פרטי Blockchain מול קונסורציום Blockchain

בלוקצ’יין פרטי ובלוקצ’יין קונסורציום עשויים להיראות דומים לפעמים; עם זאת, הם קצת שונים. כדי לעזור לך להיפטר מכל הבלבול, אעסוק בהשוואה בין בלוקצ’יין פרטי לעומת בלוקצ’יין קונסורציום. אז, בואו נראה איך הם דומים ושונים בו זמנית.

ישנם סוגים שונים של פלטפורמות בלוקצ’יין בשוק למטרות שונות. אם אתה יודע על בלוקצ’יין ולו במעט, היית יודע שיש לו שלושה סוגים שונים – ציבורי, פרטי וקונסורציום / פדרציה. עם זאת, חלק מכם עלולים להתבלבל עם בלוקצ’יין פרטי לעומת בלוקצ’יין קונסורציום, מכיוון שלעתים הם עשויים להיראות דומים.

באופן כללי, הארכיטקטורה שלהם דומה במקרים רבים; עם זאת, התכונות הבסיסיות של כל טכנולוגיה שונות. יותר מכך, כל טכנולוגיה משמשת במצבים שונים להשגת מטרות שונות.

מדריך זה יעזור לכל טירון שם המתמודד להבין את הרעיון של רשתות חסימות פרטיות וקונסורציום.

הירשם עכשיו: קורס בלוקצ’יין חינם

מה זה Blockchain פרטי?

לפני שנתחיל, בואו נראה מה זה בלוקצ’יין פרטי מלכתחילה. מבלי לדעת על הטכנולוגיה הבסיסית, אינך יכול להבין את ההבדל בין שני סוגי טכנולוגיות הבלוקצ’יין.

במציאות, לחסימות פרטיות יש סמכות או ארגון יחיד לדאוג לרשת. אבל מה זה אומר? זה אומר שלמרות שבפלטפורמות בלוקצ’יין ציבוריות כל אחד יכול לקבל כניסה לפלטפורמה, כאן רק עובדים בארגון יחיד יקבלו את זה.

אבל זה נראה קצת יותר ריכוזי, לא? במציאות, פתרונות בלוקצ’יין פרטיים לא באמת מציעים את תכונת הביזור האמיתית של הבלוקצ’יין. במקום זאת, תקבל רשת מבוזרת חלקית עם סט כללים ותקנות.

אלה כמה מהתכונות העיקריות של פתרונות בלוקצ’יין פרטיים.

בנסיבות רבות, אם נראה שהרשות השלטונית מתאימה, הן יכולות גם לבטל עסקה. היבט נהדר נוסף של פתרונות בלוקצ’יין פרטיים הוא שתוכלו לבצע עסקאות פרטיות. פירוש הדבר שכל משתמש לא יכול לעקוב אחריך או לראות את העסקאות הפרטיות שלך בספר החשבונות.

ב real8ty, זה הכרחי בהחלט, אפילו עבורנו. למה? ובכן, אתה בהחלט לא רוצה שאנשים אקראיים יידעו מתי ביצעת עסקה או משהו כזה.

בעיקר זה עולה בקנה אחד עם זכויות המשתמש גם כן. כמו כן, ארגונים אכן עוסקים במסמכים רגישים ביותר, ומתחרים יכולים לגנוב את ערך המותג שלהם אם הם מותירים לעין הציבור.

לכן לפתרונות בלוקצ’יין פרטיים יש סודיות על כל זה. בכל מקרה, יש לו גם תכונות עיקריות אחרות של בלוקצ’יין.

לכן, לא תרגישו שהרשת לא הוגנת כלפיכם בשום צורה שהיא. לדוגמה, אַדְוָה היא למעשה פלטפורמת בלוקצ’יין פרטית עבור ארגונים.

בכל מקרה, בואו נבדוק את התכונות של פתרונות בלוקצ’יין פרטיים במדריך הטכנולוגיה הבלוקצ’יין הפרטי הזה לעומת קונסורציום.

