ניתוח Blockchain – אתגר ה- KYC של Blockchain

בלוקצ’יין עשתה מהפכה בכמה תעשיות והובילה אותם לעולם מבוזר על מנת להבטיח אי-שינוי, שקיפות ומהירות בביצוע כל מיני עסקאות. אמנם ישנם יתרונות שלא ניתן להכחיש בשימוש בטכנולוגיה זו, אך ישנם גם חסרונות. מעט מהאתגרים המעניינים ביותר הם KYC וגם AML מכיוון ששניהם דורשים פתרונות מתקדמים של Blockchain Analytics.

מדוע הנתונים כל כך חשובים?

הנתונים נחשבים לשמן של העולם הדיגיטלי עם מיליוני ארגונים המנהלים את עסקיהם סביב איסוף ואופטימיזציה למטרות מתאימות. אפילו משתמשים ניידים נפוצים יכולים לחוש את ה’לחץ ‘על ידי חברות המבקשות מהם לתת גישה לנתונים אישיים לאחר התקנת אפליקציה או שימוש בתכונות מפלטפורמות מקוונות אחרות. כדי להדגיש את חשיבות המידע, עלינו לשקול את המקרה של יאהו כאשר נתוניה נפגעו קודם לכן, וכתוצאה מכך הפסד משמעותי לשווי הנקי של ארגון טכנולוגי ענק זה..

בלוקצ’יין מבטיח לספק אבטחה אולטימטיבית לנתוני המשתמש במידה שבה המשתמשים נשמרים אנונימיים ולא ניתן לזהות אותם. זה מתברר כנקודה שלילית עם נקודת מבט מנוגדת בתרחישים מסוימים. הבעיה באנונימיות היא שמלבני הון משתמשים במטבעות קריפטוגרפיים לצורך העברת כספם הלא מושג למדינות אחרות.

החשיבות של Blockchain Analytics

Analytics של Blockchain עוסק בסך הכל בידיעת הנתונים המאוחסנים בספרי החשבונות הדיגיטליים הללו. בסביבה של שקיפות פיננסית, קשה לחמוק ממערכת אקולוגית שמסתירה את כל סוגי הנתונים והמידע שמשתמשים בבלוקצ’יין. מטבעות דיגיטליים נמצאים באור הזרקורים של מגזר המדיה והעסקים, רשויות הרגולציה והממשלות מתייחסות להתפתחויות אלה ברצינות. הם קובעים חוקים המבטיחים כי אין לבצע פעולות הלבנת הון באמצעות מטבעות קריפטוגרפיים. מסיבה זו, מדינות רבות אסרו לגמרי על מטבעות דיגיטליים, בעוד שמעטות הציבו הגבלות חלקיות על סחרן. Analytics של Blockchain מנתח בקפידה את הנתונים כדי שהמערכת האקולוגית תדע מה הנתונים ואיך והיכן השתמשו בהם משתמשים ספציפיים ברשת..

לצורך הפיכת Blockchain Analytics למיינסטרים, היה צורך במפתחים להמציא צעדים כמו Know Your Customer (KYC) וחוקים נגד הלבנת הון. יש הסכמה רחבה לגבי השימוש באמצעי KYC ו- AML כדי להפוך את הטכנולוגיה למקובלת עבור המדינות בהן חוקי הלבנת הון מחמירים יותר..

מכיוון שתחום הטכנולוגיה הזו יתרחב לתעשיות נוספות, החשיבות של Blockchain Analytics תוגדל גם כן. בדיקת נתונים תהיה חשובה יותר לביצוע עסקאות כגון העברות כספים ואימות העסקאות, עד כמה שם.

