגרפיים כגורם חשוב להבנת התפתחותם של CBDC מבוססי בלוקצ’יין. התפתחות טבעית של מטבעות קריפטוגרפיים מחלופות מבוזרות כגון ביטקוין לכיוון מטבעות יציבים ואז CBDC יכולה לתמוך בלכידת היתרונות המרביים של טכנולוגיית הבלוקצ’יין..

  • ערך חליפין

נקודת ההשוואה השנייה בין מטבעות קריפטו לעומת מטבעות דיגיטליים של הבנק המרכזי מתייחסת לפרטים. אנשים רבים תפסו תפיסה מוטעית בולטת בנוגע למטלות אוריות. הם מניחים שכל האפשרויות בין מכוניות יציבות פועלות באותו המודל. מבלי לצלול למורכבויות טכניות, אפשר היה לצפות את השונות בפדיון ולהחליף פונקציות עם מטבעות.

נסיגות כאלה עשויות להגביל את האפשרות לאימוץ מטבעות אור ככלי חליפין אמין ומוכר. קח דוגמה של מטבעות מטבע מגובים בזהב להבנת הנושאים שמגיעים עם מטבעות קריפטוגרפיים. האם להמיר מטבעות מטבעות מטבעות מטבעות זהב או מטילים פיזיים? לחלופין, האם אתה יכול להחליף מטבעות נייר עבור סוג מסוים של ייצוג בזהב, כמו קרן הנסחרת בזהב או תעודת סל? שאלות אלו מציגות ספקות בולטים ביחס לשימושיות המטבעות הקריפטוגרפיים.

השחקן האחר בהשוואת קריפטו לעומת CBDC, כלומר, CBDC, מציע ייצוג ישיר של מטבע פיאט פעיל כיום. התקדימים הבסיסיים של CBDC מרמזים על הצורך בטיפול, ניהול וחשבונאות של CBDC, ממש כמו מגבלות מטבע. עם זאת, פרויקטים רבים של CBDC מבוססי בלוקצ’יין מתנהלים כיום ברחבי העולם. לכן, די מהר ניתן לחזות את האחידות בפעולות של CBDC שונים ברחבי העולם.

הירשם עכשיו:קורס הכשרה יסודות Blockchain של ארגונים בחינם

  • ההבדל ביעדים היסודיים

לוויכוח המטבעות הקריפטוגרפיים לעומת המטבעות הדיגיטליים של הבנק המרכזי יש השלכה בולטת נוספת על המערכת האקולוגית הפיננסית הגדולה יותר. השוואה פשוטה של ​​המטרות העומדות בבסיס ה- CBDC מבוססות בלוקצ’יין ומטבעות קריפטוגרפיים אחרים יכולה גם להסביר באופן ברור את ההבדלים ביניהן. מטבעות מטבעות הם בהחלט אחת ההתערבויות המהפכניות שיכולות לעצב את התפתחות מטבע הפיאט.

עם זאת, העיצוב של מטבעות מטבעות מציע בעצם חלופה לאופציות מטבע פיאט. ביטקוין יכול להיות אזכור בולט בכותרות לעתים קרובות על רקע תנודתיות המחירים שלו. נהפוך הוא, אנשים מניחים את הביטקוין כגידור אינפלציה או סוג מסוים של אמצעי הגנה מפני פיחות במטבע. שילוב של בלוקצ’יין ונכסי קריפטו במטבעות יציבים יכול בדרך כלל להוביל לדמיון עם קריפטו מבוזר.

השוואה בין קריפטו לעומת CBDC תציע כאן כי CBDC הם ייצוג ישיר של מטבע פיאט. CBDC מבוססות בלוקצ’יין יגיעו כמחליפים של מטבע פיאט עם אותם מלכודות בחלופות הקיימות. במקרה זה, ניתן היה להבחין בסטייה מוחלטת מהמטרה בפועל של ביטקוין. במקום להציע צורה מבוזרת ומופצת של כסף, CBDC מבוססי בלוקצ’יין ישמשו כקריפטו עם שליטה ריכוזית. נהפוך הוא, הנחה מסוימת זו עשויה לטפח ניצול המוני של CBDC מבוססות בלוקצ’יין.

  • פרטיות ואבטחת נתונים

נקודת השוואה נוספת בדיון במטבעות הקריפטוגרפיים מול הבנקים המרכזיים הדיגיטליים היא עצמאות פיננסית ופרטיות. בהשוואה למטבעות קריפטוגרפיים, CBDC פחות ישים דגש על פרטיות ונתונים. מרחב הקריפטו הוא ללא ספק עצמאי עם מודל עמית לעמית ואילו הבנקים המרכזיים חייבים בתקנות ספציפיות..

הגדרת עמית לעמית עם מטבעות קריפטוגרפיים מאפשרת למשתמשים להחליט על כמות וסוג הנתונים שהם רוצים לשתף. נהפוך הוא, עסקאות עם CBDC יגרמו לנתחי נתונים עצומים באופן אוטומטי עם סוכנויות המס או רשויות הרגולציה. אנשים רבים יעדיפו CBDCs המבוססים על בלוקצ’יין על ידי הצבעה על פעילויות משפטיות.

כל עוד אינך עושה דבר בלתי חוקי, אין שום סיבה לדאוג לשימוש ב- CBDC מבוססות בלוקצ’יין. עם זאת, הסיבות להתמקדות בפרטיות בדיון הקריפטו לעומת CBDC אינן רק פעילות פלילית. פרטיות היא ללא ספק דרישה בולטת לאזרחים שומרי חוק להגן על גורמים זדוניים.

כשמדברים על פרטיות נתונים, סביר להביא את נושא האבטחה בהשוואה בין מטבעות קריפטוגרפיים לעומת מטבעות דיגיטליים של הבנק המרכזי. אבטחה אינה דאגה בולטת למטבעות קריפטוגרפיים מכיוון שהם הוכיחו יעילות מכל הצדדים באבטחת עסקאות ומידע.

מצד שני, CBDCs המבוססים על בלוקצ’יין לא התגברו על נושאים כמו נסיגות בבלוקצ’יינים וביטחון החליפין. יתר על כן, CBDCs מבוססי בלוקצ’יין חווים בעיות עם משמורת עצמית ומשטח גדול יותר להתקפות סייבר. נקודות כישלון מרכזיות עם CBDC יכולות לספק הזדמנויות רבות יותר להאקרים לתקוף סוכנויות ממשלתיות ומדינות.

קרא עכשיו:מדריך למתחילים לדפי

שורה תחתונה

לכן ברור שדיון הקריפטו לעומת ה- CBDC מתנהל בכיוון הלא נכון לאורך כל הדרך. אנו יכולים לשקול CBDCs המבוססים על בלוקצ’יין כצורות מתפתחות של מטבעות קריפטוגרפיים תוך שהם מציעים אלמנט טוב יותר של אמון. גיבוי של בנק מרכזי והבטחת פונקציונליות דומה למטבע הנתמך על ידי הממשלה הופכים את CBDCs המבוססים על בלוקצ’יין למושכים..

עם זאת, חשוב גם לקחת בחשבון את החסרונות הניכרים ב- CBDC בהשוואה למטבעות קריפטוגרפיים אחרים. עד כה, CBDCs המבוססים על בלוקצ’יין נותרים מאחור מבחינת פרטיות המידע והאבטחה עם השליטה הריכוזית בבנקים. נהפוך הוא, סביר לצפות להתפתחויות חדשות בקהילת הבלוקצ’יין ובקריפטו לצורך חיזוק ה- CBDC. הירשם עכשיו לקורס CBDC ולמד עוד!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map