פתרונות Blockchain למטבע דיגיטלי של הבנק המרכזי (CBDC)

הכנסת צורות כסף חדשות כגון מטבע דיגיטלי של הבנק המרכזי או CBDC הייתה אחראית לשינוי הדינמיקה במערכת האקולוגית הפיננסית. כגרסא דיגיטלית של כספי בנקים מרכזיים, הפכה CBDC לפיתרון עידן חדש לחברה נטולת מזומנים. למרות שישנן סיבות שונות לשקול אימוץ של CBDCs, היא קודמה בעיקר כפתרון בלוקצ’יין, כלומר בלוקצ’יין CBDC לדומיננטיות הגואה של ענקיות הטכנולוגיה בנוף המטבעות הדיגיטליים..

אז מדוע כדאי לדאוג לפתרונות blockchain של CBDC? האם זה סביר להכניס בלוקצ’יין למשוואה עם CBDCs? מצד שני, כל אחד יכול לשוטט על הסיבות הפוטנציאליות שבגללן ניתן לשקול להשתמש בבלוקצ’יין עבור CBDCs. הדיון הבא נועד לספק לכם רושם מפורט עד כמה זה סביר להגיע לפתרונות בלוקצ’יין למטבעות דיגיטליים של הבנק המרכזי.

הירשם עכשיו:הבנק המרכזי למטבע דיגיטלי למטבעות

הגדרת CBDC ותפקיד הבלוקצ’יין ב- CBDC

אחד הגורמים הראשונים לגבי פתרונות בלוקצ’יין מטבע דיגיטלי של הבנק המרכזי הוא הגדרת CBDCs. מטבע דיגיטלי של הבנק המרכזי או CBDC מספקים צורות דיגיטליות של כספי בנק מרכזי כדי לספק יתרונות ייחודיים לבנקים מרכזיים בראייה קמעונאית וסיטונאית. חלק מהפונקציות הבולטות של CBDC כוללות תשתית משופרת להסדרים בין בנקים או הכללה פיננסית טובה יותר עבור לקוחות בודדים.

CBDC בעצם עובד כמכרז חוקי ונהנה גם מגיבוי של בנק מרכזי. מעניין ש- CBDC מייצג תביעה נגד הבנק המרכזי הנוגע בדבר ולא לספק שירותי תשלומים או בנק מסחרי. באופן כללי, עליך לשמור על CBDC על ספר ספרות דיגיטלי שיכול להיות מבוסס-בלוקצ’יין או לא.

ספר החשבונות הדיגיטלי אמור לתמוך במהירות התשלומים בין בנקים, אנשים פרטיים ומוסדות תוך הבטחה לאבטחה טובה יותר. מחקר שנערך לאחרונה על ידי הבנק להסדרים בינלאומיים (BIS) הציג סיכויים חיוביים לבחינת פתרונות blockchain של CBDC. ממצאי המחקר מראים בבירור כי למעלה מ- 70% מהמוסדות עוסקים כיום במחקר פעיל ופיתוח הוכחות מושג עבור מטבעות דיגיטליים של הבנק המרכזי..

תכונות של מטבע דיגיטלי של הבנק המרכזי

חשוב מאוד ליצור רושם ברור של היבטים חיוניים של המטבע הדיגיטלי של הבנק המרכזי לפני צלילה לפתרונות blockchain של CBDC. המאפיין החשוב הראשון של המטבע הדיגיטלי של הבנק המרכזי מתייחס לאופיו הדיגיטלי. CBDC נחשבים בעצם כנכסים דיגיטליים ונחשבים בספר ספרים דיגיטלי. ספר החשבונות הדיגיטלי משמש כמקור יחיד לאמת עבור CBDC.

התכונה המכריעה הבאה ב- CBDCs מתייחסת לגיבוי של בנק מרכזי, שכן CBDC מספק ייצוג של תביעות כנגד בנק מרכזי, כמו שטרות. הדגשה בולטת נוספת שתמצאו ב- CBDCs מתייחסת לשליטת הבנקים המרכזיים עליהם. הבנק המרכזי המודאג המנפיק CBDCs לוקח שליטה מלאה על אספקת ה- CBDC וקובע את הדרישה לאספקה.

מקרי שימוש במטבע דיגיטלי של הבנק המרכזי

כעת, חשוב לשקול את מקרי השימוש של CBDC כדי לגלות את היתכנותם של פתרונות בלוקצ’יין מטבע דיגיטלי של הבנק המרכזי. מקרי השימוש של CBDC ממוקדים בעיקר בתשלומים קמעונאיים או סיטונאיים. אתה יכול להניח ש- CBDC הקמעונאי הוא הגרסה הדיגיטלית של מזומנים. מצד שני, CBDC הסיטונאי מצביע על תשתית חדשה לחלוטין שתאפשר התנחלויות בין בנקאיות.