ניתוח בלוקצ'יין

נקודות זיכוי: גָבִישׁ

טכנולוגיית Blockchain ולחצים רגולטוריים מוגברים

רשויות הפיקוח הפכו ערניות ופעילות לפקוח עין על המטבעות הדיגיטליים ולהפעיל לחץ לטיפול בבעיות AML ו- KYC ברחבי העולם. מטרת ההדגשה על הצורך באמצעים חשובים אלה היא לטפל בהונאות המתרחשות בתחום הקריפטו וליצור יכולת לגילוי פעילויות הונאה בעזרת Blockchain Analytics. זה גם יעזור לזהות פעילויות חשודות שקורות במערכת האקולוגית. כדי לטפל בבעיות חמורות אלה, Blockchain Analytics עוזר לנו לטפל בנתח גדול כאן.

סין הייתה הראשונה שאסרה על מסחר בקריפטו מאותה סיבה וזה יצר מהומה רבה בקרב חובבי קריפטו, ארגונים ורשויות רגולטוריות. סוחרים סינים נאלצו לעבור למדינות אחרות בהן המסחר בקריפטו לא היה חוקי. בעקבות הדפוס, בית המשפט העליון באינדיאנה העביר גם צו המזהיר את סוחרי הצפנה המקומיים להפסיק לבצע עסקאות עם בנקים. עם זאת, תיגר על איסור זה לאחר שהגיע למיליוני חתימות דיגיטליות על בקשה שהוגשה אז לבית המשפט ונכון לעכשיו, העניין הוא שיפוט משנה בבית המשפט. באותו שבוע, גם הבנק הראשי של פקיסטן אסר על סחר בקריפטו, וסוכנויות האבטחה עצרו גם מעט אנשים שעשו עסק זה. חדר ה- ICO הצטמצם עם רשויות הרגולציה של כמה מדינות הראה הסתייגויות מהמאפיין האנונימי הגלום, שסלל דרך לפעילות בלתי חוקית. הרשת האפלה הפכה לפעילה גם הם והחלו לקדם מין ילדים, סחר בנשים, הלבנת הון ופעילויות בלתי חוקיות אחרות מתחת לווילון. כל הסיבות הללו מפעילות לחץ גבוה על גופי הרגולציה של כמה מדינות לתכנן חוקים למניעת השימוש בקריפטו בפעילות פלילית. למרות שלא ניתן היה לשמור על מעשי עוולה אלה מכיוון שלא היו טכנולוגיות כאלה שיכולות לחשוף את זהותם של אנשים אלה הפועלים מתחת לשטיח, הלחץ על הרשויות הללו המשיך להתגבר..

כתוצאה מכך, הרשות המוניטרית בסינגפור קבעה נוהל והנחיות שעל ה- ICO לנהוג בהן. התפתחות זו מאפשרת להם לקבל מטבעות דיגיטליים כמוצר והביאה אותם לחוק רגולטורי המחייב את החברות לשמור על בדיקות KYC ולדווח על כל פעילות פלילית וחשודה. בעקבות התבנית, הוועדה לניירות ערך בהונג קונג פרסמה גם מסמכים המזהירים אנשים מפני הסיכונים הכרוכים ב- ICO והדגישו את הצורך בדרישות ה- KYC. מלזיה גם עקבה אחר הדפוס ויצרה מדיניות AML לשימוש במטבעות קריפטוגרפיים.

כדי לקצר את הדיון, רשויות הרגולציה מתארות באופן פעיל חוקים למניעת שימוש במטבעות דיגיטליים בפעילות פלילית, הפרות אבטחה והונאות..

במטרה לשפר את בדיקות KYC ו- AML, ניתוח blockchain הפך להיות צורך לניטור נתונים ברשת..

מעקב אחר הנתונים בבלוקצ’יין משרת מטרה לבדוק את איכות המידע ותועלתו. כדי להבהיר יותר, מנתחים את הנתונים אם הם מתאימים למטרה ובודקים את איכות המידע.