Blockchain פרטי: התכונות הטובות ביותר של טכנולוגיה זו

הפרטיות היא הדאגה הגבוהה ביותר

בבלוקצ’יינים פרטיים אתה מקבל את הפרטיות הקיצונית של חלומותיך. זה נראה קצת מוגזם, אבל הפתרונות אכן יוצאים מגדרם כדי לתת לך את כל הפרטיות שאתה צריך. בעיקרון, פתרונות אלה הם יותר ברמה הארגונית ולא לשימוש ציבורי.

ועסקים מתמודדים עם מידע רב ורגיש על בסיס קבוע. פירוש אבטחה כאן פירושו הפסד נורא גם עבור החברה והכלכלה.

לכן יש צורך מאוד בקיום רשת המשמרת את הנתונים הללו. וברור, חסימות פרטיות יכולות לעשות זאת בקלות.

בואו נראה את התכונה הבאה במדריך השוואת בלוקצ’יין פרטי לעומת קונסורציום.

יעיל מאשר רשתות חסימות ציבוריות

במציאות, רשתות חסימות ציבוריות אכן הגיעו למקום הראשון, ואכן מציעות שקיפות רבה יותר לאנשים. עם זאת, רשתות חסימות ציבוריות משתמשות בפרוטוקולי קונצנזוס רב-צריכת חשמל כדי לתדלק את המערכת שלהן. יתר על כן, פרוטוקולים כמו הוכחת עבודה גוזלים אנרגיה רבה, שאינה ידידותית לסביבה בשום צורה שהיא.

כתוצאה מכך, הבלוקצ’יין הפרטי החל לעלות, והם זרקו את פרוטוקולי הקונצנזוס הרעבים לכוח לתמיד. בדרך כלל, פתרונות אלה משתמשים בקונצנזוס מבוסס הצבעה כלשהו או בצורות אחרות של אלגוריתמים אשר צורכים הרבה פחות אנרגיה וקיימים בטווח הארוך..

בדוק את התכונה הבאה במדריך זה להשוואת בלוקצ’יין בקונסורציום לעומת מדריך פרטי להשוואת בלוקצ’יין.

לא הפכפך בשום צורה שהיא

באמצעות רשתות חסימות פרטיות, תקבל את השקט הנפשי שלעולם לא תוכל להשיג באמצעות בלוקצ’יין ציבורי. בדרך כלל, יש עמלת עסקה בפלטפורמה שאתה צריך לשלם כדי להשלים עסקה. במציאות, שום דבר בחינם.

למרות שאתה משלם עמלת עסקה. זה עדיין נמוך מאוד בהשוואה למערכות בנקאיות מסורתיות. עם זאת, הבעיות מתעוררות בפלטפורמות ציבוריות כאשר ישנם יותר מדי משתמשים בפלטפורמה. הביקוש לעסקאות ממשיך לעלות כדי להתיישב עם עמלת העסקה.

אבל לא בחסימות פרטיות. מכיוון שרק קבוצה נבחרת של אנשים יכולה להיכנס לפלטפורמה, אין תנודתיות ברשת בשום צורה שהיא.

בואו נראה את הפיצ’ר הבא במדריך זה להשוואת בלוקצ’יין קונסורציום לעומת פרטי בלוקצ’יין פרטיים.

מפעלים מעצימים

חברות זקוקות לטכנולוגיה שתעצים לא רק את המשתמשים שלהן, אלא גם את הארגונים שלהן. עם בלוקצ’יין פרטי, קל להשיג זאת, שכן ההתמקדות היחידה היא במיזמים עצמם. יותר מכך, רשתות אלה מיועדות לשמש כמערכת רשת פנימית עבור החברות.

במציאות, הם מסוגלים מאוד לתת לאנשים את הביטחון שהחברות זקוקות לו. עם כל כך הרבה פריצות שנמשכות כל יום, תמיד יש סיכון ביטחוני ולא משנה מה. אבל לא עם בלוקצ’יין. יותר מכך, הוא מציע את רמת האבטחה הגבוהה ביותר עד כה.