היעדים העיקריים של בנקים מרכזיים במקרים שימושיים שונים של CBDC ממלאים תפקיד חשוב בהבנת פתרונות ה- Blockchain של CBDC. ללא קשר למקרה השימוש, הבנקים המרכזיים רוצים להשיג תשלומים מהירים יותר בעלויות ותקורות נמוכות יותר באמצעות CBDC. ה- CBDC הקמעונאי הוא חלופה מתאימה לעסקאות בין יחידים לעסקים כמו גם אנשים אחרים. זה יהיה בדיוק כמו לבצע עסקאות בשטרות דיגיטליים.


הנפח הכולל לעסקאות CBDC קמעונאיות הוא בדרך כלל יותר מ 100,000,000 בכל יום. מצד שני, CBDC סיטונאי מתאים להבטחת התנחלויות בין-בנקאיות יעילות. הסדרים בין בנקאיים מתייחסים בדרך כלל לעסקאות בין בנקים נבחרים לגופים אחרים שיש להם חשבונות בבנק המרכזי הנוגע בדבר. ההיקף הכולל של עסקאות CBDC בסיטונאות הוא בדרך כלל פחות מ 100,000- על בסיס יומי.

צפו כעת בכנס וירטואלי לפי דרישה בנושא נכסים דיגיטליים ומטבעות דיגיטליים של הבנק המרכזי (CBDC)!

הבנת ההיבטים החיוביים של CBDCs

לפני שעוברים לעבר פתרונות בלוקצ’יין מטבעות דיגיטליים של הבנק המרכזי, חשוב להתמקד ביתרונות של CBDC. התשתית הפיננסית של הבנקים המרכזיים מתמודדת עם בעיות שונות בתרחישים הקיימים. חלק מהנושאים הבולטים כוללים שימוש מופחת בשטרות, הגבלות על גישה פיננסית לאזרחים הרחק מסניפי הבנק ועלויות גבוהות יותר בהסדרי תשלום..

ההערכות מציעות כי העלות הכוללת של סליקה והסדרת ניירות ערך על פני בנקים מרכזיים במדינות G7 חוצה 50 מיליארד דולר בשנה. הסיבה הבולטת לעלויות כה גבוהות לסליקה והסדרה של ניירות ערך לבנקים מרכזיים מתייחסת לדרישת המשאבים להעברת נכסים ולתיאום חשבונות..

בנוסף, מערכות התשלומים המודרניות חוצות הגבולות מאפשרות העברת נכסים לצד נתוני עסקאות מכריעים בין בנקים כתבים שונים. כתוצאה מכך, אנשים כמו גם מוסדות עלולים לחוות פגיעות גבוהה יותר לסיכונים התיישבותיים ותפעוליים. זה המקום בו פתרונות blockchain של CBDC משרתים תשובה מבטיחה מכיוון ש- CBDC מבוססות blockchain יכולות לטפל בחוסר היעילות והפגיעות בתשתית הבנקאות המרכזית הקיימת..

Blockchain יכול להבטיח פיתוח פשוט יותר של מערכת תשלומים מאובטחת. יחד עם זאת, הוא יכול לשרת גם את הפונקציות של מרשם נכסים רחב היקף ומסלקה מבוזרת. כעת, תן לנו לשקול את היתרונות שאתה יכול לחקור עם שני הסוגים הנפוצים של CBDCs.

  • היתרונות של CBDC הקמעונאי

CBDC הקמעונאי יכול לסייע בהבטחת יתרונות חשובים בזמינות, פיוס יעיל, שיפור המדיניות המוניטרית ושיפור חדשנות דיגיטלית. פתרונות ה- blockchain הקמעונאיים של CBDC יכולים לספק זמינות טובה יותר מכיוון שניתן להפיץ אותם במכשירים ניידים עם גישה מוגברת לאזרחים.

כתוצאה מכך, אזרחים שנמצאים הרחק מסניפי בנק ללא גישה למזומנים פיזיים יכולים לכלול טוב יותר במערכת האקולוגית הפיננסית. פתרונות CBDC הקמעונאיים יכולים גם לספק פיוס יעיל בשל אופיים הדיגיטלי המקורי. CBDCs קמעונאיים אינם דורשים התאמה גוזלת זמן עם עלויות נוספות שנמצאות בדרך כלל בתשלומים חוצי גבולות ומסחר אלקטרוני..

מודל התוכנה מבוסס הפלטפורמה בפתרונות CBDC הקמעונאיים יכול לקדם חדשנות על ידי צמצום חסמי הכניסה לחברות חדשות בתחום התשלומים. הגעת חברות חדשות יכולה לקדם תחרות כמו גם חדשנות לצד הגברת מוסדות פיננסיים להשגת גלובליזציה של שירותים.

