BPM ו- Blockchain בשנת 2020 ואילך

האם בלוקצ’יין ישנה את ניהול התהליכים העסקיים (BPM)? בואו נגלה במאמר שלנו היכן אנו דנים ב- BPM ובבלוקצ’יין וכיצד שניהם עובדים יחד בכדי ליצור פיתרון טוב יותר לעסקים..

נכון לעכשיו, יש לנו טכנולוגיות מתפתחות שעומדות לשנות את אופן הפתרונות הישנים. קח למשל BPM. BPM עוסק בסך הכל בתהליכים עסקיים – כיצד הם עובדים, מבצעים, מתכננים ומשתפרים. כל ארגון מחפש כעת פריצות דרך לשיפור כל היבט בתהליך העבודה שלהם, הכוללים שיפור הפתרונות שלהם כמו BPM.

מאמר זה עוסק כעת בבלוקצ’יין לעומת BPM.

מה זה ניהול תהליכים עסקיים?

לפני שנצלול עמוק לתוך BPM ובלוקצ’יין, בואו נסתכל על ניהול התהליכים העסקיים.

ניהול תהליכים עסקיים דואג לכל התהליכים העסקיים של הארגון, אוטומציה שלהם. זו מערכת שמבטיחה שהתהליכים שפועלים בארגונים יעילים בגישה שלהם. זוהי דרך להפוך את מערכת ההפעלה לאוטומטית תהליכים פנים ארגוניים.

BPM מגיע עם מערכת אתגרים משלה. למשל, תמיד יש חוסר אמון במערכת. כמו כן, ישנם יותר מדי אתגרים בכל הנוגע להקמת פתרון BPM הבין-ארגוני.

מה זה בלוקצ’יין?

Blockchain היא רשת עמית לעמית מבוזרת בה כל עמית שומר עותק של ספר החשבונות. זו רשת מבוזרת שלא נשענת על רשות מרכזית. רעיון פשוט זה מביא חדשנות לשולחן. התכונות העיקריות שלו כוללות אי-שינוי, שקיפות וביטחון.

קרא עוד על Blockchain כאן: Blockchain למתחילים.

Blockchain יכול לשנות את האופן שבו פועלת BPM בין-ארגונית והן בין ארגונית. האמינות של טכנולוגיית הבלוקצ’יין הופכת אותה למועמדת רשת אידיאלית להפעיל את פתרון BPM במקום בו היא פותרת את בעיות האמון בקרב עמיתים. כל העסקאות המתבצעות על ידי פתרון BPM מאומתות בשיטת הקונצנזוס המיושמת על ידי רשת הבלוקצ’יין. הקונצנזוס עובד מצוין שכן הוא גם מוודא שהצמתים פועלים לקראת ביצוע הרשת.

כיצד Blockchain עתידה לשנות את ניהול התהליכים העסקיים

הרעיון של רשת בלתי ניתנת לשינוי שקוף מביא הרבה אפשרויות לעסקים שם בחוץ. עם שוק המשתנה במהירות, חשוב שהעסקים יהיו שקופים ככל האפשר ללא צורך לוותר על מידע מכריע.

פתרון BPM של עמית לעמית

באמצעות blockchain, BPM בוודאי יכולה לעבוד ביעילות וגם לסייע לארגונים להפחית עלויות. תוכנת ניהול תהליכים Blockchain for Business היא פתרון אידיאלי לשיפור השקיפות, האותנטיות וזרימת המידע. בסופו של דבר, מערכת BPM מתפתחת ל- a פתרון BPM של עמית לעמית שיכולים לעבוד בין ארגונים. זה מציע הצעת ערך טובה יותר וגם מבטיח שבעלי המניות יוכלו לעבוד יחד בצורה יעילה.