רוצה לדעת יותר על חסימות פרטיות? בדוק עכשיו את מדריך ההיכרות האולטימטיבי שלנו לבלוקצ’יין פרטי!

למה להשתמש בזה?

חוסך כסף

ובכן, הסיבה הראשונה לשימוש בבלוקצ’יין פרטי תהיה שהיא חוסכת הרבה כסף. אֵיך? בהשוואה לעמיתו הציבורי, נדרשים פחות משאבים להקמת פלטפורמה פרטית ולא ציבורית.

עם זאת, זה לא אומר שהוא גם סופר זול. אם אתה רוצה לשנות לחלוטין את מערכת המורשת שאתה מפעיל בה כרגע, זה ייקח השקעות. עם זאת, בטווח הארוך זה יועיל לך יותר ויחסוך לך את העלויות.

בואו נראה את התועלת הבאה במדריך זה להשוואת בלוקצ’יין בקונסורציום לעומת מדריך השוואה פרטי.

עמלות נמוכות

כפי שכבר ידוע, דמי העסקה בבלוקצ’יין תמיד נמוכים. אבל זה יכול להפוך לתנודתי במהירות אם אתה משתמש ברשת ציבורית שכן המחירים יכולים לעלות ולרדת בהתאם לביקוש. אבל לא בחסימות פרטיות.

בבלוק-שייטים פרטיים, לא מסתתר עלות נוספת בשום מקום. יותר מכך, כל דמי העסקה נשארים זהים, אפילו בלחץ רב מכיוון שהפלטפורמה מעוצבת כך.

התקנות טובות יותר

אינך יכול לעבוד בסביבה ארגונית ללא תקנות או כללים מסוימים. אם אין כאלה, אינך יכול למנוע מהשחיתות להתרחש. יתרה מכך, יעילות החברות שלך תפחת באופן דרסטי.

לכן, בבלוק-קיימים פרטיים, אתה מקבל מערכת מוסדרת, בה תוכל להתוות את מדיניות החברה שלך ברשת, וכל החברים יצטרכו לעקוב אחריהם בהתאם..

בואו נראה את התועלת הבאה במדריך זה להשוואת בלוקצ’יין בקונסורציום לעומת מדריך השוואה פרטי.

נפטר מפושעים

לחסימות פרטיות יש תהליכי אימות לפני שמישהו יכול לקבל כניסה למערכת. כתוצאה מכך, רק החברים הידועים בחברה יקבלו כניסה אליה. יתרה מכך, קיימת גם גישה בסיסית ברמה לתיעוד מסוים, המשמש כשלב משני של אבטחה.

כתוצאה מכך, אף עבריין לא יכול לקבל כניסה למערכת שלך. ובכן, במיוחד לא בלי עזרה מבפנים. בכל מקרה, חסימות פרטיות מוודאות שאף עבריין לא יכול פשוט להשתמש ברשת שלך לביצוע פעולות פליליות בכל דרך שהיא.

סקרנים מההבדל בין בלוקצ’יין ציבורי לפרטי? עיין במדריך ההשוואה שלנו עכשיו מול בלוקצ’יין פרטי לעומת פרטי!

מה זה Blockchain של קונסורציום?

בלוקצ’יין מאוחד או בלוקצ’יין קונסורציום היא טכנולוגיית בלוקצ’יין שבה במקום ארגון יחיד בלבד, ארגונים מרובים שולטים בפלטפורמה. זו לא פלטפורמה ציבורית אלא פלטפורמה מורשית.

יותר מכך, זה די דומה גם לחסימות פרטיות.

אבל במה הם שונים? ובכן, למרות שזה מורשה, כלומר אתה צריך להיות חבר בכל ארגון עם גישה לפנקס, זה עדיין יציע לך ביזור. אֵיך?

זה קל, באמת. בבלוקצ’יין הפרטי, יש רק ארגון יחיד בפלטפורמה. אז סוג זה נראה כמו ישות ריכוזית. עם זאת, כמו בדוגמה של בלוקצ’יין קונסורציום, ארגונים מרובים יכולים למעשה לקבל החלטות בפלטפורמה.