Blockchain Analytics לשיפור ניהול נתונים

שיפור איכות הניהול במגזר הציבורי הוא היעד העיקרי של Blockchain Analytics לשמירה על מידע מהימן אודות נכסים, פעילויות, אנשים וארגונים. הנתונים הנוגעים למידע אישי כגון תאריך לידה ופטירה, מצב משפחתי ומידע חשוב אחר בנוגע לארגונים כגון העברת נכס, רישוי עסקים וקו עיסוקם חשוב להתנהל ולשתף בצורה בטוחה לפי הזכות לחוקי מידע. . ניהול נתונים כאלה ללא שימוש בטכנולוגיית הבלוקצ’יין הוא משימה מסובכת, אך צריכים להיות אמצעים במקרה של תיקונים בנתונים. אדם צריך לבוא ולהופיע באופן אישי במקרה של שינוי או עדכון הרשומה האישית שלו כדי להבטיח את איכות המידע ושקיפותו. באופן דומה, שימוש בטכנולוגיית בלוקצ’יין לשיתוף נתונים קדימה צריך להתבצע גם באמצעות טכנולוגיית חוזה חכם. למשל, אם צד שלישי זקוק למידע, יש לשתף אותו באופן אוטומטי על מנת לעמוד בתנאים המוגדרים מראש. זה משפר את שקיפות וניהול הנתונים לשביעות רצונם של כל בעלי העניין.

ניתוח Blockchain Analytics הוא מדד מפתח ותכונה שאי אפשר להכחיש לשיפור השקיפות של טכנולוגיה זו. יש חשש לפושעים לגשת למאגר של ספר חשבונות ציבורי ולהשתמש בהם בפעילויות שגויות שונות. אם ננקטים כל האמצעים על הנתונים המאוחסנים בבלוקצ’יין, הדבר נותן שקט נפשי בכל הנוגע לאבטחת המידע שלהם. נעשה שימוש בטכנולוגיית Blockchain למספר מטרות אך החשובה ביותר היא טיפול וניהול מידע.

אבטחת נתונים בבלוקצ’יין

ערך הנתונים הועלה ואנחנו יכולים לבדוק עובדה זו באמצעות התבוננות במספר המקרים בהם האקרים התפשרו על מאגרי מידע לפרטים אישיים, טביעות אצבעות, מידע פיננסי, מספרי ביטוח לאומי והיסטוריה תעסוקתית..

כאשר משווים אבטחת נתונים עם מערכת קונבנציונאלית ובלוקצ’יין, ידוע כי אבטחת נתונים קונבנציונאלית מובטחת על ידי שיטות הצפנה שאינן מבטיחות אבטחה אולטימטיבית, מצד שני, בלוקצ’יין אינו מאפשר להאקרים לגנוב או לתפעל מידע שנשמר בפנקס..

ניתוח Blockchain ניתוח וניתוח נתונים

ל- Blockchain יש את היכולת העצומה לשנות את העולם בתחום הנתונים. זה היה עד כי בשנים האחרונות הטכנולוגיה שימשה לשינוי מספר תעשיות ומודלים עסקיים אך הצורך שלה לשנות ניתוח נתונים הוא בלתי נמנע. האנשים החדשים בעולם הבלוקצ’יין מתקשים להבין כיצד טכנולוגיה זו יכולה להשפיע על ניתוח הנתונים ויש כל כך הרבה אתגרים בכל הקשור לכך. כסף הוא כנראה המחסום הקשה ביותר בגלל התשתית האנליטית הבסיסית שלו. עם זאת, ניתן להסיר מכשול זה לאחר ששירותי הביון העסקי יספקו כלי מנוי קל לשימוש לניתוח נתונים. בשלב הבא, אנשים מצפים למנגנון חדש מטכנולוגיית הבלוקצ’יין לפיתוח כלים שיעזרו לפקח ולנתח נתונים. Blockchain הציעה דרך דמוקרטית יותר להציע שירות זה בכך שהיא מאפשרת לארגונים הגדולים לבצע ניתוחים שלהם ולאפשר לחברות הקטנות יותר להשתמש בכלים אלה. כל אחד יכול להשתמש בתכונות אלה בצורה חסכונית.