נקודות הכאב הנוכחיות של BPM כוללות אמינות ויעילות. בלוקצ’יין פותר את שתי נקודות הכאב הללו בכך שהוא משמש כשכבת תקשורת עבור תוכנת BPM. לא זו בלבד, אלא שהוא יכול גם לעזור לגורמים שונים לעבוד על פי הנחיות הרגולציה ולהטמיע BPM בארגונים.

ללא ארגון מחדש 

היבט נוסף שארגונים יראו הוא שהם לא ידרשו לבנות מחדש באופן דרסטי או לשנות את תהליך זרימת העבודה שלהם כדי להשתמש בבלוקצ’יין בפתרון BPM. המשמעות היא שאין פלטפורמה חדשה הדורשת הכשרה ותשתית חדשה. בלוקצ’יין מספק ערך רב בפתרונות BPM בכדי להיחשב. לא רק שהוא מספק ערך עבור BPM הבין-ארגוני, אלא שהוא גם מאפשר פיתרון BPM פנים-ארגוני יעיל וחסכוני. לפיכך, BPM מבוסס בלוקצ’יין אינו דורש שום מבנה מחדש

הסרת ישות מרכזית

השינוי הגדול ביותר הוא הסרת ישות ריכוזית. זה מסיר את המגבלות של ספקי פתרונות BPM מצד שלישי מהדרך. המשמעות היא שלא ניתן לנעול את הנתונים על ידי ספק צד שלישי ואתה הבעלים היחיד של כל הנתונים שנוצרו על ידי הארגון שלך והצדדים הקשורים אליו. בעיות החוסן נפתרות גם באמצעות בלוקצ’יין ב- BPM מכיוון שאין נקודת כשל אחת.

חוזים חכמים

חוזים חכמים ממלאים גם תפקיד מכריע בייצור BPM. זה מיטיב עם שיתוף הפעולה הארגוני על ידי בניית רשת מבוזרת אוטומטית בעזרת חוזים חכמים. באמצעות חוזים חכמים, חברות יכולות להגדיר את התנאים שבאמצעותם ניתן להחליף או להעביר מידע או נכסים. זה אוכף כלל במערכת ומבטיח שהצדדים עוקבים אחר מערך הכללים ברחבי הרשת. המשמעות היא גם כי שלמות זרימת העבודה נשמרת בכל עת. בסופו של דבר, חוזים חכמים עוזרים להבטיח שקיפות, אמון וביטחון בקרב משתמשי הרשת.

יתרון נוסף בשימוש בחוזים חכמים הוא ביקורת בזמן אמת לתהליכי עבודה ותהליכים. הביקורת בזמן אמת מסייעת לשמור על יעילות המערכת וגם לגהץ כל נושא אם נמצא.

מחזור חיים BPM ו- Blockchain

כדי להבין טוב יותר את השפעות הבלוקצ’יין על ניהול התהליכים העסקיים, בואו נעבור את מסגרת מחזור החיים של BPM ונראה כיצד הבלוקצ’יין משפיע על כל שלב..

זהות

אחד הצעדים הראשונים ב- BPM הוא זיהוי תהליכים. נכון לעכשיו, חברות משתמשות בפרספקטיבה הפונה פנימה כדי לגלות את התהליך. Blockchain יכול לשפר את זיהוי התהליך כולו על ידי הערכת מונחי מפתח הקשורים לתהליך, כולל נקודות החוזק, החולשה, האיומים וההזדמנויות שלו. הגישה הטובה ביותר היא לעשות את המחקר הנכון ולגלות תהליכים שיש להם זיקה נכונה לבלוקצ’יין ויכולים ליהנות מכך.

תַגלִית

בהמשך מגיע גילוי התהליך בו המטרה היא למצוא מידע נוסף אודות תהליך, כולל אופן התהליך שלו וייצוגו בדומה למודל התהליך כפי שהוא.. 