פתרונות בלוקצ’יין מטבע דיגיטלי של הבנק המרכזי הקמעונאי יכולים גם להציע הרשאות לבנקים להשפעה ישירה על אספקת הכסף. ההשפעה יכולה לסייע בפישוט הקצאת הטבות ממשלתיות ליחידים. יחד עם זאת, הוא גם מאפשר הזדמנויות לשיפור השליטה בעסקאות כדי להקל על בקרת המס.

  • היתרונות של CBDC סיטונאי

פתרונות בלוקצ’יין סיטונאיים של CBDC מסוגלים לספק יתרונות בשיפור הסדר התשלומים הבין-בנקאי, השתתפות בשווקי נכסים דיגיטליים, הפחתת סיכון הצד הנגדי וקיימות היתרון התחרותי. פתרונות האוטומציה והרשת המבוזרת יכולים לאפשר הסדרת התקנות של תשלומי CBDC בקרב צדדים נגד על פי הזמנות בודדות.

כתוצאה מכך, פתרונות ה- CBDC הסיטונאיים יכולים להפחית את הסיכונים לביטחונות ולעיבוד אצווה בן לילה. פתרונות CBDC מציעים גם מסלקה מבוזרת מסיבית וכן רישום נכסים לזירוז מהפכת הנכסים הדיגיטליים. פתרונות בלוקצ’יין מטבע דיגיטלי של הבנק המרכזי ברמה הסיטונאית יכולים להציע פתרון אמין לתשלומים אסימוניים עם עליית שוקי הנכסים המסומנים..

פתרונות CBDC סיטונאיים יכולים גם לספק הפחתה טובה יותר של סיכון האשראי לעסקאות תשלום חוצות גבולות. CBDCs סיטונאי יכולים להציע את האפשרות להפעלת מודל הסדר תשלום מול תשלום כדי להקל על העברות במונחים של מטבעות שונים.

התרומה הסופית והחשובה ביותר של פתרונות CBDC סיטונאיים למערכת האקולוגית הפיננסית הקיימת מצביעה על יתרון תחרותי מתמשך. פלטפורמות ריכוזיות כגון SEPA באירופה סייעו להפחתת העלות של העברות כספים בזמן אמת.

עם זאת, רוב המוסדות הפיננסיים ממשיכים במחיר יתר של עלויות ההעברה שלהם ללקוחות. בעזרת פתרונות בלוקצ’יין סיטונאיים של CBDC, משתמשי הקצה יוכלו לגשת לתשתית בנקאית יעילה. בנוסף, פתרונות CBDC יכולים גם להבטיח כי הבנקים המרכזיים ימשיכו בתפקידם בהסדר בין בנקים תוך מתן צמיחה באימוץ מטבעות יציבים..

סיבות לבחור בלוקצ’יין ל- CBDC

לאחר הרהור מפורט על הפוטנציאל של CBDC ותקפות יחסי הבלוקצ’יין של המטבע הדיגיטלי של הבנק המרכזי דרך חיבור ספר הדיגיטל, חשוב למצוא מדוע בלוקצ’יין מתאים ל- CBDC. טכנולוגיית Blockchain יכולה להציג יתרונות מבטיחים רבים בתחום ה- CBDCs. אחת מסביבות הבלוקצ’יין הפופולריות המוכנות לייצור לתמיכה בדרישות CBDC של פרטיות ומדרגיות היא Ethereum. בואו נסתכל על כמה מהסיבות לאימות השימוש בפתרונות blockchain של CBDC.

  • היתרון של אמון המערכת

קודם כל, בלוקצ’יין מביא את האלמנט של אמון המערכת ב- CBDC. במקרה של פיתרון בלוקצ’יין של CBDC, לבנקים מרכזיים יש סמכות לשלוט במטבע ולהציע אמצעי הגנה על פרטיות ועצמאות בשימוש ב- CBDC על ידי משתמשי הקצה..

גורם אמון המערכת שהוסיף blockchain ב- CBDC מבטיח שמשתמשים לא צריכים להיות תלויים במתווכים. החשוב מכל, משתמשים יכולים להימנע מכל חשש של נעילה על ידי מתווכים. לכן, פתרונות בלוקצ’יין מטבע דיגיטלי של הבנק המרכזי מציעים ביטחון באמון בשימוש ב- CBDC כאמצעי תשלום חלופי.

  • תכנות בבלוקצ’יין

הסיבה החשובה השנייה לשקול את היישום של טכנולוגיית הבלוקצ’יין ב- CBDC היא תכנות. פתרונות בלוקצ’יין מטבע דיגיטלי של הבנק המרכזי יכולים להחזיק את כללי ה- CBDC בפרוטוקול של CBDC. כתוצאה מכך, משתמשים יכולים לדאוג לציות מבלי אפילו לדאוג לכך.