חילופי נתונים

כפי שנדון לעיל, נתונים נקראים בצדק שמן הכלכלה המודרנית ויש מיליוני ארגונים שעובדים על הנתונים שלך, אוספים אותם ומוכרים אותם למציעים הגבוהים ביותר. Blockchain מבטיח כי שיתוף נתונים יהיה ריאלי ויעיל יותר על ידי ביטול יתירות ואי דיוק הנתונים. זה מעניק לקונים יתרון כאשר הם רק רוכשים את המידע הרלוונטי ושימוש מוחלט למטרתם.

Blockchain מקל על כולם לשתף את הנתונים המדויקים, התקפים והרלוונטיים. הטכנולוגיה מהווה אלטרנטיבה טובה יותר לאחזור ואיסוף המידע בהשוואה לפרקטיקות קונבנציונליות, הדורשות סריקת קבצים מרובים והסרת דברים מיותרים לפני ששיתוף סופי של הנתונים השימושיים.

מנגנון חלוקת הנתונים הישן הוא יקר ולא יעיל ואילו טכנולוגיית הבלוקצ’יין מציעה פיתרון שקוף וחסכוני למטרה זו. אין טעם לומר שחברות שמקבלות את הנתונים, שהם בדיוק דורשים, משפרות את עסקיהן על ידי יצירת יותר לידים ומשפרים גם את הביצועים הכוללים של הארגון שלהם..

כלי סייר ל- Blockchain Analytics

בואו נסתכל על כמה מהכלים הנחשבים ביותר לחקר ניתוחי הבלוקצ’יין באינטרנט.

גָבִישׁ

הוא פותח על ידי הצוות של ביטפורי והפתרון שהוא מציע הוא מקיף למדי. קריסטל לא רק מאפשר למשתמשים להציג מערכת אקולוגית מסוימת במספר ממדים, אלא היא גם מתאימה לחלוטין ליצירת קשרים בין עבריינים שונים על מנת לסייע במעקב וסקירה..

אז זה כלי טוב לניתוח בלוקצ’יין במונחים של KYC מכיוון שחוקרים וסוכנויות אחרות יכולים להשתמש בו כדי לשפר את האבטחה של מערכותיהם והרשת הכוללת גם כן..

OXT

כלי זה מיועד, במיוחד עבור ספר חשבונות ביטקוין. מה שאומר שניתן לנתח את כל העסקאות המתרחשות בבלוקצ’יין שלו בעזרת OXT. אחת ההטבות הגדולות ביותר היא בכך שהיא מאפשרת למשתמשים לבחור מדדי חיפוש שונים, כך שאתה תמיד רשאי להתאים אישית את תוצאות הניתוח שלך..

יש לציין כי מאחר וחשבונות אלה הם ציבוריים כברירת מחדל, ישנם כמה חששות שהועלו על ידי קהילת משתמשים וכלים כמו OXT מאפשרים להם לשפר את קביעת הפרטיות..

אם ערך מסוים אינו זמין במערכת, OXT מארח את כל הבקשות המותאמות אישית מהמשתמשים.

פסק דין סופי

שוב, מיותר לציין, כי ערך הנתונים גדל עם השנים והחברות מבססות את התוכניות העסקיות ואסטרטגיות השיווק שלהן על נתונים ומידע. כדי להפוך את זה לפשוט יותר, אפילו אתר מסחר אלקטרוני קטן מבקש את פרטי המשתמש ואז משתמש בנתונים אלה לתכנון האסטרטגיה השיווקית להצבת פרסומות רלוונטיות. לניתוח Blockchain תפקיד מפתח בפעילויות עסקיות גדולות. הנתונים נוצרו רווחים שבהם הצרכנים הודיעו יותר אודות ערך המידע שלהם. אך הבעיה במסירת הנתונים עבור הצרכנים היא שהם אינם יכולים לבדוק את השימוש הלא נכון במידע שלהם.

עם זאת, טכנולוגיית הבלוקצ’יין מבטיחה שקיפות ומאפשרת למשתמשים לשמור על המידע על מנת להבטיח שלא נעשה בו שימוש בפעילות לא רלוונטית ופושעת. זה מקדם אמון שבו ניתן לשתף נתונים רק ברגע שאתה נותן הסכמה לכך.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map