לכן, אין שום סיכוי שארגון יכול להימלט מפעילות בלתי חוקית. כל ארגון אחר בפלטפורמה ישמור עליו.

בכל אופן, כל הרעיון של דוגמת בלוקצ’יין של קונסורציום בא היה לעזור לארגונים לשתף פעולה זה עם זה. במציאות, מכיוון שאין כל סמכות אחת ברשת, כל החברות יכולות להתכנס ולעבוד על הנושאים.

יותר מכך, הם יכולים לתרום לרשת ולקבל זיכויים ותכונות באותה מידה.

יתר על כן, סביבה שיתופית פירושה חשיפה וחדשנות רבה יותר. וזה הכי טוב לכל הצדדים במערכת.

בואו לבדוק עוד על דוגמת הבלוקצ’יין של הקונסורציום במדריך זה.

מאפיינים של Consortium Blockchain

מהירות מהירה יותר

ובכן, קודם כל, ספקי בלוקצ’יין בקונסורציום תמיד ינסו להציע את התפוקה המהירה ביותר בהשוואה לרשתות חסימות ציבוריות. בדרך כלל, חסימות ציבוריות נוטות להיות איטיות יותר בגלל מספר המשתמשים העודף בפלטפורמה.

אבל לא בלוקצ’יין קונסורציום. בבלוקצ’יין קונסורציום, תמיד תקבל חוויה טובה יותר. אבל איך? ובכן, מאחר שהפלטפורמה מורשית, אף אחד לא יכול לקבל גישה אליה. לכן, תמיד תהיה שליטה על מספר המשתמשים הפעילים בו זמנית ברשת.

לפיכך, בעיות מדרגיות אינן בולטות כאן בשום צורה שהיא.

מדרגיות

לא תראה שום סוג של בעיות מדרגיות בפתרון לדוגמה של קונסורציום בלוקצ’יין. אבל למה? במציאות, בלוקצ’יין של קונסורציום תמיד ישלוט במספר הצמתים למטרות אימות. לכן, אתה פשוט לא יכול לצפות להצטרף לרשת ופשוט לקבל גישה לאימות העסקאות.

יתרה מכך, תמיד יש צומת נבחר לשמירה על תכונות מסוג זה של הפלטפורמה. זו הסיבה שלא תראו בעיות עם תפוקות רשת איטיות או עיכוב של תהליכי עסקאות.

עלויות עסקה נמוכות

יתרון מגניב נוסף של בלוקצ’יין קונסורציום הוא עלויות העסקה הנמוכות. ספקי בלוקצ’יין של קונסורציום תמיד יציעו פלטפורמות באופן שיציע עסקאות נמוכות עבורך. אם אתה מקבל פיתרון מספקי בלוקצ’יין קונסורציום אלה, תוכל לתאר גם את דמי העסקה.

במקרים רבים, הבלוקצ’יין הציבורי מגיע הרחק מאחורי המערכת כאשר משתמשים רבים יותר נכנסים לרשת ומחזירים את התהליכים. כתוצאה מכך, עמלת העסקה ממשיכה להשתנות בקצב מהיר.

עם זאת, בבלוקצ’יין בקונסורציום הכל מוסדר. אז דמי העסקה נשארים זהים ולא משנה כמה משתמשים ברשת.

לפיכך, זו בחירה מצוינת גם עבור ארגונים מכיוון שהם יקבלו תמחור זול יותר בהשוואה לתוכניות בנקאיות מסורתיות.

קרא עוד: קונסורציום בלוקצ’יין: 20 הקונסורציות המובילות שכדאי לכם לבדוק

צריכת אנרגיה נמוכה

בדרך כלל, בלוקצ’יין קונסורציום משתמש בפרוטוקולי קונצנזוס דלי צריכת אנרגיה כדי לאמת את כל העסקאות או המסמכים. יותר מכך, ספקי בלוקצ’יין בקונסורציום מנסים גם לעצב את הפתרונות בהתאם לצרכים שלכם.