נכון לעכשיו, עסקים מגלים אודות התהליך על ידי ביצוע שפע של פעילויות, כולל הדרכות, ראיונות, ניתוח תיעוד וכן הלאה. נוסף על אלה, משתמשים גם בטכניקות אוטומציה מסוימות. ניתן לשנות את כל אלה באמצעות בלוקצ’יין מכיוון שהוא יכול לעזור לאיסוף נתונים ולפיצולם טוב יותר. 

אָנָלִיזָה

בשלב הניתוח ניגשים לנושאים בפעולות התהליך העסקי. לשם כך משתמשים בנתונים הקיימים בארגון, כולל פנימיים וחיצוניים כאחד. מומלץ להריץ את התהליך ב- blockchain ואז לחלץ משם נתונים. זה נותן אומדן טוב לגבי האופן שבו התהליך יעבוד עם BPM המופעל על ידי blockchain. המידע שנאסף יכול גם לסייע באיתור בעיות נוספות בתהליך ולעזור בגילוי תהליכים אחרים. 

עיצוב מחדש

בשלב העיצוב המחודש, התהליכים משופרים באופן שיטתי. לשם כך, ארגונים משתמשים בבניין היוריסטי בעיצוב מחודש. אבל, באמצעות בלוקצ’יין, ניתן להשיג דרכים חדשות חדשות לשיפור תהליכים. לדוגמא, כולל נגן חיצוני יכול לשפר את התהליך אם הוא אוטומטי באמצעות חוזים חכמים. ישנן תמורות ושילובים רבים שיש לגשת אליהם ולחשוב עליהם כשבלוקצ’יין משחק.

יישום

את ההשפעה הגדולה ביותר של blockchain ב- BPM ניתן לראות בשלב היישום. בתהליך זה המודל הופך לקוד תוכנה. Blockchain יכול לעזור במעבר מכיוון שהוא יכול לתת הקשר טוב יותר לאופן בו הקוד אמור לתפקד בעת הטמעתו. ישנם כמובן אתגרים בכל הנוגע ליישום BPM בבלוקצ’יין. אחד מאותם אתגרים כולל הגדרה וזיהוי של הפשטה.

ביצוע

לבסוף, בלוקצ’יין יכול לסייע גם בביצוע על ידי שיפור היעילות, השקיפות והאבטחה. לדוגמה, blockchain יכול להודיע ​​באופן מיידי למנהל אם יש צורך בתשומת לב. חוזים חכמים גם מסייעים לאוטומציה של המערכת כולה.

ניטור

לבסוף, הניטור מושפע בוודאי מבלוקצ’יין מכיוון שהוא מסייע לניתוח בזמן אמת של פתרון ה- BPM המותקן במסגרת בין-ארגונית..

הזדמנויות ואתגרים

אימוץ הוא אחד האתגרים הגדולים ביותר בקרב הארגון. נכון לעכשיו, פתרונות BPM המסורתיים משולבים עמוק בחברות, מה שמקשה על השדרוג או השינוי. פרט לאימוץ, אתגר נוסף הוא הבלוקצ’יין עצמו. בלוקצ’יין היא טכנולוגיה מתפתחת שמשמעותה שהטמעה שלה לתהליך עבודה מתפתח היא מאמץ מסוכן.

שרשרת האספקה ​​היא אחד מאותם מגזרים אשר ירוויחו מאוד עם שילוב טכנולוגיית הבלוקצ’יין. זה יכול לעזור לאוטומציה שלו וגם להפיק תועלת מפתרון BPM מחובר שמופעל גם על ידי טכנולוגיה.

ההזדמנות הגדולה ביותר היא הכנסת מערכת RPA של עמית לעמית שמביאה את היכולת של מערכת RPA פנים ארגונית. זה מקל על מספר ארגונים לשתף מידע מבלי לדאוג לביטחון, לחוסן ולחוסר שינוי.

סיכום

זה מוביל אותנו לסוף ניהול התהליכים העסקיים והבלוקצ’יין שלנו. אתה חושב ש- BPM ו- blockchain עובדים יחד? הגיבו למטה והודיעו לנו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map