לדוגמה, CBDC מבוססות בלוקצ’יין יכול להציע גישה של צד שלישי למערכת לצד קביעת ספי ארנק. לכן, ניתן למנף את טכנולוגיית הבלוקצ’יין לפיתוח פתרונות CBDC על פי דרישות ספציפיות של בנקים מרכזיים מודאגים.

  • זמינות נתונים

הגורם המכריע הבא המקדם את השימוש בפתרונות בלוקצ’יין מטבע דיגיטלי בבנק המרכזי הוא זמינות הנתונים. מכיוון שבלוקצ’יין היא מערכת מבוזרת, היא יכולה לספק ביטחון לזמינות נתונים וחוסן טובים יותר. יחד עם זאת, בלוקצ’יין יכול להציע אמון ושקיפות טובים יותר ביחס להיסטוריית העסקאות.

לכן, לא תצטרך להתמודד עם שום בעיות במעקב והערכה של העסקאות עם CBDC על ידי מינוף טכנולוגיית הבלוקצ’יין. יתר על כן, את’ריום הציגה גם את יכולותיה לתמוך ברשתות מסיביות ביותר עם יותר מ -10,000 צמתים.

עם תמיכה במאות אלפי משתמשים, Ethereum מסוגלת לספק ערבות אדירה לזמינות נתונים בלתי מעורערת. לכן, פתרונות blockchain של CBDC יכולים לסייע בהקלת עסקאות בקרב מגוון רחב של משתמשים ברשת נתונה.

  • הזדמנויות לחדשנות

הערך הסופי בין הסיבות העיקריות לבחור בלוקצ’יין לפיתוח CBDC מתייחס לחדשנות. פתרונות CBDC מבוססי בלוקצ’יין יכולים לזכות בשיפורים מבטיחים על ידי ניצול הקידומים החדשים המופיעים ברחבי נוף הבלוקצ’יין בעל קוד פתוח..

חלק מהדוגמאות למוצרים ושירותים חדשניים במערכת אקולוגית של בלוקצ’יין שיכולה לשפר את פתרונות הבלוקצ’יין של CBDC כוללים מימון מבוזר, ארנקים שאינם משמורת וקריפטוגרפיה חסרת ידע. שילוב הפונקציות החדשות הללו בעולם המטבעות הדיגיטליים של הבנקים המרכזיים יכול לאיית שיפורים חדשים עבור CBDC.

פרט להציע פונקציות טובות יותר למשתמשים, פתרונות CBDC מבוססי בלוקצ’יין יכולים גם להציג יתרונות ביצועים. המערכת האקולוגית של Blockchain Ethereum כוללת כיום יותר מ -350,000 מפתחים עם רעיונות ותובנות ייחודיים. הסיכויים לחדשנות מתמשכת יכולים לשפר את הפונקציונליות של פתרונות בלוקצ’יין מטבעות דיגיטליים בבנק המרכזי בעתיד.

חדש בבלוקצ’יין? התחל בקורס יסודות Blockchains Enterprise בחינם!

אתגרים ל- CBDC מבוסס בלוקצ’יין

למרות שהסיכויים לאימוץ בלוקצ’יין בפתרונות CBDC גדלו משמעותית בתקופה האחרונה, חשוב להתמקד באתגרים. האתגרים הבולטים יופיעו, במיוחד בהצעות מקצה לקצה לפיתוח פתרונות blockchain של CBDC.

בנוסף, חשוב לקחת בחשבון את ההשלכות הרחבות יותר הקשורות להתפתחותם של CBDCs המבוססים על בלוקצ’יין. לדוגמא, ההשלכות על המערכת הפיננסית הרחבה יותר, פיקדונות בבנקים מסחריים והשלכות משפטיות יכולות להשפיע על התפתחותם של CBDC מבוססי בלוקצ’יין..

מילים אחרונות

בהערה מסכמת, ברור שפתרונות CBDC מבוססי בלוקצ’יין יכולים להכניס שיפורים מבטיחים בתשתית CBDC. החשוב מכל, CBDC מבוסס בלוקצ’יין יכול להבטיח אבטחה, זמינות, נגישות ושקיפות של עסקאות. על ידי מינוף התכונות הבסיסיות של בלוקצ’יין, ניתן להביא את פתרונות הבלוקצ’יין של CBDC לחזית המערכת הסביבה הפיננסית הקיימת..

עם תשומת הלב הגוברת כל העת על פתרונות בלוקצ’יין מטבעות דיגיטליים בבנק המרכזי, זה סביר לבחון את היקף ה- CBDC. בנוסף, חשוב גם למצוא התאמה בין תכונות blockchain ו- CBDC להשגת השילוב המושלם. הירשם לקורס המקוון של CBDC וגלה עוד מידע על CBDC ומשוואתם עם blockchain כרגע!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map