במציאות, תהליך הכרייה אכן תופס הרבה כוח חישוב. בטווח הארוך, חשבון האנרגיה יכול להפוך לנטל בקרוב מאוד. אם חסימות ציבוריות עוקבות אחריו, אספקת האנרגיה לא תספיק להפעלת כל הכרייה.

מצד שני, בלוקצ’יין מאוחד מנסה לשמור עליו בצד הנמוך. יתרה מכך, האלגוריתמים בהם הם משתמשים מורכבים מעט מאוד והופכים אותו לצריכת אנרגיה פחותה.

אין סיכון להתקפה של 51%

זו אחת התכונות הטובות ביותר של פלטפורמות בלוקצ’יין בקונסורציום. Blockchain אמנם מציעה רמה גבוהה יותר של אבטחה, אך ההתקפה של 51% יכולה להיות נושא קטלני. בדרך כלל, בהתקפה של 51% המשמעות היא שיותר מ -51% מכלל המשתמשים בפלטפורמה הם מארגון או חברה אחת.

לכן, אם הם רוצים, הם יכולים לקחת את כל כוח החישוב של המערכת ולדרוס כל עסקה אחרת או אפילו להפוך תהליך עסקה.

עם זאת, בבלוקצ’יין המאוחד, זה לא המקרה. מכיוון שתצטרך לעבור הרשאה מתאימה, לא תורשה אם תמשוך דבר כזה. כמו כן, מכיוון שיש מספר משתתפים ממספר חברות שמושכים את זה קצת קשה.

אין פעילות פלילית

זה דומה לחסימות פרטיות. בבלוקצ’יין מאוחד או בקונסורציום אינך יכול להיות אנונימי. במציאות, אנונימיות מולידה פעילויות פליליות. אך מכיוון שבלוקצ’יין המאוחד צריך להיות בעל זהות ידועה, אי אפשר לפושעים להיכנס למערכת.

כשכולם בפלטפורמה מכירים אחד את השני ושומרים על כל אחד מהם, ההסתברות לפעילות בלתי חוקית הופכת נמוכה מאוד. זו הסיבה שבלוקצ’יין של קונסורציום בטוח מאוד לשימוש בסביבה ארגונית.

ותוכלו להשתמש בו גם לאמצעי אבטחה.

תַקָנוֹן

מאפיין מגניב נוסף של חסימות קונסורציום הוא השימוש בתקנות. הן הבלוקצ’יין הפרטי והן הקונסורציום מיועדים לחברות ארגוניות. לפיכך, יש צורך שיהיו בו תקנות שיאפשרו לעסק לפעול בקצב אחיד.

בסוג זה של פלטפורמת בלוקצ’יין, כל הצמתים צריכים לציית לכללי הרשת. זה מאפשר להם לעבוד בסביבת צוות ומגביר את היעילות בקצב גדול יותר.

לכן, כשרוצים לעבוד במשותף עם חברות אחרות, בלוק-קונסורציום הם בחירה מצוינת.

יש צורך באסטרטגיה עסקית עובדת המבוססת על בלוקצ’יין כדי להצליח. למידע נוסף, עיין במדריך האסטרטגיה האולטימטיבי של בלוקצ’יין עכשיו!

טכנולוגיית Blockchain פרטית מול קונסורציום Blockchain: ההשוואה

ארכיטקטורת בלוקצ’יין פרטית וקונסורציום יכולה להיות דומה ושונה בנקודות רבות. בואו נראה מה אלה במדריך השוואת טכנולוגיות הבלוקצ’יין הפרטי לעומת הקונסורציום.

גִישָׁה

לרשתות חסימות פרטיות יש סמכות או ארגון יחיד לטפל ברשת. זה אומר שלמרות שבפלטפורמות בלוקצ’יין ציבוריות כל אחד יכול לקבל כניסה לפלטפורמה, כאן רק עובדים בארגון יחיד יקבלו את זה.

בנסיבות רבות, אם נראה שהרשות השלטונית מתאימה, הן יכולות גם לבטל עסקה.

מצד שני, לבלוקצ’יין קונסורציום יש מספר ארגונים במקום רק ארגון אחד שישלוט בפלטפורמה. זו פלטפורמה מורשית. כאן, מספר ארגונים יכולים למעשה לקבל החלטות בפלטפורמה.

אז אף אחד לא יכול לברוח עם פעילויות לא חוקיות. כל הארגונים בפלטפורמה ישמרו על כולם.

רָשׁוּת

במציאות, פתרונות בלוקצ’יין פרטיים לא באמת מציעים את תכונת הביזור האמיתית של הבלוקצ’יין. במקום זאת, תקבל רשת מבוזרת חלקית עם סט כללים ותקנות. מכיוון שאתה מקבל רק רשות אחת שמסתכלת על הרשת, היא לא יכולה להגיע לביזור אמיתי בשום תרחיש.

מצד שני, מותר לחסימות קונסורציום, כלומר עליך להיות חבר בכל ארגון עם גישה לפנקס; ובכל זאת, זה יציע לך ביזור. כמו כאן, מספר ארגונים יכולים למעשה לקבל החלטות בפלטפורמה; יש ביזור בכל רמה.

בואו נראה את הבא במדריך השוואת טכנולוגיות הבלוקצ’יין הפרטי לעומת הקונסורציום.

מהירות עסקה

לשתי הפלטפורמות מהירות עסקה מהירה יותר. בדרך כלל, חסימות ציבוריות נוטות להיות איטיות יותר בגלל מספר המשתמשים העודף בפלטפורמה. ככל שמשתמשים רבים יותר נכנסים למערכת כך היא מאטה יותר.

עם זאת, הן בארכיטקטורת הבלוקצ’יין הפרטית והן בקונסורציום יש תהליך אימות להגבלת הגישה של המשתמשים. לכן, הם תמיד מקפידים לשמור על מספרי המשתמשים. וכתוצאה מכך, תמיד תהיה לך חוויה מהירה בשתי הפלטפורמות.

בואו נראה את הבא במדריך השוואת טכנולוגיות הבלוקצ’יין הקונסורציום הזה לעומת מדריך השוואת טכנולוגיות פרטיות.

הירשם עכשיו: קורס מקצועי מוסמך של בלוקצ’יין

מנגנון קונצנזוס

חסימות פרטיות משתמשות באלגוריתמים שצריכים צריכת חשמל נמוכה. מעשית, הוא משתמש בצורה כלשהי של הצבעה או מנגנון קונצנזוס רב-מפלגתי. בלוקצ’יין פרטי זרק לתמיד את פרוטוקולי הקונצנזוס הרעבים לחשמל. למרות שזה חוסך הרבה אנרגיה, זה קצת פחות מאובטח מאלגוריתמי קונצנזוס צורכים חשמל כגון Proof of Work.

מצד שני, חסימות פדרציה גם לא משתמשות באלגוריתמים רעבי כוח. בדרך כלל, אלגוריתמים אלה אינם בני קיימא בטווח הארוך עבור סביבות עסקיות. כתוצאה מכך הם משתמשים גם באלגוריתמים של קונצנזוס רב-חלקי או במערכת הצבעה כלשהי כדי להגיע להסכמה.

לכן נראה שבשלב זה שני סוגי הבלוקצ’יין זהים.

עֲלוּת

בהשוואה לעמיתו הציבורי, נדרשים פחות משאבים להקמת פלטפורמה פרטית ולא ציבורית.

עם זאת, זה לא אומר שהוא גם סופר זול. אם אתה רוצה לשנות לחלוטין את מערכת המורשת שאתה מפעיל בה כרגע, זה ייקח השקעות. עם זאת, בטווח הארוך זה יועיל לך יותר ויחסוך לך את העלויות.

מצד שני, בלוקצ’יין של קונסורציום לוקח פחות משאבים גם להקמה. יש כבר כל כך הרבה פלטפורמות מורשות עבור ארגונים כמו Hyperledger, Corda R3, אתריום ארגוני, ורבים אחרים.

בקיצור, לשתי הטכנולוגיות לוקח פחות זמן ומשאבים להקים.

בואו נראה את הבא במדריך השוואת טכנולוגיות הבלוקצ’יין הקונסורציום הזה לעומת מדריך השוואה בין טכנולוגיות בלוקצ’יין.

קרא עוד: 6 תכונות Blockchain עיקריות שעליך לדעת

טיפול בנתונים

לרשתות חסימות פרטיות יש סמכות אחת, אך תכונות הליבה של בלוקצ’יין עדיין קיימות. לכן, זה יאפשר רק גישה לקריאה וכתיבה לפנקס הספרים. המשמעות היא שברגע שעסקה מקבלת כניסה לפנקס, אף אחד לא יכול לשנות אותה. אבל, בבלוקצ’יין פרטי, רק הרשות היחידה יכולה לכתוב או לקרוא רשומות כלשהן בפנקס.

מצד שני, לארכיטקטורת הבלוקצ’יין של הקונסורציום אותה תכונה. אף אחד בפלטפורמה מסוג זה לא יכול לשנות אף ערך של ספר החשבונות. אך כאן, מספר ארגונים יכולים לכתוב ולקרוא עסקאות על ספר החשבונות.

חוסר שינוי

זו הנקודה האחרונה במדריך ההשוואה בין טכנולוגיות הבלוקצ’יין הקונסורציומיות לעומת המדריך הפרטי. במציאות, אי משתנות עובדת קצת אחרת בשתי הטכנולוגיות הללו. בניגוד לחסימות ציבוריות, שתי הפלטפורמות אינן יכולות להציע שינויים אמיתיים.

מכיוון שארגונים שולטים בשני התרחישים, יש סיכוי שהם יכולים לעקוף עסקה. זה קצת אזור אפור. עם זאת, זה מאוד סביר. זה שיש רשות שלטונית לא אומר שהרשת אינה אמינה.

ברור שכדי לשנות עסקה, על החברים להגיע להסכם. לכן, בשני המקרים, אתה מקבל אי-שינוי קבוע חלקי ברשת.

Blockchain פרטי מול קונסורציום Blockchain: טבלת השוואה

 בלוקצ’יין פרטית קונסורציום בלוקצ’יין
גִישָׁה ארגון יחיד ארגון מרובה
רָשׁוּת מבוזרת חלקית מבוזר
מהירות עסקה מָהִיר מָהִיר
מנגנון קונצנזוס הצבעה / קונצנזוס רב מפלגתי הצבעה / קונצנזוס רב מפלגתי
עֲלוּת זוֹל זוֹל
טיפול בנתונים קרא וכתוב עבור ארגון יחיד קרא וכתוב עבור מספר ארגונים
חוסר שינוי חלקי חלקי

הערת סיום

בסופו של דבר, הן רשתות בלוקצ’יין פרטיות והן בלוקצ’ורי קונסורציום יעילות ביותר עבור חברות ארגוניות. מכיוון ששתי הפלטפורמות יכולות להציע פרטיות, אבטחה יחד עם ביצועים מהירים, די קל לשלב אותן.

עם זאת, עליכם לזכור כי יישום כל מערכת חדשה אכן תופס משאבים וזמן. אז אולי אתה מסתכל על השקעות בעתיד. בכל מקרה, אני מקווה, עכשיו אתה יודע איך באמת תיראה ההשוואה בין קונסורציום בלוקצ’יין לבין טכנולוגיית בלוקצ’יין פרטית.

אני מקווה שזה יעזור לך לקבל את ההחלטה ולקבל את טכנולוגיית הבלוקצ’יין המתאימה ביותר עבור החברה הארגונית שלך. אנו ממליצים על קורס הבלוקצ’יין החינמי שלנו עבור כל טירונים שם שרוצים להבין את המבנה הבסיסי של הבלוקצ’יין.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map